Yazılar

Nar Sanat Eğitim Kursu’nda 27 Ekim’den itibaren Cuma günleri saat 18.00’da Senaryo Yazım ve Kısa Film derslerimiz ücretsiz tanışma dersiyle başlıyor.

Senaryo yazımı ve kısa film derslerimizde sınırlı kontenjan vardır.

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nda gerçekleşecek kursumuzla kısa film fikrinin geliştirilip sinopsis haline dönüştürülmesine kadar pek çok nokta ele alınacaktır.

30 saatlik bir program olan Senaryo Yazım ve Kısa Film derslerimizin içeriğinde senaryo kuramı, senaryo ve türleri, fikirden hikayeye geçiş, hikaye evreni, karakter yaratmak, kahramanın yolculuğu, dramatik kurgu, hikayede temel dönüm noktaları, sahneye giriş,  sahne araçları, sahne ve aksiyon, sahne ve diyalog, sahne ve dramatik yapı, sinopsis ve treatman, kısa film senaryosu 1 ve kısa film senaryosu 2 bulunmaktadır.

Başvurular için 0212 570 80 68 ve 0530 880 71 80.

Nar Sanat Eğitim Kursu’nda 6 Ekim’den itibaren Cuma günleri saat 18.00’da  Senaryo Yazım ve Kısa Film Senaryo çalışması derslerimiz başlıyor.

Senaryo dersimizde kontenjan söz konusudur bu nedenle en geç 5 Ekim’e kadar başvurmanız gerekmektedir.

Derslerimizde kısa film fikrinin geliştirilip sinopsis haline dönüştürülmesine kadar pek çok nokta ele alınacaktır. 10 haftalık bir kurs olan Senaryo Yazım  derslerimiz Cuma günleri 3 ders saati şeklinde uygulanacaktır. (10 hafta devam eden Senaryo yazım kursundan sonra isteyen öğrenciler 8 haftalık kısa film çekimi kursuna da  kayıt yaptırabilirler.)

Senaryo yazım Kursumuzun haftalık programı şu şekilde ilerleyecektir.

1. Hafta
-Senaryo kuramı
-Senaryo ve türleri

2. Hafta
-Fikirden hikayeye geçiş
-Hikaye evreni

3. Hafta
-Karakter yaratmak
-Kahramanın yolculuğu

4. Hafta
-Dramatik kurgu
-Hikayede temel dönüm noktaları

5. Hafta
-Sahneye giriş
-Sahne araçları

6. Hafta
-Sahne ve aksiyon

7. Hafta
-Sahne ve diyalog

8. Hafta
-Sahne ve dramatik yapı

9. Hafta
-Sinopsis ve Tretman
-Kısa film senaryosu I

10. Hafta
-Kısa film senaryosu II

Başvurular için 0212 570 80 68 ve 0530 880 71 80.