Yazılar

Nar Sanat hem kurtlarınızı döktürüyor hem öğretiyor

Oryantal dansı belki de dünyanın bilinen en eski danslarının başında gelir. Oryantal dansı çok değişik coğrafi bölgelerde ve bölge özelliklerine uygun değişik formlarda yapılır. Dansın dünya’da bilinen genel adı ‘Belly Dance’ iken, Mısır’da ‘Raks Sharki’, Fransa’da ‘dance du ventre’ (göbek dansı demektir), Yunanistan’da ‘Çifte telli’, Ortadoğu ülkelerinde ise ‘danse oriantale’ yada ‘Oryantal’ adları ile tanımlanır. Bu dansı diğer danslardan ayıran belli başlı özellikleri vardır.

Geleneksel olarak yalın ayak yapılan bir danstır. Bu kriter, dansçının Toprak Ana’yla direk temasının asla kesilmemesi kriteridir.

Oryantal dans, tabii ki folklordan da etkilenmiştir ama solo yapılan bir dans olduğundan daha profesyonel bir eğitim ve sıkı çalışma gerektirir. Grup danslarında bireylerin yapacağı hatalar göze batmazken, solo dans olan Oryantalde dansçının tüm figürleri kusursuzca yapması beklenir. Solo dans olan Oryantal bu nedenle de bir trans dansıdır. Tüm dans boyunca derin konsantrasyon ve dikkat ister.

Ne dersiniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu ile beraber hem kurtlarınızı döküp hem de öğrenmek ister misiniz ?

Detaylı bilgi ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.

Nar Sanat’ta Oryantal Dersleri Başlıyor

Dünyanın bilinen en eski danslarının başında gelen oryantal dansı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nda sizlerle buluşuyor.

Oryantal derslerimiz, eğitmenimiz Hatice Sibel Aytan ile 13/10/2017 saat 19.30’da ücretsiz tanışma dersiyle Nar Sanat Eğitim Kursu’nda başlıyor. Eğer sizde eğitmenimiz ile tanışmak ve yerimizi ziyaret etmek isterseniz ücretsiz tanışma dersimize davetlisiniz.

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nun Bakırköy’de bulunan eğitim merkezine Ataköy, Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Bahçelievler, Bağcılar, ikitelli, Atakent, Zeytinburnu, Küçükçekmece, Halkalı toplu konutlar, Sefaköy, Yenibosna, Güngören, Bahçelievler, Soğanlı, Cennet Mahallesi, Avcılar, Başakşehir, Bahçeşehir’den rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve iletişim: 0212 570 80 68