Yazılar

İstanbullu sanatseverler konserler, resim sergileri, tiyatro oyunları ile sanat dolu bir hafta yaşayacaklar. İstanbul’un farklı yerlerinde gerçekleştirilen sanat etkinlikleri ile İstanbulluları sanatın farklı dallarında yeni keşifler bekliyor. Sizin için haftanın önemli sanat etkinliklerini derledik…

sanat duyuru

Albümleriyle dünya çapında 70 milyondan fazla satış grafiği yakalayan Enrique Iglesias, 24 Ekim’de Küçükçiftlik Park’ta sevenleriyle buluşacak.  Sahip olduğu 390 ödüle ”ödül rekortmeni” olarak tanımlanan sanatçı, Hero, Tired of Being Sorry, Taking Back My Love, Heartbeat, Bailamos gibi sayısız hit parçasını 24 Ekim’de İstanbullu müzikseverlere seslendirecek.Bugüne kadar, 9 stüdyo albümü ve 2 greatest hits complation albümü bulunan Iglesias, yeni albüm çalışması öncesinde vereceği konserle uzun süre adından söz ettirecek. ”Tonight” şarkısı ile yakaladığı başarıyla Billboard listelerinin Micheal Jackson’dan sonraki kralı haline gelen Iglesias’ın konseri öncesinde Ozan Çolakoğlu DJ kabininde müzik ziyafeti verecek.

”Minilogue ve Jurek Przezdziecki, Indigo sahnesinde

Dans müziğinin sofistike tarafını ortaya koyan, Minilogue ve Jurek Przezdziecki, ilk kez Indigo sahnesine konuk oluyor. Oldukça farklı müzik geçmişlerini 2008’de bir kenara bırakıp, çoğunlukla progressive house/techno arasında gidip gelen Minilogue’u kuran İsveçli Sebastian Mullaert ve Marcus Henriksson, yalnızca prodüksiyonlarıyla değil, oluşturdukları görsel dünyayla da 19 Ekim’de sevenleriyle buluşacak.

Erykah Badu, Jill Scott, Michael Jackson, Outkast, Earth, Wind and Fire gibi Soul, Hip-Hop ve R&B isimlerinin müziklerini, kendilerine has stilleriyle doğaçlayarak çalan Four in the Pocket, 20 Ekim’de garajistanbul’da müzikseverlerin karşısına çıkacak.

Rock grubu Triggerfinger İstanbul’da

Lykke Li’nin popüler parçası ”I Follow Rivers”a yaptığı akustik cover’la gündeme yerleşen Belçikalı rock grubu Triggerfinger ilk kez Türkiye’de. Müziği yetişkin dinleyiciler tarafından Led Zeppelin, yeni nesil tarafından ise Queens of The Stone Age’e benzetilen, 3 albümlerinin yanı sıra ‘Faders Up’ adında bir de canlı albümleri bulunan Triggerfinger, 20 Ekim’de Ghetto’da sevenleriyle buluşacak.

Duman, Bostancı Kültür Merkezi’nde

Türk Rock müziğinin önde gelen gruplarından Duman, 21 Ekim akşamı Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahne alacak. İlk albümle beraber özellikle sahne performansına ağırlık vererek kısa sürede kendine sadık bir dinleyici kitlesi oluşturan grup, hayranlarını sevilen şarkılarıyla coşturacak.

Uzun yıllardır pek çok tango şovunda baş dansçı, aynı zamanda koreograf olarak görev yapan Mariela Maldonado ve Pablo Sosa, ”Tango Legends” adını verdikleri gösterileri ile dünya turnesi kapsamında 19 ve 20 Ekim’de, Türker İnanoğlu Maslak Show Center’de seyirciyle buluşacak. ”Tango asla ölmez” diyen Buenos Airesli grup, 2 perdeden oluşan gösterilerinin ilk bölümünde; Tango’nun altın çağını, ikinci bölümde ise 20. yüzyılın son yarısından kişisel yaratıcılık ve hayal gücünden doğan koreografi ile seyirciyi tangonun tarihinde yolculuğa çıkartacak. Gösteride aynı zamanda  Astor Piazzolla’nın eserlerine de yer verilecek.Ödüllü ve Hollywood yıldızlarına tango eğitmenliği yapan dansçıların da bulunduğu grup, ”tangonun neden efsane olduğunu ve asla ölmeyeceğini” izleyicilere bir kez daha anlatacak.

Ahmed Arif sahneye taşınıyor

Geçtiğimiz yıl Can Yücel’den Genco Erkal’ın uyarladığı ve Kemal Kocatürk’ün yönetip oynadığı ”Can” adlı tek kişilik oyunla tiyatro dünyasına merhaba diyen ”Tiyatro Kumpanyası”, usta şair Ahmed Arif’i sahnede görünür kılacak. Bilinmeyen bütün yanlarıyla Ahmed Arif ve şiirlerinin yaratılış serüvenleri, Sarper Özsan’ın müziği ve Kemal Kocatürk’ün yorumuyla, 20 Ekim’de Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda seyirci karşısında olacak.

Şehir Tiyatroları’nda bu hafta 23 Ekim Salı günü Devlet Tiyatrosu İstanbul Küçük Sahne’de”Herkesin Bildiği Sırlar”, 24 Ekim Çarşamba günü Cevahir Salon 1’de ”Ölüleri Gömün”, Fuaye Sahne’de ”Dış Ses” seyirciyle buluşacak. 26 Ekim Cuma günü Küçükçekmece Cennet Devlet Tiyatroları sahnesinde ve Cevahir sahnesinde ”Aşkımız Aksarayın En Büyük Yangını” adlı oyunlar sahnelenecek.

Yavuz Özkan’ın yazdığı ve Hidayet Erdinç’in yönettiği ”Herkesin Bildiği Sırlar” adlı oyun, kadın – erkek, aşk – evlilik ve evlilik kurumu tartışması gibi gözüken ama aslında herkesin kendini tartıştığı, yaşadığı toplumu yargıladığı ve cevapsız soruların içinde boğulduğu bir dünyayı anlatıyor.

Irwin Shaw’ın yazdığı, Coşkun Büktel’in çevirdiği ve Şakir Gürzumar’ın yönettiği ”Ölüleri Gömün”adlı oyunun konusu ise şöyle: ”Dünyanın her tarafında sürüp giden savaşların birinde vurulan askerler mezarlarından kalksalar ve savaşı durdurmaya kalksalar neler olur. Ordu, hükümet, silah tüccarları, politikacılar, iş adamları, din adamları nasıl tepki verir. Ya kocalarını, sevgililerini, babalarını ve oğullarını kaybedenler gerçekten savaşsız bir dünyayı istiyor muyuz?”

Zeynep Kaçar’ın yazdığı, N. Fırat Demirağ’ın yönettiği ”Dış Ses” adlı oyunda iki farklı kadın, iki başka hayat, yabancılaşma, sıkışmışlıklar, beklentiler, aşılamayan engeller, aynı kader, aynı son anlatılıyor.

Güngör Dilmen’in ”Aşkımız Aksarayın En Büyük Yangını” adlı yazdığı oyun da Faik Ertener’in yeni yorumu ile sahnelenecek. Daha önce Ankara ve Adana da sergilenen oyun bu kez müzikal tadında İstanbul seyircisinin karşısına
çıkacak. Müziklerini Cem İdiz’in yaptığı oyun, 35 kişilik oyuncu kadrosu ve orkestrası ile eski İstanbul’u yaşatacak.

Tankut Öktem retrospektif sergisi

Taşı ve bronzu vefaya dönüştüren heykeltıraş Prof. Dr. Tankut Öktem’in eserleri retrospektif bir sergiyle Caddebostan Sanat Galerisi’nde bir araya geliyor. Sergi, sanat yaşantısı boyunca formların, ışığın, gölgenin arayışını sürdüren; efelerden, ozanlardan, Kuvayi Milliye Destanı’na kadar pek çok değeri heykelleriyle yaşatan Tankut Öktem’in ölümünün 5. yılında, retrospektif sergisiyle sanat hayatının tüm dönemlerine ışık tutuyor.

Türkiye’nin illerine yayılmış büyük anıtlarından figürlerin heykellerinin de yer aldığı, ilk dönem soyut formlardan figüratif geleceğini haberleyen ”Özgürlük Yüzleri”ne dek sanatçının birçok eserinin sunulduğu sergi, 31 Ekim-10 Aralık tarihleri arasında görülebilecek.

”Düş ya da Gerçek Şah-ı Maran” sergisi, 20 Ekim Cumartesi günü Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda açılacak. Sergide yüzyıllardır devam eden Şahmaran geleneği, eski ve yeni çalışmalarla görülebilecek.

Karma resim ve heykel sergisi ise aynı gün Almelek Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak.

İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında yarın ve çarşamba günü “Oyun” adlı piyes Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde.

sanat duyuru

■ Michael Tchernega’nın “Awakening / Uyanış” isimli resim sergisi 22 Mayıs – 9 Haziran tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Devran Mursaloğlu’nun “Düğüm” isimli sergisi 22 Mayıs – 22 Haziran tarihleri arasında Pg Art Gallery’de.

■ Jean David Morvan, Herr Seele ve Çiztanbul Grubu’nun karikatür ve çizgilerinden oluşan sergisi 23 Mayıs – 8 Haziran tarihleri arasında Sainte Pulchérie Lisesi’nde.

■ Burhan Doğançay’ın “Kent Duvarlarının Yarım Yüzyılı: Burhan Doğançay Retrospektifi” sergisi 23 Mayıs – 23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Modern’de.

■ Fransız-Belçikalı ve Türk Çizgi Romanlarına Çapraz Bakış isimli sergi 24 Mayıs – 31 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

■ Mustafa Pilevneli’nin sergisi 24 Mayıs – 16 Haziran tarihleri arasında Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

■ Hüseyin Sartaş’ın “Tualimdeki Anadolu Esintileri” isimli sergisi 25 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Galerisi’ de.

■ Almanya’da Çağdaş Sanat Aracı Olarak İç Mekân Tasarımı sergisi 25 Mayıs – 15 Temmuz tarihleri arasında Rezan Has Müzesi’nde.

■ Yılmaz Güney 74. Doğum Yılı Sergisi 22 Mayıs’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde. (0216 386 26 81)

■ Belkıs Balpınar’ın “Artkilim Sergisi” 22 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

■ Lyndl Hall ve Erdem Taşdelen’in sergisi 23 Mayıs’a kadar Eski Sanatorium’da.

■ Gogi Çagelişvili’nin “Mavi” adlı resim sergisi 24 Mayıs’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

■ Sahir Abacı’nın “Birinci Harman” adlı sergisi 24 Mayıs’a kadar Fototrek Fotoğraf Merkezi’nde.

■ Claire Arkas’ın “Yaşam Arşivi” isimli sergisi 24 Mayıs’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Niyazi Toptoprak’ın sergisi 24 Mayıs’a kadar Bindallı Sanat Galerisi’nde.

■ Nevin Aladağ’ın sergisi 26 Mayıs’a kadar RAMPA’da.

■ Ayhan Türker’in “Aldatmayan Resimler” isimli sergisi 26 Mayıs’a kadar Türker Art’ta. (0212 296 53 25)

■ Yusuf Özsarfati’nin sergisi 26 Mayıs’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 368 26 79)

■ Mona Hatoum’un “Hâlâ Buradasın” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Nevin Aladağ’ın “Sahne” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Gülçağ Konçe’nin “Oda” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Ütopya Platform Sanat Galerisi’nde. (0216 414 11 87)

■ Hayal İncedoğan’ın “Rüzgâr Yabanidir” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Amerikan Hastanesi “Operation Room”da.

■ Nelli’nin “Yol – My Way” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0212 249 01 50)

■ Ahmet Umur Deniz ve Cansen Ercan’ın “Aynı Pozdan/Esin” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

■ Mehmet Gözetlik’in “Multidispliner Tasarım Sergisi” 27 Mayıs’a kadar Işık Üniversitesi Galeri Işık’ta. (0212 286 49 11)

■ Rahmi Aksungur’un sergisi 29 Mayıs’a kadar Evim Sanat Galerisi’nde.

■ Sabire Susuz’un “Cin Ali Sergide” sergisi 29 Mayıs’a kadar MERKUR’de.

■ Tony Cragg’ın sergisi 30 Mayıs’a kadar Galeriartist’te. (0212 227 68 52)

■ Ruhi Su 100 sergisi 30 Mayıs’a kadar Tophane-i Amire’de.

■ Orhan Umut’un sergisi 30 Mayıs’a kadar Doku Sanat’ta. (0212 246 24 96)

■ Yurdaer Altıntaş’ın “Sessizler ve Sesliler” sergisi 30 Mayıs’a kadar Galeri Işık’ta.

■ Tanju Büyükkaya’nın “Paramparça Ben’ler” sergisi 30 Mayıs’a İstasyon Sanat Galerisi’nde.

■ Barış Göktürk’ün sergisi 30 Mayıs’a kadar rh+artgallery’de.

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Mustafa Köseoğlu’nun sergisi 31 Mayıs’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Gerçeklik Terörü isimli sergi 31 Mayıs’a kadar Depo, Mars ve Asfalt Kadıköy’de.

■ Barış Cihanoğlu’nun “Feromon Etkisi” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Galeri Ilayda’da. (0212 227 92 92)

■ Ertuğrul Ateş’in “Kaf Dağı” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Galeri Mabeyn’de.

■ Prof. Balkan Naci İslimyeli Atölye Sergisi “Sanat Suçu” 31 Mayıs’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Ender Güzey’in 40. sanat yılı sergisi 31 Mayıs’a kadar Galata Mevlevihanesi’nde.

■ Hakan Esmer’in “Yaşamdan…II” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

■ Sibel Sevim’in “Seramik ile 30. yıl” isimli sergisi 1 Haziran’a kadar Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Sean Lee’nin “Ev Ödevi” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar The Empire Project’te.

■ Rafet Arslan’ın “Şuuraltı Operasyonları” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar Sanatorium’da.

■ Süha Şahin’in sergisi 2 Haziran’a kadar ALAN İstanbul’da. (0212 252 94 53)

■ Ümit Erzurumlu’nun “par-ça-lar” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar İ.S.O Sanat Galerisi’nde.

■ Dieter Mammel’in “Diva” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Canan Bozbağ’ın “Yekpare” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Karşıt Kenarlarisimli karma sergi 3 Haziran’a kadar ART SUITES GALLERY’de.

■ Dünden Sonraisimli fotoğraf sergisi 3 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de. (0212 334 73 53)

■ Resul Aytemür’ün “657 ve Diğerleri” isimli sergisi 3 Haziran’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Nejdet Vergili’nin “Uzak Ufuklar” isimli resim sergisi 3 Haziran’a kadar Galeri Selvin’de. (212.263 74 81)

■ Şiir Özgilge’nin “KAOSTANTIN-IST” isimli sergisi 4 Haziran’a kadar Galeri G-art’ta

■ Kesişen Benzerlikler Tekstil Sergisi 4 Haziran’a kadar Ayşe Takı Galerisi’nde. (0212 343 21 54)

■ Refik Ahmet Sevengil Koleksiyonu’na ait Tiyatro Afişleri sergisi 5 Haziran’a kadar İBŞT Muhsin Ertuğrul Sahnesi fuayesinde.

■ Yaşayan, Savaşan Osmanlı ve Dioramaları sergisi 6 Haziran’a kadar Büyük Mabeyn Köşkü’nde.

■ Berke Yazıcıoğlu’nun sergisi 6 Haziran’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.

■ Saim Onan ve Sergülen Onan Dervişoğlu’nun sergisi 7 Haziran’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Yavuz Yılmaz’ın “Seyr-i Mesel”adlı fotoğraf sergisi 8 Haziran’a kadar Kadıköy Hera’da. (0216 346 04 13)

■ New Yorker Fotoğraf Sergisi 8 Haziran’a kadar İstanbul Fotoğraf Müzesi’nde.

■ Harun Antakyalı’nın “Betonun Halleri” isimli sergisi 8 Haziran’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery 1’de.

■ Koray Ariş’in retrospektif sergisi 9 Haziran’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Mustafa Eren’in kaligrafi sergisi 9 Haziran’a kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

■ Jean – François Rauzier’in fotoğraf sergisi 9 Haziran’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Bizden ve Onlardan 26isimli sergi 9 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)

■ Gökçe Er’in “Zemin Kontrol” sergisi 9 Haziran’a kadar artSümer’de. (0212 249 1035)

■ Rembrandt ve Çağdaşları sergisi 10 Haziran’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Merkezde isimli karma sergi 10 Haziran’a kadar Galeri Linart’ta.

■ Altuğ Alaçlı’nın “fatish” isimli sergisi 10 Haziran’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

■ Burcu Büyükünal ve Selen Özuş’un sergisi 10 Haziran’a kadar GaleriBu’da. (0 212 263 13 03)

■ Murat Tomruk’un “‘an’lar” isimli sergisi 11 Haziran’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Sınırlar Yörüngeler 11-12sergisi 14 Haziran’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Juan Botello Lucas’ın sergisi 16 Haziran’a kadar Pi artworks Tophane’de. (0212 245 40 87)

■ Ebülfez Ferecoğlu’nun “Su Perisinin Dokunuşları” isimli sergi 16 Haziran’a kadar Marjinart’ta. (0212 25116 22)

■ Ethem Baymak ve Reşit İsmet’in “Suyun öbür yanı…” isimli sergisi 16 Haziran’a kadar Terakki Sanat’ta. (0212 351 00 60)

■ Wim Wenders’in “Pictures From The Surface Of The Earth” isimli fotoğraf sergisi 16 Haziran’a kadar Dirimart’ta. (0212 2913434)

■ Red Kit İstanbul’da sergisi 17 Haziran’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.

■ Düğmeler sergisi 17 Haziran’a kadar Saint Michel Lisesi Jeanne d’Arc Salonu’nda.

■ CROSSROADS II isimli karma sergi 17 Haziran’a kadar art ON the Gallery’de. (0212 259 15 46)

■ Uğur Çakı’nın “Çocukken Oyun Oynamayı Sevdiğini Biliyorum” isimli sergisi 18 Haziran’a kadar Linart Gallery’de. (0212 247 47 29)

■ Sevinç’in “Bölge” isimli sergisi 21 Haziran’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 866 1961)

■ Erwin Wurm’un “Blow up” sergisi 23 Haziran’a kadar Galerist’te. (0212 252 1896)

■ Mahmut Celayir, Cem Turgay, Peter Hristoff, Murat Germen, Mehmet Kısmet, Sevim Sancaktar, Ahmet Elhan’ın “Siyah – Beyaz” isimli sergisi 25 Haziran’a kadar C.A.M Gallery’de. (0212 248 81 49)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

■ İz Öztat’ın “İz” isimli sergisi 26 Haziran’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.

■ Gilbert Garcin’in “Bay G” isimli sergisi 30 Haziran’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)

■ Fluxus 50. yıl sergisi 30 Haziran’a kadar Kuad Galeri’de. (0212 227 00 08)

■ Gerçeklik Şimdi isimli sergi 30 Haziran’a kadar Plato Sanat’ta.

■ Taryn Simon’un “Kaçak Mallar ile Gizli ve Alışılmadık Olana Dair Bir Amerikan Dizini’nden Seçmeler” adlı fotoğraf sergisi 30 Haziran’a kadar Galeri Manâ’da. (0212 243 66 66)

■ Goya’nın “Zamanının Tanığı” isimli sergisi 29 Temmuz’a kadar Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde.

Ankara

■ Tayfur Karakayalılar – resim – 25 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Tonguç Gökalp – resim – 28 Mayıs’a dek – Galeri Polart’ta. (0 312 439 14 80)

■ Fehnur İpek ve Grubu – karma resim – 28 Mayıs’a dek – Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Sanat Galerisi’nde. (0 312 201 40 00)

■ Yunus Tokuş – resim – 28 Mayıs’a dek – ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Koleksiyonlardan Üç Büyükler – resim – 28 Mayıs’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

■ Merab Gagiladze – resim – 28 Mayıs’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

■ Ece Akar – resim – 31 Mayıs’a dek – Nar Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 38 14)

■ Kezban Arca Batıbeki – resim – 31 Mayıs’a dek – Tepe Prime Eskişehir Yolu’nda. (0 312 286 00 74)

■ Hangar Şehirlerarası – resim – 31 Mayıs’a dek – Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Rıfat Mutlu – karikatür – 31 Mayıs’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Resim Bölümü Öğrencileri/Ağrı’dan İzlenimler – resim – 31 Mayıs’a dek – IC Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 82 64)

■ Bir Arada III – resim – 2 Haziran’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

■ Mustafa Ayaz – resim – 3 Haziran’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 286 29 89)

■ Jale Vural – Schmidt – resim – 6 Haziran’a dek – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 290 12 44)

■ Billur Cankurt Varlı – resim – 7 Haziran’a dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Nil Köken – resim – 8 Haziran’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

■ Dünden Bugüne/Akdeniz’de Buluşma 4 – resim, heykel, grafik ve seramik – 8 Haziran’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ Azade Köker – resim – 9 Haziran’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ Kadına Karşı Şiddet – resim – 9 Haziran’a dek – Türk – İngiliz Kültür Derneği Sanat Galerisi’nde. (0 312 419 18 44)

■ Sema Çulam&Senan Eynullayev – resim – 9 Haziran’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ Ayten Taşpınar – resim – 9 Haziran’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Hülya Küpçüoğlu/Sanatçıdan Siyasetçilere One Minute – resim – 11 Haziran’a dek Ankara Galeri Artist’te. (0 312 311 93 03)

■ M.C. Escher – resim – 5 Ağustos’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

■ Selçuk Arslan’ın, ‘Kent Sürgünleri-40 Fotoğraf 40 Hikâye’ adlı fotoğraf sergisi bugün İSK Teoman Ünüsan Sanat Galerisi’nde açılacak. Sergi, 27 Mayıs tarihine dek izlenime açık olacak. (0324 2381088)

■ Leyla Algar’ın, resim sergisi İSK M. İlhan-A. Uğural Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 24 Mayıs Perşembe gününe dek izlenebilecek. (0324 2381088)

■ İçel Sanat Kulübü eski başkanlarından M. Ali Meriç’in, ‘Deniz Resimleri’ adlı yağlıboya resim sergisi, cuma günü Mersin Deniz Müzesi’nde açılacak. Sergi 31 Mayıs tarihine dek izlenime açık tutulacak. (0324 2381088)

Tiyatro

İstanbul

■ İstanbul Tiyatro Festivali

kapsamında bugün, Salon İKSV’de “Lulabay” 17.30 ve 20.30, “Yalnızlar Kulübü” İkincikat’ta 20.30, “Ah Smyrna’m Güzel İzmir’im” Null’da 20.30. Salı “Oyun” Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde 20.30, “Ah Smyrna’m Güzel İzmir’im” Null’da 20.30, “Açık Pencere” Sahne Beşiktaş’ta 20.30. Çarşamba günü “Açık Pencere” Sahne Beşiktaş’ta 18.30, “Tales in No Language” Üsküdar Tekel Sahnesi 20.30, “Ben Bertolt Brecht” Kenter Tiyatrosu 20.30, “Oyun” Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde 20.30, Perşembe “Tales In No Language” Üsküdar Tekel Sahnesi 18.30, “Ben Bertolt Brecht” Kenter Tiyatrosu 20.30, “Lokum” Üsküdar Stüdyo Sahnesi 20.30, “Oyun” Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde, “Ah Smyran’m Güzel İzmir’im” Null 20.30, Cuma günü “Kupa Kızı” Salon İKSV’de 18.30, “Lokum” Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde 18.30, “Antigone” Haldun Taner Sahnesi 20.30, cumartesi “Antigone” Haldun Taner Sahnesi 15.30, “Kupa Kızı” Salon İKSV’de 18.30, “Oda ve Adam” garajistanbul 20.30, “Parti” Tiyatro Hal’de 20.30, “Hans ya da Heiri” Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde 20.30, “Kupa Kızı” Salon İKSV’de 20.30, pazar günü “Hans ya da Heiri” Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde 15.30, “Ah Smyrna’m Güzel İzmir’im” Null’da 16.00, “Parti” Tiyatro Hal’de 18.30, “Oda ve Adam” garajistanbul’da 20.30.

■ Ortaoyuncularda “Ferhangi Şeyler” perşembe 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cuma 20.00 (0 212 251 18 65)

■ Dostlar Tiyatrosunun “Ben Bertolt Brecht” Muammer Karaca Tiyatrosu cuma 20.30, pazar 15.00.

(0 212 252 59 35)

■ Oyun Atölyesi’nde bugün Tiyatro 3 “Kocasını Pişiren Kadın”, yarın 20.30 Arka Bahçe Oyunları “Dış Ses”, perşembe 20.30 Tiyatro Boğaziçi “Otobüs”, cuma 20.30 Merve Engin “Kaplumbağalar Şişmanlamaz Çünkü Kabukları Vardır”, Tiyatro Adam “Bölge Hastanesi” cumartesi 20.30, pazar 16.00.

■ Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Can” cumartesi 20.30’da.

(0 216 556 98 00)

Ankara

■ Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her şey komik gösteri” 26 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Cinfikir/çocuk oyunu” 27 Mayıs’ta saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Ertan Gösteri Merkezi’nde, Ankara Deneme Sahnesi’nce sahnelenen “Kadınların İsyanı” adlı oyun her pazartesi günü saat 20.00’de.

(0 312 212 32 31)

Adana

■ Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu oyuncuları, Üstün Dökmen’in yazdığı, Ali Hürol’un sahneye koyduğu, ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı oyunu, çarşamba günü 20.000’da, cumartesi günü ise 15.00’da yeniden sahneleyecek. (0322 4580008)

Müzik

İstanbul

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Kapanış Konseri / Hande Özyürek (keman), Fedele Antonicelli (piyano)” izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün saat 20.00’de “Kremlin Oda Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

■ ‘Nardis Jazz Club’da bugün saat 21.30’da “Yansımalar”, yarın saat 21.30’da “Önder Focan 6tet ‘36mm Biometric’”, çarşamba günü saat 21.30’da “Quentin Angus Quintet”, perşembe günü saat 21.30’da “Can Çankaya Trio”, cuma günü saat 22.30’da “Ece Göksu”, cumartesi günü saat 22.30’da “Dilek Sert Erdoğan vs Bilal Karaman” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

■ ‘Akbank Sanat’ta yarın saat 20.00’de “Bekir Küçükay ile öğrencileri Fatih Akbulut ve Erkin Çavuş’tan oluşan Küçükay Gitar Üçlüsü” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

■ ‘Salon’da yarın ve çarşamba günü saat 21.30’da “Suzanne Vega” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Pilli Bebek”, perşembe günü saat 21.00’de “Engin Gürkey”, cuma günü saat 22.00’de “Karmate”, cumartesi günü saat 22.00’de “MFÖ” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Gösteri Salonu’nda perşembe günü saat 19.30’da “Stéphane Blet (piyano)” konseri izlenebilir. (0 212 219 16 97)

■ ‘İtalyan Kültür Merkezi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Patrizia Tassini” konseri izlenebilir. (0 212 293 98 48)

■ ‘Roxy’de cuma günü saat 22.00’de “Joe Lynn Turner – Cem Köksal” konseri izlenebilir. (0 212 249 12 83)

■ ‘Parkorman’da cumartesi günü saat 14.00’te Parov Stelar, Oi Va Voi ve Caravan Palace gibi isimlerin katılacağı “Babylon Soundgarden Festivali” izlenebilir. (0 216 556 98 00)

■ ‘Topkapı Sarayı’nda Pastoral Konserler kapsamında cumartesi günü saat 20.00’de “Sayaka Shoji / Sofya Solistleri” konseri izlenebilir. (0 216 556 98 00)

■ ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da pazar günü saat 21.00’de “Dilshad Said ve Sinfonietta Classica Linz” konseri izlenebilir. (0 212 286 66 86)

Ankara

■ Opera Sahnesi’nde, “Tataristan Devlet Dans ve Şarkılar Topluluğu” konseri 30 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Çocuk Korosu Yıl Sonu Konseri” 31 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Jolly Joker Ankara’da, Yeni Türkü’nün vereceği konser 25 Mayıs’ta saat 22.00’de, Gripin’in vereceği konser 26 Mayıs’ta saat 22.00’de, Özgün’ün vereceği konser 1 Haziran’da saat 22.00’de.

(0 312 424 11 11)

Opera Bale

İstanbul

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda cuma günü saat 20.00’de “Hürrem Sultan” bale gösterisi sahnelenecek. (0216 346 15 31)

Mersin

■ Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı öğrencileri bugün 19.00’da, ‘Yağmur Arınlı’nın, Leo Dilebis’in ‘Coppelia’ balesinden sahneye uyarladığı, ‘Oyuncakçı Dükkânı’ ve Camiile Saint-Seans’ın ‘Hayvanlar Karnavalı’ndan uyarladığı, ‘Kuğunun Ölümü’ adlı baleleri sahneleyecek. Uğur Oral Kültür Merkezi’ndeki etkinliği sanatseverler ücretsiz izleyebilecek. Bale gösterimi bugün 10.00 ve 13.00 ile çarşamba günü 10.00 ve 14.00’te ilköğretim okulu öğrencileri için yinelenecek.(0324 3610028)

Gösteri Söyleşi

İstanbul

■ Dot / Dotmarsta Salonu’nda çarşamba günü saat “Tork İzole” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 232 44 40)

■ Salon İKSV’de cuma günü saat 18.30’da, cumartesi günü 18.30 ve 20.30’da “Kupa Kızı” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 334 08 41)

■ İş Sanat Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de “Los Vivancos” adlı dans gösterisi sahnelenecek. (0212 316 10 83)

■ Akbank Sanat’ta “İspanyol Kadın Yönetmenler” başlıklı film gösterimlerinde çarşamba günü saat 17.30’da “Yağmuru Bile” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 252 35 00-01)

■ Goethe-Institut İstanbul’da perşembe günü saat 19.00’da “Plug – Pray” adlı film gösterimi gerçekleştirilecek. (0212 249 20 09)

■ Pera Müzesi Oditoryumu’nda “Kanatlar” adlı film, perşembe günü saat 19.00’da, cumartesi günü saat 14.00’te gösterilecek. (0212 334 99 00)

■ Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde bugün saat 18.00’de “Red Kit’in Türkiye Serüveni” başlıklı söyleşi gerçekleştirilecek. (0212 393 60 00)

Adana

■ Kubat Sanatevi Resim Sergisi bugün 17.30’da Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Fuayesi’nde açılacak. Sanat Eğitmeni Veysel Kubat yönetimindeki, ‘Sanat Eğitimi Grubu’ndan 19 sanatçının çalışmalarının yer aldığı sergi hafta boyu izlenime açık tutulacak. (0534 2992388)

Ankara

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, gazetemiz yazarı Mustafa Ekmekçi’yi anıyoruz. Arkadaşlarının Emekçi’ye dair anılarını anlatacağı söyleşi 21 Mayıs’ta saat 19.00’da. (0 312 442 30 50)

 

Rembrandt ve Çağdaşları sergisi 10 Haziran’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

Sergi

sanat duyuru

İSTANBUL

■ Murat Sarıyar’ın“Varolmayanlar” isimli sergisi 24 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu.

■ Koray Ariş’in retrospektif sergisi 25 Nisan – 9 Haziran tarihleri arasında İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Lyndl Hall ve Erdem Taşdelen’in sergisi 26 Nisan – 23 Mayıs tarihleri arasında kadar Eski Sanatorium’da.

■ “Anne”lere isimli karma sergi 27 Nisan – 12 Mayıs tarihleri arasında Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Yavuz Tanyeli’nin “Bora’s Blues” isimli sergisi 24 Nisan’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)

■ 20 genç ressamın “bir” kavramını yorumladığı sergi 25 Nisan’a kadar Art&Design Gallery’de.

■ Bir isimli karma sergi 25 Nisan’a kadar Armaggan Art Gallery’de.

■ Sabahattin Tuncer’in resim sergisi 25 Nisan’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)

■ Maximilian Eder’in sergisi 25 Nisan’a kadar rh+artgallery’de. (0212224 74 31)

■ Ümit Mindek’in “Yansımalar” adlı seramik ve suluboya sergisi 27 Nisan’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ A. Kadir Ekinci’nin “Uzak Işık” adlı fotoğraf sergisi 27 Nisan’a kadar İfsak’ta. (0212 292 42 01)

■ Hunt Slonem’in sergisi 27 Nisan’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0212 261 60 60)

■ Ceija Stojka’nın “KZ- KÂBUSLARI” adlı sergisi 27 Nisan’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

■ No 1 isimli karma sergi 28 Nisan’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da.

■ Luk Berghe’nin “Ütopya Kolleksiyonu” adlı sergisi 28 Nisan’a kadar Mimarlık Araştırmaları Stüdyosu MARS’ta. (0212 2454850)

■ Temür Köran’ın “Seyir” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

■ Youssef Nabil’in “Hiç Gitmedin” adlı sergisi 28 Nisan’a kadar GALERİST’te. (02122324902)

■ Kesintisiz Avangard isimli karma sergi 28 Nisan’a kadar Kuad Galeri’de. (0212 227 00 08)

■ Şule Ulusoy’un “Yaşamın içinden Anlatımlar…” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar Terakki Sanat’ta. (0 212 351 00 60)

■ Hesaplaşma adlı karma sergi 28 Nisan’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Ali İbrahim Öcal’ın “Patetik Koridor” isimli ikinci kişisel sergisi 28 Nisan’a kadar DAİRE’de. (0212 252 52 59)

■ Murat Akagündüz’ün “Cennet – Cehennem” adlı sergisi 28 Nisan’a kadar Galeri Manâ’da. (0212 243 66 66)

■ Mehlika Baş’ın sergisi 28 Nisan’a kadar ARKEOPERA SANAT GALERİSİ’nde. (02122499226)

■ İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları Sergisi 28 Nisan’a kadar İstanbul Aydın Üniversitesi’nde.

■ Sezin Aksoy’un “Transmutasyon” sergisi 28 Nisan’a kadar Cahalabi Art Gallery’de.

■ Merih Tekin Bender’in sergisi 28 Nisan’a kadar Vakıfbank İstanbul Genel Müdürlük Fuayesi’nde. (0212 316 70 70)

■ Jale Nejdet Erzen’in sergisi 29 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 2 1 2 2 3 2 3 8 1 3)

■ Buket Güreli’nin “Bakakalırım…” adlı sergisi 29 Nisan’a kadar Adasanat’ta.

■ Buket Güreli’nin sergisi 29 Nisan’a kadar Adasanat Etkinlik Salonu’nda. (0212 245 56 23)

■ Zeynep Akgün’ün “Koma” isimli sergisi 29 Nisan’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde. (0212 314 23 23)

■ Hale Işık’ın “Düğümler” isimli sergisi 29 Nisan’a kadar Harmony Sanat Galerisi. (0216 553 21 67)

■ Sezgin Sander’in “Yeniden Görmek” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Ayşe Takı Galerisi’nde. (0 2 1 2 343 21 54)

■ Olca Uzunokur’un baskıresim sergisi 30 Nisan’a kadar Galeri FE’de. (0 216 368 63 78)

■ Yiğit Uygur’un fotoğraf sergisi 30 Nisan’a kadar Nuru Ziya Suites’te.

■ Birsel Bosut Gürbüz’ün “Mavi Kareler” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. ( 0216 418 38 06)

■ İsmail Gülgeç’in sergisi 30 Nisan’a kadar İstanbul Karikatür ve Mizah Merkezi’nde.

■ Fatih Merter’in ‘Saklı Senfoni’ isimli sergisi 1 Mayıs’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Bjarne Melgaard’ın sergisi 2 Mayıs’a kadar GaleriArtist’te. (0212 227 68 52)

■ Volker März ’ın “Volkan Kadınları / The Woman of The Vulcano” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Art 350’de. (0216 369 80 50)

■ İsmet Vildan Alptekin’in “Paris’in Çatıları” isimli fotoğraf sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri Işık’ta.

■ Recep Batuk’un sergisi 4 Mayıs’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)

■ Erol Akyavaş’ın sergisi 5 Mayıs’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Serap Atala’nın sergisi 5 Mayıs’a kadar Artev Sanat Galerisi’nde. (0216 449 46 75)

■ Şevket Sönmez’in sergisi 5 Mayıs’a kadar Galeri Merkur’de. (212 225 37 37)

■ Aylin Ataç’ın “Devinim” isimli sergisi 5 Mayıs’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

■ La La La İnsan Adımları – Boijmans Van Beuningen Müzesi Koleksiyonundan Ber Seçki isimli sergi 6 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 53)

■ Şafak Taner’in “Geriye/De/Kalan” isimli sergisi 6 Mayıs’a kadar G-art’ta.

■ Basako, Josef Danner, Cemal Demir, Hüseyin Işık’ın sergisi 6 Mayıs’a kadar Art Suites Gallery’de.

■ Aydemir Ökmen’in “Renk Senfonileri” isimli resim sergisi 6 Mayıs’a kadar Galeri Selvin’de. (212263 74 81)

■ Kat Malikleri Toplantısı isimli karma sergi 6 Mayıs’a kadar GaleriBu’da. (212263 74 81)

■ Serap Atala’nın sergisi 7 Mayıs’a kadar Artev’de. (0216 449 46 75)

■ Elmas Deniz’in “ELMAS” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde.

■ Zeynep Birced’in “Beats per Unit” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Gama Sanat Galerisi’nde.

■ Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “Sözün İzi” isimli sergisi 8 Mayıs’a kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

■ Oyun Alanları: Grafik Tasarımcıların Deneysel Üretimleri Hakkında Bir Sergi isimli sergi 9 Mayıs’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Figen Batı’nın “der’in” isimli sergisi 9 Mayıs’a kadar Odakule Sanat Galerisi’nde.

■ Charles Csuri’nin “Zamanın Eskiz Defterleri” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Sabancı Üniversitesi’nde. (0216 483 90 97)

■ Charles Csuri’nin sergisi 10 Mayıs’a kadar Kasa Galeri, Karaköy’de.

■ Jochen Proehl’ın “Unearthed” sergisi 10 Mayıs’a kadar cda Projects’te. (0212 251 12 74)

■ Doğu Çankaya’nın sergisi 12 Mayıs’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Gülten İmamoğlu’nun sergisi 12 Mayıs’a kadar Rumeli Cad. Birlik Apartmanı’nda.

■ Lebibe Sonuc’un “Femina” isimli sergisi 12 Mayıs’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Tarih Nehri ve Segment isimli sergiler 13 Mayıs’a kadar BORUSAN CONTEMPORARY’de.

■ Franz Ackermann’ın “Transit” isimli sergisi 13 Mayıs’a kadar Dirimart’ta. (0212 291 34 34)

■ Ayşe Wilson’ın “biz küçükken” başlıklı sergisi 13 Mayıs’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

■ Güzhan Müstecaplıoğlu’nun sergisi 13 Mayıs’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

■ Dr. Demir Fıtrat Onger koleksiyonundaki “Paris Ekolü Sanatçıları Sergisi 14 Mayıs’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde.

■ Van Gogh Alive isimli sergi 15 Mayıs’a kadar Karaköy Antrepo 3’te.

■ Gül Erali ’nin Seramik Heykel Sergisi 15 Mayıs’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde.

■ Mehmet Ulusel’in “Meşguliyetle Tedavi 2” isimli sergi 15 Mayıs’a kadar Gallery 2’de. (212 291 37 91)

■ Horasan’ın “Labirent” isimli sergisi 19 Mayıs’a kadar PiArtworks’te. 80212 293 67 09)

■ Mehmet Aksoy’un 50. yıl sergisi 20 Mayıs’a kadar Tophane-i Âmire’de.

■ Esma Paçal Turam’ın “Günlerden Bir Gün” isimli sergisi 20 Mayıs’a kadar Apel’de. (0212 292 72 36)

■ Yılmaz Güney 74. Doğum Yılı Sergisi 22 Mayıs’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde. (0216 386 26 81)

■ Belkıs Balpınar’ın “Artkilim Sergisi” sergisi 22 Mayıs’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

■ Nevin Aladağ’ın sergisi 26 Mayıs’a kadar RAMPA’da.

■ Mona Hatoum’un “Hâlâ Buradasın” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Nevin Aladağ’ın “Sahne” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Hayal İncedoğan’ın “Rüzgâr Yabanidir” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Amerikan Hastanesi “Operation Room”da.

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Mustafa Köseoğlu’nun sergisi 31 Mayıs’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Sean Lee’nin “Ev Ödevi” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar The Empire Project’te.

■ Dünden Sonra isimli fotoğraf sergisi 3 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de. (0 212 334 73 53)

■ Yaşayan, Savaşan Osmanlı ve Dioramaları sergisi 6 Haziran’a kadar Büyük Mabeyn Köşkü’nde.

■ Rembrandt ve Çağdaşları sergisi 10 Haziran’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

■ Goya’nın “Zamanının Tanığı” isimli sergisi 29 Temmuz’a kadar Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde.

ANKARA

■ Minyatür ve Kat’i Sergisi – minyatür, kat’i – 24 Nisan’a dek – ANKÜSEV Sanat Galerisi’nde. (0 312 447 71 67)

■ Ahmet Yeşil – resim – 25 Nisan’a dek – Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)

■ Mehmet Susuz – yağlıboya, ağaç baskı – 27 Nisan’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ Serpil Kapar – resim – 28 Nisan’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

■ Erol Akyavaş – resim – 28 Nisan’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ Müjgan Özkaya Yılmaz – resim – 30 Nisan’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

■ Ertuğrul Ateş – resim – 30 Nisan’a dek – ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Abdurrahman Kaplan – desen – 4 Mayıs’a dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Adnan Turani – resim – 5 Mayıs’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ Nevzat Akoral – resim – 8 Mayıs’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

İZMİR

■ Tahir Ün’ün “Naylon Barınaklar” konulu fotoğraf sergisi 27 Nisan’a dek Çizgelikedi Görsel Kültür Merkezi’nde izlenimde.

■ Aphrodisias Sanat Merkezi, yarından itibaren 12 Mayıs’a dek “Enerjik Bakış” fotoğraf sergisini ağırlayacak.

■ Sezin Haşıcı’nın özgün baskıresim ve resim sergisi, 16 Mayıs’a dek Ege Üniversitesi 50. Yıl Köşkü Sanat Galerisi’nde izlenimde.

■ Emin Özdemir’in özgün baskıresim sergisi, Ege Üniversitesi MÖTBE Kültür Merkezi’nde 4 Mayıs’a dek görülebilir.

■ Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksek Okulu Sanat Galerisi, 27 Nisan’a dek Akademisyen Ressam Hatice Keten’in resim sergisine ev sahipliği yapacak.

■ Engin Tosun Kaytmaz’ın “Objektifime Takılanlar” başlıklı fotoğraf sergisi, 8 Mayıs’a dek İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi ve Galerisi’nde görülebilir.

■ Eren Eyüboğlu’nun retrospektif sergisi 2 Haziran’a dek İş Sanat İzmir Galerisi’nde.

■ Naile Akıncı resim sergisi, 5 Mayıs’a dek Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nde izlenimde.

■ Kore Resim Sanatı Sergisi 10 Mayıs’a dek Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi’nde izlenimdi.

■ Mustafa Ağatekin’in cam sergisi, 25 Nisan’a dek Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde.

Tiyatro

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Anitan’ın Aşkı ya da Antigone New York’ta” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Ölüleri Gömün” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Sihirli Hediyeler Migros” bugün, salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 12.00 ve 14.00, pazar 14.00. Küçük Sahne’de “Kontrabas” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Kırmızı Şemsiye” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi, pazar 14.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo”perşembe, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Çocuktan Al Haberi” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 14.00, pazar 12.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Perşembenin Hanımları” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Nekrassov” çarşamba, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Toros Canavarı”çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Dullar” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Ümraniye Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Üsküdar Musahipzade Sahnesi’nde “Hedda Gabler”çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Ü. Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası”çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 661 38 94)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” cuma 20.30, çocuk oyunu “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00, “Hangisi Babası” cumartesi 20.30, çocuk oyunu “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “www.aşkbu-mu.com” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı 20.30, “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30. ( 0 212 661 38 94)

■ Ortaoyuncularda “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

■ Dostlar Tiyatrosu “Ben Bertolt Brecht” Sabancı Üniversitesi salı 20.00, çarşamba 20.30 Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi, perşembe 20.30 Kozzy, cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu, “Kerem Gibi” cumartesi 20.00 Büyükçekmece Belediyesi Kültür Merkezi (0 212 252 59 35)

■ Kenter Tiyatrosu’nun “Kraliçe Lear” oyunu cuma 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi. “Aşk Mektupları” cumartesi 20.00. (0 212 246 35 89)

■ Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu nda “Beni Yeniden Sev” bugün 20.30 Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi, salı 20.30 Kozyatağı Kültür Merkezi, cumartesi 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, (0 212 478 06 00)

■ Kumbaracı50’de “444” bugün 20.30, “Gerçek Hayattan Alınmıştır” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30, “Taze Canlandırmalar”pazar 15.00. (0 212 243 50 51)

■ Dot’ta “Süpernova” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi, pazar 21.00 (0 212 232 44 40)

■ Maya Sahnesi’nde “Yeni Bir Hayat İçin” çarşamba 20.30, “Eleni’den Mektuplar” perşembe 20.30, “Van Gogh” cuma 20.30, “Kültürel Çoğulcu Tiyatro” pazar 13.00, “Alem Buysa Kral Übü” pazar 20.30. (0 212 252 74 52)

■ İkincikat’ta “Cam Yapraklar” salı, “Yalnız Batı” çarşamba, “Yok oğlum, biz evdeyiz” perşembe, “Limonata” cuma, cumartesi, “Tetikçi” pazar (0 212 292 32 47)

■ Krek’te “Bayrak” bugün 20.30. (0 212 311 78 24)

ANKARA

■ Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” 24 Nisan’da saat 20.00’de, 29 Nisan’da saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Yosunlar” 24-28 Nisan tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek “Küçük Deniz Kızı” adlı çocuk oyunu 28 Nisan’da saat 10.30’da. (0 312 442 30 50)

■ Mavi Sahne’de, “Mutfak Cadıları” 27, 28 Nisan’da saat 20.00’de, 29 Nisan’da, saat 17.00’de, “Cinfikir/Her Şey Doğaçlama Çocuk Oyunu”29 Nisan’da saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 25, 27 Nisan’da saat 20.00’de, 22 Nisan’da saat 15.30’da, 29 Nisan’da saat 15.30’da, “Genç Oyuncular Sahnesi/Sur Dibinde/konuk oyun” 29 Nisan’da saat 19.30’da. (0 312 417 76 76)

■ Ertan Gösteri Merkezi’nde, Ankara Deneme Sahnesi’nce sahnelenecek “Kadınları İsyanı” adlı oyun her pazartesi saat 20.00’de. (0 312 212 32 31)

ADANA

■ Devlet Tiyatroları – Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, bu hafta sonu görkemli bir gösteriyle son bulacak. Bugün ve yarın 20.00’de Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu oyuncularının, Ayşe Bayramoğlu’nun yazdığı, Tilbe Saran’ın yönettiği, ‘Düğün’ adlı oyunla tiyatroseverlerin karşısına çıkmasının ardından Ankara Devlet Tiyatrosu, Tennessee Williams’ın ünlü oyunu ‘Sırça Kümes’ ile çarşamba, perşembe ve cuma günleri 20.00’de sahnede olacak. Festivalin kapanışını ise geçen yıl,‘Malaya’ adlı gösteriyle sıra dışı bir performans sunan Hollandalı ‘Close Act Grubu’ yapacak. Bu yıl da 19.00’da Atatürk Parkı’ndan başlayarak Tren Garı’na kadar olan güzergâhta, ‘Pi Leau’ adlı sokak gösterisini sunacak olan konuk sanatçıların renkli ve görkemli gösterisinde sanatseverleri, zengin görsel şovlarla anlatılan etkileyici bir hikâye bekliyor. (0322 3523355)

■ Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu oyuncuları, Üstün Dökmen’in yazdığı, Ali Hürol’un sahneye koyduğu, ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı oyunu, çarşamba günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00’te yeniden sahneleyecek. (0322 4580008)

SAMSUN

■ Samsun Devlet Tiyatrosu’nda 24 Nisan Salı ve 25 Nisan Çarşamba günü AKM Büyük Sahne’de Adana Devlet Tiyatrosu’nun hazırladığı“Kayıp Bolluk Ülkesi” adlı çocuk oyunu küçük sanatseverler için sahnelenecek. Ücretsiz oyunun biletleri Devlet Tiyatroları gişelerinden temin edilebilecek. (0 362-431 50 00)

 

Müzik

İSTANBUL

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “23 Nisan Özel Konseri – Suna Kan (keman), İdil Biret (piyano)” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Nardis Jazz Club’ta bugün saat 21.30’da “Eylül Biçer”, yarın saat 21.30’da “Münip Utandı Konseri”, çarşamba günü saat 21.30’da “Şirin Soysal ile Caz Klasikleri”, perşembe günü saat 21.30’da “Önder Focan Quartet”, cuma günü saat 22.30’da “Janusz Szprot ‘Young @ Hearts’”, cumartesi günü saat 22.30’da “Ece Göksu ‘MASAL’” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

■ ‘Akbank Sanat’ta yarın saat 20.00’de “Jazz İst Quartet Feat. Daniel Thomas”, cuma günü saat 20.00’de “Sevil Ulucan Weinstein – Piyanist: Gülnare Şekinskaya” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde yarın saat 20.00’de “Erdem Şimşek & Erkan Oğur”, çarşamba günü saat 20.00’de “Samir Odeh-Tamimi & Hezarfen Ensemble”, perşembe günü saat 20.00’de “Spiral Quartet –Paristanbul”, cuma günü saat 20.00’de “Trio Raro”, cumartesi günü saat 21.30’da “Timuçin Şahin – Mivos Quartet Plays Timuçin Şahin”konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yarın saat 20.00’de “Aylin Şengün Taşçı: Osman Ziyagil”, çarşamba günü saat 20.00’de “Franz Von Chossy” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

■ ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Lokal Anestezi Special Guest: Tolga Çevik”, çarşamba günü saat 21.30’da “Aydın Esen Grup: Transfusion X”, perşembe günü saat 21.30’da “Elif Çağlar ‘M-U-S-I-C’”, cuma günü saat 22.30’da “Büyük Ev Ablukada”, cumartesi günü saat 22.00’de“Oldies But Goldies 2 Mekânlı Parti” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Sixpence None The Richer”, cuma günü saat 22.00’de “Göksel”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yaşar” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘Salon’da çarşamba günü saat 21.30’da “Fuat Güner Project”, cuma günü saat 22.30’da “Ida Sand”, cumartesi günü saat 22.30’da “Mystery Jets” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da çarşamba günü saat 21.00’de “Volkan Konak” konseri izlenebilir. (0 212 286 66 86)

■ ‘Ghetto’da perşembe günü saat 21.30’da “Jehan Barbur”, cuma günü saat 22.30’da “Erkin Koray”, cumartesi günü saat 22.30’da “Movits!”konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Fulya Sanat’ta perşembe günü saat 20.00’de “Borusan Quartet”konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde perşembe günü saat 20.00’de“Madredeus” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da perşembe günü saat 20.00’de“Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası – Leyla Gencer Anısına Carmen”konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

■ ‘Susanna Baca’nda cuma günü saat 20.00’de “Avea Sıradışı Konserleri” kapsamında Aya İrini Müzesi’nde, cumartesi günü saat 20.30’da Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde izlenebilir. (0 216 556 98 00)

■ ‘İstanbul Live’da cuma günü saat 21.00’de “Babazula”, cumartesi günü saat 21.30’da “Cem Adrian” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

■ ‘Bach, Before and After’ konserleri kapsamında cuma günü saat 20.30’da St. Antuan Kilisesi’nde, cumartesi günü saat 19.30’da Sirkeci Garı Büyük Salon’da “Vladimir Rejlek –Jaroslav Tuma” konseri izlenebilir. (0 212 249 18 39)

ANKARA

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan Doç. Ebru Karaağaç (keman) ve Prof. Dr. Anatol Jagoda’nın (piyano) vereceği konser 28 Nisan’da saat 13.00’te. (0 312 442 30 50)

■ Anadolu Gösteri Sanatları Merkezi’nde, Mustafa Ceceli’nin vereceği konser, 27 Nisan’da saat 21.00’de, Volkan Konak’ın vereceği konser 28 Nisan’da saat 20.00’de. (0 312 286 12 11)

 Kaynak : [-]

Kumbaracı 50’de cuma 20.30’da, Marmara Oyuncuları Sahnesi’nin ‘Hizmetçiler’ adlı oyunu tiyatro severleri bekliyor.

İstanbul

■ Bülent Turan’ın resim sergisi 15 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)
■ Ertem Ertunga’nın “Mimariden Renk ve Desene” isimli sergisi 15 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında Galeri ışık’ta.(0212 233 12 03)
■ Naile Yılmaz’ın resim sergisi 15 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında Basın Müzesi’nde. (0212 513 84 58)
■ Akgün Akova’nın “Yolda Sevince Rastladım” adlı sergisi 15 Kasım – 31 Aralık tarihleri arasında Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde.
■ Komet’in ”O değilse başkasıdır neş’e” başlıklı sergisi 15 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında Artisan Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 90 81)
■ Periferiden Bellek Kayıtları isimli karma sergi 15 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında Gallery LiNART’da. (0 212 281 12 00)
■ Sevcan Çerkez’in “Ödüm Koptu” başlıklı sergisi 16 – 30 Kasım tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
■ Bedri Baykam’ın “Ressamdan Masallar” başlıklı sergisi 16 Kasım – 5 Aralık tarihleri arasında MERKUR’de. (0 212 225 37 37)
■ Füsun Sağlam’ın “Bumerang” başlıklı sergisi 16 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
■ Evren Tekinoktay’ın “Mor Kafa” başlıklı sergisi 17 Kasım – 24 Aralık tarihleri arasında GALERİST Akaretler’de. (0212 244 8230)
■ Bahri Genç’in “Yüzlerden Gizler” başlıklı sergisi 17 Kasım – 4 Ocak tarihleri arasında Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15-20-21)
■ Uluslararası Göç Örgütü’nün düzenlediği Pakistan’da ve İstanbul’da yaşayan göçmenlerin resim ve fotoğraf sergisi 18 – 24 Kasım tarihleri arasında Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)
■ Safiye Mine Erdurak’ın “Hayata Gel” isimli sergisi 19 Kasım – 19 Aralık tarihleri arasında UPSD Sanat Galerisi’nde. (0212 347 62 83)
■ İstanbul’la Bakmak fotoğraf sergisi 15 Kasım’a kadar Fotoğrafevi’nde. (0212 284 63 63)
■ Ayfer Kalsın’ın “Revân” adlı yeni kişisel sergisi 15 Kasım’a kadar Arnavutköy Art Gallery’de. (0 212 2570667)
■ Kutluğ Ataman’ın “Mezopotamya Dramaturjileri” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
■ Veli Sapaz’ın sergisi 17 Kasım’a kadar Seven Sanat Galerisi’nde. (0216 3455616)
■ Serkan Yüksel’in “Dilbilgisi” isimli sergisi 18 Kasım’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)
■ Gencay Kasapcı’nın resim sergisi 18 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
■ Abdullah Kasapcı’nın takı sergisi 18 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (0216 362 18 26)
■ Gogi Mikeladze’nin sergisi 19 Kasım’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)
■ Çiğdem Erbil’in “Renklerin Söylemi” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Galeri/miz’de. (0212 241 76 66)
■ Kadir Akorak’ın “Bosperal Resimler II” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Ekavart Galeri’de. (0212 252 81 31)
■ Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)
■ Ragıp Basmazölmez’in “Eşik” isimli sergisi 20 Kasım’a kadar Daire Sanat’ta. (0212 252 52 59)
■ Bilgi Dizisi 3 / Bellek sergisi 20 Kasım’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 621 12 47)
■ ‘10 Kasım Yas Günü isimil sergi 20 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde. (0 216 386 26 81)
■ Gabrielle Le Roux’nun “Trans, Onurlu ve Türkiyeli” isimli sergisi 20 Kasıma kadar Cezayir Apartmanı’nda.
■ Mehmet Güler’in sergisi 23 Kasım’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)
■ Cengiz Solakoğlu, Orhan Öğücü, Mehmet Gürsoy ve Yılmaz Bulut’un “UZAK’tan YAKIN’dan” isimli fotoğraf sergisi 24 Kasım’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.
■ Süleyman Saim Tekcan’ın 50. Sanat Yılı Retrospektifi sergisi 25 Kasım’a kadar Beşiktaş Çağdaş, Mustafa Kemal Merkezi’nde. (212 35193 90)
■ Cervantes’in Sol Eli isimli sergi 25 Kasım’a kadar Karşı Sanat Galerisi’nde. (0 212 292 65 36)
■ devinimsizlikte devinim (yaratıcı siyaset) isimli sergi 26 Kasım’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)
■ Osman Kehri’nin suluboya resim sergisi 26 Kasım’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde (0216 368 2679)
■ Fiktion Okzident isimli sergi 26 Kasım’a kadar MSGSÜ Tophane- i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.(0 212 281 12 00)
■ Arada Bir, Bir Arada isimli karma sergi 26 Kasıma kadar Ortaköy Kültür Merkezi’nde.
■ Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 30 Kasına kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
■ Burçak Balamber’in “Metamorfoz” isimli sergisi 26 Kasıma kadar Galeri Merkur’de. (0 212 231 69 87)
■ Son Kwang-Bae’nin “Kum saati gibi tersyüz olmanin tam vakti…” isimli sergisi 27 Kasım’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)
■ Tuncay Takmaz’ın iki ayrı sergisi 27 Kasım’a kadar Kent Sanat Galerisi ve Niş İstanbul’da. (0212 225 67 15, 0212 232 88 48)
■ No More Luggage isimli sergi 28 Kasım’a kadar Tophane-i Amire Kültür Merkezi Sarnıç Galerileri ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda. (0212 278 03 07)
■ Ahmet Can Mocan’ın “Beyaz Perde” adlı sergisi 29 Kasım’a kadar Tarık Zafer Tunaya Sanat Galerisi’nde.
■ Aydın Erkmen’in illüstrasyon sergisi 30 Kasım’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)
■ Tomur Atagök’ün “Doğanın Çağrısı” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)
■ Enk De Kramer’in gravür sergisi 30 Kasım’a kadar Füsun Inan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)
■ Rüçhan Şahinoğlu’nun “dışarda” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Apel’de. (0 212 292 72 36)
■ Komet’in “Neriman Tuna’ya Saygı” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Hayaka Artı’da. (0 212 219 42 46)
■ Seyhun Topuz’un “Düğümler” isimli sergisi 3 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
■ Orkide Akkoç Sabit’in “Tatlı Rüyalar” isimli sergisi 8 Aralıka kadar Mac Art Gallery’de. (0212 343 85 40)
■ Ebru Ceylan’ın “dünya içimde karanlık oyunlar oynuyor anne” isimli sergisi 10 Aralıka kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)
■ Turan Aksoy’un “Toz ve Telaş” isimli sergisi 11 Aralıka kadar Pi Artworks’te. (0212 293 71 03)
■ Burak Arıkan’ın “BURAK” isimli sergisi 13 Aralıka kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)
■ Ilgın Seymen ’in “Mutluluğun Mini Marketi” isimli sergisi 15 Aralıka kadar Art ON’da. (0 2122591543)
■ Nejat Satı’nın “DRUGSTORE” isimli sergisi 15 Aralıka kadar Art ON’da. (0 2122591543)
■ Eren Eyüboğlu’nun Retrospektif Sergisi 17 Aralıka kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 438 63 50)
■ Ergin İnan – Emiel Hoorne – Enk De Kramer’in sergisi 13 Aralıka kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)
■ Çınar Eslek’in sergisi 25 Aralıka kadar Pi Artworks Tophane’de. (0212 2454087)
■ İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)
■ Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)
■ Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 31 Aralıka kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)
■ Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)
■ Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)
■ İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)
■ Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)
■ Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)
■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)
■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)
■ Ercan Kazmaz ve Naile Yılmaz resim sergileri 2 Aralık’a dek TGC Basın Müzesi’nde (0 212 513 84 58)

Ankara
■ Fahri Özdemir/Gözleri Çelik Mavisi – fotoğraf – 16 Kasım’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
■ Selin Cakova – resim – 20 Kasım’a dek – Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)
■ Jale Nejdet Erzen – resim – 20 Kasım’a dek – Takıantika Sanat Galerisi’nde. (0 312 436 37 88)
■ Fatma Abalı – resim – 20 Kasım’a dek – Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)
■ Hasan Kıran – ağaç baskı – 23 Kasım’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)
■ Muzaffer İlhan Erdost/İlhan’ların Anısına – resim – 25 Kasım’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)
■ Mehmet Örs – resim – 25 Kasım’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
■ Seher Becel – seramik – 25 Kasım’a dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)
■ Nazan Akpınar – resim – 25 Kasım’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)
■ Ziya Gökalp Mülayim – suluboya resim – 29 Kasım’a dek – Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)
■ Zeki Şahin – resim – 30 Kasım’a dek – 30 Kasım’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)
■ Nüzhet İslimyeli – resim – 30 Kasım’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
■ İlke Veral Coşkuner – fotoğraf – 2 Aralık’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)
■ SAKÜDER Renkler ve Çizgiler Buluşuyor – resim – 3 Aralık’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)
■ 1. Gençler Arası Resim Yarışması Sergisi – resim – 4 Aralık’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)
■ Lütfü Günay – resim – 10 Aralık’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)
■ Gavin Turk – resim, heykel – 13 Aralık’a dek – Galeri Artist Ankara’da. (0 312 311 93 63)

İzmir

■ İzmir Devlet Tiyatrosu bu hafta “Kadın ile Memur”, “Yerin Altında”, “Satıcının Ölümü”, “Henry ve Alice’nin Gizli Yaşamı” ve “Satıcının Ölümü” adlı oyunları izleyicilerle buluşturuyor.
■ İzmir Devlet Senfoni Orkestrası 17 Kasım saat 20.30’da Cihat Aşkın’ın kemanıyla solist olarak katılacağı konserle müzikseverlerin karşısına çıkacak. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki konserde orkestrayı Şef Wolfgang Scheidt yönetecek.
■ İzmir Devlet Opera ve Balesi perşembe günü saat 20.00’de Don Kişot balesini sahneleyecek.
■ Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışmasında, 1974’den beri büyük ödülü kazanan karikatürler İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde sergileniyor.
■ Nedim Sönmezin ebru çalışmalarından oluşan sergisi, yarın saat 18.00’da Norm Sanat Galerisi’nde açılıyor. Sergi, 26 Aralık’a dek izlenimde kalacak.

Adana
■ Küratörlüğünü Muzaffer Tire’nin yaptığı, ‘88. Yılında Cumhuriyet Sanatçıları-2’ sergisi Galeri Altan’da sürüyor. Sergi sanatseverler için 19 Kasım tarihine dek açık olacak.
(0322 4593458)

Müzik

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Olgun Acar Friendly”, yarın saat 22.30’da “Suzan Kardeş & Bekriya Band”, çarşamba günü saat 22.30’da “Erdem Yener”, perşembe günü saat 22.30’da “Peyk”, cuma günü saat 22.30’da “Aylin Aslım” ve cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)
■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün saat 20.00’de “Reşat Aysu 101 Yaşında”, yarın saat 20.00’de “Ralph Towner”, çarşamba günü saat 20.00’de “İncesaz”, cuma günü saat 20.00’de “Hindi Zahra” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)
■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de Gülsin Onay ve Doruk Görkem Tokur ile “2 Piyano 2 Konçerto” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)
■ ‘Haliç Uluslarası Fuar ve Kongre Merkezi’ nde bugün saat 21.00’de “Paul Anka” konseri izlenebilir. (0 212 347 98 07)
■ ‘Ghetto’da bugün saat 20.00’de “Pera Fest Açılış Konseri: I Solisti di Montemarano”, yarın saat 20.00’de “Freedom Express”, çarşamba günü saat 21.30’da “The Free Licks”, perşembe günü saat 21.30’da “Jehan Barbur”, cuma günü saat 22.00’de “Radyo Eksen Weekend: Tom McRae – Cenk Taner”, cumartesi günü saat 22.30’da “Levellers” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)
■ ‘Istanbul Jazz Center’da bugün saat 20.30’da “Bill Evans”, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günü saat 20.30’da “Eve Cornelious” konseri izlenebilir. (0 212 327 50 50)
■ ‘Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde yarın saat 20.00’de “Feridun Düzağaç” konseri izlenebilir. (0 216 483 90 00)
■ ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Zola Jesus”, perşembe günü saat 21.30’da “Melis Danişmend”, cuma günü saat 23.00’te “Fenech-Soler”, cumartesi günü saat 22.00’de “Label Night 05: Kompakt: Justus Köhncke (Live) + Tobias Thomas (DJ Set)” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)
■ ‘Salon’da yarın ve çarşamba günü saat 21.30’da “John Grant”, cuma günü saat 22.30’da “Vega”, cumartesi günü saat 22.30’da “Elif Çağlar” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)
■ ‘Jolly Joker Balans’ta yarın saat 21.00’de “White Lion”, çarşamba günü saat 21.00’de
“Marsis”, perşembe günü saat 21.00’de “Kırmızı”, cuma günü saat 22.00’de “Pinhani”, cumartesi günü saat 22.00’de “Işın Karaca” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)
■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası – Gülsin Onay’la Adnan Saygun”, cuma günü saat 20.30’da “Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)
■ ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da çarşamba günü saat 20.00’de “Tekfen Filarmoni Orkestrası”, perşembe günü saat 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası – Gülsin Onay’la Adnan Saygun” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)
■ ‘İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “Yüksek Sadakat”, cuma günü saat 20.30’da “Erkan Oğur – İsmail Hakkı Demircioğlu” konseri izlenebilir. (0 212 498 41 41)
■ ‘B. Ü. Albert Long Hall’da çarşamba günü saat 19.30’da “Şarkının Kanatlarında” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)
■ ‘İstanbul Live’da perşembe günü saat 23.00’te “Billie Not On Holiday”, cuma günü saat 23.00’de “Luxus”, cumartesi günü saat 22.30’da “Keremcem” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)
■ ‘Pera Müzesi’nde “Oda Müziği Konserleri” kapsamında perşembe günü saat 20.30’da “Semplice String Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 334 99 00)
■ ‘Akbank Sanat’ta perşembe günü saat 20.00’de “Denis Kozhukhin”, cumartesi günü saat 20.00’de “Adrienne Hauser” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)
■ ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da cuma günü saat 21.00’de “The Duke Ellington Orchestra – Konuk Sanatçı: Ece Göksu” ve cuma günü saat 21.00’de “The Duke Ellington Orchestra – Konuk Sanatçı: Fatih Erkoç” konseri izlenebilir. (0 212 286 66 86)
■ ‘Borusan Müzik Evi’nde cuma günü saat 20.00’de “Borusan New Series:Adapter & Hezarfen”, cumartesi günü saat 20.30’da “Islak Köpek & Mark Alban Lotz” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)
■ ‘Fulya Sanat’ta cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)
■ ‘The Seed’de İstanbul Resitalleri kapsamında cumartesi günü saat 20.00’de “Tamara Stefanovich” konseri izlenebilir. (0 212 323 60 50)

Ankara
■ CSO Konser Salonunda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği, Rüya Taner’in (piyano) solist olarak yer alacağı “A. Saygun’un Ölümünün 20. Yılında Anma Konseri” 17 ve 18 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 310 72 90)

Opera Bale

İstanbul
■ Kadıköy Süreyya Operası’nda çarşamba, perşembe ve cuma günleri saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da La Traviata adlı opera seslendirilecek. (0216 346 15 31 (120/121)

Ankara
■ Opera Sahnesinde, “Tosca/opera” bugün ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, “Başlangıç/modern dans” yarın ve 24 Kasım’da saat 20.00’de, “Harem/bale” 17, 28 Kasım’da saat 20.00’de, “Tannhauser/opera” 19 Kasım’da saat 19.00’da, “Ali Baba ve 40 Haramiler” 21 Kasım’da saat 20.00’de, “Madam Dame Ninette de Valoisi Anma Etkinliği/konser” 23 Kasım’da saat 20.00’de, “Candan Cana Mevlana/oratoryo” 26 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)
■ Operet Sahnesinde, “Seslerle Anadolu/müzikli gösteri” 29 Kasım’da saat 20.00’de, “Şarkılarla Yaşamak/müzikli oyun” 20 Kasım’da saat 16.00’da, “CSO Çello Quartet/Feryal Türkoğlu (soprano)/konser” 22 Kasım’da saat 20.00’de, “Baroktan Günümüze” 27 Kasım’da saat 20.00’de.
(0 312 324 68 01)
■ Leyla Gencer Sahnesinde, “Sihirbaz Oz/çocuk müzikali” 20 Kasım’da saat 11.00’de.
(0 312 324 68 01)

Tiyatro
■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Aşkın Sıradanlığı” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Ne Dersin Azizim?” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Opera Komik” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Kartal Bülent Ecevit Sahnesi’nde “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba 20.00. Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kontrabas” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Yanık” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Anita’nın Aşkı ya da Antigone New York’ta” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Birdy” çarşamba, cuma 20.00. (0 212 292 39 00)
■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Günlük Müstehcen Sırlar” çarşamba, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. “Çiçek Prenses” cumartesi, pazar 11.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Şark Dişçisi”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt (Kösem Sultan ile Avcı Mehmed), Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey”, Ümraniye Sahnesi’nde “Toros Canavarı” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Küçükçekmece Sef. KSM Sahnesi’nde “Kadın Hayattır Memattır Kadın” cuma 20.30, cumartesi 15.00. (0 212 455 39 00)
■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Aklı Havada” perşembe, cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Tersine Dünya” cumartesi 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00, “Tersine Dünya” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” salı, çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)
■ Tiyatro Pera’da “Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar)” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30. Tiyatro Pera’nın “Şerefe Hatıralar (İstanbul 1955)” oyunu salı 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi’nde.
■ Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)
■ Oyun Atölyesi’nde “Don Juan’ın Gecesi” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
■ Kumbaracı50’de Radyo oyunları, sahne okuması, Altıdan Sonra Tiyatro “İran’dan Sesler” salı 20.30, Altıdan Sonra Tiyatro O.B.E.B (Ortak Bölenlerin En Büyüğü) bugün 20.30, yeni oyun “Labirentler” çarşamba 20.30, Kadro Pa “Macbeth Mutfak’ta” perşembe 20.30, Marmara Oyuncuları “Hizmetçiler” cuma 20.30, Altıdan Sonra Tiyatro “Öldün, Duydun mu?” cumartesi 20.30, Tiyatrotem çocuk oyunu, gölge-kukla oyunu “Lahana Sarma” pazar 12.00. (0 212 243 50 51)
■ Dostlar Tiyatrosu’nun “Nereye Gidiyoruz” oyunu pazar 15.00 Muammer Karaca Tiyatrosu’nda. (0 212 252 59 35)
■ DOT’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)
■ AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun oyunu “Düğün” gala bugün Teşvikiye Işık Lisesi 20.30, cuma 20.30 Kozyatağı Kozzy Kültür Merkezi Gazanfer Özcan Sahnesi’nde, 19 Kasım 2011, Cumartesi günü ise saat 15:00’te Profilo Kültür Merkezi’nde sahnelenecek!

Ankara
■ Akün Sahnesinde, “Camdan Kalp/çocuk oyunu” 20 Kasım’da saat 15.00’te, “Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” yarından itibaren 19 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Barış” 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)
■ Altındağ Tiyatrosunda, “Haydi Karına Koş” 22-27 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 15-30 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)
■ Büyük Tiyatroda, “Bir Tayyare Serüveni” 25 ve 27 Kasım’da saat 20.00’de, 20 Kasım’da saat 15.00’te, “Kerbela” 29 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)
■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesinde, “Genç Osman” yarından itibaren 19 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Narnia Günlükleri/çocuk oyunu” 16 ve 18 Kasım’da saat 11.00’de, “Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu” 20, 29 Kasım’da saat 11.00’de, “Kantocu” 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)
■ Küçük Tiyatroda, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 17, 20, 27 Kasım’da saat 11.00’de, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” yarından itibaren 19 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Figaro” 22-26 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “George Dandin” 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)
■ Oda Tiyatrosunda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” yarından itibaren 26 Kasım’a dek saat 18.30’da, “Kontrabas” 29 ve 30 Kasım’da saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)
■ Stüdyo Sahnede, “Üç Yönetmen Üç Oyun” 29 Kasım’da saat 20.00’de, “İşte Baş, İşte Gövde, İşte Kanatlar” yarın ve 18, Kasım’da saat 20.00’de, 20 Kasım’da saat 15.00’te, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 22, 25 Kasım’da saat 20.00’de, 27 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesinde, “Orkestra” 19 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Yastık Adam” 23, 24 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, 26 Kasım’da saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)
■ Şinasi Sahnesinde, “Nereye Koşuyorsun Böyle Küçük Tay?” 20 Kasım’da saat 11.00’de, “Sırça Kümes” yarından itibaren 19 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)
■ Ankara Sanat Tiyatrosunda, “Zübük” 18, 19 Kasım’da saat 20.00’de, 20, 27 Kasım’da saat 15.30’da, “Giderayak” 25 Kasım’da saat 20.00’de, 19 Kasım’da saat 15.30’da, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 19, 20, 26, 27 Kasım’da saat 13.00’te, 18 Kasım’da saat 10.30’da. (0 312 417 76 76)
■ Tiyatro Pembe Kurbağada, “Hiçyemez Prenses/çocuk oyunu” 19 ve 26 Kasım’da saat 12.00’de, “Benim Güzel Yatağım/bebek tiyatrosu” 20 ve 27 Kasım’da saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)
■ Tiyatro Tempoda, “Bir Beckett Oynamak” 27 Kasım’da saat 18.00’de, “İyi ki Doğdun Karagöz/gençlik oyunu” 20 Kasım’da saat 13.00’te, “Uçmak Özgürlüktür/çocuk oyunu” 27 Kasım’da saat 13.00’te. (0 312 232 32 92)

Adana

■ Adana Devlet Tiyatrosu Turgut Özakman’ın, ‘Bir Şehnaz Oyun’ adlı eserini bu hafta da sahneleyecek. Oyunu yarından itibaren hergün 20.00’de, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de yineleyecek olan ADT oyuncuları, Emmanuelle Marie’nin, ‘Beyaz’ adlı oyununu da yine Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’da tiyatroseverlere sunarken, ‘KayıpBolluk Ülkesi’ adlı çocuk oyununu da küçük izleyiciler için çarşamba günü 14.00’de sahneleyecek. (0322 3523355)

Gösteri Söyleşi

İstanbul

■ Beşiktaş Fulya Sanatyarın saat 20.00’de Concerto Barocco / Mi Favorita / Creatures adlı bale gösterisi sahnelenecek. (0212 215 60 37-38)
■ Kozyatağı Kültür Merkezinde perşembe günü saat 20.30’da Bir Yürekten Bir Yaşamdan Tchaikovsky adlı bale gösterisi sahnelenecek. (0216 658 00 14)

Ankara

■ Cumhuriyet Kültür Merkezinde, gazetemiz diplomasi muhabiri Bahadır Selim Dilek’in yöneteceği, Kıbrıs Türk Kültür Derneği Genel Başkanı Ahmet Göksan, CHP PM üyesi Hüseyin Pazarcı’nın vereceği “KKTC’nin İlanının 28. Yıldönümünde Akdeniz’in Kilidi Kıbrıs” başlıklı söyleşi, 16 Kasım’da saat 18.30’da. (0 312 442 30 50)

 

Kaynak : Cumhuriyet