“AYŞE GÜNAY” İstasyon Sanat Galerisinde

ayse gunay

 

AYŞE GÜNAY

09 Ekim 2015/23Ekim 2015

Açılış: 09 Ekim 2015 Cuma Saat: 18.00 – 20.00

Tasarımcı Ayşe Günay’ın tekstil malzemeleri ile tasarladığı eserleri “Tekstiller” isimli sergi ile 09-23 Ekim 2015 tarihlerinde İstasyon Sanat Akademisi’nde sergileniyor.

Lisansını Orta Doğu Sanatta Yeterliğini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü’nde giysi, tasarım ve sanat ekseninde yaptığı çalışmalar ile tamamlayan tasarımcı halen Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Sergide tekstil malzemeleri ile sanatsal bir dil yaratmayı amaçlayan tasarımcı kullandığı renkler ve kumaş katmanları ile derinlik ve saydamlığın etkilerini araştırırken bir taraftan da yapısal vurgusu yüksek üç boyutlu biçimler yaratmayı amaçlıyor. Bu sebeple; tül, vual gibi saydam ve yarı saydam malzemelerin yanı sıra kadife, poplin gibi tok tekstil malzemelerini kâğıt, metal, boncuk, pat gibi tekstilde deneysel etkiler yaratacak malzemeler ile birleştiriyor.

İki boyutlu tasarımların yanı sıra yapısal denemeler yaptığı üç boyutlu tasarımlarında heykelsi etkileri olan ve çoğunlukla tekstil malzemeleri ile yaratılmış eserlerinde boşluğun tasarımına dair denemeler ve önermelerde bulunuyor. Bu önermelerin ışık/gölge ilişkisi ile yorumlandığı ve fotoğraflandığı işleri ise sergiye fotoğraf kareleri olarak yansımakta. Sanatsal ve deneysel giysi tasarımı ile yüzey ve doku tasarımı üzerinde duran tasarımcının sergideki eserleri daha çok yüzey tasarımına odaklandığı çalışmalarından oluşmakta.

İstasyon Sanat Galerisi

İstiklal Caddesi Bekâr Sokak No: 19 Beyoğlu