Yazılar

Çocuğunuz iç dünyasını piyano ile dışa vursun!

Bir gece düşünün… Sessiz, sakin, etraf karanlık… Piyanonun başına geçip kendi parmaklarınızın sesini dinlemek kadar rahatlatıcı bir şey var mı? Biraz düşünelim… Evet var peki ne mi ? Tabi ki çocuğunuzun o minik elleriyle kendi dünyasını sizlere dinlettiği o an.

Günümüzde pedagogların çoğu, kişilerin sahip oldukları farklı genetik özelliklerin kendilerine müzik yapma konusunda bazı ayrıcalıklar sağladığı görüşünü kabul etmekle beraber yeteneğin doğuştan geldiğine ve müzik eğitimi için olmazsa olmaz bir koşul olduğuna inanmaktadırlar.

Her birey, her yaşta piyano dersi alabilir. Ancak 4 yaşında, doğru eğitimle bu işe başlayan ve yıllarca düzenli çalışabilecek olan bir çocukla, 44 yaşında bu işe başlayan bir kimseden beklentiler farklı olacaktır.

Ancak müziği ve piyanoyu hayata dair bir artı olarak  almak, ortak noktalarıdır ve her şeyin çok maddesel ve acımasız olduğu dünyamızda bu da değerli bir kazançtır.

Zoltan Kodaly diyor ki

“Müziksiz tam bir kişi yoktur. Bir kişi 15 yaşına kadar bir konu hakkında düşünmese bile, iyi bir mühendis, kimyacı vb. olabilir. Ama eğer kulağı 6 yaşından itibaren ( hatta daha öncesinden) düzenli olarak eğitilmezse, müzik anlayışına sahip olamaz.

İlkokullardaki müzik öğretimi konusu, müziğin kendisinden çok daha fazla şeyle ilintilidir. Müzik dinleyicisi yetiştirmek, bir toplum yetiştirmektir.”

Parmaklarınızın sesini dinlemek ve çocuğunuzun kendi dünyasını keşfetmek istiyorsanız Bakırköy Nar Sanat kurslarına davetlisiniz. İletişim ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.

 

Piyano Kursu Öğrencilerimizin Piyano Sınıfında Çalışmasından Örnekler

Bakırköy’de bulunan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kursumuzda sanatın pek çok dalı gibi çocuklar için piyano derslerimiz de mevcuttur. 4 yaşından başlayarak Özel piyano kursuna istenilen zamanda kayıt yaptırılabilir.
Piyano kursu öğrencimiz Sude ÇAĞLAR

Piyano Dersi öğrencimiz Elif Eda OKUDAN