Yeni nesil sanatçı platformu BASE

İlki geçen yıl gerçekleştirilen sanatçı platformu BASE, Türkiye’nin farklı şehirlerinden yeni mezun sanatçı adaylarını sanatseverlerle buluşturdu.

Yeni nesil sanatçı platformu BASE, Türkiye’nin dört bir yanından yeni mezun sanatçı adaylarını sanatseverlerle buluşturdu.

20 şehirde 30 üniversiteden, sanat kariyerinin başında 94 sanatçı ile tanışmak, onların farklı disiplinlerde 100’ü aşkın yapıtını bir arada görmek ve geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de birbirinden değerli konuşmacıların panellerini takip etmek isteyenler Galata Rum Okulu’nda bir araya geldi.

Bu yıl 65 üniversitenin 2018 mezunlarından yaklaşık bin 200 başvuru alan BASE’nin seçici kurulunda Ali Akay, Ahmet Elhan, Arie Amaya – Akkermans, Aslı Altay, Başak Doğa Temur, Burçak Bingöl, Ceren Erdem, Deniz Artun, Derya Yücel, Ferhat Özgür, Hale Tenger, Huma Kabakcı, İnci Aksoy, Nathalie Angles, Sara Reza, Seyhun Topuz, Şener Özmen ve Yunus Büyükkuşoğlu yer aldı.

Galata Rum Okulu’nun 3 katına yayılan BASE sergisinde Mardin’den Antalya’ya, Batman’dan Kayseri’ye 20 şehirden de genç sanatçıların resim, seramik, video, heykel, yerleştirme, fotoğraf, baskı, cam ve grafik tasarım gibi pek çok farklı sanat dalından 105 yapıtı bulunuyor.