Nisan ayı Şişli’de sanat dolu geçecek

Nisan ayının ikinci haftası Şişli’de birbirinden keyifli etkinlikler gerçekleşecek. Konserlerden tiyatro oyunlarına, ödül törenlerinden müzikal gösterilere kadar dopdolu bir haftanın yaşanacağı Şişli’deki programı sizlerle paylaşmak istedik.

İşte Şişli Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek etkinliklerin listesi:

8 Nisan Pazar günü Saat 13.00’de, Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde sahnelenecek Aslan Kral Kocadiş ile Tırmık tiyatro oyunuçocuklara eğlenceli dakikalar yaşatacak.

9 Nisan Pazartesi günü 20.00’de ise Şişliler Yaşar Özel Türk Sanat Müziği Koro Konserini dinlemek için Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde buluşacak. Yaşar Özel, kendine has yorumuyla Nazende Sevgilim’den Bir Vefasız Yare Düştüm’e kadar geniş repertuarını, Türk Sanat Müziği’ne gönül veren konuklarıyla birlikte seslendirecek.

10 Nisan Salı günü gerçekleşecek bir diğer etkinlik ise Ekrem Ataer Halk Korosu Konseri olacak. Konser saat 20.00’de, Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

12 Nisan Perşembe günü saat 20.00’de ise Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde Zeliha Berksoy’un yönetip oynadığı tek kişilik müzikal gösterisi İnsan Neyle Yaşar sahnelenecek. Yaşama dair ve savaşa karşı, insanların umutları adına yazılmış şiirlerinden derlenen müzikal, Genco Erkal çevirisi ile sanatseverlerle buluşacak.

Tüm etkinlikler halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.