Alan Parsons, PSM Caz Festivali’nde

1980’li senelere damga vuran progresif müziğin efsanelerinden Alan Parsons Live Project, 31 Mayıs’ta PSM Caz Festivali’nde sevenleriyle buluşacak.

Bu sene 25 Nisan–1 Haziran tarihleri arasında 3. defa gerçekleşecek PSM Caz Festival’i bir efsaneyi ağırlayacak. İngiltere progresif müzik sahnesinin efsanelerinden Alan Parsons Live Project 31 Mayıs akşamı Turkcell Sahnesi’nde sevenleriyle buluşacak.

Pink Floyd’un ses mühendisi ve prodüktör Alan Parsons ve şarkıcı/söz yazarı Eric Woolfson tarafından 1975 yılında kurulan Alan Parsons Live Project, elektronik ve senfonik öğeleri harmanladığı parçalarıyla dikkat çekiyor.

1980 yıllarına damga vurdu

1987’ye kadar müzik dünyasına damga vuran ve birçok sanatçıya yeni bakış açıları kazandıran Alan Parsons Live Project, elektronik enstrümanları başarıyla kullanması, balladları, enstrümantal eserleri ve hareketli dans parçalarıyla müzikseverlerin favorileri arasında yer alıyor. Konsept albümlerinde etkilendikleri sanat eserlerinden ve toplumsal sorunlardan ilham alan grubun müzik listelerini alt üst eden 1982 tarihli “Eye in the Sky” albümü, efsaneler arasında gösteriliyor.