çankaya

çankaya konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. çankaya konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. çankaya konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri çankaya konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi, Neyzen Bilgin Canaz’ı Ankaralı sanatseverlerle buluşturdu.

Büyüleyen nefes Neyzen Bilgin Canaz, Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde verdiği konserle izleyenleri farklı bir yolculuğa çıkardı. Nefesine evrensel soundu da ekleyen Canaz, neyle çalınamayacak eser olmadığını tango, vals, flamenko türü bilinen eserleri seslendirerek gösterdi.

Neyzen Bilgin Canaz, konserine kendi eseri “Hamdım, Piştim, Yandım” ile başladı. İlk esere dansıyla eşlik eden Hacettepe Üniversitesi Konservatuarı Modern Dans Bölüm Başkanı Selçuk Göldere’nin gösterisi nefeslerini tutarak izledi. “Hamdım, piştim, yandım”, “Meleklerin Hüznü”, “Zarif ve Kırılgan” gibi kendi bestelerinin yanı sıra Iğdır’ın Al Alması, Libertango, Oblivion, Batum, Hicaz Funky, Neyim, Majör Segah gibi eserleri seslendiren Canaz’a iki parçada da Seda Bağcan eşlik etti.

Son eserinde izleyicilere “Daha önce ney ile dans eden var mı?” diye sorarak ayağa kaldıran Canaz, keyifli bir dans eşliğinde salonu dolduran Ankaralılara güzel bir gece yaşattı.

NEYZEN BİLGİN CANAZ
1998 yılında Ege Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarından mezun olan Canaz, geleneksel Türk Müziği dışında Flamenko, caz, ve new age tarzında da çalışmalarda bulundu. Caz müziğinin önemli isimlerinden Bobby Mc Ferrin, Yıldız İbrahimova, flamenco müziğinin duayen gitaristi Paco De Lucia’nın baş dansçısı Joaqim Grilo gibi tanınan isimlerle sahne alan Canaz, Berkley Caz School, Rotterdam Konservatuvarı gibi önemli müzik okullarında Türk Müziği üzerine atölye çalışmaları yaptı. Aralarında Kraliçe 2. Elizabeth de bulunan 60’dan fazla devlet başkanı huzurunda konser veren sanatçı, Tanini Trio grubuyla müzik yolculuğuna devam ediyor.

Çankaya Belediyesi Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerin açılışında Flamenko müziğini başarılı bir şekilde yorumlayan Duende Flamenko grubunu Çankayalılarla buluşturdu.

Çankaya Belediyesi 25 Ekim’e dek sürecek Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerin açılışında Çankayalıları Flamenko müziğiyle buluşturdu. Gecede dansçı Eren Ergene de sahne alarak görsel bir şölene imza attı.

Dünya çapında ödüller kazanan müzik ve dans grubu Duende Flamenko grubunun Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Yılmaz Güney Sahnesinde gerçekleşen konserine dans ve müzikseverler büyük ilgi gösterdi.

Vokalde Makbule Eksert, gitar vokalde Ceyhun Güneş, bas gitarda Gökhan Bilek ve perküsyonda Mehmed Mert Baycan’ın sahne aldığı gecede Duende Flamenko grubuna eşlik eden Flamenko dansçısı Eren Ergene, sergilediği başarılı dans figürleriyle izleyicilere keyifli bir akşam yaşattı.

Ankaralı 4 müzisyenin kurduğu ve 2007 yılından bu yana Flamenko müziğinin tınılarını müzikseverlerle buluşturan gruba, konserlerde usta dansçılar performanslarıyla eşlik ediyor.

Grup Flamenkonun klasik ve modern örneklerini dans ile sentezleyerek sunmanın yanında 7’den 70’e herkesin bildiği Gipsy Kings şarkılarını ustaca yorumluyor. Tılsım anlamına gelen Duende ismini alan grup felsefelerini şarkının bir notası, gitarın bir tınısı ve dansın bir hareketi olarak adlandırıyorlar.

Kanserden Korkma Tanırsan Yenersin sloganıyla yola çıkılan etkinlikler kapsamında seminerlerin yanı sıra bilgilendirme toplantıları da yapılacak. Tamamı ücretsiz olan etkinliklerin ayrıntılı programı www.cankaya.bel.tr adresli internet sitesinde yer alıyor.