Oryantal Dansında Burs

oryantal dersinde narsanattan bursÖzel Nar Sanat Eğitim Kursu olarak, ev hanımlarına oryantal derslerinde %35 burs sağlamaktayız. Oryantal kursu için kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır. Hafta içi 1 gün ve 2 ders saati olacaktır. (1 ders saati 40 dakikadır)

Dersin standart ücreti 250 TL’dir. Ancak Nar Sanat Eğitim Kursu olarak dersimizin %35 burslu ücreti 162 TL’dir. Ön kayıtlarımız başlamıştır. Buraya tıklayarak ön kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Oryantal Dersinin Faydaları

Oryantal Dans faydaları core bölgesini çalıştırması ve omurga esnekliğine katkı ile başlıyor. 33 kemiğin üst üste binmesi ve bu oluşumun bir kas kitlesi ile kaplanması insan vücudunda en ayrıntılı yapılardan birini oluşturur. Ne yazık ki, zengin yapısına karşın omurga; aynı zamanda vücutta zayıf yapılarından biridir. Oryantal dans omurgayı çevreleyen hedef kas grupları için mükemmel bir egzersiz imkanı sunar. Tabii bunun yanında karın kaslarına olan olumlu etkisinden bahsetmeye sanırız fazla gerek yok.

Omurgayı çevreleyen kas gruplarını güçlendirmek oryantal dansın faydalarından sadece bir tanesi. Bu egzersiz sayesinde aynı zamanda vücut ağırlığıan karşı bir egzersiz de yapmış oluyorsunuz. Bu da kemiklerdeki mineral depolanmasını teşvik ediyor ve kemiklerinizin güçlü kalmasını sağlıyor. Kadınlardaki östeoporozu önlemeye yardımcı bir egzersiz olarak düşünürsek ne kadar ilgi çekici değil mi?

Oryantal dans dersleri için bir başka fayda noktası ise; sıkı ve biçimli bacaklar, gelişmiş alt vücut esnekliği ve tabii ki kalori yakımı. Egzersiz şiddeti ve bireyin metabolic özelliklerine göre değişmekle birlikte bir saatlik oryantal derste ortalama 400 kalori yakabiliyorsunuz. Düşük darbeli yapıda bir egzersiz de olduğundan bu derse her yaştaki kişi çekinmeden katılabiliyor.

Bir fayda daha: Abdominal ve kalça kaslarının sıkılaşıp güçlenmesi kadınların doğum öncesi hazırlığı için de mükemmel bir özellik taşıyor. ‘Sallanan Pelvic’ benzetmesiyle nitelendirilebilecek hareketler annelerin kalçalarındaki esnekliği arttırarak daha rahat doğum yapmalarını sağlıyor.

Oryantal dans dersleri ; fiziksel olduğu kadar duygusal ve zihinsel faydalar da sağlıyor. Araştırmalar bu derslere giren kişilerin ritmik, sallanan ve dairesel hareket yaparak vücutlarına bir çeşit meditasyon etkisi yapabildiklerini gösteriyor. Katılımcıların zamanla elde ettikleri sonuçlar incelendiğinde bu kişilerin stres ve kaygılarının azaldığı ve zihinsel netliklerinin arttığı sonucu çıkmış.