Yazılar

Tek derdiniz tiyatro yaparken insanlara bir şeyler anlatmak, bir şeyler paylaşmak mı ? O zaman doğru adrestesiniz. Bakırköy’deki Özel Nar Sanat Eğitim Kursu sizleri bekliyor.

Tiyatro yapısı gereği devamlı güncel kalmak ve kendini yenilemek durumundadır. Çağın gereksinimlerini yakalayamayan tiyatrolar kendilerini tekrar eder.

Tiyatro, hem içerdiği metinler itibariyle güncel olana değinmeli hem de sahneleme bakımından farklı teknikleri sürekli denemelidir. Aksi takdirde tiyatronun evrensel boyutlara ulaşmasından ve bugüne gelmesinden kimse söz edemezdi.

Tiyatronun güncel kalmasında devamlı yeniliğe açık olması ön koşulu aranıyorsa eski dönem yazarların bu yolu denemesi kaçınılmazdı. Aynı zamanda bir çıkış noktasıydı.

Konu bulmakta sıkıntı çeken yazarların sürekli kendilerini tekrar etmek yerine bu eğilimden faydalanmaları ve bu türde örnekler vermesi doğal karşılanmalıydı. Tiyatronun yarattığı özgür alanları sonuna kadar kullanarak bu sayede yepyeni bir çığır açması sağlandı. (Alıntı: Yeni Tiyatro Dergisi)

Muhsin Ertuğrul diyor ki:

Tiyatro aşka benzer. İnsanı hazin hazin ağlatır. Ama verdiği acının gücünde bir başka tat bulunur. Tiyatro evrene benzer. İnsanı doya doya güldürür. Ama yansıttığı tuhaflıklar, gülerken ağlamak için istekler doğurur.

İletişim ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.

Sahneye en çok yakışan sanatı Nar Sanat’tan öğrenmek ister misiniz?

Beklersiniz… Sahneye çıkacağınız an yaklaştıkça heyecanınız artar, ağzınız kurur, birden replikleri unutuverirsiniz, karnınızda bir ağrı duymaya başlarsınız ve diliniz tutulacak sanırsınız… Bu heyecanı bizimle yaşamaya var mısınız?

Tiyatronun toplumun eğitimindeki yeri ve önemini düşünürken, öncelikle insanları birbirinden ayıran ve her değeri bir yana savuran ırk, din, dil, politika ayrımı gibi olguları birleştirici etkisini göz ardı etmemeliyiz.

Hayatın gizini, derinliğini kavrayabileceğiniz, hayatın aynası olan bu eşsiz sanatın içinde yer almak istiyorsanız doğru adrestesiniz… Çocuk ve yetişkin tiyatro gruplarımızla hayatın tüm renklerini sizlerle paylaşmaya hazırız.

Eğer sizde bizimle tatlı bir heyecan yaşamak istiyorsanız ; iletişim ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.