Yazılar

Sukhishvili ve Ensemble Rustavi Dans Topluluklarının Solistlerinden İstanbul’da Masterclass Workshop

İstanbul 25 – 26 Ocak 2020 tarihlerinde efsane isimleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Dans tutkunları için; Gürcistan Sukhishvili Ulusal Bale Topluluğu solistleri Muro Gagoshidze ve Mariami Matiashvili, Ensemble Rustavi Dans Topluluğu Solisti Beqa Kapanadze, Erisioni Dansçı Salome Giauri, Erisioni Doli Kaxa Gongadze, Rustavi Doli Gia Tavshavadze ve Garmon Sanatçıları bir araya geliyor.

Düzenlenecek Masterclass Workshop’ta tüm katılımcılara katılım belgesi verilirken, o anların ölümsüzleştirilmesi için de profesyonel kamera çekimleri gerçekleşecek.

4 ayrı seviyede dans çalışmaları gerçekleştirecek bu sanatçılarla bir arada olmak ve Masterclass’ta sizde yerinizi almak istiyorsanız detaylı bilgi ve ön kayıt için mutlaka bizi arayın.

İletişim: Deniz İme 05534655036

ÖN KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ…

Sukhishvili ve Ensemble Rustavi Dans Topluluklarının Solistlerinden Masterclass Workshop

25 – 26 Ocak 2020’de İstanbul efsane isimleri ağırlayacak.

Gürcistan Sukhishvili Ulusal Bale Topluluğu solistleri Muro Gagoshidze ve Mariami Matiashvili, Ensemble Rustavi Dans Topluluğu Solisti Beqa Kapanadze, Erisioni Dansçı Salome Giauri, Erisioni Doli Kaxa Gongadze, Rustavi Doli Gia Tavshavadze ve Garmon Sanatcıları dans tutkunları ile bir araya geliyor.

Düzenlenecek Masterclass Workshop’ta tüm katılımcılara katılım belgesi verilirken, o anların ölümsüzleştirilmesi için de profesyonel kamera çekimleri gerçekleşecek.

4 ayrı seviyede dans çalışmaları gerçekleştirecek bu sanatçılarla bir arada olmak ve Masterclass’ta sizde yerinizi almak istiyorsanız detaylı bilgi ve ön kayıt için mutlaka bizi arayın.

İletişim: Deniz İme 05534655036

ÖN KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ…

İstanbul’da ‘Ensemble Rustavi’ Rüzgarı

15 yıl aradan sonra Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği, Özel Nar Sanat Eğitim Kursu ve Deniz İme’nin organizatörlüğü ile İstanbul’a gelen Ensemble Rustavi, izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Gürcistan Devlet Halk Dansları Topluluğu Ensemble Rustavi, 15 yıl aradan sonra İstanbul’a gelerek muhteşem bir dans gösterisine imza attı.

3 Şubat 2018 Cumartesi günü konserin gerçekleştiği Bostancı Gösteri Merkezi’nde adeta adım atacak yer kalmadı ve salon hınca hınç doldu.

50 kişilik dans grubunun yanı sıra 10 kişilik müzisyen ekibinde sahne aldığı bu muhteşem dans gösterisi izleyiciden de tam not aldı. Alkışların eksik olmadığı konseri 2350 kişilik salonda toplam 2700 kişi izledi.

Ensemble Rustavi Dans Topluluğu, dünyanın en köklü kültürlerinden birine sahip olan Gürcülerin dans ve şarkılarını izleyici ile buluşturarak, izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Konseri izlemeye gelenler arasında Gürcistan Büyükelçiliği Maslahat Güzarı Gela Japaridze, Gürcistan İstanbul Başkonsolosu İnga Kikvadze, Gürcistan Dışişleri Bakanlığı Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Varlam Badzagua, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Öztürk Orhan, Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Başkanı Sabri yiğit, Fotoğraf Sanatçısı Sefa Yamak, Miroğulları İnşaat Kamil Salduz ve Bayramoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Tanrıverdi ‘de yer aldı.

Gösteriden sonra açıklama yapan gösterinin organizatörlerinden Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği Kurucu Başkanı Naci Özcan“15 yıl aradan sonra Ensemble Rustavi Dans Topluluğunu İstanbullular ile buluşturduğumuz için mutluyuz. İstanbul’un bu buluşmayı ne kadar özlediğini ve istediğini bugün görmüş olduk. Bu organizasyonlarımız devam edecektir. Önümüzdeki ilk proje 12 Mayıs 2018’de yine Bostancı Gösteri Merkezi’nde olacak. Bu defa İstanbulluları dünyaca ünlü dans grubu olan Sukhishvili  ile buluşturacağız.” dedi.

Deniz İme, gösteri sonrası yaptığı açıklamada; “Kafkas Dansının en iyi temsilcilerinden biri olan Ensemble Rustavi’yi İstanbullular ile buluşturmaktan dolayı gururluyuz. 15 yıl aradan sonra İstanbul’a gelen Ensemble Rustavi Dans Topluluğu, izleyenleri adeta büyüledi. Biletleri günler öncesinden tüketen İstanbullulara teşekkür ediyorum. Kafkas Dansının devlerini İstanbullularla buluşturmaya devam edeceğiz. 12 Mayıs’ta Sukhishvili Dans Topluluğu İstanbul’da izleyicilere bambaşka bir gece yaşatacak. Bu gece itibari ile Sukhishvili’nin biletleri satışa çıktı.” dedi