Yazılar

Büyükçekmece’de yıldızlar altında sinema keyfi sürüyor

Büyükçekmece Belediyesi’nin açık hava sinema günleri bu yılda Büyükçekmecelileri unutulmaz filmlerle buluşturuyor.

Mimaroba Büyük Atatürk Parkı ve Kültürpark Kemal Sunal Amfi Tiyatro’da aileleriyle birlikte açık havada film izleme keyfi yaşayan sinemaseverler birbirinden özel filmi ücretsiz olarak ileme fırsatı buluyor.

Haftanın 7 günü sinema keyfi
Büyükçekmece Belediyesi’nce bu yılda sürdürülen açık hava sinema günleri haftanın 7 günü sinemaseverleri her akşam saat 21:30’da beyaz perde ile buluşturuyor. 30 Ağustos akşamına kadar devam edecek sinema günleri, Pazartesi ve Salı akşamları Mimaroba Büyük Atatürk Parkı, haftanın diğer günlerinde ise Kültürpark Kemal Sunal Amfi Tiyatro’da perdelerini açıyor. Yaz sinema günleri kapsamında Uzun Hikaye, Küf, Gurbet Kuşları, Üç Arkadaş, Yunus Emre Aşkın Sesi, Züğürt Ağa, Ertuğrul 1890, Sarıkamış Çocukları, 120, Son Mektup, Ankara Yazı Veda Mektubu, Çanakkale Yolun Sonu ve Dağ 2 gibi filmler sahneleniyor.

Büyükçekmece ailemizi bekliyoruz
Büyükçekmece ailesini açık hava yaz sinema günlerine davet eden Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Hafızalarda yer eden, unutulmaz ve severek izlenen sinema filmlerini bu yaz mevsiminde de sinema günleri kapsamında halkımızla buluşturuyoruz. Kültür ve sanata büyük ilgi gösteren Büyükçekmece ailemi yaz mevsimi boyunca yıldızların altında sinema keyfi yapmaya davet ediyorum. Büyükçekmece Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından açık hava yaz sinema günlerini takip edebilirsiniz” ifadesini kullandı.