Apollon Tapınağı’nda, Massimo Mercelli ziyafeti

Dünyaca ünlü yan flüt sanatçısı Massimo Mercelli ile Oscar ödüllü piyanist ve besteci Luis Bacalov ikilisi; 28 Ağustos 2012, Salı akşamı saat 21:30’daSide 12. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında konser verecekler. Sevilen film müziklerini sanatseverler için, tarihi Apollon Tapınağı’nda seslendirecekler.

 Avrupa Festivaller Birliği (EFA) yönetim kurulu üyeleri arasında da yer alan dünyaca ünlü flütist Massimo Marcelli ve sinema filmlerinin müzik kompozitörlüğünü de yapan ünlü piyanist Luis Bacalov; Apollon Tapınağı’nda verecekleri konserde, sanatseverleri film müziklerinde bir yolculuğa çıkartacak.
André Jaunet ve Maxence Larrieu ile flüt okuyan, henüz 9 yaşındayken Venedik Teatro la Fenice’de ilk konserini veren Massimo Marcelli; Francesco Cilea, Concorso Internazionale Giornate Müzikali ve Concorso Internazionale di Stresa ödüllerinin sahibi. Buenos Airesli dünyaca ünlü piyanist-besteci Luis Bacalov ise; İtalyan yapımı “Il Postino” filmi ile 1996 yılında “En İyi Müzik” dalında kazandığı Oscar ödülünün yanı sıra, iki BAFTA ödülüne layık görülen başarılı bir müzik kompozitörü.
Bu yıl Side Belediyesi tarafından 12.’si düzenlenen, 2010 yılında Avrupa Festivaller Birliği’ne (EFA) kabul edilen Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali; 25 Ağustos – 30 Eylül 2012 tarihleri arasında düzenleniyor. Sanat yönetmenliğini, önceki yıllarda olduğu gibi Remzi Buharalı’nın üstlendiği festival, Side Antik Tiyatrosu’nda ve Apollon Tapınağı’nda ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşuyor.
Kaynak(…)