Şunun için etiket arşivi: bayramda hava

31 Temmuz’da Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, düzenlediği basın toplantısında, kurban bayramı tatilinin kaç gün olduğunu açıklamıştı.

Çoğu kişinin rahat bir nefes alabilmek için tek fırsatı olan Kurban Bayramı tatilinin 18 Ağustos cumartesi gününden itibaren başlayarak 26 Ağustos pazar gecesi sona ereceğini ilan eden Kalın, turizmcileri de mutlu etti.

Resmi tatil nedeniyle 21-22-23 ve 24 Ağustos’ta kurumumuz kapılı olacaktır.

BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?

21 AĞUSTOS BAYRAMIN 1. GÜNÜ
Bayramın 1. günü 21 Ağustos Salı gününe denk geliyor. Bayramın 1. gününde Doğu Karadeniz bölgesi yine yağışlı olacak ancak Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki yağışlar etkisini kaybedecek. Hava sıcaklıkları etkisini göstermeye devam edecek.

22 AĞUSTOS BAYRAMIN 2. GÜNÜ
Bayramın 2. gününde Ordu, Rize, Giresun, Trabzon arasında yağış bekleniyor. Yurdun geri kalan kısımları güneşli ve sıcak havanın etkisinde olacak. Güney Doğu Anadolu bölgesinde hava sıcaklıkları 40 derecenin üzerine çıkacak.

Bayramın 3. ve 4. gününde de Doğu Karadeniz hariç güneşli havanın etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Bayramda ve arefe günü kargolar açık mı?
Kargolar bayramda açık mı sorusu ile konuyla ilgili detayları sorgulamaya başlayan vatandaşlar, gönderilerini hangi firma üzerinden gönderebileceklerini öğrenecek. Peki, bayramda ve arefe günü kargolara çalışıyor mu?

Yurtiçi Kargo açıklaması: 20 Ağustos arefe günü, 21-22-23-24 Ağustos Kurban Bayramı süresince ve 25 Ağustos Cumartesi günü de dahil olmak üzere tüm şube ve acentelerimiz kapalı olup; kargo alım ve teslimatlarına 27 Ağustos tarihi itibariyle başlanacaktır.

Aras Kargo açıklaması: 20 Ağustos Arefe günü, şubelerimiz/acentelerimiz saat 15.00’a kadar hizmet verecek olup, gönderilerinizi saat 13.00’a kadar şubelerimize teslim edebilirsiniz. 21-26 Ağustos tarihleri arasında Kurban Bayramı nedeniyle hizmet veremeyeceğiz.

MNG Kargo açıklaması: Arife günü, Kurban Bayramı (21-22-23-24 Ağustos) ve 25 Ağustos Cumartesi günü tüm şubelerimiz kapalı olacaktır. 27 Ağustos Pazartesi günü 08.30 itibariyle hizmetimize başlayacağımızı önemle sizlere duyururuz.

Bayramda ücretsiz olacak
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSPARK’a ait yol üstü otoparklar, Kurban Bayramı boyunca 4 gün ücretsiz hizmet verecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) aldığı karar doğrultusunda, İSPARK’ın kent genelindeki yol üstü otoparkları 21 Ağustos Salı, 22 Ağustos Çarşamba, 23 Ağustos Perşembe ve 24 Ağustos Cuma günü ücretsiz hizmet verecek.

İstanbullular, bayram süresince ücretsiz hizmet verecek olan İSPARK otoparklarında, niteliksiz işletmecilik dâhil oluşabilecek her türlü olumsuz durumda “ALO 153” üzerinden konuyu İBB ile paylaşabilirler.