Yazılar

Hem zihni hem de fiziksel disiplin gerektiren günümüz evrensel sanatlarından bale, çocukların hayatını değiştirebilecek noktaları içinde barındırıyor.

Baleye erken yaşta başlanması gerektiğinin altını çizen uzmanlar, bu disiplinle yoğrulan çocukların hayatın her alanında bir adım öne çıkacağını vurguluyor.

Müzik eşliğinde yapılan bale, çocukların kulak gelişimini sağlarken, hayal gücünü canlandırma etkisine de sahip.

Çocukların el, kol ve bacak koordinasyonu kurmasına yardımcı olan bale, içe basma, taban düşüklüğü, hafif ölçüde taban eğriliği gibi hastalıkların tedavisinde de destekleyici unsurlardan biri olarak görülüyor.

Uzmanlar bale eğitimi alan çocukların diğer yaşıtlarına oranla daha özgüven sahibi olduğunu ve hayatları boyunca kendilerini daha iyi ifade edebildiğini belirtirken, çocukların aldığı disiplin sayesinde sağlıklı beslenme kokusunda da titiz davranacağını vurguluyor.

Eğer sizde çocuğunuzun balenin bu faydalarından yararlanmasını istiyorsanız mutlaka Uzman eğitmenler eşliğinde verilen eğitimler için Nar Sanat Eğitim Kursu’nu aramalısınız.

Nar Sanat Eğitim Kursu’nda Eylül ayından itibaren çocuklarınızı  bale ile buluşturabilirsiniz.

 

İletişim ve adres için lütfen TIKLAYINIZ.

 

Not: Yetişkinler için bale derslerinimizin hazırlıkları devam etmektedir.

bale-vertikalGünümüzde evrensel bir sanat dalı olan bale herkesçe anlaşılıp kavranabilir.Gerekli  ortam sağlandığında bale eğitimi her yaş ve kültürel düzeyde, yeterli fiziksel becerisi olan kişilere ulaşabilir. Bu sanata ilgili ve istekli olanlara bu eğitimi vermek gerektiği düşüncesindeyiz.

bale-Milli Eğitim Bakanlığı onaylı müfredat programımızda başlangıç seviyeleri (mini grup ve hazırlık grupları) için İngiliz Bale Eğitim metodu pedagojik bir yaklaşımla uygulanır.

Bale 1’den Bale 9’a tüm seviyeler  “RAD”, “Checcetti”  ve Rus “Vagonova” metodlarıyla desteklenir.

Klasik bale derslerimizde ritim, solfej, mimik, doğaçlama, karakter dansları (Macar, Rus ve Polonya), ayakların anatomik gelişimine paralel olarak Pointe (parmak ucu) çalışmaları yapılır. 12 yaş ve üzeri bale öğrencilerine bu dersler dışında modern dans, jazz dans, salon dansları gibi disiplinlerde verilir.
Öğrencilerimiz, her eğitim ve öğretim yılı sonunda girdikleri teknik ve uygulamalı sınavlarla “kurumumuzun sınıf  geçme belgesi”ni almaya hak kazanır.Yaklaşık 12 yıl süren eğitim sonunda başarılı oldukları taktirde “M.E.B. Kurs Bitirme Sertifikası” alır. Bunun sağladığı bale öğretmenliği yetkisiyle üniversite de öğretim gördükleri branşları dışında ikinci bir meslek daha edinmiş olurlar.

Bale okulumuzda; Derslerimiz haftada bir gün 2 ders saati şeklinde yapılmaktadır.

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu 15 eylül itibariyle bale derslerini başlatıyor.Minik kelebeklerimiz rüyasını gerçekleştirmek için sizleri ‘’deneme dersimize’’ bekliyoruz.Bugün saat 13:00’de bizleri onurlandırmanız dileğiyle…

Bale eğitimi için tercih edeceğiniz kurs çok önemli!

Bale kursu MEB’e bağlı değilse ciddi bir takım eksiklikleri var demektir. Çünkü bu tip eksiklikleri olmadığı halde MEB’e bağlanmamak anlamsızdır. Genelde en büyük bağlanamama nedeni bir tane dahi resmi öğretmeni bulunmayışıdır. Bunu daha az önemdeki diğer unsurlar takip eder.

Bale okulunun MEB’e bağlı olması ilk olarak eğitime bir disiplin kazandırır, resmi müfredata uyumu zorunlu kılar, bu da minimum bir eğitim kalitesini garanti eder. Bu olmadığı durumlarda öğrencilerde hiçbir ilerlemenin izlenemediği durumlar ortaya çıkabilir.

Bale kursunun MEB onaylı olmasının belki de en önemli avantajı eğitimi tamamladığınızda resmi öğretmen olma hakkını elde etmenizdir. Unutulmamalıdır ki, MEB onaylı kurslar belki bitiren herkesi sanatçı yapamaz(bunun için başkaca kişisel meziyetler de gereklidir) ama öğretmen yapar. Bu belge tüm Dünya’da geçerli bir belgedir. Eğer bu klasik sanatı gerçekten öğrendi iseniz bu belge ile Dünya’nın her yerinde okul açma şansınız doğacaktır.

Bale okulunun MEB’e bağlı olup olmadığını en kolay müdüriyette asılı olması gereken ruhsattan veya ilgili ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden kontrol edebilirsiniz.

*Bale derslerimiz her Cumartesi 13:00-15:00 saatleri arasındadır.

*Deneme dersi ücretsizdir ve 20 dakikadır.

Bale eğitimi ile alakalı detaylı bilgi için 

Bize ulaşmak için 

ÖN KAYIT


    Sayfalar