Yazılar

Akordeon eğitimi için Nar Sanat doğru adres

Akordeon , bir körüğü harekete geçirmekle yaratılan hava akımının etkilediği serbest metal dillerinin titreşmesiyle ses çıkaran havalı çalgıdır. Bir ya da iki kılavuz ile bir körükten oluşan akordeonda, serbest metal dillerin titreşmesi, klavyenin tuşlarına basmakla sağlanır.

1829’da, Viyanalı org ve piyano yapımcısı Cyrillus Demian, tek tek klavyeli küçük bir çalgı olan Akordeon için bir ihtira beratı aldı. Kısa sürede, birçok firma bu yenin çalgının üretimine girişti. “diatonik Akordeon” denilen ve diyezli ya da bemollü sesleri veremeyen bu çalgı, köylere kadar yayıldı. 1880’de,iki klavyeli kromatik Akordeon gerçekleştirildi. Diyezli ve bemollü sesleri de verebilen bu yeni Akordeon, kısa sürede çok tutundu. 1940’da daha da gelişti ve konser Akordeonu adını aldı. George Auric ve Jean Françaix gibi besteciler bu çalgı için birçok parça bestelediler.

Sizlerde bu enstrüman tam bana göre eğitimini almak istiyorum diyorsanız uzman eğitim kadrosuna sahip Nar Sanat Eğitim Kursu’nu arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

İletişim: 0212 570 80 68.