Nerede Olursanız Olun ; 30 Nisan – 07 Mayıs Arası Sanatla Olun !

Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de ‘Yeni Türkü albüm tanıtım konseri’, perşembe günü saat 21.00’de ‘Eflatun’ konseri izlenebilir.

sanat duyuru

■ Devlet Tiyatroları’nda Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Birdy” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Aşkın Sıradanlığı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Beyoğlu Küçük Sahne’de “Herkesin Bildiği Sırlar” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Bedensiz Kadın” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Zeytinburnu Sahnesi’nde “Zalım Mahmut” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 661 38 94)

■ Şehir Tiyatroları’nda Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Lüküs Hayat” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde www.aşkbu-mu.com perşembe 20.30, “Hangisi Babası” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Külhanbeyli Müzikali” cumartesi 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00, “Aklı Havada” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı 20.30, “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30. (0 212 251 18 65)

■ Dostlar Tiyatrosu’nda “Ben Bertolt Brecht” cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu, cumartesi 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi. (0 212 252 59 35)

■ Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” perşembe 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00.

■ Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde “Beni Yeniden Sev” perşembe 20.30 (0 216 658 00 00)

■ Krek’te “Bayrak” bugün 20.30 (0 212 311 78 24 )

■ Kumbaracı50’de “444“ bugün 20.30 (0 212 243 50 51)

■ İkincikat’ta “Yalnız Batı” çarşamba, “Yok Oğlum, Biz Evdeyiz” perşembe, “Aut” cuma, cumartesi, “Tetikçi” pazar 21.00 (0 212 292 32 47)

■ DOT’ta “Süpernova” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi, pazar 21.00 (0 212 232 44 40)

■ Maya Sahnesi’nde “Selam Sana Shakespeare” çarşamba 20.30, “4.48 Psikoz” perşembe 20.30, “Üstü Kalsın” cuma 20.30, “Van Gogh” cumartesi 20.30. (0 212 252 74 52)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Antigone/İstanbul DT” yarından itibaren 6 Mayıs’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Nâzım Hikmet’in İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” 8-12 Mayıs tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 12 ve 13 Mayıs’ta saat 11.00’de. (0312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” yarından itibaren 6 Mayıs’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Haydi Karına Koş” 8-13 Mayıs’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 9 Mayıs’ta saat 11.00’de. (0312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” yarın ve 4 Mayıs’ta saat 20.00’de, 6 Mayıs’ta saat 15.00’te, “Genç Osman” 8, 13 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye” yarından itibaren 6 Mayıs’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, “Elma Hırsızları” 8-13 Mayıs tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te. (0312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Venedik Taciri” yarından itibaren 13 Mayıs’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te. (0312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Yosunlar” yarından itibaren 12 Mayıs’a dek saat 18.30’da. (0312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” yarın ve 4, 8, 11 Mayıs’ta saat 20.00’de, 6 ve 13 Mayıs’ta saat 13.00’te. (0312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 2, 3 Mayıs’ta saat 20.00’de, 5 Mayıs’ta saat 15.00’te, “Orkestra” 9, 10 Mayıs’ta saat 20.00’de, 12 Mayıs’ta saat 15.00’te. (0312 427 19 71)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Tek Kişilik Şehir” yarından itibaren 5 Mayıs’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” 8-13 Mayıs’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 6 ve 8 Mayıs’ta saat 11.00’de. (0312 467 17 44)

■ Ertan Gösteri Merkezi’nde, Ankara Deneme Sahnesi’nce sahnelenecek “Kadınları İsyanı” adlı oyun her pazartesi saat 20.00’de. (0312 212 32 31)

ADANA

■ Devlet Tiyatroları – Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, bu hafta sonu görkemli bir gösteriyle son bulacak. Bugün ve yarın 20.00’de Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu oyuncularının, Ayşe Bayramoğlu’nun yazdığı, Tilbe Saran’ın yönettiği, “Düğün” adlı oyunla tiyatroseverlerin karşısına çıkmasının ardından Ankara Devlet Tiyatrosu, Tennessee Williams’ın ünlü oyunu “Sırça Kümes” ile çarşamba, perşembe ve cuma günleri 20.00’de sahnede olacak. Festivalin kapanışını ise geçtiğimiz yıl, “Malaya” adlı gösteriyle sıradışı bir performans sunan Hollandalı “Close Act Grubu” yapacak. Bu yıl da 19.00’da Atatürk Parkı’ndan başlayarak Tren Garı’na kadar olan güzergâhta, “Pi Leau” adlı sokak gösterisini sunacak olan konuk sanatçıların renkli ve görkemli gösterisinde sanatseverleri, zengin görsel şovlarla anlatılan etkileyici bir hikâye bekliyor. (0322 352 33 55)

■ Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu oyuncuları, Üstün Dökmen’in yazdığı, Ali Hürol’un sahneye koyduğu, “Komşu Köyün Delisi” adlı oyunu, çarşamba günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00’te yeniden sahneleyecek. (0322 458 00 08)

TRABZON

■ Trabzon Devlet Tiyatrosu-Haluk Ongan Sahnesi’nde- Ankara Devlet Tiyatrosu “Barış” çarşamba 20:00; Hüseyin Kazaz Sahnesi-Letonya Rezekne Tiyatrosu “Palavraya kanma” perşembe 18:00, Haluk Ongan – Gürcistan/Marjanishvili Tiyatrosu “Aşk Çemberi” perşembe 20:00; Hüseyin Kazaz – Bursa Devlet Tiyatrosu “Tek Kişilik Yaşam” cuma 18:00, Haluk Ongan – Yunanistan Anagnosis Tiyatrosu “İz Sürücüler” cuma 20:00; Hüseyin Kazaz – Bursa Devlet Tiyatrosu “Tek Kişilik Yaşam” cumartesi 18:00, Haluk Ongan – İstanbul Devlet Tiyatrosu “Sidikli Kasabası” cumartesi 20:00; Hüseyin Kazaz-Bursa Devlet Tiyatrosu “Tek Kişilik Yaşam” pazar 18:00, Haluk Ongan – İstanbul Devlet Tiyatrosu “Sidikli Kasabası” pazar 20:00. (0462 230 10 44)

İZMİR

■ İzmir Devlet Tiyatrosu, Justine Del Corte’nin yazdığı Sinan Pekinton’un yönettiği “Sıçan” adlı oyunu 1-2 Mayıs 2012 salı ve çarşamba günleri saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Sahne’de sergileyecek. (0362 431 50 00)

Sergi

İSTANBUL

■ Ayşe Özen’in “Affet Beni Afro@dit Teknoloji” isimli sergisi 3 – 20 Mayıs tarihleri arasında Olcal Art’ta. (0 2 1 6 411 17 13)

■ Anne Sanatçılardan Annelere isimli sergi 1-12 Mayıs tarihleri arasında Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Turgut Yüksel’in “Tarihte Bugün” isimli sergisi 1-15 Mayıs tarihleri arasında Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 – 54)

■ Nilüfer Moayeri’nin sergi 2-15 Mayıs tarihleri arasında Galeri Binyıl’da. (0212 240 34 45)

■ Nelli’nin “Yol – My Way” isimli sergisi 3-27 Mayıs tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0212 249 01 50)

■ Barış Cihanoğlu ’nun “Feromon Etkisi” isimli sergisi 3-31 Mayıs tarihleri arasında Galeri Ilayda’da. (0 212 227 92 92)

■ Merkezde isimli karma sergi 3 Mayıs – 10 Haziran tarihleri arasında Galeri Linart’ta.

■ Şenay Lüle’nin “Soyutlamalar” isimli sergisi 4-11 Mayıs tarihleri arasında Ramada Kültür Sanat Merkezi’nde. (0 216 474 98 00)

■ Sezgin Sander’in “Yeniden Görmek” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Ayşe Takı Galerisi’nde. (0 2 1 2 343 21 54)

■ Olca Uzunokur’un baskıresim sergisi 30 Nisan’a kadar Galeri FE’de. (0 216 368 63 78)

■ Yiğit Uygur’un fotoğraf sergisi 30 Nisan’a kadar Nuru Ziya Suites’te.

■ Birsel Bosut Gürbüz’ün “Mavi Kareler” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

■ İsmail Gülgeç’in sergisi 30 Nisan’a kadar İstanbul Karikatür ve Mizah Merkezi’nde.

■ Fatih Merter’in ‘Saklı Senfoni’ isimli sergisi 1 Mayıs’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Bjarne Melgaard’ın sergisi 2 Mayıs’a kadar GaleriArtist’te. (0212 227 68 52)

■ Volker März ’ın “Volkan Kadınları / The Woman of The Vulcano” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Art 350’de. (0216 369 80 50)

■ İsmet Vildan Alptekin’in “Paris’in Çatıları” isimli fotoğraf sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri Işık’ta.

■ Recep Batuk’un sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)

■ Erol Akyavaş’ın sergisi 5 Mayısa kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Serap Atala’nın sergisi 5 Mayıs’a kadar Artev Sanat Galerisi’nde. (0216 449 46 75)

■ Şevket Sönmez’in sergisi 5 Mayıs’a kadar Galeri Merkur’de. (212 225 37 37)

■ Aylin Ataç’ın “Devinim” isimli sergisi 5 Mayıs’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

■ La La La İnsan Adımları – Boijmans Van Beuningen Müzesi Koleksiyonu’ndan Bir Seçkiisimli sergi 6 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 53)

■ Şafak Taner’in “Geriye/De/Kalan” isimli sergisi 6 Mayıs’a kadar G-art’ta.

■ Basako, Josef Danner, Cemal Demir, Hüseyin Işık’ın sergisi 6 Mayıs’a kadar Art Suites Gallery’de.

■ Aydemir Ökmen’in “Renk Senfonileri” isimli resim sergisi 6 Mayıs’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

■ Kat Malikleri Toplantısı isimli karma sergi 6 Mayıs’a kadar GaleriBu’da. (0212 263 74 81)

■ Serap Atala’nın sergisi 7 Mayıs’a kadar Artev’de. (0216 449 46 75)

■ Elmas Deniz’in “ELMAS” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.

■ Zeynep Birced’in “Beats per Unit” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Gama Sanat Galerisi’nde.

■ Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “Sözün İzi” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

■ Oyun Alanları: Grafik Tasarımcıların Deneysel Üretimleri Hakkında Bir Sergi 9 Mayıs’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Figen Batı’nın “der’in” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Odakule Sanat Galerisi’nde.

■ Charles Csuri’nin “Zamanın Eskiz Defterleri” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Sabancı Üniversitesi’nde. (0216 483 90 97)

■ Charles Csuri’nin sergisi 10 Mayıs’a kadar Kasa Galeri, Karaköy’de.

■ Jochen Proehl’ın “Unearthed” sergisi 10 Mayıs’a kadar cda Projects’te. (0212 251 12 74)

■ Doğu Çankaya’nın sergisi 12 Mayıs’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ “Anne”lere isimli karma sergi 12 Mayıs’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Gülten İmamoğlu’nun sergisi 12 Mayıs’a kadar Rumeli Cad. Birlik Apartmanı’nda.

■ Lebibe Sonuç’un “Femina” isimli sergisi 12 Mayıs’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Tarih Nehri ve Segment #1A isimli sergiler 13 Mayıs’a kadar BORUSAN CONTEMPORARY’de.

■ Franz Ackermann’ın “Transit” isimli sergisi 13 Mayıs’a kadar Dirimart’ta. (0212 291 34 34)

■ Ayşe Wilson’ın “Biz Küçükken” başlıklı sergisi 13 Mayıs’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

■ Güzhan Müstecaplıoğlu’nun sergisi 13 Mayıs’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

■ Dr. Demir Fıtrat Onger koleksiyonundaki Paris Ekolü Sanatçıları Sergisi 14 Mayıs’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde.

■ Van Gogh Alive isimli sergi 15 Mayıs’a kadar Karaköy Antrepo 3’te.

■ Murat Sarıyar’ın “Varolmayanlar” isimli sergisi 15 Mayıs’a kadar Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nda.

■ Gül Erali’nin Seramik Heykel Sergisi 15 Mayıs’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde.

■ Mehmet Ulusel’in “Meşguliyetle Tedavi 2” isimli sergi 15 Mayıs’a kadar Gallery 2’de. (212 291 37 91)

■ Recep Çiftci’nin “Olmak İçin Ölmek” isimli sergisi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde.

■ Ercan Arslan’ın “Lost in Color” isimli sergisi 18 Mayıs’a kadar Galatea Art’ta. (212 245 33 20)

■ Horasan’ın “Labirent” isimli sergisi 19 Mayıs’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 67 09)

■ Ercan Sert’in “Mahrem-i Esrar” isimli sergisi 19 Mayıs’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)

■ Mehmet Aksoy’un 50. yıl sergisi 20 Mayıs’a kadar Tophane-i Amire’de.

■ Esma Paçal Turam’ın “Günlerden Bir Gün” isimli sergisi 20 Mayıs’a kadar Apel’de. (0212 292 72 36)

■ Yılmaz Güney 74. Doğum Yılı Sergisi 22 Mayıs’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde. (0216 386 26 81)

■ Belkıs Balpınar’ın “Artkilim Sergisi” sergisi 22 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

■ Lyndl Hall ve Erdem Taşdelen’in sergisi 23 Mayıs’a kadar Eski Sanatorium’da.

■ Gogi Çagelişvili’nin “Mavi” adlı resim sergisi 24 Mayıs’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 252 68 12)

■ Sahir Abacı’nın “Birinci Harman” adlı sergisi 24 Mayıs’a kadar Fototrek Fotograf Merkezi’nde.

■ Nevin Aladağ’ın sergisi 26 Mayıs’a kadar RAMPA’da.

■ Mona Hatoum’un “Hâlâ Buradasın” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Nevin Aladağ’ın “Sahne” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Hayal İncedoğan’ın “Rüzgâr Yabanidir” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Amerikan Hastanesi “Operation Room”da.

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Mustafa Köseoğlu’nun sergisi 31 Mayıs’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Sean Lee’nin “Ev Ödevi” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar The Empire Project’te.

■ Dünden Sonra isimli fotoğraf sergisi 3 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 53)

■ Yaşayan, Savaşan Osmanlı ve Diyoramaları sergisi 6 Haziran’a kadar Büyük Mabeyn Köşkü’nde.

■ Koray Ariş’in retrospektif sergisi 9 Haziran’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Rembrandt ve Çağdaşları sergisi 10 Haziran’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Juan Botello Lucas’ın sergisi 16 Haziran’a kadar Pi artworks Tophane’de. (02122454087)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

■ Goya’nın “Zamanının Tanığı” isimli sergisi 29 Temmuz’a kadar Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde.

ANKARA

■ Nimet Keser – resim – 4 Mayıs’a dek – Aysel Gözübüyük Sanat Evi’nde. (0312 241 06 95)

■ Abdurrahman Kaplan – desen – 4 Mayıs’a dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0312 418 02 53)

■ Adnan Turani – resim – 5 Mayıs’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0312 468 86 70)

■ 100’de Yüz – karma fotoğraf – 7 Mayıs’a dek – Galeri Kara’da. (0312 433 12 35)

■ Orhan Benli – resim – 7 Mayıs’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0312 439 78 80)

■ Nevzat Akoral – resim – 8 Mayıs’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0312 440 43 24)

■ Ali Boğa & Neriman Küçükbeycan – resim – 12 Mayıs’a dek – Milli Piyango Talih Kuşu Sanat Galerisi’nde. (0312 418 11 29)

■ Vahap Demirbaş – resim – 12 Mayıs’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0312 441 36 34)

■ Gülveli Kara – resim – 16 Mayıs’a dek – Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)

■ Melike Taşçıoğlu – resim – 16 Mayıs’a dek – Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)

■ Süheyla Sabır – resim – 18 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 466 05 40)

ADANA

■ RSM Atölyesi sanatçılarının çalışmalarının yer aldığı ortak resim sergisi, AÇS Sanat Galerisi’nde sürüyor. (0322 453 44 45)

■ Sanatçı Nasır Türk’ün, “Ah Mardin Konuşabilse” adlı resim sergisi Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi üst fuayesinde sürüyor. Sergi 4 Mayıs tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0322 352 33 55)

■ Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Çimento Sanayi ve Adana Ressamlar Derneği’nin işbirliğiyle düzenlenen, “Ödüllü Eserler Koleksiyonu Sergisi II” 75. Yıl Sanat Galerisi’nde sürüyor. 31 eserin yer aldığı sergi, 12 Mayıs tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık tutulacak. (0322 455 38 87)

İZMİR

■ Aphrodisias Sanat Merkezi, 12 Mayıs’a dek “Enerjik Bakış” fotoğraf sergisini ağırlayacak.

■ Sezin Haşıcı’nın özgün baskıresim ve resim sergisi, 16 Mayıs’a dek Ege Üniversitesi 50. Yıl Köşkü Sanat Galerisi’nde izlenimde.

■ Emin Özdemir’in özgün baskıresim sergisi, Ege Üniversitesi MÖTBE Kültür Merkezi’nde 4 Mayıs’a dek görülebilir.

■ Engin Tosun Kaytmaz’ın “Objektifime Takılanlar” başlıklı fotoğraf sergisi, 8 Mayıs’a dek İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi ve Galerisi’nde görülebilir.

■ Eren Eyüboğlu’nun retrospektif sergisi 2 Haziran’a dek İş Sanat İzmir Galerisi’nde.

■ Naile Akıncı resim sergisi, 5 Mayıs’a dek Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nde izlenimde.

■ Kore Resim Sanatı Sergisi 10 Mayıs’a dek Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi’nde izlenimde.

■ 3 Renk 3 Kadın resim sergisi, 4 Mayıs’a dek Karabağlar Belediyesi Çalıkuşu Kongre ve Sergi Salonu’nda görülebilir.

■ İzmir Sanat, 2-14 Mayıs tarihleri arasında Turgut Pura Vakfı Resim Heykel Atölyesi Sergisi’ne ev sahipliği yapacak.

■ TRT sunucularından Çağatay Gökmen’in Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki resim sergisi yarın sona eriyor.

■ Elif Yavuz’un heykel sergisi 8 Mayıs’a dek İzmir Resim Heykel Müzesi’nde izlenimde.

MERSİN

■ Günebakan, Gişkad, Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Merkam, İçel Sanat Kulübü ve İstanbul Ekav’ın ortak düzenlediği, “Dikkat Kadın” adlı sergi, Sanat Sokağı, M.İlhan-A.Uğural Galerisi ve Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde izlenime açık tutuluyor. Sanatseverler sergiyi 15 Mayıs tarihine dek görebilecek.

(0324 238 10 88)

■ Ressam Onur Çetin’in, “Ben” adlı yağlı boya resim sergisi sürüyor. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Sanat Galerisi’ndeki sergi, hafta boyu izlenebilecek. (0324 238 95 00)

Müzik

İSTANBUL

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “‘Üç Viyana Klasiği: Haydn – Mozart – Beethoven’, Burçin Büke (piyano)”konseri izlenebilir. (0216 346 15 31)

■ ‘Nardis Jazz Club’ta bugün saat 21.30’da “Yinon Muallem”, yarın saat 21.30’da “Kamil Erdem & Berkant Çelen & Yurdal Çağlar Trio”, çarşamba günü saat 21.30’da “Yaz Baltacıgil Quartet”, perşembe günü saat 21.30’da “Elif Turan Quartet”, cuma günü saat 22.30’da “Luis Ernesto Gomez y LA DESCARGA Band”, cumartesi günü saat 22.30’da“GARANTİ PORTFÖY JAZZ GECESİ – Meltem Ege Septet” konseri izlenebilir. (0212 244 63 27)

■ ‘garajistanbul’da bugün saat 23.00’te “Radio Moscow”, cuma günü saat 22.00’de “Jameson Movie Sounds Presents Michael Gira ve A Hawk and A Hacksaw”, cumartesi günü saat 21.45’te “Redd” konseri izlenebilir. (0212 244 44 99)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde bugün saat 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası – Yaz Geceleri”, cuma günü saat 20.00’da“İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0216 386 29 49)

■ ‘Babylon’da bugün saat 19.00’da “Social Inclusion Band: Düşler Akademisi”, yarın ve çarşamba günü saat 21.30’da “Woodkid”, perşembe günü saat 21.30’da “Chinawoman”, cumartesi günü saat 00.30’da “Burn Electronica/Dubstep Series: Rustie” ve saat 22.00’de “‘B Yüzü’ ve ‘WEARTBEAT’ Sunar: ‘Blackbird Blackbird (ABD)’”, pazar günü 00.30’da “Mark Farina” konseri izlenebilir. (0212 292 73 68)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Zift”, yarın saat 22.30’da “Hediye Güven”, çarşamba günü saat 22.30’da “Barlas”, perşembe günü saat 22.30’da “Doa Band”, cuma günü saat 22.30’da“Mabel Matiz” konseri izlenebilir. (0212 244 25 58)

■ ‘Salon’da çarşamba günü saat 21.30’da “Yahya Dai Quartet”, perşembe ve cuma günü saat 21.30’da “Patrick Wolf”, cumartesi günü saat 21.30’da “Esmerine” konseri izlenebilir. (0212 334 07 52)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Yeni Türkü albüm tanıtım konseri”, perşembe günü saat 21.00’de “Eflatun” konseri izlenebilir. (0212 249 07 49)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba günü saat 20.00’de“Toros Can”, perşembe günü saat 20.00’de “Indialucia”, cuma günü saat 20.00’de “Muammer Ketencoğlu”, cumartesi günü saat 20.00’de“Farruco Flamenconcierto”, pazar günü saat 11.30’da “İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu” ve saat 20.00’de “Balkan Brass Battle” konseri izlenebilir. (0212 231 54 97)

■ ‘İstanbul Live’da çarşamba günü saat 21.00’de “Gür Akad”, cuma günü saat 21.00’de “Bulutsuzluk Özlemi Eski Gitarcılarıyla Buluşuyor – 2”konseri izlenebilir. (0541 889 10 90)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde Borusan Classical Series kapsamında çarşamba günü saat 20.00’de “Modern Diyaloglar”, perşembe günü saat 20.00’de “Ensemble Architek’Türk: Dostum Ravel”, cuma günü saat 20.00’de “Kontrbas ve Oda Müziği”, cumartesi günü saat 20.00’de“Lepidus Quartet ‘Do Minör Gecesi’” konseri izlenebilir. (0212 336 32 80)

■ ‘Akbank Sanat’ta cuma günü saat 20.00’de “Marcin Dylla” konseri izlenebilir. (0212 252 35 00)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde pazar günü saat 20.00’de “Deutsche Kammerphilarmonie Bremen” konseri izlenebilir. (0212 316 10 83)

Gösteri-Söyleşi

İSTANBUL

■ ‘Fulya Sanat’ta cumartesi ve pazar günleri saat 20.30’da “Shangay Şarkı ve Dans” başlıklı dans gösterisi sahnelenecek.

(0212 215 60 37/38)

■ ‘CRR Konser Salonu’nda cumartesi günü saat 20.00’de “Farruco Flamenconcierto” başlıklı dans gösterisi sahnelenecek.

(0212 232 98 30)

■ ‘Parkorman’da cumartesi günü saat 12.00’den itibaren “Hıdrellez”festivali gerçekleşiyor.

(0212 328 20 00)

■ ‘Goethe-İnstitut İstanbul’da perşembe günü saat 19.00’da“Pianomania” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 249 20 09)

■ ‘Profilo Kültür Merkezi Küçük Salon’da “Kuantum Aşk” başlıklı stand- up gösterisi sahnelenecek.

(0212 216 44 00)

Opera-Bale

İSTANBUL

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda pazar günü saat 11.00’de “Çocuk Dünyası” adlı çocuk müzikali seslendirilecek.

(0216 346 15 31)

MERSİN

■ Mersin Devlet Opera ve Balesi, 3 Mayıs perşembe günü, Mikis Teodorakis’in müziklerini, Lorca Massine’nin koreografisini yaptığı, “Zorba” adlı bale ile sanatseverlerin karşısına ilk kez çıkacak. (0324 237 91 30)

SAMSUN

■ Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni Prof. Rengim Gökmen’in orkestra şefliğini üstleneceği, Carl Orff’un “Carmina Burana” eseri 30 Nisan 2012 pazartesi günü saat 20.00’de Samsun Devlet Opera ve Balesi Korosu, Orkestrası ve Çocuk Korosu sanatçıları tarafından sanatseverlerin beğenisine sunulacak. (0362 431 50 00)

Kaynak : [-]

 

Benzer Kategoriler