Şunun için etiket arşivi: ortaokul müzik eğitimi

Batıda müzik eğitimi ilk alışkanlıkların kolayca kazanıldığı 4 yaştan itibaren başlayarak çocuklara verilmektedir. Ancak ne yazık ki ülkemizde hem okul öncesinde hem de ilkokullarda müzik eğitimi bazı istisnai durumlar dışında göz ardı edilmektedir. Çocukların müziğe en uygun olduğu çağda bu eğitimin eksik bırakılması, çocukların geleceğinden çalmak anlamına gelmektedir.

Yeni kulak alışkanlıklarını ortaokulda vermeye başlamak, ergenlik çağına yaklaşmış olan bu çocuklar için hem psikolojik hem de biyolojik açıdan bazı sıkıntılarında ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Avrupa’da müzik sanatının son yüz yıldaki büyük gelişiminin altında geniş ölçüde okullardaki müzik eğitimi ve öğretiminin yattığının altını çizmekte fayda görüyoruz.

Bu bilgiler ışığında eğitim sistemimizde çocukların mutlaka 4-12 yaş arasında müziğe yönlendirilmesi adına adımlar atılması gerekmektedir.

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak, müzik eğitimindeki eksikliği özel derslerimizle giderebilmek ve yetenekleri keşfedebilmek amacıyla kurulduğumuz günden itibaren büyük bir mücadele veriyoruz.

Piyanodan gitara, gitardan kemana, kemandan bateriye kadar pek çok enstrüman eğitimin verildiği kursumuzda çocuğunuz müziğin büyülü dünyasına adım atabilir.

Detaylı bilgi ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.

Not: (Ahmet SAY’ın Müzik öğretimi kitabında yer alan Türkiye’de müzik eğitiminin önemi adlı makaleden yararlanılarak yazılmıştır.)