Yazılar

Sömestrın ikinci haftasına özel Robotik kodlama programı

Oyun oynamayı, çocuğun sadece boş zamanlarında geçirdiği bir etkinlik olarak görmek çok yetersiz kalır. Oyunun geliştirici, eğitici, psikososyal, uyum sağlayıcı işlevleri de göz ardı edilmemeli. Çocuklar oyunlar sayesinde hayatı keşfeder,duygularını aktarır ve en önemlisi onlardan bir şeyler öğrenir.

Bizde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak sömestrın ikinci haftasına özel bir program hazırladık. Bu programda çocuğunuz tamamen kendi istekleri doğrultusunda kendi oyununu kodlayacak.

Kendi oyununu kodlamakla kalmayacak bu hazırladığı oyunu kendi tabletinde,akıllı telefonunda rahatlıkla oynayabilecek hatta arkadaşlarıyla ve çevresiyle paylaşarak bu oyunu onlarında oynamasını sağlayabilecek.

Robotik kodlama derslerinin temel amacı nedir ?

Eğitimin amacı, öğrencilerin günlük yaşam problemlerine teknoloji ile cevap bulmalarını, yaratıcılıklarını geliştirirken üretmenin motivasyonunu yaşamalarını sağlatacak kodlama ve robotik bilgisinin öğrencilere öğretilmesidir.

Oldukça basit uygulamalardan başlanarak ilerleyecek olan eğitimde öğrenciler eğlenirken üretmenin ve öğrenmenin farkına varacaklar. Katılımcılar bu eğitimi tamamladıklarında basit düzeyde kodlama ve robotik bilgisine sahip olacaktır.

Gelin geleceği hep birlikte kodlayalım !

0212 570 80 80 – 0212 570 80 98 ve 0530 880 71 80 numaralı telefonlarımızı arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz…

“Bence bu ülkede herkes bilgisayar programlamayı öğrenmeli. Bir bilgisayar dili öğrenmeli. Çünkü bu, insana nasıl düşüneceğini öğretiyor. Ben bilgisayar bilimini bir sosyal bilim olarak görüyorum. Bu herkesin öğrendiği bir şey olmalı. ” Steve Jobs