Nerede Olursanız Olun ; 02 Nisan – 08 Nisan arası Sanatla Olun !

Selim Altan’ın “Guvaşlar” isimli sergisi 3 – 21 Nisan tarihleri arasında Galeri Oda’da.

MÜZİK

İSTANBUL

■ ‘İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde bugün saat 20.00’de “Fazıl Say – Patricia Kopatchinskaja” konseri izlenebilir. (0 212 498 41 41)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Ambulans”, yarın saat 22.30’da “Aklan Akdağ”, çarşamba günü saat 22.30’da “Neyse”, perşembe günü saat 22.30’da “Ayşegül İnci Project”, cuma günü saat 22.30’da “Mabel Matiz” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Lokal Anestezi Special Guest: Model”, çarşamba günü saat 21.30’da “Kolektif İstanbul”, perşembe günü saat 21.30’da “Nirvana Tribute Band: Nervana” ve saat 23.00’fe “Radyo Eksen Grunge Revival by Güven”, cuma günü saat 23.00’te “Shantel Dj Set”, cumartesi günü saat 23.00’te “Burn Dubstep Series: Numbers Night: Redinho (live) + Spencer + Deadboy”, pazar günü saat 20.30’da “Summer Camp” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘garajistanbul’da çarşamba günü saat 22.30’da “Taksim Trio”, cuma günü saat 22.00’de “Jeronimo Maya – Erdal Akkaya: Endülüs’ten Anadolu’ya” konseri izlenebilir. (0 212 244 44 99)

■ ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “100 Derece Lansman”, perşembe günü saat 21.30’da “Cem Özel”, cuma günü saat 22.30’da “Can Bonomo: Akustik”, cumartesi günü saat 23.30’da “Sattas” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Salon’da cuma günü saat 22.30’da “My Brightest Diamond”, cumartesi günü saat 22.30’da “Xiu Xiu” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “Naked Drum Project”, perşembe günü saat 21.30’da “Nova Muzak Series – Kammerflimmer Kollektief”, cuma günü saat 21.30’da “Yansımalar”, cumartesi günü saat 21.30’da “Canti Liberi” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Münih Oda Orkestrası”, cuma günü saat 20.00’de “Gonzalo Rubalcaba Trio” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda perşembe günü saat 20.00’de “Ali Reza Ghorbani -Dorsaf Hamdani: Ivresse”, cuma günü saat 20.00’de “Erkan Oğur: Anatolian Blues Project” konseri izlenebilir. ( 0 212 231 54 97)

■ ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cuma günü saat 21.00’de “Zülfü Livaneli”, cumartesi günü saat 21.00’de “Bülent Ersoy – Muazzez Abacı – Adnan Şenses” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

■ ‘Nardis Jazz Club’ta bugün saat 21.30’da “Eren Noyan Band”, yarın saat 21.30’da “Ülkem Özsezen’s Newbury Quintet”, çarşamba günü saat 21.30’da “Nicolas Meier Trio”, perşembe günü saat 21.30’da “Yavuz Akyacızı Quartet”, cuma günü saat 22.30’da “Karma Doluca Gecesi” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

■ ‘Bronx’ta cuma günü saat 22.00’de “Athena” konseri izlenebilir. (0 212 293 53 98)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta cuma günü saat 20.00’de “Gökhan Türkmen”, cumartesi günü saat 22.00’de “MFÖ” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘BÜ Albert Long Hall’da çarşamba günü saat 19.30’da “Bizim Çocuklarımız” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Kentet ile Baharı Karşılayış” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Gösteri Salonu’nda yarın saat 19.30’da “Yaylı dörtlüsü ‘Con Fuoco’” konseri izlenebilir. (0 212 219 16 97)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

ANKARA

■ MEB Şûra Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın, “29. Uluslararası Ankara Müzik Festivali”nin açılış konseri, 5 Nisan’da saat 20.30’da izlenebilecek. Konserde orkestrayı şef Marek Pijarowski yönetecek, dünyaca ünlü piyanistimiz Suna Kan solist olarak katılacak. Festival kapsamında ayrıca Camerata Salzburg 6 Nisan’da saat 20.30’da, Rojas ve Rodriguez Flamenko Topluluğu 7 Nisan’da saat 20.30’da, Nederlands Blazers Ensemble de 8 Nisan’da saat 20.30’da sanatseverlerle buluşacak. (0 312 212 98 86)

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Marek Pijarowski yönetiminde vereceği, Damian Ganclarsky’in (kontra tenor) solist olarak katılacağı konser 6 Nisan’da saat 20.00’de, orkestranın şef Stefan Asbury yönetiminde vereceği ve Elçim Özdemir’in (viyola) solist olarak katılacağı konser de 12 ve 13 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

■ BSO Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Işın Metin yönetiminde vereceği, Gülsin Onay (piyano), Esen Kıvrak (keman) ve Çağ Erçağ’ın (viyolonsel) solist olarak yer alacağı konser 3 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

SERGİ

İSTANBUL

■ Temür Köran’ın “Seyir” isimli sergisi 3 – 28 Nisan tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

■ Selim Altan’ın “Guvaşlar” isimli sergisi 3 – 21 Nisan tarihleri arasında Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

■ Özlem Köroğlu’nun “Ayrıştırma” isimli sergisi 3 – 17 Nisan tarihleri arasında Galeri Eksen’de. (0212 2190850)

■ Olca Uzunokur’un baskıresim sergisi 5 – 30 Nisan tarihleri arasında Galeri FE’de. (0 216 368 63 78)

■ Asilva’nın sergisi 5 – 20 Nisan tarihleri arasında Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)

■ Zeynep Birced’in “Beats per Unit” isimli sergisi 5 Nisan – 8 Mayıs tarihleri arasında Gama Sanat Galerisi’nde.

■ Volker März’ın “Volkan Kadınları / The Woman of The Vulcano” isimli sergisi 5 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında Art 350’de. (0216 369 80 50)

■ Erol Akyavaş’ın sergisi 6 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Belkıs Balpınar’ın “Artkilim Sergisi” 6 Nisan – 22 Mayıs tarihleri arasında Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

■ Franz Ackermann’ın sergisi 7 Nisan – 13 Mayıs tarihleri arasında Dirimart’ta. (0212 291 34 34)

■ Ümit Mindek’in “Yansımalar” adlı seramik ve suluboya sergisi 7 – 27 Nisan tarihleri arasında Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Sevinç Yıldız’ın “What the F*ck” isimli sergisi 2 Nisan’a kadar Galeri Eksen’de.

■ Zamanaşımı sergisi 2 Nisan’a kadar Adasanat, Karşı Sanat ve Rumeli Han C Blok’ta.

■ Torumtay Ailesi Resim Koleksiyonu Sergisi 3 Nisan’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (02122653851)

■ Seher Uysal, Seval Şener, Özgün Evren Ertürk’ün karma sergisi 4 Nisan’a kadar GaleriBu’da. (0212 243 91 93)

■ Özgür Yener’in “Vakitsiz Vakitlerim” isimli sergisi 4 Nisan’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)

■ Mart Kedileri isimli sergi 5 Nisan’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Devrim Erbil’in sergisi 5 Nisan’a kadar OlcalArt’ta. (0216 411 17 13)

■ İnci Eviner’in sergisi 6 Nisan’a kadar Salt Galata’da.

■ Cihat Aral’ın sergisi 6 Nisan’a kadar rh+artgallery’de. (0212 224 74 31)

■ Ebulfez Fereçoğlu, Pakize Uzman, Çiğdem Pektaş, Gül Aliçe’nin sergisi 6 Nisan’a kadar Basın Müzesi Sanat Galerisi Salonları’nda.

■ Lagun Canavarı sergisi 6 Nisan’a kadar Yerebatan Sarnıcı’nda.

■ Ebru Özseçen’in “Gerçek Aşk Gönül Eşi” adlı sergisi 7 Nisan’a kadar RAMPA’da. (0212 327 08 00)

■ Kaya Tanyeri’nin sergisi 7 Nisan’a kadar UPSD Sanat Galerisi’nde.

■ Hande Varsat’ın “Daima Yüklü” adlı sergisi 7 Nisan’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

■ Ayten Mungan’ın sergisi 7 Nisan’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)

■ Süleyman Gündüz ve Uğur Günyüz’ün “Retrospektif” adlı sergisi 7 Nisan’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.

■ Jak Baruh’un “Metropole Bakmak” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

■ Füsun Arıkan Atölyesi Ebru Sergisi 8 Nisan’a kadar Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde.

■ Habip Aydoğdu’nun “Zamanın Ruhu” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar ARTE İstanbul’da. (0212 292 80 45)

■ Burcu Perçin’in “Duvar İktidarı” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar art ON the Gallery’de. (0212 259 15 46)

■ Deniz Aktaş ve Seçil Büyükkan’ın “İçinde ya da Dışında” adlı sergisi 8 Nisan’a kadar ART SUITES Gallery’de. (0 212 251 55 61)

■ Gogi Chagelishvili’nin “Kış ve Çiçekler” adlı resim sergisi 9 Nisan’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

■ Kütüphane ve Yaşam adlı fotoğraf sergisi 9 Nisan’a kadar Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi Sanat Galerisi’nde. (0212 244 30 06)

■ Matthieu Paley’in “Masalsı Dünyadan Fısıltılar” sergisi 10 Nisan’a kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

■ Burcu Or Bayram’ın sergisi 10 Nisan’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

■ 20 Işık ve Gölgeleri fotoğraf sergisi 10 Nisan’a kadar İFSAK’ta. (0212 292 42 01)

■ Muhsin Kut’un sergisi 10 Nisan’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

■ Muhittin Köroğlu’nun “Adalet” isimli karikatür sergisi 10 Nisan’a kadar Tatbiki Sanat Atölyesi’nde. (0216 3389837)

■ Marwan’ın sergisi 11 Nisan’a kadar GaleriArtist’te. (0212 227 68 52)

■ Nuri Battal’ın sergisi 12 Nisan’a kadar Ritz Carlton Hotel, Süzer Plaza’da.

■ Mustafa Ali Kasap’ın “Efe Kadınlarımız” isimli sergisi 12 Nisan’a kadar BASAD Sanat Galerisi’nde. (0212 570 45 95)

■ Neslihan Zabcı’nın mozaik ve seramik sergisi 13 Nisan’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

■ Mehmet Pesen’in sergisi 14 Nisan’a kadar Kibele Sanat Galerisi’nde.

■ Erdinç Bakla’nın “Göbeklitepe Rüzgârı” heykel sergisi 14 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.

■ Luz Blanco’nun “Hatırlamıyorum” sergisi 14 Nisan’a kadar Sanatorium Gallery’de.

■ Ahmet Doğu İpek’in “Çokluk” isimli ilk kişisel sergisi 14 Nisan’a kadar Sanatorium Gallery’de.

■ Ümmühan Yörük’ün “Aralıklı Yakınlık” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

■ İsmail Tetikçi’nin “Bakış” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

■ Funda Alkan’ın sergisi 14 Nisan’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Emine Akbucak’ın “Dioptrics” isimli fotoğraf sergisi 14 Nisan’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)

■ Kurgusunu Bilge Alkor’un üstlendiği “Düğün” isimli sergi 14 Nisan’a kadar 44A Galeri’de. (0 212 233 33 80)

■ Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

■ Murat Havan’ın “The Cult” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Piramid Sanat Merkezi’nde. (0212 297 31 15)

■ Ali Cabbar’ın “Kırmızı Koridor” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.

■ Genç Sanatçılar IV Seramik Sergisi 15 Nisan’a kadar Galeri 5’te. (0212 258 12 45)

■ Federico Severino’nun heykel sergisi 15 Nisan’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

■ Nazmi Ziya Güran’ın “Işığın Ressamı” sergisi 17 Nisan’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ Marek Brzozowski ve Yusuf Toprak ’ın sergileri 18 Nisan’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde. (0212 246 24 96)

■ EDITIONS II başlıklı karma fotoğraf sergisi 19 Nisan’a kadar Elipsis Galeri’de. (0212 249 48 92)

■ Gizem Enuysal’ın “Oyunda Kal” resim sergisi 20 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Barış Aras ve Elif Çakırlar’ın “Moda Kulisleri” fotoğraf sergisi 20 Nisan’a kadar Od’A- Ouvroir d’Art Sergi Salonu/ Sainte Pulchérie Lisesi’nde.

■ Uğurcan Akyüz’ün “Dünyanın Nimetleri” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Ahmet Polat’ın “Kemal’in Rüyası” isimli fotoğraf sergisi 21 Nisan’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ Nihal Martlı’nın “Romantique” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Nur Ataibiş’in “…Ve Ötesi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Dem-art Sanat Galerisi’nde. (0212 292 63 65)

■ Opera Afişleri Sergisi 21 Nisan’a kadar Süreyya Operası’nda. (216 5425087)

■ Esin Mi Şeytan Mı? isimli karma heykel sergisi 21 Nisan’a kadar Art Galerim’de.

■ O Zamanlar Konuşuyorduk isimli sergi 22 Nisan’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 00)

■ Yavuz Tanyeli’nin “Bora’s Blues” isimli sergisi 24 Nisan’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)

■ 20genç ressamın “bir” kavramını yorumladığı sergi 25 Nisan’a kadar Art&Design Gallery’de.

■ Sabahattin Tuncer’in resim sergisi 25 Nisan’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)

■ No 1 isimli karma sergi 28 Nisan’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da.

■ Luk Berghe’nin “Ütopya Koleksiyonu” adlı sergisi 28 Nisan’a kadar Mimarlık Araştırmaları Stüdyosu MARS’ta. (0212 2454850)

■ Youssef Nabil’in “Hiç Gitmedin” adlı sergisi 28 Nisan’a kadar GALERİST’te. (02122324902)

■ Kesintisiz Avangard isimli karma sergi 28 Nisan’a kadar Kuad Galeri’de.(0212 227 00 08)

■ Şule Ulusoy’un “Yaşamın içinden Anlatımlar…” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar Terakki Sanat’ta. (0 212 351 00 60)

■ Hesaplaşma adlı karma sergi 28 Nisan’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Ali İbrahim Öcal’ın “Patetik Koridor” isimli ikinci kişisel sergisi 28 Nisan’a kadar DAİRE’de. (0212 252 52 59)

■ Murat Akagündüz’ün “Cennet – Cehennem” adlı sergisi 28 Nisan’a kadar Galeri Manâ’da. (0212 243 66 66)

■ İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları Sergisi 28 Nisan’a kadar İstanbul Aydın Üniversitesi’nde.

■ Jale Nejdet Erzen’in sergisi 29 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 212 232 38 13)

■ Zeynep Akgün’ün “Koma” isimli sergisi 29 Nisan’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0212 314 23 23)

■ Sezgin Sander’in “Yeniden Görmek” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Ayşe Takı Galerisi’nde. (0 2 1 2 343 21 54)

■ İsmail Gülgeç’in sergisi 30 Nisan’a kadar İstanbul Karikatür ve Mizah Merkezi’nde.

■ La La La İnsan Adımları – Boijmans Van Beuningen Müzesi Koleksiyonundan Ber Seçki isimli sergi 6 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 53)

■ Elmas Deniz’in “ELMAS” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.

■ Oyun Alanları: Grafik Tasarımcıların Deneysel Üretimleri Hakkında Bir Sergi isimli sergi 9 Mayıs’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Charles Csuri’nin “Zamanın Eskiz Defterleri” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Sabancı Üniversitesi’nde. (0216 483 90 97)

■ Charles Csuri’nin sergisi 10 Mayısa kadar Kasa Galeri, Karaköy’de.

■ Tarih Nehri ve Segment #1Aisimli sergiler 13 Mayısa kadar BORUSAN CONTEMPORARY’de.

■ Van Gogh Alive isimli sergi 15 Mayıs’a kadar Karaköy Antrepo 3’te.

■ Mehmet Aksoy’un 50. yıl sergisi 20 Mayıs’a kadar Tophane-i Amire’de.

■ Yılmaz Güney 74. Doğum Yılı Sergisi 22 Mayıs’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde. (0216 386 26 81)

■ Mona Hatoum’un “Hâlâ Buradasın” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Mustafa Köseoğlu ’nun sergisi 31 Mayıs’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Dünden Sonra isimli fotoğraf sergisi 3 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 53)

■ Rembrandt ve Çağdaşları sergisi 10 Haziran’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0 212 311 40 92)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

ANKARA

■ Ardan Özmenoğlu – baskı resim – 4 Nisan’a dek – Galeri Siyah Beyaz’da. (0 312 428 26 41)

■ Ülkü Günay&Lütfü Günay/Ata’ya ve Çanakkale Şehitlerine Saygı – resim – 5 Nisan’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Ayhan Çetin – resim – 13 Nisan’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Grup 16 – resim – 15 Nisan’a dek – ODTÜ Çamlık Sitesi Sanat Galerisi’nde. (0 312 284 32 73)

■ Ataç Elalmış – resim – 16 Nisan’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

■ Filiz Ural – resim – 16 Nisan’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

■ Abit Güner – resim – 21 Nisan’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 71 15)

■ Serpil Kapar – resim – 28 Nisan’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

■ Müjgan Özkaya Yılmaz – resim – 30 Nisan’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

■ Abdurrahman Kaplan – desen – 4 Mayıs’a dek

MERSİN

■ Özcan Aydemir ve Vehbi Mangtay’ın, ‘Heykel Resim Sergisi’’ MTSO Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sanatseverler sergiyi hafta boyu izleyebilecek. (0324 2389500)

■ M. Ali Meriç’in yağlıboya çalışmalarının yer alacağı resim sergisi cuma günü İçel Sanat Kulübü’nde açılacak. Sergi 21 Nisan tarihine dek izlenime açık olacak. (0324 2381088)

■ Hale Nurol’un yağlıboya resim sergisi Görsel Sanatlar Galerisi’nde sürüyor. Sergi 19 Nisan’a dek izlenebilecek. (0532 3370959)- Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

İZMİR

■ İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi, Emine Bıyıklı‘nın “Bir Yitik Zaman” adlı sergisine evsahipliği yapıyor.

■ Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi’nde kadın konulu karikatürlerden oluşan karma sergi gezilebilir.

■ Konak Belediyesi Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde Figen Onat, Zeynep Türkileri, Tülay Baytosun, Emel Say, Özgül Evren Atasoy, Hüseyin Çaygül, Funda Yalçın, Fatma Atagan, Erengül Mülayim’in çalışmalarından oluşan karma resim sergisi izlenimde.

ADANA

■ Adana Ressamlar Derneği’nin, Adana Çimento Sanayii (AÇS) işbirliğiyle düzenlediği, ‘Resim Koleksiyonundan Seçmeler’ adlı sergisi 3 sürüyor. AÇS Sanat Galerisi’ndeki resim sergisi, 19 Nisan’a dek izlenime açık olacak. (0322 4534445)

■ Ressam Kamer Batıoğlu’nun yağlıboya resim sergisi çarşamba günü Galeri Altan’da açılacak. Uluslararası sanatçının eserleri 20 Nisan’a dek izlenime açık tutulacak. (0322 4593458)

TİYATRO

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Opera Komik” Cuma 20.00, Cumartesi 15.00, 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sezuan’ın İyi İnsanı” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.00, Cumartesi 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “At” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.00, Cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Ne Dersin Azizim?” Cuma, Cumatesi 20.00, Pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” Salı, Çarşamba 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Birdy” Perşembe, Cuma 20.00, Cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt (Kösem Sultan ile Avcı Mehmed) Çarşamba, Cumartesi 20.00, Perşembe, Cuma 20.00, Pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” Perşembe, Cuma 10.30 ve 13.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” Çarşamba, Cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30, Pazar 15.00. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Buluşma Yeri” Çarşamba, Cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.20, Pazar 15.00. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Benim Arkadaşım Yok” Perşembe, Cuma 10.30 ve 13.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Günlük Müstehcen Sırlar” Çarşamba, Cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30, Pazar 15.00. Ümraniye Sahnesi’nde “Aşk Halleri” Çarşamba, Cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30, Pazar 15.00. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Dullar” Çarşamba, Cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30, Pazar 15.00. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Çığ” Çarşamba, Cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30, Pazar 15.00 (0 212 661 38 94)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde www.aşkbu-mu.com Perşembe 20.30, “Hoşu’nun Utancı” Cumartesi 11.00, “Benim Güzel Pabuçlarım” Pazar 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” Salı 20.30, “Medeni Hali: Kadın” Çarşamba 20.30 (0 212 661 38 94)

■ Ortaoyuncular’da “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” Cuma, Cumartesi 20.00, Pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

■ Dostlar Tiyatrosu’nun “İnsanlarım” adlı oyunu Salı 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Kenter Tiyatrosu’nda “Ağaç İrfan” cumatesi 20.30, “Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali” pazar (0 212 246 35 89)

■ Kumbaracı50’de “Gerçek Hayattan Alınmıştır” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.30. (0 212 243 50 51)

■ DOT’ta “Süpernova” Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar 21.00 (0 212 232 44 40)

■ Duru Tiyatro’da “Tatlı Çarşamba” cumartesi 20.45 (0 212 292 32 47)

■ Maya Sahnesi’nde “Ford Mach 1 Bağdat Caddesi’nde” salı 20.30, “Otobüs” Çarşamba 20.30, “Masanın Altında” Perşembe 20.30, “Üstü Kalsın” Cuma 20.30, “Eleni’den Mektuplar” Cumartesi 16.00 ve 20.30, “Varolmayan Ayşe’nin Muhteşem Maceraları” Pazar 15.00 (0 212 252 74 52)

■ Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun “Beni Yeniden Sev” oyunu Salı 20.30 Yunus Emre Kültür Merkezi (0 212 478 06 00)

■ Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde “Oğluma Bir Haller Oldu” Salı 20.30, “Sinek Kadar Kocam Olsun Başımda Bulunsun” Perşembe 20.30 (0 216 658 00 00)

■ Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Can” Cuma 20.30 (0 216 467 36 00)

■ Profilo Kültür Merkezi’nde “Düğün” Cumartesi 20.30 (0 212 216 44 00)

■ Mekân Artı’da “Dantel” Pazartesi, Salı 20.30 (0 212 224 57 56)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Gizler Çarşısı” 7 Nisan’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” yarın ve 6, 8, 15, 22 Nisan’da saat 11.00’de, “Yastık Adam” 10-14 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Barış” 17-21 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diger günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Kafes Arkasında” yarından itibaren 8 Nisan’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 10-15 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Dost/Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları” 17-22 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Elma Hırsızları” 3 ve 6 Nisan’da saat 20.00’de, 8 Nisan’da saat 15.00’te, “Genç Osman” 10, 13, 17, 20 Nisan’da saat 20.00’de, 15 ve 22 Nisan’da saat 15.00’te, “Kerbela” 24 Nisan’da saat 20.00’de, 29 Nisan’da saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

m Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Kerbela” yarından itibaren 7 Nisan’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Fosforlu Cevriye” 10-14 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu” 15 ve 20 Nisan’da saat 11.00’de, “Haydi Karına Koş” 17-22 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Sönmüş Yıldızlar” 7 Nisan’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 8, 15, 20 ve 22 Nisan’da saat 11.00’de, “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” 10-14 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Venedik Taciri” 17-21 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Üç Yönetmen Üç Oyun” 3 ve 6 Nisan’da saat 20.00’de, 8 Nisan’da saat 15.00’te, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 10 ve 13 Nisan’da saat 20.00’de, 15 Nisan’da saat 15.00’te, “İşte Baş, İşte Gövde, İşte Kanatlar” 20 Nisan’da saat 20.00’de, 22 Nisan’da saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 4 ve 5 Nisan’da saat 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te, “Orkestra” 11-21 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” 10-14 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Sırça Kümes” 17-22 Nisan tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 17, 19 ve 20 Nisan’da saat 11.00’de, “Nereye Gidiyoruz?/Dostlar Tiyatrosu – Genco Erkal” 5 Nisan’da saat 20.00’de, “Ben Bertolt Brecht/Dostlar Tiyatrosu – Genco Erkal” 6 ve 7 Nisan’da saat 20.00’de, 8 Mayıs’ta saat 15.30’da. (0 312 467 17 44)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Ali Nihat’la Sihirli Yolculuk/çocuk oyunu” 7 Nisan’da saat 10.30’da, “Şık Şık Şıkırdak/Bebek Tiyatrosu” 7 ve 8 Nisan’da saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)

■ Mavi Sahne’de, “Mutfak Cadıları” 6, 27, 28 Nisan’da saat 20.00’de, 8, 29 Nisan’da, saat 17.00’de, “Oyunun Oyunu” 13 ve 14 Nisan’da saat 20.00’de, 15 Nisan’da saat 17.00’de, “Tuluatmasyon/Her Şey Doğaçlama Komik Gösteri” 7 ve 21 Nisan’da saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 22 Nisan’da saat 17.00’de, “Bugüne Sesleniş/Nutuk” 20 Nisan’da saat 20.00’de, “Cinfikir/Her Şey Doğaçlama Çocuk Oyunu” 8, 15, 22, 29 Nisan’da saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)

SAMSUN

■ Samsun Devlet Opera ve Balesi, 2 Nisan Pazartesi Günü saat 20.00’de de Çarşambayı Sel Aldı, Ben Seni Sevdiğimi Dünyalara Bildirdim, Allı Turnam, Beyaz Giyme Söz Olur, Amman Avcı, Geçti Dost Kervanı, Bolu Beyi, Çökertme, Hekimoğlu, Yüksek Yüksek Tepelere gibi pek çok türkünün görsel öğeler ve danslarla hayat bulduğu ‘“Seslerle Anadolu”yu sahneleyecek. (0362-431 50 00)

ADANA

■ Devlet Tiyatroları – Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali sürüyor. 14. kez ve yine 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde tiyatroseverlerle buluşan festivalde, bugün 20.00’da İstanbul Devlet Tiyatrosu ‘Sidikli Kasabası’ adlı müzikalle yine sahnede olacak. Yarın ve çarşamba günü 20.00’de ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Şark Dişçisi’ adlı oyunla sahne çıkacak. Perşembe ve cuma günleri 20.00’de sahne yine İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun olacak. İDT oyuncuları bu kez, ‘Kırmızı’ adlı oyunla sanatseverlerin karşısında olacak. Şaman Dans Topluluğu ise ‘İstanbul’ adlı görkemli gösterisiyle cumartesi günü 15.00 ve 20.00’de, pazar günü ise 20.00’de sanatseverlere unutamayacakları, renkli bir sunum yapacak.

(0322 3523355)

OPERA-BALE

İSTANBUL

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda çarşamba günü saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da “Senfonik Minyatür” adlı bale gösterisi sahnelenecek. Pazar günü saat 11.00’de ise “Müziğe Dokunmak” adlı çocuk müzikali seslendirilecek. (0216 346 15 31)

■ Fulya Konser Salonu’nda cuma günü saat 20.00’de “Dört Duvar” adlı bale gösterisi sahnelenecek. (0212 252 11 11)

ANKARA

■ Opera Sahnesi’nde, “Rusalka/opera” bugün ve 11 Nisan’da saat 20.00’de, “Yusuf ile Züleyha/opera” 4 Nisan’da saat 20.00’de, “Saraydan Kız Kaçırma/opera” 7 Nisan’da saat 20.00’de, “Zorba/bale” 5 Nisan’da saat 20.00’de, “Bir Yaz Gecesi Rüyası/modern dans” 12 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Operet Sahnesi’nde, “Evlilik Senedi/opera” yarın saat 20.00’de, “Şarkılarla Yaşamak/müzikli oyun” 8 Nisan’da saat 16.00’da, “Seslerle Anadolu/müzikli gösteri” 9 ve 10 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Uyuyan Güzel/çocuk müzikali” 8 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

MERSİN

■ Mersin Devlet Opera ve Balesi, yarın 20.00’de libretto ve koreografisini Merih Çimenler’in yaptığı, ‘Çalıkuşu’ balesi ile sanatseverlerin karşısında olacak. Dekor, kostüm ve ışık tasarımını Alexandra Vassiliev’in yaptığı, Veli Dede, Saadettin Kaynak ve Rahmi Bey’in müziklerinin kullanıldığı balede, eserleri Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Orkestrası seslendirecek. Çalıkuşu balesinde başlıca rolleri Özlem Şenormanlılar, Büşra Ay, Meltem Ayar, Özge Uzun, Bleda Özlem, Özge Hoşer, Pınar Humar, Ender Üçdemir, Irakli Bakhtadze, Burak Cebeci, Mahmut Akşoy, Serbülent Biçer, Tarkan Günal ve Tolga Ergen dönüşümlü olarak paylaşıyor.

İZMİR

■ İzmir Devlet Opera ve Balesi, bu akşam Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde “Turandot” balesiyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

■ İzmir Devlet Tiyatroları, bu hafta 4 salonda perdelerini tiyatroseverler için açacak. İZDT’nin Konak Sahnesi yarın akşama kadar Satıcının Ölümü adlı oyunu izleyiciyle buluşturacak. Daha sonraki günlerde “Bir Garip Orhan Veli” izlenebilecek. Konak Melek Ökte sAhnesi’nde “Edi’nin Annesi Nerede?” ile “Don Kişot’un Maceraları” adlı oyunlar dönüşümlü olarak sahnelenecek.

Benzer Kategoriler