Maddenin Halleri’ne Engelsiz Filmler Festivali’nden ödüller

Yönetmen Deniz Tortum’un son filmi “Maddenin Halleri”, Engelsiz Filmler Festivali’nde iki ödül kazandı. Film, 23 Ekim’de New York’ta düzenlenen Imagine Science Film Festivali’nde A.B.D. prömiyerini yapacak.

Sanatçı ve yönetmen Deniz Tortum’un son filmi “Maddenin Halleri”, dün sona eren Engelsiz Filmler Festivali’nde festivalin yarışma seçkisi “Engelsiz Yarışma” kapsamında “Küçük Şeyler”, “Kız Kardeşler”, ”Bina” ve “Aether” filmleriyle birlikte yarışarak En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerini kazandı.

Öykü Canlı ve Aslı Erdem’in, Yapımcılığını Anna Maria Aslanoğlu, ortak yapımcılığını Fırat Sezgin’in üstlendiği film, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni evi bellemiş doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının gündelik hayatlarını takip ediyor ve hastanede akan yaşamı anlamaya çalışıyor.

MADDENİN HALLERİ 23 EKİM’DE NEW YORK’TA

Türkiye’de 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde prömiyerini yapan ve En İyi Belgesel seçilen film, 23 Ekim’de de New York’ta düzenlenen Imagine Science Film Festivali’nde A.B.D. prömiyerini yapacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Kaynak: Duvar