Gitar ve Davul Eğitmenimiz Hüseyin AKSOY Organ bağışı için konser sanesindeydi

5 üyesinin sağlık personeli olduğu Ayda1Detoks grubu, 40’ıncı konserini dün organ bağışına dikkat çekmek için verdi. Jolly Joker Vadi İstanbul’da sahne alan grup konserin tüm geliri organ bağışı konusunda çalışmalar yürüten Hayata Bağış Derneği’ne bağışlandı.

 

İstanbul’da profesyonel orkestra eğitimi alan 5 üyesi sağlık personeli olan “Ayda1Detoks Grubu”, organ bağışına dikkati çekmek için Jolly Joker Vadi İstanbul’da konser verdi. Şarkılarla dinleyicilere keyifli anlar yaşatan müzik grubu 40. Konserini akciğer nakillerine atfederek, ölümü beklerken nefese ve sıhhate kavuşan hastalar için enstrümanlarıyla sahnede oldu.

 

Ayda1detoks müzik grubu Vadi İstanbul JollyJoker sahnesinde elektro gitarda göğüs cerrahisi uzmanı Dr. Selçuk Köse, bateride Dr. Adnan Sayar, bağlamada organ nakli koordinatörü Hüseyin Yıldırımoğlu, bas gitarda tıbbi ilaç mümessili Burhan Güneş, elektro gitarda müzik grubunu gönüllü destekleyen Hüseyin Aksoy ve akustik gitar ile solistlik yapan organ nakli koordinatörü Turan Yıldırımoğlu sahne aldı.

 

Ayrıca akciğer naklinde 10.yılını doldurmuş kişilere Prof. Dr. Adnan Sayar tarafından sahnede plaket verildi.

Hayata Bağış Derneği Onursal Başkanı Prof.Dr.Adnan Sayar yaptığı konuşmada “Akciğer nakli cerrahisi ve uzun dönem takipleri hastalar ve ekipler açısından zahmetli bir süreç bununla birlikte en büyük alkışı disiplinli ve uyumlu hastalar almalı. Bugün nakilden sonra 10. yılını dolduran hastalarımızla aynı sahnedeyiz. Nice 10 yıllara hep birlikte” ifadelerini kullandı.