Metrohan, ücretsiz tiyatro, konser ve söyleşilerle sanatseverleri bir araya getiriyor

,

Metrohan’ı sanat mekânı haline getiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Dairesi Başkanlığı, baharın gelişini birbirinden farklı müzik tınılarıyla kutluyor.

İBB’nin açıklamasına göre, Beyoğlu ve Karaköy’ü birbirine bağlayan rayların üzerindeki Metrohan, farklı müzik türlerinden sanatçıların vereceği konserlerin yanı sıra ünlü isimlerin katılım göstereceği söyleşi programları ile sanatseverleri bir araya toplayacak.

5 Nisan – 27 Mayıs arası gerçekleştirilecek olan konserlerde etnik, caz, Türk müziği, pop ve klasik Batı müziğinin sevilen isimleri sahne alacak.

Metrohan’da sahne alacak isimler arasında Göksel Baktagir, Burcu Karadağ, Kemenjazz Baki Duyarlar, Sarp Maden Trio, Tuna Kiremitçi – Akustik, Çağrı Sertel, Dilek Türkan, Şirin Pancaroğlu, Gökhan Aybulu, Esen Kıvrak, Sibel Köse, Erdem Sökmen – Ezgi Köker, Elif Çağlar, Burak Bilgili, Nemeth Quartet, Erdal Güney, Sezen Özmen, Neval Güleç, Cenk Erdoğan, Yarkın Duo-Quartet ve Cihat Aşkın yer alıyor.

Bununla beraber, bugün başlayacak olan programda müzik dinletilerine ek olarak Ezel Akay, Murat Meriç, Yüksel Aksu ile Erkan Can ve Güven Kıraç’ın birlikte katılacağı söyleşiler de gerçekleşecek.

Bütün İstanbullu vatandaşlarımızın ücretsiz olarak katılabileceği programın detayları için, İBB Kültür sosyal medya hesaplarını ve kultursanat.istanbul sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: (cumhuriyet.com)