Neden Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kursları tercih etmelisiniz?

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak neden “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı” bir kursu tercih etmeniz gerektiğini paylaşmak istedik.

Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kursların yasal olarak denetlendiğini ve tamamen yasal statüde eğitim verdiğini belirtmekte fayda görüyoruz. Bizim gibi Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurslarda eğitmenler titiz bir eleme sonucunda görevlendirilir. Eğitmenin doğru bir eğitim verebilmesi için gerekli tüm standartlar sağlanır ve onay alınır. Programların ön görülen bitirme süresini tamamladıktan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sınavı geçtikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesine sahip olursunuz.

Ayrıca bu kurslarda ders saatleri tamamen özel hazırlanmış ve onaylanmış programlarla gerçekleştirilir.

ÜNİVERSİTE VE LİSEYE GİRİŞTE EK PUAN MEB ONAYLI KURSLARDAN GEÇİYOR

Uzun zamandır hem liseye hem de üniversiteye girişte, öğrencilerin derslerinin ve sınav başarılarının yanında, yeteneklerine ve ders dışı aktivitelerine göre ek puan verilmesi gündemdeydi. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı çalışmalarını yetiştiremediği için 2017-2018 eğitim öğretim döneminde bu sistem yetiştirilememişti.

Bakanlığın başlattığı çalışmaya göre, öğrencilerin sosyal yaşamı desteklenecek, sanat, spor ve bilimsel çalışmalar için de öğrenciler teşvik edilecek ve sınavlarında başarılarının yanında ek puan alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni sistemde öğrencilerin istedikleri okullara yerleşmesinde sadece diploma notu ve ortak sınav sonuçları değil ders dışı aktiviteleri de etkili olacak. Öğrenciler hem liseye hem de üniversitelere girişte ek puan alacak. Bu bağlamda, müzik aleti çalan, çeşitli yarışma ve sosyal sorumluluk projelerine katılan öğrenciler puan hesaplaması sırasına ek puan kazanacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurslar burada kaçak kurslardan bir adım daha öne çıkıyor. MEB’e bağlı olan kurslarda eğitim alan öğrencilerin devam durumu, ders saatleri ve gelişimleri yakından bakanlık tarafından takip edilebiliyor. Ancak kaçak eğitim veren kurslarda hem paranızı hem zamanınızı hem de emeğinizi boşa harcamış olursunuz.