Zumba Dansı İle Zayıflamaya Ne Dersiniz?

Oflayıp puflayarak ‘Bitse de gitsek’ diyerek yapılan sporların dönemi bitti! Artık eğlenerek zayıflamak moda.

Hem eğlen hem kilo ver! Zumba Kursumuza Bekliyoruz… Hafta içi akşam kurslarımıza kayıtlarımız devam ediyor. Sayfanın en altındaki formu doldurabilirsiniz.

Günümüzde egzersizlerin çoğu karşılıklı rekabeti kızıştırmadan fiziksel ve ruhsal sağlık ögelerine yoğunlaşıyor. Dünyadaki en son akım eğlenceli egzersizlerle geliştirilen ve korunan uyumlu ve dinç bir vücuda sahip olmak… Yani artık sıkılarak ‘Bir an önce bitse de gitsek’ diyerek yapılan sporların miyadı doldu. Artık dünyanın dört bir yanındaki insanlar zayıflayıp forma girerken eğlenmek de istiyor.

ZUMBA: ‘Gizlenmiş eğlence’ olarak tanımlanan Zumba ile daha 10 gün olmadan bir beden küçüldüğünüzü hissedebiliyorsunuz. Zumbanın; Amerika ıngiltere Kanada Çin Tayvan ıtalya ve Portekiz’in de arasında olduğu 35’ten fazla ülkede üç milyondan fazla bağımlısı bulunuyor.

LATİN DANSIYLA YAPILIYOR

Tüm dünyayı sallayan zumba Latin dans ritmlerini dinamik egzersiz hareketleri ile birleştiriyor. Zumba egzersizi rutin bulanlara spor yapmaları için çok cazip bir alternatif sunuyor. Dünyanın bir numaralı dans-fitness çılgınlığı olarak tanımlanan bu spor vücut çalıştırmayı adeta partiye dönüştürüyor. Zumbayı benzersiz kılan; eğlenceli farklı kolay ve etkili olması… Sağlıklı bir bağımlılık da diyebileceğimiz Zumba bu yönleriyle çoktan trend haline geldi bile… 7 den 77’ye herkes Zumbalayabiliyor. Kolay uygulanabilir adımları kadar eğlenceli olması ile de kişiye egzersiz yaptığını fark ettirmeden tüm vücudu güçlendirip şekillendiriyor. Fit ve zinde bir görünüm sağlıyor.

TÜM KASLARI ÇALIŞTIRIYOR

Zumba sadece kalça ve karnı değil vücuttaki tüm kasları çalıştırıyor! Kasları esnetip güçlendiriyor kan basıncının kontrolüne yardımcı oluyor vücut yağlarını azaltıyor fiziksel görünümü dengeyi ve duruşu geliştiriyor. Zumba yapan kişilerin kanındaki oksijen seviyesi artıyor. Ayrıca Zumba kişinin ruhsal durumunu iyileştirip stresten kurtulmasını da sağlıyor. Bir saatlik Zumba egzersizi ile 500 kaloriden fazla yakılabiliyor.

Zumba’nın Faydaları?

1990 yıllların ortalarında Latin Amerika’da keşfedilen, salsa dansına benzeyen Zumba, esas popülerliğini 1999 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne geldikten sonra kazanmış. Zumba’nın öğretildiği ve egzersizlerin yer aldığı videoların satışa çıkması ile birlikte pek çok spor salonu bu melez dansı programlarına eklemiş.

Genellikle 1 saat olarak ayarlanan Zumba dansı, dansı yaptıran hocanın belirlediği koreografiye göre göbek dansı, hip hop ve diğer dans biçimlerinin bir karışımı olarak uygulanabiliyor. Dansın yoğunluğu ve yoruculuğu ise sınıfta bulunan öğrencilerin ortalama fizik performansı düşünülerek oluşturuluyor.

Dansın faydaları arasında ilk sırada; özellikle diyet yapanlar için kalori yakabilecekleri, eğlenceli bir egzersiz olması gösteriliyor. Kişi eğlenirken kalori yaktığı için Zumba sınıflarını düzenli olarak takip ediyor ve diyetine bağlı kalırsa kilo vermesi kolaylaşıyor.

Zumba Kursu Kayıt Olmak İçin Aşağıdaki Formu Doldurmanız Halinde Size dönüş Sağlayacağız.

[form form-51]