Salıncak

Salıncak konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. Salıncak konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. Salıncak konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri Salıncak konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Bu güzel sahne, Jean-Honoré Fragonard’ın Akademi’ye henüz üye olduğu ve eserlerinin Salon’da büyük övgüler almaya başladı, kariyerinin ilk yıllarında yapılmıştır. Kim olduğu bilinmeyen bir saray mensubu bu dönemde kendisine bir sipariş önerisi ile gelir.

Bu genç adam, metresi ile birlikte bir resminin yapılmasını ister. Adam, kadının gizli aşkı olarak, yoğun çalılıklara gizlenmiş halde temsil edilecek ve bir papaz kadını salıncakta sallayacaktır.

Fragonard, kilise karşıtı bir ayrıntı olarak yorumlanabilecek papaz figürünü -kariyerini tehlikeye atma korkusuyla- yapmak istemediği için müşterisini papazın yerine aldatılmış bir koca figürü yapmaya ikna eder.

İlk bakışta, bu aşk dolu karşılaşma, vahşi bir ormanlık alanda geçiyormuş gibi görünmekte. Ancak bahçe aletleri, heykeller ve kadın figürünün arkasındaki mimarı detaylar, sahnenin şatafatlı bir özel mülkte geçtiğini gösterir. Bu gösterişli ortam, sanatçının 1760’ta yaz mevsiminin geçirdiği, İtalya’nın Tivoli kentindeki Villa d’Este’nin bahçelerini andırmaktadır.