Şunun için etiket arşivi: diksiyon ve güzel konuşma kursu

Konuşurken duygu ve düşünceleri ifade etmede ses tonunu ayarlama, sözcüklerin doğru vurgulanması, jest ve mimik hareketleri ile desteklenmesi ile ilgili güzel konuşma sanatına diksiyon denir.

Mesleki ve özel hayatımızda kendimizi iyi ifade edebilmek, yaptığımız işi iyi ve doğru anlatabilmek, rolümüzü doğru
oynayabilmek için diksiyona ihtiyaç duyarız.

Günlük hayatta diksiyonu kullanmamız gerektiği halde özen göstermeyiz ve çoğunlukla radyo, televizyon, tiyatro alanlarında ya da edebiyat alanının da şiir, metin okumalarında sık karşılaşırız.

Diksiyon Kursu Nedir?

Diksiyon ve güzel konuşma kursu , kişinin, kelimeleri doğru kullanmasını, sesin yapısını öğrenerek doğru ses tonuyla konuşmasını amaçlar.

Doğru soluk alıp vermeyi, tonlama, vurgu ve üslubun güzelleştirilmesini hedefleyen bir eğitimdir. Diksiyon düzeltme amacındaki bireyler için başarılı olmanın yolu diksiyon dersi almaktan geçer.

Diksiyon dersi nedir? Sorusuna ise diksiyonu düzeltmek için yapılan çalışmaların olduğu etkinliklerdir. Diyebiliriz.

Peki doğru ve güvenilir diksiyon kursunu nereden bulacağım?

MEB sertifikalı Özel Nar Sanat Eğitim kurumumuz sizlere uzman eğitim kadromuzla birlikte güvenilir ve doğru eğitimi sizlere sunmaya hazırız.

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nda eğitmenimiz Alara Lokum tarafından verilecek olan MEB sertifikalı diksiyon derslerimiz Kasım ayında başlıyor.

Anlamlı ve etkili konuşabilmek adına hazırlanan diksiyon eğitimimiz 2 aylık bir programdan oluşmaktadır. Haftanın bir günü 3 ders saati şeklinde uygulanacaktır.

Mesleğiniz gereği veya gündelik hayatınızda etkili konuşmak istiyorsanız mutlaka Nar Sanat Eğitim Kursu’nda verilen diksiyon programından faydalanmalısınız. En yakın  zamanda kurumumuza gelerek hem eğitmenimiz ile hem de dersin işlenişi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eğer kursumuzda yer almak istiyorsanız mutlaka kadar kurumumuza başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu’nun Bakırköy’de bulunan eğitim merkezine Ataköy, Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Bahçelievler, Bağcılar, ikitelli, Atakent, Zeytinburnu, Küçükçekmece, Halkalı toplu konutlar, Sefaköy, Yenibosna, Güngören, Bahçelievler, Soğanlı, Cennet Mahallesi, Avcılar, Başakşehir, Bahçeşehir’den rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için 212 570 80 68.