bakırköy oryantal kursları

bakırköy oryantal kursları konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. bakırköy oryantal kursları konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. bakırköy oryantal kursları konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri bakırköy oryantal kursları konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Oryantal dansı belki de dünyanın bilinen en eski danslarının başında gelir. Oryantal dansı çok değişik coğrafi bölgelerde ve bölge özelliklerine uygun değişik formlarda yapılır. Dansın dünya’da bilinen genel adı ‘Belly Dance’ iken, Mısır’da ‘Raks Sharki’, Fransa’da ‘dance du ventre’ (göbek dansı demektir), Yunanistan’da ‘Çifte telli’, Ortadoğu ülkelerinde ise ‘danse oriantale’ yada ‘Oryantal’ adları ile tanımlanır. Bu dansı diğer danslardan ayıran belli başlı özellikleri vardır.

Geleneksel olarak yalın ayak yapılan bir danstır. Bu kriter, dansçının Toprak Ana’yla direk temasının asla kesilmemesi kriteridir.

Oryantal dans, tabii ki folklordan da etkilenmiştir ama solo yapılan bir dans olduğundan daha profesyonel bir eğitim ve sıkı çalışma gerektirir. Grup danslarında bireylerin yapacağı hatalar göze batmazken, solo dans olan Oryantalde dansçının tüm figürleri kusursuzca yapması beklenir. Solo dans olan Oryantal bu nedenle de bir trans dansıdır. Tüm dans boyunca derin konsantrasyon ve dikkat ister.

Ne dersiniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu ile beraber hem kurtlarınızı döküp hem de öğrenmek ister misiniz ?

Detaylı bilgi ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.