Iron & Wine Türkiye’de ilk kez sahne alıyor

iron wine narsanat
Sam Beam’in dingin ve melankolik indie folk şarkılara imza attığı projesi Iron & Wine, 4 Kasım Çarşamba akşamı Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Türkiye’de ilk kez Babylon Bomonti’de sahneye çıkacak.

Iron & Wine ile dingin ve melankolik bir indie folk akşamı

 

Sam Beam’in indie folk şarkılara imza attığı projesi Iron & Wine, 4 Kasım Çarşamba saat 22.00’de Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Babylon Bomonti’de sahne alacak. Amerikalı müzisyen kullandığı akustik gitar, banjo ve perdesiz gitar gibi enstrümanlarla dingin şarkılarını Türkiye’de ilk defa Babylon dinleyicisi için çalacak.

Amerikalı müzisyen Samuel “Sam” Beam, dinginliğin notalara büründüğü şarkılarıyla izleyicilerini melankolik dünyasına davet ediyor. South Carolina’da doğup büyüyen Samuel Beam’in resim ve sinema akademisyeni olarak başlayan kariyeri, yazıp besteledeği şarkıların demolarını bir arkadaşına vermesiyle farklı bir yöne saptı. Sub Pop plak şirketinin dikkatini çekmeyi başaran Sam, Iron & Wine adıyla 2002’de kendi stüdyosunda kayda alınan ilk albümü “The Creek Drank the Cradle” ile çıkışını yaptı. Kullandığı akustik gitar, banjo ve perdesiz gitar gibi enstrümanların üzerine sakin ve samimi sesiyle birçok başarılı albüm çıkaran Sam, son olarak Band of Horses vokalisti Ben Bridwell ile kaydettiği Talking Heads, Ronnie Lane, Bonnie Raitt, John Cale gibi isimlerin şarkılarının cover’larından oluşan “Sing Into My Mouth” albümüyle dikkat çekti.

“Künt” ve “Sen Yağmur Dök” projeleriyle tanınan Cihan Mürtezaoğlu ise Iron & Wine’ın öncesinde saat 21.00’de solo projesiyle Babylon Bomonti’de müzikseverlerle buluşacak.
Babylon konser biletleri biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve Babylon Bomonti Gişesi’nden satın alınabiliyor.