Jolly Joker

Jolly Joker konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. Jolly Joker konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. Jolly Joker konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri Jolly Joker konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

haftanin-sanat-etkinlikleriTİYATRO

İSTANBUL

– Devlet Tiyatroları Bahçelievler Belediyesi Nurettin Topçu Kültür Merkezi’nde “Paşa Paşa Tiyatro Yahut Ahmet Vefik Paşa” cuma 20.00, “Barış Gezegeni” pazar 13.00. Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Güneş Batarken Bile Büyük” cuma ve cumartesi 20.00, pazar 15.00; “Ah Karagöz Vah Karagöz” cumartesi 14.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Muhteşem Gatsby” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Geçtim Ama Tiyatrodan” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00; “Ah Karagöz Vah Karagöz” çarşamba, pazar 14.00. Küçük Sahne’de “Yaşamak Denilen Bu Zahmetli İş” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “57. Alay” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Bülbül Susturulduğunda” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00; “Çiçeğim Solmasın” çarşamba 14.00, cumartesi, pazar 12.00 . Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Sessizlik” çarşamba, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00 )

– İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “On İki Öfkeli Adam” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30; “Piti” pazar 12.00 ve 15.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Ölü Adamın Cep Telefonu” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30; “Bisküvi Adam” pazar 12.00 ve 15.00. GOP Ferit Egemen Sahnesi’nde “Kedi ile Palyaço” perşembe 14.00. Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Kabare” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe ve cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30; “Bir Gün Ayakkabımın Teki” pazar 12.00. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Kerbela” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30; “Alaaddin’in Sihirli Lambası” pazar 12.00 ve 15.00. Kâğıthane Küçük Kemal Sahnesi’nde “Bir Gün Ayakkabımın Teki” perşembe 12.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Lysistrata ‘Kadınlar da Savaşırsa” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30; “Harikalar Mutfağı” pazar 12.00 ve 15.00. Ümraniye Sahnesi’nde “Sırça Hayvan Koleksiyonu” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30; “Islık Sever Max” pazar 12.00 ve 15.00. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Komşum Hitler” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30; “Üzgün Ağaçlar Ülkesi” pazar 12.00 ve 15.00.(0 212 455 39 20)

– Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Romeo ve Juliet” cuma, cumartesi 20.30, “Güneşin Çocukları” pazar 11.00, “Hayvan Çiftliği” pazar 15.30. “Tiyatro Keyfi”nin “Romeo&Juliet” çocuk oyunu cumartesi 11.00. (0 212 414 96 47)

– Ortaoyuncular’da “Peradaki Hayalet” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

– Dostlar Tiyatrosu’nun “Bir Delinin Hatıra Defteri” oyunu cuma, cumartesi 20.30’da Kenter Tiyatrosu’nda, pazar 19.00’da Kozzy Kültür Merkezi’nde. (0 212 246 35 89)

– Oyun Atölyesi “Testosteron” bugün ve yarın 20.30, “Kim Korkar Hain Kurttan” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

SERGİ

İSTANBUL

– Alp Bartu ve Mustafa Ayaz’ın sergileri Doku Sanat Galerileri İstanbul’da yarından itibaren 9 Mart’a kadar görülebilir. (0212) 246 2496

– Orhan Taylan’ın resim sergisi 10 Mart’a kadar Kızıltoprak Sanat Galeri’nde 10 Mart’a kadar görülebilir. (0216) 418 3806

– Zeynep Deniz Özmen’in “Özgürce” adlı resim sergisi Venüs Sanat Galerisi’nde 11 Mart’a kadar görülebilir.

– “Küçük Yüzler, Büyük Bedenler” adlı karma sergi 13 Mart’a kadar Elgiz Müzesi’nde izlenebilir. (0212) 290 2525

– “Mimarlık tarihçisi, restoratör, koleksiyoner Ekrem Hakkı Ayverdi” sergisi İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde 14 Mart’a kadar görülebilir. (0212) 334 0900

– “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Sergisi” Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde 14 Mart’a kadar görülebilir. (216) 280 5739

– İtalyan sanatçı Tommaso Pierozzi’nin “Mutlu Olacağız” adlı resim ve gravür sergisi 16 Mart’a kadar Galeri Bohem’de görülebilir. (212) 999 44 60

– 40 fotoğrafçının 1600 portre fotoğrafından oluşan “Yüz Kumbarası” adlı fotoğraf sergisi 19 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde görülebilir. (0212) 393 8111

– “Sevgili Kedilerimiz” adlı karma sergi Ürün Sanat Galerisi’nde 19 Mart’a kadar izlenebilir. (0216) 363 1280

– Gürcü heykeltıraş Amiran Tevzadze’nin heykel sergisi Galeri Selvin 2’de 20 Mart’a kadar görülebilir. (212) 263 74 82

– Mustafa Pancar’ın “Yol Kenarı” adlı sergisi yarından itibaren Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde 21 Mart’a kadar görülebilir. (0212) 230 1976

– Maide Bulak’ın “Kent ve Sessizlik” adlı sergisi Galeri ARK’ta 22 Mart’a kadar görülebilir. (216) 3694900

– Sadi Diren’in retrospektif sergisi D’Art Sanat Galerisi’nde 22 Mart’a kadar görülebilir.

– Ulus Özel Musevi Okulları öğrencilerinin “Yüzyıllık Düşler” adlı sergisi Beyoğlu’ndaki Hamursuz Fırını’nda 23 Mart’a kadar görülebilir.

– “Mavi Sular Karma Resim Sergisi” 14- 25 Mart tarihleri arasında Venüs Sanat Galerisi’nde izlenebilir. (216) 565 3572

– “Nevruz” adlı karma sergi Galeri Apel’de 28 Mart’a kadar görülebilir. (212) 2927236

– Nermin Er sergisi Galeri Nev’de 28 Mart’a kadar görülebilir. (212) 2521525

– Mehwish Iqbal’ın “Subliminal Manzaralar” adlı sergisi 28 Mart’a kadar Kare Art Galeri’de görülebilir. (0212) 2197719

– Sema Talay’ın “Patlamalar” adlı kişisel resim sergisi Gergedan Sanat’ta 28 Mart’a kadar görülebilir. (0212) 292 0650

– Zeki Kıral’ın resim sergisi Galeri İdil’de 28 Mart’a kadar izlenebilir. (212) 283 23 83

– Bedri Baykam, Erden Cantürk, Philippe Deutsch, Koray Erkaya, Damien Guillaume, Tetsuro Higashi, Uwe Ommer, Arto Pazat ve Hugh Holland’ın eserlerinin yer aldığı “Çırılçıplak” adlı grup sergisi 29 Mart’a kadar Piramid Sanat’ta görülebilir. (212) 2973121

– İsa Çelik Resim Sergisi 29 Mart’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde görülebilir. (212) 249 01 50

– Nikolaj Bendix Skyum Larsen’in “End of Dreams” (Düşlerin Sonu) adlı sergisi SALT Galata’da 29 Mart’a kadar görülebilir. (212) 334 22 45

– Kostantinos Kerestetzis’in resim sergisi 29 Mart’a kadar Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun İstiklal Caddesi’nde yer alan Sismanoglio Megaro binasında izlenebilir. (212) 244 9335

– Nilüfer Moayeri’nin “Doğu-Batı Koridorunda Kadın” adlı sergisi Pera Sanat Galerisi’nde 30 Mart’a kadar görülebilir. (212) 245 3008

– Ali Kazma’nın “Zamancı” adlı sergisi Galeri ARTER’de 5 Nisan’a kadar görülebilir. (0212) 2433767

– Nikolaj Bendix Skyum Larsen’in “End of Dreams” (Düşlerin Sonu) adlı sergisi SALT Galata’da 29 Mart’a kadar görülebilir. (212) 334 22 45

– Atilla Galip Pınar’ın “Öz // Essence” adlı 4. kişisel sergisi Galeri İlayda’da 12 Nisan’a kadar görülebilir. (212) 227 92 92

– “Taştaki Gizemli Yaşam” sergisi 10 Mart – 25 Nisan tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde görülebilir. (212) 240 80 23

– “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Kadınlar” adlı sergi 22 Mayıs’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde görülebilir.(212) 219 16 97

– Burhan Doğançay’ın “Picture The World” sergisi 7 Haziran’a kadar Doğançay Müzesi’nde görülebilir. (0212) 244 7770

– “Ressam ve Resim: Mehmet Güleryüz” adlı retrospektif sergi İstanbul Modern’de 28 Haziran’a kadar Süreli Sergiler Salonu’nda görülebilir. (0212) 334 7300

ANKARA

– Ayşe Mutlu – resim – 10 Mart’a dek – Galeri N’de. (0 312 436 36 64)

– Geçişler – resim – 13 Mart’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

– Anahita Şems – resim – 14 Mart’a dek – GaleriM Sanat Galerisi’nde. (0 312 235 50 06)

– Antonio Cosentino – resim – 14 Mart’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

– Özcan Kandemir – resim – 15 Mart’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

– Aslı Kutluay – resim – 19 Mart’a dek – Taurus Sanat Merkezi’nde. (0 533 443 54 54)

– Marek Brzozwski – resim – 20 Mart’a dek – Galeri Sanatyapım’da. (0 312 222

– Suna Özkalan – yağlıboya resim – 20 Mart’a dek – Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)

– Peker Sanat Ödülleri Sergisi – resim – 21 Mart’a dek – Peker Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 30 03)

– Farago – resim – 26 Mart’a dek – Ankara HiltonSA’da. (0312 236 21 22)

– Senem Aker Ensari – seramik – 27 Mart’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

ADANA

– Adana Ressamlar Derneği’nin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlidiği, ‘Mart’ın Sekizi’ adlı resim sergisi Seyhan Belediyesi Sergi Salonu’nda sürüyor. Sergi 15 Mart tarihine dek izlerime açık tutulacak. (0322 4534445)

MERSİN

– MTSO Sanat Galerisi, ‘ve Kadın III – Karma Resim Heykel Sergisi’ne bu hafta da ev sahipliği yapıyor. Buğra Yararman, Hakan Kandır, Mehmet Mangtay, Meral Belici, Özcan Aydemir, Seda Şahbaz, Tuğba Küçükbahar ve Vehbi Mangtay’ın eserlerinin yer aldığı sergiyi sanatseverler 19 Mart tarihine kadar pazar günü hariç hafta içi 08.30-18.00, cumartesi ise 10.00-17.00 saatleri arasında gezebilecek. (0324 238 95 00 – 261)

– Günay Yavuzel, Ferahnaz Çalışkan, Leyla Çakmak’ın, Dünya Kadınlar Günü’nde, Özgecan Aslan anısına düzenledikleri sergi, Tarsus Mehmet Bal Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 13 Mart tarihine dek izlenebilecek. (0324 6162515)

GAZİANTEP

– Ressam Şefkat İşleğen’in, ‘Değiş/ imler’ temalı resim sergisi Sanko Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sanatçının linol baskı ve akrilik tekniği kullanarak ortaya çıkardığı ve mono print tarzında soyut çalışmalara da yer verdiği eserlerinin yer aldığı sergiyi sanatseverler 27 Mart tarihine dek her gün 10.00-22.00 saatleri arasında izleyebilecek. (0342 3666066)

MÜZİK

İSTANBUL

– Salon IKSV’de perşembe saat 21.30’da Tuluğ Tırpan Quartet feat Frederik Köster; cuma saat 22.00’de Kalben&No Land; cumartesi saat 22.30’da Yasemin Mori konserleri var. (212 334 08 41)

– Nardis Jazz Club’te bugün saat 21.30’da Salliel Bros, yarın saat 21.30’da Olgun Acar Band; çarşamba saat 21.30’da Yavuz Akyazıcı Trio; perşembe saat 21.30’da Flapper Swing; cuma saat 22.30’da Luis Gomez DesCarga; cumartesi saat 22.30’da Selenr Seytekin Project konserleri var. (0212 232 98 30)

– Akbank Sanat’ta perşembe saat 20.00’de Denis Kozhukhin (piyano) ile Vladislav Kozhukhin’den (piyano) oluşan Kozhukhin Kardeşler konseri var. (0212 252 35 00-01)

– Süreyya Operası’nda bugün Hande Özyürek (violin) ile Fedele Antonicelli (piyano) kanseri var. (0216 346 15 31)

– Ülker Sports Arena’da cumartesi saat 21.00’de Julio Iglesias konseri var. (0216 687 2100)

– Bostancı Gösteri Merkezi’nde cuma saat 21.00’de Ajda Pekkan; cumartesi saat 21.00’de Selçuk Balcı konseri var. (0216 362 1161)

– Volkswagen Arena’da cumartesi saat 21.00’de DJ Laidback Luke; pazar saat 18.30’da Unite The Mic Turnesi 2015 kapsamında Ailee, Jay Park ve San E konseri. (0212 377 67 00)

– TİM Show Center’da perşembe saat 21.00’de Fazıl Say konseri var. (0212 286 66 86)

– garajistanbul’da cuma saat 23.00’de Leman Sam; cumartesi saat 22.00’de Kord Vokal; pazar saat 21.00’de The Haunted konserleri var. (0212 244 4499)

– SSM the Seed’te perşembe saat 20.00’de Alman piyanist Joseph Moog’un resitali var. (0212 323 60 50)

– Caddebostan Kültür Merkezi’nde pazartesi saat 21.00’de Sunay Akın – Moğollar; çarşamba saat 20.30’da Fatih Erkoç – Kerem Görsev; perşembe saat 20.30’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” konserleri var. (0216 296 3055)

– Jolly Joker İstanbul’da bugün 21.00’de Zuhal Olcay albüm tanıtım konseri; yarın saat 21.00’de Ahmet Toprak Eğrikaya; çarşamba saat 21.00’de Haluk Levent – Kurtalan Ekspres; perşembe saat 21.00’de Yüzyüzeyken Konuşuruz; cuma saat 22.00’de Levent Yüksel; cumartesi saat 22.00’de Mehmet Erdem konseri var. (0212 249 0749)

– Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yarın saat 22.30’da Suzan Kardeş; çarşamba saat 22.30’da TNK; ardından saat 23.59’da Özge Fışkın; perşembe saat 22.30’da Niyazi Koyuncu ardından Pinhani – Yalnız Türküler; cuma saat 22.00’de Can Gox ardından Koray Candemir; cumartesi saat 22.00’de caz vokalisti Fredrika Stahl, ardından Soul Stuff konseri var. (0212 245 1048)

– Babylon’da bugün saat 19.00’de Social Inclusion Band; çarşamba saat 20.30’da Peyk; cuma saat 22.00’de Shantel; cumartesi saat 22.00’de Yelle; pazar saat 19.00’da Patricia Barber konserleri var. (0212 292 73 68)

Kültür sanat haberlerine devam ediyoruz. Ülkemizin değişik kentlerinden kültür ve sanat haberlerini sizler için derlemeye çalıştık. Sanatla kalın!

sanat

SERGİ

İSTANBUL

– İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel Sanatlar Ana Sanat Dalı Yüksek Lisans öğrencisi dokuz sanatçının “Doku’z” ismini verdikleri sergi İstanbul Aydın Üniversitesi Beşiktaş Sanat Galerisi’nde 4 Şubat’a kadar görülebilir.

– Recep Akar, Mustafa Duymaz, Didem Erbaş, Murat Germen, Şifa Girinci, Emre Kantaşlı, Volkan Kızıltunç, Manbor, Ali İbrahim Öcal, Saliha Yılmaz’ın eserlerinden oluşan “Pardon, Kaçıncı Kat?” adlı sergi 7 Şubat’a kadar MERKUR’da görülebilir.(212) 225 37 37

– Oğuz Öztuzcu’nun retrospektif fotoğraf sergisi 7 Şubat’a kadar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy binası sergi salonunda izlenebilir. (0212) 251 4900

– Eren Güler’in “00:00” isimli etkinliği 7 Şubat’a kadar Galeri Eksen’de görülebilir. (212) 219 08 50

– “Türk Sinemasında Makyaj ve Aksesuvarın 100 Yıllık Yolculuğu” sergisi TÜRVAK Sinema-Tiyatro Müzesi’nde 8 Şubat’a kadar görülebilir. (212) 245 80 91

– Mümtaz Yener’in 1940’larda başlayan makine ve robot betimlemeleriyle, kızı Ressam Göksun Yener’in 1990’lı yıllardan bu yana sergilediği “Çağdaş İkonlar” adlı çalışmalarından örneklerin yer aldığı “Teknoloji Aşkı” adlı sergi Schneidertempel Sanat Merkezi’nde 8 Şubat’a kadar izlenebilir. (0212) 249 0150

– Koray Dağcı’nın “Realist Yansımalar” adlı resim sergisi Venüs Sanat Galerisi’nde 12 Şubat’a kadar görülebilir. (216) 565 3572

– Mehtab Kardaş’ın “Kış” adlı sergisi Ürün Sanat Galerisi’nde 12 Şubat’a kadar izlenebilir.(0216) 363 1280

– Tülay Sayılgan’ın “Gözlerimde Bir Renk” isimli suluboya resim sergisi, 13 Şubat’a kadar Levent Tenis Kulübü’nde izlenebilir. (212) 279271

– Anıl Kangal’ın “Dünyadan Kartpostallar” fotoğraf sergisi 13 Şubat’a kadar Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde görülebilir.

– Şakir Gökçebağ’ın “Think Tank” adlı sergisi 14 Şubat’a kadar GALERIST’te görülebilir.(0212) 252 1896

– Pemra Aksoy, Buğra Erol, Güneş Oktay ve Aslı Vural’ın işlerinin olduğu “Çıkış” adlı karma sergi 14 Şubat’a kadar Galeri ARK’ta görülebilir. (216) 369 49 00

– Şahin Kaygun üzerine hazırlanan fotoğraf sergisi 15 Şubat’a kadar İstanbul Modern’de görülebilir. (0212) 334 7300

– Soner Çakmak’ın “Yasaklı Ruh Düşleri” sergisi 15 Şubat’a kadar Düş Yolcusu Sanat Durağı’nda görülebilir. (216) 3869903

– “Kötülüğün Şeffaflığı ya da Ötekine Bakmak” adlı karma sergi 15 Şubat’a kadar Kare Art Gallery’de görülebilir. (0212) 240 4448

– Evren Sungur’un “Organik Makineler – Bir Heykel İçin Eksiz” adlı sergisi @Summart Sanat Merkezi’nde 16 Şubat’a kadar görülebilir.

– Mümin Candaş ve Orhan ZAFER’in “Yol Geçen Hanı” adlı resim sergisi Banyan Restaurant’ta “Art For The Soul” projesi kapsamında Şeli Art Project işbirliğiyle 19 Şubat’a kadar sanatseverlerle buluşuyor.

– Utku Dervent ile İlker Yardımcı’nın “Orada Olmak” adlı sergisi Bozlu Art Project’te 21 Şubat’a kadar görülebilir. (212) 232 72 32

– “Dijital Sonrası Tarihçeler: 1960’lar ve 1970’lerin Medya Sanatından Kesitler” adlı sergi Akbank Sanat’ta 21 Şubat’a kadar görülebilir.(0212) 252 3500

– Versus Art Project ve Karşı Sanat Çalışmaları Sanat Galerisi’nde Yavuz Tanyeli’nin kişisel resim sergisi “E=m.c2” 21 Şubat’a kadar görülebilir. (212) 244 78 74

– Mike Berg’in Galeri Nev İstanbul’daki altıncı kişisel sergisi 21 Şubat’a kadar görülebilir. (0212) 251 1214

– Jacques Tange’nın “Yabancı Topraklarda” sergisi 21 Şubat’ kadar ART350’de görülebilir. (0216) 369 8050

– Can Göknil’in “Sazlı Sözlü” adlı sergisi 21 Şubat’a kadar Galeri Apel’de görülebilir. (212) 292 72 36

– Genco Gülan’ın “Soyut Haritalar” adlı sergisi 22 Şubat’a kadar Piramid Sanat’ta izlenebilir. (0212) 297 3120

– Ömer Kaleşi sergisi 24 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde görülebilir. (212) 2470899

– “Özel Koleksiyon Sergisi” 25 Şubat’a kadar Sanat Yorum’da görülebilir. (212) 542 43 05

– “Çanakkale Destanının İlk Halkası-Troyalı Hektor” sergisi Rahmi M. Koç Müzesi Sergi Salonu’nda 27 Şubat’a kadar görülebilir. (0212) 369 6600

– “Soğuk. Ilık. Sıcak” adlı karma sergi 27 Şubat’a kadar ARTNEXT İstanbul’da görülebilir.(0212) 999 3990

– Alp Çoksoyluer, Alper Derinboğaz, Ayşe Gül Süter, Buşra Tunç, Candaş Şişman, Deniz Kader, Erdal İnci, Korhan Erel, Osman Koç, Ozan Türkkan ve Refik Anadol’un eserlerinin yer aldığı “Dalgalar” adlı sergi Block Art Space’de 15 Ocak-28 Şubat tarihlerinde görülebilir. (212) 292 83 82

– Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Belçikalı grup Het LABO işbirliğinde gerçekleştirilen “CuriosiTIES: Kravata Meraklı Bakış” başlıklı sergi Marmara Üniversitesi Sultanahmet yerleşkesindeki Cumhuriyet Müzesi’nde 28 Şubat’a kadar görülebilir. (212) 518 16 00

– Murat Palta’nın Türkiye’deki ilk kişisel sergisi “Tasvir-i Beyaz Perde” x-ist’te 28 Şubat’a kadar izlenibilir. (212) 291 77 84

– Balkan Naci İslimyeli’nin son yapıtlarından oluşan “Bir Şey Söyle” adlı sergisi 28 Şubat’a kadar Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı’nda (EKAV) görülebilir. (0212) 252 8131

– “Sins / Günahlar” sergisi 28 Şubat’a kadar G-art Beyoğlu’nda görülebilir. (212) 2436622

– “Olasılıklar ve Tercihler” adlı karma video seçkisi 1 Mart’a kadar Mixer Açık Depo’da görülebilir. (0212) 243 54 43

– Sevtap Yılmaz’ın “Geçmişten Geleceğe” adlı sergisi 5 Şubat – 5 Mart tarihleri arasında Galeri Artist Çukurcuma’da görülebilir. (212) 251 91 63

– Yusuf Taktak’ın “Yukarıdan Aşağıya Soldan Sağa 19152015” adlı sergisi Maçka Sanat Galerisi’nde 7 Mart’a kadar görülebilir. (0212) 240 8023

– “Mimarlık tarihçisi, restoratör, koleksiyoner Ekrem Hakkı Ayverdi” sergisi İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde 14 Mart’a kadar görülebilir. (0212) 334 0900

– Nesrin Esirtgen Collection tarafından genç sanatçılara görünürlülük sağlamayı amaçlayan “Open Call – Open Door” sergisi 6 Mart’a kadar görülebilir. (0212) 243 7853

– “Joan Miró: Kadınlar, Kuşlar, Yıldızlar” sergisi 8 Mart’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde izlenebilir. (0212) 277 2200

– “Küçük Yüzler, Büyük Bedenler” adlı karma sergi 13 Mart’a kadar Elgiz Müzesi’nde izlenebilir. (0212) 290 2525

– Nikolaj Bendix Skyum Larsen’in “End of Dreams” (Düşlerin Sonu) adlı sergisi SALT Galata’da 6 Şubat – 29 Mart tarihlare arasında kadar görülebilir. (212) 334 22 45

– Burhan Doğançay’ın “Picture The World” sergisi 7 Haziran’a kadar Doğançay Müzesi’nde görülebilir. (0212) 244 7770

– “Ressam ve Resim: Mehmet Güleryüz” adlı retrospektif sergi İstanbul Modern’de 28 Haziran’a kadar Süreli Sergiler Salonu’nda görülebilir. (0212) 334 7300

ANKARA

– Orhan Taylan – resim, heykel – 6 Şubat’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

– Murat Koç – resim – 7 Şubat’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

– Hanefi Yeter – resim – 7 Şubat’a dek – Kav Sanat Galerisi’nde. (0 312 491 22 32)

– Zeliha Kayahan – gravür – 13 Şubat’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

– Lütfü Günay – resim – 14 Şubat’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

– Zuhal Baysar – resim – 18 Şubat’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

– Sabri Akça – resim – 19 Şubat’a dek – Peker Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 30 03)

– Kayıhan Keskinok – resim – 19 Şubat’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

– Istvan Orosz&Frigyes König&Farago – resim – 20 Şubat’a dek – Güler Sanat’ta. (0 312 236 21 22)

– Gültekin Serbest- resim – 23 Şubat’a dek – Sepa Sanat Galerisi’nde. (0 312 473 06 47)

– Necati Seydi Ferdioğlu – resim – 25 Şubat’a dek – Stillife Art’ta. (0 312 441 01 45)

– Oya Kınıklı – resim – 25 Şubat’a dek – Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)

– 6+1 İhtimal – resim – 26 Şubat’a dek – Platform A by Armoni Art Gallery’de. (0 312 440 43 24)

– Aykut Tanrıseven – resim – 27 Şubat’a dek – İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. (0 312 433 30 34)

– Mehmet Kapçak – resim – 28 Şubat’a dek – Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)

– Mehmet Emin Erdoğdu – resim – 28 Şubat’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

ADANA

– Alişer Avcı’nın, “portre: yazının yüzleri” adlı resim sergisi Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde sürüyor. Ressam Avcı’nın Uğur Mumcu, Yaşar Kemal, Nâzım Hikmet, Yılmaz Güney gibi ünlü isimleri kendi üslup ve çizgileriyle yağlıboya resimlediği çalışmalarının yer aldığı sergi 3 Şubat tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0322 4541994)

MERSİN

– Melek Çalışkan’ın Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sanat Galerisi’ndeki resim sergisi sürüyor. Çalışkan’ın yağlıboya çalışmalarının yer aldığı sergi 5 Şubat’a dek izlenime açık açık tutulacak. (0324 2389500)

GAZİANTEP

– Ömer Doğan’ın Sanko Sanat Galerisi’ndeki, “Fas Fotoğrafları” adlı fotoğraf sergisi sürüyor. Çekimlerinde, sanatın biçim, içerik ve estetik değerlerinden yararlanan görüntülere özen gösteren Doğan’ın, Fas’ın doğal güzellikleri ve kültürünü yansıtan karelerden oluşan sergisini sanatseverler, 13 Şubat tarihine dek her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezebilecek. (0342 3666066)

MÜZİK

İSTANBUL

– Nardis Jazz Club’te bugün 21.30’da Salliel Bros grubu; salı, 21.30’da Uğur Güneş Trio; çarşamba 21.30’da Mark Alban Lotz Band; perşembe 21.30’da Önder Kağan Fetih; cuma 22.30’da Deniz Tasar 5tet; cumartesi 22.30’da Dilek Sert Erdoğan Moments konserleri. (0212 232 98 30)

– Caddebostan Kültür Merkezi’nde çarşamba saat 20.30’da Borusan Quartet ve Burhan Öçal, cuma saat 20.00’da İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası – İsveç Haftası konseri (0216 467 36 00)

– Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde cumartesi saat 21.00’de Amsterdam doğumlu sanatçı Karsu’nun konseri (0850 222 67 76)

– Salon IKSV’de çarşamba saat 21.300’da Kekko Fornarelli Trio, cuma saat 22.00’de Garanti Caz Yeşili: ‘Sleep Party People’, cumartesi 22.30’da Korhan Futacı ve Kara Orkestra konseri. (0212 334 07 57)

– Moda Sahnesi’nde salı 20.30’da Piatango topluluğunun konseri. (0216 330 58 01)

– Süreyya Operası’nda bugün saat 20.00’de Hüseyin Sermet piyano resitali. (0216 346 15 31)

– İş Sanat’ta cuma saat 20.00’de Sinema Senfoni Okestrası, Serdar Yalçın konseri. Konserde onlara oyuncu Halit Ergenç eşlik edecek. (0212 316 10 83)

– Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bu ay konser yok. (0212 232 98 30)

– Lütfi Kırdar’da cuma saat 20.00’de Tekfen Filarmoni Okestrası konseri. (0212 373 11 00)

– Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi saat 21.00’de Demet Akalın konseri. (0216 362 1161)

– garajistanbul’da cuma saat 23.00’de Hayko Cepkin, cumartesi saat 23.00’de Gripin konserleri var. (0212 244 4499)

– Jolly Joker İstanbul’da çarşamba saat 21.00’de Mert Ali İçelli; perşembe saat 21.00’de Esin İris, cuma saat 22.00’de Halil Sezai, cumartesi saat 22.00’de Yaşar konseri. (0212 249 0749)

– KadıköySahne’de yarın saat 21.00’de Kuzey Ormanları Savunması Dayanışma Gecesi konseri; cumartesi saat 22.30’de Nev konseri. (0216 550 04 92)

– Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da Vera; yarın saat 22.30’da Zeynep Casalini, çarşamba saat 22.30’da Son Feci Bisiklet grubu; perşembe saat 22.30’da Niyazi Koyuncu; cuma saat 22.30’da Can Gox ve saat 22.30’da Shantel ve Bucovina Club Orkestar konseri. (0212 245 10 48)

ANKARA

– CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği, Wenzel Fuchs (klarinet) ve Orkun Civelek’in (klarinet) solist olarak yer alacağı konser 5, 6 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 310 72 90)

– Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Rauf Abdullayev yönetiminde vereceği, Pervin Çakar’ın (soprano) solist olarak yer alacağı “Titanların Aşkı” başlıklı konser 31 Ocak’ta saat 20.00’de, şef Patrick Gallois yönetiminde vereceği “İtalya’dan Kartpostal” başlıklı konser 7 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

TİYATRO

İSTANBUL

– Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Cimri” cuma, cumartesi 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Çöl Fırtınaları” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Yaşamak Denen Bu Zahmetli İş” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçük Sahne’de “Hüzzam” salı, çarşamba, perşembe cuma, cumartesi 20.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Ellerimin Arasındaki Hayat” perşembe, cuma 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Ramiz ile Jülide” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. (0 212 292 39 00 )

– İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Türkiye Kayası” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Kısasa Kısas”çarşamba, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde “Kabare” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde “Cibali Karakolu” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde “Vişne Bahçesi” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi’nde “Ölü Ordunun Generali” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Hıdrellez” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30.(0 212 455 39 20)

– Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyi Müzikali” perşembe 20.30, “Kaç Baba Kaç” cuma 20.30, “Hayvan Çiftliği” cumartesi 20.30, çocuk oyunu “Güneşin Çocukları” pazar 11.00, “Romeo ve Juliet” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” çarşamba 20.30, “Azizce” cuma 20.30. (0 212 414 96 47)

– Tiyatro Pera’da, cuma, cumartesi 20.00, pazar saat 18.30’da “Ah Smyrna’m Güzel İzmir’im” adlı oyun sahnelenecek.

– Ortaoyuncularda “Masal Müfettişi” cuma 20.00, “Ferhangi Şeyler” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

– Dostlar Tiyatrosunun “Bir Delinin Hatıra Defteri” oyunu cuma, cumartesi 20.30 Kenter Tiyatrosu (0 212 246 35 89)

– Oyun Atölyesi “Testosteron” bugün ve yarın 20.30, “Kim Korkar Hain Kurttan” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0216 345 39 39)

– Kumbaracı50 “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” perşembe, cuma 20.30, “Bir İdam Mahkumunun Son Günü” cumartesi 20.30. (0 212 243 50 51 )

– Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Üstü Kalsın” çarşamba, cumartesi “Van Gogh” cuma günü sahnelenecek.

– Moda Sahnesi’nde “Sen Balık Değilsin ki” bugün 20.30, “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” cuma 19.00. (0 216 330 58 00)

– Tiyatro Ölü Aktörler’in “Normal” adlı oyunu çarşamba Tiyatro Hal’de, “Uzak Adalar” oyunu perşembe Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde. ANKARA

– Akün Sahnesi’nde, “Vanya Dayı” adlı oyun 8 Şubat’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Kanlı Düğün/Sivas DT” adlı oyun 10-15 Şubat tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Sarı Naciye” adlı oyun 24, 25, 26, 27, 28 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

– Altındağ Tiyatrosu’nda, “Nalınlar” adlı oyun 3-8 ve 17-24 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Kuaförde Bir Gün” adlı oyun 10-15 ve 25-28 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Miyhavlar Tiyatrosu” adlı oyun 17, 19, 24, 26 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 316 59 02)

– Büyük Tiyatro’da, “Teneke” adlı oyun saat 15.00’te, “Çalıkuşu” adlı oyun 10, 13 Şubat’ta saat 20.00’de, 15 Şubat’ta saat 15.00’te, “Hedda Gabler” adlı oyun 22 Şubat’ta saat 15.00’te, 24 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)

– Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Satıcının Ölümü” adlı oyun 3, 4, 5, 6, 7 Şubat’ta saat 20.00’de, 8 Şubat’ta saat 15.00’te, “Cymbeline” adlı oyun 10, 11, 12, 13, 14 Şubat’ta saat 20.00’de, 15 Şubat’ta saat 15.00’te, “Teneke” adlı oyun 17, 18, 19, 20, 21 Şubat’ta saat 20.00’de, 22 Şubat’ta saat 15.00’te, “Macbeth” adlı oyun 24, 25, 26, 27, 28 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)

– Küçük Tiyatro’da, “Sevgili Hayat/İstanbul DT” adlı oyun 3, 4, 5, 6 Şubat’ta saat 20.00’de, 7 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 8 Şubat’ta saat 15.00’te, “Karlar Kraliçesi” adlı çocuk oyunu 10 Şubat’ta saat 11.00’de, “Yeşilçam” adlı oyun 10, 11, 12, 13 Şubat’ta saat 20.00’de, 14 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 15 Şubat’ta saat 15.00’te, “Ramiz ile Jülide” adlı oyun 17, 18, 19, 20 Şubat’ta saat 20.00’de, 21 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 22 Şubat’ta saat 15.00’te, “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” adlı oyun 24, 25, 26, 27, 28 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

– Oda Tiyatrosu’nda, “Kontrabas” adlı oyun 3, 4, 5, 6, 7 Şubat’ta saat 18.30’da, “Kuğu’nun Şarkısı/Bir Evlenme Hikâyesi” adlı oyun 10, 11, 12, 13, 14 Şubat’ta saat 18.30’da, “Hüzzam” adlı oyun 17, 18, 19, 20, 21 Şubat’ta saat 18.30’da, “Nehir” adlı oyun 24, 25, 26, 27, 28 Şubat’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

– Stüdyo Sahne’de, “Sabır Taşı” adlı oyun 3, 6 Şubat’ta saat 20.00’de, 8 Şubat’ta saat 15.00’te, “İyiyim” adlı oyun 10, 13, 24, 27 Şubat’ta saat 20.00’de, 15 Şubat’ta saat 15.00’te, “Bizim Yunus” adlı oyun 17, 20 Şubat’ta saat 20.00’de, 22 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

– Tatbikat Sahnesi’nde, “Kuğu’nun Şarkısı/Bir Evlenme Hikâyesi” adlı oyun 3, 4 Şubat’ta saat 20.00’de, “Aklımdaki Kadınlar” adlı oyun 10, 11, 17, 18, 24, 25 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 467 71 72)

– İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Nihayet Bitti” adlı oyun 4, 5, 25 26 Şubat’ta saat 20.00’de, 7, 15, 28 Şubat’ta saat 15.00’te, “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” adlı oyun 11, 12 Şubat’ta saat 20.00’de, 14 Şubat’ta saat 15.00’te, “Bernarda Alba’nın Evi3 adlı oyun 18, 19 Şubat’ta saat 20.00’de, 21 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

– Şinasi Sahnesi’nde, “Nereye” adlı oyun 3, 4, 5, 6, 7 Şubat’ta saat 20.00’de, “Üç Şehzade” adlı oyun 6 Şubat’ta saat 11.00’de, “Alacaklılar” adlı oyun 17, 18, 19, 20 Şubat’ta saat 20.00’de, 21 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 22 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 467 17 44)

– 75. Yıl Sahnesi’nde, “Mevlana Aşk ve Barış Çığlığı” adlı oyun 4, 5, 11, 12 Şubat’ta saat 18.30’da, 7, 14 Şubat’ta saat 15.00’te, “Euridice’nin Elleri” adlı oyun 18, 19, 21, 25, 26 Şubat’ta saat 20.00’de, 28 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 432 27 46)

– Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Küçük Denizkızı” adlı çocuk oyunu 7, 14, 21, 28 Şubat’ta saat 12.00’de, “Sevgili Kardan Adam/Bebek Tiyatrosu” adlı çocuk oyunu 8, 15 Şubat’ta saat 12.00’de, “Havuç Tarlasındaki Koca Fil/Bebek Tiyatrosu” adlı çocuk oyunu 22 Şubat’ta saat 12.00’de, “Ali Nihat’la Sihirli Yolculuk” adlı çocuk oyunu 8 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 418 02 98)

– Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Tesadüfen Kadın” adlı oyun 8, 22 Şubat’ta saat 15.30’da, 20 Şubat’ta saat 20.00’de, “Beş Para Etmez Varyete” adlı oyun 6, 7 Şubat’ta saat 20.00’de, 15 Şubat’ta ve 1 Mart’ta saat 15.30’da, “Selamün Kavlen Karakolu” adlı oyun 13, 27 Şubat’ta saat 20.00’de, 14, 21, 28 Şubat’ta saat 15.30 ve 20.00’de. (0 312 417 76 76)

– Tiyatro Tempo’da, “Köpek Olmak İstiyorum (+4 yaş)” adlı çocuk oyunu 8 Şubat’ta saat 13.00’te, “Uçtu Uçtu Öykü Uçtu (+3 yaş)” adlı oyun 15 Şubat’ta saat 13.00’te, “Mutluluk Oyunu-Pollyanna (+8 yaş)” adlı çocuk oyunu 15 Şubat’ta saat 16.00’da, “Karagöz Cadılar ve Hint Fakiri (+4 yaş)” adlı oyun 22 Şubat’ta saat 13.00’te, “Bir Büyükanne Aranıyor (+6 yaş)” adlı çocuk oyunu 22 Şubat’ta saat 16.00’da, “Bavuldaki Hayatlar” (+15 yaş) adlı yetişkin oyunu 20 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 232 32 92)

– Adana Devlet Tiyatrosu (ADT), Müsahipzade Celal’in yazdığı, Münir Canar’ın yönettiği, “Macun Hokkası” adlı oyunu yarından itibaren yeniden Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde sahneleyecek. Dekor tasarımı Güven Öktem, giysi tasarımı Fatma Sarıkurt, ışık tasarımları da Halil İbrahim Karahan’a ait oyunu tiyatroseverler hafta içi 20.00’da cumartesi 15.00 ve 20.00’da izleyebilecek. ADT oyuncuları, Azade Küçükaycan’ın yazıp yönettiği, “Merhaba Hayat” adlı müzikli danslı çocuk oyununu ise çarşamba günü 14.00’da pazar günü ise 11.00’da küçük tiyatro severlere sunacak. Oyunun karakterleri Jülide, Büyük Ayıcık ve Minik Ayıcık’ın çocuklara renkler ve sayılar ile mevsimleri diyaloglarla anlatması oyun sırasında renkli görüntülerin ortaya çıkmasına sahne oluyor. (0322 3523355)

– Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu, David Gieselmann’ın yazdığı, “Bay Kolpert” adlı oyunu bugün 20.00’da Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde sahneleyecek. Adana Devlet Tiyatrosu sanatçılarından Murat Aslan’ın yönettiği, komedi-gerilim türündeki, “Bay Kolpert”te Salih Akbalı, Dilek Kont, Mehmet Avcı, Burak Zerayalp, Ahmet Eldek ve Zeynep Ak rolleri paylaşıyor. ÇBŞT oyuncuları, “Baş Kolbert”i her perşembe akşamı 20.00’da tiyatroseverler için yineleyecek. (0322 2345325)

– Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Yunan yazar Dimitri Psathas’ın yazdığı, Turgut Bağır’ın yönettiği, “Yalancı Aranıyor” adlı oyununu sahnelemeyi sürdürüyor. Ergün Özfırıncı, Halil İbrahim Kurum, Özlem Özel, Nermin Salman, Orhan Kuşçu, Dilek Polat, Önder Özcan, Tufan Naharcı, Feridun Yıldırım, Semih Yeşil, Çağla Yeleç ve Hüseyin İnan Biçir’in rol paylaştıkları politik güldürü her cumartesi 15.00 ve 20.00’da tiyatroseverler için yineleniyor. BBŞT oyuncuları Nurhan Özgür’ün yazdığı, Dr. Rasim Aşın’ın yönettiği, “Dede Korkut Kitabı” adlı masalsı çocuk oyununu da salı ve çarşamba günleri 14.30’da, cumartesi günleri de 11.00’da yineliyor. (0322 4589347)

Kaynak: Medya

Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi’nde, Kardeş Türküler’in vereceği konser 9 Kasım’da…

Sanat haber duyuruSERGİ

İSTANBUL
* Tansel Türkdoğan’ın “Simülatif İzler, Bilinmeyen Objeler” isimli sergisi 1 – 30 Kasım tarihleri arasında Kare Art Gallery’de.
* Binnur Çavuşoğlu’nun “Işığın Düştüğü Her Ne Varsa…” isimli sergisi 2 – 22 Kasım tarihleri arasında Artev Sanat Galerisi’nde.
* Nuran Terzioğlu’nun “Eldiven Fabrikası” isimli sergisi 2 Kasım – 7 Aralık tarihleri arasında Galeri Apel’de.
* Luke Waller’ın sergisi 22 Ekim – 17 Kasım tarihleri arasında RenArt Galeri’de.
* Berna Karaevli’nin “İz” isimli sergisi 22 Ekim – 5 Kasım tarihleri arasında Galeri Eksen’de.
*Mehmet Yılmaz’ın sergisi 23 Ekim – 17 Kasım tarihleri arasında Piramid Sanat’ta.
* Feridun Oral’ın “Monalisa – Buruk Bir Tebessümün Mısa Hikâyesi” isimlisergisi 23 Ekim – 17 Kasım tarihleri arasında Galeri Selvin’de.
* Kemal Özen’in “İyi Çocuk Ol, Acınla Büyü” isimli sergisi 23 Ekim – 24 Kasım tarihleri arasında Sanatorium’da.
* Eşref Üren’in sergisi 24 Ekim – 30 Kasım tarihleri arasında İşsanat Kibele Sanat Galerisi’nde.
* Mimardan Müzisyene Sınırsız Yaratıcılık isimli sergi 24 Ekim – 25 Aralık tarihleri arasında ARMAGGAN Art & Design Gallery’de.
* Seyhun Topuz’un sergisi 24 Ekim – 27 Aralık tarihleri arasında Proje4L/Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde.
* Memduh Kuzay’ın sergisi 24 Ekim – 16 Kasım tarihleri arasında Arnavutköy artgallery’de.
* 3 Kuşak Erdirenler Retrospektif Sergisi 1 isimli sergi 24 Ekim – 16 Kasım tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezi’nde.
* A. Halim Kulaksız’ın “Nostalgia Impossibile” isimli sergisi 24 Ekim – 23 Kasım tarihleri arasında 44A Sanat Galerisi’nde.
* Şevket Sönmez’in sergisi 28 Ekim – 20 Kasım tarihleri arasında MERKUR’de.
* Bir Daha Asla! Geçmişle Yüzleşme ve Özür isimli sergi 25 Ekim – 15 Aralık tarihleri arasında DEPO’da.
* Aslı Vural’ın “Kayıp Kent” isimli sergisi 25 Ekim – 16 Kasım tarihleri arasında Türker Art’ta.
* Osman Şengezer ’in kostüm eskizleri ve resim sergisi 25 Ekim’e kadar TEB Özel Bankacılık Nişantaşı Merkezi’nde.
* Osman Şengezer’in sergisi 25 Ekim’e kadar TEB Özel BankacılıkNişantaşı Merkezi’nde.
* Olgu Ülkenciler’in “Zevkli Rezalet” isimli sergisi 26 Ekim’e kadar C.A.M Galeri’de.
* Mehmet Ali Uysal’ın sergisi 26 Ekim’e kadar Pi Artworks İstanbul’da.
* Cengiz Çekil’in “Temizlik Beziyle” başlıklı sergisi 26 Ekim’e kadar Rampa’da.
* Pınar Yoldaş’ın “Bir Başka Evrim” isimli sergisi 26 Ekim’e kadar Ekavart Gallery’de.
* Serhat Kiraz’ın sergisi 26 Ekim’e kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
* Nilbar Güreş’in “Açık Telefon Kulübesi” başlıklı sergisi 26 Ekim’e kadar Rampa’da.
* Ali Kazma’nın “Kitap” isimli sergisi 26 Ekim’e kadar Galeri Nev’de.
* Azade Köker’in sergisi 26 Ekim’e kadar cda Projects’te.
* Bir Kardeşlik ve Dayanışma Hikayesi “S.U.A.T. ve Kapılar” isimli sergi 26 Ekim’e kadar Nişantaşı Işık Galeri’de.
* Aslı Akyüz’ün resim sergisi 27 Ekim’e kadar Harmony Sanat Galerisi’nde.
* Yakın Menzil isimli karma fotoğraf sergisi 27 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de.
* Ekin Onat’ın “Vertigo” başlıklı sergisi 27 Ekim’e kadar Merhart Galeri’de.
* Julie Upmeyer ’ın Katmanlı Karaköy isimli sergisi 30 Ekim’e kadar BauArt Galeri’de.
* Mahremiyet isimli sergi 30 Ekim’e kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de.
* Arslan Eroğlu’nun resim sergisi 31 Ekim’e kadar Artisan Sanat Galerisi’nde.
* Nedret Yaşar ’ın “Empati” isimli resim sergisi 31 Ekim’e kadar Doruk Sanat/Tophane’de.
* Özgün Başaran Tokuç’un “Hadi, Ben Şimdi Bir Çocuğum!” isimli resim sergisi 31 Ekim’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde.
* Çağdaş Ustalardan Resim, Heykel ve Fotoğraf sergisi 31 Ekim’e kadar TEM Sanat Galerisi’nde.
* Mark Amerika’nın “Bulut Bankaları” isimli sergisi 31 Ekim’e kadar Kasa Galeri’de.
* Emin Çizenel’in sergisi 31 Ekim’e kadar Kare Art Gallery’de.
* Drew Tal’ın sergisi 31 Ekim’e kadar Rezan Has Müzesi’nde.
* Rebecca Horn’un “A Chemical Wedding in İstanbul” isimli sergisi 1 Kasım’a kadar Galeri Artist’te.
* Gülgün Başarır’ın “Seçmeler” isimli sergisi 1 Kasım’a kadar Galeriartist Çukurcuma’da.
* Geçiş Projesi 3. bölüm sergisi 1 Kasım’a kadar Yapı Kredi KültürMerkezi’nde.
* Zekeriyaköy Sanat Grubu’nun “Bilinmeyen Daire” isimli sergisi 1 Kasım’a kadar Lebriz ART212 Nişantaşı Sanat Galerisi’nde.
* Binnur Çavuşoğlu’nun suluboya resim sergisi 2-22 Kasım tarihleri arasında ArtEv Sanat Galerisi’nde.
* Portreler isimli sergi 2 Kasım’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde.
* Meriç Algün Ringborg’un “Görünürdeki Yazar” isimli sergisi 2 Kasım’a kadar Galeri NON’da.
* Esra Rotthoff’un sergisi 2 Kasım’a kadar Empire’da.
* Olga Kisseleva’nın sergisi 2 Kasım’a kadar Şekerbank Açıkekran Yeni Medya Sanatları Galerisi’nde.
* Fulden Aran’ın “Bir Yaz Gecesi Rüyası” isimli resim sergisi 2 Kasım’a kadar Alan İstanbul’da.
* Nevin Çokay’ın sergisi 2 Kasım’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.
* Kerem Ozan Bayraktar’ın “Sirk” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Pg Art Gallery’de.
* Nihâl Martlı’nın “Vagabonde” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Hub Sanat Mekan’da.
* Arayüzeyler isimli sergi 7 Kasım’a kadar Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.
* Burcu Gökçek’in sergisi 9 Kasım’a kadar artSümer’de.
* Sabri Berkel’in “Kusursuz Bir Dünya” isimli sergisi 9 Kasım’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
* Aysun Pekin, Canan Karahan, Derya Ozan, Füsun Özsoy, Sena Saraç ’ın karma sergisi 9 Kasım’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde.
* Bahadır Gökay’ın “Evvel” isimli sergisi 09 Kasım – 03 Aralık tarihleri arasında Almelek Sanat Galerisi’nde.
* Burcu Gökçek’in “Biz” isimli sergisi 9 Kasım’a kadar artSümer’de.
* Kontrol Noktası isimli sergi 10 Kasım’a kadar Depo’da.
* Barış Cihanoğlu’nun “Kendini Bul” isimli sergisi 10 Kasım’a kadar Gallery İlayda’da.
* Kalliopi Lemos’un sergisi 10 Kasım’a kadar Fener Yoakimion Rum Kız Okulu’nda.
* Erdal Ateş’in “Karşı Duvarlar 2013” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar Mim Hotel’de.
* Can Yeşiloğlu’nun sergisi 13 Kasım’a kadar Galeri G-art’ta.
* Rıza Kuruüzümcü’nün resim sergisi 14 Kasım-14 Aralık tarihleri arasında Doruk Sanat Galerisi’nde.
* Ceylan Dökmen’in sergisi 15 Kasım’a kadar Cevahir Hotel İstanbul Asia’da.
* No.3 isimli sergi 16 Kasım’a kadar Nesrin Esirtgen Collection mekânında.
* Anlamlanan Bedenler isimli sergi 16 Kasım’a kadar Galeri Manâ’da.
* Can Dostlarımız isimli resim sergisi 21 Kasım-12 Aralık tarihleri arasında Akyol Sanat Merkezi’nde.
* Kayıt isimli karma sergi 22 Kasım’a kadar Mixer’de.
* Dişe Dokunduk isimli sergi 4 Aralık’a kadar Şeli Sanat’ta.
* Adem Genç ve Mustafa Ata’nın sergisi 5 Aralık’a kadar Myra Art Gallery’de.
* Pierre Loti’nin İstanbul: 1903-1905 adlı fotoğraf sergisi 14 Aralık’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde.
* Elio Montanari’nin “Biri, Hiçbiri, Binlercesi” sergisi 26 Aralık’a kadar SALT Galata’da.
* Tülin Onat ve Mithat Şen’in sergisi 30 Aralık’a kadar Dentan’da.
* Fotomuhabirliğin 40 Yılı – Sipa Kuşağı isimli sergi 31 Aralık’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
* Anish Kapoor’un sergisi 5 Ocak’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.
* Gülsün Karamustafa’nın “Vadedilmiş Bir Sergi” isimli sergisi 5 Ocak’a kadar SALT Beyoğlu ve SALT Galata’da.
* Sophia Vari’nin sergisi 19 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde.
* Düşler Gerçekler İmgeler isimli sergi 19 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde.
* Rafael Lozano-Hemmer’ın sergisi 16 Şubat’a kadar Perili Köşk’te.

ANKARA
* Sibel Avcı Tuğal – resim – bugün sona eriyor – Mustafa Ayaz Müzesi ve Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)
* İzlenimyorum/Karadeniz – resim – 23 Ekim’e dek – Galeri Soyut’ta.(0 312 438 86 70)
* 20. Yüzyıldan 21. Yüzyıla Uzanan Fırçalar – 30 Ekim’e dek – Peker Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 30 03)
* Nur Koçak – resim – 2 Kasım’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 39 90)
* Adnan Turani – resim – 2 Kasım’a dek – Kav Sanat Galerisi’nde. (0 312 491 22 32)
* Genç Kuşak II – resim – 2 Kasım’a dek – Kav Genç Sanat’ta. (0 312 491 22 32)
* Nihâl Martlı/VAGABONDE – resim – 3 Kasım’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
* Farago/Zahit Büyükişliyen – resim – 8 Kasım’a dek – Güler Sanat’ta. (0312 236 21 22)
* Şefik Bursalı Resim Yarışması Sergisi – resim – 8 Kasım’a dek – Ankara Resim ve Heykel Müzesi’nde. (0 312 384 42 00)
* Hasan Karegarı – rapidograf – 11 Kasım’a dek – GaleriM Sanat Galerisi’nde. (0 312 235 50 06)
* Nevzat Can – karakalem ve yağlıboya Atatürk sergisi – 13 Kasım’a dek – Stillife Art’ta. (0 312 441 01 45)
* Mexican Art – resim – 15 Kasım’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
*Harun Antakyalı – resim – 17 Kasım’a dek – m1886 Sanat Projeleri’nde. (0 312 286 00 74)
* Serdar Pehlivan – resim – 22 Kasım’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
* İsmail Altınok – resim – 30 Kasım’a dek – İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. (0 312 433 30 34)

ADANA

* Musa Boz’un, AÇS Sanat Galerisi ’ndeki sergisi sürüyor. Boz’un yağlıboya çalışmalarının bir bölümünün yer aldığı sergi, 30 Ekim tarihine dek izlenime açık olacak. (0505 2253297)

Şenol Tilki Parlak

Şenol Tilki

GAZİANTEP

* Ressam Şenol Tilki’nin, Sanko Park Sanat Galerisi’ndeki sergisi sürüyor. Sanatçı Tilki’nin yağlıboya çalışmalarının yer aldığı sergiyi sanatseverler 25 Ekim tarihine dek 10.00-22.00 saatleri gezebilecek. (0342 336 60 66)

HATAY

Muzaffer Tire

Muzaffer Tire

* Muzaffer Tire’nin, ‘Çengelli Düşünceler’ adlı resim sergisi çarşamba günü 18.00’da Antakya Prime Mall AVM Sanat Galerisi’nde açılacak. Tire’nin sergisi 15 Kasım tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık tutulacak. (0326 2901111-16)

MÜZİK

İSTANBUL
*Borusan Quartet’ın konseri bugün saat 20.00’de Kadıköy Süreyya Operası’nda.
*Engin Gürkey’in konseri yarın 20.00’de Jolly Joker İstanbul sahnesinde.
ABD’li caz trompetçisi
*Christian Scott’ın konseri yarın saat 21.30’da Salon IKSV’de.
*Bulutsuzluk Özlemi grubunun konseri yarın saat 22.30 ’da Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde.
*Nicholas Phan ve piyanist Myra Huang’ın konseri 23 Ekim’de saat 20.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda.
*Snarky Puppy’in konseri 23 Ekim’de saat 21.30’da Salon IKSV’de.
*Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall konserlerinde Genco Erkal’ın anlatıcılığında Cihat Aşkın ve İstanbul Oda Orkestrası’nın seslendireceği “Askerin Öyküsü” 23 Ekim’de saat 19.30’da (0212 359 58 00-132)
*Cristina Branco’nun konseri 24 Ekim’de saat 20.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda.
*Alp Ersönmez’in konseri 24 Ekim’de saat 20.00’de Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde.
*Zuhal Olcay ve Çağ Erçağ, Melih Kara, Ozan Tunca, Murat Berk’ten oluşan Cellistanbul konseri 24 Ekim’de saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde. (0212 215 60 29)
*İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın şef Sung-jin Kim yönetimindeki “Kore Haftası Konseri” 25 Ekim’de Küçükçekmece Arenamega’da.
*Orchestra’Sion’nun solistler Rüstem Mustafa, Öykü Koçoğlu, Çağlayan Çetin, Orçun Orçunsel eşliğinde vereceği oda müziği konseri 26 Ekim’de saat 19.30’da Notre Dame de Sion’da. (0212 219 16 97)
*Asya-Avrupa Oda Orkestrası’nın, şef Serdar Yalçın yönetiminde vereceği ilk konseri “Cumhuriyet” 27 Ekim’de saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde. Solistler: Hüseyin Likos, Halit Turgay.

kardeş-türkülerANKARA

* CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği Dorukhan Doruk’un solist olarak yer alacağı “Ankara’nın Başkent Oluşunun 90. Yılı/Cumhuriyet Bayramı” konseri, 31 Ekim’de, saat 20.00’de. (0312 309 13 43)
* Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Gürer Aykal yönetiminde vereceği, Alexei Volodin (piyano) solist olarak katılacağı konser, 25 Ekim’de, saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)
* Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi’nde, Kardeş Türküler’in vereceği konser 9 Kasım’da, saat 20.30’da. (0 312 286 12 11)

 

TİYATRO
İSTANBUL

* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Kurban” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Kızılırmak” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Son Tango” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Profesyonel” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “İkinci Dereceden İşsizlik” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Ocak” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Kedi ile Palyaço” perşembe 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Yolcu” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Kösem Sultan” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Türkiye Kayası – Bir Göç Hikayesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00; “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 12.00. (0 212 455 39 00)
* Ortaoyuncular’da “Masal Müfettişi” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
* Kumbaracı50’da “Yokuş Aşağı Emanetler” bugün, salı 20.30; “Katilcilik” çarşamba, perşembe 20.30; “444” cuma, cumartesi 20.30 (0532 255 55 80)
* Tiyatro Boyalıkuş’ta “Melek” cuma 20.30 Sahne Cihangir’de. ( 0 212 245 21 09)
* Sahne Hal’de “Down To The Earth” bugün, “İyi İnsanlar” salı, “100” çarşamba, “Kırık Merdivenler” perşembe 20.30. (0 212 274 74 78)
* garajistanbul’da “Ali ile Ramazan” 20.00. (0 212 244 44 99)
* Tiyatro Pera’da Akdeniz (Müzikal) cuma, cumartesi ve pazar saat 20.00’de sahnelenecek.

ANKARA

* Akün Sahnesi’nde, “Çalıkuşu” adlı oyun, 22, 23, 24, 25, 29, 30 ve 31 Ekim’de saat 20.00’de, 26 Ekim’de saat 15.00 ve 20.00’de, 27 Ekim’de saat 15.00’te, “Keloğlan Keleşoğlan” adlı çocuk oyunu, 10, 12, 24, 29 ve 31 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 427 19 71)
* Altındağ Tiyatrosu’nda, “Miyhavlar Tiyatrosu” adlı çocuk oyunu, 23, 25 ve 30 Ekim’de saat 11.00’de, “En Son O Gitti” adlı oyun 22, 23, 24, 25, 29, 30 ve 31 Ekim’de saat 20.00’de, 26 Ekim’de saat 15.00 ve 20.00’de, 27 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 316 59 02)
* Büyük Tiyatro’da, “Teneke” adlı oyun, 22, 25, 29 Ekim’de saat 20.00’de, 27 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)
* Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Aşk Hastası” adlı oyun 22, 23, 24, 25 Ekim’de saat 20.00’de, 26 Ekim’de saat 15.00 ve 20.00’de, 27 Ekim’de saat 15.00’te, “Narnia Günlükleri” adlı çocuk oyunu, 22 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)
* Küçük Tiyatro’da, “Nereye?” adlı oyun, 22, 23, 24, 25 29, 30 ve 31 Ekim’de saat 20.00’de, 26 Ekim’de saat 15.00 ve 20.00’de, 27 Ekim’de saat 15.00’te, “Karlar Kraliçesi” çocuk oyunu, 23, 25, 29, 31 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)
* Oda Tiyatrosu’nda, “Mevlana-Aşk ve Barış Çığlığı” adlı oyun, 29, 30, 31 Ekim’de saat 18.30’da, “Nehir” 22, 23, 24, 25, 26 Ekim’de saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
* Stüdyo Sahne’de, “Bizim Yunus” adlı oyun, 22, 25, 29 Ekim’de saat 20.00’de, 27 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
* İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Jerry ve Tom” adlı oyun, 23, 24 Ekim’de saat 20.00’de, 26 Ekim’de saat 15.00’te, “Cesaret Ana ve Çocukları” adlı oyun, 30 ve 31 Ekim’de saat 20.00’de, “Horoz Adam ve Korsan” adlı oyun, 20 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 397 30 24)
* Şinasi Sahnesi’nde, “Ramiz ile Jülide” adlı oyun, 29, 30, 31 Ekim’de saat 20.00’de, “İki Kalas Bir Heves/Van DT” adlı oyun, 22, 23, 24, 25 Ekim’de saat 20.00’de, 26 Ekim’de saat 15.00 ve 20.00’de, 27 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 467 17 44)

* Ankara Halk Tiyatrosu’nda, “Jeanne D’arc’ın Öteki Ölümü” , ekim ayı boyunca her cuma ve cumartesi saat 20.00’de.
(0 312 418 97 98)
* Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiç Yemez Prenses” adlı çocuk oyunu 26 Ekim’de saat 12.00’de, “Ponpon Kuyruğun Pastası” adlı bebek tiyatrosu oyunu 27 Ekim’de saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)

OPERA-BALE

İSTANBUL
Devlet Opera ve Balesi’nin sahnelediği Genç Werther’in Acıları 22- 24 Ekim’de Kadıköy Süreyya Operası’nda izlenebilir. Oyun saat 20.00’de başlıyor.

ANKARA
*Opera Sahnesi’nde, “Rigoletto” operası 26 Ekim’de saat 15.00’te, “Amazonlar” balesi 24 Ekim’de saat 20.00’de, “Tosca” operası 23 ve 30 Ekim’de saat 20.00’de, “Arda Boyları” modern dans gösterisi bugün saat 20.00’de. (0 312 229 76 25)
*Operet Sahnesi’nde, “Arşın Mal Alan” opereti 27 Ekim’de saat 16.00’da, 29 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 229 76 25)
*Leyla Gencer Sahnesi’nde, “A’dan Z’ye” çocuk müzikali 27 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 229 76 25)

 

Kaynak : [-]

İstanbul yaz ayına Tarkan’la veda ediyor. Sanatçı 3-4 Eylü’de Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde.

erkin koray

İSTANBUL

  • Ayşe Gül Süter’in sergisi 4 – 29 Eylül tarihleri arasında Pg Art Gallery’de.
  • Ahmet Duru, Buğra Erol, Candan Öztürk, DenizRona ve Evrim Kavcar’ın “Kayıp” isimli sergisi 4 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında Daire Galeri’de.
  • Tüm Zamanlar isimli karma sergi 5 – 30 Eylül tarihleri arasında Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
  • Merve Üstünalp’in “Biz vardık, biz yoktuk” isimli sergisi 5 – 28 Eylül tarihleri arasında .artsümer’de.
  • Işıl Eğrikavuk’un “Ters Köşe” isimli video yerleştirmesi 5 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında Egeran Galeri’de.
  • Deniz Gökduman’ın atölye sergisi 4 Eylül’e kadar Piramid Sanat’ta.
  • Ceylan Eşit’in “Ultramarine” isimli sergisi 8 Eylül’e kadar Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi’nde.
  • Piri Reis ve 1513 Dünya Haritası: 500 Yılın Gizemiisimli sergi 8 Eylül’e kadar Çanakkale Çimenlik Kalesi Müzesi’nde.
  • Semiha Biçer’in sergisi 12 Eylül’e kadar İstanbul Sanayi Odası SanatGalerisi’nde.
  • Mehtab Kardaş’ın “Mavi Sonsuzluk” isimli sergisi 13 Eylül’e kadar Cevahir Otel’de.
  • Yaz Karma Sergisi 14 Eylül’e kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde.
  • “Ara Yüzeyler”isimli karma sergi 15 Eylül’e kadar Kare SanatGalerisi’nde.
  • Francesco Albano’nun “On the Eve” başlıklı sergisi 20 Eylül’e kadar GALERİST’te.
  • Bilinmeyen Güçler isimli karma sergi 21 Eylül’e kadar Tophane-i Amire’de.
  • Güney Kore&Türkiye Çağdaş Sanatlar Sergisi 22 Eylül’e kadar Cemal Reşit Rey Fuayelerinde.
  • Yaz Karma Sergisi 22 Eylül’e kadar Galeri Selvin’de.
  • Geçmişten Geleceğe Balat isimli sergi 26 Eylül’e kadar Plato Sanat’ta.
  • Karma resim, heykel, seramik ve cam sergisi 28 Eylül’e kadar PirosmaniSanat Galerisi’nde.
  • İmgenin İdeolojisi isimli karma sergi 28 Eylül’e kadar ALAN İstanbul’da.
  • İhtişam ve Zarafet: Kore’nin Sanatı isimli sergi 29 Eylül’e kadar Topkapı Sarayı’nda.
  • 2013 Yaz Karma Sergisi 30 Eylül’e kadar Alta Sanat’ta.
  • Ege’den Karadeniz’e Ortaçağ Limanları isimli fotoğraf sergisi 6 Ekim’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde.
  • Artamonoff: Bizans İstanbul’u İmgeleri, 1930-1947 isimli sergi 6 Ekim’e kadar Koç Üniversitesi Anadolu Araştırma Medeniyetleri Müzesi’nde.
  • Karma resim heykel sergisi Şile Sanat işbirliğiyle 11 Ekim’e kadar E-lab’da.
  • Ekrem Kahraman’ın “Buluşma” isimli sergisi 11 Ekim’e kadar Medica Çağdaş Sanat’ta.
  • Beş Asır Sonra Piri Reis Tersane-i Amire’de sergisi 20 Ekim’e kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde.
  • Mehmet Ali Uysal’ın sergisi 26 Ekim’e kadar Pi Artworks İstanbul’da.
  • Yakın Menzil isimli karma fotoğraf sergisi 27 Ekim’e kadar İstanbulModern’de.
  • Balık Ağ(a)lara Takıldı isimli sergi 30 Ekim’e kadar Heybeliada İskeleAçık Sergi Alanı’nda.
  • Çağdaş Ustalardan Resim, Heykel ve Fotoğraf sergisi 31 Ekim’e kadar TEM Sanat Galerisi’nde.
  • Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • Geçmiş ve Gelecek sergisi İstanbul Modern’de.
sanat duyuru

sanat duyuru

ANKARA

  • Yaz Karması – resim – 27 Eylül’e dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

İSTANBUL

  • Tarkan 3-4 Eylül’de Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde.
  • Ajda Pekkan konseri 5 Eylül’de Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde.
  • Sezen Aksu konseri 6-7 Eylül’de Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde.
  • Gülşen konseri 6 Eylül’de Via Port İstanbul’da.
  • Mehmet Erdem konseri 6 Eylül’de Jolly Joker’de.
  • Koray Candemir konseri 6 Eylül’de Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde.
  • Red 2 konseri 7 Eylül’de santralistanbul’da.
  • Yeni Türkü konseri 7 Eylül’de Jolly Joker’de.
  • Soul Stuff konseri 7 Eylül’de Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde.
  • Ebru Gündeş – Serdar Ortaç konseri 8 Eylül’de Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde.

ANKARA

  • Jolly Joker Ankara’da,
  • Leyla The Band konseri 6 Eylül’de saat 22.00’de,
  • Erkin Koray konseri 7 Eylül’de saat 22.00’de,
  • Yeni Türkü konseri 13 Eylül’de saat 22.00’de,
  • Fettah Can konseri 14 Eylül’de saat 22.00’de,
  • Tan Taşçı konseri 20 Eylül’de saat 22.00’de,
  • Pentagram – Murder King konseri 21 Eylül’de saat 22.00’de,
  • Demet Akalın konseri 27 Eylül’de saat 22.00’de,
  • Levent Yüksel konseri 28 Eylül’de saat 22.00’de,
  • Redd konseri 4 Ekim’de saat 22.00’de,
  • Orphaned Land konseri 9 Ekim’de saat 21.00’de,
  • Cem Adrian konseri 11 Ekim’de saat 22.00’de,
  • Göksel konseri 12 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

 

Kaynak : [-]

 

 

 

Bulutsuzluk Özlemi, yarın saat 22.30’dan itibaren Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde sevenleriyle buluşuyor.

İstanbul– Sergi

  • Rh+art magazine dergisinin düzenlediği Yılın Genç Ressamı yarışmasında dereceye giren sanatçıların sergisi 26 Ocak – 23 Şubat tarihleri arasında Planet of Art Gallery’de.
  • Neşe Gümüşçüoğlu’nun “Kırmızının Halleri” isimli sergisi 26 Ocak – 26 Şubat tarihleri arasında Artev Sanat Galerisi’nde. (0216 449 46 75)
  • Bill Balaskas’ın “Dünyayı Piyasa Kurtaracak” isimli sergisi 25 Ocak – 8 Mart tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de. (0216 483 90 97)
  • Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 25 Ocak – 21 Nisan tarihleri arasında Pera Müzesi’nd.
  • Gülden Artun’un sergisi 25 Ocak – 23 Şubat tarihleri arasında Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
  • Çöl ve Deniz Arasında – Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 25 Ocak – 21 Nisan tarihleri arasında Pera Müzesi’nde.
  • Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 24 Ocak – 7 Nisan tarihleri arasında ARTER’de. (0212 243 37 67)
  • Gülçin Günaydın’ın “Sırça Fanus” isimli sergisi 24 Ocak – 4 Mart tarihleri arasında Arte İstanbul’da.
  • Fulya Çetin’in “nehir altı nehir” isimli sergisi 24 Ocak – 23 Şubat tarihleri arasında .artSümer’de. (0 212 249 1035)
  • İsmail Acar’ın “Love of Islam” isimli sergisi 24 Ocak – 26 Şubat tarihleri arasında Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)
  • Hasip Pektaş’ın “Resimler, Ekslibrisler” isimli sergisi 22 Ocak – 16 Şubat tarihleri arasında Galeri Işık. Teşvikiye’de (0212 233 12 03)
  • Deniz Sağdıç’ın “Düş ve Gerçek” isimli sergisi 22 Ocak – 2 Mart tarihleri arasında Pinelo Galeri’de. (0212 249 78 71)
  • Ahmet Elhan, Argun Okumuşoğlu, Esat Tekand ve Sevinç Altan’ın sergisi 22 Ocak – 19 Şubat tarihleri arasında Galeri 44a’da. (0212 233 33 80)
  • Gülhan Kırdı’nın “güçlü kadınlar” isimli fotoğraf sergisi 22 Ocak – 12 Şubat tarihleri arasında İSO Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
  • Fatma Eren Doğan’ın “Sonsuzluk” isimli sergisi yarına kadar IACİstanbul’da. (0216 310 8394)
  • Gülhan, Mustafa Demirpençe ve Ümmühan Tunçtürk’ün “Şehirsel Anlatım” isimli sergisi 23 Ocak’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde.
  • 6 Kadın 36 Fotoğrafla İstanbul’a Bakış isimli fotoğraf sergisi 24 Ocak’a kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. (0216 418 19 76)
  • Sezai Kara’nın sergisi 25 Ocak’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
  • Sibel Niksarlı’nın “İçimdeki Kıta: Afrika” isimli heykel sergisi 25 Ocak’a kadar Arkeopera Sanat Galerisi’nde. (0212 249 92 26)
  • Mücella Aşkan’ın sergisi 25 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.
  • Bahar Oganer’in “Dreamland” isimli sergisi 26 Ocak’a kadar Drimart’ta. (0 212 291 3434)
  • Fulya Pirim’in “Galapagos Adaları: Yeryüzünün Dokunulmamış Köşesi” isimli sergisi 26 Ocak’a kadar Fotoğraf Sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.
  • Karma Sergi 26 Ocak’a kadar Galeri Eksen’de. (0212 219 08 50)
  • Uğural Gafuroğlu’nun “Ondan, bundan, şundan….” isimli sergisi 27 Ocak’a kadar GALERİFE’de. (0216 368 03 78)
  • Şeli Kohen’in sergisi 27 Ocak’a kadar addresistanbul’da.
  • Sultan II. Beyazıt’ın özel eşyalarının yer aldığı sergi 28 Ocak 2013’e kadar Topkapı Sarayı’nda.
  • Albina Onay ve Fatih Dülger’in sergisi 29 Ocak’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)
  • Magdalena Abakanowicz’in “İnsanlık Serüveni” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Akbank Sanat’ta.
  • Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)
  • Cengiz Gücük’ün “Hatıraların Kokusu” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Niş Art Galeri’de. (0212 232 2582)
  • Mustafa Ata’nın sergisi 30 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.
  • Nejat Türkmen’in “Duvarın Diyalektiği” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)
  • Coşkun Sami’nin “Kontrat” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0212 261 60 60)
  • Ahmet Müderrisoğlu’nun “Kurt Duruşu” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Galeri Selvin’de. (0212263 74 81)
  • Birgül Erdemir ve Birsen Eraslan’ın “İletişimde Yanlış Kodlamalar” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Galeri Artist LAB’da. (0 212 2276852)
  • Bubi’nin heykel sergisi 31 Ocak’a kadar Artcollection’da.
  • Nermin Ülker’in “Pencerem” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)
  • TC Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanlarının “Yeni Buluşma” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar ARTİSAN Sanat Galerisi’nde. (0212 247 71 91)
  • Manzara Hakkında isimli karma sergi 31 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 232 38 13)
  • İsa Çelik’in elli beşinci sanat yılı footoğraf sergisi 31 Ocak’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
  • Mustafa Ata’nın sergisi 31 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.
  • Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Ruzin Gerçin, Saim Dursun’un sergisi 31 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
  • Cemile Bulut’un “Siyah-Beyaz Yolculuk” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Petrol-İş Sendikası’nın Altunizade’deki Genel Merkez Sergi Salonu’nda.
  • Taylan Ünal’ın “Pre-Adaptation” isimli sergisi 1 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)
  • Pelin Avşar’ın sergisi 1 Şubat’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
  • Mine Tudun’un “Gördüklerim” isimli sergisi 1 Şubat’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)
  • Zahit Büyükişliyen’in retrospektif sergisi 2 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.
  • Karma kış sergisi 2 Şubat’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
  • Deniz Korkmaz Ekici, Evren Karayel Gökkaya, İsmail Tetikçi, Ayşe Balyemez, Emrah Onaran, Yeşim Zümrüt’ün sergisi 2 Şubat’a kadarKızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0 216 418 38 06)
  • Görkem Ergün’ün “Çiğ” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Poligon’da. (0 212 292 59 68)
  • Nuray Özler Yolcu’nun “izleyen-izlenen” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde.
  • Iván Navarro’nun “umutsuzluk” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 1 251)
  • İlerlemenin Kutsallığı ve Zorbalığı isimli karma sergi 2 Şubat’a kadar Alanİstanbul’da.
  • Ali Alışır’ın “Sanal Savaşlar” isimli fotoğraf sergisi 2 Şubat’a kadar Art On İstanbul Galerisi’nde. (0212 259 15 43)
  • Tuba Yalçınkaya’nın “Tüm Güzel Rüyalara” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Pilevneli Project’te. (0212 259 03 94)
  • Bilinmeyen Ara Güler isimli sergi 3 Şubat’a kadar G-Art Galeri’de. (0212 296 08 76)
  • Erdal Ateş’in sergi 3 Şubat’a kadar Galeribu’da. (0212 243 91 93)
  • İrfan Seçkin’in “Akılda Kalanlar” sergisi 5 Şubat’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)
  • Nâzım’ın Sanatı, Sanatçıların Nâzım’ı Sergisi 7 Şubat’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi (CKM)’de.
  • Emre Zeytinoğlu’nun “Aydınlanma” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Teşvikiye Galeri/MİZ’de.
  • Dr. Füsun Uzunoğlu’nun “İstanbul Geceleri” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.,
  • Nurdan Gümüşsoy’un “Gönül Bahçem” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
  • Sevinç Candaş’ın sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
  • Balkan Naci İslimyeli’nin “Kozmos ve Toz” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar EKAV /Eğitim Kültür Araştırma Vakfı’nda.
  • Selma Gürbüz’ün “Uzun Gece. Uzak Yolculuklar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)
  • Rauf Tuncer’in “Geleneğe Çağdaş Yorumlar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)
  • Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)
  • Mustafa Karasu’nun “Monolog” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
  • Mehmet Sinan Kuran’ın “Kara Kutu” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)
  • Suat Arıkan’ın sergisi 9 Şubat’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0216 334 73 80)
  • Su Yücel’in sergisi 9 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)
  • Ersan Deveci, Pınar Du Pre ve Ozan Oganer’in sergisi 9 Şubat’a kadar Gallery LiNART’ta. (0212 247 47 29)
  • Çınar Eslek’in “Keskinlikten Uzak” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)
  • Mehmet Çetiner’in “İşaretler, İmgeler, Karşılaşmalar” isimli sergisi 10 Şubat’a kadar Artgalerim’de.
  • ışıl Güleçyüz’ün “Yukarı Bak” adlı sergisi 11 Şubat’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
  • Erdem Taşdelen’in “Yarı Farkında Özne” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar NON’da. (0 212 249 87 74)
  • Sibel Kocakaya’nın “Yeni Algı – Beden ve Sınırlar” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Mixer’de.
  • Gerçeğin Masalı isimli karma sergi 16 Şubat’a kadar Kiplas Sanat Galerisi’nde. (0216 651 49 00)
  • Hale Karpuzcu’nun “İnsan Yavrusu” isimli sergisi 17 Şubat’a kadar Türker Art’ta. (0212 296 53 25)
  • Alpin Arda Bağcık, Egemen Bostancı, Buğra Erol, Dilek Gökçen, Volkan Kızıltunç’un sergisi 17 Şubat’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 444 76 96)
  • IAP Özel Koleksiyon- isimli karma sergi 17 Şubat’a kadar IAP Galeri’de.
  • Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.
  • Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul Destanı” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar Çırağan Sarayı’nın giriş katındaki Sanat Galerisi’nde.
  • Pandora’nın sergisi 20 Şubat’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
  • Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı’nda.
  • Çin mağara sanatı sergisi 20 Şubat’a kadar MSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.
  • Düş İçinde Düş isimli karma sergi 20 Şubat’a kadar Asfalt Art Gallery’de. (0 216 418 08 06)
  • Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.
    giyim kuşam isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

 

  • Nejad Melih Devrim’in sergisi 23 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

 

  • Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlu’nun sergisi 23 Şubat’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

 

  • 1952 – 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

 

  • Karma Heykel Sergisi 28 Şubat’a kadar Galeri 5’te. NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection mekânında. (0212 243 7853)

 

  • “Inside” isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Merkur’de. (0212 225 37 37)

 

  • Yassine Mekhnache’nin sergisi 2 Mart’a kadar Krampf Galeri’de. (0212 293 93 14)

 

  • Jasper de Beijer’in sergisi 2 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 59 68)

 

  • Karma resim, heykel ve seramik sergisi 2 Mart’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)

 

  • Bedri Baykam’ın “Tarihin Röntgencisi” sergisi 3 Mart’a kadar Riramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

 

  • Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.

 

  • Mathias Depardon’un “Sınırların Ötesinde” isimli sergisi 10 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde Fotoğraf Sergisi’nde. (0212 3938111)

 

  • Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Marta kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

 

  • Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874 – 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

 

  • Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.

 

  • El Emeği Göz Nuruisimli sergi 26 Mayısa kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)

 

  • Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

 

  • İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
    Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.

    İZMİR

  • Naci Kalmukoğlu’nun “O, bir yıldızdı” isimli resim sergisi 19 Ocak’tan başlayarak Arkas Sanat Merkezi’nde. (0232 464 66 00)

    MERSİN

    Türkiye’nin ünlü santçıları Mustafa Pilevneli, Fikret Mualla, Kemal Önsoy, Fikret Otyam, Necdet Kalay, Bedri Rahmi Eyüpoğlu, Mehmet Güleryüz, Ahmet Yeşil, Can Göknil, Habip Aydoğdu, Ekrem Kahraman, Serap Demirağ, Gencay Kasapçı, Orhan Taylan, Işıl Özışık, Funda İyce, Gülçin Anıl, Orhan Gürel, Kainat, Alp Bartu, Vahap Demirbaş, Rasin Arsebük ve Zeki Serbest’in eserlerinin yer alacağı “Karma Resim Sergisi” bugün 17.30’da Altamira Sanat Galerisi’nde açılıyor. Sergi 19 Şubat tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık tutulacak. (0324 2330312)

    ANKARA

  •  Figen Özaltan – resim – 24 Ocak’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)
  •  Miray Ünal – figür – 25 Ocak’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)
  • Funda İyce Tuncel – resim – 27 Ocak’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)
  •  Temuçin Çeviren – yağlıboya resim – 30 Ocak’a dek – Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)
  •  Genç Kuşak Sanatçılar Nâzım’la Buluşuyor – resim – 30 Ocak’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
  •  Derya Ülker – resim – 30 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
  •  Metin Kalkızoğlu – resim – 30 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
  •  Buluşma V – resim – 30 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
  •  Demet Kaya Güngörür&Dinçer Güngörür – heykel – 30 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
  •  Yan Yana – karma resim – 31 Ocak’a dek – Peker Sanat Evi’nde. (0 312 439 30 03)
  •  Kayıhan Keskinok – resim – 31 Ocak’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
    Resim, Seramik – karma resim ve seramik – 31 Ocak’a dek – Galeri Polart’ta. (0 312 439 14 80)
  •  Kapadokya Uluslararası Sanat Buluşması – karma resim – 31 Ocak’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 10 92)
  •  Marek Brzozowski – resim – 1 Şubat’a – Galeri Sanatyapım’da. (0 312 222 19 06)
  •  Nihat Kahraman – resim – 3 Şubat’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)
  •  Hamdi Sezer – resim – 8 Şubat’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
  •  Roland Topor – resim – 9 Şubat’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)
  • Yalçın Gökçebağ – resim – 10 Şubat’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde.

    ADANA

    Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) üyesi İlhan Maraşlı’nın özgün çalışması olan, “Tuğla İşçileri” adlı fotoğraf sergisi, bugün 18.00’de Adana 75. Yıl Sanat Galerisi’nde açılacak. Maraşlı’nın, fotoğraflarından oluşan albümlerini de imzalayacağı sergisi 29 Ocak tarihine dek izlenebilecek.
    (0322 4553887)

    Müzik
    İSTANBUL
  •  Nardis Jazz Club’da bugün saat 21.30’dan itibaren Çağrı Sertel Quartet dinlenebilir. (0212 244 63 27)
  •  Süreyya Operası’nda “Eşsiz Tınılar” konseri bugün saat 18.00’de. (0216 346 15 31 )
  •  Jolly Joker İstanbul’da yarın saat 21.00’den itibaren Karmate konseri, çarşamba günü saat 21.00’de Cemal Çimen konseri izlenebilir. (0212 249 07 49)
  •  Alt.’ta yarın saat 21.30’da Buket Coşkuner Band konseri takip edilebilir. (0212 244 85 67-68)
  •  İş Sanat’ta “Hiromi: The Trio Projec”t konseri yarın saat 20.00’de , “Çocuklar İçin Notada Yazmayanlar” çocuklar için klasik müzik Pazar günü saat 15.00’te (0212 316 10 83)
  •  Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde çarşamba günü saat 22.30’da Ceyl’an Ertem – Sezen Aksu Tribute takip edilebilir. (0212 244 25 58)
  •  Caddebostan Kültür Merkezi’nde “İstanbul Barok” konseri çarşamba akşamı saat 20.00’de (0216 467 25 68)
  •  Salon İKSV’de perşembe günü saat 21.30’da Roller Trio konseri izlenebilir. (0212 334 07 00)
  • Nardis Jazz Club’da cuma günü saat 22.30’da Luis Ernesto Gomez y LA DESCARGA Band konseri, cumartesi günü saat 22.30’da “Sibel Köse Quintet” takip edilebilir. (0212 244 63 27)
  •  Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda şef Orçun Orçunsel yönetiminde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konseri cuma akşamı saat 20.00’de (0212 373 11 00)
    Ghetto’da cumartesi günü saat 22.30’da Jimi Tenor – Kabu Kabu konseri izlenebilir. (0212 251 75 01)
  •  Wake Up Call’da cumartesi günü saat 23.30’da Dinky konseri izelenebilir. (0212 293 76 39)
  •  Dada’da cumartesi günü saat 22.00’den itibaren Fırat Tanış – Çiğdem Erken ikilisi takip edilebilir. (0212 245 12 12)
  •  Akbank Sanat’ta Trio Elf caz konseri yarın saat 20.00’de (0212 252 35 00-01)
  •  Borusan Müzk Evi’nde Pascal Contet konseri perşembe akşamı saat 20.00’de, Sert sessizler Konseri cuma akşamı saat 21.30’da, Coming Together cumartesi akşamı saat 21.30’da (0212 336 32 71)

ANKARA

  •  Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Işın Metin yönetiminde vereceği H. J. Lim’in (piyano) solist olarak yer alacağı konser 26 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)
  •  ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda, Sezen Aksu’nun vereceği konser 2 Şubat’ta saat 21.00’de. (0 312 285 03 85)

 

Tiyatro


İSTANBUL

  •  Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde

“Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00.

 

  • Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Antigone” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00.

 

  • Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Ay Ecesi” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00.

 

 

  • Küçük Sahne’de “Kurban” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 20.00.

 

  • Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00.

 

  • Zeytinburnu Sahnesi’nde “Yağmur Durduğunda” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00.

 

  • Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Düğün Şarkısı” salı, perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00.

 

  • üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Çehov Makinesi” çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00.  (0 212 292 39 00)

 

  •  İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Perşembenin Hanımları” çarşamba 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30.

 

  • GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 14.00.

 

  • Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30.

 

  • Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Kabare” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30.

 

  • Kâğıthane Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Tatlıcı” perşembe, cuma 14.00.

 

  • Haldun Taner Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30.

 

  • Ümraniye Sahnesi’nde “İstanbul Efendisi” Çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30.

 

  • Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Sevgili Doktor” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30.

 

  • Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Yüzleşme” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)

 

  •  Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesinde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30,

 

  • “Hoşu’nun Utancı” cumartesi, pazar 11.00,

 

  •  “Sıkıyönetim” cumartesi 20.30.

 

  •  www.askbu-mu.com pazar 15.30.

 

  • Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Carrar Ana’nın Silahları” çarşamba, cumartesi 20.30. “Şişman Domuz” cuma 20.30. (0212 414 96 47)

 

  •  Ortaoyuncularda “İşsizler Cennete Gider” cuma 20.00,

 

  • “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi 20.00, pazar 18.00. “Jokond ile Si-Ya-U” çarşamba 20.00. (0 212 251 18 65)

 

  •  Oyun Atölyesi’nde “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” salı 20.30,

 

  • Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

 

  •  Kumbaracı50’de “Üç Faz” bugün 20.30, “Dertsiz Oyun” salı 20.30,

 

  •  “Singing Stories on Speaking Mountain” çarşamba 20.30, “Cam Adımlar” çarşamba 23.00,

 

  • “Bernarda Alba’nın Evi” perşembe 20.30.

 

  •  “6 Üstü Oyun No: 1 Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30,

 

  • “Kayıp Eşya Bürosu” pazar 13.00. (0 212 243 50 51)

 

  •  İkincikat’ta “Limonata” bugün, “Barselo” salı, “Disosya” perşembe, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30 (0 212 292 32 47)

 

  •  Duru Tiyatro’da “Sondan Sonra” cumartesi 20.30, “Suç ve Ceza” cumartesi 20.30 Duru Tiyatro Alt Salon’da. (0216 338 56 86)

 

  •  Mekan Artı’da “Anne ve Babalar için Cinsel Bozukluklar Rehberi” bugün 20.30, “Bizde Yok!” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30, “Kozalar” pazar 20.30. (0 212 224 57 56)

 

  •  Maya Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “Otobüs” salı 20.30, “Eleni’den Mektuplar” çarşamba 20.30, “Mitoz” cuma 20.30, “Selam Sana Shakespeare” cumartesi 15.00, “Yeni Bir Hayat İçin” cumartesi 20.30, “Kara Sohbet” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

 
ANKARA

  • Akün Sahnesi’nde, “Nâzım Hikmet’in İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” yarın ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de,
  • “Bir Delinin Hatıra Defteri” 23, 24, 25 Ocak’ta saat 20.00’de,
  • “Pal Sokağı Çocukları” 27 Ocak’ta saat 15.00’te, “33 Varyasyon” 29 Ocak’tan itibaren 3 Şubat’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)
  •  Altındağ Tiyatrosu’nda, “Kış Gelmeden” yarın ve 23, 24, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 26 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de,
  • “Boğaç Han/çocuk oyunu” yarın ve 27 Ocak’ta saat 11.00’de,
  • “Bir Hilal Uğruna” 29 Ocak’tan itibaren 3 Şubat’a değin cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)
  •  Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” yarın ve 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 27 Ocak’ta saat 15.00’te,
  • “Hürrem Sultan” 29 Ocak’ta ve 1 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 3 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)
  •  Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano De Bergerac” 29 Ocak’tan itibaren 3 Şubat’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312  240 00 91)
  •  Küçük Tiyatro’da, “Ben Feuerbach/Trabzon DT” yarın ve 23, 24, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 26 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 27 Ocak’ta saat 15.00’te,
  • “Soğuk Bir Berlin Gecesi” 29 Ocak’tan 3 Şubat’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)
  •  Oda Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” yarın ve 23, 24, 25, 26 Ocak’ta saat 18.30’da, “Euridice’nin Elleri” 29 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
  •  Stüdyo Sahne’de, “Bir Kahve Molası-Karıncalar” yarın ve 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 27 Ocak’ta saat 15.00’te,
  •  “Jerry ve Tom” 29 Ocak’ta ve 1 Şubat’ta saat 20.00’de, 3 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
  •  İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 23, 24, 26 Ocak’ta saat 20.00’de, “Cesaret Ana ve Çocukları” 29, 30 Ocak’ta saat 20.00’de, 2 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
  •  Şinasi Sahnesi’nde, “Dolores Claiborne” yarın ve 23, 24, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 26 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Yastık Adam” 29 Ocak’tan 3 Şubat’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)
  •  Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 25, 26 Ocak’ta ve 8, 15, 22, 23 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Şubat’ta saat 16.30 ve 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 17.00 ve 20.00’de,
  •  “Zübük” 27 Ocak’ta ve 3, 10, 17, 24 Şubat’ta saat 15.30’da, 1 Şubat’ta saat 20.00’de,
  • “Giderayak” 9 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 17.00’de,
  • “Dans Eden Eşek/çocuk oyunu” 20 Şubat’ta saat 10.30’da. (0 312 417 76 76)
  •  Mavi Sahne’de,
  • “Gıres” 25 ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de, 27 Ocak’ta saat 17.00’de. (0 312 241 02 33)
  •  Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” 26 Ocak’ta saat 12.00’de,
  • “Bebek Tiyatrosu/Evden Kaçan Soba/0-3 yaş arası için” 27 Ocak’ta saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)
  •  Ertan Gösteri Merkezi’nde, “Hastalık Hastası/çocuk oyunu” yarın ve 23, 24 Ocak’ta saat 10.30 ve 13.30’da, 27 Ocak’ta saat 14.00’te. (0 312 212 32 31)
  •  Tiyatro Tempo’da, “İyi ki Doğdun Karagöz/çocuk oyunu/+3 yaş için” 2 Şubat’ta saat 13.00’te,
  • “Beyaz Kalemin Renkli Dünyası/çocuk oyunu/+3 yaş için” 3 Şubat’ta saat 13.00’te,
  • “Dostum Aslan/çocuk oyunu +8 yaş için” 6 Şubat’ta saat 19.00’da, 17 Şubat’ta saat 16.00’da,
  • “Maskeli Balo/çocuk oyunu/+3 yaş için” 9 Şubat’ta saat 13.00’te, “Mutlu Kelebek/çocuk oyunu/+3 yaş için” 10 Şubat’ta saat 13.00’te,
  •  “Göknineye Konuk Geldi/çocuk oyunu/+3 yaş için” 17 Şubat’ta saat 13.00’te,
  • “Salkım Söğüt Dans Ediyor/çocuk oyunu/+3 yaş için” 24 Şubat’ta saat 13.00’te,
  • “Warten Dass Das Leben Beginnt” 1 Şubat’ta saat 20.00’de,
  • “Bir Beckett Oynamak/yetişkin oyunu/+16 için” 8 Şubat’ta saat 20.00’de,
  • “Benim Sevgili Yağmurum/yetişkin oyunu/+16 için” 15 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 232 32 92)

    ADANA

    Adana Devlet Tiyatrosu, daha önce de sahnelediği, ‘Matruşka’ adlı romantik komediyi bir kez daha yeniden sahneye taşıyor. Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı, Hakan Boratav’ın yönettiği oyun, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturulacak. Zeynep Kaçar’ın yazdığı, Fırat Demirağ’ın yönettiği, “Dış Ses” adlı oyunu ise Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de sahnelemeyi sürdüren ADT oyuncuları, çarşamba günü 14.00, pazar günü 11.00’de de, “Yedi Köyün Yargıcı” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu ile yine küçük tiyatroseverlerin karşısında olacak. (0322 3523355)
    Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “9 Canlı” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Tayfun Türkili’nin yazdığı, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği oyun çarşamba günleri 20.00’da Seyhan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturuluyor. (0322 4327474)
    Kaktüs Sanat Merkezi, “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, “Meyveli Palyaço” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullar da yineleniyor. (0322 4599159)

Kaynak : [-]

Çağdaş sanat tutkunlarının merakla beklediği Contemporary İstanbul 2012 22 Kasım’da kapılarını açıyor.

İstanbul – Sergi

sanat duyuru

İSTANBUL

■ Contemporary İstanbul 2012 22 – 25 Kasım tarihleri arasında.

■ 22. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı17 – 25 Kasım tarihleri arasında.

■ Magdalena Abakanowicz’in “İnsanlıkSerüveni” isimli sergisi 20 Kasım – 30 Ocak tarihleri arasında Akbank Sanat’ta.

■ Beril Anılanmert’in “Entropi” isimli sergisi 20 Kasım – 17 Aralık tarihleri arasında Galeri Işık’ta.

■ Adnan Çoker’in “Minimal Simetri III” isimli sergisi 20 Kasım – 31 Aralık tarihleri arasında Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

■ Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 22 Kasım – 23 Şubat tarihleri arasında Kuad Galeri’de.

■ Iván Navarro’nun “Umutsuzluk” isimli sergisi 22 Kasım – 12 Ocak tarihleri arasında Egeran Galeri’de. (0212 251 1251)

■ Raziye Cerit Albayrak’ın “Anadolu’yum Ben” isimli sergisi 22 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)

■ Korhan Karaoysal’ın sergisi 23 Kasım – 30 Aralık tarihleri arasında Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi Operation Room’da.

■ Hilal Zıllıoğlu’nun “Çocuğum Ben” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)

■ Dmitry Sokolenko’nun sergisi 20 Kasım’a kadar Get-Me-Art Galleriy’de.

■ Hilmi Özbay’ın “Çizgiden Boyaya” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Viron Erol Vert’in “7 Perde” isimli sergisi 21 Kasım’a kadar Galerist Hasköy’de. (0212 252 1896)

■ Feride Atıkır’ın “Atatürk ve İstanbul” isimli sergisi 22 Kasım’a kadar Bakırköy Kültür ve Sanat Konağı’nda. (0212 570 45 95)

■ İÜ İktisat Fakültesi Mezunları Cemiyeti Sergisi 23 Kasım’a kadar Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Mustafa Köseoğlu’nun sergisi 23 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Arzu Aytekin, Mustafa Bulat, Erol Deneç, Sibel Kasapoğlu, Şevkat İşleğen’in karma eserlerinden oluşan sergi, 24 Kasım’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 38 51)

■ Alptekin Yüksel’in “Düşlük Vakti” isimli sergisi 24 Kasım’a kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

■ Dönüşüm: Çağdaş Çin Sanatına Bir Bakış isimli sergi 25 Kasım’a kadar İstanbul Modern’de.

■ Nejat Satı’nın “Halet-i ruhiye” isimli sergisi 25 Kasım’a kadar Piartworks’te. (0212 245 40 87)

■ Nezih Çavuşoğlu’nun “Anıtsal Renkler ve Monokromlar” isimli sergisi 25 Kasım’a kadar ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Joan Botella Lucas’ın sergisi 25 Kasım’a kadar Piartworks’te. (0212 245 40 87)

■ Suna Tüfekçibaşı’nın “İstanbul’da Uykusuz” isimli sergisi 26 Kasım’a kadar Maçka art&design’da. (0212 343 58 46)

■ International Underground isimli karma sergi 26 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Ozan Oganer’in “Dilemma” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Galeri Merkur’da. (0212 225 37 37)

■ Dilşan Balkancı’nın “Suyla Gelen” isimli sergisi 28 Kasım’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Ruşen Eşref Yılmaz’ın “İçimde Kalanlar” isimli sergisi 28 Kasım’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)

■ Anna Puig Rosado’nun “Marsilya’nın Kalbi” isimli fotoğraf sergisi 29 Kasım’a kadar Galeri Od’A-Ouvroir D’Art-Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde.

■ Bir Figür Ustası: Neşet Günal’dan Desenler isimli sergi 30 Kasım’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

■ Feyzullah Baytekin’in fotoğraf sergisi 30 Kasım’a kadar Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde. (0216 564 13 00)

■ Muhammet Şengöz’ün “İç – Seller” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Suna ve İnan Kıraç Vakfı Atatürk Fotoğrafları Koleksiyonu’ndan fotoğrafların yer aldığı sergi 30 Kasım’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

■ Altan Çelem, Bedri Baykam, Doğan Paksoy, İrfan Okan, Mehmet Günyeli’nin “Tüm Diğer Durumlar” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)

■ Sema Maşkılı’nın “Efendiler ve Köleler” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Serkan Bayer’in “Görünmeyen Medeniyetler” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Galeriartist Çukurcuma’da.

■ Gülyüz Atkovar’ın “EBRUMANİA” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Armando Gutierrez Rabadan’ın “Micro Chrome” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Astoria AVM – Art Minium’da.

■ Nodira İbrahim Öztürk’ün “Kâhinin Renkli Rüyaları” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Vakıfbank İstanbul Genel Müdürlük Fuayesi’nde. (0212 316 70 70)

■ Hattuşa’da 106 Yıl sergisi 30 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.

■ Rıza Kuruüzümcü’nün sergisi 31 Kasım’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)

■ Yerellikten Evrenselliğe Yolculuk: Neşet Günal sergisi 1 Aralık’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Rasim Konyar’ın “Dokunduklarımız” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

■ Esra Şatıroğlu’nun “Bana Ait” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

■ Zeynep Perinçek Signoret’in “Keşke” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

■ Abdurruhman Öztoprak anısına yapılan sergi 1 Aralık’a kadar Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde.

■ Fatoş Beykal’ın “Masal Olduk” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Dilay Koçoğulları’nın “Mikro-Makro Kozmos: Algının Uyumu” isimli fotoğraf sergisi 1 Aralık’a kadar Daire Galeri’de.

■ Tan Oral’ın “Çizgilerle Geçmiş Olsun” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nde.

■ Füsun Onur’un “Çeşitlemeler” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

■ Cindy Jansen’in “Sevgiyle” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar The Empire Project’te.

■ Mike Berg’in sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Loris Savino’nun “Sınırlar Arası” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Poligon Galata’da.

■ Komet, Kezban Arca Batıbeki, Arslan Sükan, Kerem Ozan Bayraktar, Hande Şekerciler, Tayfun Serttaş, Aslı Özdemir ve Sılacan Köseler’in “WARHOLA” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar ALAN İstanbul’da. (0212 252 94 53)

■ Kıyamet isimli karma sergi 2 Aralık’a kadar Artgalerim’de.

■ Jerome Symons’un “Mutlu Günler” isimli sergisi 2 Aralık’a kadar PG art Gallery’de. (0212 252 80 00)

■ Remzi Raşa’nın sergisi 4 Aralık’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 90 81)

■ Richard Stipl ve Joseph Zlamal’ın sergisi 5 Aralık’a kadar Krampg Galeri’de. (0212 293 93 14)

■ Arzu Başaran’ın “ağ” isimli sergisi 6 Aralık’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Mehmet Ali Uysal’ın sergisi 8 Aralık’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

■ Memduh Kuzay’ın sergisi 8 Aralık’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 368 26 79)

■ İsmet Birsel’in “Şahane Dostlar” isimli resim sergisi 8 Aralık’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

■ Cem Turgay’ın “Ertelenmiş Zaman” isimli sergisi 8 Aralık’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Kesişim isimli sergi 8 Aralık’a kadar Galeri 5’te.

■ Nurdan Likos’un “Aklımdakilar” isimli sergisi 8 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0212 227 92 92)

■ İbrahim Balaban’ın sergisi 9 Aralık’a kadar Leonardo Sanat Galerisi’nde. (0212 280 83 94)

■ Tankut Öktem’in “Sıradışı Bir Usta” isimli retrospektif sergisi 10 Aralık’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Sabahat Çıkıntaş’ın “Arka Oda” isimli sergisi 10 Aralık’a kadar Nişantaşı Mine Sanat’ta. (0212 232 38 13)

■ Batu Bozoğlu’nun “Ödev: Günümü Gün Et” isimli sergisi 14 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de.

■ Olaf Otto Becker’in “Sıfır Noktası Üzerinde” isimli fotoğraf sergisi 14 Aralık’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)

■ Ömer Kaleşi’nin sergisi 15 Aralık’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Kabuğundan Sıyrılan Fin Tasarımı isimli sergi 15 Aralık’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Gökhan Deniz’in “Hangisi Daha Gerçek?” isimli sergisi 17 Aralık’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)

■ Onur Gülfidan’ın “Harika Günler” isimli sergisi 22 Aralık’a kadar .artSümer’de. (0212 249 1035)

■ Erinç Seymen’in “Tohum ve Mermi” isimli sergisi 22 Aralık’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)

■ Fikret Otyam’ın “Hoşçakal İstanbul” isimli sergisi 27 Aralık’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Ekoloji IV Gecenin Günü isimli sergi 29 Aralık’a kadar Açıkekran Yeni Medya Sanatları Galerisi’nde. (0212 230 74 92)

■ Sandra Schafer’in sergisi 29 Aralık’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ Ahmet Güneştekin’in “Yüzleşme” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Antrepo No 3’te.

■ Aysel Alver’in “Retro” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0212 243 31 00)

■ Murathan Özbek’in “İN” isimli sergisi 2 Ocak 2013’e kadar the hall’de. (0212 245 69 22)

■ Altın Çocuklar – 16.-19. Yüzyıl Avrupası’ndan Portreler isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Pera Müzesi’nde.

■ Monet’nin Bahçesi isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ DunHuang’ın Renkleri: İpek Yolu’na Açılan Büyük Kapı isimli sergi 7 Ocak 2013’e kadar MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

■ Joachim Schmeisser’in fotoğraf sergisi 19 Ocak 2013’e kadar Immagis Galeri’de.

■ Bakış – Portre Fotoğrafının Değişen Yüzüisimli sergi 20 Ocak 2013’e kadar İstanbul Modern’de.

■ 1952 – 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubata kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

■ İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz 2013’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)

BODRUM

■ Devrim Erbil, Süleyman Saim Tekcan, Hayati Misman’ın sergisi 2 Aralık’a kadar Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde.

ANKARA

■ Asiye Aytan’ın resim sergisi 23 Kasım’a dek Bilkent Center Sanat Sokağı’nda. (0 312 266 56 57)

■ Lütfü Günay’ın resim sergisi 24 Kasım’a dek Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Betül Demir Karakaya’nın seramik sergisi 28 Kasım’a dek Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Buluşma II isimli resim sergisi 28 Kasım’a dek Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Sema Öcal’ın resim sergisi 28 Kasım’a dek Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Betül Demir Karakaya’nın seramik sergisi 28 Kasım’a dek Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Sabri Akça’nın resim sergisi 29 Kasım’a dek Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Mukaddes Kocakök’ün resim sergisi 29 Kasım’a dek Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Mehmet Güleryüz’ün resim sergisi 30 Kasım’a dek m1886’da. (0 312 286 00 74)

■ 20. Yüzyıldan 21. Yüzyıla Uzanan Fırçalarisimli resim sergisi 30 Kasım’a dek Peker Sanat’ta. (0 312 439 30 03)

Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Jale Yılmabaşar&Sedef Yılmabaşar’ın resim sergisi 7 Aralık’a dek Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ Şükran ve Hasan Pekmezci’nin resim sergisi 9 Aralık’a dek Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)

■ Van Gogh/Alive dijital sanat sergisi 3 Ocak’a dek Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

İZMİR

■ Art Shop Sanat Galerisi’nde 15 Aralık’a dek Ekin Balcıoğlu, Mahmut Karatoprak, Soner Göksay ve Ünal Kuş‘un eserlerinden oluşan karma resim sergisine ev sahipliği yapacak.

■ Arkas Sanat Merkezi’nde Ahmet Ertuğ‘un “Sessizliğin Yankısı” adlı fotoğraf sergisini ağırlamayı sürdürüyor.

■ Konak Belediyesi İzmir Mask Müzesi‘ndeki Ressam

ADANA

■ İnci Küçükusta’nın, yağlıboya çalışmalarının yer aldığı, 3. kişisel sergisi AÇS Sanat Galerisi’nde 26 Kasım’a dek izlenebilecek. (0322 4534445)

MERSİN

■ Küratörlüğünü Muzaffer Tire’nin yaptığı, “89. Yılında Cumhuriyet Sanatçıları-3” adlı sergi Adana’dan sonra Mersinli sanatseverlerin izlenimine sunuldu. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Sarayı Sanat Galerisi’ndeki sergi 30 Kasım’a dek izlenime açık olacak. Sergi, Nevşehir, Şanlıurfa, Adana, Mersin ve Osmaniye’den gelen 30 sanatçının katılımıyla gerçekleşiyor. (0322 4593458)

Tiyatro

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sidikli Kasabası” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00; cumartesi 15.00 ve 20.00 pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Yağmur Durduğunda” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Herkesin Bildiği Sırlar” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Ay Ecesi” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Düğün Şarkısı” cuuma 20.00, cumartesi 15.00, Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Çehov Makinesi”perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Büyünün Gözleri” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde“Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00, cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Arka Bahçe” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Şark Dişçisi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Tatlıcı” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde“Dünyanın Ortasında Bir Yer” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. ( 0 212 661 38 94)

■ Bakırköy Belediye Tiyatrosu Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “www.askbu-mu.com” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Hangisi Babası” cumartesi 20.30, pazar 15.30,“Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde“Carrar Ana’nın Silahları” çarşamba 20.30, “Şişman Domuz” cuma 20.30. (0 212 661 38 94)

■ Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi 20.00. (0 212 251 18 65)

■ Tiyatro Pera’nın “Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar)” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30.

■ Oyun Atölyesi’nde “Pandaların Hikâyesi” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 16.00 ve 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Kumbaracı50’de “Lulabay (Bir Cihangir Hikâyesi” bugün 20.30, “Yokuş Aşağı Emanetler” salı 20.30, “Kar Sohbet” çarşamba 20.30, “Üç Faz”perşembe, cuma 20.30, “Haz Makamı” cumartesi 20.30, çocuk oyunu“Çok Soğuk” pazar 13.00. (0 212 243 50 51)

■ İkincikat’ta “Korku Tüneli” bugün, “Barselo” salı, çarşamba, perşembe 20.30 (0 212 292 32 47)

■ Mekân Artı’da “Şiddet Üçlemesi 2 -Şeker” bugün, salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi, pazar 20.30 (0 212 224 57 56)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyun 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 25 Kasım’da saat 11.00’de, “Kış Gelmeden” adlı oyun 20, 21, 22 ve 23 Kasım’da saat 20.00’de, 24 Kasım’da saat 15 ve 20.00’de, “Mirasçılar/İzmir DT” 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” adlı oyun 27 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, “Hürrem Sultan” adlı oyun 20, 23 Kasım’da saat 20.00’de, 25 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye” adlı müzikal oyun 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312  240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” bugün saat 11.00’de,“Huzur Çıkmazı/İzmir DT” 20, 21, 22 ve 23 Kasım’da saat 20.00’de, 24 Kasım’da saat 15.00 ve 20.00’de, “Ben Ödüyorum” adlı oyun 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Krem Karamel” adlı oyun 19-24 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da, “Yosunlar” adlı oyun 27-30 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” adlı oyun 20, 23, 27, 30 Kasım’da saat 20.00’de, 25 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” adlı oyun 24 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Yastık Adam”adlı oyun 28 ve 29 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Sırça Kümes” adlı oyun 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, “Canlı Yayın” adlı oyun bugün ve yarın saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Ankara Meydan Sahne’de, Uğur Mumcu’nun kaleme aldığı“Sakıncasız” adlı oyun 24 ve 28 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 431 74 31)

■ Mavi Sahne’de, “Gıres/müzikal” adlı oyun, 23 ve 24 Kasım’da saat 20.00’de, 25 Kasım’da saat 17.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” adlı oyun 23, 24 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, “Zübük” adlı oyun 25 Kasım’da saat 15.30’da. (0 312 417 76 76)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” 24 Kasım’da saat 12.00’de, “Kırmızı Şapkalı Kurbağalar/bebek tiyatrosu” 25 Kasım’da saat 12.00’de.

ADANA

■ Adana Devlet Tiyatrosu’nda, “Ah-u Zelha” adlı oyun hafta içi her gün 20.00’da, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de izlenebilecek.“Dış Ses”adlı oyun Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de sahnelenecek. Çarşamba günü 14.00, pazar günü 11.00’de,“Define Adası” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu izlenebilir. (0322 3523355)

Gösteri-Söyleşi

İSTANBUL

■ Tim Maslak Show Center’da bu akşam saat 19.00’da Cem Yılmaz gösterisi olacak. (0212 286 66 86)

■ Dada’da Vedat Özdemiroğlu yarın saat 21.00’de. (0212 245 12 12)

ANKARA

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Zafer Kızılkaya’nın vereceği “Sualtı Söyleşileri” başlıklı söyleşi 22 Kasım’da saat 19.30’da, eğitimci yazar Niyazi Altunya’nın yöneteceği ve CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter ile Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Kavak’ın konuşmacı olarak yer alacağı “Eğitimin Medreseleşmesi” başlıklı panel, 24 Kasım’da saat 14.00’te. (0 312 442 30 50)

■ Milli Kütüphane Konferans Salonu’nda bugün saat 14.30-18.30 arasında Cahit Külebi anma günü düzenlenecek.

Opera-Bale

İSTANBUL

■ Süreyya Operası’nda perşembe günü saat 20.00’de, cumartesi günü ise 16.00’da Afife Bale’si izlenebilir. (0216 346 15 31)

■ Caddebostan Kültür Merkezi’nde Çağdaş Bale Topluluğu’nun “Romeo ve Juliet” balesi çarşamba günü saat 20.30’da sahnelenecek. (0216 467 36 00)

ANKARA

■ Opera Sahnesi’nde, “V. Murad/bale” 29 Kasım’da saat 20.00’de, “Don Giovanni/opera” 19 ve 28 Kasım’da saat 20.00’de, “Bir Yaz Gecesi Rüyası/modern dans” 26 Kasım’da saat 20.00’de, “Ali Baba ve 40 Haramiler/opera” 21 Kasım’da saat 20.00’de, “Amazonlar/bale” 22 Kasım’da saat 20.00’de, “Harem/bale” 24 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

Müzik

İSTANBUL

■ Nardis Jazz Club’ta bugün saat 21.30’da Jülide Özçelik Band, yarın saat 21.30’da ODTÜ Caz Gecesi, çarşamba günü saat 21.30’da Özlem Bulut, perşembe saat 21.30’da Başak Yavuz Band, cuma saat 22.30’da Janusz Szprot, cumartesi günü Sibel Köse Quartet saat 22.30’da. (0212 244 63 27)

■ Salon İKSV’de yarın ve çarşamba günü saat 21.30’da Dustin O’Halloran, Johann Johannsson, Hauschka, perşembe günü saat 21.30’da Gaz Coombes, cuma günü 22.30’da Kırıka, cumartesi günü Sofa Surfers saat 22.30’da dinleyicileriyle buluşacak. (0212 334 07 00)

■ Jolly Joker İstanbul’da bu akşam Çelik saat 21.30’da, çarşamba Murat Aziret saat 21.00’de, perşembe Pilli Bebek saat 21.00’de, Yeni Türkü cuma günü saat 22.00’de ve Gripin cumartesi günü saat 22.00’de. (0212 249 07 49)

■ Babylon’da çarşamba günü saat 21.30’da Queen Tribute Night, perşembe günü saat 21.30’da f*cked up, cuma günü Moritz Von Oswald saat 23.55’te, IAMX konseri ise cumartesi günü saat 23.30’da başlayacak. (0212 292 73 68)

■ Ghetto’da cuma günü Nils Landgren Funk Unit saat 22.30’da, Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars cumartesi günü saat 23.30’da sahnede olacak. (0212 251 75 01)

■ Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın saat 20.00’de Katona Twins, çarşamba günü saat 20.00’de Midori ve Özgür Aydın Resitali, perşembe günü saat 20.00’de Asif Ali Khan, cuma günü saat 20.00’de ise Erol Evgin dinleyicileriyle buluşacak. (0212 231 54 97)

■ Garajistanbul’da çarşamba saat 22.00’de Baki Duyarlar, cumartesi saat 22.30’da ise Gevende dinlenebilir. (0212 244 44 99)

■ Hayal Kahvesi’nde bu akşam saat 22.30’da Manto sonrasında Flexible saat 00.30’da, yarın saat 22.30’da Bulutsuzluk Özlemi ve saat 00.30’da Fair Play, çarşamba günü Ceylan Ertem – Sezen Aksu Tribute ardından saat 00.30’da Özge Fışkın, perşembe günü saat 22.30’da Sınır ve saat 00.30’da RadioLux, cuma günü Timuçin Esen 22.30’da, 00.30’da ise SSCB, cumartesi Radiohead Tribute 22.30’da, Soul Stuff ise 00:30’da, pazar günü saat 00:30’da Erdem Akakçe Band müzikseverlerle buluşacak. (0212 245 10 48)

■ İş Sanat’ta yarın Macy Gray saat 20.00’de, Arcadi Volodos ise perşembe günü saat 20.00’de. (0212 316 10 83)

■ Womist “İstanbul Dünya Müzikleri Festivali” kapsamında Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde, çarşamba günü Kuarteti Pentagram, 27 Kasım’da ise Dhoad Gypsy Band sahnede olacak. 28 Kasım’da Mahsa ve Marjan Vahdat Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde, 29 Kasım’da da Forabandit Fransız Kültür Merkezi’nde olacak.

ANKARA

■ Jolly Joker Ankara’da, Gripin konseri 23 Kasım’da saat 22.00’de, Cem Adrian konseri 24 Kasım’da saat 22.00’de, Haggard konseri 25 Kasım’da saat 21.00’de, Mehmet Erdem konseri 29 Kasım’da saat 21.00’de, Uriah Heep konseri 30 Kasım’da saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

■ If Performance Hall’de, Babazula’nın vereceği konser 22 Kasım’da saat 23.00’te. (0 312 418 95 06)

■ Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde, Jam Session’un vereceği caz konseri 21 ve 28 Kasım’da saat 20.00’de, Neşet Ertaş’ı anma konseri 30 Kasım’da saat 20.00’de, Mehmet Evren Hacıoğlu’nun vereceği konser 23 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 417 56 59)

ANTALYA

■ 13. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde bu hafta gerçekleşecek etkinlikler şöyle, yarın saat 20.00’da Özgür Aydın ve Midori, perşembe günü saat 20.00’da Andreas Staier ve cumartesi günü ise saat 20.00’da Buika Antalya Kültür Merkezi’nde olacak.

 

Remzi Raşa’nın sergisi 14 Kasım – 4 Aralık tarihleri arasında Artisan Sanat Galerisi’nde.

 İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat EfendiSahnesi’nde “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını”

sanat duyuru

cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sidikli Kasabası” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Düğün Şarkısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Kartal Bülent Ecevit Sahnesi’nde “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” salı, çarşamba 20.00. Küçük Sahne’de “Çirkin” salı, çarşamba, perşembe, cum 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçükçekmece DTSahnesi’nde “Ay Ecesi” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Kontrabas” salı, çarşamba, cumartesi 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Çehov Makinesi” perşembe, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Büyünün Gözleri” çarşamba, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Denizkızı” perşembe, cuma 14.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Vişne Bahçesi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Tatlıcı” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Toros Canavarı” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Kabare” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. ( 0 212 661 38 94)

■ Bakırköy Belediye Tiyatrosu Müşfik Kenter Sahnesi’nde “www.aşkbu-mu.com” perşembe, cumartesi 20.30, “Hangisi Babası” cuma 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00, “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “Külhanbeyli Müzikali” pazar 15.30. (0 212 661 38 94)

■ Dostlar Tiyatrosu’nda “Ben Bertolt Brecht” çarşamba 21.00 Profilo Büyük Salon, cumartesi 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi. (0 212 253 67 11)

■ Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

■ Tiyatro Pera’nın “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30.

■ Oyun Atölyesi’nde “Basit Bir Ev Kazası” salı 20.30, “Pandaların Hikâyesi” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 16.00 ve 20.30, pazar 16.00. ( 0 216 345 39 39)

■ Kumbaracı50’de “Yokuş Aşağı Emanetler” bugün 20.30, yarın 20.30, “Seni Yenicem İstanbul” çarşamba 20.30, “Bernarda Alba’nın Evi” perşembe 20.30, “Lulabay Bir Cihangir Hikâyesi” cuma 20.30, “Haz Makamı” cuma 23.00, “Kara Sohbet” cumartesi 20.30, “Seni Yenicem İstanbul” cumartesi 23.00, “Nasrettin Hoca” pazar 13.00. (0 212 243 50 51)

■ İkincikat’ta “Limonata” bugün ve yarın, “Korku Tüneli” çarşamba, “Disosya” perşembe, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30. ( 0 212 292 32 47)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” adlı oyun 17 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyun 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 15, 18 ve 25 Kasım’da saat 11.00’de, “Kış Gelmeden” adlı oyun 20, 21, 22 ve 23 Kasım’da saat 20.00’de, 24 Kasım’da saat 15 ve 20.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” adlı oyun yarın ve 14, 15, 16 Kasım’da saat 20.00’de, 17 Kasım’da saat 15.00 ve 20.00’de, “Mirasçılar/İzmir DT” 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” adlı oyun 27 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, “Hürrem Sultan” adlı oyun yarın ve 16, 20, 23 Kasım’da saat 20.00’de, 18 ve 25 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano de Bergerac” 18 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Fosforlu Cevriye” adlı müzikal oyun 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 18, 19 Kasım’da saat 11.00’de, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” adlı oyun 13-17 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Huzur Çıkmazı/İzmir DT” 20, 21, 22 ve 23 Kasım’da saat 20.00’de, 24 Kasım’da saat 15.00 ve 20.00’de, “Ben Ödüyorum” adlı oyun 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” adlı oyun 13-17 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da, “Krem Karamel” adlı oyun 19-24 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da, “Yosunlar” adlı oyun 27-30 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Bir Kahve Molası-Karıncalar” adlı oyun yarın ve 16 Kasım’da saat 20.00’de, 18 Kasım’da saat 15.00’te, “Jerry ve Tom” adlı oyun 20, 23, 27, 30 Kasım’da saat 20.00’de, 25 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” adlı oyun 24 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Yastık Adam” adlı oyun 28 ve 29 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Sırça Kümes” adlı oyun 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, “Canlı Yayın” adlı oyun bugün ve yarın saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Ankara Meydan Sahne’de, Uğur Mumcu’nun kaleme aldığı “Sakıncasız” adlı oyun 14, 17, 18, 24 ve 28 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 431 74 31)

■ Mavi Sahne’de, “Gıres/müzikal” adlı oyun, 23 ve 24 Kasım’da saat 20.00’de, 25 Kasım’da saat 17.00’de, “Tuluatmasyon/Her Şey Doğaçlama Komik Gösteri” adlı oyun 16 ve 17 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” adlı oyun 17, 23, 24 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, 18 Kasım’da saat 15.30’da, “Zübük” adlı oyun 16 Kasım’da saat 20.00’de, 25 Kasım’da saat 15.30’da. (0 312 417 76 76)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” 17, 24 Kasım’da saat 12.00’de, “Kırmızı Şapkalı Kurbağalar/bebek tiyatrosu” 18 ve 25 Kasım’da saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)

■ ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde, Genco Erkal’ın sahneleyeceği “İnsanlarım/Nâzım Hikmet” adlı oyun 19 Kasım’da saat 20.30’da, “Ben Bertolt Brecht” adlı oyun 18 Kasım’da saat 19.00’da, “Nereye/Aziz Nesin” adlı oyun 20 Kasım’da saat 20.30’da, “Kerem Gibi” adlı oyun 21 Kasım’da saat 20.30’da, “Marx’ın Dönüşü” adlı oyun 22 Kasım’da saat 20.30’da. (0 312 210 41 51)

■ Ankara Halk Tiyatrosu’nda, “Kutular” adlı oyun bugün saat 20.00’de, 18 Kasım’da saat 15.30’da. (0 312 278 45 19)

■ Yenimahalle Belediyesi Nâzım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezi’nde, Müjdat Gezen’in yazıp yönettiği “1881” adlı oyun 17 Kasım’da saat 16.00’da. (0 312 526 26 26)

SAMSUN

■ Samsun Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Salon’da; Adana Devlet Tiyatrosu Ephraim Kishon’un yazdığı Ali Hürol’un yönettiği “Karımla Evleniyorum” (Nikâh Kâğıdı) adlı 2 perdelik komedi oyunu 13-14 Kasım tarihlerinde saat 20.00’de sergileyecek. (0362-431 21 00)

■ Samsun Düşevi Oyuncuları “Sarı Köpek” adlı oyunu 13 Kasım Salı günü saat 20.00’de Gazi Sahnesi’nde seyirciyle buluşturacak.

ADANA

■ Adana Devlet Tiyatrosu, Orhan Kemal’in ünlü eserinden uyarlanan, ‘Murtaza’ adlı oyunu yeniden sahneliyor. Yönetmenliğini Işıl Kasapoğlu’nun yaptığı ‘Murtaza’ yarından itibaren hafta içi her gün 20.00’da, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de yinelenecek. Bu arada ADT oyuncuları, Zeynep Kaçar’ın yazdığı, Fırat Demirağ‘ın yönettiği, ‘Dış Ses’ adlı oyunu ise Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de sahneleyecek. (0322 3523355)

■ Kaktüs Sanat Merkezi, ‘Meyveli Palyaço’yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, ‘Meyveli Palyaço’ adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, Kasım ayı boyunca her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullarda yineleniyor. (0322 4599159)

İSTANBUL

■ Fatoş Beykal’ın “Masal Olduk” isimli sergisi 13 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Erinç Seymen’in “Tohum ve Mermi” isimli sergisi 14 Kasım – 22 Aralık tarihleri arasında Rampa’da. (0212 327 08 00)

■ Remzi Raşa’nın sergisi 14 Kasım – 4 Aralık tarihleri arasında Artisan Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 90 81)

■ Aysel Alver’in “Retro” isimli sergisi 15 Kasım – 30 Aralık tarihleri arasında Galeri İlayda’da. (0212 243 31 00)

■ Sabahat Çıkıntaş’ın “Arka Oda” isimli sergisi 15 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında Nişantaşı Mine Sanat’ta. (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3)

■ Onur Gülfidan’ın “Harika Günler” isimli sergisi 15 Kasım – 22 Aralık tarihleri arasında .artSümer’de. (0 212 249 1035)

■ Ömer Kaleşi’nin sergisi 16 Kasım – 15 Aralık tarihleri arasında TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Richard Stipl ve Joseph Zlamal’ın sergisi 16 Kasım – 5 Aralık tarihleri arasında Krampg Galeri’de. (0212 293 93 14)

■ Gökhan Deniz’in “Hangisi Daha Gerçek?” isimli sergisi 17 Kasım – 17 Aralık tarihleri arasında Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)

■ Birim Aksüfyek’in sergisi 14 Kasım’a kadar Marjinart Gallery’de.(0 212 251 16 22)

■ Geçmişten Günümüze Yansımalar isimli sergi 15 Kasım’a kadar Güler Sanat’ta.

■ Bâlâ Atabek ve Marsha Franco’nun “İtalyan Gölgeleri” isimli fotoğraf sergisi 15 Kasım’a kadar İtalyan Kültür Merkezi’nde.

■ Caner Karakaş’ın heykel sergisi 15 Kasım’a kadar Karşı Sanat’ta. (0212 245 71 53)

■ Azime Sarıtoprak’ın “Miyazaki Buradaydı” isimli sergisi 15 Kasım’a kadar Mine Sanat Galerisi Caddebostan’da. (0 2 1 6 3 8 5 1 2 0 3)

■ Müşfika Sezen Kocabay’ın “Daima-II” isimli minyatür sergisi 15 Kasım’a kadar Çemberlitaş Basın Müzesi’nde. (0212 513 84 58)

■ Ten ve Tin sergisi 16 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta.(0212 334 11 04)

■ Sedat Kumova’nın “Aman Nazar Değmesin” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar Vakıfbank İstanbul Genel Müdürlük Fuayesi’nde. (0212 316 70 70)

■ Nüzhet Kutluğ’un “Dönemlerden Kesitler” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar Işık Üniversitesi Şile Kampusu Galeri Işık’ta.(0216 712 14 60)

■ Zekeriya Sarıbatur’un “Mutlak Sonsuzluk” isimli sergisi 17 Kasım’a kadar Kare Art Gallery’de. (0 212 240 44 48)

■ Neda İsmail Atar’ın “Endüstriyel Form” isimli sergisi 17 Kasım’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

■ Ali Elmacı’nın “Ateşinle Koru Beni” isimli sergisi 17 Kasım’a kadar Galeri X – ist’te. (0212 291 77 84)

■ İlhan Koman’ın “Sonsuzluk-Eksi-Bir Serisi” sergisi 17 Kasıma kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 1 251)

■ Erhun Şerbetci’nin “Sarnıç Yükü” isimli sergisi 17 Kasım’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.

■ Nancy Atakan’ın “Tutunmak” sergisi 17 Kasım’a kadar Cezayir Galeri’de.

■ GökteTunç’un “Unknown Future /Bilinmeyen Gelecek” isimli sergisi 18 Kasım’a kadar Galeri G-art’da. (0212 2960876)

■ Ayşegül İzer’in “Coğrafyadan Kaldınız” isimli sergisi 18 Kasım’a kadar Galeri Espas’ta.

■ Hamle isimli sergi 18 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Hilal Zıllıoğlu’nun “Çocuğum Ben” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)

■ Dmitry Sokolenko’nun sergisi 20 Kasım’a kadar Get – Me – Art Galleriy’de.

■ Hilmi Özbay’ın “Çizgiden Boyaya” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Viron Erol Vert’in “7 Perde” isimli sergisi 21 Kasım’a kadar Galerist Hasköy’de. (0 212 252 1896)

■ İÜ İktisat Fakültesi Mezunları Cemiyeti Sergisi 23 Kasım’a kadar Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Mustafa Köseoğlu’nun sergisi 23 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Arzu Aytekin, Mustafa Bulat, Erol Deneç, Sibel Kasapoğlu, Şevkat İşleğen’in karma eserlerinden oluşan sergi, 24 Kasım’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 38 51)

■ Alptekin Yüksel’in “Düşlük Vakti” isimli sergisi 24 Kasım’a kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

■ Dönüşüm: Çağdaş Çin Sanatına Bir Bakış isimli sergi 25 Kasım’a kadar İstanbul Modern’de.

■ Nejat Satı’nın “Halet- i ruhiye” isimli sergisi 25 Kasım’a kadar Piartworks’te. (0212 245 40 87)

■ Nezih Çavuşoğlu’nun “Anıtsal Renkler ve Monokromlar” isimli sergisi 25 Kasım’a kadar ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Joan Botella Lucas’ın sergisi 25 Kasım’a kadar Piartworks’te. (0212 245 40 87)

■ Suna Tüfekçibaşı’nın “İstanbul’da Uykusuz” isimli sergisi 26 Kasım’a kadar Maçka art&design’da. (0212 343 58 46)

■ International Underground isimli karma sergi 26 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Ozan Oganer’in “Dilemma” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Galeri Merkur’da. (0212 225 37 37)

■ Dilşan Balkancı’nın “Suyla Gelen” isimli sergisi 28 Kasım’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Ruşen Eşref Yılmaz’ın “İçimde Kalanlar” isimli sergisi 28 Kasım’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)

■ Anna Puig Rosado’nun “Marsilya’nın Kalbi” isimli fotoğraf sergisi 29 Kasım’a kadar Galeri Od’A-Ouvroir D’Art-Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde.

■ Bir Figür Ustası: Neşet Günal’dan Desenler isimli sergi 30 Kasım’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

■ Feyzullah Baytekin’in fotoğraf sergisi 30 Kasım’a kadar Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde. (0216 564 13 00)

■ Muhammet Şengöz’ün “İç – Seller” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Suna ve İnan Kıraç Vakfı Atatürk Fotoğrafları Koleksiyonu’ndan fotoğrafların yer aldığı sergi 30 Kasım’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (212 334 09 00)

■ Altan Çelem, Bedri Baykam, Doğan Paksoy, İrfan Okan, Mehmet Günyeli’nin “Tüm Diğer Durumlar” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 65 35)

■ Sema Maşkılı’nın “Efendiler ve Köleler” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Serkan Bayer’in “Görünmeyen Medeniyetler” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Galeriartist Çukurcuma’da.

■ Gülyüz Atkovar’ın “EBRUMANİA” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Armando Gutierrez Rabadan’ın “Micro Chrome” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Astoria AVM – Art Minium’da.

■ Hattuşa’da 106 Yıl sergisi 30 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.

■ Rıza Kuruüzümcü’nün sergisi 31 Kasım’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)

■ Yerellikten evrenselliğe yolculuk: Neşet Günal sergisi 1 Aralık’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Rasim Konyar’ın “Dokunduklarımız” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

■ Esra Şatıroğlu’nun “Bana Ait” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

■ Zeynep Perinçek Signoret’in “Keşke” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri Apel’de. (0212-2927236)

■ Abdurruhman Öztoprak anısına yapılan sergi 1 Aralık’a kadar Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde.

■ Dilay Koçoğulları’nın “Mikro-Makro Kozmos: Algının Uyumu” isimli fotoğraf sergisi 1 Aralık’a kadar Daire Galeri’de.

■ Tan Oral’ın “Çizgilerle Geçmiş Olsun” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nde.

■ Füsun Onur’un “Çeşitlemeler” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0(212) 240 80 23)

■ Cindy Jansen’in “Sevgiyle” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar The Empire Project’te.

■ Mike Berg’in sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Loris Savino’nun “Sınırlar Arası” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Poligon Galata’da.

■ Komet, Kezban Arca Batıbeki, Arslan Sükan, Kerem Ozan Bayraktar, Hande Şekerciler, Tayfun Serttaş, Aslı Özdemir ve Sılacan Köseler’in “WARHOLA” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar ALAN İstanbul’da. (0212 252 94 53)

■ Kıyamet isimli karma sergi 2 Aralık’a kadar Artgalerim’de.

■ Jerome Symons’un “Mutlu Günler” isimli sergisi 2 Aralık’a kadar PG art Gallery’de. (0212 252 80 00)

■ Arzu Başaran’ın “ağ” isimli sergisi 6 Aralık’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Mehmet Ali Uysal’ın sergisi 8 Aralık’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

■ Memduh Kuzay’ın sergisi 8 Aralıka kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 368 26 79)

■ İsmet Birsel’in “Şahane Dostlar” isimli resim sergisi 8 Aralık’a kadar tarihleri arasında Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

■ Cem Turgay’ın “Ertelenmiş Zaman” isimli sergisi 8 Aralık’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Kesişim isimli sergi 8 Aralık’a kadar Galeri 5’te.

■ Nurdan Likos’un “Aklımdakilar” isimli sergisi 8 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0212 227 92 92)

■ İbrahim Balaban’ın sergisi 9 Aralık’a kadar Leonardo Sanat Galerisi’nde. (0212 280 83 94)

■ Tankut Öktem’in “Sıradışı bir usta” isimli retrospektif sergisi 10 Aralık’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Batu Bozoğlu’nun “Ödev: Günümü Gün Et isimli sergisi 14 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de.

■ Olaf Otto Becker’in “Sıfır Noktası Üzerinde” isimli fotoğraf sergisi 14 Aralık’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)

■ Fikret Otyam’ın “Hoşçakal İstanbul” isimli sergisi 27 Aralıka kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Ahmet Güneştekin’in “Yüzleşme” isimli sergisi 30 Aralıka kadar Antrepo No 3’te.

■ Murathan Özbek’in “İN” isimli sergisi 2 Ocak 2013’e kadar the hall’de. (0212 245 69 22)

■ Altın Çocuklar – 16. – 19. Yüzyıl Avrupası’ndan Portreler isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Pera Müzesi’nde.

■ Monet’nin Bahçesiisimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Joachim Schmeisser’in fotoğraf sergisi 19 Ocak 2013’e kadar Immagis Galeri’de.

■ Bakış – Portre Fotoğrafının Değişen Yüzü isimli sergi 20 Ocak 2013’e kadar İstanbul Modern’de.

■ 1952 – 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

■ İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuza kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)

ANKARA

■ Geçmişten Günümüze Yansımalar – resim – 15 Kasım’a dek – Güler Sanat’ta. (0 312 236 21 22)

■ Karma Sergi – resim – 15 Kasım’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

■ Ayşe Arkün – resim – 15 Kasım’a dek – Zeren’le Sanat Galerisi’nde. (0 312 241 26 68)

■ Sema Boyancı – resim – 15 Kasım’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

■ Çizgi Romanlara Çapraz Bakış – çizgi roman sergisi – 15 Kasım’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

■ Zekiye Sarıkartal – resim – 16 Kasım’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

■ Aziz Yavuzdoğan&Ekrem Borazan&Osman Yavuz İnal – karma resim – 16 Kasım’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ Nusret Orçan&Vahid Talib – resim – 19 Kasım’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

■ Tülin Demir – resim – 19 Kasım’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

■ Asiye Aytan – resim – 23 Kasım’a dek – Bilkent Center Sanat Sokağı’nda.

■ Mehmet Güleryüz – resim – 30 Kasım’a dek – m1886’da. (0 312 286 00 74)

■ Şükran ve Hasan Pekmezci- resim – 9 Aralık’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)

■ ‘Mesajınız Var!’-Kentsel Avustralya’da Yerli Kimliği – resim – 15 Aralık’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

İZMİR

■ Ufuk Uzman Yılmaz’ın resim sergisi 17 Kasım’a dek Afrodisyas Sanat Galerisi’nde izlenimde.

■ Arkas Sanat Merkezi, Ahmet Ertuğ‘un “Sessizliğin Yankısı” adlı fotoğraf sergisini ağırlamayı sürdürüyor.

ADANA

■ Gülay Yılmaz’ın, ‘Tuallerle Tanışmamın 10. Yılı ‘adlı yağlıboya resim sergisi bugün 17.30’da Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Sergi Salonu’nda açılacak. Sergi hafta boyu izlenebilecek.

■ Rekreasyon Derneği’nin, Adana Çimento Sanayi (AÇS) Sanat Galerisi’ndeki ‘Karma Resim Sergisi’ 14 Kasım’da sona erecek. (0322 4534445)

İSTANBUL

■ Nardis Jazz Club’da bugün saat 21.30’da Kürşad Deniz Trio, yarın ve çarşamba saat 22.00’de Terence Blanchard Quintet, perşembe saat 21.30’da Yahya Dai Quartet, cuma saat 22.30’da Ceyda Köybaşıoğlu Band, cumartesi Dilek Sert Erdoğan – Hayatımın Divası Ayten Alpman Anısına saat 22.30’da (0212 244 63 27)

■ Salon İKSV’de yarın saat 21.00’de Purity Ring-Mice Parade, çarşamba saat 21.00’de Can Bonomo-Sapan, perşembe saat 21.30’da Carla Pires, cuma ve cumartesi Madeleine Peyroux 21.30’da (0212 334 07 00)

■ Jolly Joker İstanbul’da yarın saat 21.00’de Moğollar ve DJ Güven Erkin Erkal, çarşamba saat 21.00’de Mehmet Erdem, perşembe saat 21.00’de Jeff Loomis, cuma saat 22.00’de Emre Aydın, cumartesi saat 22.00’de Levent Yüksel dinlenebilir.(0212 249 07 49)

■ Babylon’da perşembe günü saat 21.30’da Mira, cuma günü Vesvese Gecesi: Deniz Kurtel, Kaan Duzarat, Arman Akinci, saat 22.00’de aynı gün Gigology Night: GRUM saat 22.30’da. Jacques Lu Cont ve Tom Trago cumartesi günü saat 23.30’da. (0212 292 73 68)

■ Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da Güntaç Özdemir, perşembe günü Carmen Souza saat 21.30’da. (0212 251 75 01)

■ Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günü saat 21.00’de Candan Erçetin konseri izlenebilir. (0216 362 11 61)

■ Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba günü saat 20.00’de Senfoni Orkestrası Eşliğinde Cahit Berkay Film Müzikleri, perşembe saat 20.00’de Deolinda, cuma saat 20.00’de CRR Türk Müziği Topluluğu, cumartesi Souad Massi saat 20.00’de, pazar günü saat 11.30’da da İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sahne alacak. (0212 231 54 97)

■ Süreyya Operası’nda bugün saat 20.00’de Cellopianoduo konseri takip edilebilir. (0216 346 15 31)

■ Garajistanbul’da çarşamba günü saat 22.00’de Elif Çağlar, cuma günü saat 21.30’da ise The Cribs sahnede olacak. (0212 244 44 99)

■ Hayal Kahvesi’nde bu akşam saat 22.30’da Emre Kula sonrasında 00.30’da Flexible, yarın saat 22.30’da dört x dört ve saat 00.30’da Fair Play, çarşamba saat 22.30’da İyi Gün Dostları, saat 00.30’da ise Özge Fışkın, perşembe 22.30’da The Away Days ve 00.30’da RadioLux, cuma 22.30’da Aylin Aslım Akustik, 00.30’da SSCB, cumartesi saat 00.30’da Soul Stuff, pazar günü ise saat 00.30’da Erdem Akakçe Band dinleyicilerle buluşacak. (0212 245 10 48)

■ Lütfü Kırdar Sergi Salonu’nda cuma günü saat 20.00’de İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası bir konser gerçekleştirecek. (0212 373 11 00)

■ Caddebostan Kültür Merkezi’nde bu akşam Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası saat 20.00’de dinlenebilir. (0216 467 36 00)

ANKARA

■ Jolly Joker Ankara’da, Funda Arar konseri 16 Kasım’da saat 22.00’de, Duman konseri 17 Kasım’da saat 22.00’de, Gripin konseri 23 Kasım’da saat 22.00’de, Cem Adrian konseri 24 Kasım’da saat 22.00’de, Haggard konseri 25 Kasım’da saat 21.00’de, Mehmet Erdem konseri 29 Kasım’da saat 21.00’de, Uriah Heep konseri 30 Kasım’da saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

■ If Performance Hall’de, Babazula’nın vereceği konser 22 Kasım’da saat 23.00’te. (0 312 418 95 06)

■ MEB Şûra Salonu’nda, Zuhal Olcay’ın vereceği konser 17 Kasım’da saat 20.30’da, Kardeş Türküler’in vereceği konser 15 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 212 98 86)

■ Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde, Jam Session’un vereceği caz konseri 14, 21 ve 28 Kasım’da saat 20.00’de, Neşet Ertaş’ı anma konseri 30 Kasım’da saat 20.00’de, Erdal Erzincan ve Kayhan Kalhor’un Batı Sineması’nda vereceği konser 16 Kasım’da saat 20.00’de, Mehmet Evren Hacıoğlu’nun vereceği konser 23 Kasım’da saat 20.00’de.
(0 312 417 56 59)

 KAYNAK :[-]

MFÖ, 6 Ekim’de saat 22.00’de Jolly Joker Ankara’da müzikseverlerle buluşacak.

 

sanat duyuru

SERGİ

İSTANBUL

■ GökteTunç’un “Unknown Future /Bilinmeyen Gelecek” isimli sergisi 4 Ekim – 18 Kasım tarihleri arasında Galeri G-art’da. (0212 2960876)

■ Melike Taşçıoğlu’nun “Sudan Seyyareler” isimli sergisi 4 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında Galeri İlayda’da. (0212 241 31 00)

■ Salih Cem Nar’ın sergisi 4 – 16 Ekim tarihleri arasında Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)

■ Ahmet Nejat’ın “Aşk Hali” isimli sergisi 4 – 28 Ekim tarihleri arasında Nişantaşı’ndaki tarihi Damat Tween Mağazası’nda.

■ Remzi İren’in sergisi 2 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında Teşvikiye Galeri Oda’da. (0212) 259 22 08)

■ Seydi Murat Koç’un “Vertigo” isimli sergisi 2 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)

■ Serkan Şen’in “Kalabalık Ama Mutlu” sergisi 5 – 30 Ekim tarihleri arasında Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 04 58)

■ Pınar Ceylan’ın “ULİTSA” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Galeri Espas Sanat Galerisi’nde. (0212 270 70 17)

■ Mehmet Turgut’un “Sualtında İntiharlar/Underwater Suicides” isimli sergisi 4 Ekim’e kadar Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda.

■ İlke Kutlay’ın “Balans” isimli sergisi 5 Ekim’e kadar Galeri Merkur’de.

■ İzlenimler ve Karşılıklar isimli karma sergi 5 Ekim’e kadar Galeri/Miz’de.

■ İstanbul Fotoğrafları Sergisi 5 Ekim’e kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Selim Birsel, Ali Kazma, Ali Emir Tapan, Nasan Tur, Mürüvvet Türkyılmaz’ın “Küçük Hakikatler” isimli sergisi 6 Ekim’e kadar Egeran Galeri’de. (0212 251 12 51)

■ Ersan Deveci’nin “Çocuk Oyuncağı” sergisi 6 Ekim’e kadar Dirimart’ta.

■ Bihrat Mavitan’ın “Üçer, üçer, üçer” isimli heykel sergisi 7 Ekim’e kadar Harmony Sanat Galerisi’nde.

■ Ayten Yetiş Doğu’nun “Boğazı Yeniden Tanımak” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Galeri Işık’ta.

■ Emmanuelle Karatay’ın “Düşlerim” isimli sergisi 10 Ekim’e kadar Ortaköy Sanat Galerisi’nde.

■ Ysolt’un Yeni Limanı 10 Ekim’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde.

■ Genç Koreli Sanatçılardan Bir Seçki 1 isimli sergi 11 Ekim’e kadar Portakal Sanat ve Kültür Evi’nde.

■ Ruzin Gerçin Anısına isimli suluboya resim sergisi 12 Ekim’e kadar Galeri Selvin’de.

■ Tamer Yılmaz’ın “by TAMER YILMAZ” isimli fotoğraf sergisi 12 Ekim’e kadar Piramid Sanat’ta.

■ Nazım Ünal Yılmaz’ın “Barbarları Beklerken” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar Pilevneli Project’te.

■ Algı Kapıları isimli karma sergi 13 Ekim’e kadar The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)

■ Bahadır Baruter’in “Senin Ailen Bir Yalan Yavrum” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar Galeri X-Ist’te.

■ Padişahın Evi: Harem-i Hümayun sergisi 15 Ekim’e kadar Topkapı Sarayı Müzesi, Has Ahırlar Sergi Salonu’nda.

■ Sara Baruh’un “Double Face – İki Yüzlü” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Gallery LiNART’ta.

■ Hüseyin Aksoylu’nun “Ağırlık” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar art ON İstanbul’da.

■ Gavin Turk’un “Türk” isimli sergisi 16 Ekim’e kadar Galerist’te.

■ Esra Ekşi Demir’in “Yaşanmışlıklar” isimli sergisi 19 Ekim’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Ahmet Çağlar’ın “Derin Masallar” isimli sergisi 19 Ekim’e kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)

■ Emre Senan’ın “ani Paçavra” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Galeri Apel’de.

■ Yağız Özgen’in “Tayf” adlı ikinci kişisel sergisi 20 Ekim’e kadar Sanatorium’da.

■ Servet Koçyiğit’in “Aşk ve Diğer Meseleler” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar RAMPA’da. (0 212 327 08 00)

■ Ahmet Güneştekin’in sergisi 20 Ekim’e kadar Armaggan Art & Design Gallery’de.

■ Viron Erol Vert’in “7 Perde / 7 Curtain” isimli sergisi 21 Ekim’e kadar Galerist Hasköy’de.

■ Josephine Powell’ın “Josephine’in Gördüğü: 20. Yüzyılda Anadolu’nun Kırsal Yörelerine Fotoğrafik Bakışlar” sergisi 21 Ekim’e kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

■ Görünüşün Anlamı isimli sergi 25 Ekim’e kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212) 245 02 29)

■ Taner Alakuş ’un “Hayallerimdeki Minyatürler” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Mevlut Akyıldız’ın sergisi 23 Ekim’e kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

■ Mubin Orhon’un sergisi 24 Ekim’e kadar Galeri Nev’de.(0212 252 15 25)

■ Gerard Caris’in “Beşgencilik” isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Kuad Galeri’de.

■ Yusuf Sevinçli’nin “Post” isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)

■ Anna Lechner’in “ARA” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Arte İstanbul’da.

■ Dominique Barreau ’nun “İstanbul’da Randevu” isimli sergisi 31 Ekim’e kadar Gama Sanat Galerisi’nde.

■ Çağdaş Ustalardan Sergi 31 Ekim’e kadar TEM Sanat Galerisi’nde.

■ Halki’den Yansımalar Kartpostallarda Ada Sergisi 31 Ekim’e kadar Heybeliada İnönü Evi Müzesi’nde.

■ Allan Sekula: Birleşmeyen Filmler 1997-2012 sergisi 31 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta.

■ Sevim Sancaktar’ın “Self” isimli sergi 3 Kasım’a kadar C.A.M Gallery’de. (0212 245 79 75)

■ Yansıma Üzerine Düşünceler isimli karma sergi 10 Kasım’a kadar Galeri Manâ’da.

■ Birim Aksüyek’in sergisi 14 Kasım’a kadar Marjinart Gallery’de.(0 212 251 16 22)

■ Ten ve Tinsergisi 16 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta.((0212) 334 11 04)

■ Dönüşüm: Çağdaş Çin Sanatına Bir Bakış isimli sergi 25 Kasım’a kadar İstanbul Modern’de.

■ Abdurruhman Öztoprak anısına yapılan sergi 1 Aralık’a kadar Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde.

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA

■ Tuncay Betil&Zeki Faik İzler bugün sona eriyor. Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

■ Temas ve Tahammül – resim – 8 Ekim’e dek – Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Türkiye’de 2012 Çin Kültür Yılı – Ankara sergisi – 20 Ekim’e dek – IC Sanat Galerisi’nde. (0 313 417 82 64)

■ Kadın Sanatçılar – resim – 14 Ekim’e dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

İZMİR

■ Arkas Sanat Merkezi, Ahmet Ertuğ’un “Sessizliğin Yankısı” adlı fotoğraf sergisini ağırlamayı sürdürüyor.

■ İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi Şeref Akdik Salonu’nda, Sezen Okur’un “Tasarım Hayalle Başlar” adlı minyatür, hat, tezhip ve ebru sergisi 12 Ekim’e dek izlenimde.

■ Ege Bilim Sanat Platformu’nun, Dünya Kuş Gözlem Günü nedeniyle düzenlediği “İzmir’in Kuşları” karma sergisi, bugün saat 15.00’te MÖTBE Kültür Merkezi’nde açılıyor. Sergi 4 Ekim’de ise Forum Bornova’da sanatseverlerle buluşacak.

ADANA

■ Karacaoğlan Müze Kütüphanesi’nde ünlü ressam, hattat Etem Çalışkan’ın, Platform Doğa Grubu’nda yer alan S. Haluk Uygur, Ö. Özgür Onar, Nevis Liman, Sinan Sivri, Ayşe Kutlu, Gülsüm Ünal, Ozan Gözüyeşil, Fadime Kara, Abdülhadi Hak, Erdem Şimşek, Mehmet Dilci, Tansu Hastürk ve Onur Bilen’in, “Toroslar’ın Nadide Çiçekleri” adlı sergisi 6 Ekim tarihine dek izlenime açık olacak. (Fotoğraf: takılar – etem çalışkan) (0322 3631448)

■ Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD), dönemin ikinci etkinliğinde fotoğraf sanatçısı Ali Rıza Demir’in, “İsimsizler” adlı gösterisi ve sergisine ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz cumartesi günü AFAD – Kasım Gülek Fotoğraf Sanat Galerisi’nde, sokakların ve vitrinlerin, isimsiz bekçileri olan vitrin mankenlerinin görüntülerinden oluşan çalışmasının sunumunu yapan Demir’in grafiksel kurgu fotoğrafları bu hafta da izlenebilecek. (0322 4584224)

■ Hacı Ömer Sabancı Kültür Sitesi Devlet Güzel Sanatlar Galeresi’nde Nevin Ayan’ın, “metempsychosis” adlı resim sergisi 6 Ekim’e dek sürecek. (0322 3523355)

MERSİN

■ Mersin Marina Vakko Mağazası önündeki “İçel Sanat Kulübü Resim Koleksiyonu Sergisi” 4 Ekim tarihine dek izlenebilir. (0324 2381088)

■ Görsel Sanatlar Galerisi’nde Meri Mumcu’nun yağlıboya çalışmalarının yer aldığı “Resim Sergisi” 6 Ekim tarihine dek izlenebilir. (0532 3370959)

GAZİANTEP

■ Sanko Park AVM Sanat Galerisi’nde Hüsna Dişbudak ve H. Güler Rastgeldi’nin, “Takıların Dili ve Zamanı” adlı seramik heykel ve yağlıboya resim sergisi, 5 Ekim’e dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0342 3366066)

BODRUM

■ Ayşenur Önemci, Burcu Aydın, Demet Yalçınkaya, Ekin Koç, Gizem Enuysal, Halil Şentürk, İrfan Okan, Joel Menemşe, Kemal İskender, Kudret Türküm, Mehmet Subaşı, Nurdan Likos, Resul Aytemür, Selahattin Yıldırım, Sertap Yeğin, Şemsi Altaş, Ümran Özbalcı Aria, Yağmur Yılan, Sinem Kaya, Şahin Paksoy’un sergisi 2 Ekim’e kadar ART SUITES BODRUM GALLERY’de. (0212 251 55 61)

■ Metin Ünsal’ın sergisi 20 Ekim’e kadar Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde

TİYATRO

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Herkesin Bildiği Sırlar” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Açıl Kafam Açıl” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Yağmur Durduğunda” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Çirkin” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi” çarşamba 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Vişne Bahçesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt (Kösem Sultan ile Avcı Mehmet)” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Ateşli Sabır” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Arka Bahçe” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Sevgili Doktor” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. (0212 455 39 25)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde Cuma 20.30 “Hangisi Babası”, cumartesi, pazar 11.00 “Benim Güzel Pabuçlarım (Ç.O)”, “www.aşkbu-mu.com” cumartesi 20.30, pazar 15.30 (0212 661 38 94)

■ Ortaoyuncular da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi 20.00 pazar 18.00 (0212 251 18 65)

■ Kumbaracı50’de pazartesi, salı, cumartesi 20.30 “Dertsiz Oyun”, “Lulabay Bir Cihangir Hikâyesi” çarşamba 20.30, “Fail-i Müşterek” perşembe 20.30, “Yokuş Aşağı Emanetler” cuma 20.30 (0212 243 50 51)

■ İkincikat’ta “Korku Tüneli” salı, “Limonata” çarşamba, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30 (0212 292 32 47)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” adlı oyun 14 Ekim’e değin cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Kış Gelmeden” adlı oyun 14 Ekim’e değin cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” adlı oyun 12 Ekim’de saat 20.00’de, 14 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Sidikli Kasabası/İstanbul DT” adlı oyun 7 Ekim’e değin cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyun 9, 10, 11, 12 Ekim’de saat 20.00’de, 13 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” adlı oyun 7 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Nora-Bir Bebek Evi/İzmir DT” adlı oyun 9, 10, 11, 12 Ekim’de saat 20.00’de, 13 Ekim’de saat 15.00 ve 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan” adlı çocuk oyunu 14 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Tek Kişilik Yaşam/Bursa DT” 2, 3, 4, 5 ve 6 Ekim’de saat 18.30’da, “Yosunlar” adlı oyun 9-13 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 2, 5, 9, 12 Ekim’de saat 20.00’de, 7, 14 Ekim’de saat 15.00’de. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” adlı oyun, 13 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Aşkın Sıradanlığı/İstanbul DT” 2, 3, 4 ve 5 Ekim’de saat 20.00’de, 6 Ekim’de saat 15.00 ve 20.00’de, 7 Ekim’de saat 15.00’te, “Profesyonel/İstanbul DT” adlı oyun 9-14 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ MEB Şûra Salonu’nda, “İsim, Şehir, Hayvan” adlı oyun, 10, 11, 12 ve 13 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 212 98 86)

■ Anadolu Gösteri Merkezi’nde, Tolga Çevik’in tek kişilik gösterisi “Arkadaşım Hoşgeldin” 13 Ekim’de saat 21.00’de. (0 312 286 12 11)

■ ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde, Dostlar Tiyatrosu’nun sahneleyeceği “Ben Bertolt Brecht” 14 Ekim’de saat 19.00’da, “Kerem Gibi” 13 Ekim’de saat 20.30’da, Ortaoyuncular Tiyatrosu’nun sahneleyeceği “Ferhangi Şeyler” adlı oyun 15 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 210 41 51)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” adlı çocuk oyunu 6 ve 13 Ekim’de saat 12.00’de, “Kırmızı Şapkalı Kurbağalar” adlı çocuk oyunu 7 ve 14 Ekim’de saat 12.00’de. (0 312 418 02 67)

■ Tiyatro Tempo’da, “Bavuldaki Hayatlar/yetişkin oyunu” 5 Ekim’de saat 20.00’de, “Maskeli Balo/çocuk oyunu” 6 Ekim’de saat 13.00’te, “Göknineye Konuk Geldi/çocuk oyunu” 14 Ekim’de saat 13.00’te, “Benim Sevgili Yağmurum/yetişkin oyunu” 20 Ekim’de saat 19.00’da, “Beyaz Kalemin Renkli Dünyası/çocuk oyunu” 21 Ekim’de saat 13.00’te. (0 312 232 32 92)

SAMSUN

■ Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nde Dostlar Tiyatrosu’nun sahneleyeceği “Ben Bertolt Brecht” adlı kabare oyunu 7 Ekim saat 20.30’da Büyük Sahne’de sergilenecek.

MÜZİK

İSTANBUL

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Açılış Konseri: İdil Biret – Ankara Üniversitesi Solistleri” izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Nardis Jazz Club’da bugün saat 21.30’da “Ken Stringfellow – özel”, yarın saat 21.30’da “Imer Demirer Quartet”, çarşamba günü saat 21.30’da “Tamer Temel Quintet”, perşembe günü saat 21.30’da “Tuluğ Tırpan South American Quartet”, cuma günü saat 22.30’da “Sinem Yılmaz & Onur Aymergen Quartet” ve cumartesi günü saat 22.30’da “Selen Beytekin Project” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

■ ‘St. Antuan Kilisesi’nde bugün saat 20.30’da Goethe-Institut Istanbul ve Dimitrie Cantemir Romen Kültür Merkezi işbirliğiyle “SoNoRo on tour 2012 & Ensemble Raro” konseri izlenebilir. (0 212 244 09 35)

■ ‘Ghetto’da yarın saat 21.30’da “Şenay Lambaoğlu Albüm Lansmanı”, çarşamba günü saat 21.30’da “Korhan Futacı ve Kara Orkestra”, perşembe günü saat 21.30’da “Jehan Barbur Albüm Tanıtım Konseri”, cuma günü saat 22.30’da “Ogün Sanlısoy”, cumartesi günü saat 23.30’da “Movida Corona Uluslararası DJ yarışması Ulusal Finali Konuk DJ: Princess Superstar” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Jolly Joker’de çarşamba günü saat 22.00’de “Oğuzhan Uğur”, perşembe günü saat 21.00’de “Mehmet Erdem”, cuma günü saat 22.00’de “Cem Adrian”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yeni Türkü” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘Koç Üniversitesi – Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “Borusan Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 338 10 68)

■ ‘Akbank Caz Festivali’ kapsamında çarşamba günü saat 19.00’da Akbank Sanat’ta “Snow Owl 5tet”, saat 21.30’da Babylon’da “The Three Ladies Of Blues”; perşembe günü saat 21.30’da Babylon’da “Nik Bärtsch’s Ronin”; cuma günü saat 19.00’da Akbank Sanat’ta “Barıştık Mı”, saat 22.30’da Babylon’da “Hidden Orchestra”, saat 23.00’ta Babylon Lounge’da “White Mink (Electro Swing)”, saat 23.45’te Babylon’da “Anchorsong (Live)”; cumartesi günü saat 20.30’da İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Eleni Karaindrou – Hommage à Theo Angelopoulos”, saat 19.00’da Akbank Sanat’ta “Jens Thomas: A Tribute to AC/DC”, saat 22.30’da Babylon’da “Lura”, saat 22.30’da Babylon Lounge’da “Ricardo Imperatore presents boTECOeletro”; pazar günü saat 18.00’de İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Miles Smiles”, saat 20.30’da İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda “The ACT Jubilee Night”, saat 19.00’da Akbank Sanat’ta “Social Inclusion Band”, saat 20.00’de Babylon’da “Dutch Sunday: Michiel Borstlap & Sibel Köse”, saat 18.00’de Babylon’da “Dutch Sunday: Oğuz Büyükberber with Guus Janssen, Ernst Glerum, Michael Vatcher” konserleri izlenebilir. www.akbankcaz.com

■ ‘Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Gösteri Salonu’nda perşembe günü saat 19.30’da “Stéphane Blet – Piyano resitali” izlenebilir. (0 212 219 16 97)

■ ‘The Seed’de İstanbul Resitalleri kapsamında perşembe günü saat 20.00’de “Paolo Restani” konseri izlenebilir. (0 212 323 60 50)

■ ‘Gitar Cafe’de cumartesi günü saat 20.00’de “Çağrışımlar” konseri izlenebilir. (0 216 348 60 55)

■ ‘Küçükçiftlik Park’ta cumartesi günü saat 18.00’de “LMFAO – Redfoo & Party Rock Crew” konseri izlenebilir. (0 212 231 30 45)

ANKARA

■ Jolly Joker Ankara’da, MFÖ’nün vereceği konser 6 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın’ın vereceği konser 12 Ekim’de saat 22.00’de, Kıraç’ın vereceği konser 13 Ekim’de saat 22.00’de, Athena’nın vereceği konser 19 Ekim’de saat 22.00’de, Rafet El Roman’ın vereceği konser 20 Ekim’de saat 22.00’de, Feridun Düzağaç’ın vereceği konser 26 Ekim’de saat 22.00’de, Gökhan Türkmen’in vereceği konser 27 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

■ If Performance Hall’de, Mercan Dede’nin konseri 10 Ekim’de saat 00.00’da, Bülent Ortaçgil konseri 11 Ekim’de saat 00.00’da, Malt konseri 18 Ekim’de saat 00.00’da, Zakkum konseri 25 Ekim’de saat 00.00’da. (0 312 418 95 06)

■ MEB Şûra Salonu’nda, “3. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali” kapsamında Kore Geleneksel Milli Orkestrası konseri bugün saat 20.00’de, Meksika Gitar Üçlüsü’nün vereceği konser yarın saat 20.00’de, Şefika Kutluer&Kerem Görsev konseri 4 Ekim’de saat 20.00’de, Çin Kadınlar Geleneksel Orkestrası konseri 6 Ekim’de saat 20.00’de, Karadağ Senfoni Orkestrası’nın vereceği konser 15 Ekim’de saat 20.00’de, Tedi Papavrami Solo Keman Resitali 18 Ekim’de saat 20.00’de, Selanik Festival Orkestrası konseri 19 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 212 98 86)

■ Resim Heykel Müzesi’nde, “3. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali” kapsamında Kazakistan Oda Orkestrası’nın vereceği konser 10 Ekim’de saat 20.00’de, Meksika’dan “Cana Dulce y Cana Brava” konseri 12 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 310 20 94)

■ Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Işın Metin yönetiminde vereceği, Anna Vinnitskaya’nın (piyano) solist olarak yer alacağı konser 6 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

■ Çığ Gösteri Merkezi’nde, Güler Duman’ın vereceği konser yarın saat 21.00’de, (0 312 424 02 03)

GÖSTERİ SÖYLEŞİ

İSTANBUL

■ Tepebaşı TRT binası yanında hafta boyunca “6. Beyoğlu Sahaf Festivali” düzenleniyor.

■ Filmekimi 7 Ekim’e kadar çeşitli mekânlarda gösterilecek.

■ 22. Akbank Caz Festivali hafta boyunca çeşitli mekânlarda takip edilebilir.

OPERA BALE

İSTANBUL

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda çarşamba, cuma günleri saat 20.00’de, cumartesi günü ise saat 16.00’da “Aşk İksiri” adlı opera sahnelenecek. Pazar günü saat 11.00’de ise “Müziğe Dokunmak” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0 216 346 21 00)

ANKARA

■ Operet Sahnesi’nde, “Evlilik Senedi/opera” 2 ve 16 Ekim’de saat 20.00’de, 28 Ekim’de saat 14.00’te. (0 312 324 68 01)

■ Opera Sahnesi’nde, “Don Giovanni/opera” 6 ve 15 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

SAMSUN

■ Samsun Devlet Opera ve Balesi, 2012-2013 sanat sezonunu 1 Ekim Pazartesi günü saat 20.00’de G. Puccini’nin ünlü Madam Butterfly operası ile açıyor. (0362 431 50 00)

 

Efsanevi müzisyen, söz yazarı ve şair Leonard Cohen, 2012 Old Ideas Dünya Turnesi kapsamında, 19 Eylül’de sadece bir konser için İstanbul’da olacak.

Sergi

İstanbul

■ Meryem Alakberli ’nin “Renklerin Dansı” isimli sergisi 17 – 19 Eylül tarihleri arasında Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde.

■ Naciye Baş ’ın “Büyüsün Sanat” isimli sergisi 17 – 29 Eylül tarihleri arasında VakıfBank İstanbul Genel Müdürlük Fuaiyesi’nde.

■ İlke Kutlay ’ın “Balans” isimli sergisi 17 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında Galeri Merkur’de.

■ İzlenimler ve Karşılıklar isimli karma sergi 18 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında Galeri/Miz’de.

■ Ayten Yetiş Doğu’nun “Boğazı Yeniden Tanımak” isimli sergisi 18 Eylül – 8 Ekim tarihleri arasında Galeri Işık’ta.

■ Özgür Oğuz ve Mete Erdoğmuş’un “Kesişim” isimli sergisi 18 Eylül – 9 Ekim tarihleri arasında

■ Emmanuelle Karatay ’ın “Düşlerim” isimli sergisi 18 Eylül – 10 Ekim tarihleri arasında Ortaköy Sanat Galerisi’nde.

■ Ruzin Gerçin Anısına isimli suluboya resim sergisi 18 Eylül – 12 Ekim tarihleri arasında Galeri Selvin’de.

■ Gavin Turk’un “Türk” isimli sergisi 18 Eylül – 16 Ekim tarihleri arasında Galerist’te.

■ Dominique Barreau ’nun “İstanbul’da Randevu” isimli sergisi 18 Eylül – 31 Ekim tarihleri arasında Gama Sanat Galerisi’nde.

Artistan’da.

■ Yansıma Üzerine Düşünceler isimli karma sergi 18 Eylül – 10 Kasım tarihleri arasında Galeri Manâ’da.

■ Unseen Photo Fair Amsterdam isimli sergi 19 – 23 Eylül tarihleri arasında Elipsis Galeri’de.

■ Taner Alakuş’un “Hayallerimdeki Minyatürler” isimli sergisi 19 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Gerard Caris’in “Beşgencilik” isimli sergisi 19 Eylül – 27 Ekim tarihleri arasında Kuad Galeri’de.

■ Dönüşüm: Çağdaş Çin Sanatına Bir Bakış isimli sergi 20 Eylül – 25 Kasım tarihleri arasında İstanbul Modern’de.

■ Abdurruhman Öztoprak anısına yapılan sergi 20 Eylül – 1 Aralık tarihleri arasında Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde.

■ İsmail Acar’ın “5 Duyu 5 Olgu” isimli sergisi 18 Eylül’e kadar Türk ve İslam Eserleri Müzesi Geçici Sergi Salonu’nda.

■ Eyüp Büyükbostancı’ın Halı sergisi 20 Eylül’e kadar Türk ve İslam Eserleri Müzesi’nde.

■ Deniz Deniz’in “İçimdeki Işık” isimli sergisi 20 Eylül’e kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0 212 251 46 31)

■ Burhan Doğançay’ın “Kent Duvarlarının Yarım Yüzyılı: Burhan Doğançay Retrospektifi” sergisi 23 Eylül’e kadar İstanbul Modern’de.

■ Sonbahar Karma Sergisi 28 Eylül’e kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde.

■ EVİN SANAT GALERİSİ YAZ KARMA SERGİSİ 28 Eylül’e kadar devam ediyor. (0212265 81 58)

■ Dora Günel’in “UNVAN-SIZ” isimli fotoğraf sergisi 28 Eylül’e kadar TMMOB Mimarlar Odası, Karaköy Binası’nda.

■ Bilge Alkor, Semih Duman, Ahmet Elhan, Ege Kanar, Çağlar Kanzık, Cihan Poçan, Sinan Tanrıdağ ve Begüm Yamanlar’ın fotoğraf sergisi 29 Eylül’e kadar 4a Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Oto-Portre isimli karma sergi 29 Eylül’e kadar artSümer’de.

■ Yunus Tonkuş’un “Bin desen, desem” isimli sergi 29 Eylül’e kadar Arte İstanbul’da.

■ Dombrovskaya Elena, Meerson Aleksandr, Titov Nikolay gibi isimlerin bulunduğu “Dokuz İstanbul” isimli sergi 29 Eylül’e kadar Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde.

■ Deneyimin Ötesi sergisi 30 Eylül’e kadar Pera Müzesi’nde.

■ Setenay Özbek’in sergisi 30 Eylül’e kadar ART350’de.

■ Kare Art Gallery’deki karma sergi 30 Eylül’e kadar ziyaret edilebilir.

■ Kes-Yapıştır isimli karma kolaj sergi 30 Eylül’e kadar Galeri İlayda’da.

■ Işığın Peşindeki Çocuklar 3 isimli karma fotoğraf sergisi 30 Eylül’e kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. (0216 418 19 76)

■ İstanbul Fotoğrafları Sergisi 5 Ekim’e kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Pınar Ceylan’ın “ULİTSA” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Galeri Espas Sanat Galerisi’nde. (0212 270 70 17)

■ Selim Birsel, Ali Kazma, Ali Emir Tapan, Nasan Tur, Mürüvvet Türkyılmaz’ın “Küçük Hakikatler” isimli sergisi 6 Ekim’e kadar Egeran Galeri’de. (0212 251 12 51)

■ Ersan Deveci’nin “Çocuk Oyuncağı” sergisi 6 Ekim’e kadar Dirimart’ta.

■ Elizabeth Srtrubi’nin “miş’li geçmiş” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 252 68 12)

■ Bihrat Mavitan’ın “Üçer, üçer, üçer” isimli heykel sergisi 7 Ekim’e kadar Harmony Sanat Galerisi’nde.

■ Ysolt’un Yeni Limanı 10 Ekim’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde.

■ Algı Kapıları isimli karma sergi 13 Ekim’e kadar THE MARMARA PERA’da. (0 212 292 00 38)

■ Bahadır Baruter’in “Senin Ailen Bir Yalan Yavrum” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar Galeri X-Ist’te.

■ Padişahın Evi: Harem-i Hümayun sergisi 15 Ekim’e kadar Topkapı Sarayı Müzesi, Has Ahırlar Sergi Salonu’nda.

■ Sara Baruh’un “Double Face – İki Yüzlü” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Gallery LiNART’ta.

■ Hüseyin Aksoylu ’nun “Ağırlık” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar art ON İstanbul’da.

■ Esra Ekşi Demir’in “Yaşanmışlıklar” isimli sergisi 19 Ekim’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Emre Senan’ın “ani Paçavra” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Galeri Apel’de.

■ Yağız Özgen’in “Tayf” adlı ikinci kişisel sergisi 20 Ekim’e kadar Sanatorium’da.

■ Servet Koçyiğit’in “Aşk ve Diğer Meseleler” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar RAMPA’da. (0 212 327 08 00)

■ Ahmet Güneştekin’in sergisi 20 Ekim’e kadar Armaggan Art Gallery’de.

■ Viron Erol Vert’in “7 Perde / 7 Curtain” isimli sergisi 21 Ekim’e kadar Galerist Hasköy’de.

■ Josephine Powell ’ın sergisi 21 Ekim’e kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

■ ÇAĞDAŞ USTALARDAN SERGİ 31 Ekime kadar TEM Sanat Galerisi’nde.

■ Halki’den Yansımalar Kartpostallarda Ada Sergisi 31 Ekim’e kadar Heybeliada İnönü Evi Müzesi’nde.

■ Allan Sekula: Birleşmeyen Filmler 1997-2012 sergisi 31 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta.

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

Ankara

■ Nursel Çevik – yağlıboya resim – 23 Eylül’e dek – TBMM Mustafa Necati Kültür Merkezi’nde. (0312 431 04 51)

■ Yaz Karması – resim – 28 Eylül’e dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0312 468 59 04)

■ Yaz Karması – resim, heykel, 30 Eylül’e dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0312 418 02 53)

■ Luz Angela Lizarazo – el işi – 4 Ekim’e dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0312 310 00 00)

İzmir

■ Arkas Sanat Merkezi Ahmet Ertuğ’un “Sessizliğin Yankısı” adlı fotoğraf sergisini ağırlıyor.

■ Ekin Erman’ın “Bütünlüksüz” adlı sergisi, 28 Eylül’e dek İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi’nde. Aynı mekân, Şeref Akdik Salonu’nda yarından itibaren Sezen Okur’un “Tasarım Hayalle Başlar” adlı minyatür, hat, tezhip ve ebru sergisini 12 Ekim’e dek ağırlayacak.

Bodrum

■ Orhan Taylan’ın son dönem yağlıboya çalışmaları sergisi yarın başlayıp 28 Eylül’e kadar Nurol Sanat Galerisi’nde.

■ Karma sergi 2 Ekim’e kadar ART SUITES BODRUM GALLERY’de. (0212 251 55 61)

Adana

■ Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu ile Adanalı Sanayiciler ve İşadamları Derneği (ADSİAD) işbirliğiyle 19. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında düzenlenen, “Adana’yı Seviyorum” başlıklı sergiler sürüyor. Sergiler Adana Kültür Sanat Merkezi ile Optimum, M1 Adana, M1 Cinemaximum galerilerinde. (0322 352 47 13)

■ Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD)’nde AFAD üyelerinin ödüllü fotoğraflarından oluşan sergi, AFAD Kasım Gülek Fotoğraf Sanat Galerisi’nde izlenime açık tutuluyor. (0322 458 42 24)

■ Anadolu Hayat Emeklilik tarafından bu yıl altıncısı gerçekleştirilen, “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması”nda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan 44 eserin yer aldığı “Hayata Dair” adlı sergi, İstanbul’dan sonra bu kez Adanalı sanatseverlerin izlenimine sunuldu. M1 Merkez’deki sergi 28 Eylül’e dek izlenime açık tutulacak. (0530 780 96 17)

Gaziantep

■ Gaziantep Güzel Sanatlar Derneği kurucularından Şaban Pala’nın, “Sus Kalbim” adlı sergisi Sanko AVM Sanat Galerisi’nde 20 Eylül’e dek izlenebilecek. (0342 336 60 66)

Müzik

İstanbul

■ ‘Nardis Jazz Club’ta bugün saat 21.30’da “Şirin Soysal – Caz Klasikleri”, yarın saat 21.30’da “Erhan Ersin ‘Chasing The Voices’”, çarşamba günü saat 21.30’da “PlayAcoustic”, perşembe günü saat 21.30’da “Çağıl Kaya Band”, cuma günü saat 22.30’da “Luis Ernesto Gomez y LA DESCARGA Band” ve cumartesi günü saat 22.30’da “Elif Çağlar Muslu Quintet” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

■ ‘Ghetto’da yarın saat 21.30’da “Amsterdam Klezmer Band”, perşembe günü saat 21.30’da “Ghettogether Partileri Vol.1”, cuma günü saat 22.30’da “Ghetto The Party with Burusvilis”, cumartesi günü saat 22.30’da “DePhazz” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da yarın saat 21.00’de “Ajda Pekkan”, çarşamba günü saat 21.00’de “Emir Ersoy & Projecto Cubano”, perşembe günü saat 21.00’de “Yavuz Bingöl”, cuma günü saat 21.15’te “Beirut”, cumartesi günü saat 21.00’de “İlhan İrem” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)

■ ‘Mojo’da çarşamba günü saat 22.30’da “Fatih Erdemci” konseri izlenebilir. (0212 243 29 27)

■ ‘Ülker Sports Arena’da çarşamba günü saat 20.30’da “Leonard Cohen” konseri izlenebilir. (0216 687 21 00)

■ ‘Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde çarşamba günü saat 21.30’da “Dead Can Dance”, cuma günü saat 21.00’de “Duman – Büyük Ev Ablukada”, cumartesi günü saat 21.00’de “Şebnem Ferah”, pazar günü saat 21.00’de “Zuhal Olcay – Halil Sezai” konseri izlenebilir. (0212 232 86 03)

■ ‘Jolly Joker’de perşembe günü saat 21.00’de “Tibet Ağırtan”, cuma günü saat 22.00’de “Emre Aydın”, cumartesi günü saat 22.00’de “Fettah Can” konseri izlenebilir. (0212 249 07 49)

■ ‘Bronx’ta cuma günü saat 22.30’da “Açılış Konserleri 1. Gün: La Fanfare En Pétard – Williams Richart Cardoso Project”, cumartesi günü saat 22.30’da “Açılış Konserleri 2. Gün: 100 Derece ve Jilet” konseri izlenebilir. (0 212 293 53 98)

Ankara

■ Jolly Joker Ankara’da, Fettah Can’ın vereceği konser 21 Eylül’de saat 22.00’de, Yaşar’ın vereceği konser 22 Eylül’de saat 22.00’de, Cem Adrian’ın vereceği konser 28 Eylül’de saat 22.00’de, Volkan Konak’ın vereceği konser 29 Eylül’de saat 22.00’de, MFÖ’nün vereceği konser 6 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın’ın vereceği konser 12 Ekim’de saat 22.00’de, Kıraç’ın vereceği konser 13 Ekim’de saat 22.00’de, Athena’nın vereceği konser 19 Ekim’de saat 22.00’de, Rafet el Roman’ın vereceği konser 20 Ekim’de saat 22.00’de, Feridun Düzağaç’ın vereceği konser 26 Ekim’de saat 22.00’de, Gökhan Türkmen’in vereceği konser 27 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

■ Atılım Üniversitesi İncek Kampusu’nda, Atılım Üniversitesi’nin “1. Ankara Kültür Sanat Etkinlikleri” kapsamında gerçekleştirdiği festivalde, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yarın saat 21.30’da, Volkan Konak 19 Eylül’de saat 21.30’da, Yalın 20 Eylül’de saat 21.30’da, Kerem Görsev ve Fatih Erkoç 21 Eylül’de saat 21.30’da, Serdar Ortaç 22 Eylül’de saat 21.30’da konser verecek. (0312 586 80 00)

■ Çansera’da, Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen “AnkiRockFest 2012” kapsamında, Manga, Ogün Sanlısoy, Bedük ve Donata’nın vereceği konser 21 Eylül’de saat 19.00’da. (0 312 473 83 00)

■ If Performance Hall’de, Zakkum’un vereceği konser 20 Eylül’de saat 00.30’da, Dengesiz Herifler’in vereceği konser 22 Eylül’de saat 00.00’da.

(0312 418 95 06)

Tiyatro

İstanbul

■ ‘Şişli Black Out Sahnesi’nde bugün ve cuma günü saat 20.30’da “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince, Ama Şimdi İyi” izlenebilir. (0 212 233 12 05)

■ ‘garajistanbul’da bugün ve çarşamba günü saat 20.30’da “Olmamış mı?”, yarın saat 20.30’da “Bugün Âşık Olucam” izlenebilir. (0 212 244 44 99)

■ ‘İkinci Kat’ta yarın saat 20.30’da “Korku Tüneli”, çarşamba günü saat 20.30’da “Limonata” izlenebilir. (0 212 292 32 47)

■ ‘GRİ Sahne’de cumartesi günü saat 20.30’da “Kutlama” izlenebilir. (0 212 232 34 12)

Ankara

■ MEB Şûra Salonu’nda, “İsim Şehir Hayvan” adlı oyun 10, 11, 12 ve 13 Ekim’de, saat 20.30’da. (0312 413 14 52)

■ ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde, Dostlar Tiyatrosu’nun sahneleyeceği “Kerem Gibi” adlı oyun 13 Ekim’de saat 20.30’da, “Ben Bertolt Brecht” adlı oyun 14 Ekim’de saat 20.30’da. (0312 210 41 51)

■ Anadolu Gösteri Sanatları Merkezi’nde, Tolga Çevik’in tek kişilik gösterisi “Tolga Çevik/Arkadaşım Hoş Geldin” 13 Ekim’de, saat 21.00’de. (0312 286 12 11)

Gösteri Söyleşi

İstanbul

■ Ülker Sports Arena’da cumartesi günü saat 20.00’de Cirque du Soleil’in “Alegria” adlı gösterisi izlenebilir. (0216 556 98 00)

■ “Uzun, İnce Bir Yol: Karikatürlerle Türkiye AB İlişkileri” sergisi kapsamında Cartooning for Peace üyesi karikatüristlerle söyleşi ve panel etkinlikleri, Leman Kültür Kafe’de perşembe günü saat 15.00’ten itibaren takip edilebilir. (0 212 292 95 65)

Ankara

■ Cermodern Sanatlar Merkezi’nde, “Güzel Bir Hayat Düşlerken/Circus Columbia” adlı filmin gösterimi 18 Eylül’de saat 21.00’de, “Le Tableau” adlı filmin gösterimi 25 Eylül’de saat 21.00’de. (0 312 310 00 00)

Adana

■ 19. Uluslararası Adana Altınkoza Film Festivali kapsamında düzenenen, “Yazlık Sinema” etkinliği sinemaseverlere nostalji yaşatacak. “Yıldızların Altında Sinema Keyfi” adı altında, cuma günü 20.30’da gerçekleşecek etkinlikte, Türk sinemasının önemli filmlerinden biri izlenecek. (0 322 352 47 13)

 

“Omar Hâkim – The Trio of OZ” konseri Ramazan’da Caz kapsamında yarın santralistanbul’da.

sanat duyuru

Sergi

İstanbul

■ Marleen P. Atay, Stephanie Pain, Suzanne Posthumus ve Aras Seddigh’in TRANSFER başlıklı sergisi 30 Temmuz’a kadarKare Art Gallery’de.

■ Ustalar ve Yükselenler isimli sergi 31 Temmuz’a kadar Türker Art’ta. (0212 296 53 25)

■ Sınırlar Yörüngeler 12 sergisi 31 Temmuz’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Yaz Rehaveti isimli sergi 31 Temmuz’a kadar Galeri Apel’de.

■ Poyraz Topal’ın resim – heykel sergisi 8 Ağustos’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.

■ Javad Alamdari’nin “Rüzgâr Gibi” isimli sergisi 10 Ağustos’a kadar İSO Sanat Galerisi’nde.

■ Kerem Ozan Bayraktar’ın “Kurallar” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

■ Karma Yaz Sergisi 11 Ağustos’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde.

■ Kadına Dair isimli karma sergi 15 Ağustos’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 216 576 76 18)

■ Teras Sergileri 18 Ağustos’a kadar Proje4L/ Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde. (212 290 25 25)

■ Öteki Ayaklanmalar isimli karma sergi 25 Ağustos’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Sophia Pompery’nin “Şeylerin Sessiz Şekli” isimli sergisi 26 Ağustos’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Berlinde De Bruyckere’nin “Yara” isimli sergisi 26 Ağustos’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Fransız-Belçikalı ve Türk Çizgi Romanlarına Çapraz Bakış isimli sergi 31 Ağustos’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 3938111)

■ Ali’nin Koço’su isimli karma sergi 31 Ağustos’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Kes&Yapıştır isimli karma sergi 31 Ağustos’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)

■ Tema(s)siz 2 isimli sergi 31 Ağustos’a kadar Gallery İlayda – Karaköy’de.

■ Mezunlar 2012 isimli sergi 31 Ağustos’a kadar Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde.

■ Hep Birlikte V isimli sergi 1 Eylül’e kadar Artgalerim Nişantaşı’nda.

■ egment #2 ve Gerwald Rockenschaub’un 4to2floors sergileri 2 Eylül’e kadar Borusan Contemporary’de. (0212 393 52 00)

■ Çevre Karikatürleri 3 Eylül’e kadar Galeri 5’te.

■ John Cage isimli sergi 5 Eylül’e kadar KUAD Galeri’de.

■ Dieter Sauter’in “Türkiye’den İnsan Manzaraları” isimli fotoğraf sergisi 5 Eylül’e kadar İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi Sanat Galerisi’nde.

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu, Cihat Burak, Mehmet Pesen, Salih Acar, Alp Bartu, Saim Dursun, Reha Yalnızcık, Işıl Özışık, Niyazi Toptoprak, Metin Gönül, Artin Demici ve Kamil Masaracı’nın karikatür sergisi 13 Eylül’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Mustafa Köseoğlu ve Metin Benek’in sergileri 15 Eylül’e kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Kobra – Özgür Sanatın 1000 Günü sergisi 16 Eylül’e kadar S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Noktanın Ustaları isimli sergi 16 Eylül’e kadar Kumbaraci4’te.

■ İsmail Acar’ın “5 Duyu 5 Olgu” isimli sergisi 18 Eylül’e kadar Türk ve İslam Eserleri Müzesi Geçici Sergi Salonu’nda.

■ Burhan Doğançay’ın “Kent Duvarlarının Yarım Yüzyılı: Burhan Doğançay Retrospektifi” sergisi 23 Eylül’e kadar İstanbul Modern’de.

■ Evin Sanat Galerisi Yaz Karma Sergisi 28 Eylül’e kadar devam ediyor. (0212265 81 58)

■ Padişahın Evi: Harem-i Hümayun sergisi 15 Ekim’e kadar Topkapı Sarayı Müzesi, Has Ahırlar Sergi Salonu’nda.

■ Josephine Powell’ın “Josephine’in Gördüğü: 20. Yüzyılda Anadolu’nun Kırsal Yörelerine Fotoğrafik Bakışlar” sergisi 21 Ekim’e kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

Ankara

■ M.C. Escher – resim – 5 Ağustos’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0312 310 00 00)

■ Ali Cevat Uğraş – fotoğraf – 10 Ağustos’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0312 417 84 58)

■ Koleksiyondan – karma resim – 31 Ağustos’a dek – Galeri Polart’ta. (0312 439 14 80)

■ Ahmet Güneştekin – resim – yaz sonuna dek – Güler Sanat’ta. (0312 236 21 22)

■ Yaz Karması – resim – 28 Eylül’e dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0312 468 59 04)

■ Yaz Karması – resim, heykel, 30 Eylül’e dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0312 418 02 53)

Mersin

■ İçel Sanat Kulübü’nün, ‘Karma Resim-Heykel-Fotoğraf’ sergisi M.İlhan – A.Uğural Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi yaz boyunca sanatseverlerin izlenimine açık tutulacak. (0324 2381088)

İskenderun

■ Melahat ve Mete Köroğlu’nun, ‘Çağrışımlar’ adlı fotoğraf, resim, karikatür sergisi İskenderun Belediyesi Kadın Kültür sanat ve Eğitim Merkezi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenebilecek.

(0326 613 49 90)

İzmir

■ Gölgenin Öyküsü fotoğraf sergisi, Çizgelikedi Sanat Galerisi’nde yarın sona eriyor.

■ Nurhilal Harsa resim sergisi 15 Ağustos’a dek Alaçatı Kırmızı Ardıç Kuşu Sanat Galerisi’nde.

Müzik

İstanbul

■ ‘santralistanbul’da Ramazan’da Caz kapsamında yarın saat 21.00’de “Omar Hâkim – The Trio of OZ” konseri izlenebilir. (0 212 311 78 09)

Ankara

■ If Performance Hall’de, Big Bang Band’ın vereceği soul – funk konseri 2 Ağustos’ta saat 22.00’de, Hayır’ın vereceği classic rock konseri 8 Ağustos’ta saat 22.00’de, Metropolis’in vereceği rock konseri 9 Ağustos’ta saat 00.00’da, Zakkum’un vereceği konser 16 Ağustos’ta saat 00.30’da. (0312 418 95 06)

■ Jolly Joker Ankara’da, Yeni Türkü’nün vereceği konser 14 Eylül’de saat 22.00’de, Levent Yüksel’in vereceği konser 15 Eylül’de saat 22.00’de, Fettah Can’ın vereceği konser 21 Eylül’de saat 22.00’de, Yaşar’ın vereceği konser 22 Eylül’de saat 22.00’de, Cem Adrian’ın vereceği konser 28 Eylül’de saat 22.00’de, Volkan Konak’ın vereceği konser 29 Eylül’de saat 22.00’de, MFÖ’nün vereceği konser 6 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın’ın vereceği konser 12 Ekim’de saat 22.00’de, Kıraç’ın vereceği konser 13 Ekim’de saat 22.00’de, Athena’nın vereceği konser 19 Ekim’de saat 22.00’de, Rafet El Roman’ın vereceği konser 20 Ekim’de saat 22.00’de, Feridun Düzağaç’ın vereceği konser 26 Ekim’de saat 22.00’de, Gökhan Türkmen’in vereceği konser 27 Ekim’de saat 22.00’de.

(0312 424 11 11)

Gösteri Söyleşi

İstanbul

■ ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da yarın saat 21.15’te “Vahşiler” adlı filmin gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 263 39 83)

■ ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da cumartesi günü saat 21.30’da “Troya” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 263 39 83)

■ ‘Metin Zakoğlu Cafe Theatre’da bugün saat 21.00’de “Edepsiz Komedi” adlı stand-up gösterisi sahnelenecek. (0216 467 33 32)

Ankara

■ Cermodern Sanatlar Merkezi’nde, “Aşk Dersi/An Education” adlı filmin gösterimi 31 Temmuz’da saat 21.00’de, “Yeryüzündeki Son Aşk/Perfect Sence” adlı filmin gösterimi 7 Ağustos’ta saat 21.00’de, “Zamana Karşı/In Time” adlı filmin gösterimi 14 Ağustos’ta saat 21.00’de, “Gir Kanıma/Let The Right One In” adlı filmin gösterimi 21 Ağustos’ta saat 20.00’de, “Gözlerindeki Sır/The Secret In Their Eye” adlı filmin gösterimi 28 Ağustos’ta saat 21.00’de, “Tek Başına Bir Adam/A Single Man” adlı filmin gösterimi 4 Eylül’de saat 21.00’de, “Büyük Sır/Get Low” adlı filmin gösterimi 11 Eylül’de saat 21.00’de, “Güzel Bir Hayat Düşlerken/Circus Columbia” adlı filmin gösterimi 18 Eylül’de saat 21.00’de, “Le Tableau” adlı filmin gösterimi 25 Eylül’de saat 21.00’de. (0312 310 00 00)

Adana

■ Adana Sinematek’in temmuz ayı etkinliği yarın 20.00’da Adana Sanayi Odası (ADASO) salonunda gerçekleşecek. Etkinlikte, yönetmen Sinan Çetin’in, ‘Kâğıt’ adlı filmi izlenecek. (0322 436 63 63)

 

Turkcell Kuruçeşme Arena’da çarşamba günü saat 21.30’da “Enrico Macias” sahne alacak

 

sanat duyuru

SERGİ

İSTANBUL

■ Hisseli Harikalar Kumpanyası – Meraklılarından Sıra Dışı Objeler Sergisi 24 Temmuz’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.

■ Mercan Dede’nin “Revolution Revelation” sergisi 25 Temmuz’a kadar Borusan Müzik Evi’nde.

■ Şebnem Altuntaş ’ın “Gölgeler” sergisi 27 Temmuz’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.

■ Maureen Connor’un “Çelişkiler” isimli sergisi 28 Temmuz’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Tamar Halpern’in “Şair için kork ve viski iç” isimli sergisi 28 Temmuz’a kadar Egeran Galeri’de. (0212 251 12 51)

■ İyi Niyetin Arsızlığı isimli sergi 28 Temmuz’a kadar artSümer’de. (0 212 249 1035)

■ Goya’nın “Zamanının Tanığı” isimli sergisi 29 Temmuz’a kadar Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde.

■ Marleen P. Atay, Stephanie Pain, Suzanne Posthumus ve Aras Seddigh’in TRANSFER başlıklı sergisi 30 Temmuz’a kadarKare Art Gallery’de.

■ Ustalar ve Yükselenler isimli sergi 31 Temmuz’a kadar Türker Art’da. (0212 296 53 25)

■ Sınırlar Yörüngeler 12 sergisi 31 Temmuz’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Yaz Rehaveti isimli sergi 31 Temmuz’a kadar Galeri Apel’de.

■ avad Alamdari’nin “Rüzgâr Gibi” isimli sergisi 10 Ağustos’a kadar İ.S.O Sanat Galerisi’nde.

■ Kerem Ozan Bayraktar’ın “Kurallar” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

■ Karma Yaz Sergisi 11 Ağustos’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde.

■ Kadına Dair isimli karma sergi 15 Ağustos’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 216 576 76 18)

■ Teras Sergileri 18 Ağustos’a kadar Proje4L/ Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde. (212 290 25 25)

■ Öteki Ayaklanmalar isimli karma sergi 25 Ağustos’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Sophia Pompery ’nin “Şeylerin Sessiz Şekli” isimli sergisi 26 Ağustos’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Berlinde De Bruyckere’nin “Yara” isimli sergisi 26 Ağustos’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Fransız-Belçikalı ve Türk Çizgi Romanlarına Çapraz Bakış isimli sergi 31 Ağustos’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 3938111)

■ Ali’nin Koço’su isimli karma sergi 31 Ağustos’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Kes&Yapıştır isimli karma sergi 31 Ağustos’a kadar Galeri Ilayda’da. (0 212 227 92 92)

■ Tema(s)siz 2 isimli sergi 31 Ağustos’a kadar Gallery Ilayda – Karakoy’de.

■ Mezunlar 2012 isimli sergi 31 Ağustos’a kadar Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde.

■ Hep Birlikte V isimli sergi 1 Eylül’e kadar Artgalerim Nişantaşı’nda.

■ Segment #2 ve Gerwald Rockenschaub’un 4to2floors sergileri 2 Eylül’e kadar Borusan Contemporary’de. (0212 393 52 00)

■ Çevre Karikatürleri 3 Eylül’e kadar Galeri 5’te.

■ John Cage isimli sergi 5 Eylül’e kadar KUAD Galeri’de.

■ Dieter Sauter’in “Türkiye’den İnsan Manzaraları” isimli fotoğraf sergisi 5 Eylül’e kadar İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi Sanat Galerisi’nde.

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu, Cihat Burak, Mehmet Pesen, Salih Acar, Alp Bartu, Saim Dursun, Reha Yalnızcık, Işıl Özışık, Niyazi Toptoprak, Metin Gönül, Artin Demici ve Kâmil Masaracı’nın karikatür sergisi 13 Eylül’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Mustafa Köseoğlu ve Metin Benek’in sergileri 15 Eylül’e kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Kobra – Özgür Sanatın 1000 Günü sergisi 16 Eylül’e kadar S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Noktanın Ustaları isimli sergi 16 Eylül’e kadar Kumbaracı4’te.

■ İsmail Acar’ın “5 Duyu 5 Olgu” isimli sergisi 18 Eylül’e kadar Türk ve İslam Eserleri Müzesi Geçici Sergi salonunda.

■ Burhan Doğançay’ın “Kent Duvarlarının Yarım Yüzyılı: Burhan Doğançay Retrospektifi” sergisi 23 Eylül’e kadar İstanbul Modern’de.

■ EVİN SANAT GALERİSİ YAZ KARMA SERGİSİ 28 Eylül’e kadar devam ediyor. (0212265 81 58)

■ Padişahın Evi: Harem-i Hümayun sergisi 15 Ekim’e kadar Topkapı Sarayı Müzesi, Has Ahırlar Sergi Salonu’nda.

■ Josephine Powell’ın “Josephine’in Gördüğü: 20. Yüzyılda Anadolu’nun Kırsal Yörelerine Fotoğrafik Bakışlar” sergisi 21 Ekim’e kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA

■ M.C. Escher – resim – 2 Ağustos’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0312 310 00 00)

■ Ali Cevat Uğraş – fotoğraf – 10 Ağustos’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Koleksiyondan – karma resim – 31 Ağustos’a dek – Galeri Polart’ta. (0 312 439 14 80)

■ Ahmet Güneştekin – resim – yaz sonuna dek – Güler Sanat’ta. (0312 236 21 22)

■ Yaz Karması – resim – 28 Eylül’e dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

■ Yaz Karması – resim, heykel, 30 Eylül’e dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0312 418 02 53)

MERSİN

■ İçel Sanat Kulübü’nün, ‘Karma Resim-Heykel-Fotoğraf’ sergisi M.İlhan-A.Uğural Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi yaz boyunca sanatseverlerin izlenimine açık tutulacak. (0324 2381088)

İZMİR

■ Gölgenin Öyküsü fotoğraf sergisi, 31 Temmuz’a dek Çizgelikedi Sanat Galerisi’nde izlenimde.

■ Aygun Tuğay’ın “Resim Defterim-1/Kaygılar” adlı sergisi 25 Temmuz’a dek Alaçatı’daki Kırmızı Ardıç Kuşu Sanat Galerisi’nde izlenimde.

■ Akhisar Belediyesi tarafından üçüncüsü düzenlenen “Renkler, Dokular, Yaşanmışlıklar Perspektifinde; Akhisar Kadrajları” fotoğraf sergisi, Çeşme Kalesi’nde 28 Temmuz’a dek izlenimde.

GAZİANTEP

■ Hülya Erdem ve Hacer Alper’in, ‘Ebru, Minyatür, Hat ve Tezhip Karma Sergisi’ Sanko Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 26 Temmuz’a dek izlenebilecek.

(0342 3366066)

MÜZİK

İSTANBUL

■ ‘Nardis Jazz Club’da bugün saat 21.30’da “Sinan Işık Trio”, yarın saat 21.30’da “Yeşim Pekiner & Emre Tukur Brazilian Boost”, çarşamba günü saat 21.30’da “Bilge Susar Quartet”, perşembe günü saat 21.30’da “Önder Focan Trio ile Kapanış Jam” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Stok”, yarın saat 22.30’da “Bulutsuzluk Özlemi”, çarşamba günü saat 22.30’da “Ete Kurttekin”, perşembe günü saat 22.30’da “Deden”, cuma günü saat 22.30’da “Gevende” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ ‘Turkcell Kuruçeşme Arena’da çarşamba günü saat 21.30’da “Enrico Macias”, perşembe günü saat 21.30’da “Suzan Kardeş”, cumartesi günü saat 21.30’da “Mustafa Ceceli” konseri izlenebilir. (0 212 263 39 83)

■ ‘Özgürlük Parkı’nda cuma günü saat 22.00’de “İlhan Şeşen” konseri izlenebilir.

ANKARA

■ If Performance Hall’de, Club Bangkok’un vereceği konser, 26 Temmuz’da saat 24.00’te, Lorenz’in vereceği konser, 27 Temmuz’da saat 22.00’de, Renk Körü’nün vereceği konser 28 Temmuz’da saat 22.00’de, Zakkum’un vereceği konser, 16 Ağustos’ta saat 24.30’da. (0312 418 95 06)

■ Jolly Joker Ankara’da, Yeni Türkü’nün vereceği konser

14 Eylül’de saat 22.00’de, Levent Yüksel’in vereceği konser

15 Eylül’de saat 22.00’de, Fettah Can’ın vereceği konser,

21 Eylül’de saat 22.00’de, Yaşar’ın vereceği konser

22 Eylül’de saat 22.00’de, Cem Adrian’ın vereceği konser

28 Eylül’de saat 22.00’de, Volkan Konak’ın vereceği konser

29 Eylül’de saat 22.00’de, MFÖ’nün vereceği konser 6 Ekim’de saat

22.00’de, Emre Aydın’ın vereceği konser

12 Ekim’de saat 22.00’de, Kıraç’ın vereceği konser

13 Ekim’de saat 22.00’de, Athena’nın vereceği konser

19 Ekim’de saat 22.00’de, Rafet El Roman’ın vereceği konser

20 Ekim’de saat 22.00’de, Feridun Düzağaç’ın vereceği konser

26 Ekim’de saat 22.00’de, Gökhan Türkmen’in vereceği konser

27 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

Shrek Müzikali cumartesi günü Beşiktaş Kültür Merkezi’nde izlenebilir.

 Sergi

İstanbul

sanat duyuru

■ Niyazi Toptoprak’ın sergisi 24 Mayıs’a kadar Bindallı Sanat Galerisi’nde.

■ Barış Göktürk’ün sergisi 14 – 30 Mayıs tarihleri arasında rh+artgallery’de.

■ İz Öztat’ın “İz” isimli sergisi 15 Mayıs – 26 Haziran tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde.

■ Saim Onan ve Sergülen Onan Dervişoğlu’nun sergisi 16 Mayıs – 7 Haziran tarihleri arasında Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Dr. Demir Fıtrat Onger Koleksiyonu’ndaki Paris Ekolü Sanatçıları Sergisi 14 Mayıs’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde.

■ Van Gogh Aliveisimli sergi 15 Mayıs’a kadar Karaköy Antrepo 3’te.

■ Murat Sarıyar’ın “Varolmayanlar” isimli sergisi 15 Mayıs’a kadar Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nda.

■ Gül Erali ’nin Seramik Heykel Sergisi 15 Mayıs’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde.

■ Mehmet Ulusel’in “Meşguliyetle Tedavi 2” isimli sergi 15 Mayıs’a kadar Gallery 2’de. (0212 291 37 91)

■ Turgut Yüksel’in “Tarihte Bugün” isimli sergisi 15 Mayıs’a kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 – 54)

■ Nilüfer Moayeri’nin sergi 15 Mayıs’a kadar Galeri Binyıl’da. (0212 240 34 45)

■ Sanatsal Tasarımlar Sergisi 15 Mayıs’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)

■ Recep Çiftci’nin “Olmak İçin Ölmek” isimli sergisi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde.

■ Sait Zaimkeleş’in sergisi 17 Mayıs’a kadar Bali Sanat Galeri’nde. (0212-258 6162)

■ Esat Tekand’ın sergisi 17 Mayıs’a kadar 44A Galeri’de.

■ Ercan Arslan’ın “Lost in Color” isimli sergi 18 Mayıs’a kadar Galatea Art’ta. (0212 245 33 20)

■ Şeyla Gülman Niyego ’nun “Yolculuk” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da (0212 251 91 63)

■ Bensen Ünlüoğlu’nun fotoğraf sergisi 18 Mayıs’a kadar TGC Basın Müzesi’nde. (0212 5138458)

■ Horasan’ın “Labirent” isimli sergisi 19 Mayıs’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 67 09)

■ Geleneksel Türk Sanatları Buluşması sergisi 19 Mayıs’a kadar Bahariye Mevlevihanesi’nde.

■ Ercan Sert’in “Mahrem-i Esrar” isimli sergisi 19 Mayıs’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)

■ Sait Mingü’nün sergisi 19 Mayıs’a kadar Mim Art & Antiques’de. (0212 240 27 66)

■ Mehmet Aksoy’un 50. yıl sergisi 20 Mayıs’a kadar Tophane-i Âmire’de.

■ Ayşe Özen’in “Affet Beni Afro@dit Teknoloji” isimli sergisi 20 Mayıs’a kadar Olcal Art’ta. (0 2 1 6 411 17 13)

■ Esma Paçal Turam’ın “Günlerden Bir Gün” isimli sergisi 20 Mayıs’a kadar Apel’de. (0212 292 72 36)

■ Pınar Selimoğlu’nun sergisi 20 Mayıs’a kadar Bonart Sanat Galerisi’nde.

■ Yılmaz Güney 74. Doğum Yılı Sergisi 22 Mayıs’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde. (0216 386 26 81)

■ Belkıs Balpınar’ın “Artkilim” sergisi 22 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

■ Lyndl Hall ve Erdem Taşdelen’in sergisi 23 Mayıs’a kadar Eski Sanatorium’da.

■ Gogi Çagelişvili’nin “Mavi” adlı resim sergisi 24 Mayıs’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

■ Sahir Abacı’nın “Birinci Harman” adlı sergisi 24 Mayıs’a kadar Fototrek Fotograf Merkezi’nde.

■ Claire Arkas’ın “Yaşam Arşivi” isimli sergisi 24 Mayıs’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Nevin Aladağ’ın sergisi 26 Mayıs’a kadar RAMPA’da.

■ Ayhan Türker’in “Aldatmayan Resimler” isimli sergisi 26 Mayıs’a kadar Türker Art’ta. (0212 296 53 25)

■ Yusuf Özsarfati’nin sergisi 26 Mayıs’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 368 26 79)

■ Mona Hatoum’un “Hâlâ Buradasın” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Nevin Aladağ’ın “Sahne” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Gülçağ Konçe’nin “Oda” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Ütopya Platform Sanat Galerisi’nde. (0216 414 11 87)

■ Hayal İncedoğan’ın “Rüzgâr Yabanidir” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Amerikan Hastanesi “Operation Room”da.

m Nelli’nin “Yol – My Way” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0212 249 01 50)

■ Ahmet Umur Deniz ve Cansen Ercan’ın “Aynı Pozdan/Esin” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

■ Rahmi Aksungur’un sergisi 29 Mayıs’a kadar Evim Sanat Galerisi’nde.

■ Sabire Susuz’un “Cin Ali Sergide” sergisi 29 Mayıs’a kadar MERKUR’de.

■ Tony Cragg’ın sergisi 30 Mayıs’a kadar Galeriartist’te. (0212 227 68 52)

■ Yurdaer Altıntaş’ın “Sessizler ve Sesliler” sergisi 30 Mayıs’a kadar Galeri Işık’ta.

■ Tanju Büyükkaya’nın “Paramparça Ben’ler” sergisi 30 Mayıs’a İstasyon Sanat Galerisi’nde.

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Mustafa Köseoğlu’nun sergisi 31 Mayıs’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Gerçeklik Terörü isimli sergi 31 Mayıs’a kadar Depo, Mars ve Asfalt Kadıköy’de.

■ Barış Cihanoğlu’nun “Feromon Etkisi” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Galeri Ilayda’da. (0 212 227 92 92)

■ Ertuğrul Ateş’in “Kaf Dağı” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Galeri Mabeyn’de.

■ Ender Güzey’in 40. sanat yılı sergisi 31 Mayıs’a kadar Galata Mevlevihanesi’nde.

■ Hakan Esmer’in “Yaşamdan…II” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

■ Sibel Sevim’in “Seramik ile 30. yıl” isimli sergisi 1 Haziran’a kadar Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Sean Lee’nin “Ev Ödevi” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar The Empire Project’te.

■ Rafet Arslan’ın “Şuuraltı Operasyonları” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar Sanatorium’da.

■ Süha Şahin’in sergisi 2 Haziran’a kadar ALAN İstanbul’da. (0212 252 94 53)

■ Ümit Erzurumlu’nun “par-ça-lar” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar İ.S.O Sanat Galerisi’nde.

■ Dieter Mammel’in “Diva” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Canan Bozbağ’ın “Yekpare” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Karşıt Kenarlarisimli karma sergi 3 Haziran’a kadar ART SUITES GALLERY’de.

■ Dünden Sonraisimli fotoğraf sergisi 3 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 53)

■ Resul Aytemür’ün “657 ve Diğerleri” isimli sergisi 3 Haziran’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Nejdet Vergili’nin “Uzak Ufuklar” isimli resim sergisi 3 Haziran’a kadar Galeri Selvin’de. (212.263 74 81)

■ Şiir Özgilge’nin “Kaostatin-Ist” isimli sergisi 4 Haziran’a kadar Galeri G-art’da.

■ Kesişen Benzerlikler Tekstil Sergisi 4 Haziran’a kadar Ayşe Takı Galerisi’nde. (0212 343 21 54)

■ Yaşayan, Savaşan Osmanlı ve Dioramaları sergisi 6 Haziran’a kadar Büyük Mabeyn Köşkü’nde.

■ Yavuz Yılmaz’ın “Seyr-i Mesel” adlı fotoğraf sergisi 8 Haziran’a kadar Kadıköy Hera’da. (0216 346 04 13)

■ New Yorker Fotoğraf Sergisi 8 Haziran’a kadar İstanbul Fotoğraf Müzesi’nde.

■ Harun Antakyalı’nın “Betonun Halleri” isimli sergisi 8 Haziran’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery 1’de.

■ Koray Ariş’in retrospektif sergisi 9 Haziran’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Jean – François Rauzier’in fotoğraf sergisi 9 Haziran’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Bizden ve Onlardan 26 isimli sergi 9 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)

■ Gökçe Er’in “Zemin Kontrol” sergisi 9 Haziran’a kadar artSümer’de. (0212 249 1035)

■ Rembrandt ve Çağdaşları sergisi 10 Haziran’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Merkezde isimli karma sergi 10 Haziran’a kadar Galeri Linart’ta.

■ Juan Botello Lucas’ın sergisi 16 Haziran’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (0212 245 40 87)

■ Ethem Baymak ve Reşit İsmet’in “Suyun öbür yanı…” isimli sergisi 16 Haziran’a kadar Terakki Sanat’ta. (0212 351 00 60)

■ Red Kit İstanbul’da sergisi 17 Haziran’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.

■ Erwin Wurm’un “Blow up” sergisi 23 Haziran’a kadar Galerist’te. (212 252 1896)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

■ Gilbert Garcin’in “Bay G” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)

■ Fluxus 50. Yıl sergisi 30 Haziran’a kadar Kuad Galeri’de. (0212 227 00 08)

■ Goya’nın “Zamanının Tanığı” isimli sergisi 29 Temmuz’a kadar Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde.

İzmir

■ Aphrodisias Sanat Merkezi, yarından itibaren 26 Mayıs’a dek Ceyda Çoksezen, Fides Arkan ve Mehmet Çelik’in resim sergilerini ağırlayacak.

■ Sezin Haşıcı’nın özgün baskıresim ve resim sergisi, 16 Mayıs’a dek Ege Üniversitesi 50. Yıl Köşkü Sanat Galerisi’nde izlenimde.

■ Eren Eyüboğlu’nun retrospektif sergisi 2 Haziran’a dek İş Sanat İzmir Galerisi’nde.

■ Selahattin Akçiçek Sanat Galerisi, 16 Mayıs’a dek Gülnu Koran, Şafak Attaroğlu ve Necla Koral’ın resim sergilerini ağırlıyor.

■ Yrd. Doç. Dr. Ahmet İmançer’in “Kapı Kilitlerinin Dili” başlıklı fotoğraf sergisi Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde 22 Mayıs’a dek izlenimde

■ Dünyaca tanınmış modacılarımızdan Zühal Yorgancıoğlu’nun “Doğu’nun Gizemi, Batı’nın Rüyası” başlıklı moda tasarımı ve desen çalışmaları sergisi, 31 Mayıs’a dek İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde görülebilir.

■ Hayatın Renkleri resim sergisi, 31 Mayıs’a dek Karabağlar Belediyesi Çalıkuşu Sanat Merkezi’nde.

Ankara

■ Gülveli Kara – resim – 16 Mayıs’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Melike Taşçıoğlu – resim – 16 Mayıs’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Süleyman Karakul – resim – 17 Mayıs’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Süheyla Sabır – resim – 18 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ Reha Kutal – fotoğraf – 19 Mayıs’a dek – Budak Çerçeve Galerisi’nde. (0 312 439 35 73)

■ Tonguç Gökalp – resim – 28 Mayıs’a dek – Galeri Polart’ta. (0 312 439 14 80)

■ Yunus Tokuş – resim – 28 Mayıs’a dek – ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Kezban Arca Batıbeki – resim – 31 Mayıs’a dek – Tepe Prime Eskişehir Yolu’nda. (0 312 286 00 74)

■ Bir Arada III – resim – 2 Haziran’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

■ Mustafa Ayaz – resim – 3 Haziran’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 286 29 89)

■ Billur Cankurt Varlı – resim – 7 Haziran’a dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Nil Köken – resim – 8 Haziran’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

■ Azade Köker – resim – 9 Haziran’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ M.C. Escher – resim – 5 Ağustos’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

Mersin

■ Mersin’de kültür sanat çalışmalarına renk katan Günebakan, GİŞKAD, Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, MERKAM, İçel Sanat Kulübü ve İstanbul EKAV’ın ortak düzenlediği, ‘Dikkat Kadın’ adlı sergi, Sanat Sokağı, M.İlhan-A.Uğural Galerisi ve Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde izlenime açık tutuluyor. Sanatseverler sergiyi 15 Mayıs tarihine dek görebilecek. (0324 238 10 88)

Adana

■ Tarsus Ressamlar Derneği üyelerinin karma sergisi Adana AÇS Sanat Galerisi’nde sürüyor. Yağlıboya çalışmaların yer aldığı sergi 15 Mayıs’a dek izlenime açık olacak. (0322 453 44 45)

■ Doç. Dr. Orhan Şen’in, ‘Her Şeye Rağmen’ adlı fotoğraf sergisi bugün 18.00’de, 75. Yıl Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi hafta boyu izlenime açık olacak. (05322 455 38 87)

Müzik

■ ‘Nardis Jazz Club’da bugün saat 21.30’da “Spooky”, yarın saat 21.30’da “Jehan Barbur”, çarşamba günü saat 21.30’da “Bilal Karaman “Gypsy Trio” feat. Pierre Blanchard”, perşembe günü saat 21.30’da “Tamer Temel Quartet”, cuma günü saat 22.30’da “İmer Demirer Quartet”, cumartesi günü saat 22.30’da “İpek Dinç Band” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

■ ‘Babylon’da çarşamba günü saat 21.30’da “Kolektif İstanbul”, perşembe günü saat 23.00’te “Dutch Delight 2D Party: Martyn & Dj Melon”, cuma günü saat 22.00’de “18 Mayıs Dinamo FM Gençlik ve Spor Partisi 2D”, cumartesi günü saat 22.00’de “Oldies But Goldies: İki Mekânlı Parti” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘KüçükÇiftlik Park’ta cuma günü 21.00’de “Amon Tobin” konseri izlenebilir. (0 212 231 30 45)

■ ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da pazar günü saat 19.00’da “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Borusan Quartet” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde bugün saat 20.00’de “BBC Filarmoni”, cuma günü saat 20.00’de “Virtuoso: Angelika Kirchschlager” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün saat 20.00’de “Sevilen Müzikaller ve Film Müzikleri”, yarın saat 20.00’de “Tord Gustavsen”, çarşamba günü saat 20.00’de “Warsaw Village Band”, cuma günü saat 20.00’de “CRR Senfoni Orkestrası: Hasan Tura”, pazar günü saat 11.30’da “İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

■ ‘Akbank Sanat’ta yarın saat 20.00’de “Duo Carisma”, perşembe günü saat 20.00’de “Anders Miolin” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

■ ‘Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Gösteri Salonu’nda perşembe günü saat 19.30’da “B.E.G. Trio” konseri izlenebilir. (0 212 219 16 97)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Emir Yeşil”, perşembe günü saat 21.00’de “Korhan Futacı & Kara Orkestra”, cuma günü saat 22.00’de “Fettah Can”, cumartesi günü saat 22.00’de “Halil Sezai” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

Tiyatro

■ Dostlar Tiyatrosu Pazartesi günü İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde saat 20.30’da “Ben Bertolt Brecht”, cuma günü saat 20.30’da Muammer Karaca Tiyatrosu’nda “Ben Bertolt Brecht”, cumartesi günü saat 20.30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde “Ben Bertolt Brecht” adlı oyun sahnelenecek. (0 212 252 59 35)

■ İkincikat’ta salı günü “Cam Yapraklar”, çarşamba günü “Yalnız Batı”, perşembe günü “Yok Oğlum Biz Evdeyiz”, cuma günü “Aut”, cumartesi günü “Limonata”, pazar günü “Tetikçi” adlı oyun izlenebilir.  (0 212 292 32 47)

■ Tiyatro Pera Eren Uluergüven Sahnesi’nde pazar günü saat 20.30’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” adlı oyun sahnelenecek. (0212 245 44 60)

■ Kumbaracı50’de çarşamba günü saat 20.30’da “Başka Sesler”, cumartesi günü saat 17.00’de “Gerçek Hayattan Alınmıştır”, çarşamba günü saat 23.00, cumartesi günü saat 20.30’da “Barzo ile Konserve-Yokuşta Saçma Bir Gece Hikâyesi” adlı oyunlar izlenebilir.

Opera Bale

İstanbul

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda cumartesi günü saat 16.00 “Hürrem Sultan” adlı gösterisi sahnelenecek. (0216 346 15 31)

■ ‘Beşiktaş Kültür Merkezi’nde cumartesi günü saat 11.00’de Shrek Müzikali seslendirilecek.  (0212 275 01 45)

Mersin

■ Mersin Devlet Opera ve Balesi, bugün 20.00’de Gaziantep Üniversitesi’nde, J.S. Bach’ın, ‘Bach Oryantal’ balesini sunacak. Operanın en tutkulu eserleri arasında yer alan, Halit Ziya Uşaklıgil’in ünlü aşk romanından hareketle aynı adla şair Tarık Günersel tarafından operaya uyarlanan ‘Aşk-ı Memnu’ operasını Figen Kocakaya rejisiyle çarşamba günü 20.00’de Mersin Kültür Merkezi’nde sahneleyecek olan MDOB sanatçıları, perşembe günü 20.00’de de Ü. Hacıbeyov’un 2 perdelik operası, ‘Arşın Mal Alan’ ile sanatseverlerle buluşacak. (0324 2379130)

■ Opera Sahnesi’nde, “V. Murad/bale” bugün ve 17 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Bir Yaz Gecesi Rüyası/modern dans” bugün ve yarın saat 20.00’de, “Tannhauser/opera” 16 Mayıs’ta saat 19.00’da. (0 312 324 68 01)

Ankara

■ Operet Sahnesi’nde, Anthion Ensemble/konser” yarın saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Çocuk Balesi Yıl Sonu  Temsili/bale” bugün ve yarın saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

Gösteri Söyleşi

İstanbul

■ ‘Salon İKSV’de bugün saat 18.30 ve 20.30’da, yarın saat 20.30’da “Roof” adlı dans gösterisi gerçekleştirilecek. (0212 334 08 41)

■ ‘DOT / Dotmarsta Salonu’nda çarşamba günü “Tork İzole” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 232 44 40)

■ ‘Kumbaracı50’de çarşamba günü saat 20.30’da “Başka Sesler – Gece Hikâyeleri” başlıklı etkinlik gerçekleştirilecek. (0212 243 50 51)

■ ‘Fransız Kültür Merkezi’nde çarşamba günü “Kabahat Rousseau’nun” başlıklı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 393 81 11)

■ ‘Goethe-İnstitut İstanbul’da perşembe günü saat 19.00’da “Kinshasa Symphony” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 249 20 09)

■ ‘Fransız Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 18.30’da “Jean-Jacques Rousseau, Felsefeci Bir Müzisyenin Dönüşümü” başlıklı etkinlik düzenlenecek. (0212 393 81 11)

■ ‘Old City Comedy Club’da salı günü saat 20.00’de Volkan Kantoğlu Stand Up Show, perşembe günü saat 21.00’de Alpay Erdem Stand Up Show gerçekleştirilecek. (0212 244 28 96)

■ ‘Alt’ta salı günü saat 22.00’de Rominight Live Talk Show başlıklı etkinlik düzenlenecek. (0212 244 85 67)

Kaynak : [-]