Etkileyici konuşmak istiyorum diyorsanız buyurun Nar Sanat’a

Her insan gibi duygu ve düşüncelerimizi karşımızdaki insana etkileyici bir biçimde anlatmak isteriz. Peki bunun için ne gereklidir? Tabi ki artikülasyon, tonlama ,vurgulama ve bazı diksiyon kuralları. Bakırköy Nar Sanat Eğitim Kursları olarak bu konuda sizlere uzman kadromuzu sunuyoruz.

Güzel ve etkili konuşmada diksiyon (söyleniş-telaffuz-pronounciation) yani seslerin doğru çıkarılması son derece önemlidir. Fonetik bilgisi seslerin çıkarılışını inceler.

Diksiyon ise buna ek olarak daha geniş bir kapsamda, ses organlarının doğru sesleri çıkarabilecek şekilde eğitilmeleri üzerinde odaklanır. Bu yönüyle diksiyon önemli ölçüde fonetiğe dayanır. Ancak biz bu bölümde konunun fonetik yönü üzerinde ayrıntılı durmayacağız.

Türkiye de seslerin çıkarılmasında yörelere göre farklılık vardır. Ancak güzel seslendirmede daha çok İstanbul ağzı esas alınır. Seslerin gerektiği gibi çıkarılabilmesi için ses aletlerinin- gırtlaktan başlayarak dil, dudaklar, çene ve buruna kadar tüm ses aletlerinin eğitilmesi gerekir.

İletişim ve ön kayıt için 0212 570 80 68’i arayabilirsiniz.