Yazılar

Çocuklar için İngilizce eğitimi Nar Sanat’ta

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Nar Sanat Eğitim Kursu, eğitim hayatına başladığı günden bu yana çocukların sanat eğitimine verdiği önem ve destek ile dikkat çekmeye devam ederken bu yıl misyonuna bir yenisini daha ekliyor.

Velilerimizden gelen yoğun istek üzerine çocuklarımızın yabancı dili edinmesini sağlamayı hedefleri arasına alan kursumuz, okul öncesi çocuklarımız için yabancı dil eğitimine başlıyor.

NASIL BİR EĞİTİM?

İngilizce eğitiminde hedefimiz, öğrencilerimizin kendi konuştukları anadili dışında başka bir yabancı dilin ve kültürün varlığını fark ettirme ve İngilizce öğrenmeleri için gerekli ilgiyi uyandırmaktır.

Erken yaşta yabancı dil öğretiminde amaç, çocukların farklı kültürlere olan bakış açılarını zenginleştirmek, yabancı dil öğrenmeye olumlu tutum geliştirmelerini sağlamak ve İngilizce seviyelerini ilerleyen yıllarda da devam ettirmelerini sağlamaktır.

İngilizce dili, İngilizce öğretmenlerimiz yönetiminde, kelimeler, kavramlar, günlük hayatta sık kullanılan basit cümleler, oyunlar, şarkılar, yarışmalar ve değişik faaliyetlerle desteklenerek, yaşayarak çocukların dili “edinmesini” sağlamak amaçlı programlanmıştır.

Bilimsel Araştırmalar, kavram geliştirme ve üst düzey becerileri kavrama konusunda ikinci bir dil bilmenin önemini göstermektedir. İkinci bir dili kullanmaya başlayan çocukların, geleceğe güven duyguları gelişmiş olarak hazırlandıkları gözlemlenmiştir.

Derslerimizde, çocuk anadilinde kurduğu, bildiği yapıları bir başka dil ile ilişkilendirip öğrenme fırsatını yakalayacaktır. Her ünite oyunlar, şarkılar, tekerlemeler, görsel-işitsel materyaller ile desteklenecektir. Çocuklarımız eğlenirken öğrenecekler.

Detaylı bilgi ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.