Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

ressamZeytinburnu Belediyesi çağdaş sanatın önemli temsilcilerini gündeme getirdiği sergilerine bu kez uluslar arası bir sergi ekliyor.

Belediye; 16 Nisan Perşembe günü açılışını yapacağı Makedonyalı Ressam Fehim HUSKOVIC´ “dokunuş” sergisini İstanbullu sanatseverlerle buluşturuyor.

Zeytinburnu Belediyesi Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi yıllardır ülkemizin önemli sanatçılarının eserlerine ev sahipliği yapıyor. Plastik sanatlar alanında önemli projelerin hayata geçirildiği merkezde, İstanbullular için gerçekleştirilen sergileri Nisan ayında bir adım öteye taşınıyor. Üsküp Güzel Sanatlar Fakültesi Profesörü Fehim Huskovic´’in dünyayı etkileyen eserlerinden hazırlanan özel seçki “dokunuş” sergisi, 16 Nisan-12 Mayıs tarihleri arasında İstanbullularla buluşacak

Büyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” 5 ve 8 Şubat’ta saat 20.00’de izlenebilir. İşte haftanın diğer sanat etkinlikleri…

Sergi

İstanbul

  • Soner Çakmak’ın “Maskeli Balo” isimli sergisi 5 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)
  • Murat Tosyalı’nın “Futbolu Seviyorum” isimli sergisi 5-26 Şubat tarihleri arasında Mabeyn’de. (0212 261 60 60)
  • Çiler Belen’in “Kapılar Üzerimize Kapanmadan Önce” isimli fotoğraf sergisi 5-23 Şubat tarihleri arasında Arkeopera Sanat Galerisi’nde. (0212 249 92 26)
  • Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “Retro” isimli sergisi 5-27 Şubat tarihleri arasında Galatea Art Gallery’de. (0212 245 80 38)
  • Ümit Gezgin’in “An-Mekân 2” isimli sergisi 6-19 Şubat tarihleri arasında Bahariye Sanat Galerisi’nde.
  • Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar “Lütfen Rahatsız Etmeyin – Tatil Kavramı Üzerine Bir Sergi” 6 Şubat-7 Nisan tarihleri arasında İstanbul Modern’de.
  • Alexander Wagner’in sergisi 6 Şubat-16 Mart tarihleri arasında Galeri Manâ’da.
  • Malik Bulut’un “ŞAVK” isimli sergisi 6 Şubat-3 Mart tarihleri arasında Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
  • Tonguç Yaşar’ın “Hengâme” isimli sergisi 7-23 Şubat tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
  • A.Cem Şahin’in “ŞU AN!” isimli sergisi 7 Şubat-2 Mart tarihleri arasında ALAN İstanbul’da. (0212 252 9453)
  • Cenin, Necmi Gürseler, Nihal Martlı, Nazanin Pouyandeh, Olgu Ülkenciler, Burcu Yağcıoğlu’nun “Kâğıt Üstünde” isimli sergisi 7 Şubat-23 Mart tarihleri arasında C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)
  • Fehim Güler’in “Renklerle Anadolu” isimli sergisi 7-27 Şubat tarihleri arasında Akyol Art Center’da. (0212 231 61 50)
  • Derya Tatari’nin “Düşüncelerimden İzler” isimli sergisi 7-28 Şubat tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)
  • Süleyman Çağlayan’ın sergisi 8 Şubat-9 Mart tarihleri arasında Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
  • Mehmet Çebi Koleksiyonu’ndan “Aşkı Neb-i ve Zikir Taneleri” Hilye-i Şerif ve Tespih sergisi 4 Şubat’a kadar Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda.
  • İrfan Seçkin’in “Akılda Kalanlar” sergisi 5 Şubat’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)
  • Bilal Çınar’ın “Yazılanlar ve Çizilenler” isimli sergisi 6 Şubat’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)
  • Mustafa Ata’nın sergisi 6 Şubat’a kadar Mustafa Kemal Merkezi (MKM) Beşiktaş Çağdaş Salonu’nda.
  • Metin Telçeker ve Serhan Yavaş’ın “Kaybolan Şehrin Anları” isimli sergisi 6 Şubat’a kadar RenArt Sanat Galerisi’nde. (0212 2413890)
  • Nâzım’ın Sanatı, Sanatçıların Nâzım’ı Sergisi 7 Şubat’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
  • Emre Zeytinoğlu’nun “Aydınlanma” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Teşvikiye Galeri/MİZ’de.
  • Dr. Füsun Uzunoğlu’nun “İstanbul Geceleri” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
  • Nurdan Gümüşsoy’un “Gönül Bahçem” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
  • Sevinç Candaş’ın sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
  • Balkan Naci İslimyeli’nin “Kozmos ve Toz” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar EKAV/Eğitim Kültür Araştırma Vakfı’nda.
  • Otistiklerin ilk elden yaptıkları çok özel resimler sergisi 9 Şubat’a kadar Seven Sanat Galerisi’nde.
  • Selma Gürbüz’ün “Uzun Gece. Uzak Yolculuklar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)
  • Rauf Tuncer’in “Geleneğe Çağdaş Yorumlar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)
  • Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)
  • Mustafa Karasu’nun “Monolog” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
  • Mehmet Sinan Kuran’ın “Kara Kutu” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)
  • Suat Arıkan’ın sergisi 9 Şubat’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0216 334 73 80)
  • Su Yücel’in sergisi 9 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)
  • Ersan Deveci, Pınar Du Pre ve Ozan Oganer’in sergisi 9 Şubat’a kadar Gallery LiNART’ta. (0212 247 47 29)
  • Çınar Eslek’in “Keskinlikten Uzak” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)
  • Mehmet Çetiner’in “İşaretler, İmgeler, Karşılaşmalar” isimli sergisi 10 Şubat’a kadar Artgalerim’de.
  • Işıl Güleçyüz’ün “Yukarı Bak” adlı sergisi 11 Şubat’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
  • İbrahim Göksungur’un “Yeryüzünün Bütün Yüzleri” adlı sergisi 11 Şubat’a kadar Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)
  • Piri Reis sergisi 11 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı Müzesi’nde.
  • Hasan Doğan Tatay, Deniz Şeşen ve Yeşim Şeşen Uşaklı’nın “Üç Kuşak Üç Merak” isimli sergisi 11 Şubat’a kadar Şirket-i Hayriye Sanat Galerisi’nde. (0216 405 27 78)
  • Gülhan Kırdı’nın “Güçlü Kadınlar” isimli fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar İSO Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
  • Ali Alışır’ın “Sanal Savaşlar” isimli fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar Art On İstanbul Galerisi’nde. (0212 259 15 43)
  • Sema Çulam’ın sergisi 15 Şubat’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
  • Hasip Pektaş’ın “Resimler, Ekslibrisler” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)
  • Erdem Taşdelen’in “Yarı Farkında Özne” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar NON’da. (0 212 249 87 74)
  • Sibel KOcak’aya’nın “Yeni Aygı – Beden ve Sınırlar” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Mixer’de.
  • Gerçeğin Masalı isimli karma sergi 16 Şubat’a kadar Kiplas Sanat Galerisi’nde. (0216 651 49 00)
  • Hale Karpuzcu’nun “İnsan Yavrusu” isimli sergisi 17 Şubat’a kadar Türker Art’ta. (0212 296 53 25)
  • Alpin Arda Bağcık, Egemen Bostancı, Buğra Erol, Dilek Gökçen, Volkan Kızıltunç’un sergisi 17 Şubat’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 444 76 96)
  • IAP Özel Koleksiyon-I isimli karma sergi 17 Şubat’a kadar IAP Galeri’de.
  • Javid Tabatabaii’nin suluboya resim sergisi 18 Şubat’a kadar GALERİFE’de. (0216 368 03 78)
  • Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.
  • Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul Destanı” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar Çırağan Sarayı’nın giriş katındaki sanat galerisinde.
  • Ahmet Elhan, Argun Okumuşoğlu, Esat Tekand ve Sevinç Altan’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Galeri 44a’da. (0212 233 33 80)
  • Pandora’nın sergisi 20 Şubat’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
  • Kış Karması 2013 sergisi 20 Şubat’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
  • JAPONYA: Çizgi Karakterleri Ülkesi isimli sergi 20 Şubat’a kadar eski Japonya Başkonsolosluğu ofis binasında.
  • Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı’nda.
  • Çin mağara sanatı sergisi 20 Şubat’a kadar MSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.
  • Düş İçinde Düş isimli karma sergi 20 Şubat’a kadar Asfalt Art Gallery’de. (0 216 418 08 06)
  • Gündüz Karul’un “Heyecanlarım” isimli sergisi 22 Şubat’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
  • Emre Çalış’ın “Tertibat” isimli sergisi 22 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 2519163)
  • Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.
  • Büyüleyici Şehir Cenova isimli fotoğraf sergi 23 Şubat’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 2610)
  • Fulya Çetin’in “nehir altı nehir” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar .artSümer’de. (0212 249 1035)
  • Jak Baruh, Levent Özçelik ve Maura Sullivan’ın fotoğraf sergisi 23 Şubat’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)
  • Gülnur Geriş’in seramik sergisi 23 Şubat’a kadar Galeri Tasarım’da. (0212 513 23 14)
  • Seda Hepsev’den “Disguise” isimli sergi 23 Şubat’a kadar X-ist Sanat Galerisi’nde.
  • Giyim kuşam isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
  • Nejad Melih Devrim’in sergisi 23 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
  • Gülden Artun’un sergisi 23 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
  • Karma “Karışık” isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Adıgüzel Sanat Galerisi’nde. (0216 456 75 85)
  • Filiz Hatipoğlu’nun “Zamansız” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Beşiktaş Çağdaş’ta. (0212 236 10 27)
  • Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlu’nun sergisi 23 Şubat’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
  • nrh+art magazine dergisinin düzenlediği Yılın Genç Ressamı yarışmasında dereceye giren sanatçıların sergisi 23 Şubat’a kadar Planet of Art Gallery’de.
  • Aysun Uygun, Ayşegül Yüksel, Faruk Durmaz, İnci Batuk ve Yılma Doğufotoğraf sergisi 24 Şubat’a kadar Fotoğraf Vakfı Galerisi’nde. (0212 243 71 87)
  • Yusuf Katipoğlu’nun “Dalgaların Bahçesi” adlı resim sergisi 24 Şubat’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)
  • Halil Vurucuoğlu’nun “İrin” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Dirimart’ta. (0212 291 34 34)
  • Behiç Ak’ın “Yazmaya Çizmeye Devam” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde. (0212 251 49 00)
  • Neşe Gümüşçüoğlu’nun “Kırmızının Halleri” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Artev Sanat Galerisi’nde. (0216 449 46 75)
  • İsmail Acar’ın “Love of Islam” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)
  • Dönüşüm isimli karma sergi 27 Şubat’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde. (0212 286 21 82)
  • Nâzım Hikmet’in yolculuk fotoğraflarından oluşan “Alnımın Çizgilerindesin Memleketim” isimli sergi 28 Şubat’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.
  • 1952-2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
  • Karma heykel sergisi 28 Şubat’a kadar Galeri 5’te.
  • Jannis Kounellis’in sergisi 1 Mart’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 2276852)
  • 30. Yıl Etkinlikleri- Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğrenci ve Mezunlar Sergisi 1 Mart’a kadar Fakülte Ana Galeri’de.
  • NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekânı’nda. (0212 243 7853)
  • Hakan Dağdelen’in “Bu Yüzeyler” isimli sergi 2 Mart’a kadar Daire Galeri’de. (0212 252 52 59)
  • “Inside” isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Merkur’de. (0212 225 37 37)
  • Erdal Alantar’ın “Hayatının Sevinç’ini” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Art Point Gallery’de.
  • Deniz Sağdıç’ın “Düş ve Gerçek” isimli sergisi 2 Mart’a kadar Pinelo Galeri’de. (0212 249 78 71)
  • Yassine Mekhnache’nin sergisi 2 Mart’a kadar Krampf Galeri’de. (0212 293 93 14)
  • Jasper de Beijer’in sergisi 2 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 59 68)
  • Karma resim, heykel ve seramik sergisi 2 Mart’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
  • Çiçekli Oda isimli karma resim sergisi 2 Mart’a kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)
  • Bedri Baykam’ın “Tarihin Röntgencisi” sergisi 3 Mart’a kadar Riramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
  • Gülçin Günaydın’ın “Sırça Fanus” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Arte İstanbul’da.
  • ArtCenter/İstanbul sanatçılarının “Söylenmemiş Yazılmamış: Dördüncü Sergi” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Borusan Müzik Evi’nde. (0212 336 32 80)
  • Şubat Kedileri isimli karma sergi 7 Mart’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
  • Bill Balaskas’ın “Dünyayı Piyasa Kurtaracak” isimli sergisi 8 Mart’a kadar Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de. (0216 483 90 97)
  • Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
  • Mathias Depardon’un “Sınırların Ötesinde” isimli sergisi 10 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde Fotoğraf Sergisi’nde. (0212 3938111)
  • Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
  • Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
  • Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 45)
  • Choe U-Ram’ın “Anima” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Borusan Contemporary Perili Köşk’te.
  • Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874-1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
  • Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
  • Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 21 Nisan’a kadar SALT Beyoğlu’nda. (0212 377 42 00)
  • Çöl ve Deniz Arasında – Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
  • Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
  • Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
  • El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
  • Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
  • Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA

  • Ressamlarımızın Fırçasından Uğur Mumcu – resim – 7 Şubat’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0312 442 30 50)
  • Hamdi Sezer – resim – 8 Şubat’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 466 05 40)
  • Roland Topor – resim – 9 Şubat’a dek – Galeri Nev’de. (0312 437 93 90)
  • Geleneksel Türkiye Fotoğraf Sergisi – fotoğraf – 10 Şubat’a dek – Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0312 468 21 05)
  • Yalçın Gökçebağ – resim – 10 Şubat’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0312 440 43 24)
  • Dagmar Göğdün – resim – 11 Şubat’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0312 439 78 80)
  • Koleksiyonlardan – resim – 11 Şubat’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0312 439 78 80)
  • Necati Seydi Ferrahoğlu – resim – 15 Şubat’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0312 417 84 58)
  • Mustafa Ağatekin – resim – 15 Şubat’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0312 468 86 70)
  • Efgan Beyaz – resim – 16 Şubat’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0312 441 26 34)
  • Dr. Kemal Göl – fotoğraf – 22 Şubat’a dek – Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0312 468 21 05)
  • Ziya Gökalp Mülayim – resim – 23 Şubat’a dek – Medya Sanat Galerisi’nde. (0312 428 39 55)
  • nARETE Sanat Özel Seçki – karma resim – 24 Şubat’a dek – ARETE Sanat Galerisi’nde. (0312 440 08 81)
  • Söbütay Özer – resim – 24 Şubat’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0312 285 89 98)
  • ADANA
  • Eğitim Kültür Araştırma Vakfı (EKAV) ve Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) işbirliğiyle düzenlenen, “Dikkat! Kadın” adlı sergi Toyota Onatça Plasa’daki Onatça Sanat Galerisi’nde sürüyor. Çağdaş ressamların eserlerinin yer aldığı, küratörlüğünü Denizhan Özer’in yaptığı sergi, 15 Şubat tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0322 346 71 71)
  • nRessam Hatice Özşahin’in, “Suluboya Resim Sergisi” 15 Şubat’ta Galeri Altan’da açılacak. Sergi 25 Şubat’a dek izlenime açık tutulacak. (0322 459 34 58)

MERSİN
Türkiye’nin ünlü sanatçıları Mustafa Pilevneli, Fikret Mualla, Kemal Önsoy, Fikret Otyam, Necdet Kalay, Bedri Rahmi Eyüpoğlu, Mehmet Güleryüz, Ahmet Yeşil, Can Göknil, Habip Aydoğdu, Ekrem Kahraman, Serap Demirağ, Gencay Kasapçı, Orhan Taylan, Işıl Özışık, Funda İyce, Gülçin Anıl, Orhan Gürel, Kainat, Alp Bartu, Vahap Demirbaş, Rasin Arsebük ve Zeki Serbest’in eserlerinin yer aldığı, “Karma Resim Sergisi” Altamira Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi, 19 Şubat tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0324 233 03 12)

İZMİR
Naci Kalmukoğlu’nun “O, bir yıldızdı” isimli resim sergisi 19 Ocak’tan başlayarak Arkas Sanat Merkezi’nde.
(0232 464 66 00)

BODRUM
Mustafa Tunçalp’in seramik sergisi 10 Şubat’a kadar Nurol Sanat Galerisi’nde. (0252 317 00 02)

Müzik

İSTANBUL 

  • Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da Suitcase konseri izlenebilir. (0212 244 25 58)
  • Babylon’da salı günü saat 20.30’da Baki Duyarlar – Kemenjazz konseri izlenebilir. (0212 292 73 68)
  • Nardis Jazz Club’da çarşamba günü saat 21.30’da Ülkem Özsezen Newburry Quintet (0212 244 63 27)
  • Garajistanbul’da çarşamba günü saat 22.30’da Eski Bando konseri gerçekleşecek.
  • (0212 244 44 99)
  • Jeansanat Sahne’de perşembe günü saat 22.00’de Nida Ateş konseri izlenebilir.
  • (0212 245 55 54)
  • Salon İKSV’de cuma günü saat 21.30’da We Have Band konseri takip edilebilir. Cumartesi günü saat 22.30’da ise Brazzaville konseri var. ((212 334 07 00)
  • Nardis Jazz Club’da cuma günü saat 21.30’da Sanem Kalfa Quartet konseri izlenebilir.
  • (0212 244 63 27)
  • nThe Mekân’da cumartesi günü saat 20.30’da Ryhthm Dialogues konseri takip edilebilir. (0212 243 11 41)
  • Kadıköy Süreyya Operası’nda çarşamba ve cuma günleri saat 20.00’de Faure Requıem- Stabat Mater konseri izlenebilir. (0216 346 15 31)

ANKARA

  • Jolly Joker Ankara’da, “Hayko Cepkin&Kırmızı” konseri 8 Şubat’ta saat 22.00’de, MFÖ konseri 9 Şubat’ta saat 22.00’de, Volkan Konak konseri 14 Şubat’ta saat 21.00’de, Gökhan Türkmen konseri 15 Şubat’ta saat 22.00’de, Mor ve Ötesi konseri 16 Şubat’ta saat 22.00’de, Fettah Can konseri 22 Şubat’ta saat 22.00’de, Murat Dalkılıç konseri 23 Şubat’ta saat 22.00’de, Epica&Katatonia konseri 24 Şubat’ta saat 21.00’de, Nil Karaibrahimgil 28 Şubat’ta saat 21.00’de. (0312 424 11 11)

Tiyatro

İSTANBUL

  • Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Zalım Mahmut – Bir Kurtlu Kıssa” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi 1’de “Antigone” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Inishmorelu Yüzbaşı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Tek Kişilik yaşam (Bedri Rahmi Eyüboğlu)” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Sihirli Hediyeler” perşembe, cuma 14.00, cumartesi 12.00 ve 14.00, pazar 14.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Sessizlik” perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
  • nİstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe, cuma 14.00, “Cambazhane” cumartesi pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Vişne Bahçesi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Ateşli Sabır (Postacı)” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Sevgili Doktor” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Oyun” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Arka Bahçesi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)
  • Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Hangisi Babası” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “www.askbu-mu.com” cumartesi 20.30, pazar 15.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’noe “Şişman Domuz” çarşamba 20.30, cumartesi 11.00, Altan Erbulak Sahnesi’nde “Çöp Canavarı” cumartesi 11.00. (0212 414 96 47)
  • Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
  • Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30.
  • Oyun Atölyesi’nde “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” salı 20.30, “Kıyıya Oturmanın Böylesi” çarşamba 20.30, “Testosteron” perşembe, cuma 20.30, pazar 16.00, “Pandaların Hikâyesi” cumartesi 16.00, ev 20.30 (0 216 345 39 39)
  • nSadri Alışık Tiyatrosu’nun “Küçük Adam Ne Oldu Sana” oyunu, cuma 20.30 Profilo – K.A.N.O.S
  • Kumbaracı50de “6 Üstü Oyun No: 2 Evaristo” bugün, salı, çarşamba 20.30. “Bernarda Alba’nın Evi” çarşamba 20.30, “Katilcilik” cuma, cumartesi 20.30, “Can’lı Kitap” pazar 15.00. ( 0 212 243 50 51)
  • nİkincikat’ta “Limonata” bugün, “Barselo” salı, çarşamba, “Disosya” perşembe, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30 (0 212 292 32 47)
  • Duru Tiyatro’da “El -Bohem “Fikret Mualla” cumartesi 20.30, “Aşk Her Yerde” pazar 16.00. (0 216 338 56 86)
  • Mekân Artı’da “Nihayet Bitti!” salı 20.30, “Şiddet Üçlemesi 2 – Şeker” çarşamba 20.30, “Kozalar” perşembe 20.30, “Anne ve Babalar İçin Cinsel Bozukluklar Rehberi” cuma 20.30, “Bizde Yok!” cumartesi 20.30. (0 212 224 57 56)
  • Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “Kara Sohbet” salı 20.30, “Eleni’den Mektuplar” çarşamba 20.30, “Biz Babamla Küçükken Oyunlar Oynardık” perşembe, cumartesi 20.30, “Hirç ü Xwezgini / Ayı ve Bir Evlenme Teklifi) pazar 18.00. (0 212 252 74 52)
  • Ekip Tiyatro’nun “Parti” adlı oyunu salı 20.00, “Largo Desolato” çarşamba 20.00 SahneHal’de.
  • ANKARA
  • Akün Sahnesi’nde, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 5, 6, 7, 8 ve 9 Şubat’ta saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 9 ve 10 Şubat’ta saat 11.00’de, “33 Varyasyon” 12, 13, 14 ve 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0312 427 19 71)
  • Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 5, 6, 7 ve 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 9 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 10 Şubat’ta saat 15.00’te, “Kış Gelmeden” 12, 13, 14 ve 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0312 316 59 02)
  • Büyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” 5 ve 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 10 Şubat’ta saat 15.00’te, “Aşk Hastası” 12 ve 15 Şubat’ta saat 20.00’de. (0312 324 22 10)
  • Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano De Bergerac” 16 Şubat’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günü saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 10 Şubat’ta saat 11.00’de. (0312  240 00 91)
  • nKüçük Tiyatro’da, “Ben Ödüyorum” 5, 6, 7, 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 9 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 10 Şubat’ta saat 15.00’te, “Venedik Taciri” 12, 13, 14, 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0312 311 11 69)
  • nOda Tiyatrosu’nda, “Krem Karamel” 5, 6, 7, 8, 9 Şubat’ta saat 18.30’da, “Euridice’nin Elleri” 12, 13, 14, 16 Şubat’ta saat 18.30’da. (0312 311 11 69)
  • Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 5, 8, 12, 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 10 Şubat’ta saat 15.00’te. (0312 397 30 24)
  • nİrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 6, 7 Şubat’ta saat 20.00’de, 9 Şubat’ta saat 15.00’te, “Yastık Adam” 13, 14 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00’te. (0312 397 30 24)
  • Şinasi Sahnesi’nde, “Dolares Claiborne” 12, 13, 14, 15 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de. (0312 397 30 24)
  • Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 8, 15, 22, 23 Şubat’ta saat 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 17.00 ve 20.00’de, “Zübük” 10, 17, 24 Şubat’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 9 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 17.00’de, “Dans Eden Eşek/çocuk oyunu” 20 Şubat’ta saat 10.30’da. (0312 417 76 76)
  • Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 9 ve 23 Şubat’ta saat 20.00’de, “Gıres” 15, 16 Şubat’ta saat 20.00’de, 17 Şubat’ta saat 17.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 22 Şubat’ta saat 20.00’de. (0312 241 02 33)
  • Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Bebek Tiyatrosu/Evden Kaçan Soba” 10 Şubat’ta saat 12.00’de, “Sihirbazın Tavşanı/çocuk oyunu” 9 Şubat’ta saat 12.00’de, “Hiçyemez Prenses/çocuk oyunu” 16 Şubat’ta saat 12.00’de, “Bebek Tiyatrosu/Acaba Kutuda Ne Var?” 17 ve 24 Şubat’ta saat 12.00’de, “Şeker Çocukların Düşleri/çocuk oyunu” 23 Şubat’ta saat 12.00’de. (0312 418 02 98)
  • Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa oyuncuları tarafından sahnelenecek “Karagöz Düş Zengini” adlı çocuk oyunu 16 Şubat’ta saat 10.30’da, Serhan Sarıkaya/Pandomim Gösteri 9 ve 23 Şubat’ta saat 10.30’da. (0312 442 30 50)

ADANA 
Adana Devlet Tiyatrosu, Alfonso Paso’nun yazdığı, Hale Kuntay’ın dilimize çevirdiği ve Ali Hürol’un yönettiği, “Kırkından Sonra” adlı oyunu yarından itibaren sahneleyecek. Oyun, 16 Şubat tarihine dek, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturulacak. (0322 352 33 55)

SAMSUN
Samsun Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Sahne’de, Ankara Devlet Tiyatrosu, Stephen King’in yazdığı, Hakan Çimenser’in yönettiği “Dolores Claiborne” adlı oyun ile 5-6 Şubat tarihlerinde Samsunlu sanatseverler ile buluşacak. (0362 431 21 00)

 Kaynak : [-]

Sanatseverleri yeni yılın ikinci ayında da oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor.

Sergi

sanat duyuru

İSTANBUL

  • Bir Vizyonun Peşinde – ERA Mimarlık’ın 40 Yılı isimli sergi 3 Şubat’a kadar MSGSÜ Tophane – i Amire’de.
  • Mustafa Karasu’nun “Monolog” adlı sergisi, Art Suites Gallery’de (0212 251 55 61)
  • Çiçekli Oda isimli karma resim sergisi 29 Ocak – 2 Mart tarihleri arasında Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)
  • Prix Pictet: Güç isimli sergisi 29 Ocak – 28 Nisan tarihleri arasında İstanbul Modern’de.
  • Nâzım Hikmet’in yolculuk fotoğraflarınden oluşan “Alnımın Çizgilerindesin Memleketim” isimli sergi 30 Ocak – 28 Şubat tarihleri arasında YapıKredi Kültür Merkezi’nde.
  • Halil Vurucuoğlu’nun “İrin” isimli sergisi 30 Ocak – 25 Şubat tarihleri arasında Dirimart’ta. (0 212 291 3434)
  • Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 31 Ocak – 21 Nisan tarihleri arasında SALT Beyoğlu’nda. (0212 377 42 00)
  • Büyüleyici Şehir Cenova isimli fotoğraf sergi 31 Ocak – 23 Şubat tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 2610)
  • Javid Tabatabaii’nin suluboya resim sergisi 31 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında GALERİFE’de. (0216 368 03 78)
  • Gülnur Geriş’in seramik sergisi 2 – 23 Şubat tarihleri arasında GaleriTasarım’da. (0212 513 23 14)
  • Jak Baruh, Levent Özçelik ve Maura Sullivan’ın fotoğraf sergisi 1 – 23 Şubat tarihleri arasında Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)
  • Albina Onay ve Fatih Dülger’in sergisi yarına kadar Evin Sanat Galerisi’de. (0 212 265 81 58)
  • Magdalena Abakanowicz’in “İnsanlık Serüveni” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Akbank Sanat’ta.
  • Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)
  • Cengiz Gücük’ün “Hatıraların Kokusu” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Niş Art Galeri’de. (0212 232 2582)
  • Mustafa Ata’nın sergisi 30 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.
  • Nejat Türkmen’in “Duvarın Diyalektiği” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)
  • Damien Hirst’ün sergisi 31 Ocak’a kadar Portakal Kültür ve Sanat Evi’nde. (0212 225 46 37)
  • Coşkun Sami’nin “Kontrat” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0212 261 60 60)
  • Ahmet Müderrisoğlu’nun “Kurt Duruşu” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Galeri Selvin’de. (0212263 74 81)
  • Birgül Erdemir ve Birsen Eraslan’ın “İletişimde Yanlış Kodlamalar” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Galeri Artist LAB’da. (0 212 2276852)
  • Bubi’nin heykel sergisi 31 Ocak’a kadar Artcollection’da.
  • Nermin Ülker’in “Pencerem” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)
  • T.C. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanlarının “Yeni Buluşma” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar ARTİSAN Sanat Galerisi’nde. (0212 247 71 91)
  • Manzara Hakkında isimli karma sergi 31 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 232 38 13)
  • İsa Çelik’in elli beşinci sanat yılı footoğraf sergisi 31 Ocak’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
  • Mustafa Ata’nın sergisi 31 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.
  • Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Ruzin Gerçin, Saim Dursun’un sergisi 31 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)
  • Cemile Bulut’un “Siyah- Beyaz Yolculuk” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Petrol-İş Sendikası’nın Altunizade’deki Genel Merkez Sergi Salonu’nda.
  • Taylan Ünal’ın “Pre-Adaptation” isimli sergisi 1 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)
  • Pelin Avşar’ın sergisi 1 Şubat’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.
  • Mine Tudun’un “Gördüklerim” isimli sergisi 1 Şubat’a kadar Galateaart Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)
  • Zahit Büyükişliyen’in retrospektif sergisi 2 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.
  • Karma kış sergisi 2 Şubat’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
  • Deniz Korkmaz Ekici, Evren Karayel Gökkaya, İsmail Tetikçi, Ayşe Balyemez, Emrah Onaran, Yeşim Zümrüt’ün sergisi 2 Şubat’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0 216 418 38 06)
  • Görkem Ergün’ün “Çiğ” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Poligon’da. (0 212 292 59 68)
  • Nuray Özler Yolcu’nun “izleyen-izlenen” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde.
  • Iván Navarro’nun “umutsuzluk” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 1 251)
  • İlerlemenin Kutsallığı ve Zorbalığı isimli karma sergi 2 Şubat’a kadar Alanİstanbul’da.
  • nTuba Yalçınkaya’nın “Tüm Güzel Rüyalara” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Pilevneli Project’te. (0212 259 03 94)
  • Bilinmeyen Ara Güler isimli sergi 3 Şubat’a kadar G-Art Galeri’de. (0212 296 08 76)
  • Erdal Ateş’in sergisi 3 Şubat’a kadar Galeribu’da. (0212 243 91 93)
  • Mehmet Çebi Koleksiyonu’ndan “Aşk-ı Nebi ve Zikir Taneleri” Hilye-i Şerif ve Tespih sergisi 4 Şubat’a kadar Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda.
  • İrfan Seçkin’in “Akılda Kalanlar” sergisi 5 Şubat’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)
  • Bilal Çınar’ın “Yazılanlar ve Çizilenler” isimli sergisi 6 Şubat’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)
  • Metin Telçeker ve Serhan Yavaş’ın “Kaybolan Şehrin Anları” isimli sergisi 6 Şubat’a kadar RenArt Sanat Galerisi’nde. (0212 2413890)
  • Nâzım’ın Sanatı, Sanatçıların Nâzım’ı Sergisi 7 Şubat’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi (CKM)’de.
  • Emre Zeytinoğlu’nun “Aydınlanma” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Teşvikiye Galeri/MİZ’de.
  • Dr. Füsun Uzunoğlu’nun “İstanbul Geceleri” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
  • Nurdan Gümüşsoy’un “Gönül Bahçem” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
  • Sevinç Candaş’ın sergisi 8 Şubat’a kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Sanat Galerisi’nde.
  • Balkan Naci İslimyeli’nin “Kozmos ve Toz” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar EKAV /Eğitim Kültür Araştırma Vakfı’nda.
  • Selma Gürbüz’ün “Uzun Gece. Uzak Yolculuklar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)
  • Rauf Tuncer’in “Geleneğe Çağdaş Yorumlar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)
  • Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)
  • Mustafa Karasu’nun “Monolog” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
  • Mehmet Sinan Kuran’ın “Kara Kutu” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)
  • Suat Arıkan’ın sergisi 9 Şubat’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0216 334 73 80)
  • Su Yücel’in sergisi 9 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)
  • Ersan Deveci, Pınar Du Pre ve Ozan Oganer’in sergisi 9 Şubat’a kadar Gallery LiNART’ta. (0212 247 47 29)
  • Çınar Eslek’in “Keskinlikten Uzak” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)
  • Mehmet Çetiner’in “İşaretler, İmgeler, Karşılaşmalar” isimli sergisi 10 Şubat’a kadar Artgalerim’de.
  • Işıl Güleçyüz’ün “Yukarı Bak” adlı sergisi 11 Şubat’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)
  • Piri Reis sergisi 11 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı Müzesi’nde.
  • Gülhan Kırdı’nın “güçlü kadınlar” isimli fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar İSO Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
  • Ali Alışır’ın “Sanal Savaşlar” isimli fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar Art On İstanbul Galerisi’nde. (0212 259 15 43)
  • Sema Çulam’ın sergisi 15 Şubat’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
  • Hasip Pektaş’ın “Resimler, Ekslibrisler” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)
  • Erdem Taşdelen’in “Yarı Farkında Özne” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar NON’da. (0 212 249 87 74)
  • Hasip Pektaş’ın “Resimler, Ekslibrisler” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Galeri Işık’ta.
  • Sibel KOcak’aya’nın “Yeni Aygı – Beden ve Sınırlar” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Mixer’de.
  • Gerçeğin Masalı isimli karma sergi 16 Şubat’a kadar Kiplas Sanat Galerisi’nde. (0216 651 49 00)
  • Hale Karpuzcu’nun “İnsan Yavrusu” isimli sergisi 17 Şubat’a kadar Türker Art’ta. (0212 296 53 25)
  • Alpin Arda Bağcık, Egemen Bostancı, Buğra Erol, Dilek Gökçen, Volkan Kızıltunç’un sergisi 17 Şubat’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 444 76 96)
  • IAP Özel Koleksiyon-I isimli karma sergi 17 Şubat’a kadar IAP Galeri’de.
  • Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.
  • Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul Destanı” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar Çırağan Sarayı’nın giriş katındaki Sanat Galerisi’nde.
  • Ahmet Elhan, Argun Okumuşoğlu, Esat Tekand ve Sevinç Altan’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Galeri 44a’da. (0212 233 33 80)
  • Pandora’nın sergisi 20 Şubat’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)
  • Kış Karması 2013 sergisi 20 Şubat’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)
  • Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı’nda.
  • Çin mağara sanatı sergisi 20 Şubat’a kadar MSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.
  • Düş İçinde Düş isimli karma sergi 20 Şubat’a kadar Asfalt Art Gallery’de. (0 216 418 08 06)
  • Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.
  • Fulya Çetin’in “nehir altı nehir” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar .artSümer’de. (0 212 249 1035)
  • Seda Hepsev’den “Erkeklerin ‘Askerlik Dönemi’ Egemenliği” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar X-ist Sanat Galerisi’nde.
  • giyim kuşam isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
  • Nejad Melih Devrim’in sergisi 23 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
  • Gülden Artun’un sergisi 23 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
  • Karma “Karışık” isimli karma sergi 23 Şubat’a kadar Adıgüzel Sanat Galerisi’nde. (0216 456 75 85)
  • Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlu’nun sergisi 23 Şubat’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
  • rh+art magazine dergisinin düzenlediği Yılın Genç Ressamı yarışmasında dereceye giren sanatçıların sergisi 23 Şubat’a kadar Planet of Art Gallery’de.
  • Aysun Uygun, Ayşegül Yüksel, Faruk Durmaz, İnci Batuk ve Yılma Doğu fotoğraf sergisi 24 Şubat’a kadar Fotoğraf Vakfı Galerisi’nde. (0212 243 71 87)
  • Neşe Gümüşçüoğlu’nun “Kırmızının Halleri” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Artev Sanat Galerisi’nde. (0216 449 46 75)
  • İsmail Acar’ın “Love of Islam” isimli sergisi 26 Şubat’a kadar Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)
  • 1952 – 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
  • Karma Heykel Sergisi 28 Şubat’a kadar Galeri 5’te.
  • Jannis Kounellis’in sergisi 1 Mart’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 2276852)
  • NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekanında. (0212 243 7853)
  • “Inside” isimli karma sergi 2 Marta kadar Merkur’de. (0212 225 37 37)
  • Erdal Alantar’ın “Hayatının Sevinç’ini” isimli sergisi 2 Marta kadar Art Point Gallery’de.
  • Deniz Sağdıç’ın “Düş ve Gerçek” isimli sergisi 2 Marta kadar Pinelo Galeri’de. (0212 249 78 71)
  • Yassine Mekhnache’nin sergisi 2 Marta kadar Krampf Galeri’de. (0212 293 93 14)
  • Jasper de Beijer’in sergisi 2 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 59 68)
  • Karma resim, heykel ve seramik sergisi 2 Mart’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)
  • Bedri Baykam’ın “Tarihin Röntgencisi” sergisi 3 Mart’a kadar Riramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)
  • Gülçin Günaydın’ın “Sırça Fanus” isimli sergisi 4 Mart’a kadar Arte İstanbul’da.
  • ArtCenter / İstanbul sanatçılarının “Söylenmemiş Yazılmamış: Dördüncü Sergi” isimli sergisi 6 Mart’a kadar Borusan Müzik Evi’nde. (0212 336 32 80)
  • Bill Balaskas’ın “Dünyayı Piyasa Kurtaracak” isimli sergisi 8 Mart’a kadar Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de. (0216 483 90 97)
  • Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 9 Mart’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.
  • Mathias Depardon’un “Sınırların Ötesinde” isimli sergisi 10 Mart’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde Fotoğraf Sergisi’nde. (0212 3938111)
  • Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
  • Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
  • Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 45)
  • Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874 – 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
  • Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
  • Çöl ve Deniz Arasında – Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
  • Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
  • El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
  • Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)

İZMİR
Naci Kalmukoğlu’nun “O, bir yıldızdı” isimli resim sergisi 19 Ocak’tan başlayarak Arkas Sanat Merkezi’nde. (0232 464 66 00)

BODRUM
Mustafa Tunçalp’in seramik sergisi 10 Şubat’a kadar Nurol Sanat Galerisi’nde. (0252 317 00 02)

ANKARA

  • Temuçin Çeviren – yağlıboya resim – 30 Ocak’a dek – Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)
  • Genç Kuşak Sanatçılar Nâzım’la Buluşuyor – resim – 30 Ocak’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
  • Derya Ülker – resim – 30 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
  • Metin Kalkızoğlu – resim – 30 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
  • Buluşma V – resim – 30 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
  • Demet Kaya Güngörür&Dinçer Güngörür – heykel – 30 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
  • Yan Yana – karma resim – 31 Ocak’a dek – Peker Sanat Evi’nde. (0 312 439 30 03)
  • Kayıhan Keskinok – resim – 31 Ocak’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
  • Resim, Seramik – karma resim ve seramik – 31 Ocak’a dek – Galeri Polart’ta. (0 312 439 14 80)
  • Kapadokya Uluslararası Sanat Buluşması – karma resim – 31 Ocak’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 10 92)
  • Marek Brzozowski – resim – 1 Şubat’a – Galeri Sanatyapım’da.nÖlümünün 10. Yılında İsmail Altınok ve Dostları – karma resim – 28 Şubat’a dek – İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. (0 312 433 30 34)

MERSİN
Türkiye’nin ünlü sanatçıları Mustafa Pilevneli, Fikret Mualla, Kemal Önsoy, Fikret Otyam, Necdet Kalay, Bedri Rahmi Eyüpoğlu, Mehmet Güleryüz, Ahmet Yeşil, Can Göknil, Habip Aydoğdu, Ekrem Kahraman, Serap Demirağ, Gencay Kasapçı, Orhan Taylan, Işıl Özışık, Funda İyce, Gülçin Anıl, Orhan Gürel, Kainat, Alp Bartu, Vahap Demirbaş, Rasin Arsebük ve Zeki Serbest’in eserlerinin yer aldığı, “Karma Resim Sergisi” Altamira Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi, 19 Şubat tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0324 2330312)

ADANA
Eğitim Kültür Araştırma Vakfı (EKAV) ve Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) işbirliğiyle düzenlenen, “Dikkat! Kadın” adlı sergi Toyota Onatça Plasa’daki Onatça Sanat Galerisi’nde sürüyor. Çağdaş ressamların eserlerinin yer aldığı, küratörlüğünü Denizhan Özer’in yaptığı sergi,15 Şubak tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık tutulacak. (0322 3467171)

 

Müzik

İSTANBUL

  • Süreyya Operası’nda “Bir Şölendir Opera” etkinliğinde Mehmet Ergüven, Haendel’in Jules Cesar Operası’nı anlatıyor bugün saat 18.00’de. (0216 346 15 31 )
  • nAkbank Sanat’ta Jessica Gall ve topluluğunun perşembe günü saat 17.00’de workshop’u, saat 20.00’de caz konseri gerçekleşecek. (0212 252 35 00-01)
  • Borusan Müzk Evi’nde çellist “Reyent Bölükbaşı Anısına…” anma konseri çarşamba akşamı saat 20.00’de, “Yeni Müziğin İstasyonları” Ozan Tunca açıklamalı müzik konseri perşembe akşamı saat 20.00’de. (0212 336 32 71)
  • Caddebostan Kültür Merkezi’nde şef Jurjen Hempel yönetiminde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konseri cuma akşamı saat 20.00’de (0216 467 25 68) İş Sanat’ta Kanadalı şarkıcı Ima’nın konser salı akşamı saat 20.00’de. (0212 316 10 83)
  • nBabylon’da bugün saat 19.00’da Social Inclusion Band konseri izlenebilir. (0216 556 98 00)
  • Yarın Bahadır Tatlıöz’ü, Jolly Joker’da saat 21.30’da dinleyebilirsiniz. (0216 556 98 00)
  • Jeansanat Sahne’de yarın 21.30’da Yeşilçam Şarkıları dinlenebilir. (0212 245 55 54)
  • Soner Sarıkabadayı sevenleriyle 30 Ocak Çarşamba günü saat 21.00’de Jolly Joker’da buluşacak. (0216 556 98 00)
  • Babylon’da 30 Ocak Çarşamba günü, 20.30’da Büyük Ev Ablukada sahne alıyor. (0216 556 98 00)
  • Yasemin Mori 31 Ocak Perşembe günü saat 21.30’da Ghetto’da. (0216 556 98 00)
  • Hüsnü Şenlendirici, Fuat Güner’i, 31 Ocak Perşembe 20.30’da Babylon ağırlayacak. (0216 556 98 00)
  • Halil Sezai 1 Şubat Cuma günü Jolly Joker sahnesinde. (0216 556 98 00)
  • Manga 1 Şubat saat 22.00’de Roxy Club’da. (0212 249 12 83)
  • Demet Akalın 2 Şubat Cumartesi saat 21.30’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde. (0216 556 98 00)
  • Jolly Joker’de Yaşar sahne alacak, 2 Şubat günü saat 22.00’de. (0216 556 98 00)
  • Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler İş Sanat Kültür Merkezi’nde 3 Şubat 15.00’de çocuklarla buluşacak. (0216 556 98 00)

ANKARA
CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Nikolay Alexiev yönetiminde vereceği, Ilian Garnetz’in (keman) solist olarak yer alacağı konser 31 Ocak’ta ve 1 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)
Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Bujor Hoinic yönetiminde vereceği, dünyaca ünlü piyanistimiz Hande Dalkılıç’ın solist olarak yer alacağı konser 2 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

Opera-Bale

İSTANBUL

  • CKM Orkestrası’nın Peter ve Kurt temsilini 30 Ocak’ta CKM’de dinleyebilirsiniz.
  • Wolfgang ve Lorenzo operası 30 Ocak Çarşamba 20.00’de Devlet Opera ve Balesi’nde.
  • İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde Senfonik Minyatur balesi 2 Şubat cumartesi 16.00’da izlenebilir.

ANKARA

  • Opera Sahnesi’nde, “Karyağdı Hatun/opera” bugün ve 3, 20 Şubat’ta saat 20.00’de, “Notre Dame’ın Kamburu/bale” 14, 21, 28 Şubat’ta saat 20.00’de, “Gündüz ve Gece/modern dans” 7 Şubat’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 11, 27 Şubat’ta saat 20.00’de, “Töre/dans” 13 Şubat’ta saat 20.00’de, “20. Yıl Galası/modern dans” 16 Şubat’ta saat 20.00’de, “Harem/bale” 31 Ocak’ta ve 18 Şubat’ta saat 20.00’de, “Saraydan Kız Kaçırma/opera” 23 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

SAMSUN
Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde “Zorba” adlı opera yarın saat 20.00’de AKM Büyük Sahne’de sahnelenecek. (0 362-431 50 00)

Tiyatro

İSTANBUL
Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Zalım Mahmut – Bir Kurtlu Kıssa” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Antigone” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Inishmorelu Yüzbaşı” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Kurban” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Ay Ecesi” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Zeytinburnu Sahnesi’nde “Sihirli Hediyeler” cuma 14.00, cumartesi 12.00 ve 14.00, pazar 14.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Düğün Şarkısı” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Sessizlik” cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Toros Canavarı” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00. perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Büyünün Gözleri” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00 pazar 15.30. Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde “Şark Dişçisi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Ateşli Sabır (Postacı)” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Türkiye Kayası” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)
Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesinde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30. “Hangisi Babası” cuma 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00. “Sıkıyönetim” cumartesi 20.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” çarşamba, cuma 20.30. Altan Erbulak Sahnesi’nde “Çöp Canavarı” cumartesi 14.00. (0212 414 96 47)
Dostlar Tiyatrosu’nun “Sivas 93” oyunu bugün 20.30 Halk Eğitim Merkezi, yarın 20.30 Kozyatağı Kültür Merkezi’nde (0 212 253 67 11)
Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
Kenter Tiyatrosu’nda “Toplu Hikâyeler” çarşamba, perşembe 20.30. (0 212 246 35 89)
Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30..
Oyun Atölyesi’nde “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi” salı 20.30, “Anlaşılmaz Konuşmalar” çarşamba 20.30, “Testosteron” perşembe 20.30. (0 216 345 39 39)
Sadri Alışık Tiyatrosu’nun “Küçük Adam Ne Oldu Sana” oyunu cumartesi 20.30, Profilo – K.A.N.O.S
Kumbaracı50’de “6 Üstü Oyun No: 2 Evaristo” bugün ve salı 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30 “İp” çarşamba 20.30. “Haz Makamı”perşembe 20.30, “Gerçek Hayattan Alınmıştır” cuma 20.30, “Barzo ile Konserve” cuma 23.00. (0 212 243 50 51)
İkincikat’ta “Korku Tüneli” bugün, “Barselo” salı, çarşamba, “Disosya” perşembe, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30. (0 212 292 32 47)
Duru Tiyatro’da “El -Bohem “Fikret Mualla” cumartesi 20.30. “Aşk Her Yerde” cumartesi 20.30, pazar 16.00 “Suç ve Ceza” cumartesi 20.30. (0 216 338 56 86)
Mekân Artı’da “Kozalar” bugün 20.30, “Airswimming” çarşamba, perşembe 20.30. (0 212 224 57 56)
Maya Sahnesi’nde “Lulabay Bir Cihangir Hikâyesi” salı 20.30, “Üstü Kalsın” çarşamba 20.30, “Eleni’den Mektuplar” perşembe 20.30, “Pencere” cuma 20.30, “Kara Sohbet” cumartesi 20.30, “Müsahipzade ile Temaşa” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

ANKARA
Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” 29, 30, 31 Ocak’ta ve 1 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 3 Şubat’ta saat 15.00’te, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 5, 6, 7, 8 ve 9 Şubat’ta saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 9 ve 10 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 427 19 71)
Altındağ Tiyatrosu’nda, “Bir Hilal Uğruna” 29, 30, 31 Ocak’ta ve 1 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 3 Şubat’ta saat 15.00’te, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 5, 6, 7 ve 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 9 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 10 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 316 59 02)
nBüyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” 29 Ocak’ta ve 1, 5, 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 3 ve 10 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)
Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano De Bergerac” yarından itibaren 9 Şubat’a dek saat 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 10 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312  240 00 91)
nKüçük Tiyatro’da, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” 29, 30, 31 Ocak’ta ve 1 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 3 Şubat’ta saat 11.00’de, “Ben Ödüyorum” 5, 6, 7, 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 9 Şubat’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 10 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 311 11 69)
Oda Tiyatrosu’nda, “Euridice’nin Elleri” 29, 30, 31 Ocak’ta ve 1, 2 Şubat’ta saat 18.30’da, “Krem Karamel” 5, 6, 7, 8, 9 Şubat’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 29 Ocak’ta ve 5, 8 Şubat’ta saat 20.00’de, 3, 10 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 30, 31 Ocak’ta ve 6, 7 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 ve 9 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
Şinasi Sahnesi’nde, “Yastık Adam” yarından itibaren 3 Şubat’a değin cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)
Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 8, 15, 22, 23 Şubat’ta saat 20.00’de, 2 Şubat’ta saat 16.30 ve 20.00’de, 16 Şubat’ta saat 17.00 ve 20.00’de, “Zübük” 3, 10, 17, 24 Şubat’ta saat 15.30’da, 1 Şubat’ta saat 20.00’de, “Giderayak” 9 Şubat’ta saat 20.00’de, 23 Şubat’ta saat 17.00’de, “Dans Eden Eşek/çocuk oyunu” 20 Şubat’ta saat 10.30’da. (0 312 417 76 76)
Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 2, 9 ve 23 Şubat’ta saat 20.00’de, “Gıres” 15, 16 Şubat’ta saat 20.00’de, 17 Şubat’ta saat 17.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 22 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)
Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa oyuncuları tarafından sahnelenecek “Karagöz Düş Zengini” adlı çocuk oyunu 2 ve 16 Şubat’ta saat 10.30’da. (0 312 442 30 50)

ADANA
Adana Devlet Tiyatrosu sahnesinde bu hafta Konya Devlet Tiyatrosu sanatçılarının rol aldığı, Cem Günen’in yazdığı, Tomris Çetinel’in yönettiği, “Suskunlar Kapısı – Bab’ı Hamuşan” adlı oyunu salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturulacak. (0322 3523355)

SAMSUN
Samsun Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Salon’da İstanbul Devlet Tiyatrosu, Yavuz Özkan’ın yazdığı Hidayet Erdinç’in yönettiği “Herkesin Bildiği Sırlar” adlı 2 perdelik oyunla 29-30 Ocak tarihlerinde Samsunlu sanatseverlerle buluşacak. (0 362-431 21 00)

 Kaynak : [-]

‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de piyanoda Meral Güneyman’la ‘İspanyol Rapsodisi’ konseri izlenebilir.

SERGİ

■ Arada Bir, Bir Arada isimli karma sergi 1 – 26 Kasım tarihleri arasında Ortaköy Kültür Merkezi’nde.

■ Nasuh Peprek’in “Camdaki Düşler” isimli sergisi 1 – 10 Kasım tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Kozi Kültür Sanat Merkezi’nde.

■ Burak Arıkan’ın “BURAK” isimli sergisi 1 Kasım – 13 Aralık tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

■ Orkide Akkoç Sabit’in “Tatlı Rüyalar” isimli sergisi 1 Kasım – 8 Aralık tarihleri arasında Mac Art Gallery’de. (0212 343 85 40)

■ Burçak Balamber’in “Metamorfoz” isimli sergisi 2 – 26 Kasım tarihleri arasında Galeri Merkür’de. (0 212 231 69 87)

■ Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 2 Kasım – 31 Aralık tarihleri arasında Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

■ Ilgın Seymen ’in “Mutluluğun Mini Marketi” isimli sergisi 2 Kasım – 15 Aralık tarihleri arasında Art ON’da. (0 2122591543)

■ Nejat Satı’nın “DRUGSTORE” isimli sergisi 2 Kasım – 15 Aralık tarihleri arasında Art ON’da. (0 2122591543

■ Tuncay Takmaz’ın iki ayrı sergisi 2 – 27 Kasım tarihleri arasında Kent Sanat Galerisi ve Niş İstanbul’da. (0212 225 67 15, 0212 232 88 48)

■ Eren Eyüboğlu’nun Retrospektif Sergisi 4 Kasım – 17 Aralık tarihleri arasında İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 438 63 50)

■ Ergin İnan – Emiel Hoorne – Enk De Kramer’in sergisi 5 Kasım – 13 Aralık tarihleri arasında Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

■ Sabrina Fresko’nun Takılabilir Heykeller Sergisi 31 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0212 231 69 87)

■ Cumhuriyet Bayramı Karma Resim Sergisi 31 Ekim’e kadar Levent Tenis Kulübü Sanat Galerisi’nde.

■ Ekin Onat von Merhart’ın “Gerçek Masallar” isimli sergisi 31 Ekim’e kadar Niş Art Gallery’de. (0212 232 88 48)

■ Thérèse ve Gérard VALCK’ın “Güneydoğu Anadolu’ya Bakış” isimli fotoğraf sergisi 31 Ekim’e kadar Atatürk Kitaplığı sergi salonunda. (0212 249 95 65)

■ “Filateli’de İletişim” sergisi 31 Ekim tarihleri arasında İstanbul Taksim’deki Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde. (0 212 245 78 32)

■ Hakan Cingöz’ün sergisi 1 Kasım’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

■ Doç. Emel Şölenay’ın seramik sergisi 1 Kasım’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)

■ Ruzin Gerçin’in sergisi 2 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

■ Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” sergisi 2 Kasım’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93)

■ Malik Aksel’in sergisi 2 Kasım’a kadar Taksim Sanat Galerisi’nde. (0212 2452068)

■ Seren Ceren Asyalı’nın “Eylül Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Beşiktaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 48 92)

■ Emel Şölenay’ın “Metalik Işıltılar” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)

■ 100 Genç Yüz Karma Sergisi 4 Kasım’a kadar International Art Center’da. (0 216 495 46 46)

■ Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)

■ Huri Kiriş’in “Fıstık Ezmesi” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0 212 261 60 60)

■ Saim Dursun’un “Paletimden Yansıyanlar” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)

■ Gülhan’ın “Gök Kafesler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 292 82 55)

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu 100. Yıl Sergisi 4 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 542 50 87)

■ Candan Karan’ın “Seçkiler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

■ Mine Ternar’ın “gezenodak” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)

■ Taner Alakuş ve Öğrencileri’nin minyatür sergisi 4 Kasım’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

■ Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

■ Nadide Acar Karaca’nın “Aslı Gibidir” adlı sergisi 5 Kasım’a kadar The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)

■ Enver Güner’in sergisi 5 Kasım’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

■ Anadolu Sanatçılar Derneği’nin 49. sergisi 8 Kasım’a kadar İstanbul – Kartal’da. (0216 5170896)

■ Disiplinlerarası Karma Sergi 9 Kasım’a kadar Karma Sanat Merkezi’nde. (0216 336 75 55)

■ “Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış sergisi 10 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0 212 292 13 13)

■ U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)

■ 28. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi 19 Ekim – 11 Kasım tarihleri arasında Galeri Işık’ta. (0 212 233 12 03)

■ Birbirinden isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)

■ Yavuz Tanyeli’nin “Şükür Çağı” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar ALANistanbul’da. (0212 252 94 53)

■ Özlem Akgündüz’ün “Yakın Çekim” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

■ Gülay Yaşayanlar’ın “Once Again Once More” isimli sergisi 12 Kasıma kadar Merkür’de. (0 212 231 69 87)

■ Fevzi Karakoç’un “Köprü” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Gallery Linart. (0 212 281 12 00)

■ Dilek Bulutlar’ın sergisi 12 Kasım’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Devabil Kara’nın “Dilin Söyleyemedikleri M-25” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)

■ Can Büyükmehmet’in sergisi 12 Kasım’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)

■ Nasan Tur’un “Kapital” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

■ Yastık Altı isimli karma sergi 12 Kasım’a kadar Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 8045)

■ Mehmet Yılmaz’ın “Sakıncalı Çünkü Edepsiz” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.

■ Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)

■ Bilinmeyen Bir Cisim Yaklaşıyor isimli sergi 13 Kasım’a kadar Piha Kolektif Sanat Galerisi’nde. (0216 337 15 13)

■ Tanju Demirci’nin resim sergisi 13 Kasım’a kadar MSGSÜ Tophane-i âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 293 37 60)

■ Ebru Alpagut’un “Bir Sırrım Var” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar C.A.M Galeri’de. (02122457975)

■ Gürsel Soyel’in “İz” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar artgalerim’de. (0212 265 10 34)

■ Kamil Fırat’ın “Taş Yüzler” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Galeri G Art’ta. (0212 296 08 76)

■ Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış isimli sergi 13 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0212 292 13 13)

■ Gülçin Aksoy, Atıl Kunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )

■ İstanbul’la Bakmak fotoğraf sergisi 15 Kasım’a kadar Fotoğrafevi’nde. (0212 284 63 63)

■ Ayfer Kalsın’ın “Revân” adlı yeni kişisel sergisi 15 Kasım’a kadar Arnavutköy Art Gallery’de. (0 212 2570667)

■ Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Veli Sapaz’ın sergisi 17 Kasım’a kadar Seven Sanat Galerisi’nde. (0216 3455616)

■ Serkan Yüksel’in “Dilbilgisi” isimli sergisi 18 Kasım’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

■ Gencay Kasapcı’nın resim sergisi 18 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

■ Abdullah Kasapcı’nın takı sergisi 18 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

■ Gogi Mikeladze’nin sergisi 19 Kasım’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

■ Çiğdem Erbil’in “Renklerin Söylemi” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Galeri/miz’de. (0212 241 76 66)

■ Kadir Akorak’ın “Bosperal Resimler II” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Ekavart Galeri’de. (0212 252 81 31)

■ Beden Farklılıkları isimli karma resim sergisi 19 Kasım’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ Ragıp Basmazölmez’in “Eşik” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Daire Sanat’ta. (0212 252 52 59)

■ Bilgi Dizisi 3 / Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)

■ Mehmet Güler’in sergisi 23 Kasım’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Süleyman Saim Tekcan’ın 50. Sanat Yılı Retrospektifi sergisi 25 Kasım’a kadar Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Merkezi’nde. (212 35193 90)

■ Cervantes’in Sol Eli isimli sergi 25 Kasım’a kadar Karşı Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 65 36)

■ devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ Osman Kehri’nin suluboya resim sergisi 26 Kasım’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde (0216 368 2679)

■ Fiktion Okzident isimli sergi 26 Kasım’a kadar MSGSÜ Tophane-i âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.(0 212 281 12 00)

■ Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 26 Kasıma kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

■ Son Kwang-Bae’nin “Kum saati gibi tersyüz olmanın tam vakti…” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)

■ No More Luggage isimli sergi 28 Kasım’a kadar Tophane-i âmire Kültür Merkezi Sarnıç Galerileri ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda. (0212 278 03 07)

■ Aydın Erkmen’in illüstrasyon sergisi 30 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)

■ Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

■ Enk De Kramer’in gravür sergisi 30 Kasım’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

■ Rüçhan Şahinoğlu’nun “dışarda” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)

■ Seyhun Topuz’un “Düğümler” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

■ Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

■ Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

■ Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

■ İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

■ Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

■ Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

İZMİR

■ İş Bankası İzmir Sanat Galerisi’nde, 3 Aralık’a dek karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserlerini ağırlayacak.

■ Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde, 12 Kasım’a dek Yusuf Tuvi ve Birol Üzmez’in “Basmane Oteller Sokağı” konulu fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.

■ Alsancak’taki Art Shop Sanat Galerisi’nde Cavit Atmaca’nın “İçimden Geldiği Gibi’’ adlı nü sergisiyle Anar Eyni’nin “Sen Yalnız Değilsin” adlı heykel sergisi, 13 Kasım’a dek izlenimde.

■ İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Derneği’nin gelenekselleşen Ekim Geçidi Sergisi, 19 Kasım’a dek Atatürk Kültür Merkezi’nde.

ADANA

■ Küratörlüğünü Muzaffer Tire’nin yaptığı, ‘88. Yılında Cumhuriyet Sanatçıları-2’ sergisi Galeri Altan’da sürüyor. Sergi 19 Kasım tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0322 4593458)

ANKARA

■ Güz Karması – resim – bugün sona eriyor – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Zahide Yükseler – resim – 5 Kasım’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

■ Işıl Özışık – resim – 5 Kasım’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ Mehmet Koyunoğlu – gravür, resim – 12 Kasım’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ Mine Çini – resim – 12 Kasım’a dek – Altanay Sanat Evi’nde. (0 312 468 30 76)

■ Panamarenko – fotoğraf, resim – 12 Kasım’a dek – Galeri Artist Ankara’da. (0 312 311 93 63)

■ Mehmet Örs – resim – 25 Kasım’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

■ SAKÜDER Renkler ve Çizgiler Buluşuyor – resim – 3 Aralık’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

MÜZİK

İSTANBUL

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de piyanoda Meral Güneyman’la “İspanyol Rapsodisi” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Salon’da bugün ve yarın saat 21.30’da “Swallow Quintet & Carla Bley”, çarşamba ve perşembe günü saat 21.30’da “Fourplay” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde yarın saat 20.00’de “Erol Erdinç Caz Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 498 41 41)

■ ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “AC/DC Tribute Band: Hells / Bells” ve saat 23.00’te “Rock Party hosted by Mabbas”, çarşamba günü saat 22.30’da “Plaid”, perşembe günü saat 21.30’da “Büyük Ev Ablukada”, cuma günü saat 22.00’de “Oldies But Goldies- 3D Party” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yarın saat 22.30’da “Aklan Akdağ”, çarşamba günü saat 22.30’da “Hediye Güven”, perşembe günü saat 22.30’da “Doa Band”, cuma günü saat 22.30’da “Mirkelam” ve cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ ‘Aya İrini Müzesi’nde “3. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” kapsamında çarşamba günü saat 20.00’de “Zakir Hussain & Masters of Percussion” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)

■ ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 22.00’de “Cem Adrian”, perşembe günü saat 21.30’da “Nu Park”, cuma günü saat 22.30’da “İstanbul Arabesque Project”, cumartesi günü saat 23.00’te “Sattas” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba günü saat 20.00’de “Söz Saz İstanbul”, perşembe günü saat 20.00’de “Canizares: Flamenkonun Dâhi Gitar Virtüözü”, cuma günü saat 20.00’de “İBB Kent Orkestrası – Solist: Dünya Kızılçay” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Hüsnü Şenlendirici Ensemble”, perşembe günü saat 22.30’da “Emre Altuğ”, cuma günü saat 22.00’de “Yüksek Sadakat”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yaşar”, pazar günü saat 23.00’te “Soner Sarıkabadayı” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “Sonny Rollins” izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da çarşamba günü saat 21.30’da “Elvis Costello” konseri izlenebilir. (0 212 286 66 86)

■ ‘B. Ü. Albert Long Hall’da çarşamba günü “Müzik Dünyamızın Uzmanları” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Artis Trio With Efdal Altun & Olgu Kızılay”, cuma günü saat 21.30’da “Mutant”, cumartesi günü saat 21.30’da “Nova Muzak Series: Murcof” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde pazar günü saat 16.00’da “Carmine Appice” konseri izlenebilir. (0 212 293 12 70)

ADANA

■ Akbank Caz Festivali-21 kapsamındaki, ‘Kampüste Caz’ etkinliği bugün Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Caz ustalarından Alp Ersönmez’in solist olacağı caz konseri 20.00’de başlayacak.

(0322 3386264)

TİYATRO

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Yanık”, Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Aşkın Sıradanlığı”, Beyoğlu Küçük Sahne’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Sidikli Kasabası”, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Anita’nın Aşkı ya da Antigone New York’ta” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Bedensiz Kadın” salı, çarşamba 20.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu (Dokuz Kadın)”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Ümraniye Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey”, Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Çığ”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Kadınlar, Savaş, Komedi” çarşamba, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. (0 212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Külhanbeyli Müzikali” cuma, cumartesi 20.30, çocuk oyunu “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali Kadın” salı, çarşamba 20.30 (0 212 661 38 94)

■ Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

■ Dostlar Tiyatrosu ’nun “Kerem Gibi” oyunu Kadıköy Halk Eğitim Merkezi salı 20.00. (0 212 252 59 35)

■ Kenter Tiyatrosu’nun “Zorla Güzellik” oyunu perşembe 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, cuma 20.30 Kenter Tiyatrosu. (0 212 246 35 89)

■ Oyun Atölyesi’nde Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün 20.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” salı 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Kumbaracı50’de Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün Duydun mu?” bugün 20.30, Radyo Oyunları / Sahne Okuması Altıdan Sonra Tiyatro “İran’dan Sesler” salı 20.30, Actors Without Borders İstanbul “Kebap” çarşamba 20.30, Tiyatro Nar “Bay ve Beyan Makbet” perşembe 20.30, Tiyatro BeReZe “Hikâyeden Memurlar” cuma 20.30. (0 212 243 50 51)

■ Beyoğlu İkincikat’ta “Bulanık” bugün ve yarın, “Yalnız Batı” çarşamba, “Yok Oğlum, Biz Evdeyiz” perşembe (0 212 292 32 47)

■ Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)

■ Mekân Artı’da Tiyatro Artı “Ölüm ve Kız” cumartesi 20.30. (0 212 224 57 56)

ADANA

■ Adana Devlet Tiyatrosu sahnesi bu kez Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularının. Ankara DT oyuncuları, Nâzım Hikmet’in eserinden Nihat Asyalı’nın düzenlediği, Cem İdiz’in besteleyip Rüştü Asyalı’nın yönettiği “Memleketimden İnsan Manzaraları” adlı oyunu yarından itibaren hafta içi her gün 20.00’da sahneleyecek. Bu arada Adana Devlet Tiyatrosu oyuncuları, Emmanuelle Marie’nin, ‘Beyaz’ adlı oyununu Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 16.00’da yineleyecek. (0322 3523355)

ANKARA

■ Büyük Tiyatro’da, ‘Kerbela’ 4 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)

■ Küçük Tiyatro’da, ‘Suskunlar Kapısı/Konya DT’ 1, 2, 3 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, ‘Krem Karamel’ 1-5 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Şinasi Sahnesi’nde, ‘Haydi Karına Koş’ 1, 2, 3 ve 4 Kasım’da saat 20.00’de, 5 Kasım’da saat 15.00 ve 20.00’de. (0 312 467 17 44)

■ Akün Sahnesi’nde, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ 1, 2, 3, 4 Kasım’da saat 20.00’de, 5 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 427 19 71)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, ‘Orkestra’ 5 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Stüdyo Sahne’de, ‘Üç Yönetmen Üç Oyun’ 1 ve 4 Kasım’da saat 20.00’de, (0 312 397 30 24)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, ‘Bir Şehnaz Oyun’ 1-5 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 11 Kasım’da saat 20.00’de, 12 Kasım’da saat 18.30’da, 13 Kasım’da saat 18.30’da, 26 ve 27 Kasım’da saat 15.30’da, ‘Giderayak’ 25 Kasım’da saat 20.00’de, ‘Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu’ 12, 13, 19, 20, 26, 27 Kasım’da saat 13.00’te. (0 312 417 76 76)

Kyn: http://www.haberimport.com