4. İstanbul Tasarım Bienali başlıyor

Okullar Okulu başlığıyla düzenlenen 4. İstanbul Tasarım Bienali’nin ev sahipleri arasında yer alan Akbank Sanat, altı hafta boyunca sanatseverleri ağırlayacak.

Türkiye’de sanatın gelişimine çeyrek yüzyıldır destek veren Akbank Sanat, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Okullar Okulu başlığıyla düzenlenen 4. İstanbul Tasarım Bienali’nde 22 Eylül – 4 Kasım tarihleri arasında Bozum Okulu (Unmaking School) etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

Akbank Sanat’ta görülebilecek Bozum Okulu (Unmaking School), insanoğlunun durdurulamayan yaratıcılık içgüdüsünün üretimden iş dünyasına ve kentleşmeye uzanan bir yelpazede dünya dengelerini nasıl şekillendirdiğini inceliyor. Bozum Okulu’ndaki proje ve etkinlikler, eski ve yeni haritalandırma tekniklerinin yanı sıra mekâna özgü üretim biçimlerini sorguya açıyor.

“Öğrenme biçimi olarak tasarımı, tasarım biçimi olarak da öğrenmeyi” inceleyen 4. İstanbul Tasarım Bienali, Türkiye ve yurtdışından uygulamacıları, eğitimcileri ve düşünürleri, ortak bir diyalog ve üretim mekânı yaratmak için bir araya getirecek. Tasarımı ve öğrenme biçimlerimizi sorgulayan 4. İstanbul Tasarım Bienali’nde 100’den fazla katılımcı yer alacak.