Dans Nar’da Öğrenilir!

Özel Nar Sanat Eğitim Kursu 14 Eylül’de dans eğitimine başlıyor. Diğer branşlarda olduğu gibi MEB onaylı sertifikalı dans derslerimiz ; Latin, Salsa, Bachata, Merenge(Merenque), Klasik Dans (Tango), Rumba, Serbest Stil Danslar, Hip-Hop olarak sınıflandırılmaktadır.

Latin dansı salon dansı ve halk dansı olarak yapılan, Porto Riko ve Küba başta olmak üzere Latin Amerika ülkelerinden çıkan ve dünyaya yayılmış olan dansların hepsini birden ifade eden geniş bir ifadedir. Önde gelen Latin kökenli salon dansları çaça, rumba, merenque, tumba, bachata, bomba,  plena, paso doble ve bolerodur.

Arjantin Tangosu da Latin kökenli bir salon ve halk dansıdır, ancak kendisi hem stil hem bir spor dalı olarak bağımsız bir kategoridir. Salsa ise Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletindeki Spanish Harlem bölgesinde yaşayan Latin Amerika kökenli insanlar arasında ortaya çıkmış bir danstır. Ancak her ne kadar ABD kökenli de olsa, salsa stil olarak bir Latin dansıdır.

Çaçarera,  gato escondido ve zamba Arjantin halk danslarıdır. Bolivya halk danslarına morenada, kullawada, caporales ve yeni üretilmiş bir dans olan tinku örnek verilebilir. Cumbia ise Kolombiya’ya özgü bir danstır.

Danslar ile alakalı detaylı bilgi için; buradan ulaşabilirsiniz.

DANS GRUBU

ÇOCUK GRUBU

YETİŞKİN GRUBU

GÜNLER

LATİN 8-12 YAŞ 16+ CUMA
SALSA 8-12 YAŞ 16+ CUMA
BACHATA 8-12 YAŞ 16+ CUMA
MERENGE 8-12 YAŞ 16+ CUMA
KLASİK DANS (TANGO) 16+ ÇARŞAMBA
RUMBA 16+ ÇARŞAMBA
SERBEST STİL DANSLAR 16+ PAZARTESİ
HİP-HOP 8-12 YAŞ 16+ PAZARTESİ

*Dans derslerimiz grup ders olarak yapılmaktadır.

*Dans derslerimiz ,hafta’da 1 gün 2 saat olarak verilmektedir.

*Meb onaylı sertifika programlarımız için ;2 fotoğraf,Nüfus Cüzdan fotokopisi gerekmektedir.

Bize ulaşmak için;

İncirli Caddesi  Kıbrıs Sokak No:6 Bakırköy (Town Center karşısı ,Özel Yaşar Hastahanesi sokağı)

Veya

0212 570 80 68

Ya da

0530 880 71 80

Sizlere çok yakınız.  Bakırköy’ün merkezinde bulunan; Otobüs duraklarına 5 dakika minibüslere ise 1 dakika mesafede olması açısından sizleri yormayacak ve kolay ulaşabileceğiniz bir sanat merkezi konumundadır. Örneğin Ataköy, Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Bahçelievler, Bağcılar, ikitelli, Atakent, Zeytinburnu, Sefaköy, Küçükçekmece, Halkalı toplu konutlar, Yenibosna, Güngören, Bahçelievler, Soğanlı, Cennet Mahallesi, Avcılar, Başakşehir, Bahçeşehir gibi semtlerden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.