Yazılar

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında özel çocuklar tarafından hazırlanan ‘Renkli Damlalar Ebru Sergisi’nin açılışı Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından yapıldı.

Engelsiz Kafe’de hem çalışarak hem de çeşitli sosyal faaliyetlere katılarak eğitimlerini sürdüren özel çocuklar, ‘Renkli Damlalar Ebru Sergisi’ni oluşturabilmek için Yalova Belediyesi Özel Gereksinimli Bireyler Koordinatörü Emel Çakar eşliğinde Ebru Eğitmeni Süreyya Sepin ile birlikte birçok güzel eser ortaya çıkardı. Ellerindeki objeleri ve kağıtları eğitmenleri yardımıyla renklerle buluşturan çocuklar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen sergide eserlerini vatandaşların beğenisine sundu.

Yalova Belediyesi’nin kültür ve sanat takviminde yer alan ‘Süit’ isimli tiyatro gösterisi seyirci ile buluştu. Yalovalılar tarafından beğeniyle takip edilen tiyatro gösterisi dakikalarca alkışlandı.

Yalovalı tiyatro severlerin yoğun katılım sağladığı Süit isimli tiyatro gösterisi büyük beğeni topladı. Kahkahaların eksik olmadığı gösteride; bir otelin süit odası, yeni bir hayata adım atmak üzere evlilik törenine hazırlanan genç bir çift, hazırlıkları takip eden yakın dostları ve hayatlarına bir anda giren beklenmedik misafirler ile gelişen olayları konu aldı.

Raif Dinçkök Kültür Merkezi Özgecan Salonu’nda gerçekleştirilen gösterinin oyuncu kadrosunda ise; Begüm Öner, Ceyhun Fersoy, Ebru Şahin, Melis Kaygılaroğlu ve Ümit Kantarcılar yer aldı. Gösterinin sonunda tiyatro ekibini başarılı performansları için tebrik eden Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sinan Çolak, sanatçılara hediyeler armağan etti.

Yalova Belediyesi, 05 – 28 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan kültür sanat etkinliklerinin takvimini açıkladı. Tiyatrolar, çocuk oyunları gibi etkinliklerden oluşan programlarla Ocak ayı yine kültür sanat etkinlikleriyle dopdolu geçecek.

Ocak ayı etkinlikleri kapsamında yapılacak organizasyonlar ise şöyle olacak;

-5 Ocak Cumartesi ‘Ben Büyüyünce’ Çocuk Tiyatrosu İki Seans 13:00-15:00
-12 Ocak Cumartesi ‘Oyuncaklar Diyarı’ Çocuk Tiyatrosu İki Seans 13:00-15:00
-19 Ocak Cumartesi ‘Sevimli Palyaçolar İş Başında’ Çocuk Tiyatrosu İki Seans 13:00-15:00
-23 Ocak Cumartesi ‘Suit’ (Tiyatro Oyunu) Raif Dinçkök Kültür Merkezi (RDKM) Saat:20:00
-26 Ocak Cumartesi ‘Garfi Yaramaza Kedi’ Çocuk Tiyatrosu İki Seans 13:00-15:00
-28 Ocak Pazartesi ‘Ran’ (Tiyatro Oyunu) Raif Dinçkök Kültür Merkezi (RDKM) Saat:20:00

Yalova Belediyesi, 29 Ekim – 28 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan kültür sanat etkinliklerinin takvimini açıklanan programa göre 2 tiyatro oyunu sergilenecek.

İlki 23 Kasım tarihinde sergilenecek olan ‘Kaçamak ya da Kaçamamak’ isimli oyunun ardından 28 Kasım günü ise ‘Leenane’in Güzellik Kraliçesi’ isimli tiyatro oyunu sanatseverlerle buluşacak.

Kahkaha Tufanına Hazır Olun
Yönetmenliğini Deniz Nida Şener’in yaptığı ‘Kaçamak Ya da Kaçamamak’ isimli komedi oyununda Ahmet Çevik, Şebnem Schaefer, Murat Gören, Yelda Alp, Cengiz Güleryüz ve Gamze Özalan yer alıyor. Macera dolu oyunda yer alan Ahmet Çevik, kadın erkek ilişkilerinin anlatıldığı seyircilerin çok eğleneceği ve gülmekten bitap düşeceklerini belirtmekte.

Leenane’in Güzellik Kraliçesi ile Umuda Tanık Olacağız
Sumru Yavrucuk, Rüçhan Çalışkur, Hakkı Ergök, Yurdaer Okur ve Serdar Yeğin’in sahneleyeceği ‘Leenane’in Güzellik Kraliçesi’ isimli tiyatro oyunun yönetmenliği ise Cüneyt Çalışkur yapmakta. Sevgisizlik, şiddet, hayal kırıklıkları gibi duygularla insanların iç dünyasının irdelendiği oyunda bir umut öyküsü konu alınıyor.

Biletler Satışa Çıktı
23 Kasım Cuma ‘Kaçamak Ya da Kaçamamak’ ve 28 Kasım Çarşamba günü ‘Leenane’in Güzellik Kraliçesi’ isimli tiyatro oyunlarının biletleri Uğur Mumcu Kültür Merkez Gişesinden satışa çıktı.