Yazılar

LCM (London College of Music) 2020 başvuru tarihleri belli oldu

Uluslararası geçerliliği bulunan ünlü sertifika programı London College of Music kısa adı ile LCM’ye öğrencilerimizi hazırlamaya devam ediyoruz.

MEB’e bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nun uzman kadrosu, uluslararası kalite kriterleri ve eğitim standartlarına uygun olarak belirlediği metotlarla LCM’yi korkulu rüya olmaktan çıkartıyor.

Her yıl düzenli olarak İngiltere’den gelen sınav komisyonu karşısında gerçekleşen uluslararası geçerliliği bulunan  LCM, için başvuru tarihleri belli oldu.

Eğer sizde uluslararası geçerliliği olan LCM sınavına katılabilmek ve LCM’nin İngiltere’de sağlayacağı fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız 15 Ocak – 15 Mart tarihleri arasında LCM yetkili sınav merkezlerine başvurunuzu mutlaka gerçekleştirmelisiniz.

LCM sınav içeriği
Eğitmenlerimiz LCM’nin yalnızca enstrüman hakimiyetinin üzerine gerçekleşen bir sınav olmadığını işaret ederken, hazırlık aşamalarında adaylara sadece enstrümanından ve basit düzeyde müzik bilgisinden sorumlu olduğunu belirtiyor. Ancak Grade seviyelerinde adayların başarılı olabilmesi için enstrüman performansının dışında müzik bilgisi sorularına, ileri düzeylerde müzik tarihi ve armoni sorularına, müzik ve ritm kulağı sorularına tabi tutulduğunu da dile getiriyor.

Detaylı bilgi ve iletişim için 0212 570 80 68.