Çocuklarınızla daha iyi bir iletişim için “Ebeveyn Ehliyeti” eğitimi

Geleceği parlak çocuklar yetiştirmenin onlarla sağlıklı iletişim kurmaktan geçtiğini işaret eden Özel Nar Sanat Anaokulu Müdürü Banu Evliyaoğlu, çocuk yetiştirirken her anne babanın bilmesi gereken noktalardan oluşan bir program hazırladı.

İletişim, ben dili ile dinleme, anne baba tutumları ve problemleri nasıl aşabiliriz başlıklarının bulunduğu 4 haftalık programımız ile 0-10 yaş grubu çocuğu olan ebeveynlerin problemlerinin önüne geçebilmeyi hedefliyoruz.

1 – İletişim
İyi bir ebeveyn olabilmenin kişinin kendisini tanımasından geçtiğini hatırlatan Evliyaoğlu, “Ebeveyn ehliyeti” adı altında hazırlanan programdaki rol oyunları sayesinde çocuklarınızla daha iyi iletişim kurabileceğinizin altını çiziyor.

2- Ben dili ile dinleme
Çocuğunuzun size en fazla ihtiyaç duyduğu anlarda onu dikkatli bir şekilde dinlemeniz gerektiğini savunan Evliyaoğlu, ben dili ile yapılan dinlemenin çocuklarınıza hayatlarının her döneminde yardımcı olabilmeniz için en önemli nokta olduğunu vurguluyor.

3- Anne baba tutumları
“Ebeveyn ehliyeti” programımızın üçüncü haftasında ele alınacak olan anne baba tutumları başlıklı konumuzda bizlerde sizlere nasıl bir çocuğun ailesi olmak istediğinizi soruyoruz.

4- Problemleri nasıl aşabiliriz?
Çocuğunuzun sizinle ilişkileri kadar sizin dışındaki ilişkilerinin de gelişiminde önemli olduğunu kaydeden Evliyaoğlu, bu ilişkilerdeki ana problemlerin çoğunlukla çatışmalardan oluştuğunu açıklıyor. Çocuğunuzun bazen kardeşleriyle, bazen arkadaşlarıyla bazen de aile bireyleriyle yaşayabileceği çatışmalarda tansiyonu düşürmenin, arabuluculuk teknikleri uygulamanın şart olduğunu ifade eden Evliyaoğlu, “Ebeveyn ehliyeti” programının son haftasında bu konunun ele alındığını paylaşıyor.

Detaylı bilgi ve ön kayıt: 0212 570 80 68