Şunun için etiket arşivi: okul öncesi müzik

Millattan önce 384-322 yılları arasında yaşayan ünlü düşünür Aristo, eğitimde müziğin önemine dikkat çekmiş “Müziği daha çok kişilik üzerinde etki yapabilen ve böylelikle, doğru bir eleştirici değerlendirme alışkanlığına sahip ve yetenekli insanlar yetiştirmemiz için bir uyarıcı olarak görmemiz gerekir. Duyguları içtenlikle ifade etme konusunda hiçbir şey ritim ve şarkı söyleme kadar kuvvetli değildir. Madem ki bu kadar güçlü bir kuvvettir, o halde müzik mutlaka çocukların eğitiminde kullanılmalıdır.” Yorumuna imza atmıştır.

Aristo bu yorumuyla çocukların duygularını açığa vurabilmesi, yeteneklerini geliştirebilmesi, kendini ifade edebilmesi, olaylar karşısında akıl yürütebilmesinde müziğin çok büyük bir rolü olduğunu işaret etmiştir.

İşte bu nedenle çok erken yaşlarda çocuğun eğitiminde müziğin bulunmasının şart olduğunu söylersek hata yapmış olmayız.

Uzmanlar erken çocukluk döneminde müzik eğitimin amacının, çocuğun müzik kültürü ile tanışmasını sağlamak olduğunu kaydederken, müzik gelişimine olumlu yönde yapılacak en önemli katkıyı, çocuğun gideceği okul öncesi eğitim kurumunun sağlayacağını belirtiyor.

Elbette ki okul öncesi eğitim kurumlarının yanı sıra özel olarak aldırılacak derslerinde büyük önem taşıdığını hatırlatmakta fayda var. İşte bizde Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak, erken çocukluk döneminde müzik eğitimi veren ve çocukların bu eğitimi almasının gelecekleri açısından büyük önem taşıdığını düşünen bir kurumuz.

Bu nedenle 4,5 yaştan itibaren deneyimli eğitmenlerimiz ücretsiz bir şekilde yetenek testi uyguluyor. Sizde bizi arayıp randevu alarak ücretsiz yetenek testimizden yararlanabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve randevu için: 0212 570 80 68