Nilüfer Çocuk Korosu’ndan yeni yıl konseri

Nilüfer Çocuk Korosu ve Nilüfer Gençlik Hazırlık Korosu verdikleri ‘Yeni Yıl’ konseriyle büyük beğeni topladı.

Nilüfer Belediyesi bünyesinde 2016 yılında kurulan ve elde ettiği başarılarla ödüllü korolar arasına giren Nilüfer Çocuk Korosu ve Nilüfer Gençlik Hazırlık Korosu, bu kez ‘Yeni Yıl’ konseriyle sahne aldı. Şef Suat Şahin önderliğinde Nazım Hikmet Kültürevi’nde sahneye çıkan korolar, performanslarıyla beğeni topladı. Çocukların aileleri de geceye katılarak yaşanan heyecana ortak oldu. 94 koro üyesi gecede seslendirdikleri eserlerle profesyonelleri aratmadı. ‘Siyahamba’, ‘Acemi Avcı’, ‘Şiirlerle Büyüsün Çocuklar’, ‘Rüzgara Saldım Renkleri’ başta olmak üzere birçok eseri başarıyla seslendiren koro gecenin sonunda ayakta alkışlandı.

Geceye katılan Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Yıldız, konser sonunda Şef Suat Şahin ve ekibine Başkan Turgay Erdem adına teşekkür etti. Nilüfer Belediyesi’nin her zaman sanata ve sanatçıya destek olmaya devam edeceğini vurgulayan Yıldız, ailelere de çocuklarını emanet ettikleri için teşekkür etti.

Şef Suat Şahin de kısa zamanda büyük başarılar elde ettiklerini ifade ederek, verilen emeğin karşılığını almanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.