Yazılar

Nar Sanat hem kurtlarınızı döktürüyor hem öğretiyor

Oryantal dansı belki de dünyanın bilinen en eski danslarının başında gelir. Oryantal dansı çok değişik coğrafi bölgelerde ve bölge özelliklerine uygun değişik formlarda yapılır. Dansın dünya’da bilinen genel adı ‘Belly Dance’ iken, Mısır’da ‘Raks Sharki’, Fransa’da ‘dance du ventre’ (göbek dansı demektir), Yunanistan’da ‘Çifte telli’, Ortadoğu ülkelerinde ise ‘danse oriantale’ yada ‘Oryantal’ adları ile tanımlanır. Bu dansı diğer danslardan ayıran belli başlı özellikleri vardır.

Geleneksel olarak yalın ayak yapılan bir danstır. Bu kriter, dansçının Toprak Ana’yla direk temasının asla kesilmemesi kriteridir.

Oryantal dans, tabii ki folklordan da etkilenmiştir ama solo yapılan bir dans olduğundan daha profesyonel bir eğitim ve sıkı çalışma gerektirir. Grup danslarında bireylerin yapacağı hatalar göze batmazken, solo dans olan Oryantalde dansçının tüm figürleri kusursuzca yapması beklenir. Solo dans olan Oryantal bu nedenle de bir trans dansıdır. Tüm dans boyunca derin konsantrasyon ve dikkat ister.

Ne dersiniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu ile beraber hem kurtlarınızı döküp hem de öğrenmek ister misiniz ?

Detaylı bilgi ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.

Zumba derslerimizle zayıflamaya ne dersiniz?

Oflayıp puflayarak ‘Bitse de gitsek’ diyerek yapılan sporların dönemi sona erdi! Günümüzde eğlenerek zayıflamak artık moda.

Eğlenerek zayıflamak isteyenlerin tercihi Zumba Kursumuz!

Günümüzde egzersizlerin çoğu karşılıklı rekabeti kızıştırmadan fiziksel ve ruhsal sağlık ögelerine yoğunlaşıyor. Dünyadaki en son akım eğlenceli egzersizlerle geliştirilen ve korunan uyumlu ve dinç bir vücuda sahip olmak… Yani artık sıkılarak ‘Bir an önce bitse de gitsek’ diyerek yapılan sporların miyadı doldu. Artık dünyanın dört bir yanındaki insanlar zayıflayıp forma girerken eğlenmek de istiyor.

ZUMBA: ‘Gizlenmiş eğlence’ olarak tanımlanan Zumba ile daha 10 gün olmadan bir beden küçüldüğünüzü hissedebiliyorsunuz. Zumbanın; Amerika ıngiltere Kanada Çin Tayvan ıtalya ve Portekiz’in de arasında olduğu 35’ten fazla ülkede üç milyondan fazla bağımlısı bulunuyor.

Zumba derslerimizle ilgili detaylı bilgi ve iletişim için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.

Dansın büyülü dünyası Nar Sanat’ta

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak dans derslerimizle sizleri buluşturmaya devam ediyoruz.

Modern dans, Street Jazz, Tango, Bachata, Salsa, oryantal ve zumba derslerimizle dansın büyülü dünyasında yolculuk edebilmek için tam zamanı!

Hem yetişkinler hem de çocuklar için hazırladığımız ders programlarıyla içinizdeki dansçıyı dışarıya çıkarabileceksiniz.

Dans Eğitim Koordinatörümüz Naz Kurtuluş ve dans eğitmenimiz Sibel Aytan’ın yönetimindeki dans derslerimiz ile ilgili detaylı bilgi ve ön kayıt için 0212 570 80 68 ve 0530 880 71 80 iletişim kurabilirsiniz.