Yazılar

Enstrüman derslerinden önce neden tanışma dersi yapılmalı?

Özellikle küçük yaşta çocuklarını müziğe yönlendirmek isteyen anne babaların en çok aklına takılan sorular “Çocuğum için enstrüman çalmada doğru zaman mı?”, “Hangi enstrümanı seçmeliyiz?” olsa gerek.

11 yıldır Bakırköy’de sanat eğitimi veren Özel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak, çocuğunuz hangi enstrümana başlarsa başlasın ilk dersin çok önemli olduğunun altını çizmek istiyoruz. Eğitim hayatımıza başladığımız ilk günden bu yana derslere başlamadan önce tanışma dersi uygulamamızın en önemli nedenlerinden biri de bu aslında.

Hemen hemen hayatın her alanında olduğu gibi ilk ders çocuğunuz için büyük önem taşıyor. Bu ders sırasında öğretmen, öğrenci ilişkisi oluşmaya başlıyor, kurallar ve geleceğe yönelik hedefler konuluyor. Tabiri yerindeyse ilk ders hem öğrenci hem de öğretmen için bir keşif dersidir.

Tanışma dersini gerçekleştiren öğretmenimiz öğrencinin seviyesine, öğrenme şekline bakarak öğretmen tavsiyesinde bulunmaktadır.

TÜM ÖĞRENCİLERİMİZ ÖZELDİR…
Hangi yaşta ve hangi enstrümana başlarsa başlasın tüm öğrencilerimiz bizimle birlikte farklı bir deneyime adım atar. Uzman eğitmen kadromuz, öğrencinin yaşına, seviyesine uygun öğretme metotları kullanarak piyano, keman, bateri, gitar veya sizin tercih ettiğiniz başka bir enstrümana kaydı yapılmaktadır. Fakat elbete öğrencinin istek ve arzusu asla gözardı edilmemektedir.

Özellikle okul öncesi yaş grubundaki öğrencilerimiz, enstürman derslerinin eğitim olduğunun farkına bile varmadan birlikte iyi zaman geçirmek olarak algılayıp, dersleri daha çok sevecekler. Hem müziği, hem de müzik eğitimini sevdirmek için atılması gereken en önemli adımlardan biri bu.