Türkiye’nin ilk yerli çizgi dizisi ‘Kral Şakir’ tiyatroya uyarlandı

Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği, Koca Kafalar’ın yaratıcısı ve Grafi 2000’in kurucusu Varol Yaşaroğlu imzalı ‘‘Kral Şakir-Uzayda Şamata’’ BKM yapımcılığında ilk kez tiyatro sahnesinde… Televizyon ve sinema filminin ardından tiyatroya uyarlanan “Kral Şakir – Uzayda Şamata”3 Kasım Cumartesi günü İstanbul Komedi Festivali kapsamında ilk kez BKM’ de çocukların karşısına çıkacak.

Türk aile yapısı ve kültür öğeleriyle kaynaştırılarak bir aslan ailesinin başından geçen komik ve neşeli hikayeleri anlatan Kral Şakir bu kez tiyatroda…Rejisi, ışığı, sahne tasarımları ve büyük titizlikle çalışılan zorlu kostümleriyle “Kral Şakir – Uzayda Şamata” 3 ay süren hazırlık çalışmasının ardından tiyatro oyunuyla sevenleriyle buluşmaya devam ediyor.

Ünlü karikatürist ve Kral Şakir’in yaratıcısı Varol Yaşaroğlu ‘’Kral Şakir’i dizisi, sinema filmi ve lisanslı ürünleri ile 360 derece yayarak Türkiye’nin en güçlü markalarından birisi haline getirmek için yola çıktık. Kral Şakir’in bir tiyatro oyununun da olmasını çok arzuluyorduk. Bunu ancak yıllardır alanında öncü olmuş BKM gibi büyük ve güçlü bir şirket ile başarabilirdik. Gerçekten senaryosunu ulaştırdığımız andan itibaren BKM’nin yönetmenleri ve ekibi “sevgilerini katarak” büyük bir titizlikle harika bir çalışmaya imza attılar. Grafi2000 Prodüksiyon olarak sahnedeki karakterlerin interaktif etkileşimde olacakları animasyonları en yüksek kalitede hazırlamaya büyük özen gösterdik. Eminiz ki oyunumuzun müzikleri çok beğeni toplayacak ve seyirci tiyatro sahnesinden çok çok mutlu ayrılacaklar’’ dedi.

Oyun programı:

3 Kasım Cumartesi Beşiktaş Kültür Merkezi 13.00
10 Kasım CumartesiMOI Sahne 13.00
11 Kasım PazarBeşiktaş Kültür Merkezi 13.00
18 Kasım PazarBeşiktaş Kültür Merkezi 13.00
24 Kasım CumartesiArtı Sahne Mecidiyeköy 12.00
25 Kasım PazarBeşiktaş Kültür Merkezi 13.00

Kral Şakir Uzayda Şamata hayal dünyasına sizleri bekliyor.
Şakir ve Canan, kaybolan anne ve babalarını bulmak için galaksiler arası çılgın bir yolculuğa atılıyorlar. Fil Necati ve Mirket de onlara bu eğlenceli ve bir o kadar da heyecanlı macerada eşlik ediyor.