U L T R A M ÉM O I R E #4

U L T R A M ÉM O I R E #4 konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. U L T R A M ÉM O I R E #4 konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. U L T R A M ÉM O I R E #4 konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri U L T R A M ÉM O I R E #4 konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de piyanoda Meral Güneyman’la ‘İspanyol Rapsodisi’ konseri izlenebilir.

SERGİ

■ Arada Bir, Bir Arada isimli karma sergi 1 – 26 Kasım tarihleri arasında Ortaköy Kültür Merkezi’nde.

■ Nasuh Peprek’in “Camdaki Düşler” isimli sergisi 1 – 10 Kasım tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Kozi Kültür Sanat Merkezi’nde.

■ Burak Arıkan’ın “BURAK” isimli sergisi 1 Kasım – 13 Aralık tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

■ Orkide Akkoç Sabit’in “Tatlı Rüyalar” isimli sergisi 1 Kasım – 8 Aralık tarihleri arasında Mac Art Gallery’de. (0212 343 85 40)

■ Burçak Balamber’in “Metamorfoz” isimli sergisi 2 – 26 Kasım tarihleri arasında Galeri Merkür’de. (0 212 231 69 87)

■ Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 2 Kasım – 31 Aralık tarihleri arasında Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

■ Ilgın Seymen ’in “Mutluluğun Mini Marketi” isimli sergisi 2 Kasım – 15 Aralık tarihleri arasında Art ON’da. (0 2122591543)

■ Nejat Satı’nın “DRUGSTORE” isimli sergisi 2 Kasım – 15 Aralık tarihleri arasında Art ON’da. (0 2122591543

■ Tuncay Takmaz’ın iki ayrı sergisi 2 – 27 Kasım tarihleri arasında Kent Sanat Galerisi ve Niş İstanbul’da. (0212 225 67 15, 0212 232 88 48)

■ Eren Eyüboğlu’nun Retrospektif Sergisi 4 Kasım – 17 Aralık tarihleri arasında İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 438 63 50)

■ Ergin İnan – Emiel Hoorne – Enk De Kramer’in sergisi 5 Kasım – 13 Aralık tarihleri arasında Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

■ Sabrina Fresko’nun Takılabilir Heykeller Sergisi 31 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0212 231 69 87)

■ Cumhuriyet Bayramı Karma Resim Sergisi 31 Ekim’e kadar Levent Tenis Kulübü Sanat Galerisi’nde.

■ Ekin Onat von Merhart’ın “Gerçek Masallar” isimli sergisi 31 Ekim’e kadar Niş Art Gallery’de. (0212 232 88 48)

■ Thérèse ve Gérard VALCK’ın “Güneydoğu Anadolu’ya Bakış” isimli fotoğraf sergisi 31 Ekim’e kadar Atatürk Kitaplığı sergi salonunda. (0212 249 95 65)

■ “Filateli’de İletişim” sergisi 31 Ekim tarihleri arasında İstanbul Taksim’deki Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde. (0 212 245 78 32)

■ Hakan Cingöz’ün sergisi 1 Kasım’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

■ Doç. Emel Şölenay’ın seramik sergisi 1 Kasım’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)

■ Ruzin Gerçin’in sergisi 2 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

■ Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” sergisi 2 Kasım’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93)

■ Malik Aksel’in sergisi 2 Kasım’a kadar Taksim Sanat Galerisi’nde. (0212 2452068)

■ Seren Ceren Asyalı’nın “Eylül Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Beşiktaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 48 92)

■ Emel Şölenay’ın “Metalik Işıltılar” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)

■ 100 Genç Yüz Karma Sergisi 4 Kasım’a kadar International Art Center’da. (0 216 495 46 46)

■ Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)

■ Huri Kiriş’in “Fıstık Ezmesi” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0 212 261 60 60)

■ Saim Dursun’un “Paletimden Yansıyanlar” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)

■ Gülhan’ın “Gök Kafesler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 292 82 55)

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu 100. Yıl Sergisi 4 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 542 50 87)

■ Candan Karan’ın “Seçkiler” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Meke Sanat’ta. (0212 292 34 70)

■ Mine Ternar’ın “gezenodak” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)

■ Taner Alakuş ve Öğrencileri’nin minyatür sergisi 4 Kasım’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

■ Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

■ Nadide Acar Karaca’nın “Aslı Gibidir” adlı sergisi 5 Kasım’a kadar The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)

■ Enver Güner’in sergisi 5 Kasım’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

■ Anadolu Sanatçılar Derneği’nin 49. sergisi 8 Kasım’a kadar İstanbul – Kartal’da. (0216 5170896)

■ Disiplinlerarası Karma Sergi 9 Kasım’a kadar Karma Sanat Merkezi’nde. (0216 336 75 55)

■ “Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış sergisi 10 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0 212 292 13 13)

■ U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)

■ 28. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi 19 Ekim – 11 Kasım tarihleri arasında Galeri Işık’ta. (0 212 233 12 03)

■ Birbirinden isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)

■ Yavuz Tanyeli’nin “Şükür Çağı” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar ALANistanbul’da. (0212 252 94 53)

■ Özlem Akgündüz’ün “Yakın Çekim” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

■ Gülay Yaşayanlar’ın “Once Again Once More” isimli sergisi 12 Kasıma kadar Merkür’de. (0 212 231 69 87)

■ Fevzi Karakoç’un “Köprü” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Gallery Linart. (0 212 281 12 00)

■ Dilek Bulutlar’ın sergisi 12 Kasım’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Devabil Kara’nın “Dilin Söyleyemedikleri M-25” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)

■ Can Büyükmehmet’in sergisi 12 Kasım’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)

■ Nasan Tur’un “Kapital” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

■ Yastık Altı isimli karma sergi 12 Kasım’a kadar Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 8045)

■ Mehmet Yılmaz’ın “Sakıncalı Çünkü Edepsiz” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.

■ Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)

■ Bilinmeyen Bir Cisim Yaklaşıyor isimli sergi 13 Kasım’a kadar Piha Kolektif Sanat Galerisi’nde. (0216 337 15 13)

■ Tanju Demirci’nin resim sergisi 13 Kasım’a kadar MSGSÜ Tophane-i âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 293 37 60)

■ Ebru Alpagut’un “Bir Sırrım Var” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar C.A.M Galeri’de. (02122457975)

■ Gürsel Soyel’in “İz” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar artgalerim’de. (0212 265 10 34)

■ Kamil Fırat’ın “Taş Yüzler” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Galeri G Art’ta. (0212 296 08 76)

■ Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış isimli sergi 13 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0212 292 13 13)

■ Gülçin Aksoy, Atıl Kunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )

■ İstanbul’la Bakmak fotoğraf sergisi 15 Kasım’a kadar Fotoğrafevi’nde. (0212 284 63 63)

■ Ayfer Kalsın’ın “Revân” adlı yeni kişisel sergisi 15 Kasım’a kadar Arnavutköy Art Gallery’de. (0 212 2570667)

■ Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Veli Sapaz’ın sergisi 17 Kasım’a kadar Seven Sanat Galerisi’nde. (0216 3455616)

■ Serkan Yüksel’in “Dilbilgisi” isimli sergisi 18 Kasım’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

■ Gencay Kasapcı’nın resim sergisi 18 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

■ Abdullah Kasapcı’nın takı sergisi 18 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

■ Gogi Mikeladze’nin sergisi 19 Kasım’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

■ Çiğdem Erbil’in “Renklerin Söylemi” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Galeri/miz’de. (0212 241 76 66)

■ Kadir Akorak’ın “Bosperal Resimler II” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Ekavart Galeri’de. (0212 252 81 31)

■ Beden Farklılıkları isimli karma resim sergisi 19 Kasım’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ Ragıp Basmazölmez’in “Eşik” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Daire Sanat’ta. (0212 252 52 59)

■ Bilgi Dizisi 3 / Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)

■ Mehmet Güler’in sergisi 23 Kasım’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Süleyman Saim Tekcan’ın 50. Sanat Yılı Retrospektifi sergisi 25 Kasım’a kadar Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Merkezi’nde. (212 35193 90)

■ Cervantes’in Sol Eli isimli sergi 25 Kasım’a kadar Karşı Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 65 36)

■ devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ Osman Kehri’nin suluboya resim sergisi 26 Kasım’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde (0216 368 2679)

■ Fiktion Okzident isimli sergi 26 Kasım’a kadar MSGSÜ Tophane-i âmire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.(0 212 281 12 00)

■ Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 26 Kasıma kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

■ Son Kwang-Bae’nin “Kum saati gibi tersyüz olmanın tam vakti…” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)

■ No More Luggage isimli sergi 28 Kasım’a kadar Tophane-i âmire Kültür Merkezi Sarnıç Galerileri ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda. (0212 278 03 07)

■ Aydın Erkmen’in illüstrasyon sergisi 30 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)

■ Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

■ Enk De Kramer’in gravür sergisi 30 Kasım’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

■ Rüçhan Şahinoğlu’nun “dışarda” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)

■ Seyhun Topuz’un “Düğümler” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

■ Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

■ Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

■ Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

■ İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

■ Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

■ Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

İZMİR

■ İş Bankası İzmir Sanat Galerisi’nde, 3 Aralık’a dek karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserlerini ağırlayacak.

■ Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde, 12 Kasım’a dek Yusuf Tuvi ve Birol Üzmez’in “Basmane Oteller Sokağı” konulu fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.

■ Alsancak’taki Art Shop Sanat Galerisi’nde Cavit Atmaca’nın “İçimden Geldiği Gibi’’ adlı nü sergisiyle Anar Eyni’nin “Sen Yalnız Değilsin” adlı heykel sergisi, 13 Kasım’a dek izlenimde.

■ İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Derneği’nin gelenekselleşen Ekim Geçidi Sergisi, 19 Kasım’a dek Atatürk Kültür Merkezi’nde.

ADANA

■ Küratörlüğünü Muzaffer Tire’nin yaptığı, ‘88. Yılında Cumhuriyet Sanatçıları-2’ sergisi Galeri Altan’da sürüyor. Sergi 19 Kasım tarihine dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0322 4593458)

ANKARA

■ Güz Karması – resim – bugün sona eriyor – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Zahide Yükseler – resim – 5 Kasım’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

■ Işıl Özışık – resim – 5 Kasım’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ Mehmet Koyunoğlu – gravür, resim – 12 Kasım’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ Mine Çini – resim – 12 Kasım’a dek – Altanay Sanat Evi’nde. (0 312 468 30 76)

■ Panamarenko – fotoğraf, resim – 12 Kasım’a dek – Galeri Artist Ankara’da. (0 312 311 93 63)

■ Mehmet Örs – resim – 25 Kasım’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

■ SAKÜDER Renkler ve Çizgiler Buluşuyor – resim – 3 Aralık’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

MÜZİK

İSTANBUL

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de piyanoda Meral Güneyman’la “İspanyol Rapsodisi” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Salon’da bugün ve yarın saat 21.30’da “Swallow Quintet & Carla Bley”, çarşamba ve perşembe günü saat 21.30’da “Fourplay” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde yarın saat 20.00’de “Erol Erdinç Caz Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 498 41 41)

■ ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “AC/DC Tribute Band: Hells / Bells” ve saat 23.00’te “Rock Party hosted by Mabbas”, çarşamba günü saat 22.30’da “Plaid”, perşembe günü saat 21.30’da “Büyük Ev Ablukada”, cuma günü saat 22.00’de “Oldies But Goldies- 3D Party” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yarın saat 22.30’da “Aklan Akdağ”, çarşamba günü saat 22.30’da “Hediye Güven”, perşembe günü saat 22.30’da “Doa Band”, cuma günü saat 22.30’da “Mirkelam” ve cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ ‘Aya İrini Müzesi’nde “3. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” kapsamında çarşamba günü saat 20.00’de “Zakir Hussain & Masters of Percussion” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)

■ ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 22.00’de “Cem Adrian”, perşembe günü saat 21.30’da “Nu Park”, cuma günü saat 22.30’da “İstanbul Arabesque Project”, cumartesi günü saat 23.00’te “Sattas” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda çarşamba günü saat 20.00’de “Söz Saz İstanbul”, perşembe günü saat 20.00’de “Canizares: Flamenkonun Dâhi Gitar Virtüözü”, cuma günü saat 20.00’de “İBB Kent Orkestrası – Solist: Dünya Kızılçay” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Hüsnü Şenlendirici Ensemble”, perşembe günü saat 22.30’da “Emre Altuğ”, cuma günü saat 22.00’de “Yüksek Sadakat”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yaşar”, pazar günü saat 23.00’te “Soner Sarıkabadayı” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “Sonny Rollins” izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da çarşamba günü saat 21.30’da “Elvis Costello” konseri izlenebilir. (0 212 286 66 86)

■ ‘B. Ü. Albert Long Hall’da çarşamba günü “Müzik Dünyamızın Uzmanları” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Artis Trio With Efdal Altun & Olgu Kızılay”, cuma günü saat 21.30’da “Mutant”, cumartesi günü saat 21.30’da “Nova Muzak Series: Murcof” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde pazar günü saat 16.00’da “Carmine Appice” konseri izlenebilir. (0 212 293 12 70)

ADANA

■ Akbank Caz Festivali-21 kapsamındaki, ‘Kampüste Caz’ etkinliği bugün Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Caz ustalarından Alp Ersönmez’in solist olacağı caz konseri 20.00’de başlayacak.

(0322 3386264)

TİYATRO

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Yanık”, Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Aşkın Sıradanlığı”, Beyoğlu Küçük Sahne’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Sidikli Kasabası”, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Anita’nın Aşkı ya da Antigone New York’ta” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Bedensiz Kadın” salı, çarşamba 20.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu (Dokuz Kadın)”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Ümraniye Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey”, Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Çığ”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Kadınlar, Savaş, Komedi” çarşamba, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. (0 212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Külhanbeyli Müzikali” cuma, cumartesi 20.30, çocuk oyunu “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali Kadın” salı, çarşamba 20.30 (0 212 661 38 94)

■ Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

■ Dostlar Tiyatrosu ’nun “Kerem Gibi” oyunu Kadıköy Halk Eğitim Merkezi salı 20.00. (0 212 252 59 35)

■ Kenter Tiyatrosu’nun “Zorla Güzellik” oyunu perşembe 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, cuma 20.30 Kenter Tiyatrosu. (0 212 246 35 89)

■ Oyun Atölyesi’nde Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün 20.30, Merve Engin “Kıyıya Oturmanın Böylesi” salı 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Kumbaracı50’de Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün Duydun mu?” bugün 20.30, Radyo Oyunları / Sahne Okuması Altıdan Sonra Tiyatro “İran’dan Sesler” salı 20.30, Actors Without Borders İstanbul “Kebap” çarşamba 20.30, Tiyatro Nar “Bay ve Beyan Makbet” perşembe 20.30, Tiyatro BeReZe “Hikâyeden Memurlar” cuma 20.30. (0 212 243 50 51)

■ Beyoğlu İkincikat’ta “Bulanık” bugün ve yarın, “Yalnız Batı” çarşamba, “Yok Oğlum, Biz Evdeyiz” perşembe (0 212 292 32 47)

■ Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)

■ Mekân Artı’da Tiyatro Artı “Ölüm ve Kız” cumartesi 20.30. (0 212 224 57 56)

ADANA

■ Adana Devlet Tiyatrosu sahnesi bu kez Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularının. Ankara DT oyuncuları, Nâzım Hikmet’in eserinden Nihat Asyalı’nın düzenlediği, Cem İdiz’in besteleyip Rüştü Asyalı’nın yönettiği “Memleketimden İnsan Manzaraları” adlı oyunu yarından itibaren hafta içi her gün 20.00’da sahneleyecek. Bu arada Adana Devlet Tiyatrosu oyuncuları, Emmanuelle Marie’nin, ‘Beyaz’ adlı oyununu Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 16.00’da yineleyecek. (0322 3523355)

ANKARA

■ Büyük Tiyatro’da, ‘Kerbela’ 4 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)

■ Küçük Tiyatro’da, ‘Suskunlar Kapısı/Konya DT’ 1, 2, 3 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, ‘Krem Karamel’ 1-5 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Şinasi Sahnesi’nde, ‘Haydi Karına Koş’ 1, 2, 3 ve 4 Kasım’da saat 20.00’de, 5 Kasım’da saat 15.00 ve 20.00’de. (0 312 467 17 44)

■ Akün Sahnesi’nde, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ 1, 2, 3, 4 Kasım’da saat 20.00’de, 5 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 427 19 71)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, ‘Orkestra’ 5 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Stüdyo Sahne’de, ‘Üç Yönetmen Üç Oyun’ 1 ve 4 Kasım’da saat 20.00’de, (0 312 397 30 24)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, ‘Bir Şehnaz Oyun’ 1-5 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 11 Kasım’da saat 20.00’de, 12 Kasım’da saat 18.30’da, 13 Kasım’da saat 18.30’da, 26 ve 27 Kasım’da saat 15.30’da, ‘Giderayak’ 25 Kasım’da saat 20.00’de, ‘Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu’ 12, 13, 19, 20, 26, 27 Kasım’da saat 13.00’te. (0 312 417 76 76)

Kyn: http://www.haberimport.com

Bu hafta da sanat severleri oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor…

İstanbul

■ Birbirinden isimli karma sergi 11 Ekim – 11 Kasım tarihleri arasında Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)

■ Hakan Cingöz’ün sergisi 11 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

■ Mehtab Kardaş’ın “Gökyüzü ve Sonsuzluk” sergisi 11 – 29 Ekim tarihleri arasında Galeri Oda’da. (212 259 22 08)

■ Devabil Kara’nın “Dilin Söylemedikleri M-25” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Pg Art Galeri’de. (0212 227 70 17)

■ Dünya Karikatüristlerinin Gözüyle “Nasreddin Hoca” Karikatür Sergisi 12 – 19 Ekim tarihleri arasında Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Süleyman Saim Tekcan’ın 50. Sanat Yılı Retrospektifi sergisi 13 Ekim – 25 Kasım tarihleri arasında Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Merkezi’nde. (212 35193 90)

■ Can Büyükmehmet’in sergisi 13 Ekim – 12 Kasım tarihleri arasında Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 65 35)

■ Gülhan’ın “Gök Kafesler” isimli sergisi 13 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 292 82 55)

■ No More Luggage isimli sergi 14 Ekim – 28 Kasım tarihleri arasında Tophane-i Amire Kültür Merkezi Sarnıç Galerileri ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda. (0212 278 03 07)

■ Devabil Kara’nın “Dilin Söyleyemedikleri M-25” isimli sergisi 14 Ekim – 12 Kasım tarihleri arasında Galeri Espas’ta. (02122277017)

■ Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 15 Ekim – 8 Ocak tarihleri arasında Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

■ Bilinmeyen Bir Cisim Yaklaşıyor isimli sergi 15 Ekim – 13 Kasım tarihleri arasında Piha Kolektif Sanat Galerisi’nde. (0216 337 15 13)

■ Ebru Alpagut’un “Bir Sırrım Var” isimli sergisi 15 Ekim – 13 Kasım tarihleri arasında C.A.M Galeri’de. (02122457975)

■ Taner Alakuş ve Öğrencileri’nin minyatür sergisi 4 Kasım’a kadar Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

■ Aziz Yavuzdoğan’ın “Yazısız Şeyler” karikatür sergisi 30 Ekim’e kadar Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0212 415 58 58)

■ Bahar Kocaman, Günay Demir, Maryam Salahi, Tanju Yağan’ın sergisi 10 Ekim’e kadar Galeri Espas’ta. (02122277017)

■ Özgür Uğuz’un “idea” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)

■ Barışa Yolculuk isimli karma sergi 12 Ekim’e kadar rh+ Art Gallery’de. (0212 224 74 31)

■ Wim Delvoye’nin “9 Pigskins” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)

■ Johan Tahon’un “Arche” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar GaleriArtist’te (0 212 227 68 52)

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu Portreleri sergisi 14 Ekim’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Zehra Başaran’ın sergisi 14 Ekim’e kadar Düş Yolcusu Sanat Durağı’nda. (0216 386 99 03)

■ Fırat Arapoğlu ve Erkan Doğanay’ın “Öteki Bedenler” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Desiree Palmen’in “Hide and Seek Saklambaç” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Bir Nokta’da.

■ Bora Şençalar, Derya Kılıç, Ebru Ceren Uzun, Murat Han Er, Tuna Uysal, Volkan Kızıltunç’un sergisi 15 Ekim’e kadar Ümraniye Galeri 5’te.

■ Sıfır Noktası Part I isimli karma sergi 15 Ekim’e kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)

■ Pop Art Extended sergisi 15 Ekim’e kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

■ Anıl Saldıran’ın “Habis Arzu” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

■ Anne Wölk, Adam Bota, Deenesh Ghyczy’nin “Teknoloji Bizi Kurtarmayacak” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

■ Halıya Yansıyan Anadolu Sergisi 16 Ekim’e kadar Airport Outlet Center’da.

■ Diyarbakır Hapishanesi Ne Yana Düşer? isimli fotoğraf, resim, performans, heykel, edebiyat, grafik ve video art sergisi 17 Ekim’e kadar Karşı Sanat’ta. (0212 245 71 53)

■ Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

■ Işık Mekân Ahşap isimli karma sergi 20 Ekim’e kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda. (0 212 232 38 13)

■ Abit Güner’in sergisi 21 Ekim’e kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)

■ Sanat Akmerkez’de 7 etkinlikleri kapsamındaki “Genç Karma” sergisi 22 Ekim’e kadar Akmerkez – Zemin Çarşı . (0212 282 01 70)

■ Şevket Sönmez’in “Drink Van Houten Cacao İçiniz” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0 212 231 69 87)

■ Canan Tolon’un sergisi 17 Eylül’de başlayıp 22 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

■ Sarah Morris’in “TWO ERASING PRINCIPLES” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Dirimart’ta. (0 212 291 3434)

■ “Karşıt Söylemler, Değişken Gerçekler” sergisi 22 Ekim’e kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

■ That’s Fucking Awesome isimli sergi 22 Ekim’e kadar Hasköy İplik Fabrikası’nda. (0212 252 18 96 )

■ “Beraber ve Solo Şarkılar” isimli karma sergi 22 Ekim’e kadar Galeri Apel’de. (0 212 2927236)

■ Alpin Arda Bağcık, Ayşegül Karakaş, Engin Konuklu, Sedat Ayhan’ın karma sergisi 23 Ekim’e kadar İlayda Sanat Galerisi’nde. (0212 227 92 92)

■ Metin Güçlü’nün “Hiç” isimli sergisi 24 Ekim’e kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 26 10)

■ Semiha Berksoy’un “Doğumunun 101. Yılında Semiha Berksoy” sergisi 25 Ekim’e dek Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

■ Filiz Ural’ın “Cazın Güzel İnsanları” sergisi 26 Ekim’e dek Doku Sanat Galerisi’nde.

■ Rosemarie Trockel’in çizimler, nesneler, videolar isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 2301976)

■ Bruno Serralongue’un “Zaman Kapsülü” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

■ Bihrat Mavitan’ın “BİHRatlar” isimli kösele, ahşap ve metal heykel sergisi 28 Ekim’e kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)

■ İsmail Yıldırım’ın “Biz Sonuncu Değiliz” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Ortaköy Kültür Merkezi’nde. (0212 236 58 01)

■ “Tekinsiz Oyunlar” isimli karma sergi 28 Ekim’e kadar Tahtakale Hamamı’nda. (0212 252 80 00)

■ Sabine Boehl’in “Seyahatler Sergisi” 29 Ekim’e kadar Atölye Galata’da.

■ Susan Hefuna’nın “İstanbul” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)

■ Engin Konuklu’nun “Tanımsız/Undefined” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi “Operation Room”da. (0 212 373 40 31)

■ Joachim Seinfeld’in ‘Komşular: Şimdi-Geçmiş… ve arasındakiler’ isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

■ Bilge Alkor’un “Meleklerin ve Şeytanların Aynalarında İnsanlığın Halleri” sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri 44A’da. (0212 233 33 80)

■ İnci Eviner ’in “Kırık Manifestolar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Volkan Aslan’ın “İstikrarsız Tekrar” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Pi Artworks’te. (0212 245 40 87)

■ Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” isimli sergisi 30 Ekim’e kadar Artium Art Galeri’de. (0212 227 75 93)

■ Sabrina Fresko’nun Takılabilir Heykeller Sergisi 31 Ekim’e kadar Galeri Merkür’de. (0212 231 69 87)

■ Ruzin Gerçin’in sergisi 2 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

■ Memduh Kuzay’ın “Parmak İzleri” sergisi 2 Kasım’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93)

■ Seren Ceren Asyalı’nın “Eylül Çocukları” isimli sergisi 3 Kasım’a kadar Beşiktaş Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 48 92)

■ Ferit Kuyaş’ın “City of Ambition” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)

■ Huri Kiriş’in “Fıstık Ezmesi” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0 212 261 60 60)

■ Saim Dursun’un “Paletimden Yansıyanlar” isimli sergisi 4 Kasım’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0 212 351 00 60)

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu 100. Yıl Sergisi 4 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 542 50 87)

■ Ergin Çavuşoğlu’nun “Başkalık” isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

■ Nadide Acar Karaca’nın “Aslı Gibidir” adlı sergisi 5 Kasım’a kadar The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)

■ “Görsel Kayıt: Le Corbusier Yapıtdökümüne Bir Bakış sergisi 10 Kasım’a kadar santralistanbul’da. (0 212 292 13 13)

■ U L T R A M ÉM O I R E #4 isimli karma sergi 11 Kasım’a kadar İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (02123938111)

■ Lewis Baltz’ın “Teknoloji Mekânları” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

■ Nasan Tur ’un “Kapital” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 66 66)

■ Yastık Altı isimli karma sergi 12 Kasım’a kadar Arte İstanbul Sanat Merkezi’nde. (0 212 292 8045)

■ Mehmet Yılmaz’ın “Sakıncalı Çünkü Edepsiz” isimli sergisi 12 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ 12. İstanbul Bienali 13 Kasım’a kadar Antrepo 3 ve 5’te.

■ Refik Anadol ve mimar Alper Derinboğaz’ın Aktif Strüktürler v1.1: Akustik Formasyon / İstiklal Caddesi isimli enstalasyon sergisi 13 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde. (0212 252 47 00)

■ Gülçin Aksoy, Atılkunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat Öğüt, Hülya Özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Robert Stumpf, Yeni Anıt’ın “Şehir Ölçeği” isimli sergisi 13 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04 )

■ Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ Bilgi Dizisi 3 / Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)

■ devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

■ Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

■ Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

■ İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

■ Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

■ Hasan Pehlevan’ın “Çizgisel İfade” isimli sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

■ Bengü Karaduman’ın “BENGÜ” isimli sergisi 26 Haziran’a dek Sanat Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

Ankara

■ Ekrem Kutlu – resim – 14 Ekim’e dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Cemile Albaş – ebru – 16 Ekim’e dek – Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)

■ Ayşe Serim – resim – 16 Ekim’e dek – Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)

■ Günnur Özsoy – resim – 20 Ekim’e dek – Siyah Beyaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 467 72 34)

■ Daver Darende – resim – 20 Ekim’e dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda. (0 312 442 30 50)

■ Orhan Oruk – resim – 21 Ekim’e dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ Avrupa İzlenimleri – karikatür – 25 Ekim’e dek – Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Semih Kaplan – resim, seramik – 25 Ekim’e dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Betül Akkoyunlu – resim – 25 Ekim’e dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Mehmet Örs – resim – 25 Ekim’e dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

■ Muzaffer Oruçoğlu – resim – 26 Ekim’e dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

■ Hıdır Yağcı&Necmettin Yağcı – resim, heykel – 29 Ekim’e dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

■ Aşan Cora – resim – 30 Ekim’e dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Güz Karması – resim – 31 Ekim’e dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Zahide Yükseler – resim – 5 Kasım’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

■ Mehmet Koyunoğlu – gravür, resim – 12 Kasım’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ Mine Çini – resim – 12 Kasım’a dek – Altanay Sanat Evi’nde. (0 312 468 30 76)

■ Panamarenko – fotoğraf, resim – 12 Kasım’a dek – Galeri Artist Ankara’da. (0 312 311 93 63)

 

 

Adana

■ Umut Türker’in, “Nature – Doğa, Naturmorte – Ölü Doğa” adlı yağlıboya resim sergisi çarşamba günü Altan Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi 27 Ekim’e dek izlenime açık olacak. (0322 4593458)

■ Seramik sanatçısı Süheyla Akalın’ın, 300’e yakın eserinin yer aldığı sergi Adana Büyükşehir Belediyesi Fuayesi’nde sürüyor. Bizans, Hitit ve Roma dönemine ait kibeleler, 70’e yakın rölyef ve seramik çalışmalarının yer aldığı sergi 16 Ekim’e dek izlenime açık tutulacak. (0322 4589347) İzmir

■ İş Bankası İzmir Sanat Galerisi, yeni sezon için kapılarını yarın, karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun eserleriyle sanatseverlere açıyor. Sergi 3 Aralık’a dek izlenimde kalacak.

Mersin

■ Ressam Mehtap Soğuk’un, “Dönüşüm” adlı yağlıboya resim sergisi, Mersin Sanayi ve Ticaret Odası Sanat Galerisi’nde sürüyor. (0324 238 95 00) Opera-Bale İstanbul

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda cumartesi günü saat 20.00’de Kadıköy Süreyya Operası Açılış Konseri gerçekleşecek. (0216 346 15 31) Ankara

■ Opera Sahnesi’nde, ‘Notre Dame’ın Kamburu’ 13, 24 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Tosca’ 17, 31 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Başlangıç’ 15, 25 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Ali Baba ve Kırk Haramiler’ 22, 26 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Harem’ 27 Ekim’de saat 20.00’de, ‘Cumhuriyet Bayramı Konseri’ 29 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Operet Sahnesi’nde, ‘Seslerle Anadolu’ yarın ve 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Leyla Gencer Sahnesi’nde, ‘Sihirbaz Oz/çocuk müzikali’ 23 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, ‘Harem’ 30 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01) İzmir

■ İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin Elhamra Sahnesi’nde 13 Ekim saat 20.00’de, 15 Ekim saat 14.00’te “Guguk Kuşu” müzikali sahnelenecek. İstanbul

■ Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Jazz In Wonderland”, yarın saat 22.30’da “Peyk”, çarşamba günü saat 22.30’da “Dilemma”, perşembe günü saat 22.30’da “Suzan Kardeş & Bekriya Band”, cuma günü saat 22.30’da “Aylin Aslım” ve cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ ‘Istanbul Jazz Center’da yarın ve çarşamba günü saat 20.30’da “Azymuths Three Piece Orchestra” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta yarın saat 21.00’de “Volkan Arslan”, cuma günü saat 22.00’de “Halil Sezai”, cumartesi günü saat 22.00’de “Nilüfer” ve pazar günü “Engin Gürkey – Nabız” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın saat 20.30’da “Güher & Süher Pekinel ile Dünya Sahnelerinde Genç Yetenekler”, pazar günü saat 11.30’da “İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu”, 21. Akbank Caz Festivali kapsamında perşembe günü saat 20.30’da “Arild Andersen Trio” ve cuma günü saat 20.30’da “Maffy Falay Sextet” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

■ ‘Aya İrini Müzesi’nde “3. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” kapsamında yarın saat 20.00’de “Erkan Oğur, Derya Türkan & Vincent Segal” konseri izlenebilir. (0 212 522 17 50)

■ ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Kolektif Istanbul”, çarşamba günü saat 21.30’da “Korhan Futacı & Kara Orkestra Albüm Lansmanı”, 21. Akbank Caz Festivali kapsamında perşembe günü saat 22.30’da “The Ray Gelato Giants”, cuma günü saat 22.00 ve 23.59’da “İlhan Erşahin’s Love Trio featuring Arto Tunçboyacıyan”, cumartesi günü saat 23.00’te “Club Des Belugas Quintet feat. Bren” ve pazar günü saat 20.00’de “BassDrumBone” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘Romeo Juliet İstanbul’da çarşamba günü saat 20.00’de “Pain of Salvation – Von Hertzen Brothers” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)

■ ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “Cafe Aman”, perşembe günü saat 21.30’da “Gevende”, cuma günü saat 22.30’da “Fujiya & Miyagi/ Vulgar Fans/ The Red Hood” ve cumartesi günü saat 23.30’da “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Salon’da çarşamba günü saat 21.30’da “Yavuz Akyazıcı Project”, cuma ve cumartesi günü saat 22.30’da “Brett Anderson” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da perşembe günü 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası – Açılış Konseri” izlenebilir. (0 212 373 11 00)

■ ‘Bostancı Gösteri Merkezi ’nde cumartesi günü saat 19.30’da “Yalın” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cumartesi günü saat 20.30’da “Farid Farjad” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

■ ‘KüçükÇiftlik Park’ta pazar günü saat 16.00’dan itibaren “Mr. Big & Hail (feat. Mike Portnoy) & Anathema”nın konser vereceği Dorock & Rock Fm & Mood Pro izlenebilir. (0 212 231 30 45)

Ankara

■ Jolly Joker’de, Pain Of Salvation konseri yarın saat 22.00’de, Fettah Can konseri 12 Ekim’de saat 22.00’de, Pinhani-Yeni Türkü konseri 14 Ekim’de saat 22.00’de, Gripin konseri 15 Ekim’de saat 22.00’de, Gökhan Türkmen konseri 19 Ekim’de saat 22.00’de, Nilüfer konseri 21 Ekim’de saat 22.00’de, Manga konseri 22 Ekim’de saat 22.00’de, Hüsnü Şenlendirici konseri 26 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 28 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) “Türkiye Kore Haftası” nedeniyle şef Sung Jin Kim yönetiminde vereceği konser, 13, 14 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

■ Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın, şef Bujor Hoinic yönetiminde vereceği, Boris Berezovsky’nin (piyano) solist olarak yer aldığı konser 14 ve 15 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

■ İf Performance Hall’de, Bülent Ortaçgil’in vereceği konser, 13 Ekim’de saat 22.00’de, Zakkum’un vereceği konser 27 Ekim’de saat 21.00’de. (0 312 418 95 06)

İzmir

■ İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın şef Ender Sakpınar yönetimindeki konseri 14 Ekim saat 20.30’da Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde. Tiyatro

İstanbul

■ Devlet Tiyatroları Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Aşkın Sıradanlığı”, Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kırmızı”, Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “At”; salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Sidikli Kasabası Müzikali” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt” (Kösem Sultan ile Avcı Mehmed), H. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Kabare”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Bey”, K. Haldun Taner Sahnesi’nde “Kargaşa”, Ümraniye Sahnesi’nde “Arzunun Onda Dokuzu (Dokuz Kadın)” Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Yüzleşme” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe, cuma 20.30, çocuk oyunu “Hoşu’nun Utancı” cumartesi, pazar 11.00, “Aklı Havada” cumartesi 20.30, pazar 15.30, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı, çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)

■ Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00. Oyun, pazartesi saat 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde, salı 20.30’da da Kozyatağı Kozzy’de. (0 212 251 18 65)

■ Oyun Atölyesinde “Testosteron” salı, çarşamba 20.30, “Don Juan’ın Gecesi” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00 (0 216 345 39 39)

■ Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” Koç Üni. Sevgi Gönül K.M salı 20.00

■ Muammer Karaca Tiyatrosu’nda “Can” oyunu perşembe 20.30, (0 212 252 59 35)

■ Kumbaracı50de Actors Without Borders Istanbul “Kebap” Çarşamba 20.30. Boş Sahne “Labirentler” cumartesi 20.30. Semaver Kumpanya “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” Pazar 12.00, Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün, Duydun mu?” bugün 20.30, tiyatroki “Ful Yaprakları” Perşembe 20.30, tiyatrotem “Beraber ve Solo Şarkılar”, tiyatrotem çocuk oyunu “Lahana Sarma”, (0 212 243 50 51)m Maya Sahnesi’nde “Yüksek Derece”, pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

Ankara

■ Büyük Tiyatro’da, ‘Bir Tayyare Serüveni’, yarın ve 14, 18 Ekim’de saat 20.00’de, 16 Ekim’de saat 15.00’te, ‘Kerbela’ 21 ve 28 Ekim’de saat 20.00’de, 23 ve 30 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, ‘Kantocu’ 13 Ekim’e dek saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’ bugün, yarın ve 12, 13, 14 Ekim’de saat 20.00’de, 15 Ekim’de saat 15.00 ve 20.00’de, 16 Ekim’de de saat 15.00’te, ‘Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu’ 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, ‘Krem Karamel’ yarından itibaren 14 Ekim’e dek saat 18.30’da, ‘Dönülmez Akşamın Ufkundayız’ 18-22 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da, ‘Kontrabas’ 25-29 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Şinasi Sahnesi’nde, ‘Sırça Kümes’ 29 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Nereye Koşuyorsun Böyle Minik Tay/çocuk oyunu’ 30 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 467 17 44)

■ Akün Sahnesi’nde, ‘Barış’ bugün, yarın ve 12, 13, 14 Ekim’de saat 20.00’de, 15 Ekim’de saat 15.00 ve 20.00’de, ‘Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo’ 18-22 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Camdan Kalp/çocuk oyunu’ 16, 23, 30 Ekim’de saat 11.00’de, ‘Yastık Adam’ 24-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de.

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, ‘Orkestra’ 13-29 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de.

■ Stüdyo Sahne’de, ‘Üç Yönetmen Üç Oyun’ 23 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ yarın ve 14, 25, 28, 30 Ekim’de saat 20.00’de, 16 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, ‘Elma Hırsızları’ 30 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 14 Ekim’de saat 20.00’de, 15, 29 Ekim’de saat 18.30’da, 16, 30 Ekim’de saat 15.30’da, 23 Ekim’de saat 18.00’de, ‘Giderayak’ 28 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 417 76 76)

■ Sanatolia Sahnesi’nde, ‘Nasreddin Hoca ile Eşeği Sürmeli/çocuk oyunu’ 16, 22, 30 Ekim’de saat 13.00’te, 23, 29 Ekim’de saat 15.00’te, ‘Çok Yanlış Hareketler Bunlar/çocuk oyunu’ 15, 23, 29 Ekim’de saat 15.00’te, 23, 30 Ekim’de saat 13.00’te. (0 312 541 16 66)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, ‘Kardan Adam ile Kartanesi/çocuk oyunu’ 15 ve 29 Ekim’de saat 12.00’de, ‘Benim Güzel Yatağım/bebek tiyatrosu’ 16, 23 ve 30 Ekim’de saat 12.00’de.

Adana

■ Adana Devlet Tiyatrosu, yarından itibaren Recep Bilginer’in yazdığı, “Yunus Emre”yi sahneleyecek. Oyun hafta içi her gün 20.00’da cumartesi günü 16.00 ve 20.00’da yinelenecek. (0322 3523355) 10 Ekim 2011

Kynk: Cumhuriyet Haber Portalı