Yazılar

Yaratıcı Drama derslerimizin gün ve saatleri belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu 2018 – 2019 döneminde de okul öncesi, ilkokul ve yetişkin gruplarıyla Yaratıcı Drama derslerini buluşturuyor.

Yaratıcı Drama Derslerimiz Cumartesi günleri 5-6 yaş grubu için 10:00’da, 3 – 4 yaş grubu için 11:30’da gerçekleşecektir. Pazar günleri ise 7-9 yaş grubu saat 10:00’da ve 10 yaş ve üstü öğrenciler için ise 11:30’da yapılacaktır.

Eğer sizde Yaratıcı Drama derslerimiz hakkında bilgi sahibi olmak ve ücretsiz tanışma derslerimize katılım sağlamak istiyorsanız 212 570 80 68’den bizimle iletişim kurabilirsiniz.

PEKİ AMA YARATICI DRAMA DERSLERİ NELER KAZANDIRIR?
Yaratıcı Drama dersleri okul öncesi çocuklarda, grupla iletişim kurabilme, grupla etkileşim sağlayabilme, bireysel özelliklerini tanıyabilme, diğer bir kişiye güven duygusunu geliştirebilme, duyu organlarını kullanabilme, çevresindeki ayrıntıları fark edebilme, empati becerisini geliştirebilme, çevresindeki ayrıntıları fark edebilme, çevresini güzelleştirebilme, çevre konusunda neden – sonuç ilişkilerini kurabilme, duygularını uygun yollarla gösterebilme, gözlem yeteneğini geliştirebilme, çevresindeki ayrıntıları fark edebilme, başlama ve bitirme yönergelerini kavrayıp hayata geçirebilme, çevre kirliliği ile ilgili problem durumu çözebilme, büyük ve küçük kaslarını kullanarak çevre duyarlılığı konusunda özgün bir ürün meydana getirebilme ve bir birey olarak kendine ait istek ve yeteneklerinin farkına varabilme yetilerini kazandırır.

Eğitim amaçlı yaratıcı drama derslerimiz tam anlamıyla iletişim sanatı olarak nitelendirilebilir.

Drama etkinlikleri sırasında çocuk, sözel iletişimi başlatması ile çeşitli durumlarda hayali karakterlerle karşılıklı diyaloglar kurar. Doğal, içinden geldiği gibi ve hayal gücüne dayanarak konuşur. yine organize edilmiş etkinlikler sayesinde çocuk sesinin tonunu, yüksekliğini yada alçaklığını, hızını ayarlayabilir.

Yaratıcı Drama dersleri okul öncesi çocukluk dönemindeki kazanımlarına ek olarak erken çocukluk döneminde çocukların kelime haznelerinin artmasını, doğaçlama yapabilmelerini de sağlar.