Nerede Olursanız Olun ; 07 Ocak – 14 Ocak Arası Sanatla Olun !

The Mekan’da cuma akşamı Ezginin Günlüğü konseri saat 22.00’de başlayacak.

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Çirkin” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sidikli Kasabası” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Açıl Kafam Açıl” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçük Sahne’de “Herkesin Bildiği Sırlar” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Sessizlik” çarşamba, perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” çarşamba 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00, “Karagöz Tatlıcı” cumartesi pazar 12.00,. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Şark Dişçisi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Buluşma Yeri” çarşamba 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 14.00. K. Haldun Taner Sahnesi’nde “Çığ” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Toros Canavarı” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Surname 2010” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Büyünün Gözleri” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “Sıkıyönetim” cuma, cumartesi 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00, “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00. (0212 414 96 47)

■ Dostlar Tiyatrosu’nun “Ben Bertolt Brecht” salı 20.30 Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi (0 212 253 67 11)

■ Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cuma, cumartesi 20.00. “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

■ Kenter Tiyatrosu’nda “Toplu Hikâyeler” cumartesi 20.30, pazar 15.00. (0 212 246 35 89)

■ Oyun Atölyesi’nde “Basit Bir Ev Kazası” salı 20.30, “Antonius ile Kleopatra” perşembe, cuma 20.30. cumartesi 16.00 ve 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Kumbaracı50’de “Haz Makamı” bugün 20.30, “Lulabay Bir Cihangir Hikâyesi” salı 20.30, “Katilcilik” çarşamba 20.30, “Kara Sohbet” perşembe 20.30, “6 Üstü Oyun No: 1 Kimsenin Ölmediği bir Günün Ertesiydi” cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, “El El Üstünde Kimin Eli Var?” pazar 13.00. (0 212 243 50 51)

■ Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30.

■ İkincikat’ta “Limonata” bugün, “Barselo” salı, çarşamba, “Disosya” perşembe, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30. (0 212 292 32 47)

■ Duru Tiyatro’da “Suç ve Ceza” cumartesi 20.30, “Tatlı Çarşamba” (0216 338 56 86)

■ Mekan Artı’da “Kozalar” bugün ve salı. “Anne ve Babalar İçin Cinsel Bozukluklar Rehberi” perşembe, cuma, cumartesi, “Bizde Yok!” pazar 20.30. (0 212 224 57 56)

■ Maya Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “Site” çarşamba 20.30, “Pencere” cuma 20.30, “Mitoz” cumartesi 20.30. (0 212 252 74 52)

■ Tiyatro Kartela’nın “Peri Devden Korkuyor” oyunu bugün 20.00 Beyoğlu Hayal Kahvesi (0 212 245 10 48)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” 8, 9, 10, 11 Ocak’ta saat 20.00’de, 12 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 13, 19 ve 20 Ocak’ta saat 11.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 15, 16, 17, 18 ve 19 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Yosunlar” 8, 9, 10, 11 Ocak’ta saat 20.00’de, 12 Ocak’ta saat

15.00 ve 20.00’de, 13 Ocak’ta saat 15.00’te, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 10 Ocak’ta saat 11.00’de, “Keçiler Adası/İzmir DT” 15, 16, 17, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 20 Ocak’ta saat 15.00’te. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” 8, 11 Ocak’ta saat 20.00’de, 13 Ocak’ta saat 15.00’te, “Aşk Hastası” 15, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 20 Ocak’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye/müzikal” 8-20 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 11 ve 13 Ocak’ta saat 11.00’de. (0 312  240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Venedik Taciri” 8, 9, 10, 11 Ocak’ta saat 20.00’de, 12 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 10, 13, 17, 20 Ocak’ta saat 11.00’de, “Ben Ödüyorum” 15, 16, 17, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Krem Karamel” 8-12 Ocak tarihleri arasında saat 18.30’da, “Hüzzam” 15-19 Ocak tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 8, 11 Ocak’ta saat 20.00’de, 13 Ocak’ta saat 15.00’te, “Bir Kahve Molası-Karıncalar” 15, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 20 Ocak’ta saat 15.00’te. (0312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 9, 10, 16, 17 Ocak’ta saat 20.00’de, 12, 19 Ocak’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 8-13 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 11, 12, 25 ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 17.00 ve 20.00’de, “Zübük” 13, 20 ve 27 Ocak’ta saat 15.30’da,“Giderayak” 18 Ocak’ta saat 20.00’de, “Kadın Oyuncuları/Nâzım Hikmet Kültür Merkezi oyunu” 20 Ocak’ta saat 20.30’da. (0 312 417 76 76)

■ Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 19 Ocak’ta saat 20.00’de, “Gıres” 11, 12, 25 ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de, 13 ve 27 Ocak’ta saat 17.00’de, “Hiç-Neyzen Tevfik” 18 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” 12, 19 ve 26 Ocak’ta saat 12.00’de, “Bebek Tiyatrosu/Evden Kaçan Soba/0-3 yaş arası için” 13, 20, 27 Ocak’ta saat 12.00’de, “Ormanın Kralı/çocuk oyunu” 19 Ocak’ta saat 10.30’da. (0 312 418 02 98)

■ Ertan Gösteri Merkezi’nde, “Hastalık Hastası/çocuk oyunu” 8, 9, 10, 15, 16, 17, 22, 23 ve 24 Ocak’ta saat 10.30 ve 13.30’da, 13 ve 27 Ocak’ta saat 14.00’te, “Anadolu Ekspresi- Göç/müzikli performans” 12 Ocak’ta saat 20.00’de, “Yaşam Oyunu” 18 ve 19 Ocak’ta saat 20.30’da, 20 Ocak’ta saat 14.00’te. (0 312 212 32 31)

■ Tiyatro Tempo’da, “Dostum Aslan/çocuk oyunu (+8)” 20 Ocak’ta saat 16.00’da, “Bavuldaki Hayatlar/gençlik oyunu” 11 Ocak’ta saat 20.00’de, “Salkım Söğüt Dans Ediyor/çocuk oyunu (+3)” 13 Ocak’ta saat 13.00’te, “Benim Sevgili Yağmurum/gençlik oyunu” 18 Ocak’ta saat 20.00’de, “Mutlu Kelebek/çocuk oyunu (+3)” 20 Ocak’ta saat 13.00’te. (0 312 232 32 92)

ADANA

■ Adana Devlet Tiyatrosu, yeni yıla “Merhaba” dediği, “Kırkından Sonra” adlı oyunu yarından itibaren yeniden sahneleyecek. Alfanso Paso’nun yazdığı, Hale Kuntay’ın çevirdiği ve Ali Hürol’un yönettiği oyun, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatro severlerle buluşturulacak. Zeynep Kaçar’ın yazdığı, Fırat Demirağ’ın yönettiği, “Dış Ses” adlı oyunu Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de sahnelemeyi sürdüren ADT oyuncuları, çarşamba günü 14.00, pazar günü 11.00’de de, “Yedi Köyün Yargıcı” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu ile küçük tiyatroseverlerin karşısında olacak. (0322 3523355)

İSKENDERUN

■ İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Seyfettin Babat’ın yazdığı, “İki Karışık Bir Kabare” adlı müzikal oyunu cumartesi günü 14.30’da yeniden sahneleyecek. İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nda sahnelenecek oyunun Sabit Güldüren’e ait müziklerini Didem Yücelen ve Hakan Koşal seslendirdi. Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Tamer Aytan, Eda Babat, Birsen Özer, Gamze Çakmak, Lina Arusoğlu, Hakan Koşal, Yonca Karpuz, Utku Palta, Şule Ataman Sayın’ın rol paylaştığı oyun, birbirinden bağımsız üç bölümden oluşuyor. (0326 6134990)

Sergi

İSTANBUL

■ Serrdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 8 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

■ Selma Gürbüz’ün “Uzun Gece. Uzak Yolculuklar” isimli sergisi 8 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında Rampa’da. (0212 327 08 00)

■ Ahmet Müderrisoğlu’nun “Kurt Duruşu” isimli sergisi 8-31 Ocak tarihleri arasında Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

■ Albina Onay ve Fatih Dülger’in sergisi 8-29 Ocak tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’de. (0212 265 81 58)

■ Görkem Ergün’ün “Çiğ” isimli sergisi 9 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında Poligon’da. (0212 292 59 68)

■ Uğural Gafuroğlu’nun “Ondan, bundan, şundan…” isimli sergisi 9-27 Ocak tarihleri arasında GaleriFE’de. (0216 368 03 78)

■ Kadir Akorak’ın “Soyut” isimli sergisi 10 – 20 Ocak tarihleri arasında Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)

■ Su Yücel’in sergisi 10 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

■ Sibel Kocakaya’nın “Yeni Aygı – Beden ve Sınırlar” isimli sergisi 10 Ocak – 16 Şubat tarihleri arasında Mixer’de.

■ DunHuang’ın Renkleri: İpek Yolu’na Açılan Büyük Kapı isimli sergi 7 Ocak 2013’e kadar MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

■ Zeki Kıral’ın “Sanatta 66. yıl” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)

■ Kutlukhan Perker’in “Metafor” isimli sergisi 8 Ocak’a kadar ENKA Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde.

■ Orhan Taylan’ın “2012 çalışmaları” isimli sergisi 9 Ocak’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

■ BULUŞMA 2 isimli karma sergi 9 Ocak’a kadar GaleriFE’de. (0216 368 03 78)

■ Türkan Taybara’nın “Nehir ve Toprak” isimli sergisi 9 Ocak’a kadar Bindallı Sanatevi’nde. (0212 252 79 66)

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Ruzin Gerçin ve Reha Yalnızcık’ın sergisi 10 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde.

■ Hüsnü Koldaş’ın “Zaman Dışı” isimli sergisi 10 Ocak’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Faruk Akbaş’ın “Anlar ve İzler” isimli fotoğraf sergisi 11 Ocak’a kadar Fototrek’te. (0212 251 90 14)

■ Özlem Üner’in “Ayrık Otu” isimli sergisi 11 Ocak’a kadar Galeriartist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)

■ Deniz Yünem’in “Game Over” isimli sergisi 11 Ocak’a kadar ACADéMİE LéON’da.

■ Demir Kardaş’ın “Faili Meçhul Olaylar” isimli sergisi 11 Ocak’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Iván Navarro’nun “Tünelin Ucundaki Işık” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar Egeran Galeri’de. (0212 251 12 51)

■ Nalan Yırtmaç’ın “Lütfen Arkaya Doğru İlerleyiniz II: Afetşehir” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar Galeri x-ist’te. (0212 251 12 51)

■ Seza Paker’in “Huzur Denizi” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar Galerist’te. (0212 252 18 96)

■ Pawel Althamer’in “6 Heykel” adlı sergisi 12 Ocak’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

■ Erdoğan Zümrütoğlu’nun “Kozmatik Şiddet” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 59 68)

■ Canan Dağdelen’in “an_uzam” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar Galeri Apel’de.

■ Şenol Yorozlu’nun sergisi 12 Ocak’a kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

■ Derya Kılıç’ın “Bilmek, Görmek…” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.

■ Milas Çomakdağ’ın sergisi 12 Ocak’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212393 81 11)

■ ‘Doğadan Bir Hediye’ Yedigöller Fotoğraf Sergisi 12 Ocak’a kadar Fotofilm Sanat Merkezi’nde. (0 212 244 04 95)

■ Jose Manuel Navia’nın “İspanya: UNESCO Dünya Mirası” isimli fotoğraf sergisi 12 Ocak’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Candaş Şişman’ın sergisi 13 Ocak’a kadar Pg Art Galeri’de. (0212 252 80 00)

■ Anna Lechner ’in sergisi 13 Ocak’a kadar Avusturya Hastanesi’nde.

■ Özlem Üner’in sergisi 15 Ocak’a kadar Çukurcuma Artist Galeri’de.

■ Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyeleri Sergisi 15 Ocak’a kadar Cemal Reşit Rey’de.

■ Belma Ersu’nun sergisi 15 Ocak’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde.

■ Istvan Orosz’un afiş sergisi 15 Ocak’a kadar Cemal Reşit Rey Sergi Salonu’nda.

■ Daniele Guido’nun sergisi 15 Ocak’a kadar Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi’nde.

■ Ramiz Aydın’ın sergisi 16 Ocak’a kadar Niş Art Gallery’de. (0212 232 25 82)

■ Şahin Paksoy’un fotoğraf sergisi 18 Ocak 2013’e kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Joachim Schmeisser’in fotoğraf sergisi 19 Ocak 2013’e kadar Immagis Galeri’de.

■ Özcan Uzkur’un sergisi 19 Ocak’a kadar Galeri İlayda’da. (0212 227 92 92)

■ Abdulkadir Öztürk’ün sergisi 19 Ocak’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Seza Paker ’in “Huzur Denizi” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar Galerist’te. (0212 252 18 96)

■ Uygur Yılmaz’ın “tekrar eden yanlış anlamalar” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar .artSümer’de. (0212 249 1035)

■ Serkan Taycan’ın “Kabuk” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)

■ Mehmet Arpacık’ın “Dünyam” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)

■ Bakış – Portre Fotoğrafının Değişen Yüzü isimli sergi 20 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de.

■ Hans Scheib ve Reinhard Stangl’ın “Tünel Berlin – İstanbul” isimli sergisi 20 Ocak’a kadar Arte Istanbul Sanat Merkezi’nde.

■ Ertan Aşar’ın kişisel sergisi Profilo Alışveriş Merkezi Sanat Galerisi’nde 22 Ocak tarihine kadar görülebilir.

■ Gülhan, Mustafa Demirpençe ve Ümmühan Tunçtürk’ün “Şehirsel Anlatım” isimli sergisi 23 Ocak’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde.

■ Sezai Kara’nın sergisi 25 Ocak’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Bahar Oganer’in “Deramland” isimli sergisi 26 Ocak’a kadar Drimart’ta. (0212 291 34 34)

■ Sultan II. Beyazıt’ın özel eşyalarının yer aldığı sergi 28 Ocak 2013’e kadar Topkapı Sarayı’nda.

■ Magdalena Abakanowicz’in “İnsanlık Serüveni” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 252 68 12).

■ Mustafa Ata’nın sergisi 30 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.

■ Nejat Türkmen’in “Duvarın Diyalektiği” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Bubi’nin heykel sergisi 31 Ocak’a kadar Artcollection’da.

■ Nermin Ülker’in “Pencerem” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Manzara Hakkında isimli karma sergi 31 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 232 38 13)

■ İsa Çelik’in 55. sanat yılı fotoğraf sergisi 31 Ocak’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Mustafa Ata’nın sergisi 31 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.

■ Cemile Bulut’un “Siyah- Beyaz Yolculuk” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Petrol-İş Sendikası’nın Altunizade’deki Genel Merkez Sergi Salonu’nda.

■ Zahit Büyükişliyen’in retrospektif sergisi 2 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Nuray Özler Yolcu’nun “izleyen-izlenen” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde.

■ İlerlemenin Kutsallığı ve Zorbalığı isimli karma sergi 2 Şubat’a kadar Alanİstanbul’da.

■ Ali Alışır’ın “Sanal Savaşlar” isimli fotoğraf sergisi 2 Şubat’a kadar Art On İstanbul Galerisi’nde. (0212 259 15 43)

■ Bilinmeyen Ara Güler isimli sergi 3 Şubat’a kadar G-Art Galeri’de. (0212 296 08 76)

■ Hasip Pektaş’ın “Resimler, Ekslibrisler” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)

■ Erdem Taşdelen’in “Yarı Farkında Özne” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar NON’da. (0212 249 87 74)

■ Alpin Arda Bağcık, Egemen Bostancı, Buğra Erol, Dilek Gökçen, Volkan Kızıltunç’un sergisi 17 Şubat’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 444 76 96)

■ Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul Destanı” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar Çırağan Sarayı’nın giriş katındaki Sanat Galerisi’nde.

■ Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı’nda.

■ Çin mağara sanatı sergisi 20 Şubat’a kadar MSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

■ Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.

■ Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlu’nun sergisi 23 Şubat’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

■ 1952 – 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekânı’nda. (0212 243 7853)

■ “Inside” isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Merkur’de. (0212 225 37 37)

■ Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

■ Değişen Zamanların Mimarı Edoardo de Nari 1874 – 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

■ El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran’a kadar Adalar Müzesi’nde.

■ İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)

■ Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.

BODRUM

■ ale Yılmabaşar – Sedef Yılmabaşar’ın resim sergisi 20 Ocak’a kadar Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde.

ANKARA

■ Selda Eren – resim – 9 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Yiğit Dündar&Ali Özer – resim – 9 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Küçük Şeyler – resim ve seramik – 9 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ İbrahim Balaban – resim – 10 Ocak’a dek – ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Aida Arghavanian – resim – 11 Ocak’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

■ Koleksiyoncular Derneği/Ankara Sergisi – fotoğraf – 11 Ocak’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Cepheden Artegena – fotoğraf – 13 Ocak’a dek – Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Orhan Umut – resim – 14 Ocak’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

■ Ayla Aksoyoğlu – resim – 17 Ocak’a dek – Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Bahar Artan Oskay – resim – 18 Ocak’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 584 40 35)

■ Hülya Karabulut – resim – 18 Ocak’a dek – Türkiye Kalkınma Bankası Sanat Galerisi’nde. (0 533 318 47 90)

■ Yavuz Deniz – resim – 19 Ocak’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Muharrem Pire – resim – 22 Ocak’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Miray Ünal – figür – 25 Ocak’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Funda İyce Tuncel – resim – 27 Ocak’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)

■ Temuçin Çeviren – yağlıboya resim – 30 Ocak’a dek – Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)

■ Yan Yana – karma resim – 31 Ocak’a dek – Peker Sanat Evi’nde. (0 312 439 30 03)

ADANA

■ Aydın Doğan Vakfı tarafından her yıl düzenlenen serbest konulu Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, 75. Yıl Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergide, 29. kez düzenlenen yarışmada ilk üç dereceyi paylaşan Doğan Arslan ile İranlı sanatçı Javad Alizadeh, Sırbistan’dan Vladimir Stankovski ve Polonya’dan Pawel Kuczynski’nin yanı sıra çalışmaları Başarı Ödülü’ne değer görülen Jose Antonio Costa (Brezilya), Ludo Goderis (Belçika), Musa Gümüş (Türkiye), Muhittin Köroğlu (Türkiye), Aliyeh Mazaheri (İran), Rodrigo Mıneu (Brezilya), Negin Naghiyeh (İran), Sergey Riabokon (Ukrayna), Raimundo Waldez (Brezilya), Cai Weidong (Çin) ve Bert M.L Witte’nin (Hollanda) eserleri yer alıyor. Sergi 20 Ocak tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık tutulacak.

■ Hikmet Karabucak 31. kişisel sergisini AÇS Sanat Galeresi’nde açtı. Sanatçının yağlıboya çalışmalarının yer aldığı sergiyi sanatseverler 24 Ocak tarihine dek ziyaret edebilecek.

■ Resim sanatçıları Asuman Sevdinli, Berna Özlem Özcan, Dilek Eşiyok, Eser Afacan, Ilgın Erdem, Muzaffer Tire, Nurseren Tor, Soner Tire, Süleyman Algan, Ünal Kuş, Veli Mert ve Zeki Umay’ın çalışmalarının yer aldığı, “Yalnızca Barışa Tarafız” adlı sergi Galeri Altan’da 15 Ocak tarihine dek izlenime açık olacak. (0322 4593458)

İZMİR

■ Serdar Yörük’ün mumlu batik sergisi, 7 Ocak’a kadar İzmir?Sanat’ta izlenimde.

■ Yasemin Doryan Erdem‘in “Yeniye Doğru Oluşumlar” adlı sergisi, 9 Ocak’a kadar Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde.

■ TMMOB Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi’ üyelerinin çalışmalarının yer aldığı karma sergi, Ahmed Adnan Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde açıldı. Resim, heykel, fotoğraf ve minyatür çalışmalarının yer aldığı sergi, 11 Ocak’a kadar görülebilecek.

Müzik

İSTANBUL

■ Nardis Jazz Clubta bu akşam Yansımalar saat 21.30’da, yarın Önder Focan Trio saat 21.30’da, çarşamba günü Ülkü Sunat Quartet saat 21.30’da, perşembe günü Yavuz Akyazıcı Quartet saat 21.30’da, cuma Ayşe Gencer Quintet saat 22.30’da, cumartesi günü Önder Focan ve Meltem Ege saat 22.30’da. (0212 244 63 27)

■ Hayal Kahvesi’nde bu akşam saat 22.30’da Batu’nun Muayyen Günü ve 00.30’da Flexible, yarın Aklan Akdağ saat 22.30’da ve Fair Play saat 00.30’da, çarşamba günü İyi Gün Dostları saat 22.30’da ve Özge Fışkın saat 00.30’da, perşembe günü Halimden Konan Anlar saat 22.30’da ve RadioLux saat 00.30’da, cuma günü Suzan Kardeş ve Bekriya Band saat 22.30’da ardından Nev saat 00.30’da, cumartesi günü Tablao Flamenco saat 20.30’da, Soul Stuff saat 00.30’da ve Julyen saat 01.00’de, pazar günü Erdem Akakçe Band saat 00.30’da görülebilir. (0212 245 10 48)

■ Jolly Joker İstanbul’da çarşamba günü Ersel Serdarlı saat 21.00’de, perşembe günü Çelik saat 21.00’de, cuma günü Pilli Bebek saat 21.00’de, cumartesi günü Gripin saat 22.00’de. (0212 249 07 49)

■ Ghetto’da çarşamba günü Express Buzuki Night saat 21.45’te, perşembe günü Ali Erel saat 21.45’te, cuma günü Neyse / Gren saat 22.30’da, cumartesi günü Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars saat 22.30’da. (0212 251 75 01)

■ Babylon’da yarın Support Vinyl: Plakhane saat 20.00’de, çarşamba günü Chinawoman saat 21.30’da sonrasında Age üf yaa ve Murat Reform saat 23.00’te, perşembe günü Chinawoman saat 21.30’da, cuma günü The Red Hot saat 22.00’de ardından 7 Pink Floydlar ve 2 Prenses saat 23.00’te, cumartesi günü Kulakkurdu Ohrwurm saat 22.00’de ve Portecho saat 23.00’te. (0212 292 73 68)

■ Salon İKSV’de perşembe günü Ceyl’an Ertem saat 21.30’da, cuma günü Trust saat 21.30’da, cumartesi günü Melis Danişment saat 22.30’da dinleyicileri ile buluşacak. (0212 334 07 00)

■ Borusan Müzik Evi’nde çarşamba günü Weed Feat. Saadet Türköz saat 21.30’da, perşembe günü Mr. Wagner’s First Fluxus Company – Colongne, Frankfurt, Berlin saat 20.00’de, cuma günü Sanlıkol ve Mutlu Quitet Feat. Erkan Oğur saat 20.00’de, cumartesi günü Ulf Wakenius ve Lars Danielsson saat 21.30’da. (0121 336 32 80)

■ Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’unda perşembe günü saat 20.00’de Borusan Filarmoni Orkestrası ve cuma günü saat 20.00’de İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası dinlenebilir. (0212 373 11 00)

■ The Mekan’da cuma akşamı Ezginin Günlüğü konseri saat 22.00’de başlayacak.

■ İş Sanat’ta perşembe günü Parlayan Yıldızlar saat 20.00’de. (0212 215 60 29)

■ Bostancı Gösteri Merkezi’nde Hande Yener – Sinan Akçıl konseri cumartesi günü saat 19.00’da. (0216 362 11 61)

■ The Hall’de cumartesi günü Nathan Fake saat 22.00’de dinlenebilir. (0212 244 87 37)

ANKARA

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Raoul Gruneisyönetiminde vereceği, Maurice Steger’in (blok flüt), Daniele Caminiti (lavta) ve Mauro Valli’nin (barok çello) solist olarak yer alacağı konser, 10 ve 11 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

■ ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda, Sezen Aksu’nun vereceği konser 2 Şubat’ta saat 21.00’de. (0 312 285 03 85)

■ Jolly Joker Ankara’da, Emre Aydın konseri 11 Ocak’ta saat 22.00’de, Duman konseri 12 Ocak’ta saat 22.00’de, Demir Demirkan konseri 17 Ocak’ta saat 21.00’de, Athena konseri 18 Ocak’ta saat 22.00’de, Funda Arar konseri 19 Ocak’ta saat 22.00’de, Çelik konseri 24 Ocak’ta saat 21.00’de, Feridun Düzağaç konseri 24 Ocak’ta saat 22.00’de, Cem Adrian konseri 26 Ocak’ta saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

Benzer Kategoriler