Teşvikiye Sanat Galerisi

Teşvikiye Sanat Galerisi konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. Teşvikiye Sanat Galerisi konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. Teşvikiye Sanat Galerisi konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri Teşvikiye Sanat Galerisi konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Bu hafta hani şehirde hangi sanat ve kültürel etkinlikler var diye düşünmeyin listeye bakın yeter.

SERGİ

İSTANBUL

  •  13. İSTANBUL BİENALİ 20 Ekim’e kadar Antrepo No.3, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, ARTER, SALT Beyoğlu ve 5533’te.
  • Rafael Lozano-Hemmer

    Rafael Lozano-Hemmer

  • ArtInternational İstanbul18Eylül’e kadar Haliç Kongre Merkezi’nde.
  • Var Olmak isimli karma heykel sergisi 17 – 27 Eylül tarihleri arasında ART212’de.
  • Ferhat Revanbahş’ın sergisi 17 – 30 Eylül tarihleri arasında Doruk Sanat Galerisi’nde.
  • Pınar Yoldaş’ın “Bir Başka Evrim” isimli sergisi 17 Eylül – 26 Ekimtarihleri arasında Ekavart Gallery’de.
  • Serhat Kiraz’ın sergisi 17 Eylül – 26 Ekim tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde.
  • Nilbar Güreş’in “Açık Telefon Kulübesi” başlıklı sergisi 17 Eylül – 26 Ekim tarihleri arasında Rampa’da.
  • Gülderen Depas’ın sergisi 17 Eylül – 17 Ekim tarihleri arasında Gama Galeri’de.
  • Cengiz Çekil’in “Temizlik Beziyle” başlıklı sergisi 17 Eylül – 26 Ekimtarihleri arasında Rampa’da.
  • Ekin Onat’ın “Vertigo” başlıklı sergisi 17 Eylül – 27 Ekim tarihleri arasında Merhart Galeri’de.
  • Esra Rotthoff’un sergisi 18 Eylül – 2 Kasım tarihleri arasında Empire’da.
  • Emin Çizenel’in sergisi 18 Eylül – 31 Ekim tarihleri arasında Kare Art Gallery’de.
  • Deneme III: Buradayız!isimli sergi 19 Eylül – 20 Ekim tarihleri arasında RenArt Sanat Galerisi’nde.
  • Francesco Albano’nun “On the Eve” başlıklı sergisi 20 Eylül’e kadar GALERİST’te.
  • Bilinmeyen Güçlerisimli karma sergi 21 Eylül’e kadar Tophane-i Amire’de.
  • GÜNEY KORE&TÜRKİYE ÇAĞDAŞ SANATLAR SERGİSİ 22 Eylül’e kadar Cemal Reşit Rey Fuayelerinde.
  • Yaz Karma Sergisi 22 Eylül’e kadar Galeri Selvin’de.
  • Türkiye Emekli Subaylar Derneğisergisi 23 Eylül’e kadar cihangir Sanat Galerisi’nde.
  • Geçmişten Geleceğe Balat isimli sergi 26 Eylül’e kadar Plato Sanat’ta.
  • Karma resim, heykel, seramik ve cam sergisi 28 Eylül’e kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde.
  • Merve Üstünalp’in “Biz vardık, biz yoktuk” isimli sergisi 28 Eylül’e kadar .artsümer’de.
  • İmgenin İdeolojisi isimli karma sergi 28 Eylül’e kadar ALAN İstanbul’da.
  • Ayşe Gül Süter’in sergisi 29 Eylül’e kadar Pg Art Gallery’de.
  • İhtişam ve Zarafet: Kore’nin Sanatı isimli sergi 29 Eylül’e kadar Topkapı Sarayı’nda.
  • “Bi’direniş” isimli sergi 29 Eylül’e kadar Bimisal Art&Design Gallery’de.
  • Rafet Ekiz’in isimli sergisi 29 Eylül’e kadar Kuzguncuk Harmony Sanat Galerisi’nde.
  • 2013 Yaz Karma Sergisi 30 Eylül’e kadar Alta Sanat’ta.
  • Tüm Zamanlar isimli karma sergi 30 Eylül’e kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
  • Cansu Tanpolat’ın “Öcüler” isimli sergisi 30 Eylül’e kadar Mine Sanat Galerisi’nde.
  • Işıl Eğrikavuk’un “Ters Köşe” isimli video yerleştirmesi 5 Ekim’e kadar Egeran Galeri’de.
  • Samimiyetle Hacklendimisimli karma sergi 5 Ekim’e kadar ARK Kültür Cihangir’de.
  • Ahmet Duru, Buğra Erol, Candan Öztürk, Deniz Rona ve Evrim Kavcar’ın “Kayıp” isimli sergisi 5 Ekim’e kadar Daire Galeri’de.
  • Ege’den Karadeniz’e Ortaçağ Limanları isimli fotoğraf sergisi 6 Ekim’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde.
  • Artamonoff: Bizans İstanbul’u İmgeleri, 1930-1947 isimli sergi 6 Ekim’e kadar Koç Üniversitesi Anadolu Araştırma Medeniyetleri Müzesi’nde.
  • Birliğin Keşfiisimli karma sergi 10 Ekim’e kadar Part Art İstanbul’da.
  • Çoğulcu, Şiirsel, İronikisimli sergi 10 Ekim’e kadar The Sofa Hotel’de.
  • Karma resim heykel sergisi Şile Sanat işbirliğiyle 11 Ekim’e kadar E-lab’da.
  • Volkan Diyaroğlu’nunsergisi 11 Ekim’e kadar Karşı Sanat Galerisi’nde.
  • Ekrem Kahraman’ın “Buluşma” isimli sergisi 11 Ekim’e kadar Medica Çağdaş Sanat’ta.
  • Sohei Nishino’nun “Diorama Maps” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Sanatorium’da.
  • Ayşegül Kırmızı’nın “Uyumadan” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Galeri Linart’ta.
  • Arslan Sükan’ın “Görünmeyen” isimli sergisi 12 Ekim’e kadar Galerist’te.
  • Fabian Marcaccio’nun sergisi 12 Ekim’e kadar Dirimart’ta.
  • Bjorn Melhus’un sergisi 12 Ekim’e kadar Dirimart’ta.
  • Dilara Akay, Argun Okumuşoglu, Şiir Özbilge, Gündüz Vassaf’ın sergisi 12 Ekim’e kadar HAYAKA ARTI’da.
  • Lithian Ricci’nin sergisi 12 Ekim’e kadar Maçka Modern Art Gallery’de.
  • Hale Arpacıoğlu’nun “Manyetik Şiirler” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar Piramid Sanat’ta.
  • Volkan Kızıltuç’un “Eşikte” sergisi 19 Ekim’e kadar MERKUR’de.
  • Apel 15isimli sergi 19 Ekim’e kadar Galeri Apel’de.
  • Beş Asır Sonra Piri Reis Tersane-i Amire’desergisi 20 Ekim’e kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde.
  • Şahin Kaygun’un sergisi 20 Ekim’e kadar Elipsis Galeri’de.
  • Mehmet Ali Uysal’ın sergisi 26 Ekim’e kadar Pi Artworks İstanbul’da.
  • Ali Kazma’nın “Kitap” isimli sergisi 26 Ekim’e kadar Galeri Nev’de.
  • Azade Köker’in sergisi 26 Ekim’e kadar cda Projects’te.
  • Yakın Menzil isimli karma fotoğraf sergisi 27 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de.
  • Çağdaş Ustalardan Resim, Heykel ve Fotoğrafsergisi 31 Ekim’e kadar TEM Sanat Galerisi’nde.
  • Drew Tal’un sergisi 31 Ekim’e kadar Rezan Has Müzesi’nde.
  • Rebecca Horn’un “A Chemical Wedding İn İstanbul” isimli sergisi 1 Kasım’a kadar Galeri Artist’te.
  • Meriç Algün Ringborg’un “Görünürdeki Yazar” isimli sergisi 2 Kasım’a kadar Galeri NON’da.
  • Olga Kisseleva’nın sergisi 2 Kasım’a kadar Şekerbank Açıkekran Yeni Medya Sanatları Galerisi’nde.
  • Erdal Ateş’in “Karşı Duvarlar 2013” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar Mim Hotel’de.
  • Kalliopi Lemos’un sergisi 10 Kasım’a kadar Fener Yoakimion Rum Kız Okulu’nda.
  • Ceylan Dökmen’in sergisi 15 Kasım’a kadar Cevahir Hotel İstanbul Asia’da.
  • No.3isimli sergi 16 Kasım’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekanında.
  • Elio Montanari’nin “Biri, Hiçbiri, Binlercesi” sergisi 26 Aralık’a kadar SALT Galata’da.
  • Anish Kapoor’un sergisi 5 Ocak’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.
  • Gülsün Karamustafa’nın “Vadedilmiş Bir Sergi” isimli sergisi 5 Ocak’a kadar SALT Beyoğlu’da.
  • Rafael Lozano-Hemmer’ın sergisi 16 Şubat’a kadar Perili Köşk’te.
  • Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA

  • Nurgül Begiç – keçe, aksesuar – 18 Eylül’e dek – Ankara Vakıf Eserleri Müzesi’nde. (0 312 311 49 25)x
  • Barış – resim, fotoğraf, heykel – 28 Eylül’e dek – Çankaya Belediyesi Galeri Uray’da. (0 312 458 89 00)
  • Fazilet Erkekoğlu – resim – 29 Eylül’e dek – Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Mustafa Ayaz ve Plastik Sanatlar Merkezi Vakfı’nda. (0 312 285 89 98)
  • Erol Pelioğlu – resim – 29 Eylül’e dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)
  • Koleksiyondan Karma Resim – resim – 29 Eylül’e dek – Galeri Polart’ta. (0 312 439 14 80)
  • Murat Koç/Kara Düzen – resim – 6 Ekim’e dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
  • Mexican Art – resim – 15 Kasım’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)
  • 20. Yüzyıldan 21. Yüzyıla Uzanan Fırçalar – 26 Eylül-30 Ekim tarihleri arasında – Peker Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 30 03)

 

 

 

 

 

BODRUM

 

  • Muzaffer Akyol’un sergisi 14 Ekim’e kadar Casa dell’Arte’de.

 

OPERA BALE

 

ANKARA

 

  • ATO Congressium’da “Opera ve Bale Yeni Sezon Açılış Konseri” 29 Eylül’de, saat 20.00’de. (0 312 229 76 25)
  • Opera Sahnesi’nde “Rigoletto” operası 2 ve 14 Ekim’de saat 20.00’de,
  • 26 Ekim’de saat 15.00’te, “Bir Yaz Gecesi Rüyası” modern dans gösterisi 3 Ekim’de saat 20.00’de,
  • “Amazonlar” balesi 5, 10, 12 ve 24 Ekim’de saat 20.00’de,
  • “Fantastik” müzikali 6 Ekim’de saat 16.00’da,
  • “Tosca” operası 9, 23 ve 30 Ekim’de saat 20.00’de,
  • “Arda Boyları” modern dans gösterisi 21 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 229 76 25)
  • Operet Sahnesi’nde “Seslerle Anadolu” müzikli oyunu 8 Ekim’de saat 20.00’de,
  • 20 Ekim’de saat 16.00’da, “Arşın Mal Alan” opereti 27 Ekim’de saat 16.00’da, 29 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 229 76 25)
  • Leyla Gencer Sahnesi’nde “Bremen Mızıkacıları” çocuk müzikali 6, 13 ve 20 Ekim’de saat 11.00’de, “A’dan Z’ye” çocuk müzikali 27 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 229 76 25)

 

 

 

MÜZİK

 

İSTANBUL

 

  • Richard Bona

    Richard Bona

    Yalın 18 Eylül 21:00’de çarşamba günü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde

  • Lisa Stansfield Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında 18 Eylül çarşamba günü Beşiktaş Kültür Merkezi’nde.
  • Nilüfer Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında 19 Eylül perşembe günü saat 21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Sahnesi’nde.
  • Lana Del Rey 20 Eylül cuma günü saat 18.00’de KüçükÇiftlik Park’ta.
  • Richard Bona 20 Eylül cuma günü saat 23.00’te Date İstanbul’da.
  • Sıla Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında 20 Eylül cuma günü Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda.
  • İlhan İrem Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında 21 Eylül cumartesi günü Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda.
  • Gülşen Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında 22 Eylül pazar günü Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda.

 

ANKARA

 

  • Jolly Joker Ankara’da Tan Taşçı konseri 20 Eylül’de saat 22.00’de,
  • Pentagram – Murder King konseri 21 Eylül’de saat 22.00’de,
  • Demet Akalın konseri 27 Eylül’de saat 22.00’de,
  • Levent Yüksel konseri 28 Eylül’de saat 22.00’de,
  • Redd konseri 4 Ekim’de saat 22.00’de,
  • Orphaned Land konseri 9 Ekim’de saat 21.00’de,
  • Cem Adrian konseri 11 Ekim’de saat 22.00’de,
  • Göksel konseri 12 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)
  • Bilkent Odeon’da, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Işın Metin yönetiminde vereceği, Feryal Türkoğlu (soprano) ve Murat Karahan’ın (tenor) solist olarak yer aldığı konser, 21 Eylül’de saat 20.00’de. (0 312 290 17 75).

 

TİYATRO

 

İSTANBUL

 

  • Dostlar Tiyatrosu’nun “Yaşamaya Dair -Bursa Cezaevi’nden Mektuplar” adlı oyunu perşembe, cuma, cumartesi ve pazar 21.00’de Eminönü Ali Paşa Hanı’nda. (0 212 519 00 27)
  • Tiyatro Boyalıkuş’un “Melek” adlı oyunu cuma saat 20.30’da Sahne Cihangir’de. ( 0 212 245 21 09)

 

ANKARA

 

  • Mavi Sahne’de Sedat Demirsoy’un yönettiği, Kıvanç Nalça’nın rol aldığı “Yunus Bir Söz Söylemiş, Hiçbir Söze Benzemez” adlı oyun, 21 Eylül’de, saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)
  • Eski Yeni Bar’da Charles Bukowski’nin yazdığı, Sedat Demirsoy’un uyarlayıp yönettiği, Orçun Çıtır’ın rol aldığı “Bukowski Sokak Felsefesi” adlı oyun, 22 Eylül Pazar günü saat 20.00’de. (0 312 433 07 01)
  • Ankara Halk Tiyatrosu’nda “Jeanne D’arc’ın Öteki Ölümü”, eylül ayı boyunca her cuma ve cumartesi saat 20.00’de. (0 312 418 97 98)

 

 

 

Kardeş Türküler konseri bugün Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde.

kardes-turkuler

Sergi

İSTANBUL
nar sanat duyuru* Arslan Sükan’ın “Görünmeyen” isimlisergisi 11 Eylül – 12 Ekimtarihleri arasında Galerist’te.
* Hale Arpacıoğlu’nun “Manyetik Şiirler” isimlisergisi 11 Eylül – 13 Ekimtarihleri arasında Piramid Sanat’ta.
* Ali Kazma’nın “Kitap” isimli sergisi 11 Eylül – 26 Ekim tarihleri arasında Galeri Nev’de.
* Sohei Nishino’nun “Diorama Maps” isimli sergisi 11 Eylül – 12 Ekimtarihleri arasında Sanatorium’da.
* Apel 15isimli sergi 12 Eylül – 19 Ekim tarihleri arasında Galeri Apel’de.
* Meriç Algün Ringborg’un “Görünürdeki Yazar” isimli sergisi 12 Eylül – 2 Kasım tarihleri arasında Galeri NON’da.
* Volkan Kızıltuç’un “Eşikte” sergisi 13 Eylül – 19 Ekim tarihleri arasında MERKUR’de.
* Semiha Biçer’in sergisi 12 Eylül’e kadar İstanbul Sanayi Odası SanatGalerisi’nde.
* Mehtab Kardaş’ın “Mavi Sonsuzluk” isimli sergisi 13 Eylül’e kadar Cevahir Otel’de.
* Yaz Karma Sergisi 14 Eylül’e kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde.
* “Ara Yüzeyler”isimli karma sergi 15 Eylül’e kadar Kare SanatGalerisi’nde.
* Francesco Albano’nun “On the Eve” başlıklı sergisi 20 Eylül’e kadar GALERİST’te.
* Bilinmeyen Güçler isimli karma sergi 21 Eylül’e kadar Tophane-i Âmire’de.
* GÜNEY KORE&TÜRKİYE ÇAĞDAŞ SANATLAR SERGİSİ 22 Eylül’e kadar Cemal Reşit Rey fuayelerinde.
* Yaz Karma Sergisi 22 Eylül’e kadar Galeri Selvin’de.
* Geçmişten Geleceğe Balat isimli sergi 26 Eylül’e kadar Plato Sanat’ta.
* Karma resim, heykel, seramik ve cam sergisi 28 Eylül’e kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde.
* Merve Üstünalp’in “Biz vardık, biz yoktuk” isimli sergisi 28 Eylül’e kadar .artsümer’de.
* İmgenin İdeolojisi isimli karma sergi 28 Eylül’e kadar ALAN İstanbul’da.
* Ayşe Gül Süter’in sergisi 29 Eylül’e kadar Pg Art Gallery’de.
* İhtişam ve Zarafet: Kore’nin Sanatı isimli sergi 29 Eylül’e kadar Topkapı Sarayı’nda.
* 2013 Yaz Karma Sergisi 30 Eylül’e kadar Alta Sanat’ta.
* Tüm Zamanlarisimli karma sergi 30 Eylül’e kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.

* Işıl Eğrikavuk’un “Ters Köşe” isimli video yerleştirmesi 5 Ekim’e kadar Egeran Galeri’de.
* Samimiyetle Hacklendim isimli karma sergi 5 Ekim’e kadar ARK Kültür Cihangir’de.
* Ahmet Duru, Buğra Erol, Candan Öztürk, Deniz Rona ve Evrim Kavcar’ın “Kayıp” isimli sergisi 5 Ekim’e kadar Daire Galeri’de.
* Ege’den Karadeniz’e Ortaçağ Limanları isimli fotoğraf sergisi 6 Ekim’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde.
* Artamonoff: Bizans İstanbul’u İmgeleri, 1930-1947 isimli sergi 6 Ekim’e kadar Koç Üniversitesi Anadolu Araştırma Medeniyetleri Müzesi’nde.
* Karma resim heykel sergisi Şile Sanat işbirliğiyle 11 Ekim’e kadar E-lab’da.
* Ekrem Kahrama*’ın “Buluşma” isimli sergisi 11 Ekim’e kadar Medica Çağdaş Sanat’ta.
* Beş Asır Sonra Piri Reis Tersane-i Âmire’de sergisi 20 Ekim’e kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde.
* Mehmet Ali Uysal’ın sergisi 26 Ekim’e kadar Pi Artworks İstanbul’da.
* Yakın Menzil isimli karma fotoğraf sergisi 27 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de.
* Balık Ağ(a)lara Takıldı isimli sergi 30 Ekim’e kadar Heybeliada İskele Açık Sergi Alanı’nda.
* Çağdaş Ustalardan Resim, Heykel ve Fotoğraf sergisi 31 Ekim’e kadar TEM Sanat Galerisi’nde.
* Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
* Geçmiş ve Geleceksergisi İstanbul Modern’de.
BODRUM
* Muzaffer Akyol’un sergisi 14 Ekim’e kadar Casa dell’Arte’de.

ANKARA
* Yaz Karması – resim – 27 Eylül’e dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)
* Barış – resim, fotoğraf, heykel – 29 Eylül’e dek – Çankaya Belediyesi Galeri Uray’da. (0 312 458 89 00)
* Mexican Art – resim – 15 Kasım’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

Müzik

İSTANBUL
*Kardeş Türküler konseri bugün Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde.
*Göksel konseri yarın Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde.
*Ceyl’an Ertem konseri 11 Eylül’de Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde.
*Bülent Ersoy – Oya Aydoğan konseri 12 Eylül’de KüçükÇiftlik Park’ta.
*Allen Hulsey konseri 12 Eylül’de Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde.
*Lenka konseri 13 Eylül’de KüçükÇiftlik Park’ta.
*Redd konseri 13 Eylül’de Jolly Joker sahnesinde.
*Luxus konseri 13 Eylül’de Hayal Kahvesi Arena Park sahnesinde.
*Blonde Redhead konseri 14 Eylül’de KüçükÇiftlik Park’ta.
*Tuluyhan Uğurlu dinletisi 14 Eylül’de Galata Mevlevihanesi Müzesi’nde.
*Levent Yüksel konseri 14 Eylül’de Jolly Joker sahnesinde.

ANKARA

*Jolly Joker Ankara’da, Yeni Türkü konseri 13 Eylül’de saat 22.00’de,

Fettah Can konseri 14 Eylül’de saat 22.00’de,

Tan Taşçı konseri 20 Eylül’de saat 22.00’de,

Pentagram – Murder King konseri 21 Eylül’de saat 22.00’de,

Demet Akalın konseri 27 Eylül’de saat 22.00’de,

Levent Yüksel konseri 28 Eylül’de saat 22.00’de,

Redd konseri 4 Ekim’de saat 22.00’de,

Orphaned Land konseri 9 Ekim’de saat 21.00’de,

Cem Adrian konseri 11 Ekim’de saat 22.00’de,

Göksel konseri 12 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

 Kaynak : [-]

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Perşembe saat 20.00’de Lütfi Kırdar UKSS’de Sascha Goetzel yönetiminde konser verecek.

 Sergi

ali candaşİSTANBUL

  • Halil Nadir Ede ve Mehmet Akgül’ün “Kaos” isimlisergisi 22 Mayıs – 3 haziran tarihleri arasındaGaleri Işık’ta.
  • Ali Candaş’ın sergisi 21Mayıs – 10 Haziran tarihleriarasında Planet of Art Gallery’de.
  • İpek Mursaloğlu’nun “Bellek” isimli sergisi 21 – 31 Mayıs tarihleriarasında ESPAS’ta.
  • Abit Güner’in “Karadeniz’den Esintiler” isimli sergisi 23 Mayıs – 22 Haziran tarihleri arasında Galeri İdil’de.
  • Sarkis’in “İkiz” isimli sergisi 23 Mayıs – 6 Temmuz tarihleri arasındaGaleri Manâ’da.
  • Otuzüç İstanbul isimli fotoğraf sergisi 20 Mayıs’a kadar Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde.
  • Işık Gönen’in “Balık Deryanın İçinde, Deryadan Habersiz” isimli sergisi20 Mayıs’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde.
  • Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
  • Aslı Altınışık’ın “Sert Ama Sessiz” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
  • Ayça Akalın’ın sergisi 22 Mayıs’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde.
  • Devrim Erbil ile iki kızı Çiğdem Erbil ve Renk Martin Erbil’in “Üç Erbil/Üç Yorum” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Saint-Benoît Fransız Lisesi sergisalonunda.
  • Gülseren Südor’un “Özgürlük Üzerine Alegoriler” isimli sergisi 24Mayıs’a kadar Galateaart’ta.
  • Elif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Maçka SanatGalerisi’nde.
  • Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun sergisi 25 Mayıs’a kadar Galeri Diani’de.
  • Yiğit Yazıcı’nın “E Cosi – İşte Böyle” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Gallery LiNART’ta.
  • Bülent Yüksel’in “Kültürümüzde Keçe Var” isimli fotoğraf sergisi 25Mayıs’a kadar Fotoğraf Evi’nde.
  • Mustafa V. Koç ve Süha Derbent’in “Yaşamın Ta Kendisi” isimli fotoğrafsergisi 25 Mayıs’a kadar Sabiha Gökçen Havaalanı’nda.
  • Funda Alkan’ın “Kafes” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Daire Galeri’de.
  • Neslihan Pala’nın sergisi 25 Mayıs’a kadar Mine Sanat’ta.
  • Emel Kurhan’ın “Fantastik” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar .artSümer’de.
  • Melis Ağazat’ın “Çimen Ezgisi” isimli sergisi 25 Mayıs’a kadar Pilevneli Project’te.
  • Ayça Telgeren’in “Sen Dönünceye Kadar Bende Saklı” isimli sergi 25Mayıs’a kadar Galerist’te.
  • Ayetullah Sümer sergi 25 Mayıs’a kadar İstanbul Kültür ÜniversitesiSanat Galerisi’nde.
  • nEl Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
  • Pelin Özer’in sergisi 26 Mayıs’a kadar İstanbul Yeminli Mali MüşavirlerOdası Sanat Platformu’nda.
  • Gülseren Südor’un “Özgürlük üzerine alegoriler” isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Galatea Art Gallery’de.
  • Özlem Örs’ün “Yolda” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar Arkeopera SanatGalerisi’nde.
  • Ziya Tacir’in “Rum Yetimhanesi” isimli sergisi 27 Mayıs’a kadar MERKUR’de.
  • Gülcan Karadağ’ın sergisi 29 Mayıs’a kadar İstanbul Sanayi OdasıSanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
  • Hakan Gürsoytrak’ın “‘Malûm’ Lokal Anestezi” isimli sergisi 30 Mayıs’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde.
  • Pertev Boyar’ın Aile Koleksiyonundan oluşan resim sergisi 31 Mayıs’a kadar Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde.
  • Emin Çizenel, Zekeriya Sarıbatur, Mehmet Ayanoğlu, Serkan Yüksel, Kemal Seyhan’ın “Özet” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.
  • Ahmet Yeşil’in “Görsel Dokunuşlar 3” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde.
  • Münire Özbey’in resim ve Şeniz Özbey’in fotoğraf sergisi 31 Mayıs’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
  • Sınırlar Yörüngeler 13 sergisi 31 Mayıs’a kadar Siemens Sanat’ta.
  • Okan Bayülgen’in “Kadınlar ve Kuaförler” isimli sergisi 31 Mayıs’a kadar Kanyon AVM’de.
  • Ziyad Sultanov ve öğrencilerinin sergisi 31 Mayıs’a kadar Hobi Sanat Merkezi’nde.
  • Bizden ve Onlardan 27 isimli sergi 1 Haziran’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde.
  • İpek Kurşuncu’nun “Sirk Kasabadan Ayrıldı” isimli sergisi 1 Haziran’a kadar ALAN İstanbul’da.
  • Benden Ne İstiyorsam Onu Yap isimli sergi 2 Haziran’a kadar Mixer’de.
  • Emir Uras’ın “Kutsal” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar C.A.M. Galeri’de.
  • Filiz Öztürk’ün “Birleşebilen Zıtlıklar” isimli sergisi 2 Haziran’a kadar Galeri Selvin’de.
  • Tutku Bulutbeyaz’ın “Supermarket” isimli sergisi 3 Haziran’a kadar Galeri Artist’te.
  • Azim Looker’ın “Şamanik Seyirlerin Işıl Işıl Resimleri” isimli sergi 3 Haziran’a kadar Galeri Park Art İstanbul’da.
  • Abdulkerim Bozan’ın “Yaşam Çığlığı” sergisi 3 Haziran’a kadar Türker Art’ta.
  • Emir Uras’ın “Kutsal-Sacred” isimli sergisi 6 Haziran’a kadar C.A.M Galeri’de.
  • Mabeyn Gallery Özel Koleksiyon Sergisi 6 Haziran’a kadar Mabeyn Gallery’de.
  • Kemal Tufan’ın “instru-mental II” isimli sergisi 7 Haziran’a kadar Pg Art Gallery’de.
  • Çağlar Doğru’nun “MONO-Log” isimli sergisi 7 Haziran’a kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat galerisi’nde.
  • Esat Tekand’ın “Otobiyografik Karalamalar 2” isimli sergisi 8 Haziran’a kadar 44A Galeri’de.
  • Nazif Topçuoğlu’nun sergisi 8 Haziran’a kadar Galeri Nev’de.
  • Tuğrul Selçuk’un “Hikâyesiz Heykeller” sergisi 9 Haziran’a kadar Arte İstanbul’da.
  • Ali Özhan Güneş’in “Cenneti Dikizlerken” isimli sergisi 12 Haziran’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
  • Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
  • Erdal Ateş’in “Karşı Duvarlar” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Renart’ta.
  • Aslı Narin, Kerim Aytaç, Pari Dukovic, Civan Özkanoğlu, Gül Kozacıoğlu, Çağlar Kanzık, Selim Süme’nin “Edisyonlar” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Elipsis Gallery’de.
  • Elvin Karaaslan’ın “Kısmen/Part Of” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Galeri İlayda’da.
  • Nikita Alexeev’in “Avrasya Şarkıları” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar KUAD’da. (0212 227 00 08)
  • Gözde Türkkan’ın “Dövüş-Kaç-Donakal” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Poligon – GALATA’da.
  • Shirin Neshat’ın sergisi 15 Haziran’a kadar Dirimart’ta.
  • Ansen’in “İttifak” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Galeri x-ist’te.
  • Fantastik Makineler isimli sergi 16 Haziran’a kadar İstanbul Modern’de.
  • Filiz Tokcan’ın sergisi 16 Haziran’a kadar G-Art Galeri’de.
  • Pemra Aksoy’un “Sepya Hikâyeler” isimli sergisi 16 Haziran’a kadar Piramid Sanat’ta.
  • Mehmet Pesen’in sergisi 21 Haziran’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde.
  • Nancy Atakan’ın “Ayna Ayna Söyle Bana” isimli sergisi 22 Haziran’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)
  • Y.Bahadır Yıldız’ın sergisi 22 Haziran’a kadar Galeri Apel’de.
  • C.M. Kösemen, Deniz Üster ve Yuşa Yalçıntaş’ın “Başıbozuk” sergisi 22 Haziran’a kadar The Empire Gallery’de.
  • Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran’a kadar Adalar Müzesi’nde.
  • İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
  • Selim Birsel, Mel Bochner, İlhan Koman, Frank Nitsche, Charles Sandison’ın “İşaret, Sembol, İmge” isimli sergisi 19 Temmuz’a kadar Egeran Galeri’de.
  • Manola Valdes’in sergisi 21 Temmuz’a kadar Pera Müzesi’nde.
  • Oryantalizmin 1001 Yüzü isimli sergi 11 Ağustos’a kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.
  • Mat Collishaw’un “Hayalet Görüntü” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
  • Volkan Aslan’ın “Hatırlamayı Unutma” isimli sergisi 11 Ağustos’a kadar ARTER’de.
  • Yerelde Modernler sergisi 11 Ağustos’a kadar SALT Galata’da.
  • Ege’den Karadeniz’e Ortaçağ Limanları isimli fotoğraf sergisi 6 Ekim’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde.
  • Yakın Menzil isimli karma fotoğraf sergisi 27 Ekim’e kadar İstanbul Modern’de.
  • Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
  • Geçmiş ve Gelecek sergisi İstanbul Modern’de.


ANKARA

 

  • Deniz Onur Erman – seramik – 24 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 466 05 40)
  • Özgürlük Kanatlarında 2 – seramik – 24 Mayıs’a dek – ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda. (0312 210 41 51)
  • 41 Sanatçı 41 Tablo / Türkân Saylan anısına – resim – 24 Mayıs’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0312 468 21 05)
  • Erdal Ateş – resim – 25 Mayıs’a dek – Galeri Akdeniz’de. (0312 441 29 99)
  • Hale Karpuzcu – resim – 26 Mayıs’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0312 310 00 00)
  • Özgün Ökmen – resim – 28 Mayıs’a dek – Wine Point Galeri’de. (0312 225 32 16)
  • Yunus Zeyrek – fotoğraf – 29 Mayıs’a dek – Dışişleri Bakanlığı Suna Çokgür Ilıcak Sanat Galerisi’nde. (0312 292 23 11)
  • Engin İnan – resim – 30 Mayıs tarihleri arasında – Arete Sanat Galerisi’nde. (0312 440 08 81)
  • Safiye Tekin Çınğı – resim – 30 Mayıs’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0312 442 30 50)
  • Reşat Ceylan – resim – 30 Mayıs’a dek – Mandolin Sanat Merkezi’nde. (0312 439 93 53)
  • Atlas Sergileri III – baskı resim – 31 Mayıs’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0312 468 5 04)
  • Mustafa Delioğlu – resim – 31 Mayıs’a dek – Galeri Sanatyapım’da. (0312 222 19 06)
  • Ertuğrul Ateş – resim – 31 Mayıs’a dek – Ankara Next Level Art’ta. (0312 284 47 47)
  • Ilgaz Özgen Topçuoğlu – resim – 31 Mayıs’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0312 417 84 58)
  • Saim Erken – resim – 1 Haziran’a dek – Kav Sanat Galerisi’nde. (0312 491 22 32)
  • Gerçek Çıplaklar 2 – karma resim – 2 Haziran’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0312 438 60 08)
  • Mustafa Ayaz – resim – 4 Haziran’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0312 285 89 98)
  • Bir Avuç Safyürek – resim – 4 Haziran’a dek – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0312 290 12 44)
  • Nevnesi 2013/Kafa Kâğıdı – resim – 5 Haziran tarihleri arasında – Galeri Nev’de. (0312 215 80 50)
  • Salondayız – resim – 5 Haziran’a dek – Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)
  • İzlenimyorum/Tunus – resim – 5 Haziran’a dek – Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)
  • Buluşma VII – resim – 5 Haziran’a dek – Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)
  • Zati Erbaş – seramik, takı – 8 Haziran’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0312 441 26 34)
  • Dilara Şahin – resim – 9 Haziran’a dek – Galeri Polart’ta. (0312 468 28 31)
  • Nursun Sakal – resim – 10 Haziran’a dek – Krişna Sanat Galerisi’nde. (0312 418 02 53)
  • Bahar Karması – resim – 10 Haziran’a dek – İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. (0312 475 44 99)
  • Mustafa Ata – resim – 14 Haziran’a dek – Güler Sanat’ta. (0312 236 21 22)
  • Duran Karaca – resim – 15 Haziran’a dek – Peker Sanat Evi’nde. (0312 439 30 03)


İZMİR

  • TURGUT PURA VAKFI YARIŞMASIİş Sanat İzmir Galerisi, 1 Haziran’a dek Zahit Büyükişliyen’in resimlerine ev sahipliği yapacak.
  • İzmir Resim Heykel Müzesi, yarından itibaren 31 Mayıs’a dek Turgut Pura Vakfı 32. Ödüllü Heykel Yarışması Sergisi’ne ev sahipliği yapacak.
  • Afrodisias Sanat Merkezi, 4 Haziran’a dek, Murat Ali Çelik’in heykel, Burak Erim’in resim sergilerini ağırlıyor.
  • Robert Baramov resim sergisi, 22 Haziran’a dek Art Shop Sanat Galerisi’nde izlenimde.
  • Hıdır Kızgın’ın “Ahşabın Dokusundaki Gizem” adlı fotoğraf sergisi, 14. Haziran’a dek Ege Üniversitesi 50. Yıl Sanat Köşkü’nde.


GAZİANTEP

  • 2. Uluslararası Ressamlar Buluşması yerli ve yabancı 23 ressamın katılımıyla Sanko Sanat Galerisi’nde başladı. Ahmad Canaan, Prof. Dr. Ahmet Abd Elkarem, Prof. Dr. Ahmet Özol, Prof. Dr. Alaybey Karaoğlu, Prof. Dr. Ali Candaş, Aslı Özen, Prof. Dr. Basri Erdem, Durmuş Ali Akça, Gülay Yüksel, Jonal Buenafe, Maestro Pippo Buscemi, Magdalena Maler, Nihat Kahraman, Prof. Dr. Nilgün Nilay Büyükişleyen, Doç. Dr. Numan Arslan, Prof. Dr. Nur Gökbulut, Prof. Dr. Ramiz Aydın, Reyhan Abacıoğlu, Sandra Sourez, Teymur Ağalıoğlu, Wit Boguslawski, Yusuf Toprak ve Prof. Dr. Zahit Büyükişleyen’in yağlıboya, suluboya ve karakalem çalışmalarının yer aldığı sergiyi sanatseverler 31 Mayıs’a dek izleyebilecek. (0342 336 60 66)

 

İSKENDERUN

  • İskenderun Uluslararası Heykel Sempozyumu , bugün 19.00’da Rauf Denktaş Spor Kompleksi’nde başlayacak. Türkiye’den E. Berika İpekbayrak, Nesrin Karacan, Serdar Kaynak, Ferit Özşen, Özgür Özberkan’ın, yurtdışından ise George Sorin Purcaru (Romanya), Nicolae Fleissig (Fransa), Amancio Gonzales Andres (İspanya), Ivane Malkhaz Tsiskadze (Güncistan) ve Norbert Jager’in (Almanya) katılacağı sempozyum boyunca yontu sanatçıları eski Doğum Evi karşısındaki alanda halka açık atölye çalışmaları da gerçekleştirecek. (0326 613 49 90)


Tiyatro

İSTANBUL

  • Ortaoyuncular’da “Masal Müfettişi” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.00 (0212 251 18 65)
  • Dostlar Tiyatrosu’nun “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar” perşembe, cuma, cumartesi, pazar 21.00’de Ali Paşa Hanı’nda. (0212 519 00 27)
  • Oyun Atölyesi’nde “Oda ve Adam” salı 20.30 “Testosteron” çarsamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00’da. (0216 345 30 39)
  • Kumbaracı50’de “Müşterek Fail-i Müşterek” bugün, salı, çarsamba 20.30’da. “Karabahtli Kardeşlerin Bitmeyen Şen Gösterisi” perşembe 20.30’da. “Tık…Tıkıdı…Tıkıla” cuma 20.30’da. “Yokuş Aşağı Emanetler” cumartesi 15.00 ve 20.30, pazar 15.00’te. (0212 243 50 51)
  • Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda “Kaplumbağa” bugün ve perşembe 20.30, cuma 21.00’de Şişli Kültür Merkezi’nde. (0212 240 43 44)
  • nİkincikat’ta bugün “aut”, perşembe “Disosya”, cuma “Yalnızlar Kulübü”, pazar günü ise “Barselo” sahnelenecek. (0212 292 32 47 )


ANKARA

  • Bilkent Tiyatro Salonu’nda, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencileri tarafından sahneye taşınan “Anlaşılmaz Konuşmalar” adlı oyun, 30 ve 31 Mayıs’ta, saat 20.00’de izlenebilecek. (0312 290 22 80)

 

 

ADANA

  • Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu , “9 Canlı” adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Tayfun Türkeli’nin yazdığı, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği oyun çarşamba günleri 20.00’de Seyhan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturuluyor. (0322 432 74 74)
  • Kaktüs Sanat Merkezi, “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, “Meyveli Palyaço” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullar da yineleniyor. (0322 459 91 59)
  • Atölye Artnesrin ve Atölye Canavarları’nın, AÇS Sanat Galerisi’ndeki, “Resim ve Cam Füzyon Sergisi” 23 Mayıs’a dek izlenime açık tutulacak. (0322 453 44 45)


Müzik

İSTANBUL

  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası şef Erol Erdinç yönetiminde cuma 20.00’de Lütfi Kırdar UKSS’de piyanist Ayşegül Sarıca ile konser verecek.
  • Pera Müzesi’nde pazar günü “III. Selim Ekolü” Türk Müziği Konseri, solist Adnan Çoban. (0 212 334 99 00)
  • Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde yarın Bulutsuzluk Özlemi, çarşamba günü Sezen Aksu – Tribute, perşembe Vera, cuma Nefes saat 22.30’da, pazar Erdem Akakçe Band 00.30’da (0212 244 25 58)
  •  Nardis Jazz Club’de bu akşam Yinon Muallem & Funky Dervish Yinon Muallem, yarın Aura, çarşamba Sanat Deliorman&Her Jazz Bros., perşembe Jef Giansily Trio, saat 21.30’da, cuma İpek Dinç Band, cumartesi Meltem Ege Band saat 22.30’da (0 212 244 63 27)
  • Babylon’da bugün ve yarın İbrahim Maalouf – Diagnostic Tour saat 22.30’da (0 212 292 73 68)
  • Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Perşembe saat 20.00’de Lütfi Kırdar UKSS’de Sascha Goetzel yönetiminde konser verecek. Solist bariton Thomas Hampson (0212 373 11 00)
  • Borusan Müzikevi’nde bugün 21.30’da Mercan Dede ‘Dünya’ albüm lansman konseri (0 212 336 32 80)
  • İş Sanat’ta 24 Mayıs Cuma akşamı  “İstanbul Opera Orkestrası eşliğinde Buika Senfonik” konseri saat 20.00’de (0212 316 10 83)
  • Süreyya Operası’nda Elvin Hoxha Ganiyev keman, Cemil Yener Gökbudak piyano “Genç Vitrtüözler konseri bugün, 20.00’de (0216 346 15 31)
  • Notre Dame de Sion’da salı günü Aura Musicale Budapest, çarşamba günü Violaine Cochard (Klavsen), Stéphanie-Marie Degand (Keman) barok müzik konserleri saat 19.30’da (0 212 219 16 97)
  •  Yeniköy Avusturya Kültür Ofisi’nde salı günü Beste Tıknaz Modiri (Viyola), Laçin Modiri (Tenor), Melin Molla’dan (Piyano) oluşan Modiri Ensemble konseri saat 20.00’de (0212 363 84 15)
  • Akbank Sanat’ta Perşembe günü Martin Taylor gitar atölyesi saat 14.00’te, konseri 20.00’de, (212 252 35 00-01)
  • İstanbul12 Orkestrası’nın “Dünya Müzikleri”nden konseri çarşamba akşamı saat 20.00’da Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde ( 0216 531 30 00)

ANKARA

  • CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Burak Tüzün’ün yöneteceği, Gökhan Aybulus’un (piyano) solist olarak katılacağı konser, 23 ve 24 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0312 309 13 43)
  • Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Gilbert Varga yönetiminde vereceği, Pierre – Laurent Aimard’un (piyano) solist olarak katılacağı konser, 1 Haziran’da, saat 20.00’de. (0312 290 17 75)
  • Jolly Joker Ankara’da, Smokie konseri 24 Mayıs’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 25 Mayıs’ta saat 22.00’de, Işın Karaca konseri 31 Mayıs’ta saat 22.00’de. (0312 424 11 11)
  • If Performance Hall’de, Şirin Soysal’ın vereceği konser 22 Mayıs’ta saat 22.00’de, Zakkum’un vereceği konser 23 Mayıs’ta saat 00.00’da, Sütlü Kakao grubunun vereceği konser 24 Mayıs’ta saat 22.00’de. (0312 418 95 06)

Gösteri- söyleşi

İSTANBUL

  •  ToplessS’te cumartesi saat 21.30’da “Salsa Weekend İstanbul Vol I” gösterisi sahnelenecek. (0212 249 05 05)
  •  İstanbul Modern’de perşembe günü saat 17.00’de “Hayallerin Ötesinde” adlı film gösterimi izlenebilecek. (0212 334 73 00)
  • GRİ Sahne’de pazar günü saat 19.30’da Future Shorts Kısa Film Festivali gerçekleşiyor. (0212 232 34 12)

ANKARA

  • Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Cumhuriyet Kadınları Derneği’nce düzenlenen Prof. Dr. Işıl Bulut’un katılacağı “Aile İçi İletişim” başlıklı söyleşi 24 Mayıs’ta saat 18.30’da, gazetemiz yazarı Mustafa Ekmekçi’yi anma töreni 25 Mayıs’ta saat 14.00’te, Engin Aygün’ün katılacağı “Başkent Sualtı Günleri” başlıklı söyleşi 28 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0312 442 30 50)


Opera- Bale

İSTANBUL

  •  Kadıköy Süreyya Operası’nda yarın ve perşembe günü saat 20.00’de “Hürrem Sultan” balesi, yarın ve perşembe günü saat 20.00’de “Afife” balesi sahnelenecek. (0216 346 1531)
  • Fulya Sanat’ta yarın saat 20.00’de “Ergime” başlıklı modern dans gösterisi sahnelenecek. (0212 215 6029)


MERSİN

  • Mersin Devlet Opera ve Balesi, gösterildiği tüm illerde kapalı gişe oynayan, Anadolu’nun farklı yörelerinden derlenmiş türkülerden oluşan, “Seslerle Anadolu” adlı müzikli oyunu bugünden başlayarak 12 Haziran’a dek Güneydoğu Anadolu illerinde sahneleyecek. Turnede ilk oyun bugün 20.00’de Adana’da Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde sergilenecek. Türkü düzenleme ve müzik uyarlamasını Ali Aykaç’ın yaptığı, araştırma ve metni Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı D. Şadi Erdoğan’a ait olan, “Seslerle Anadolu” müzikli oyunu sırasıyla; Osmaniye, Antakya, İskenderun, Gaziantep, Kilis, Ş. Urfa, Mardin, Batman, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Adıyaman, K. Maraş’ta sanatseverlerle buluşulacak.


ANKARA

  • Opera Sahnesi’nde, “Rigoletto/opera” bugün ve 22, 25 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Arda Boyları/modern dans” 23 Mayıs’ta saat 20.00’de, “Wagner Konseri/konser” 24 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0312 324 68 01)
  • Leyla Gencer Opera Sahnesi’nde, “Çocuk Balesi Yıl Sonu Temsili/bale” 26 ve 27 Mayıs’ta saat 20.00’de. (0312 324 68 01)


SAMSUN

  • Dünyaca ünlü opera sanatçısı Thomas Hampson ve  şef Lorenzo Castriota yönetimindeki Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası 25 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Salon’da konser verecek.

 

Kaynak: [-]

 

Nisan ayının ilk haftasında sanatseverleri oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor.

İstanbul 

SERGİ

İSTANBUL
dada sinema* ArtBosphorus Çağdaş Sanat Fuarı 4 – 7 Nisan tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde.
* Elif Çelebi’nin “eşzamansız” isimli sergisi 2 Nisan – 25 Mayıs tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde.
* Sevinç Altan ve Leman Sevda Darıcıoğlu’nun “Tuhaf” isimli sergisi 2 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)
* Betul Aydıner’in “Yaşam Çiçeği/Yaşayan Çiçek” isimli sergisi 2- 20 Nisan tarihleri arasında Galeri Oda’da.
* Yusuf Katipoğlu’nun “Selam Olsun Benden” isimli sergisi 2- 26 Nisan tarihleri arasında Galatea Art’ta.
* Cevdet Kocama*’ın “Yansımalar” isimli sergisi 3 – 17 Nisan tarihleri arasında Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)
* Filiz Karsa*’ın sergisi 3 – 30 Nisan tarihleri arasında Hobi Sanat Galerisi’nde.(0212 225 23 37)
* Nurhan Altay’ın “Fantazi Demişken…” isimli sergisi 3 – 30 Nisan tarihleri arasında Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
* Abbas Akhava*’ın sergisi 3 Nisan – 11 Mayıs tarihleri arasında Galeri Mana’da.
* Metehan Özca*’ın sergisi 4 Nisan – 11 Mayıs tarihleri arasında Elipsis Gallery’de.
* Peter Zimmerman*’ın “Chrome” isimli sergisi 4 Nisan – 6 Mayıs tarihleri arasında Dirimart’ta.
* Fevzi Karakoç’un “Dünyanın görüldüğü yer” isimli sergisi 4 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında Arte İstanbul’da.
* Elif Öner’in “Hikâyenin yarısını siz zaten biliyorsunuz” isimli sergisi 4 – 27 Nisan tarihleri arasında artSümer’de.
* Nurhan Altay’ın “Fantazi Ligi” isimli sergisi 4 – 30 Nisan tarihleri arasında Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.
* Deniz Toroma*’ın “Kuşların Dansı+İstanbul” isimli sergisi 4 – 28 Nisan tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)
* Bahar Karma Sergisi 5 – 17 Nisan tarihleri arasında Bindallı Sanatevi’nde.
* Hale Tenger’in sergisi 5 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)
* Yurdaer Altıntaş, Ferit Özşen, Gürol Sözen, Evren Karayel Gökkaya, ’nın “Karma/Karışık” isimli sergisi 5 – 22 Nisan tarihleri arasında arnavutkoyartgallery’de.
* Hasan Pehleva*’ın “Eşit” isimli sergisi 5 – 30 Nisan tarihleri arasında MERKUR’de.
* Adelaide Di Nunzio’nun “Tanrılar ve Tanrıçalar” isimli sergisi 6-26 Nisan tarihleri arasında Galeri Artist Çukurcuma’da.
* Yıldız Şermet’in “Çizginin Tabiatı-II” isimli sergisi 6 Nisan – 11 Mayıs tarihleri arasında Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)
* Nazan Erkme*’in “Düşler ve Karabasanlar” isimli sergisi 6-26 Nisan tarihleri arasında Teşvikiye Akyol Sanat Galerisi’nde.
* Fahri Sümer’in sergisi 6-30 Nisan tarihleri arasında Almelek Sanat Galerisi’nde.
* Tülay Karavit’in sergisi 1 Nisan’a kadar Bakırköy Belediyesi Kent Müzesi ve Sanat Evi’nde.
* Tan Oral’ın “Memnuniyetsizler” isimli sergisi 1 Nisan’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.
* Nur Özalp’in sergisi 1 Nisan’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 2470899)
* “Vadim o kadar yeşildi ki” isimli karma sergi 2 Nisan’a kadar Cennet Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda.
* Neriman Oyma*’ın “Masallardaki Şehir” isimli sergisi 2 Nisan’a kadar Pusula Sanat Evi’nde.

* Mustafa Ayataç’ın sergisi 3 Nisan’a kadar Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)
* Demet Yersel’in “Portre” sergisi 3 Nisan’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)
* Doktorlara Saygı isimli sergi 4 Nisan’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0 216 363 12 80)
* Şinasi Göktürkler’in “Hayvanlığından Eser Yok” isimli sergisi 4 Nisan’a kadar Bimisal Art&Design Gallery’de.
* DADA SİNEMA’sından örnekler isimli sergi 5 Nisan’a kadar Asfalt Art Gallery’de. (0 216 418 08 06)
* Ersin Gürtel’in “Mesafe” isimli sergisi 5 Nisan’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 2519163)
* Heidi Specker, Susanne Brügger ve Thomas Demand’ın “Gerçek Mekân ve Kavramsal Mekân” isimli fotoğraf sergisi 6 Nisan’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)
* Deniz Gökduma*’ın “Yabancı” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Art Suites Gallery’de.
* Birgi Aydı*’ın sergisi 6 Nisan’a kadar Yeminli Mali Müşavirler Odası Resim Galerisi’nde.
* Zümrüt Y. Radau’nun “Oeuvre” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)
* Filiz Top’un sergisi 6 Nisan’a kadar OLCAYART’ta. (0216 411 17 13)
* 100. yılında Kartpostallarla Balkan Savaşı sergisi 6 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde.
* İstanbul ve Çevresi Üzerine İki Yüzyıl Boyunca Haritacılık sergisi 6 Nisan’a kadar Dame de Sion Fransız Lisesi Galerisi’nde.
* Emre Tandırlı’nın “Mega Rüya” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Türker Art’ta. (0 (212) 296 53 25)
* Erhan Özışıklı’nın “Şölen” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Galata’daki Poligon -The Shooting Gallery’de.
* Attila Durak, Faruk Akbaş, Gültekin Çizgen ve İzzet Keribar’ın fotoğraf sergisi 6 Nisan’a kadar Artisan’da. (0 212 247 90 81)
* Mahir Güve*’in “yansımalar” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Mabeyn Galeri’de.
* Güzhan Müstecaplıoğlu’nun “Her Şey Helak Olur, Hiçlik, Varlık, Boşluk’da” isimli sergisi 6 Nisan’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.
* Haset, Husumet, Rezalet isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)
* “Düşler Sergisi” isimli karma sergi 7 Nisan’a kadar Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nde.
* Fazilet Kendirci’nin “Doğal Yapay” isimli sergisi 7 Nisan’a kadar Galeri Binyıl’da. (0212 240 34 54)
* Damla Özdemir’in “Yeni Vucut/Fresh Flesh” isimli sergisi 7 Nisan’a kadar Galeri Ilayda’da. (0 212 227 92 92)
* Vitra Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar “Lütfen Rahatsız Etmeyin – Tatil Kavramı Üzerine Bir Sergi” 7 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
* Cynthia Madansky ve Angelika Brudniak’ın “1+8” isimli video yerleştirmesi 7 Nisan’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 45)
* Sibel Niksarlı’nın “İçimdeki Kıta, Afrika 2” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Rensanat Galerisi’nde.
* Canan Alimdar’ın “İki Dirhem Bir Çekirdek” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Nakkaş Sarnıç’ta. (0212 516 52 22)
* İbrahim Odabaşı’nın “Cennet-i Hürremşah” isimli sergisi 8 Nisan’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde.
* Ebülfez Ferecoğlu’nun “Sanat ATEŞle Oynuyor” isimli sergisi 10 Nisan’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (02122826965)
* Ozan Sağdıç’ın “Silüetler” isimli sergisi 12 Nisan’a kadar İFSAK Alt Kat Sergi Salonu’nda.
* Lale Zamanı- Vakt – i Ceraga* isimli sergi 12 Nisan’a kadar Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi’nde.
* Kadın Sanatçılarisimli sergi 12 Nisan’a kadar Galeri Işık- Şile’de.
* Kezban Karakurt’un “Göze Göz Dişe Diş” isimli sergi 12 Nisan’a kadar Nergiz Sanatevi’nde.

* Fahamettin Akıngüç Özel Koleksiyon Desen Sergisi 12 Nisan’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi’nde.
* Zamanın Yüzü isimli sergi 12 Nisan’a kadar Merhart Galeri’de. (0212 244 84 24)
* Aslı Çavuşoğlu’nun “Üç Perdelik Cinayet” isimli sergisi 13 Nisan’a kadar Galeri NON’da.
* İlke Yılmaz’ın “Akılalmaz” isimli sergisi 13 Nisan’a kadar Sanatorium’da.
* Mehmet Özet’in sergisi 13 Nisan’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)
*Choe U-Ram’ın “Anima” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Borusan Contemporary Perili Köşk’te.
*Ölüm ve Erkekisimli sergi 14 Nisan’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)
*Su İşisimli sergi 14 Nisan’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 293 82 33)
*Ahad Saadi’nin “Azarnegari” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar ART350’de. (0216 369 80 50)
*Ayşegül Sürek’in “Kendi İçinde” isimli sergisi 14 Nisan’a kadar Artgalerim’de.
*Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Nisan’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekanında.
*Karma Sergi15 Nisan’a kadar Galeri Eksen’de. (0212 219 08 50)

Fernando Botero

Fernando Botero

*Yükselen Türk Sanatçılar sergisi 16 Nisan’a kadar ARTNEXT Istanbul / Çağdaş Sanat Alanı’nda.
*Yusuf Toprak ve Marek Brozozowski’nin sergisi 18 Nisan’a kadar Doku Sanat Galerisi’nde.
*Turan Aksoy’un “Bir Portre: Huzursuz” sergisi 19 Nisan’a kadar PiArtworks’de. (0212 293 71 03)
*Ahmet Fazıl Aksoy ve Işıl Özışık’ın sergisi 19 Nisan’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.
*Selim Birsel’in “Adım Adım” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 1 251)
*Metin Ünsal’ın “Varoluş Şifreleri” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.
*Tom Corby ve Gavin Baily’nin “Kanıt” isimli sergisi 20 Nisan’a kadar Kasa Galeri’de.
*Tanju-Işıl Özışık’ın sergisi 20 Nisan’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.
*Değişen Zamanların Mimarı Edoardo de Nari 1874 – 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)
*Alev Ermiş Mavitan’ın sergisi 20 Nisan’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)
*Nickolas Muray’ın “Bir Fotoğrafçının Portresi” isimli sergisi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.
*Duvar Resminden Korkuyorlar isimli sergi 21 Nisan’a kadar SALT Beyoğlu’nda. (0212 377 42 00)

*Çöl ve Deniz Arasında – Ürdün Ulusal Güzel Sanatlar Galerisi’nden Bir Seçki isimli sergi 21 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde.

*Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Sergisi isimli sergi 22 Nisan’a kadar Galeri Işık’ta.
*Ferzan Genç Çuhadaroğlu’nun sergisi 25 Nisan’a kadar Tolga Eti SanatEvi’nde. (0216 368 26 79)
*Aslı Sungu’nun “Four Sermons to the Dead” isimli sergisi 25 Nisan’a kadar PiArtworks Tophane’de
*Başkalarının Hayatı. Tekrar ve Hayatta Kalmaisimli karma sergi 27 Nisan’a kadar Akbank Sanat’ta.
*Mehmet Güleryüz’ün “Göz Göre Göre” isimli sergisi 27 Nisan’a kadar The Empire Project’te. (0 212 292 59 68)
*Geçmişten Geleceğe İz Bırakan Türkan Şoray Fotoğrafları Sergisi 27 Nisan’a kadar Kale Outlet Center’da.
*Berkay Buğdanoğlu’nun “Grigori” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar Mixer’de.
*Burcu Yağcıoğlu’nun “Fuzuli Canavarlar” isimli sergisi 28 Nisan’a kadar C.A.M Galeri / Akaretler’de. (0212 245 79 75)
*Prix Pictet: Güç isimli sergi 28 Nisan’a kadar İstanbul Modern’de.
*Türk Opera-Bale Tarihinin Duayen Dekoratörlerinden Tasarım Seçkilerikapsamında Türk Operasında Dekor Resimleri sergisi 30 Nisan’a kadar Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda.
*Fatma Tülin’nin sergisi 30 Nisan’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde.
*Mustafa Özel’in “İnsan, Kendi Hayatı” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde.
*Yılmaz Zenger’in “İşlevden Soyuta” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar ARK Kültür’de. (0212 243 07 89)
*Fernando Botero, Enzo Fiore, Fabrizio Plessi ’nin sergisi 30 Nisan’a kadar AB Art Space’de.
*Kim Yong Moon’un “Totemler Kapadokya’da” isimli sergisi 30 Nisan’a kadar Mimar Sinan Güzel SanatlarÜniversitesi Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi Sarnıç Galeriler’de.
*İnci Ertuğ’un “Düşün Zamanı” isimli sergisi 4 Mayıs’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde. (0212 252 05 35)
*Richard Smeets’in “Yüzleşmeler: Birey ve Hayat” isimli sergisi 10 Mayıs’a kadar Rezan Has Müzesi’nde.
*Modernlik? Fransa ve Türkiye’den Manzaralar isimli karma sergi 16 Mayıs’a kadar İstanbul Modern’de.
*Carole Sionnet ve Pier Gajewski’nin “Mavi Kent” isimli sergisi 22 Mayıs’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.
*El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)
*Emre Hüner’in “Aeolian” isimli sergisi 15 Haziran’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)
*Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.
*İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)
*Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.
*Geçmiş ve Geleceksergisi İstanbul Modern’de.

ANKARA
*İbrahim Kuzey – resim – 4 Nisan’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0312 442 30 50)
*Nadire Özbek – resim – 5 Nisan’a dek – Kursart Sanat Galerisi’nde. (0312 475 44 99)
*İsmail Altınok – resim – 6 Nisan’a dek – İsmail Altınok Sanat Merkezi’nde. (0312 433 30 34)
*Abidin Dino 100 Yaşında – resim – 6 Nisan’a dek – Galeri Nev’de. (0312 437 93 90)
*Ehsan Ghanbarzadeh – resim – 7 Nisan’a dek – Peker Sanat’ta. (0312 439 30 03)
*Aydan Aksoy – heykel – 12 Nisan’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 584 40 35)
*Atlas Sergileri 2: Baskı Resimler – resim – 12 Nisan’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0312 468 59 04)
*Aydan Aksoy – heykel – 12 Nisan’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 466 05 40)
*Mine-İlhan Temizsoy – kumaş tablolar – 12 Nisan’a dek – Ankara Resim Heykel Müzesi’nde. (0312 482 61 63)
*Müfit Karzek – resim – 13 Nisan’a dek – Galeri Sanatyapım’da. (0312 222 19 06)
*Sevim Öztürk – çağdaş minyatür – 13 Nisan’a dek – Büyülü Fırça Sanat Galerisi’nde. (0312 322 79 03)
*Yunis Özdem & Okan Sabuncular & Zekiye Büyükdağ – heykel – 13 Nisan’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0312 441 78 01)
*Filiz Ural – resim – 15 Nisan’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0312 439 78 80)
*Baran Kamiloğlu – resim – 18 Nisan’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0312 285 89 98)
*Nevin Ulutürk – resim – 19 Nisan’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0312 584 40 35)
*Muhittin Selamet – resim – 20 Nisan’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0312 442 11 31)
*Zeki Serbest – resim – 20 Nisan’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0312 441 26 34)
*Ezequiel Barakat – resim – 22 Nisan’a dek – Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0312 433 12 35)
*Şeref Bigalı- resim – 5-22 Nisan tarihleri arasında – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0312 438 60 08)

İZMİR
*Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim üyesi Umur Türker’in “Zaman Bir Sürpriz mi?” adlı resim sergisi, Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde açıldı. Türker çalışmalarında geçmiş zaman, bugün, yarın gibi kavramları doğa ve insan ilişkileri üzerinden sorguluyor. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda kişisel ve karma sergiye katılan, resimleri ödüllerle taçlandırılan, özel ve kamu koleksiyonlarında çalışmaları bulunan Türker’in sergisi, 4 Mayıs’a kadar açık kalacak.
Muzaffer-Oruçoplu-antagonizma*Yurturdışında yaşayan ve Türkiye’ye girme yasağı olan ressam Muzaffer Oruçoğlu’nun “Antagonizma” adlı sergisi, Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür Merkezi’de açıldı. Oruçoğlu’nun 100 çalışmasının yer aldığı sergi, 8 Nisan’a kadar izlenimde kalacak.
*Sevinç Şimşek, ilk kişisel sergisiyle çalışmalarını sanatseverlerin beğenisine sundu. “Sevinç’in Mevsimleri” adı altında açılan sergi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarihi Havagazı Sanat Galerisi’nde görülebilir.
İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi, karikatürist Sadık Pala’nın “Pala’s Pandıras 30 Yıl” adlı karikatür sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. İzmir Neşe ve Karikatür Müzesi’ndeki sergi, 19 Mayıs’a kadar izlenimde.
Müzik

İSTANBUL
* Nardis Jazz Club’ta bu akşam Uraz Kıvaner Quartet saat 21.30’da, yarın Nezih Yeşilnil “Birthday Concert” saat 21.30’da, çarşamba Cuban Jazz Quintet “Anatolian Side of Cuba” saat 21.30’da, perşembe Baby Trio saat 21.30’da, cuma Nicholas Meier Trio saat 22.30’da, cumartesi Burcu Kaytmaz Arı & Genco Arı saat 22.30’da. (0 212 373 11 00)
* İstanbul Devlet Senfoni Orkestrasıcuma günü şef Raoul Grüneis yönetiminde solist İdil Biret (Piyano), Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de. (0216 467 36 00)
* Borusan İstanbul Filarmoni OrkestrasıSascha Goetzel şefliğinde bu akşam saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0216 467 36 00)
* İş Sanat’ta yarın akşam Bavyera Radyo Oda Orkestrası & Radoslaw Szulc & Martın Fröst saat 20.00’de. (0212 316 15 80)
* Süreyya Operası’nda bu akşam Empresyonist Renkler saat 20.00’de. (0216 346 15 31)
* Fulya Sanat’ta Opus Amadeus Oda Müziği Festivali 2/6 perşembe günü saat 20.00’de. (0212 215 60 29)
* Salon İKSV’de Daughter yarın saat 21.30’da, cuma günü GoGo Pengui saat 21.30’da, cumartesi günü Vladislav Delay saat 21.30’da, pazar günü Swans saat 20.30’da. (0212 334 07 52)
* Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda perşembe günü Camerata Lausanne saat 20.00’de, cuma günü Bosphorus Konseri saat 20.00’de, cumartesi günü Dave Holland & Pepe Habichuela Flamenco Quintet saat 20.00’de, pazar günü Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu saat 11.30’da. (0212 232 98 30)
* Borusan Müzik Evi’nde çarşamba günü “Huzurlarınızda Miam Modern Music Ensemble” saat 20.00’de, cuma günü Murcof, Philippe, Petit, Mark Cunningham saat 21.30’da, cumartesi günü Elp- Eninger & Lindemann & Pitteloud saat 21.30’da. (0212 336 32 71)
* Ghetto’da yarın Pinhani Albüm Lansmanı saat 21.45’te, perşembe günü Hediye Güven saat 21.45’te, cuma günü Dolapdere Big Gang saat 22.45’te, cumartesi günü Yüksek Sadakat saat 22.45’te. (0212 251 75 01)
* Jolly Joker’de yarın Can Gox saat 21.00’de, perşembe günü Nez Retro Turca saat 21.00’de, cuma günü Gökhan Türkmen saat 22.00’de, cumartesi günü Gripin saat 22.00’de. (0212 249 07 49)
* Bostancı Gösteri Merkezi’nde Emel Sayın- Ah Bu Gönül Şarkıları cumartesi günü saat 21.00’de ve pazar günü Burcu Güneş konseri saat 19.00’da. (0216 362 11 61)

ANKARA

*CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Erol Erdinç yönetiminde vereceği, Sergey Dogadin’in (keman) solist olarak yer alacağı konser, 4 Nisan’da saat 20.00’de, şef Ari Rasilainen yönetiminde vereceği, Antonio Meneses’in (viyolonsel) solist olarak katılacağı konser, 11 ve 12 Nisan’da saat 20.00’de. (0312 309 13 43)
*BSO Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Işın Metin yönetiminde vereceği, Shlomo Mintz’in (keman) solist olarak yer alacağı “İhsan Doğramacı Anısına” konser, 3 Nisan’da saat 20.00’de. (0312 290 17 75)
 

Tiyatro

İSTANBUL
* Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Inishmorelu Yüzbaşı” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Ölüleri Gömün” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Çirkin” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Kurban” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Michelangelo” salı, çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Çehov Makinesi” perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Ocak” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 14.00, “Çiçek Prenses” cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Oyun” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Yüzleşme” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Hedda Gabler” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.30 ve 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)
* Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” cuma 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00, “www.askbu-mu.com” cumartesi 20.30, “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “Hangisi Babası” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30, “Carrar Ana’nın Silahları” perşembe 20.30, “4×4” cuma 20.30.“Şişman Domuz” cumartesi 20.30. (0212 414 96 47)
*Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “Masal Müfettişi” cumartesi 20.00, pazar 18.00. 0 212 251 18 65)
*Dostlar Tiyatrosu’nun “Sivas 93” oyunu Şişli Kent Kültür Merkezi cuma 20.30. (0 212 253 67 11)
* Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cumartesi 20.00, pazar 18.30.
* Oyun Atölyesinde “Antonius ile Kleopatra” salı, çarşamba 20.30, “Testosteron” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 16.00 ve 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)
* Ali Poyrazoğlu Tiyatrosunda “Asi Kuş” cumartesi 20.00, pazar 16.00. (0 212 240 43 44)
* Kumbaracı50de “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi” bugün 20.30, salı, çarşamba 20.30. “Yokuş Aşağı Emanetler” perşembe 10.30 ve 23.00. “Katilcilik” cuma, cumartesi 20.30.( 0 212 243 50 51)
* Duru Tiyatro’nun “İyi Aile Çocuğu” bugün 20.30, “Trendeki Yabancılar” cuma 20.30. (0 216 338 56 86)
*Mekan Artı’da “Ölü Ektörler – Normal” salı 20.30, “Üç kişi” çarşamba, perşembe 18.99, “Şiddet Üçlemesi 2- Şeker” cuma 20.30, ”Bizde Yok!” cumartesi 20.30. (0 212 224 57 56)
* Maya Cüneyt Türel Sahnesi’nde “Ölüm Diyalogları” çarşamba 20.30, “Müsahipzade ile Temaşa” perşembe 16.00, “Gündüz Niyetine” cuma 20.30, “Biz Küçükken Babamla Oyunlar Oynardık” cumartesi 20.30, “Saadet Pavyonu” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)
* Tiyatroadam’ın “Babaannem 100 Yaşında” çarşamba 30 Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi. (0 212 236 10 27)

ANKARA
*Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek “Kendini Beğenmiş Tavuskuşu” adlı çocuk oyunu 13 ve 27 Nisan’da saat 10.30’da. (0312 442 30 50)
*Ankara Halk Tiyatrosu’nda, Ankara Deneme Sahnesi oyuncularının sahnelediği “Şeyh Bedreddin” adlı oyun, her pazartesi saat 20.00’de. (0312 385 32 71)
*Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” 2, 3, 4, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 6 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 9, 10, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/ çocuk oyunu” 11, 13, 14 Nisan’da saat 11.00’de. (0312 427 19 71)
*Altındağ Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 2, 3, 4, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 6 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te, “Kanlı Nigar” 9, 10, 11, 12 Nisan’da saat 20.00’de, 13 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de. (0312 316 59 02)
*Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” 2, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te, “Hürrem Sultan” 9, 12 Nisan’da saat 20.00’de, 14 Nisan’da saat 15.00’te. (0312 324 22 10)
*Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Özgürlüğün Bedeli/Eskişehir Büyükşehir Belediye Tiyatrosu” 2, 3, 4, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 6 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te, “Cyrano de Bergerac” 9, 10, 11, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, 14 Nisan’da saat 15.00’te, “Üç Şeyhzade/çocuk oyunu” 14 Nisan’da saat 11.00’de. (0312 240 00 91)
*Küçük Tiyatro’da, “Venedik Taciri” 2, 3, 4, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 6 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te, “Karmakarışık/Bursa DT” 9, 10, 11, 12 Nisan’da saat 20.00’de, 13 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de, 14 Nisan’da saat 15.00’te. (0312 311 11 69)
*Oda Tiyatrosu’nda, “Kontrabas” 2, 3, 4, 5, 6 Nisan’da saat 18.30’da, “Hüzzam” 9, 10, 11, 12, 13 Nisan’da saat 18.30’da. (0312 311 11 69)
*Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 2, 5, 6 Nisan’da saat 20.00’de, 7 Nisan’da saat 15.00’te, “Bekleyiş-Karıncalar” 9, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, 14 Nisan’da saat 15.00’te. (0312 397 30 24)
*İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 3, 4, 10, 11 Nisan’da saat 20.00’de, 6, 13 Nisan’da saat 15.00’te. (0312 397 30 24)
*Şinasi Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 2, 3, 4, 5 Nisan’da saat 20.00’de, 6 Nisan’da saat 15.00 ve 20.00’de. (0312 397 30 24)
*Mavi Sahne’de, “Gres” 10, 12, 13 Nisan’da saat 20.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 6, 20 ve 27 Nisan’da saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 19 Nisan’da saat 20.00’de, “Cinfikir/Türkiye’nin ilk ve tek doğaçlama çocuk oyunu” 6, 14, 20 ve 28 Nisan’da saat 13.00’te. (0312 241 02 33)

SAMSUN
*Samsun Devlet Opera ve Balesi Aliş & Maviş adlı müzikli çocuk oyunu 4 Nisan günü saat 10.30’da AKM Küçük Sahne’de sergilenecek. İlköğretimde okuyan küçük seyirciler için sergilenen oyunda her canlının kendi doğal ortamında yaşamasının önemi vurgularken çevre kirliliğine de dikkat çekiliyor. (0362 431 50 03)
 

Kaynak :[-]

Küba Mozaik sergisi 11 Aralık’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

Sergi

İSTANBUL

sanat duyuru

■ Kristin Saleri’nin retrospektif sergisi 11-25 Aralık tarihleri arasında rh+artgallery’de.

■ Derya Kılıç’ın “Bilmek, Görmek…” isimli sergisi 11 Aralık – 12 Ocak tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde.

■ Mustafa Ata’nın sergisi 11 Aralık – 30 Ocak tarihleri arasında Mustafa Kemal Kültür Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.

■ Zübeyde Arda Şahinbaş’ın “ZÜP” isimli sergisi 12-26 Aralık tarihleri arasında Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

■ Nejat Türkmen’in “Duvarın Diyalektiği” isimli sergisi 14 Aralık – 31 Ocak tarihleri arasında C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Tankut Öktem’in “Sıradışı Bir Usta” isimli retrospektif sergisi 10 Aralık’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Sabahat Çıkıntaş’ın “Arka Oda” isimli sergisi 10 Aralık’a kadar Nişantaşı Mine Sanat’ta. (0212 232 38 13)

■ Dilek Işıksel’in “40 Yıl” isimli sergisi 10 Aralık’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

■ Aysel Gözübüyük’ün sergisi 11 Aralık’a kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)

■ Küba Mozaik sergisi 11 Aralık’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Ahmet Hıdır’ın “Parçalı Bulutlu” isimli sergisi 13 Aralık’a kadar Bindallı Sanat Galerisi’nde. (0 2 1 2 252 79 66)

■ Batu Bozoğlu’nun “Ödev: Günümü Gün Et” isimli sergisi 14 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de.

■ Koral Sağular’ın “Suretlerle Sohbet” isimli sergisi 14 Aralık’a kadar ENKA Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde.

■ Olaf Otto Becker’in “Sıfır Noktası Üzerinde” isimli fotoğraf sergisi 14 Aralık’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)

■ Emrah Günay’ın “Bendeki Benler” isimli sergisi 14 Aralık’a kadar Yüksel Sabancı Sanat Merkezi’nde. (0212 383 70 70)

■ Behiç Ak’ın “Yazmaya Çizmeye Devam” isimli sergisi 14 Aralık’a kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53)

■ Bülent Yavuz Yılmaz’ın sergisi 14 Aralık’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Elif Naci’nin sergisi 14 Aralık’a kadar Kadıköy Belediye Başkanlığı Fuayesi’nde.

■ Ömer Kaleşi’nin sergisi 15 Aralık’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Ekin Saçlıoğlu’nun sergisi 15 Aralık’a kadar Galeri x-ist’te.

■ Ahmet Aydın Atmaca’nın “Yeşil Senfoni” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar ALAN İstanbul Proje Odaları’nda. (0 212 252 94 53)

■ Kabuğundan Sıyrılan Fin Tasarımı isimli sergi 15 Aralık’a kadar Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde. (0212 230 19 76)

■ Tayfun Serttaş’ın “Bazan” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Pilevneli Project’te. (0212 259 03 94)

■ Rasim Aksan’ın “İsimsiz1” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Galerist Tepebaşı’nda. (0212 252 18 96)

■ Serpil Yazman’ın “arada” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar İSO Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)

■ Su Yücel’in “Artık Şehir” isimli sergisi 16 Aralık’a kadar Adahan İstanbul’da. (0212 243 85 81)

■ Leyla Gediz’in “Reverb” isimli sergisi 16 Aralık’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

■ Kapıları Aralamak Sergisi 16 Aralık’a kadar Yeşilköy’deki Bakırköy Belediyesi Sanat Evi ve Kent Müzesi’nde.

■ Gökhan Deniz’in “Hangisi Daha Gerçek?” isimli sergisi 17 Aralık’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)

■ Beril Anılanmert’in “Entropi” isimli sergisi 17 Aralık’a kadar Galeri Işık’ta.

■ Işıl Gönen’in sergisi 17 Aralık’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Gökçe Oflu’nun “Dokuları Duyumsamak” sergisi 18 Aralık’a kadar Galeriartist’te.

■ Selva Cerit Emiroğlu’nun sergisi 18 Aralık’a kadar Bakırköy Belediyesi İspirtohane Kültür Merkezi’nde.

■ Nadia Arditti ve Mahmut Karatoprak’ın “Gizem” isimli sergisi 21 Aralık’a kadar Art212’de.

■ Arsen Kanbak’ın sergisi 21 Aralık’a kadar Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Sezgin Malkoç’un sergisi 21 Aralık’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)

■ Onur Gülfidan’ın “Harika Günler” isimli sergisi 22 Aralık’a kadar .artSümer’de. (0212 249 1035)

■ Erinç Seymen’in “Tohum ve Mermi” isimli sergisi 22 Aralık’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)

■ Ahmet Sel’in “Davutpaşa Orta 3” isimli sergisi 23 Aralık’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ Hayri Ağan’ın “Yolculuk” isimli sergisi 23 Aralık’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

■ Özel Getronagan Ermeni Lisesi 125. kuruluş yıldönümü sergisi 23 Aralık’a kadar Özel Getronagan Ermeni Lisesi’nde. (0212 244 05 03)

■ Suat Akdemir’in “Emin misin?” isimli sergisi 24 Aralık’a kadar MERKUR’da. (0212 225 37 37)

■ Doğu Çankaya’nın “YENİ DÜNYA DÜZENİ” isimli sergisi 24 Aralık’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Cansen Ercan’ın sergisi 25 Aralık’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

■ Ümit Çamaş’ın sergisi 25 Aralık’a kadar Çamaş Art Gallery’de. (0216 385 00 15)

■ Fikret Otyam’ın “Hoşçakal İstanbul” isimli sergisi 27 Aralık’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Tayfun Akgül’ün “Yüzde Yüz Montaj” isimli karikatür sergisi 28 Aralık’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Ekoloji IV Gecenin Günü isimli sergi 29 Aralık’a kadar Açıkekran Yeni Medya Sanatları Galerisi’nde. (0212 230 74 92)

■ 13. kÜÇÜK şEYLER isimli sergi 29 Aralık’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

■ Sandra Schafer’in sergisi 29 Aralık’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ F. Erdoğan Sarma’nın heykel sergisi 29 Aralık’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 38 51)

■ Ahmet Güneştekin’in “Yüzleşme” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Antrepo No 3’te.

■ Aysel Alver’in “Retro” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0212 243 31 00)

■ Korhan Karaoysal’ın sergisi 30 Aralık’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi Operation Room’da.

■ Xchristakos’ın “Ciddi-Yet-Siz-Lik” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde.

■ Adnan Çoker’in “Minimal Simetri III” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

■ Cam Heykel Sergisi 31 Aralık’a kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)

■ Altan Çelem’in “Burası Değilse, Hiçbir Yer” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde.

■ Burhan Özer, Ayşe Kızıltan, Dilşad Atasoy, Kamil Kaptan, Tülay Sayılgan’ın karma resim sergisi A&B Eğitim Hizmetleri Salonu’nda 31 Aralık’a dek (0212 287 37 50)

■ Murathan Özbek’in “İN” isimli sergisi 2 Ocak 2013’e kadar the hall’de. (0212 245 69 22)

■ Mihriban Mirap’ın sergisi 4 Ocak’a kadar Olcay Art’ta. (0216 411 17 13)

■ Abdurrahman Öztoprak’ın sergisi 5 Ocak 2013’e kadar Elgiz Müzesi’nde.

■ Jale Çelik’in “Hiç” isimli sergisi 5 Ocak 2013’e kadar Gallery LiNART’ta.

■ Attila Durak’ın “Echoes of the Street” isimli sergisi 5 Ocak’a kadar GALERİARTİST’te. (0212 227 68 52)

■ Alev Ebüzziya’nın sergisi 5 Ocak’a kadar Galeri Nev’de.

■ Mahmut Karatoprak’ın “Suyun Boğulduğu Yer” isimli sergisi 5 Ocak’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

■ Serkan Çalışkan, Olga Alexopoulou, Sedat Akdoğan’ın “Doğanın Arzu Nesnesi” isimli sergisi 5 Ocak’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

■ Altın Çocuklar – 16.-19. Yüzyıl Avrupası’ndan Portreler isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Pera Müzesi’nde.

■ Haluk Özden’in sergisi 6 Ocak’a kadar Bali Sanat Galerisi’nde. (0216 688 88 78)

■ Süleyman Saim Tekcan’ın sergisi 6 Ocak’a kadar Mabeyn Galeri’de. (0212 261 60 60)

■ Monet’nin Bahçesi isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Tünel Berlin-İstanbul isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Arte İstanbul Sanat Galerisi’nde. (0212 292 8045)

■ DunHuang’ın Renkleri: İpek Yolu’na Açılan Büyük Kapı isimli sergi 7 Ocak 2013’e kadar MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

■ Zeki Kıral’ın “Sanatta 66. yıl” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri İdil’de. (0212 283 23 83)

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Ruzin Gerçin ve Reha Yalnızcık’ın sergisi 10 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde.

■ Iván Navarro’nun “Tünelin Ucundaki Işık” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 12 51)

■ Pawel Althamer’in “6 Heykel” adlı sergisi 12 Ocak’a kadar Galeri Mana’da. (0212 243 6666)

■ Erdoğan Zümrütoğlu’nun “Kozmatik Şiddet” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 59 68)

■ Canan Dağdelen’in “an_uzam” isimli sergisi 12 Ocak’a kadar Galeri Apel’de.

■ Şenol Yorozlu’nun sergisi 12 Ocak’a kadar Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

■ Milas Çomakdağ’ın sergisi 12 Ocak’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

■ Candaş Şişman’ın sergisi 13 Ocak’a kadar Pg Art Galeri’de. (0212 252 80 00)

■ Joachim Schmeisser’in fotoğraf sergisi 19 Ocak 2013’e kadar Immagis Galeri’de.

■ Bakış – Portre Fotoğrafının Değişen Yüzü isimli sergi 20 Ocak 2013’e kadar İstanbul Modern’de.

■ Magdalena Abakanowicz’in “İnsanlık Serüveni” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 252 68 12).

■ Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

■ Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı’nda.

■ Çin Mağara Sanatı Sergisi 20 Şubat’a kadar MSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

■ Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.

■ 1952-2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

■ İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)

ANKARA

■ Saadet Gözde- resim – 13 Aralık’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Ayşe Bilir – resim – 14 Aralık’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Canan Bayraktar – resim – 14 Aralık’a dek – RD Art Galeri’de. (0 312 266 56 57)

■ ‘Mesajınız Var!’- Kentsel Avustralya’da Yerli Kimliği – resim – 15 Aralık’a dek – Cermodern Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 310 00 00)

■ Vedat Hazneci- resim – 15 Aralık’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

■ Işıl Özışık – resim – 16 Aralık’a dek – ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda. (0505 304 64 74)

■ Mevlana’nın 739. Vuslat Yıldönümü- resim – 18 Aralık’a dek – Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0 312 309 68 00)

■ Vedat Örs – resim – 19 Aralık’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Aykut Öz – heykel – 21 Aralık’a dek – Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde. (0 312 417 56 59)

■ Galeri Sanatyapım 30. Yıl Sergisi- resim – 28 Aralık’a dek – Galeri Sanat Yapım’da. (0 312 222 19 06)

■ Orhan Gürel – resim – 28 Aralık’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Ümit Gezgin – resim – 28 Aralık’a dek – Aysel Gözübüyük Sanat Galerisi’nde. (0 312 241 06 95)

■ Nükhet Atar – baskıresim – 28 Aralık’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 466 05 40)

■ Koleksiyonlardan – resim – 30 Aralık’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

■ Yusuf Toprak- resim – 30 Aralık’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu – resim – 8 Ocak’a dek – Takıantika Sanat Galerisi’nde. (0 312 436 37 88)

İZMİR

■ Doç. Dr. Orhan Cebrailoğlu’nin resim sergisi, 14 Ocak’a dek Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar Mötbe Kültür Merkezi’nde sanatseverleri bekliyor.

Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Sanat Galerisi ve Baskı Müzesi’nin düzenlediği Sanatçı Dokumaları sergisi, Ege Üniversitesi AKM’de 5 Ocak’a dek izlenimde.

■ Makbule Dizdaroğlu’nun suluboya resim sergisi, 17 Aralık’a dek Konak Resim Heykel Sanat Galerisi’nde.

■ Gülgün İşbilen’in Seferihisar Yeni Kültür Merkezi’nde açılan resim sergisi, yarın sona eriyor.
Tiyatro

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “At” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sezuan’ın İyi İnsanı” salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 20.00, Pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Zalım Mahmut – Bir Kurtlu Kıssa” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00, Küçük Sahne’de “Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Sidikli Kasabası” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Düğün Şarkısı” çarşamba, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Ay Ecesi” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00. (0212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Deniz Kızı” perşembe, cuma 14.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Yüzleşme” çarşamba 15.30 ve 20.30, perşembe 20.30, “Perşembenin Hanımları” cuma 20.30, cumartesi 15.30, “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” cumartesi, pazar 12.00. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Türkiye Kayası” çarşamba, perşembe, cuma 20.30. cumartesi 15.30 ve 20.30, Pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Hedda Gabler” çarşamba 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar 15.30. Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Oyun” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30.

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Sıkıyönetim” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00. “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Carrar Ana’nın Silahları” çarşamba, cuma 20.30. (0212 414 96 47)

■ Ortaoyuncular’da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0212 251 18 65)

■ Oyun Atölyesi’nde “Pandaların Hikâyesi” perşembe, cuma 20.30, cumartesi 16.00 ve 20.30, pazar 16.00. (0216 345 39 39)

■ Kumbaracı50’de “Üç Faz” bugün 20.30, “Lulabay Bir Cihangir Hikâyesi” Salı 20.30, “Bernarda Alba’nın Evi” çarşamba 20.30, “Dertsiz Oyun” perşembe 20.30, “Katilcilik” cuma, cumartesi 20.30, “Haz Makamı” cuma, cumartesi 23.00. (0 212 243 50 51)

■ İkincikat’ta “Limonata” bugün, “Disosya” perşembe, cuma, cumartesi 20.30. (0212 292 32 47)

■ Bizim Tiyatro’da “Yalanın Ardındaki” cuma 20.30 Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde (0 216 418 95 49)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” yarından itibaren 16 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Nâzım Hikmet’in Memleketimden İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” 18, 22, 25 ve 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 20-28 Aralık tarihleri arasında saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 22, 23, 29 ve 30 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Kış Gelmeden” yarından itibaren 15 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 12, 16, 30 Aralık’ta saat 11.00’de, “Yosunlar” 18-29 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” 11-23 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Aşk Hastası” 25, 28 Aralık’ta saat 20.00’de, 30 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Cyrano De Bergerac” yarından itibaren 22 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Narnia Günlükleri/gençlik oyunu” 23 Aralık’ta saat 15.00’te, 26 ve 27 Aralık’ta saat 11.00’de, “Fosforlu Cevriye/müzikal” 25-30 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Venedik Taciri” yarından itibaren 15 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 14, 16, 20, 21, 23, 25, 28 ve 30 Aralık’ta saat 11.00’de, “Toros Canavarı/Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu” 18-22 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Ben Ödüyorum” 25-29 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Eudice’nin Elleri” yarından itibaren 22 Aralık’a dek saat 18.30’da, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 25-29 Aralık tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Bir Kahve Molası-Karıncalar” 11, 14, 18, 21 Aralık’ta saat 20.00’de, 16, 23 Aralık’ta saat 15.00’te, “Jerry ve Tom” 25, 28 Aralık’ta saat 20.00’de, 30 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 12, 13, 26, 27 Aralık’ta saat 20.00’de, 15 ve 29 Aralık’ta saat 15.00’te, “Yastık Adam” 19, 20, Aralık’ta saat 20.00’de, 22 Aralık’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Dolores Claiborne” 15-29 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 19, 21, 28, 30 Aralık’ta saat 11.00’de, Ferhan Şensoy’un sahnelediği “Ferhangi Şeyler” adlı oyun 12 ve 13 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Mavi Sahne’de, “Gıres/müzikal” 21, 22 Aralık’ta saat 20.00’de, 23 Aralık’ta saat 17.00’de,

■ “Tuluatmasyon/Her Şey Doğaçlama Komik Gösteri” 15, 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 14 ve 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” adlı çocuk oyunu 15 ve 22 Aralık’ta saat 12.00’de, “Bebek Tiyatrosu/Evden Kaçan Soba/0-3 yaş arası için” adlı çocuk oyunu 16 ve 23 Aralık’ta saat 12.00’de. (0 312 418 02 98)

■ Tiyatro Tempo’da, “Benim Sevgili Yağmurum” adlı oyun 21 Aralık’ta saat 20.00’de, “Beyaz Kalem’den Düşsel ve Renkli Oyun” adlı gençlik oyunu 16 Aralık’ta saat 13.00’te, “Karagöz Noel Baba” adlı gençlik oyunu 23 Aralık’ta saat 13.00’te. (0 312 232 32 92)

■ Sanatolia Ankara Komedi Sahnesi’nde, “Kırmızı Başlıklı Kız/çocuk oyunu” 15, 23, 29 Aralık’ta saat 15.30’da, 16, 22, 30 Aralık’ta saat 14.00’te, “Çizmeli Kedi/çocuk oyunu” adlı oyun 15, 23, 29 Aralık’ta saat 14.00’te, 16, 22, 30 Aralık’ta saat 15.30’da. (0 312 541 16 66)

■ Yenimahalle Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür ve Kongre Merkezi’nde, “Antonius ile Kleopatra” adlı oyun 15 Aralık’ta saat 20.30’da, 16 Aralık’ta saat 16.00’da, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” adlı oyun 17 Aralık’ta saat 20.00’de, “İşsizler Cennete Gider” adlı oyun 18 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 444 93 64)

■ ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde, “Adalet, Sizsiniz” adlı oyun 22 Aralık’ta saat 20.30’da, 23 Aralık’ta saat 16.00’da. (0 312 210 41 51)

■ Gülüm Pekcan Dans Tiyatrosu’nda, “Zaman Aşımı” adlı oyun bugün ve 17, 21 Aralık’ta saat 20.30’da, 11, 14, 18, 21, 25, 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 466 60 30)

ADANA

■ Adana Devlet Tiyatrosu, geçen sezon seyircinin büyük ilgi gösterdiği Ephraim Kishon’un yazdığı, Ali Hürol’un yönettiği, ‘Karımla Evleniyorum – Nikah Kağıdı‘ adlı 2 perdelik komediyi bu hafta da sahnelemeyi sürdürecek. Oyun salı, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de yinelenecek. Zeynep Kaçar’ın yazdığı, Fırat Demirağ‘ın yönettiği, ‘Dış Ses’ adlı oyunu Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de sahnelemeyi sürdürecek olan ADT oyuncuları, çarşamba günü 14.00, pazar günü 11.00’de de, ‘Define Adası‘ adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu ile küçük tiyatroseverlerin karşısında olacak. (0322 3523355)

■ Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘9 Canlı’ adlı oyunu sahnelemeyi sürdürüyor. Tayfun Türkili’nin yazdığı, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği oyun çarşamba günleri 20.00’de Seyhan Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşturuluyor. (0322 432 74 74)

■ Kaktüs Sanat Merkezi, “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, ‘Meyveli Palyaço’ adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, kasım ayı boyunca her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullar da yineleniyor. (0322 459 91 59)

SAMSUN

■ Samsun AKM Büyük Salon’da İstanbul DT oyuncuları, Güngör Dilmen’in yazdığı, Faik Ertener’in yönettiği “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” adlı müzikli oyun 11-12 Aralık 2012 Salı ve Çarşamba günleri saat 20.00’de izleyicilerle buluşacak. (0 362-431 21 00)

 Kaynak :[-]

Salon İKSV’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri saat 21.30’da Stacey Kent konserigerçekleşecek.

Müzik

İSTANBUL

sanat duyuru

■ Nardis Jazz Club’ta bugün saat 21.30’da Cem Tuncer Quintet, yarın saat 21.30’da Selçuk Sun Quartet feat. Sibel Kös, çarşamba günü saat 21.30’da Open Mic – 5. Sezon, perşembe günü saat 21.30’da

■ Yavuz Akyazıcı Quartet, cuma günü saat 21.30’da Bozkurt İlhamGencer Band, (0212 244 63 27)

■ Salon İKSV’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri saat 21.30’da Stacey Kent konseri gerçekleşecek. (0212 334 07 00)

■ Jolly Joker İstanbul’da perşembe günü saat 20.00’de Jay-Jay Johanson konseri, cuma günü saat 22.00’den itibaren Cem Adriankonseri takip edilebilir. (0212 249 07 49)

■ Babylon’da perşembe günü saat 20.30’da Replikas konserigerçekleşecek. (0212 292 73 68)

■ IQ Club-Taksim’de cuma günü saat 22.00’den itibaren Inna konseriizlenebilir. (0212 249 52 81)

■ Haliç Kongre Merkezi’nde cumartesi günü saat 20.00’de Concertgebouw Orkestrası konseri izlenebilir. (0212 311 11 99)

■ İceBarIst Club Lounge’da cumartesi günü saat 22.30’da Rainer Trueby konseri gerçekleşecek. (0212 214 74 44)

■ Fulya Sanat’ta cumartesi günü saat 16.00’da Atatürk’ü anma konserigerçekleşecek. (0212 215 60 29-36)

ANKARA

■ Jolly Joker Ankara’da, Jay Jay Johanson konseri 9 Kasım’da saat 22.00’de, Pilli Bebek konseri 10 Kasım’da saat 22.00’de, Funda Ararkonseri 16 Kasım’da saat 22.00’de, Duman konseri 17 Kasım’da saat 22.00’de, Gripin konseri 23 Kasım’da saat 22.00’de, Cem Adriankonseri 24 Kasım’da saat 22.00’de, Haggard konseri 25 Kasım’da saat 21.00’de, Mehmet Erdem konseri 29 Kasım’da saat 21.00’de, Uriah Heep konseri 30 Kasım’da saat 22.00’de. (0312 424 11 11)

■ MEB Şûra Salonu’nda, Zuhal Olcay’ın vereceği konser 17 Kasım’da saat 20.30’da, Kardeş Türküler’in vereceği konser 15 Aralık’ta saat 20.00’de. (0312 212 98 86)

■ Hayal Kahvesi’nde, Seksendört konseri 9 Kasım’da saat 23.00’te. (0312 284 29 25)

■ ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde, Yıldız İbrahimova konseri 8 Kasım’da saat 20.00’de. (0312 210 41 51)

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği, Hasan Gökçe Yorgun’un (keman), Tünde Szaboki’nin (mezzo soprano) solist olarak katılacağı “Atatürk’ü Anma Konseri” 8 ve 9 Kasım’da saat 20.00’de. (0312 309 13 43)

■ BSO Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Gürer Aykal yönetiminde vereceği, Selçuk Akyol’un (obua) solist olarak yer alacağı konser 10 Kasım’da saat 20.00’de. (0312 290 17 75)

■ Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde, Jam Session’un vereceği caz konseri 7, 14, 21 ve 28 Kasım’da saat 20.00’de, Neşet Ertaş’ı anma konseri 30 Kasım’da saat 20.00’de, Erdal Erzincan ve Kayhan Kalhor’un Batı Sineması’nda vereceği konser 16 Kasım’da saat 20.00’de, Mehmet Evren Hacıoğlu’nun vereceği konser 23 Kasım’da saat 20.00’de. (0312 417 56 59)

■ Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi M Salonu’nda, Hacettepe Senfoni Orkestrası’nın şef Burak Tüzün yönetiminde vereceği Alexander Shutsin (keman) ve Daniel Meerovitch’in solist olarak yer alacağı konser 7 Kasım’da saat 20.00’de. (0312 305 12 72)

Tiyatro

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Düğün Şarkısı” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Yanık” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Ben Feuerbach” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Herkesin Bildiği Sırlar” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00, Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” perşembe, cuma, cumartesi 20.00, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Çirkin” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Cambazhane” cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Ateşli Sabır” çarşamba 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Tatlıcı” perşembe, cuma 14.00, Haldun Taner Sahnesi’nde “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Şark Dişçisi” çarşamba 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Perşembenin Hanımları” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Çığ” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. ( 0212 661 38 94)

■ Bakırköy Belediye Tiyatrosu Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Külhanbeyli Müzikali” perşembe 20.30, “hangisi babası” cuma 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00, www.askbu-mu.com pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Cabbar Ana’nın Silahları” çarşamba, cuma 20.30. (0212 661 38 94)

■ Dostlar Tiyatrosu’nun “Ben Bertolt Brecht” salı 20.30 Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi, çarşamba 21.00 Profilo Büyük Salon. (0212 253 67 11)

■ Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumaretsi 20.00, pazar 18.00 (0212 251 18 65)

■ Tiyatro Pera’nın “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30.

■ Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00 (0216 345 39 39)

■ Kumbaracı50’de “Dertsiz Oyun” bugün 20.30, salı 20.30, “Fail-i Müşterek” çarşamba 20.30, “Gerçek Hayattan Alınmıştır” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, “Kayıp Eşya Bürosu” pazar 13.00. (0212 243 50 51)

■ İkincikat’ta “Korku Tüneli” bugün, “Barselo” salı, çarşamba, “Disosya” perşembe, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30. (0212 292 32 47)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” adlı oyun yarından itibaren 17 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyun 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Mekruh Kadınlar Mezarlığı / Erzurum DT” adlı oyun yarından itibaren 10 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 11, 15, 18 ve 25 Kasım’da saat 11.00’de, “Kış Gelmeden” adlı oyun 20, 21, 22 ve 23 Kasım’da saat 20.00’de, 24 Kasım’da saat 15 ve 20.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” adlı oyun 13, 14, 15 ve 16 Kasım’da saat 20.00’de, 17 Kasım’da saat 15.00 ve 20.00’de, “Mirasçılar/İzmir DT” 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” adlı oyun 6, 9, 27 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, 11 Kasım’da saat 15.00’te, “Hürrem Sultan” adlı oyun 13, 16, 20, 23 Kasım’da saat 20.00’de, 18 ve 25 Kasım’da saat 15.00’te. (0312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyun 6, 7, 8, 9 Kasım’da saat 20.00’de, 10 Kasım’da saat 15.00’te, “Cyrano de Bergerac” 13-18 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Fosforlu Cevriye” adlı müzikal oyun 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Yağmur Durduğunda/İstanbul DT” yarından itibaren 11 Kasım’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 7, 8, 18, 19 Kasım’da saat 11.00’de, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” adlı oyun 13-17 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Huzur Çıkmazı/İzmir DT” 20, 21, 22 ve 23 Kasım’da saat 20.00’de, 24 Kasım’da saat 15.00 ve 20.00’de, “Ben Ödüyorum” adlı oyun 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Euridice’nin Elleri” yarından itibaren 10 Kasım’a dek saat 18.30’da, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” adlı oyun 13-17 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da, “Krem Karamel” adlı oyun 19-24 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da, “Yosunlar” adlı oyun 27-30 Kasım tarihleri arasında saat 18.30’da. (0312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Bir Kahve Molası-Karıncalar” adlı oyun 6, 9, 13, 16 Kasım’da saat 20.00’de, 11, 18 Kasım’da saat 15.00’te, “Jerry ve Tom” adlı oyun 20, 23, 27, 30 Kasım’da saat 20.00’de, 25 Kasım’da saat 15.00’te. (0312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” adlı oyun 7-24 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Yastık Adam” adlı oyun 28 ve 29 Kasım’da saat 20.00’de. (0312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Yastık Adam” adlı oyun 7-11 Kasım tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Sırça Kümes” adlı oyun 27, 28, 29 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de. (0312 397 30 24)

■ Ankara Meydan Sahne’de, Uğur Mumcu’nun kaleme aldığı “Sakıncasız” adlı oyun 14, 17, 18, 24 ve 28 Kasım’da saat 20.00’de. (0312 431 74 31)

■ ATO Congresium’da, Cem Yılmaz’ın tek kişilik gösterisi “CM101MMXI FUNDAMENTALS” 30 Kasım’da ve 1, 2 Aralık’ta saat 21.00’de. (0312 285 03 85)

m Mavi Sahne’de, “Gıres/müzikal” adlı oyun, 9, 10, 23 ve 24 Kasım’da saat 20.00’de, 11 ve 25 Kasım’da saat 17.00’de, “Tuluatmasyon/Her Şey Doğaçlama Komik Gösteri” adlı oyun 16 ve 17 Kasım’da saat 20.00’de. (0312 241 02 33)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” adlı oyun 17, 23, 24 ve 30 Kasım’da saat 20.00’de, 11, 18 Kasım’da saat 15.30’da, “Zübük” adlı oyun 9, 10, 16 Kasım’da saat 20.00’de, 25 Kasım’da saat 15.30’da. (0312 417 76 76)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” 10, 17, 24 Kasım’da saat 12.00’de, “Kırmızı Şapkalı Kurbağalar/bebek tiyatrosu” 11, 18 ve 25 Kasım’da saat 12.00’de. (0312 418 02 98)

■ Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde, Ankara Devinim Tiyatro’nun sahneleyeceği “Eşzamanlı Aşklar” adlı oyun 9 ve 11 Kasım’da saat 21.00’de. (0312 417 56 59)

ADANA

■ Adana Devlet Tiyatrosu sahnesi bu kez İzmir Devlet Tiyatrosu’nu konuk ediyor. Murathan Mungan’ın yazdığı, Tayfun Erarslan’ın yönettiği, “Bir Garip Orhan Veli” adlı oyunla tiyatroseverlerin karşısına çıkacak olan İDT sanatçıları, oyunu yarından itibaren hafta içi her gün 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de yineleyecek. Bu arada Adana Devlet Tiyatrosu oyuncuları, Zeynep Kaçar’ın yazdığı, Fırat Demirağ’ın yönettiği, “Dış Ses” adlı oyunu ise Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de sahneleyecek. ADT’nin çocuklar için hazırladığı, “Define Adası” adlı oyun ise perşembe günü 14.00’te sahnelenecek. (0322 352 33 55)

■ Kaktüs Sanat Merkezi, “Meyveli Palyaço”yu sahnelemeyi sürdürüyor. Hakan Hançerli’nin yönettiği, “Meyveli Palyaço” adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu, ekim ve kasım ayları boyunca her cumartesi saat 14.00’te Kaktüs Sanat Merkezi’nde, hafta içinde ise okullar da yineleniyor.

Sergi

İSTANBUL

■ İbrahim Balaban’ın sergisi 9 Kasım – 9 Aralık tarihleri arasında Leonardo Sanat Galerisi’nde. (0212 280 83 94)

■ İşte Güneş isimli sergi 9 Kasım – 14 Temmuz tarihleri arasında Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)

■ Batu Bozoğlu’nun “Ödev: Günümü Gün Et” isimli sergisi 9 Kasım – 14 Aralık tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de.

■ Ozan Oganer’in “Dilemma” isimli sergisi 9 – 27 Kasım tarihleri arasında Galeri Merkur’da. (0212 225 37 37)

■ İsmet Birsel’in “Şahane Dostlar” isimli resim sergisi 8 Kasım – 8 Aralık tarihleri arasında Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

■ Cem Turgay’ın “Ertelenmiş Zaman” isimli sergisi 8 Kasım – 8 Aralık tarihleri arasında C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Kesişim isimli sergi 8 Kasım – 8 Aralık tarihleri arasında Galeri 5’te.

■ Rasim Konyar’ın “Dokunduklarımız” isimli sergisi 8 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

■ 1952 – 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 8 Kasım – 28 Şubat tarihleri arasında Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ Kıyamet isimli karma sergi 8 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında Artgalerim’de.

■ Altan Çelem, Bedri Baykam, Doğan Paksoy, İrfan Okan, Mehmet Günyeli’nin “Tüm Diğer Durumlar” isimli sergisi 7 – 30 Kasım tarihleri arasında Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 65 35)

■ Alptekin Yüksel’in “Düşlük Vakti” isimli sergisi 6 – 24 Kasım tarihleri arasında Galeri Oda’da. (0212 259 22 08)

■ Hilmi Özbay’ın “Çizgiden Boyaya” isimli sergisi 6 – 20 Kasım tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Ahmet Güneştekin’in “Yüzleşme” isimli sergisi 6 Kasım – 30 Aralık tarihleri arasında Antrepo No 3’te.

■ Arzu Başaran’ın “ağ” isimli sergisi 6 Kasım – 6 Aralık tarihleri arasında 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Nurdan Likos’un “Aklımdakilar” isimli sergisi 6 Kasım – 8 Aralık tarihleri arasında Galeri İlayda’da. (0212 227 92 92)

■ Halim Al Karim’in “Hidden Goddess” isimli sergisi 5 Kasıma kadar Galeri Merkur’da.

■ Nurdan İskender’in “Çizginin dışından içeri yolculuklar” isimli sergisi 5 Kasıma kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ 3 Boyutlu Buluşmalar isimli sergi 8 Kasım’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Cenk Akaltun’un sergisi 9 Kasım’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da.

■ Ercan Arslan’ın “Öteki” isimli sergisi 9 Kasım’a kadar Galatea Art’ta. (0212 245 80 38)

■ Yansıma Üzerine Düşünceler isimli karma sergi 10 Kasım’a kadar Galeri Mana’da.

■ Alev Gözonar’ın “Yol” isimli sergisi 10 Kasım’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 60 60)

■ Füsun Onur’un “Tekir’e Ağıt” isimli sergisi 10 Kasım’a kadar Pilevneli Project’te.

■ Nevin Çokay’ın sergisi 10 Kasım’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0 216 418 38 06)

■ Ann Wolff’un heykel sergisi 10 Kasım’a kadar Mim Art Sanat Galerisi’nde. (0212 291 18 48)

■ Güney Koreli sanatçı Seo Young Deok’un heykel sergisi 10 Kasım’a kadar SODA’da.

■ Merve Çanakçı’nın “o hal” isimli sergisi 10 Kasım’a kadar artSümer’de. (0 212 249 1035)

■ Seyit Mehmet Buçukoğlu’nun “anlatmak için yaşamak” isimli sergisi 10 Kasım’a kadar Artisan’da. (0212 247 90 81)

■ Cahide Erel’in “Essence” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar Dr. Sadık Ahmed Cad. (0212 521 54 43)

■ Türk ve Dünya Dergilerinde Atatürk Sergisi 11 Kasım’a kadar Trump Towers Mall’da.

■ Üç Kuşak Çağdaş Türk Sanatıbaşlıklı sergi 11 Kasım’a kadar UPSD Sanat Galerisi’nde. (0 212 247 62 83)

■ Ercüment Tarhan’ın sergisi 11 Kasım’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

■ Melike Taşçıoğlu’nun “Sudan Seyyareler” isimli sergisi 11 Kasım’a kadar Galeri İlayda’da. (0212 243 31 00)

■ Birim Aksüfyek’in sergisi 14 Kasım’a kadar Marjinart Gallery’de. (0 212 251 16 22)

■ Geçmişten Günümüze Yansımalar isimli sergi 15 Kasım’a kadar Güler Sanat’ta.

■ Caner Karakaş’ın heykel sergisi 15 Kasım’a kadar Karşı Sanat’ta. (0212 245 71 53)

■ Azime Sarıtoprak’ın “Miyazaki Buradaydı” isimli sergisi 15 Kasım’a kadar Mine Sanat Galerisi Caddebostan’da. (0216 385 12 03)

■ Müşfika Sezen Kocabay’ın “Daima-II” isimli minyatür sergisi 15 Kasım’a kadar Çemberlitaş Basın Müzesi’nde. (0212 513 84 58)

■ Ten ve Tin sergisi 16 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Nüzhet Kutluğ’un “Dönemlerden Kesitler” isimli sergisi 16 Kasım’a kadar Işık Üniversitesi Şile Kampusu Galeri Işık’ta. (0216 712 14 60)

■ Zekeriya Sarıbatur’un “Mutlak Sonsuzluk” isimli sergisi 17 Kasım’a kadar Kare Art Gallery’de. (0 212 240 44 48)

■ Neda İsmail Atar’ın “Endüstriyel Form” isimli sergisi 17 Kasım’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

■ Ali Elmacı’nın “Ateşinle Koru Beni” isimli sergisi 17 Kasım’a kadar Galeri x – ist’te. (0212 291 77 84)

■ İlhan Koman’ın “Sonsuzluk-Eksi-Bir Serisi” sergisi 17 Kasım’a kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 1 251)

■ Nancy Atakan’ın “Tutunmak” sergisi 17 Kasım’a kadar Cezayir Galeri’de.

■ Gökte Tunç’un “Unknown Future /Bilinmeyen Gelecek” isimli sergisi 18 Kasım’a kadar Galeri G-art’ta. (0212 296 08 76)

■ Ayşegül İzer’in “Coğrafyadan Kaldınız” isimli sergisi 18 Kasım’a kadar Galeri Espas’ta.

■ Hamle isimli sergi 18 Kasım’a kadar ARTER’de. (0212 243 37 67)

■ Hilal Zıllıoğlu’nun “Çocuğum Ben” isimli sergisi 19 Kasım’a kadar Cihangir Sanat Galerisi’nde. (0212 244 94 99)

■ Dmitry Sokolenko’nun sergisi 20 Kasım’a kadar Get – Me – Art Galleriy’de.

■ Viron Erol Vert’in “7 Perde” isimli sergisi 21 Kasım’a kadar Galerist Hasköy’de. (0 212 252 1896)

■ İÜ İktisat Fakültesi Mezunları Cemiyeti Sergisi 23 Kasım’a kadar Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Mustafa Köseoğlu’nun sergisi 23 Kasım’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Arzu Aytekin, Mustafa Bulat, Erol Deneç, Sibel Kasapoğlu, Şevkat İşleğen’in karma eserlerinden oluşan sergi, 24 Kasım’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 38 51)

■ Dönüşüm: Çağdaş Çin Sanatına Bir Bakış isimli sergi 25 Kasım’a kadar İstanbul Modern’de.

■ Nejat Satı’nın “Halet-i Ruhiye” isimli sergisi 25 Kasım’a kadar Piartworks’te. (0212 245 40 87)

■ Joan Botella Lucas’ın sergisi 25 Kasım’a kadar Piartworks’te. (0212 245 40 87)

■ Suna Tüfekçibaşı’nın “İstanbul’da Uykusuz” isimli sergisi 26 Kasım’a kadar Maçka art&design’da. (0212 343 58 46)

■ International Underground isimli karma sergi 26 Kasım’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Dilşan Balkancı’nın “Suyla Gelen” isimli sergisi 28 Kasım’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Bir Figür Ustası: Neşet Günal’dan Desenler isimli sergi 30 Kasım’a kadar Galeri Selvin’de. (0212 263 74 81)

■ Muhammet Şengöz’ün “İç – Seller” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Sema Maşkılı’nın “Efendiler ve Köleler” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Gülyüz Atkovar’ın “EBRUMANİA” isimli sergisi 30 Kasım’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Hattuşa’da 106 Yıl sergisi 30 Kasım’a kadar Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde.

■ Yerellikten evrenselliğe yolculuk: Neşet Günal sergisi 1 Aralık’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Esra Şatıroğlu’nun “Bana Ait” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

■ Zeynep Perinçek Signoret’in “Keşke” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

■ Abdurruhman Öztoprak anısına yapılan sergi 1 Aralık’a kadar Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde.

■ Dilay Koçoğulları’nın “Mikro-Makro Kozmos: Algının Uyumu” isimli fotoğraf sergisi 1 Aralık’a kadar Daire Galeri’de.

■ Tan Oral’ın “Çizgilerle Geçmiş Olsun” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Avusturya Sen Jorj Hastanesi’nde.

■ Füsun Onur’un “Çeşitlemeler” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

■ Cindy Jansen’in “Sevgiyle” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar The Empire Project’te.

■ Mike Berg’in sergisi 1 Aralık’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Loris Savino’nun “Sınırlar Arası” isimli sergisi 1 Aralık’a kadar Poligon Galata’da.

■ Jerome Symons’un “Mutlu Günler” isimli sergisi 2 Aralık’a kadar PG art Gallery’de. (0212 252 80 00)

■ Mehmet Ali Uysal’ın sergisi 8 Aralık’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da. (0212 243 78 53)

■ Memduh Kuzay’ın sergisi 8 Aralık’a kadar Tolga Eti Sanatevi’nde. (0216 368 26 79)

■ Tankut Öktem’in “Sıradışı Bir Usta” isimli retrospektif sergisi 10 Aralık’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Murathan Özbek’in “İN” isimli sergisi 2 Ocak 2013’e kadar The Hall’de. (0212 245 69 22)

■ Altın Çocuklar – 16. – 19. Yüzyıl Avrupası’ndan Portrelerisimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Pera Müzesi’nde.

■ Monet’nin Bahçesi isimli sergi 6 Ocak 2013’e kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde.

■ Joachim Schmeisser’in fotoğraf sergisi 19 Ocak 2013’e kadar Immagis Galeri’de.

■ Bakış – Portre Fotoğrafının Değişen Yüzü isimli sergi 20 Ocak 2013’e kadar İstanbul Modern’de.

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA

■ Fatih Mika – resim – 7 Kasım’a dek – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0312 290 12 44)

■ Mutluluk Fabrikaları – ticari yapılar üzerine sergi – 9 Kasım’a dek – TSMD Mimarlık Merkezi’nde. (0312 428 39 55)

■ Devrim Erbil & Süleyman Saim Tekcan & Hayati Misman – baskı resim – 10 Kasım’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0312 468 86 70)

■ Kadir Öztoprak – resim – 11 Kasım’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0312 285 89 98)

■ Siret Uyanık – resim – 11 Kasım’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0312 285 89 98)

■ Asya’nın İki Yasası – resim – 12 Kasım’a dek – Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0312 433 12 35)

■ Geçmişten Günümüze Yansımalar – resim – 15 Kasım’a dek – Güler Sanat’ta. (0312 236 21 22)

■ Karma Sergi – resim – 15 Kasım’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0312 440 43 24)

■ Ayşe Arkün – resim – 15 Kasım’a dek – Zeren’le Sanat Galerisi’nde. (0312 241 26 68)

■ Sema Boyancı – resim – 15 Kasım’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0312 468 21 05)

■ Zekiye Sarıkartal – resim – 16 Kasım’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0312 468 59 04)

■ Aziz Yavuzdoğan & Ekrem Borazan & Osman Yavuz İnal – karma resim – 16 Kasım’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0312 466 05 40)

■ Nusret Orçan & Vahid Talib – resim – 19 Kasım’a dek – Doku Sanat Galerisi’nde. (0312 439 78 80)

■ Tülin Demir – resim – 19 Kasım’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0312 442 11 31)

■ Betül Demir Karakaya – seramik – 28 Kasım’a dek – Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)

■ Buluşma II – resim – 28 Kasım’a dek – Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)

■ Sema Öcal – resim – 28 Kasım’a dek – Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)

■ Betül Demir Karakaya – seramik – 28 Kasım’a dek – Galeri Soyut’ta. (0312 438 86 70)

■ Karma Resim – resim – 30 Kasım’a dek – Mart Koleksiyon’da. (0312 447 42 52)

■ Mehmet Güleryüz – resim – 30 Kasım’a dek – m1886’da. (0312 286 00 74)

ADANA

■ Rekreasyon Derneği’nin, “Karma Resim Sergisi” Adana Çimento Sanayi (AÇS) Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi, 14 Kasım’a dek sanatseverlerin izleyebilmesi için açık tutulacak. (0322 453 44 45)

İZMİR

■ Arkas Sanat Merkezi, Ahmet Ertuğ‘un “Sessizliğin Yankısı” adlı fotoğraf sergisini ağırlamayı sürdürüyor.

■ Konak Belediyesi İzmir Mask Müzesi’ndeki ressam Özlem Aliyazıoğlu’nun “MASKE-siz-İZ” konulu sergisi 25 Kasım’a dek izlenimde.

■ Derviş Ergün’ün “Masa” adlı heykel sergisi Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde 17 Kasım’a dek sanatseverlerle buluşacak.

■ Ebru Yücesoy Bayar’ın resim sergisi, İzmir Resim Heykel Galerisi’nde.

MERSİN

■ Emine Erdoğan ve Neşe Nilgün Kuru’nun ortak resim sergisi, İSK M. İlhan – A. Uğural Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 10 Kasım’a dek izlenime açık olacak. (0324 238 10 88)

Gösteri-Söyleşi

İSTANBUL

■ İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali yarından itibaren Şehir Hatları vapurları, Kadıköy’deki Karaköy İskelesi, Şirketi Hayriye Sanat Galerisi ve Taksim Meydanı’nda çeşitli etkinliklerle hayata geçecek. Proje, 39 ilçenin özel ve kamu okullarında öğrenim gören öğrencilerle birlikte, sokakta çalışan, suça bulaşmış, cezaevinde bulunan, cezaevinde doğmak zorunda kalan çocuklar ve özürlüler gibi dezavantajlı grupları da kapsıyor.

ANKARA

■ Atatürkçü Düşünce Derneği Ahmet Taner Kışlalı Kültür Merkezi’nde, Ankara Barosu Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun vereceği “Atatürk ve Hukuk Devleti” başlıklı söyleşi 10 Kasım’da saat 17.00’de. (0312 256 66 65)
Opera-Bale

İSTANBUL

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda yarın, çarşamba ve cuma günleri saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da “Midas’ın Kulakları” adlı opera, pazar günü saat 11.00’de “Çocuk Dünyası” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0216 346 15 31)

■ Fulya Sanat’ta çarşamba günü saat 20.00’de “Seyahatname” adlı modern dans gösterisi sahnelenecek.

 ANKARA

■ Opera Sahnesi’nde, “V. Murad/bale” 29 Kasım’da saat 20.00’de, “BDT – Töre/dans tiyatrosu” 10 Kasım’da saat 20.00’de, “Don Giovanni/opera”7, 19 ve 28 Kasım’da saat 20.00’de, “Bir Yaz Gecesi Rüyası/modern dans” 8, 14 ve 26 Kasım’da saat 20.00’de, “Atatürk’ü Anma Konseri” 10 Kasım’da saat 11.00’de, “Ali Baba ve 40 Haramiler/opera” 12, 21 Kasım’da saat 20.00’de, “Amazonlar/bale” 17 ve 22 Kasım’da saat 20.00’de, “Harem/bale” 24 Kasım’da saat 20.00’de. (0312 324 68 01)

MERSİN

■ Mersin Opera ve Balesi, ünlü İtalyan opera bestecisi Gaetano Donizetti’nin eseri olan, Recep Ayyılmaz’ın yönettiği “Don Pasquale” adlı 3 perdelik operayı perşembe günü 20.00’de sahneleyecek. (0324 237 91 30)

 SAMSUN

■ Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde “Zorba” adlı opera 5 Kasım Pazartesi günü saat 20.00’de, “Çardaş Prensesi” adlı opera 8 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Sahne’de sahnelenecek.  (0 362 431 50 00)

 

MFÖ, 6 Ekim’de saat 22.00’de Jolly Joker Ankara’da müzikseverlerle buluşacak.

 

sanat duyuru

SERGİ

İSTANBUL

■ GökteTunç’un “Unknown Future /Bilinmeyen Gelecek” isimli sergisi 4 Ekim – 18 Kasım tarihleri arasında Galeri G-art’da. (0212 2960876)

■ Melike Taşçıoğlu’nun “Sudan Seyyareler” isimli sergisi 4 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında Galeri İlayda’da. (0212 241 31 00)

■ Salih Cem Nar’ın sergisi 4 – 16 Ekim tarihleri arasında Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)

■ Ahmet Nejat’ın “Aşk Hali” isimli sergisi 4 – 28 Ekim tarihleri arasında Nişantaşı’ndaki tarihi Damat Tween Mağazası’nda.

■ Remzi İren’in sergisi 2 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında Teşvikiye Galeri Oda’da. (0212) 259 22 08)

■ Seydi Murat Koç’un “Vertigo” isimli sergisi 2 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)

■ Serkan Şen’in “Kalabalık Ama Mutlu” sergisi 5 – 30 Ekim tarihleri arasında Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0212 241 04 58)

■ Pınar Ceylan’ın “ULİTSA” isimli sergisi 2 Ekim’e kadar Galeri Espas Sanat Galerisi’nde. (0212 270 70 17)

■ Mehmet Turgut’un “Sualtında İntiharlar/Underwater Suicides” isimli sergisi 4 Ekim’e kadar Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda.

■ İlke Kutlay’ın “Balans” isimli sergisi 5 Ekim’e kadar Galeri Merkur’de.

■ İzlenimler ve Karşılıklar isimli karma sergi 5 Ekim’e kadar Galeri/Miz’de.

■ İstanbul Fotoğrafları Sergisi 5 Ekim’e kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Selim Birsel, Ali Kazma, Ali Emir Tapan, Nasan Tur, Mürüvvet Türkyılmaz’ın “Küçük Hakikatler” isimli sergisi 6 Ekim’e kadar Egeran Galeri’de. (0212 251 12 51)

■ Ersan Deveci’nin “Çocuk Oyuncağı” sergisi 6 Ekim’e kadar Dirimart’ta.

■ Bihrat Mavitan’ın “Üçer, üçer, üçer” isimli heykel sergisi 7 Ekim’e kadar Harmony Sanat Galerisi’nde.

■ Ayten Yetiş Doğu’nun “Boğazı Yeniden Tanımak” isimli sergisi 8 Ekim’e kadar Galeri Işık’ta.

■ Emmanuelle Karatay’ın “Düşlerim” isimli sergisi 10 Ekim’e kadar Ortaköy Sanat Galerisi’nde.

■ Ysolt’un Yeni Limanı 10 Ekim’e kadar Rahmi Koç Müzesi’nde.

■ Genç Koreli Sanatçılardan Bir Seçki 1 isimli sergi 11 Ekim’e kadar Portakal Sanat ve Kültür Evi’nde.

■ Ruzin Gerçin Anısına isimli suluboya resim sergisi 12 Ekim’e kadar Galeri Selvin’de.

■ Tamer Yılmaz’ın “by TAMER YILMAZ” isimli fotoğraf sergisi 12 Ekim’e kadar Piramid Sanat’ta.

■ Nazım Ünal Yılmaz’ın “Barbarları Beklerken” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar Pilevneli Project’te.

■ Algı Kapıları isimli karma sergi 13 Ekim’e kadar The Marmara Pera’da. (0 212 292 00 38)

■ Bahadır Baruter’in “Senin Ailen Bir Yalan Yavrum” isimli sergisi 13 Ekim’e kadar Galeri X-Ist’te.

■ Padişahın Evi: Harem-i Hümayun sergisi 15 Ekim’e kadar Topkapı Sarayı Müzesi, Has Ahırlar Sergi Salonu’nda.

■ Sara Baruh’un “Double Face – İki Yüzlü” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar Gallery LiNART’ta.

■ Hüseyin Aksoylu’nun “Ağırlık” isimli sergisi 15 Ekim’e kadar art ON İstanbul’da.

■ Gavin Turk’un “Türk” isimli sergisi 16 Ekim’e kadar Galerist’te.

■ Esra Ekşi Demir’in “Yaşanmışlıklar” isimli sergisi 19 Ekim’e kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Ahmet Çağlar’ın “Derin Masallar” isimli sergisi 19 Ekim’e kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)

■ Emre Senan’ın “ani Paçavra” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar Galeri Apel’de.

■ Yağız Özgen’in “Tayf” adlı ikinci kişisel sergisi 20 Ekim’e kadar Sanatorium’da.

■ Servet Koçyiğit’in “Aşk ve Diğer Meseleler” isimli sergisi 20 Ekim’e kadar RAMPA’da. (0 212 327 08 00)

■ Ahmet Güneştekin’in sergisi 20 Ekim’e kadar Armaggan Art & Design Gallery’de.

■ Viron Erol Vert’in “7 Perde / 7 Curtain” isimli sergisi 21 Ekim’e kadar Galerist Hasköy’de.

■ Josephine Powell’ın “Josephine’in Gördüğü: 20. Yüzyılda Anadolu’nun Kırsal Yörelerine Fotoğrafik Bakışlar” sergisi 21 Ekim’e kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

■ Görünüşün Anlamı isimli sergi 25 Ekim’e kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212) 245 02 29)

■ Taner Alakuş ’un “Hayallerimdeki Minyatürler” isimli sergisi 22 Ekim’e kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Mevlut Akyıldız’ın sergisi 23 Ekim’e kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

■ Mubin Orhon’un sergisi 24 Ekim’e kadar Galeri Nev’de.(0212 252 15 25)

■ Gerard Caris’in “Beşgencilik” isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Kuad Galeri’de.

■ Yusuf Sevinçli’nin “Post” isimli sergisi 27 Ekim’e kadar Elipsis Galeri’de. (0 212 249 48 92)

■ Anna Lechner’in “ARA” isimli sergisi 28 Ekim’e kadar Arte İstanbul’da.

■ Dominique Barreau ’nun “İstanbul’da Randevu” isimli sergisi 31 Ekim’e kadar Gama Sanat Galerisi’nde.

■ Çağdaş Ustalardan Sergi 31 Ekim’e kadar TEM Sanat Galerisi’nde.

■ Halki’den Yansımalar Kartpostallarda Ada Sergisi 31 Ekim’e kadar Heybeliada İnönü Evi Müzesi’nde.

■ Allan Sekula: Birleşmeyen Filmler 1997-2012 sergisi 31 Ekim’e kadar Akbank Sanat’ta.

■ Sevim Sancaktar’ın “Self” isimli sergi 3 Kasım’a kadar C.A.M Gallery’de. (0212 245 79 75)

■ Yansıma Üzerine Düşünceler isimli karma sergi 10 Kasım’a kadar Galeri Manâ’da.

■ Birim Aksüyek’in sergisi 14 Kasım’a kadar Marjinart Gallery’de.(0 212 251 16 22)

■ Ten ve Tinsergisi 16 Kasım’a kadar Siemens Sanat’ta.((0212) 334 11 04)

■ Dönüşüm: Çağdaş Çin Sanatına Bir Bakış isimli sergi 25 Kasım’a kadar İstanbul Modern’de.

■ Abdurruhman Öztoprak anısına yapılan sergi 1 Aralık’a kadar Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi’nde.

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA

■ Tuncay Betil&Zeki Faik İzler bugün sona eriyor. Doku Sanat Galerisi’nde. (0 312 439 78 80)

■ Temas ve Tahammül – resim – 8 Ekim’e dek – Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Türkiye’de 2012 Çin Kültür Yılı – Ankara sergisi – 20 Ekim’e dek – IC Sanat Galerisi’nde. (0 313 417 82 64)

■ Kadın Sanatçılar – resim – 14 Ekim’e dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

İZMİR

■ Arkas Sanat Merkezi, Ahmet Ertuğ’un “Sessizliğin Yankısı” adlı fotoğraf sergisini ağırlamayı sürdürüyor.

■ İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi Şeref Akdik Salonu’nda, Sezen Okur’un “Tasarım Hayalle Başlar” adlı minyatür, hat, tezhip ve ebru sergisi 12 Ekim’e dek izlenimde.

■ Ege Bilim Sanat Platformu’nun, Dünya Kuş Gözlem Günü nedeniyle düzenlediği “İzmir’in Kuşları” karma sergisi, bugün saat 15.00’te MÖTBE Kültür Merkezi’nde açılıyor. Sergi 4 Ekim’de ise Forum Bornova’da sanatseverlerle buluşacak.

ADANA

■ Karacaoğlan Müze Kütüphanesi’nde ünlü ressam, hattat Etem Çalışkan’ın, Platform Doğa Grubu’nda yer alan S. Haluk Uygur, Ö. Özgür Onar, Nevis Liman, Sinan Sivri, Ayşe Kutlu, Gülsüm Ünal, Ozan Gözüyeşil, Fadime Kara, Abdülhadi Hak, Erdem Şimşek, Mehmet Dilci, Tansu Hastürk ve Onur Bilen’in, “Toroslar’ın Nadide Çiçekleri” adlı sergisi 6 Ekim tarihine dek izlenime açık olacak. (Fotoğraf: takılar – etem çalışkan) (0322 3631448)

■ Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD), dönemin ikinci etkinliğinde fotoğraf sanatçısı Ali Rıza Demir’in, “İsimsizler” adlı gösterisi ve sergisine ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz cumartesi günü AFAD – Kasım Gülek Fotoğraf Sanat Galerisi’nde, sokakların ve vitrinlerin, isimsiz bekçileri olan vitrin mankenlerinin görüntülerinden oluşan çalışmasının sunumunu yapan Demir’in grafiksel kurgu fotoğrafları bu hafta da izlenebilecek. (0322 4584224)

■ Hacı Ömer Sabancı Kültür Sitesi Devlet Güzel Sanatlar Galeresi’nde Nevin Ayan’ın, “metempsychosis” adlı resim sergisi 6 Ekim’e dek sürecek. (0322 3523355)

MERSİN

■ Mersin Marina Vakko Mağazası önündeki “İçel Sanat Kulübü Resim Koleksiyonu Sergisi” 4 Ekim tarihine dek izlenebilir. (0324 2381088)

■ Görsel Sanatlar Galerisi’nde Meri Mumcu’nun yağlıboya çalışmalarının yer aldığı “Resim Sergisi” 6 Ekim tarihine dek izlenebilir. (0532 3370959)

GAZİANTEP

■ Sanko Park AVM Sanat Galerisi’nde Hüsna Dişbudak ve H. Güler Rastgeldi’nin, “Takıların Dili ve Zamanı” adlı seramik heykel ve yağlıboya resim sergisi, 5 Ekim’e dek sanatseverlerin izlenimine açık olacak. (0342 3366066)

BODRUM

■ Ayşenur Önemci, Burcu Aydın, Demet Yalçınkaya, Ekin Koç, Gizem Enuysal, Halil Şentürk, İrfan Okan, Joel Menemşe, Kemal İskender, Kudret Türküm, Mehmet Subaşı, Nurdan Likos, Resul Aytemür, Selahattin Yıldırım, Sertap Yeğin, Şemsi Altaş, Ümran Özbalcı Aria, Yağmur Yılan, Sinem Kaya, Şahin Paksoy’un sergisi 2 Ekim’e kadar ART SUITES BODRUM GALLERY’de. (0212 251 55 61)

■ Metin Ünsal’ın sergisi 20 Ekim’e kadar Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde

TİYATRO

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Herkesin Bildiği Sırlar” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Açıl Kafam Açıl” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Yağmur Durduğunda” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Çirkin” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Doğum Günü Partisi” çarşamba 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Vişne Bahçesi” çarşamba, perşembe, cuma 20.30, cumartesi 15.30 ve 20.30, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Zırhlı Kurt (Kösem Sultan ile Avcı Mehmet)” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Ateşli Sabır” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Ü. Müsahipzade Sahnesi’nde “Arka Bahçe” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Sevgili Doktor” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.30. (0212 455 39 25)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde Cuma 20.30 “Hangisi Babası”, cumartesi, pazar 11.00 “Benim Güzel Pabuçlarım (Ç.O)”, “www.aşkbu-mu.com” cumartesi 20.30, pazar 15.30 (0212 661 38 94)

■ Ortaoyuncular da “Ferhangi Şeyler” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” cumartesi 20.00 pazar 18.00 (0212 251 18 65)

■ Kumbaracı50’de pazartesi, salı, cumartesi 20.30 “Dertsiz Oyun”, “Lulabay Bir Cihangir Hikâyesi” çarşamba 20.30, “Fail-i Müşterek” perşembe 20.30, “Yokuş Aşağı Emanetler” cuma 20.30 (0212 243 50 51)

■ İkincikat’ta “Korku Tüneli” salı, “Limonata” çarşamba, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30 (0212 292 32 47)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “33 Varyasyon” adlı oyun 14 Ekim’e değin cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Kış Gelmeden” adlı oyun 14 Ekim’e değin cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Hürrem Sultan” adlı oyun 12 Ekim’de saat 20.00’de, 14 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Sidikli Kasabası/İstanbul DT” adlı oyun 7 Ekim’e değin cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyun 9, 10, 11, 12 Ekim’de saat 20.00’de, 13 Ekim’de saat 15.00’te. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” adlı oyun 7 Ekim’e dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Nora-Bir Bebek Evi/İzmir DT” adlı oyun 9, 10, 11, 12 Ekim’de saat 20.00’de, 13 Ekim’de saat 15.00 ve 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan” adlı çocuk oyunu 14 Ekim’de saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Tek Kişilik Yaşam/Bursa DT” 2, 3, 4, 5 ve 6 Ekim’de saat 18.30’da, “Yosunlar” adlı oyun 9-13 Ekim tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 2, 5, 9, 12 Ekim’de saat 20.00’de, 7, 14 Ekim’de saat 15.00’de. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” adlı oyun, 13 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Aşkın Sıradanlığı/İstanbul DT” 2, 3, 4 ve 5 Ekim’de saat 20.00’de, 6 Ekim’de saat 15.00 ve 20.00’de, 7 Ekim’de saat 15.00’te, “Profesyonel/İstanbul DT” adlı oyun 9-14 Ekim tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ MEB Şûra Salonu’nda, “İsim, Şehir, Hayvan” adlı oyun, 10, 11, 12 ve 13 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 212 98 86)

■ Anadolu Gösteri Merkezi’nde, Tolga Çevik’in tek kişilik gösterisi “Arkadaşım Hoşgeldin” 13 Ekim’de saat 21.00’de. (0 312 286 12 11)

■ ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde, Dostlar Tiyatrosu’nun sahneleyeceği “Ben Bertolt Brecht” 14 Ekim’de saat 19.00’da, “Kerem Gibi” 13 Ekim’de saat 20.30’da, Ortaoyuncular Tiyatrosu’nun sahneleyeceği “Ferhangi Şeyler” adlı oyun 15 Ekim’de saat 20.30’da. (0 312 210 41 51)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” adlı çocuk oyunu 6 ve 13 Ekim’de saat 12.00’de, “Kırmızı Şapkalı Kurbağalar” adlı çocuk oyunu 7 ve 14 Ekim’de saat 12.00’de. (0 312 418 02 67)

■ Tiyatro Tempo’da, “Bavuldaki Hayatlar/yetişkin oyunu” 5 Ekim’de saat 20.00’de, “Maskeli Balo/çocuk oyunu” 6 Ekim’de saat 13.00’te, “Göknineye Konuk Geldi/çocuk oyunu” 14 Ekim’de saat 13.00’te, “Benim Sevgili Yağmurum/yetişkin oyunu” 20 Ekim’de saat 19.00’da, “Beyaz Kalemin Renkli Dünyası/çocuk oyunu” 21 Ekim’de saat 13.00’te. (0 312 232 32 92)

SAMSUN

■ Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nde Dostlar Tiyatrosu’nun sahneleyeceği “Ben Bertolt Brecht” adlı kabare oyunu 7 Ekim saat 20.30’da Büyük Sahne’de sergilenecek.

MÜZİK

İSTANBUL

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Açılış Konseri: İdil Biret – Ankara Üniversitesi Solistleri” izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Nardis Jazz Club’da bugün saat 21.30’da “Ken Stringfellow – özel”, yarın saat 21.30’da “Imer Demirer Quartet”, çarşamba günü saat 21.30’da “Tamer Temel Quintet”, perşembe günü saat 21.30’da “Tuluğ Tırpan South American Quartet”, cuma günü saat 22.30’da “Sinem Yılmaz & Onur Aymergen Quartet” ve cumartesi günü saat 22.30’da “Selen Beytekin Project” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

■ ‘St. Antuan Kilisesi’nde bugün saat 20.30’da Goethe-Institut Istanbul ve Dimitrie Cantemir Romen Kültür Merkezi işbirliğiyle “SoNoRo on tour 2012 & Ensemble Raro” konseri izlenebilir. (0 212 244 09 35)

■ ‘Ghetto’da yarın saat 21.30’da “Şenay Lambaoğlu Albüm Lansmanı”, çarşamba günü saat 21.30’da “Korhan Futacı ve Kara Orkestra”, perşembe günü saat 21.30’da “Jehan Barbur Albüm Tanıtım Konseri”, cuma günü saat 22.30’da “Ogün Sanlısoy”, cumartesi günü saat 23.30’da “Movida Corona Uluslararası DJ yarışması Ulusal Finali Konuk DJ: Princess Superstar” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Jolly Joker’de çarşamba günü saat 22.00’de “Oğuzhan Uğur”, perşembe günü saat 21.00’de “Mehmet Erdem”, cuma günü saat 22.00’de “Cem Adrian”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yeni Türkü” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘Koç Üniversitesi – Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “Borusan Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 338 10 68)

■ ‘Akbank Caz Festivali’ kapsamında çarşamba günü saat 19.00’da Akbank Sanat’ta “Snow Owl 5tet”, saat 21.30’da Babylon’da “The Three Ladies Of Blues”; perşembe günü saat 21.30’da Babylon’da “Nik Bärtsch’s Ronin”; cuma günü saat 19.00’da Akbank Sanat’ta “Barıştık Mı”, saat 22.30’da Babylon’da “Hidden Orchestra”, saat 23.00’ta Babylon Lounge’da “White Mink (Electro Swing)”, saat 23.45’te Babylon’da “Anchorsong (Live)”; cumartesi günü saat 20.30’da İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Eleni Karaindrou – Hommage à Theo Angelopoulos”, saat 19.00’da Akbank Sanat’ta “Jens Thomas: A Tribute to AC/DC”, saat 22.30’da Babylon’da “Lura”, saat 22.30’da Babylon Lounge’da “Ricardo Imperatore presents boTECOeletro”; pazar günü saat 18.00’de İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Miles Smiles”, saat 20.30’da İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda “The ACT Jubilee Night”, saat 19.00’da Akbank Sanat’ta “Social Inclusion Band”, saat 20.00’de Babylon’da “Dutch Sunday: Michiel Borstlap & Sibel Köse”, saat 18.00’de Babylon’da “Dutch Sunday: Oğuz Büyükberber with Guus Janssen, Ernst Glerum, Michael Vatcher” konserleri izlenebilir. www.akbankcaz.com

■ ‘Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Gösteri Salonu’nda perşembe günü saat 19.30’da “Stéphane Blet – Piyano resitali” izlenebilir. (0 212 219 16 97)

■ ‘The Seed’de İstanbul Resitalleri kapsamında perşembe günü saat 20.00’de “Paolo Restani” konseri izlenebilir. (0 212 323 60 50)

■ ‘Gitar Cafe’de cumartesi günü saat 20.00’de “Çağrışımlar” konseri izlenebilir. (0 216 348 60 55)

■ ‘Küçükçiftlik Park’ta cumartesi günü saat 18.00’de “LMFAO – Redfoo & Party Rock Crew” konseri izlenebilir. (0 212 231 30 45)

ANKARA

■ Jolly Joker Ankara’da, MFÖ’nün vereceği konser 6 Ekim’de saat 22.00’de, Emre Aydın’ın vereceği konser 12 Ekim’de saat 22.00’de, Kıraç’ın vereceği konser 13 Ekim’de saat 22.00’de, Athena’nın vereceği konser 19 Ekim’de saat 22.00’de, Rafet El Roman’ın vereceği konser 20 Ekim’de saat 22.00’de, Feridun Düzağaç’ın vereceği konser 26 Ekim’de saat 22.00’de, Gökhan Türkmen’in vereceği konser 27 Ekim’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

■ If Performance Hall’de, Mercan Dede’nin konseri 10 Ekim’de saat 00.00’da, Bülent Ortaçgil konseri 11 Ekim’de saat 00.00’da, Malt konseri 18 Ekim’de saat 00.00’da, Zakkum konseri 25 Ekim’de saat 00.00’da. (0 312 418 95 06)

■ MEB Şûra Salonu’nda, “3. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali” kapsamında Kore Geleneksel Milli Orkestrası konseri bugün saat 20.00’de, Meksika Gitar Üçlüsü’nün vereceği konser yarın saat 20.00’de, Şefika Kutluer&Kerem Görsev konseri 4 Ekim’de saat 20.00’de, Çin Kadınlar Geleneksel Orkestrası konseri 6 Ekim’de saat 20.00’de, Karadağ Senfoni Orkestrası’nın vereceği konser 15 Ekim’de saat 20.00’de, Tedi Papavrami Solo Keman Resitali 18 Ekim’de saat 20.00’de, Selanik Festival Orkestrası konseri 19 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 212 98 86)

■ Resim Heykel Müzesi’nde, “3. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali” kapsamında Kazakistan Oda Orkestrası’nın vereceği konser 10 Ekim’de saat 20.00’de, Meksika’dan “Cana Dulce y Cana Brava” konseri 12 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 310 20 94)

■ Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Işın Metin yönetiminde vereceği, Anna Vinnitskaya’nın (piyano) solist olarak yer alacağı konser 6 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

■ Çığ Gösteri Merkezi’nde, Güler Duman’ın vereceği konser yarın saat 21.00’de, (0 312 424 02 03)

GÖSTERİ SÖYLEŞİ

İSTANBUL

■ Tepebaşı TRT binası yanında hafta boyunca “6. Beyoğlu Sahaf Festivali” düzenleniyor.

■ Filmekimi 7 Ekim’e kadar çeşitli mekânlarda gösterilecek.

■ 22. Akbank Caz Festivali hafta boyunca çeşitli mekânlarda takip edilebilir.

OPERA BALE

İSTANBUL

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda çarşamba, cuma günleri saat 20.00’de, cumartesi günü ise saat 16.00’da “Aşk İksiri” adlı opera sahnelenecek. Pazar günü saat 11.00’de ise “Müziğe Dokunmak” adlı çocuk müzikali sahnelenecek. (0 216 346 21 00)

ANKARA

■ Operet Sahnesi’nde, “Evlilik Senedi/opera” 2 ve 16 Ekim’de saat 20.00’de, 28 Ekim’de saat 14.00’te. (0 312 324 68 01)

■ Opera Sahnesi’nde, “Don Giovanni/opera” 6 ve 15 Ekim’de saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

SAMSUN

■ Samsun Devlet Opera ve Balesi, 2012-2013 sanat sezonunu 1 Ekim Pazartesi günü saat 20.00’de G. Puccini’nin ünlü Madam Butterfly operası ile açıyor. (0362 431 50 00)

 

Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Zeynep Üçbaşaran ‘Mozart ve Liszt ile Opera” konseri izlenebilir.

SERGİ

İSTANBUL

■ Saim Bugay anısına “Hayvan” isimli karma kukla sergi 26 Şubat’a kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire binasında.

■ Alper Bıçaklıoğlu’nun “Yasal Sokak” isimli sergisi 7-28 Şubat tarihleri arası Mabeyn Gallery’de. (0 212 261 6060)

■ What I Love isimli karma sergi 7 Şubat – 21 Mart tarihleri arası Borusan Müzik Evi’nde. (0 212 261 6060)

■ Ahmet Elhan – Esat Tekand’ın “Kıskançlıklar” isimli sergisi 7 Şubat – 7 Mart tarihleri arası 44A Sanat Galerisi’nde. (0 212 233 33 80)

■ Alp Klanten’in “ALP” isimli sergisi 7 Şubat – 20 Mart tarihleri arası Maçka Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 80 23)

■ Ebru Döşekçi’nin “Hatırla” isimli sergisi 7 Şubat – 7 Mart tarihleri arası MERKUR’de. (0 212 225 37 37)

■ Kış Karma Sergisi 7 Şubat – 6 Mart tarihleri arası Evin Sanat Galerisi’nde. (0 212 265 81 58)

■ Yusuf Tuvi – Birol Üzmez’in “Oteller Sokağı” isimli fotoğraf sergisi 8 – 29 Şubat tarihleri arası Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

■ Ali Kabaş’ın “üçücü göz” isimli sergisi 8 Şubat – 3 Mart tarihleri arası Pg Art Gallery’de. (0 212 252 80 00)

■ Ebru Döşekçi’nin “Hatırla” isimli sergisi 8 Şubat – 7 Mart tarihleri arası MERKUR’de. (0212 225 37 37)

■ O Zamanlar Konuşuyorduk isimli sergi 8 Şubat – 22 Nisan tarihleri arası SALT Galata’da. (0212 334 22 00)

■ Remzi Raşa’nın “Yalnızlığı Seçmek” isimli retrospektif sergisi 8 Şubat – 15 Mart tarihleri arası santralistanbul’da. (0212 334 22 00)

■ No 1 isimli karma sergi 8 Şubat – 28 Nisan tarihleri arası Nesrin Esirtgen Collection’da.

■ Cemre Demirgiller, Kadir Tavaz, Sesil Kalaycıyan, Yeliz Cantekin’in “Gençler” isimli heykel sergisi 9 Şubat – 3 Mart tarihleri arası Artisan’da. (0212 247 9081)

■ Murat Durusoy’un “Seyir” isimli sergisi 9 Şubat – 17 Mart tarihleri arası C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Hüseyin Rüstemoğlu’nun “Büyütmeyen Masallar” isimli sergisi 9 -24 Şubat tarihleri arası Galeriartist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)

■ İsmail Acar’ın “Aşk” isimli retrospektif sergisi 9 Şubat – 28 Mart tarihleri arası Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 326 46 46)

■ Van Gogh Alive isimli sergi 10 Şubat – 15 Mayıs tarihleri arası Karaköy Antrepo 3’te.

■ Yontu Dünyamızdan 7 sergisi 11 Şubat – 6 Mart tarihleri arası Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 38 51)

■ Kainat Barkan P., Orhan GÜREL’in sergisi 11 Şubat – 2 Mart tarihleri arası Bakraç Sanat Galerisi’nde. (216 – 362 18 26)

■ Abdullah Kırbaş’ın Kuşbakışı Muğla Fotoğraf Sergisi 11 – 17 Şubat tarihleri arası Çemberlitaş Basın Müzesi’nde.

■ Pınar Du Pre’nin “Devam Ettiği Sürece Güzeldi” sergisi 7 Şubat’a kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

■ Ebru Uygun’un “In Time in Rhythm” sergisi 7 Şubat’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

■ Döngüsel Yansımalar isimli karma sergi 8 Şubat’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Cenk Akaltun’un “Suda Yaratılışlar” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212) 251 91 63)

■ Şaziye Erel ve Atölye Baraka 15’in karma sergisi 8 Şubat’a kadar Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Galerisi’nde.

■ Jale Çelik’in sergisi 8 Şubat’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 6852)

■ Sema Öcal ’ın “Kimsecik” başlıklı sergisi 9 Şubat’a kadar Galeri Espas’da. (02122277017)

■ Sefer Öztürk’ün keçe ve resim sergisi 10 Şubat’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (216 – 362 18 26)

■ A. Halim Kulaksız’ın “Döngü” isimli sergisi 11 Şubat’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Cemil Güç’ün “Elma” isimli heykel sergisi 11 Şubat’a kadar Galeri Selvin’de.

■ Ahmet Sel’in “Oryantal İllüzyonlar” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Pi Artworks Galatasaray’da. (0212 2454087)

■ Sami Solmaz’ın “Adalılar” adlı fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar Beyoğlu Sismanoglio Megaro (Şişmanoğlu) Binası’nda. (212 219 29 71)

■ Erdinç Babat’ın “Müşkülpesent” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Cep Sanat Galerisi’nde. (0212 292 00 38)

■ Ahmet Merey’in “Serbest Tırmanış” isimli sergisi 12 Şubat’a kadar ART SUİTES Gallery’de.(0 212 251 5561)

■ İbrahim Balaban’ın “Balabanizm” isimli sergisi 14 Şubat’a kadar International Art Center’da. (0 216 310 83 94)

■ Aradığın Şeyin ta Kendisi isimli karma sergi 15 Şubat’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)

■ Hülya Düzenli’nin “Ortak Bir Acı” isimli sergisi 15 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 212 232 38 13)

■ Yeni İşler isimli sergi 15 Şubat’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

■ Züleyha Akbaş’ın sergisi 17 Şubat’a kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Asija Radaviciene’nin sergisi 17 Şubat’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 227 92 74)

■ Ertuğrul Ateş’in sergisi 18 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Buğra Erol’un “Gri” isimli sergisi 18 Şubat’a kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Sevim Çizer, Zehra Çobanlı, Meltem Kaya Erti, Candan Güngör ve Sibel Sevim’in seramik sergisi 18 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

■ Georgios Maroudas’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0212-438 63 50 )

■ İkametgâh Kadıköy isimli karma sergi 19 Şubat’a kadar KargART, Hush Galeri, Piha Kolektif Sanat, Asfalt Art Gallery’de. (0216 337 15 13)

■ Sabri Berkel’in “Etütler” isimli sergisi 21 Şubat’a kadar GaleriFe’de. (0 216 368 03 78)

■ Ferda Pulhan’ın sergisi 21 Şubat’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)

■ Tolga Boztoprak’ın “Mekânsızlar” sergisi 21 Şubat’a kadar Bindallı Sanatevi’nde. (0 212 252 79 66)

■ Semra Taşdemir’in “Çizgilerin Ötesinde II” sergisi 21 Şubat’a kadar NİŞ Galeri’de. (0 212232 88 48)

■ Sevgililere Çizgiler ve Renkler başlıklı karma sergi 23 Şubat’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Karlı Oda 2 başlıklı karma resim sergisi 24 Şubat’a kadar Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

■ Elvan Alpay’ın “Kirpi” adlı sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Tunca Subaşı’nın “Kalıntı” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

■ Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Kâğıt Üzerinde Gezinti” adlı sergisi 25 Şubat’a kadar füsuninanartgallery’de. (0212 232 40 49)

■ Aslımay Altay Göney ’in “İstif” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Apel’de.

■ Michael Snow’un “Solosnow” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Sezgin Sander’in “Yeniden Görmek” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Ayşe Takı Galerisi’nde. (0212 343 21 54)

■ Özcan Ağaoğlu’nun “İranabak” isimli fotoğraf sergisi 25 Şubat’a kadar DEPO’da. (0212 292 39 56)

■ Salvador Dali’nin “İlahi Komedya”, “Gala ile Akşam Yemeği”, “Sürrealizm İzleri” adlı üç ayrı başlıktaki eserlerinden oluşan sergi 26 Şubat’a kadar MSGSÜ Tophane – i Amire’de.

■ Gogi Çagelişvili’nin sergisi 26 Şubat’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 252 68 12)

■ Berna Erkün’ün “Yakın Uçtuk Uzaktık, Uzaktık Yakın Geçtik” adlı sergisi 26 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0216 385 12 03)

■ Selçuk Erez Fotoğraf Koleksiyonu’ndan “Görünenler Görünmeyenler” isimli sergi 26 Şubat’a kadar Galeri G-art’da. (0212 296 08 76)

■ Yüksel Tamtekin’in sergisi 26 Şubat’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

■ Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın Sevinç’li Kapakları” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde.(0212 393 81 11)

■ Neşe Gümüşcüoğlu’nun “Özgür Atlarım” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Tonguç Yaşar’ın “Renkahenk” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Karikatür ve Mizah Merkezi’nde. (0212 256 42 58)

■ Toprak Turan Kara’nın “Sessiz Kadınlar Korosu” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar Apeiron Sanat Galerisi’nde. (0212 234 10 58)

■ Gülay Yüksel’in “Kadının Rengi” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar Ortaköy Kültür Merkezi’nde. (0212 23658 01)

■ Adile Gülan, Tülay Oskay Işın, Yusuf Özsarfati, Evrensel Derman ve Nihat Evren Derman’ın karma sergisi 29 Şubat’a kadar Tolga Eti Sanat Evi’nde.(0216 368 26 79)

■ Sümer Sayın’ın “Bir An İçin” isimli sergisi 29 Şubat’a kadar Art ON’da.( 0212 259 15 43)

■ Bir Fotoğraf Camı – Çektiği ve Çekemediği Fotoğraflarıyla Sabahattin Ali sergisi 3 Mart’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi CKM – Sanat Galerisi’nde. (0216 386 26 81)

■ Otoportre isimli karma sergi 3 Mart’a kadar Alanİstanbul’da. (0 2122529453)

■ Sanatla Kırk Bir Yılı Birlikte Yaşadık sergisi 7 Mart’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde (0 216 338 98 37)

■ Jose Maria Mellado’nun “Esrarengiz Manzaralar” adlı sergisi 10 Mart’a kadar Elipsis Gallery’de.(0212 244 89 00)

■ Halil’in “Tepme” isimli sergisi 31 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0212 292 5968)

■ Sultanlar, Tüccarlar, Ressamlar ve Konstantiniyye’den İstanbul’a Boğaziçi Anadolu Yakası Fotoğrafları sergisi 1 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

■ İnci Eviner’in sergisi 6 Nisan’a kadar Salt Galata’da.

■ Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

■ 20 genç ressamın “bir” kavramını yorumladığısergi 25 Nisan’a kadar Art&Design Gallery’de.

■ Musevitoğlu Atölyesi resim sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

ANKARA

■ Osman Akbay&Mustafa Cinel&Mustafa Hikmet Malkoç – karma resim – 9 Şubat’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Suat Arıkan – resim – 10 Şubat’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Malik Bulut/Yüzleşme – resim – 11 Şubat’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

■ Osman Kerkütlü – resim – 18 Şubat’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ Ercan Gülen – resim – 18 Şubat’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

■ Hüseyin Şahbudak – resim – 18 Şubat’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Baran Kamiloğlu – resim – 19 Şubat’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)

■ Serdar Leblebici – resim – 22 Şubat’a değin – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ İbrahim Örs – resim – 25 Şubat’a dek – Takıantika Sanat Galerisi’nde. (0 312 436 37 88)

■ Cemil Eren – resim – 26 Şubat’a dek – Ankara Sanayi Odası Kültür Merkezi’nde. (0 312 417 12 00)

■ Habip Aydoğdu – resim – 28 Şubat’a dek – ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Bekir Coşkun’un kalemi ve Hasan Rastgeldi’nin fırçasından/Yazının Rengi – resim, yazı – 29 Şubat’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

■ Canan Atalay/İçsel Manzaralar – resim – 2 Mart’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

■ Devrim Erbil – resim – 3 Mart’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

İZMİR

■ Karacasu Vakfı’nın kurduğu Aphrodisias Sanat Merkezi, 7-18 Şubat tarihleri arasında Prof. Dr. A. Ali Küpelioğlu’nun “Kapı Tokmakları”, İFOD Işıkla Boyama Fotoğraf Atölyesi’nin “Masallar” ve Naile Cimit’in seramik sergilerini ağırlayacak.

■ Ceyda Kiraz’ın “Koza Mucizesi” adlı resim sergisi 12 Şubat’a dek EÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde izlenimde. Aynı mekân 11 Şubat’a dek Nedim Sönmez’in ebru sergisine de ev sahipliği yapacak.

■ Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar-MÖTBE Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Erkuter Leblebici’nin seramik sergisi 17 Şubat’a dek görülebilecek.

■ İzmir Suluboyacılar Derneği Profesyoneller Grubu’nun resim sergisi 25 Şubat’a dek Karabağlar Belediyesi Çalıkuşu Sergi ve Kongre Salonu’nda görülebilir.

■ İzmir Sanat Merkezi 13 Şubat’a dek Sevim Çınar’ın “İçimizdeki Kanatlar” adlı seramik sergisini ağırlayacak.

■ Yunus Koç ve Erol Özdayı’nın fotoğrafları Urla Fotoğraf Sanat Evi’nde 2 Mart’a dek izlenimde.

MERSİN

■ Oberhausen-Arttwin Genç Sanat Yarışması Sergisi, İçel Sanat Kulübü, Ayşe Uğural-Müfide İlhan Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi 17 Şubat’a dek izlenime açık olacak. (0324 2381088)

MÜZİK

İSTANBUL

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Zeynep Üçbaşaran ‘Mozart ve Liszt ile Opera” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Nardis Jazz Club’da bugün saat 21.30’da “Yansımalar”, yarın saat 21.30’da “Serkan Çakıt Quartet”, çarşamba günü saat 21.30’da “Neşet Ruacan Grup”, perşembe günü saat 21.30’da “Ozan Musluoğlu Quartet ‘40th Day’”, cuma günü saat 22.30’da “Önder Focan Projesi – Swing A La Turc”, cumartesi günü saat 22.30’da “Sibel Köse Quartet” konseri izlenebilir. (0 212 244 63 27)

■ ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Değer Deniz”, çarşamba günü saat 21.30’da “Alp Ersönmez Cereyanlı feat. İmer Demirer”, perşembe günü saat 20.30’da “HAOSSAA, Soft Gates, Hayvansaray”, cuma günü saat 23.30’da “Burn Dubstep Series: Emika”, cumartesi günü saat 23.00’te “Shantel DJ Set” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “Gürcan Ersoy”, perşembe günü saat 21.30’da “Ali Erel – Lansman Konseri”, cuma günü saat 21.30’da “Ghetto 5. Yıl Özel Hafta Sonu: Bibi Tanga and The Selenites”, cumartesi günü saat 23.30’da “Ghetto 5. Yıl Özel Hafta Sonu: Makossa & Megablast” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Ayşe Saran”, perşembe günü saat 21.00’de “Hüseyin Delen”, cuma günü saat 22.00’de “Halil Sezai”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yaşar” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba ve perşembe günü saat 20.00’de “Russian Chamber Philharmonic St Petersburg” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘garajistanbul’da Avea Escape to Music kapsamında perşembe günü saat 21.00’de “Cat Power”, cumartesi günü saat 23.00’de “Dead Combo” konseri izlenebilir. (0 212 244 44 99)

■ ‘Notre Dame de Sion Fransız Lisesi Gösteri Salonu’nda perşembe günü saat 19.30’da “Orçun Orçunsel” konseri izlenebilir. (0 212 219 16 97)

■ ‘Bronx’ta perşembe günü saat 22.00’de “A State of Mind”, cuma günü saat 22.00’de “Kurban”, cumartesi günü saat 21.00’de “Tramvay” konseri izlenebilir. (0 212 293 53 98)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 21.30’da “Konstrukt & A Trio -İstanbul – Beirut”, cuma günü saat 20.00’de “Borusan New Series – Figura Ensemble”, cumartesi günü saat 21.30’da “Burçin Büke – Gözbebeğim” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da cuma günü saat 21.00’de “Melihat Gülses ile Bol Ahenk”, cumartesi günü saat 20.00’de “Okay Temiz – Ritmin Günü” konseri izlenebilir. (0 212 286 66 86)

■ ‘Romeo Juliet İstanbul’da cuma günü saat 21.00’de “Tatavla Keyfi”, cumartesi günü saat 22.00’de “Geveze & Zeliha Sunal ile Neşeli Maşrapa” konseri izlenebilir. (0 212 243 85 80)

■ ‘İstanbul Live’da cumartesi günü saat 21.00’de “Entu” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

■ ‘Ora Arena’da cumartesi günü saat 21.00’de “Zülfü Livaneli” konseri izlenebilir. (0 212 640 25 20)

■ ‘Salon’da cumartesi günü saat 22.00’de “Tonbruket” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde pazar günü saat 20.00’de “Gheorghe Zamfir” konseri izlenebilir. (0 212 498 41 41)

ANKARA

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şef Raoul Grüneis yönetiminde vereceği, Manfred Bellmann (obua), Iris Rath’ın (flüt) katılacağı konser 10 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

ADANA

■ Adana Musıki Derneği’nin geleneksel, ‘Türk Sanat Müziği Konseri’ bugün 20.00’de Büyükşehir Belediye Tiyatro Salonu’nda gerçekleşecek. Ali İntizam ve Şükrü Birbaş’ın yöneteceği iki bölümlük konserde, saz ve ses heyeti ünlü bestekârların 26 eserini koro ve solistlerle birlikte seslendirecek. (0322 4579625)

MERSİN

■ İçel Sanat Kulübü’nün, Anadolu Türk Halk Müziği Topluluğu konseri, perşembe günü 19.00’da Akdeniz Belediyesi Konser Salonu’nda gerçekleşecek. O. Nihat Hatipoğlu’nun yöneteceği konserde, Mersin yöresi başta olmak üzere, çeşitli bölgelere ait ezgiler seslendirilecek. İçel Sanat Kulübü’nün, geleneksel, ‘Müzik Akşamları’ sürüyor. İSK Lokali’nde cuma günü 19.00’da gerçekleşecek gecede, Murat Denizeli’nin arşivinden, ‘Mum Işığında Çigan Müziği’ adlı dinleti sunulacak. (0324 2381088)

TİYATRO

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “At” Cuma, Cumartesi 20.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Yanık”, Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Opera Komik” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. Küçük Sahne’de “Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk” Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçük Sahne’de “Temiz Ev” Perşembe, Cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar” Çarşamba, Cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Antigone” Salı, Perşembe, cumartesi 20.00, Pazar 15.00. (0 212 455 39 00)

■ Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Ufak Bir Hata”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Otobüs”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Kargaşa”, Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Bocuk”, K. Haldun Taner Sahnesi’nde “Binali ile Temir” , Ümraniye Sahnesi’nde “Aşk Halleri”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Rosenbergler Ölmemeli”, Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Günlük Müstehcen Sırlar” Çarşamba, Cumartesi 15.00 ve 20.30, Perşembe, Cuma 20.30, Pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Uğur Böceği” 10.30 ve 13.30.

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Hangisi Baba” Cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Külhanbeyli Müzikali” cumartesi 20.30, Pazar 15.30 “Benim Güzel Pabuçlarım” Pazar 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” Salı 20.30, “Medeni Hali: Kadın” Çarşamba 20.30. (0 212 252 59 35)

■ Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” Cumartesi 20.00, Pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

■ Oyun Atölyesi’nde Tiyatroadam “Bölge Hastanesi” Salı 20.30, Oyun Atölyesi “Testosteron” Perşembe, Cuma, Cumartesi 20.30, Pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Dot’ta “Öksüzler” Perşembe, Cuma, Cumartesi 21.00, Pazar 17.00. “Süpernova” Perşembe, Cuma, Cumartesi 21.00.

■ Kumbaracı50’de “Sen Balık Değilsin Ki” bugün, “444” yarın, “Araf” Çarşamba, “Sinekler Sevişirken” Perşembe, “Hakiki Gala” Cuma, “Bernarda Alba’nın Evi” Cumartesi 20.30. (0 212 246 3589)

■ Semaver Kumpanya’nın “Paki ve Sevgi Çiçekleri” oyunu Cumartesi 11.30, “Büyük Ev Ablukada” Cumartesi 21.00 Çevre Tiyatrosu’nda. (0 212 585 59 35)

■ Tiyatro Kedi’nin “Kibarlık Budalası” oyunu Çarşamba, Cuma 20.30, “Kaplan Maplan” Cumartesi, Pazar 13.00 Tiyatro Kedi Blackout Sahnesi’nde, (0 212 257 79 36)

■ Duru Tiyatro’da “Sondan Sonra” cumartesi 20.45, (0 216 338 56 36)

■ İkincikat’ta bugün “Bulanık”, yarın ve Çarşamba “Yalnız Batı”, “Yok Oğlum, Biz Evdeyiz” perşembe, “Aut” Cuma, Cumartesi, “Tetikçi” Pazar 21.00. (0 212 292 32 47)

■ Maya Sahnesi’nde “Ford Mach 1 Bağdat Caddesi’nde” salı 20.30, “Psikoz” Çarşamba 20.30, “Eleni’den Mektuplar” Perşembe 20.30, “Troyalı Kadınlar” Cuma 20.30, “Otobüs” Cumartesi 20.30, “Kayıp Eşya Bürosu” Pazar 13.00. (0 212 252 74 52)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Rab Şeytana Dedi ki” yarından itibaren 12 Şubat’a değin cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Yastık Adam” 14-18 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Camdan Kalp/çocuk oyunu” 19 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Kafes Arkasında” yarından itibaren 11 Şubat’a değin cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 12 Şubat’ta saat 11.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 14-19 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” 7, 10 Şubat’ta saat 20.00’de, 12 Şubat’ta saat 15.00’te, “Bir Tayyare Serüveni” 17 Şubat’ta saat 20.00’de, 19 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Kantocu” 7-11 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu” 12 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Figaro” 7-11 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk tiyatrosu” 12, 19 Şubat’ta saat 11.00’de, “George Dandin” 14-18 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Hüzzam” 7-11 Şubat tarihleri arasında saat 18.30’da, “Kontrabas” 14-18 Şubat tarihleri arasında saat 18.30’da, “Stüdyo Sahne”de, “Üç Yönetmen Üç Oyun” 7, 10 Şubat’ta saat 20.00’de, 12 Şubat’ta saat 15.00’te, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 14, 17 Şubat’ta saat 20.00’de, 19 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 311 11 69)

VAN

■ Van Devlet Tiyatrosu, Yunus Emre Gümüş’ün yazdığı, Cem Zeynel Kılıç’ın yönettiği “Entrikalı Dolap Komedyası”nı 7, 8 Şubat saat 20.00’de AKM Samsun Devlet Opera ve Balesi Büyük Salon’da sahneleyecek. (0362-431 50 00)

■ Gazi Sahnesi’nde, Samsun Söz Sanat Merkezi, 6 Şubat Pazartesi ve 8 Şubat Çarşamba günü saat 20.00’de “Geç Kalanlar” adlı oyunu sahneleyecek. 7 Şubat Salı günü saat 20.00’de, Düşevi Oyuncuları’nın hazırladığı, Can Kibiroğlu’nun yazdığı, Cem Kaynar’ın sahneye koyduğu “Süreyya” isimli oyun tekrar sahnelenecek. (0362-231 78 01)

TRABZON

■ Trabzon Devlet Tiyatrosu, Haluk Ongan Sahnesi’nde “Islık Sever Max” Çarşamba 13.00, Pazar 13.30, “Şahane Düğün” Perşembe ve Cuma 20.00, Cumartesi 15.00, 20.00. (0 462 230 10 44)

■ Trabzon Sanat Tiyatrosu, Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi Sahnesi’nde “Muammer Muammer” 8-14-21-24-28 Şubat’ta saat 20.00. (0 462 321 98 55)

ADANA

■ Adana Devlet Tiyatrosu, daha önce de sahnelediği, Orhan Kemal’in ölümsüz eseri ‘Murtaza’yı yarından itibaren yeniden sahneleyecek. Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği oyun hafta içi her gün 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00’de yinelenecek. ADT sanatçıları, Harun Özer’in yazdığı ve Ebru Kara’nın yönettiği, ‘Kayıp Bolluk Ülkesi’ adlı çocuk oyununu da yine pazar günleri 11.00, çarşamba günleri ise 14.00’te küçük seyirciler için sahnelemeyi sürdürüyor. (0322 3523355)

OPERA BALE

İSTANBUL

■ Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde yarın ve perşembe günleri saat 20.00’de “Don Kişot” adlı bale gösterisi, pazar günü saat 11.00’de ise “Bremen Mızıkacıları” adlı çocuk müzikali seslendirilecek.

(0216 346 15 31)

ANKARA

■ Opera Sahnesi’nde, “Don Giovanni/opera” bugün ve 15 Şubat’ta saat 20.00’de, “Zorba/bale” 9 ve 16 Şubat’ta saat 20.00’de, “Başlangıç/modern dans” 11 Şubat’ta saat 20.00’de, “Çakırcalı Efe/dans tiyatrosu” 13 Şubat’ta saat 20.00’de, “Yusuf ile Züleyha” 18 Şubat’ta saat 20.00’de, “Oda Müziği/konser” 19 Şubat’ta saat 20.00’de.

(0 312 324 68 01)

■ Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Sihirli Dünya/çocuk müzikali” 19 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

MERSİN

■ Mersin Devlet Opera ve Balesi, bugün 14.00’te, piyano eşlikli ‘Şan Konseri’ ile sanatseverlerin karşısında olacak. Çarşamba günü 13.00’te ‘Okul Konseri’ ile öğrencilerin karışısına çıkacak olan MDOB sanatçıları, perşembe günü 20.00’de W. A. Mozart’ın, ‘Cosi Fan Tutte’ adlı 3 perdelik operası ile sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. (0324 2379130)

SAMSUN

■ Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde 6 Şubat Pazartesi günü saat 20.00’de “La Boheme” adlı opera gösterisi, 9 Şubat Perşembe saat 20.00’de “Amazonlar” adlı bale gösterisi, 10 Şubat Cuma günü saat 14.00’te “Kuklacı” adlı çocuk oyunu sahnelenecek. (0362-431 50 00)

Ocak ayını sonlandırıp yeni bir aya girdiğimiz bu haftada sanatseverleri yine yoğun bir etkinlik programı bekliyor.

 Müzik

İSTANBUL

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “Piyanolu Kuartet Akşamı” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Ayşegül İnci Project”, yarın saat 22.30’da “Bulutsuzluk Özlemi”, çarşamba günü saat 22.30’da “Akustikler”, perşembe günü saat 22.30’da “Doa Band”, cuma günü saat 22.30’da “Metropolis” konseri izlenebilir.

(0 212 244 25 58)

■ ‘Alt.’ta bugün saat 22.30’da “Mercedes Casali Quartet”, yarın saat 22.30’da “Yaşar Kurt” konseri izlenebilir. (0 212 244 85 67)

■ ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Serbest Müzisyenler ve Yapımcılar Derneği Destek Konseri”, çarşamba günü saat 21.30’da “Luis Ernesto Gomez – Gülseren & La Descarga”, perşembe günü saat 21.30’da “Kolektif İstanbul”, cuma günü saat 23.00’te “Nekropsi”, cumartesi günü saat 24.30’da “DJ Sarıyılan aka Kaan Sezyum DJ Set” ve saat 20.00’de “Bob Marley Birthday Celebration” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘Akbank Sanat’ta yarın saat 20.00’de “Emre Elivar” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Model”, cuma günü saat 22.00’de “Gökhan Türkmen”, cumartesi günü saat 22.00’de “Emre Aydın” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “MFÖ”, perşembe günü saat 21.00’de “Moğollar” konseri izlenebilir.

(0 212 316 10 83)

■ ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “solardip”, perşembe günü saat 21.30’da “Nu Park”, cuma günü saat 22.30’da “Mor ve Ötesi AKUSTİK Özel Konuklarla”, cumartesi günü saat 22.30’da “Müslüm Gürses: Meyhanede” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “N-Fesli Quartet – Dört Element”, cuma günü saat 21.30’da “İmer Demirer Ensemble”, cumartesi günü saat 20.00’de “Banu Sözüar – Fantezi ve Prelüdler” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘Fulya Sanat’ta perşembe günü saat 20.00’de Fulya Sanat Resitalleri kapsamında “Ensemble Kheops’tan Trio Gecesi” konseri izlenebilir.

(0 212 215 60 29)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

■ ‘Roxy’de cuma günü saat 21.30’da “The Jimi Hendrix Show feat Leon Hendrix” konseri izlenebilir. (0 212 249 12 83)

■ ‘Salon’da cuma günü saat 22.30’da “Göksel” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde cumartesi günü saat 20.30’da “Fatih Erkoç” konseri izlenebilir. (0 216 658 00 15)

■ ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde cumartesi günü saat 21.00’de “Kıraç” konseri izlenebilir.

(0 216 384 72 10)

ANKARA

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği, Stefan Dohr’un (korno) solist olarak katılacağı konser 2, 3 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

■ Jolly Joker Ankara’da, MFÖ konseri 3 Şubat’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 4 Şubat’ta saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Re Majör Yaylı Çalgılar Dörtlüsü’nün vereceği konser 4 Şubat’ta saat 13.00’te.

(0 312 442 30 50)

İZMİR

■ Bornova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Kurtalan Ekspres “Cem Karaca ve Barış Manço Anma Konseri” 1 Şubat’ta saat 20.00’de Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde.

Sergi

İSTANBUL

■ Hayvan isimli karma kukla sergi 1-26 Şubat tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire binasında.

■ Tan Oral’ın “Kıkırdak” isimli sergisi bugün sona eriyor. Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Didem Dayı’nın “Ne Yazık ki Milyonlarca Kadının Yaptığını Yapmada Tereddüt Ediyordum” isimli sergisi bugün sona eriyor. İMOGA İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi Galerisi’nde.

■ Taze Kâğıt İşler 5isimli karma sergi bugün sona eriyor. UPSD Sanat Galerisi’nde. (0212 24762 83)

■ Gogi Çagelişvili’nin sergisi bugün sona eriyor. Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812)

■ Yapı Kredi Resim Koleksiyonu / Modern Dönem sergisi bugün sona eriyor. Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0 216 3862681)

■ Volkan Aslan’ın “VOLKAN” adlı sergisi yarına kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

■ Demir Kardaş’ın “Unique Prints” adlı sergisi yarına kadar Galeri/Miz’de. (0212 241 76 66)

■ Fevzi Karakoç’un “Köprü II Sergisi” adlı sergisi yarına kadar Çırağan Palaca Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Argun Okumuşoğlu’nun “Frottage II” adlı sergisi yarına kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Mahmut Celayir, Mehmet Kısmet’in “Pastoral Diyaloglar” adlı sergisi yarına kadar C.A.M Galeri’de.

■ Şebnem Somel ve Şive Neşe BAYDAR’ın sergisi yarına kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 6060)

■ Müge Biçen’in “Tuval” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Ütopya Platform Sanat Galerisi’nde. (0216 414 11 87 )

■ Gizem Bentürk – Tara Demircioğlu’nun fotoğraf sergisi 3 Şubat’a kadar Galatea Art Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)

■ Kazım Şahbudak’ın “Kalenin Çocukları” fotoğraf sergisi 3 Şubat’a kadar Fotofilm Sanat Merkezi’nde. (0 212 2440495)

■ Hikmet Andaç’ın sergisi 3 Şubat’a kadar TGC Basın Müzesi’nde. (0 212 513 84 58)

■ Hüseyin Ertunç’un sergisi 4 Şubat’a kadar Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Naile Akıncı’nın “Hesaplaşmalarım’’ sergisi 4 Şubat’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

■ Sıdıka Atalay’ın “Yılların Getirdikleri” isimli sergisi 4 Şubat’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)

■ Gülfidan Özmen’in “Görsel Hafıza II” isimli sergisi 4 Şubat’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde.

■ Süheyla Sabır’ın “Sonsuz Sezgi ve Arada Durumlar” sergisi 4 Şubat’a kadar Art Gallery Niş İstanbul’da. (0212 232 88 48)

■ Sayat Uşaklıgil’in “Yıldızlar Geçidi” adlı kişisel sergisi 5 Şubat’a kadar Artgalerim Nişantaşı Sanat Galerisi’nde.

■ Meltem Yaşar’ın “Afrika’nın Gülen Yüzü” Fotoğraf Sergisi 5 Şubat’a kadar Art & Life Sanat Galerisi’nde.(0212 293 91 50)

■ Selahattin Yıldırım’ın “Şimdi Mümkün” isimli sergisi 5 Şubat’a kadar arte İstanbul’da. (0212 292 8045)

■ Pınar Du Pre’nin “Devam Ettiği Sürece Güzeldi” sergisi 7 Şubat’a kadar Galeri Linart’ta. (0212 247 47 29)

■ Ebru Uygun’un “In Time in Rhythm” sergisi 7 Şubat’a kadar Dirimart’ta. (0 212 291 34 34)

■ Döngüsel Yansımalar isimli karma sergi 8 Şubat’a kadar Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212) 245 02 29)

■ Cenk Akaltun’un “Suda Yaratılışlar” isimli sergisi 8 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212) 251 91 63)

■ Şaziye Erel ve Atölye Baraka 15’in karma sergisi 8 Şubat’a kadar Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Galerisi’nde.

■ Jale Çelik’in sergisi 8 Şubat’a kadar Galeri Artist’te. (0212 227 6852)

■ Sema Öcal ’ın “kimsecik” başlıklı sergisi 9 Şubat’a kadar Galeri Espas’da. (02122277017)

■ Sefer Öztürk’ün keçe ve resim sergisi 10 Şubat’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde. (216 – 362 18 26)

■ A. Halim Kulaksız’ın “Döngü” isimli sergisi 11 Şubat’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Cemil Güç’ün “Elma” isimli heykel sergisi 11 Şubat’a kadar Galeri Selvin’de.

■ Ahmet Sel’in “Oryantal İllüzyonlar” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Pi Artworks Galatasaray’da. (0212 2454087)

■ Sami Solmaz’ın “Adalılar” adlı fotoğraf sergisi 12 Şubat’a kadar Beyoğlu Sismanoglio Megaro (Şişmanoğlu) Binası’nda. (212 219 29 71)

■ Erdinç Babat’ın “Müşkülpesent” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Cep Sanat Galerisi’nde. (0212 292 00 38)

■ Ahmet Merey’in “Serbest Tırmanış” isimli sergisi 12 Şubat’a kadar ART SUİTES Gallery’de. (0 212 251 5561)

■ İbrahim Balaban’ın “Balabanizm” isimli sergisi 14 Şubat’a kadar International Art Center’da. (0 216 310 83 94)

■ Aradığın şeyin ta kendisi isimli karma sergi 15 Şubat’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)

■ Hülya Düzenli’nin “Ortak Bir Acı” isimli sergisi 15 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0 212 232 38 13)

■ Yeni İşler isimli sergi 15 Şubat’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0212 240 44 48)

■ Züleyha Akbaş’ın sergisi 17 Şubat’a kadar Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Ertuğrul Ateş’in sergisi 18 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Sevim Çizer, Zehra Çobanlı, Meltem Kaya Erti, Candan Güngör ve Sibel Sevim’in seramik sergisi 18 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde.(02123510060)

■ Georgios Maroudas’ın sergisi 19 Şubat’a kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde. (0212-438 63 50 )

■ İkametgâh Kadıköy isimli karma sergi 19 Şubat’a kadar KargART, Hush Galeri, Piha Kolektif Sanat, Asfalt Art Gallery’de. (0216.3371513)

■ Ferda Pulhan’ın sergisi 21 Şubat’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0 212 225 23 37)

■ Sevgililere Çizgiler ve Renklerbaşlıklı karma sergi 23 Şubat’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Karlı Oda 2 başlıklı karma resim sergisi 24 Şubat’a kadar Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

■ Elvan Alpay’ın “Kirpi” adlı sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Tunca Subaşı’nın “Kalıntı” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

■ Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Kâğıt Üzerinde Gezinti” adlı sergisi 25 Şubat’a kadar füsuninanartgallery’de. (0212 232 40 49)

■ Aslımay Altay Göney’in “İstif” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Apel’de.

■ Michael Snow’un “Solosnow” isimli sergisi 25 Şubat’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Salvador Dali’nin “İlahi Komedya”, “Gala ile Akşam Yemeği”, “Sürrealizm İzleri” adlı üç ayrı başlıktaki eserlerinden oluşan sergi 26 Şubat’a kadar MSGSÜ Tophane-i Âmire’de.

■ Berna Erkün’ün “Yakın uçtuk uzaktık, uzaktık yakın geçtik” adlı sergisi 26 Şubat’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0216 385 12 03)

■ Selçuk Erez Fotoğraf Koleksiyonu’ndan “Görünenler Görünmeyenler” isimli sergi 26 Şubat’a kadar Galeri G-art’ta. (0212 2960876)

■ Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın Sevinç’li Kapakları” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 393 81 11)

■ Tonguç Yaşar’ın “Renkahenk” adlı sergisi 29 Şubat’a kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Karikatür ve Mizah Merkezi’nde. (0212 256 42 58)

■ Adile Gülan, Tülay Oskay Işın, Yusuf Özsarfati, Evrensel Derman ve Nihat Evren Derman’ın karma sergisi 29 Şubat’a kadar Tolga Eti Sanat Evi’nde. (0216 368 26 79)

■ Jose Maria Mellado’nun “Esrarengiz Manzaralar” adlı sergisi 10 Mart’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 244 89 00)

■ Halil’in “Tepme” isimli sergisi 31 Mart’a kadar The Empire Project’te. (0 212 292 5968)

■ Sultanlar, Tüccarlar, Ressamlar ve Konstantiniyye’den İstanbul’a Boğaziçi Anadolu yakası fotoğrafları sergisi 1 Nisan’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

■ İnci Eviner’in sergisi 6 Nisan’a kadar Salt Galata’da.

■ Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

ANKARA

■ Gür Dalkıran/60 Yıldan Yansıyanlar – resim – 2 Şubat’a dek Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

■ İrfan Dönmez – resim – 3 Şubat’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ Güldeste VIII – resim – 4 Şubat’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

■ Asiye Aytan – resim – 4 Şubat’a dek – Altanay Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 30 76)

■ Ustalar II – resim – 4 Şubat’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ Karma sergi – resim – 5 Şubat’a dek – Valör Resim Galerisi’nde. (0 312 442 00 72)

■ World Press Photo 2011/Dünya Basın Fotoğrafları 2011 – fotoğraf – 5 Şubat’a dek – Forum Ankara Outlet’te. (0 312 567 64 00)

■ İmkânsız Galeri – resim – 7 Şubat’a dek – Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Osman Akbay&Mustafa Cinel&Mustafa Hikmet Malkoç – karma resim – 9 Şubat’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Suat Arıkan – resim – 10 Şubat’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Malik Bulut/Yüzleşme – resim – 11 Şubat’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

■ Osman Kerkütlü – resim – 18 Şubat’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ Ercan Gülen – resim – 18 Şubat’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

■ Hüseyin Şahbudak – resim – 18 Şubat’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Baran Kamiloğlu – resim – 19 Şubat’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)

■ Serdar Leblebici – resim – 22 Şubat’a değin – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ İbrahim Örs – resim – 25 Şubat’a dek – Takıantika Sanat Galerisi’nde. (0 312 436 37 88)

■ Habip Aydoğdu – resim – 28 Şubat’a dek – ARETE Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Canan Atalay/İçsel Manzaralar – resim – 2 Mart’a dek – Atlas Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 59 04)

İZMİR

■ Karacasu Vakfı’nın kurduğu Aphrodisias Sanat Merkezi, 4 Şubat’a dek İFOD (İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği) Doğa Fotoğrafı Atölyesi Sergisi, Beytullah Şavkın’ın Türkiye ve İsviçre’den manzaralar içeren sulu boya resim sergisi ve Ayla Gedik’in yağlıboya resim sergisini ağırlayacak.

■ Elvin Öztürk’ün “Kumsal Yansımalarda Aşk” adlı resim sergisi, 2 Şubat’a dek TÖMER İzmir Şubesi Sergi Salonu’nda izlenimde.

■ Ege Üniversitesi 50. Yıl Köşkü Sanat Galerisi, Aysen Yılmazu’nun özgün baskı resim sergisini ağırlıyor.

■ Ceyda Kiraz’ın “Koza Mucizesi” adlı resim sergisi 12 Şubat’a dek EÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde izlenimde. Aynı mekân 11 Şubat’a dek Nedim Sönmez’in ebru sergisine de ev sahipliği yapacak.

■ Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar-MÖTBE Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Erkuter Leblebici’nin seramik sergisi 17 Şubat’a dek görülebilecek.

■ Kedi Kültür Sanat Merkezi yarına dek Prof. Dr. Bedri Karayağmurlar’ın “EL İM DİL İM” resim sergisini ağırlıyor.

■ Reha Yalnızcık Resim Sergisi Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde 4 Şubat’a dek izlenimde.

■ İzmir Suluboyacılar Derneği Profesyoneller Grubu’nun resim sergisi 25 Şubat’a dek Karabağlar Belediyesi Çalıkuşu Sergi ve Kongre Salonu’nda görülebilir.

■ İzmir Sanat Merkezi 13 Şubat’a dek Sevim Çınar’ın “İçimizdeki Kanatlar” adlı seramik sergisini ağırlayacak.

MERSİN

■ Oberhausen-Arttwin Genç Sanat Yarışması Sergisi, bugün 17.00’de İçel Sanat Kulübü’nde açılacak. Ayşe Uğural-Müfide İlhan Sanat Galerisi’ndeki sergi 17 Şubat’a dek izlenime açık olacak. (0324 238 10 88)

Tiyatro

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Sezuan’ın İyi İnsanı” cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 1’de “Sidikli Kasabası” yarın, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Beyoğlu Küçük Sahne’de “Profesyonel” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Kırmızı” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar” çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “At” perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Perşembenin Hanımları”, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Tehlikeli İlişkiler”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Sevgili Doktor”, Haldun Taner Sahnesi’nde “Yüzleşme”, Ümraniye Sahnesi’nde “Lüküs Hayat”, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası”, Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Deniz Kızı” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30, Kâğ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. K.Çekmece Sef. KSM’de “Çığ” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.30. (0 212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Hangisi Babası” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Külhanbeyli Müzikali” cumartesi 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00, “Aklı Havada” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)

■ Tiyatro Pera’da “Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar)” cuma 20.00, cumartesi 20.30, pazar 18.30

■ Dostlar Tiyatrosunun “Kerem Gibi” oyunu çarşamba 20.30, Yunus Emre Kültür Merkezi, cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu, “Marx’ın Dönüşü” cumartesi 20.30, C.K.M, (0 212 252 59 35)

■ Oyun Atölyesi’nde “Kıyıya Oturmanın Böylesi” yarın 20.30. “Don Juan’ın Gecesi” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Kumbaracı50’de “Cam Adımlar” bugün 20.30, “444” yarın 20.30 (0 212 243 50 51)

■ Dot’ta DOT’un yeni oyunu “Süpernova” çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi 21.00. (0 212 232 44 40)

■ Kenter Tiyatrosu’nda Kenter Oyuncuları “Zorla Güzellik” perşembe 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, cuma 20.30 Kenter Tiyatrosu, “Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali” pazar. (0 212 246 3589)

■ Semaver Kumpanya’nın “Nasreddin Hoca” oyunu pazar 13.00 Çevre Tiyatrosu . (0 212 585 59 35)

■ Tiyatro Kedinin “Koca Sinan” oyunu salı 20.30 Bahçeşehir Kültür Merkezi, “Kaplan Maplan” cumartesi, Pazar 13.00 “Koca Sinan” cumartesi 20.30, pazar 18.30 Tiyatro Kedi Blackout Sahnesi (0 212 257 79 36)

■ İkincikat’ta bugün “Bulanık”, “Cam Yapraklar” yarın, “Yalnız Batı” Çarşamba, “Yok Oğlum, Biz Evdeyiz” perşembe, “Limonata” cuma, cumartesi, “Kainatın En Hızlı Saati” pazar 21.00. (0 212 292 32 47)

■ Maya Sahnesi’nde “Ford Mach 1 Bağdat Caddesi’nde” salı 20.30, “Hastalık Hastası” çarşamba 20.30, “Eleni’den Mektuplar” perşembe, cumartesi 20.30, “Yeni Bir Hayat İçin” cuma 20.30, “Selam Sana Shakespeare” cumartesi 16.00. “Cimri” pazar 18.00. (0 212 252 74 52)

■ Ak’la Kara Tiyatro’da “Sihirbaz” yarın 20.30, “Fare Kapanı” çarşamba, perşembe 20.30, “Tom, Dick & Harry” cuma, cumartesi 20.30, pazar 15.00, “Pizza Ülkesi” cumartesi, pazar 12.00. (0 216 541 43 59)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Gizler Çarşısı” yarın ve 1-5 Şubat tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Rab Şeytana Dedi ki” 7-12 Şubat tarihleri arasında, cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Kafes Arkasında” yarın ve 1-11 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 12 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Genç Osman” 3 Şubat’ta saat 20.00’de, 5 Şubat’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 7, 10 Şubat’ta saat 20.00’de, 12 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Barış” yarın ve 1-4 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu” 5, 12 Şubat tarihlerinde saat 11.00’de, “Kantocu” 7-11 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Figaro” yarın ve 1-11 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 5 ve 12 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” yarın ve 1-4 Şubat tarihleri arasında saat 18.30’da, “Hüzzam” 7-11 Şubat tarihleri arasında saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Üç Yönetmen Üç Oyun” yarın ve 3, 7, 10, Şubat’ta saat 20.00’de, 5, 12 Şubat’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Sırça Kümes” yarın ve 1-5 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Elma Hırsızları” 7-12 Şubat tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

■ Mavi Sahne’de, “Oyunun Oyunu” 8, 9, 10, 11, 15, 16, 17, 18, 29 Şubat’ta saat 20.00’de, 12 ve 19 Şubat’ta saat 17.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 1, 4, 22, 25 Şubat tarihlerinde saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 24 Şubat’ta saat 20.00’de, 26 Şubat’ta saat 17.00’de, “Cin Fikir/Her şey doğaçlama çocuk oyunu” 4, 11, 18, 25 Şubat tarihlerinde saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)

ADANA

■ Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Üstün Dökmen’in yazdığı ve Ali Hürol’un yönettiği ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı oyunu yarın seyirciyle buluşturacak. (0322 458 93 47)

SAMSUN

■ Samsun Devlet Tiyatrosu’nda Yarın ve 1 Şubat Çarşamba akşamı, Ankara Devlet Tiyatrosu’nca hazırlanan “Soğuk Bir Berlin Gecesi” isimli Oyun sahnelenecek. Barış Eren’in yazdığı ve sahneye koyduğu oyunda, Avrupa’nın ortasında uygar bir kente, uygar insanlar arasında dili, kültürü farklı olduğu için yabancı konumuna düşürülen ve ötekileştirilen Tarık’ın Avrupa insanını sorgulaması anlatılıyor.

■ Samsun Düşevi Oyuncuları, 1 Şubat Çarşamba günü 20.00’de Gazi Sahnesi’nde, “Süreyya” isimli oyunu tekrar sahnelenecek. Can Kibiroğlu’nun yazdığı, Cem Kaynar’ın sahneye koyduğu oyunda, hayatının sonuna gelmiş bir kadının yarım bıraktığı birçok şeyi ölmeden önce tamamlama çabası anlatılıyor.

Opera-Bale

İSTANBUL

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda cumartesi günü saat 16.00’da “Don Kişot” adlı bale gösterisi sahnelenecek. Pazar günü saat 11.00’de ise “Bremen Mızıkacıları” adlı çocuk müzikali seslendirilecek. (0216 346 15 31)

ANKARA

■ Operet Sahnesi’nde, “Özsoy Quartet/konser” yarın saat 20.00’de, “Bir Tenor Aranıyor/müzikal komedi” 5 Şubat’ta saat 16.00’da, “Şarkılarla Yaşamak/müzikli oyun” 7 Şubat’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Sihirli Dünya/çocuk müzikali” 5 Şubat’ta saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

Gösteri-Söyleşi

İSTANBUL

■ İstanbul Modern Sinema’da “George Lucas ve SİYAD’ın seçtiği beş film” başlıklı seçki, perşembe ve pazar günleri gösterilecek. (0212 334 73 41)

ANKARA

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Prof. Dr. Alpaslan Işıklı’nın vereceği, “Neoliberalizm ve 3. Dünya Savaşı?” başlıklı söyleşi, 4 Şubat’ta saat 14.30’da. (0 312 442 30 50)

 

2012 yılında Sanatseverleri yılın ilk haftasında oldukça yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor.

ve nerede olursanız olun sanatla olun…

İSTANBUL

■ Sait Günel Sanatta 30. yıl sergisi 2- 20 Ocak tarihleri arasında Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Orhan Benli ’nin sergisi 5 – 25 Ocak tarihleri arasında Doku Sanat Galerisi’nde.

■ Tan Oral’ın “Kıkırdak” isimli sergisi 5 – 30 Ocak tarihleri arasında Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Ertuğrul Ateş’in sergisi 5 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Tunca Subaşı’nın “Kalıntı” isimli sergisi 5 Ocak – 25 Şubat tarihleri arasında PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

■ Hüseyin Ertunç’un sergisi 6 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında Tem Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Ezgi Demirel, İpek İnal, Yeşim Şahin’in “Kaotik İzler” isimli sergisi 6-28 Ocak tarihleri arasında MERKUR’de. (0212 225 37 37)

■ Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

■ Ziya Tacir’in “Bomonti” isimli sergisi 2 Ocak’ kadar MERKUR’de. (0 212 225 37 37)

■ Yunus Emre Dokumacı’nın “Dokunuşlar” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi’nde. (0 212 498 41 46)

■ Diana Page ve Joicy Koothur’un “Between Colour and Line” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar Sainte Pulchérie Lisesi’nde. (0 212 244 25 36)

■ Lale Temelkuran’ın sergisi 3 Ocak’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 3851)

■ Bahri Genç’in “Yüzlerden Gizler” başlıklı sergisi 4 Ocak’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15-20-21)

■ Emre Çalış ’ın sergisi 5 Ocak’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)

■ Aylin Zaptçıoğlu’nun Resim Sergisi 5 Ocak’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

■ Heykeltıraş Ömer Elderov, Ressam Abidin Elderoğlu ile Fotoğrafçı Ozan Sağdıç’ın eserlerinden oluşan “3 Kuşak / 3 Bakış” sergisi 5 Ocak’a kadar Mimar Sinan Salonu’nda.

■ Nadia Arditti ve Mahmut Karatoprak’ın sergisi 6 Ocak’a kadar dem-art Sanat Galerisi’nde. (0212 287 7867)

■ Çiğdem Yurtseven, M. Güçlü Polat, Serbay Doru ve Serhat Özdemir’in “Cam Heykeller” sergisi 6 Ocak’a kadar Artisan Sanat Galerisi’nde. (0212 247 90 81)

■ Neren Alpar’ın “Düş Zamanı” isimli resim sergisi 6 Ocak’a kadar GALATEAART’da. (0212 2453320)

■ Halil Akdeniz, Muzaffer Akyol, Adem Genç’in “Başka Dünyalar” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Tunca Sanat’ta. (0212 282 01 70)

■ Leyla Gediz’in sergisi 7 Ocak’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

■ Mustafa Duymaz’ın “Panokent” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri/Miz’de. (0 212 241 76 66)

■ Nesli Türk’ün “Bedenin Hafızası” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Raziye Kubat’ın “Kimlerdensiniz?” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri Kent’te. (0 212 225 67 15)

■ Bahram Hajou’nun “Diyalog” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)

■ Yusuf Şengür’ün “Geçmiş Zaman Kahramanları” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

■ Sibel Tetik’in “Işığım” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Art Gallery Niş İstanbul’da. (0212 232 88 48)

■ Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

■ H. Avni Öztopçu’nun sergisi 8 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda.

■ Özlem Paker ve Elçin Acun’un sergileri 9 Ocak’a kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

■ Güneş Karabuda’nın “Yaşar Kemal: Renk, Işık, Koku, Doku sergisi” 9 Ocak’a kadar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, SHE Oditoryumu Fuayesi’nde.

■ Abraham David Christian’ın sergisi 11 Ocak’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 227 68 52)

■ Ece Yıldırım’ın fotoğraf sergisi 12 Ocak’a kadar Taksim Sanat Galerisi’nde.

■ Haşim Nur Gürel’in sergisi 14 Ocak’a kadar Hobi Sanat Galerisi’nde. (0212 225 23 37)

■ Tayfun Erdoğmuş’un sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

■ Ahmet Umur Deniz’in sergisi 14 Ocak’a kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 -54)

■ Erdem Küçükköroğlu’nun “Denge” isimli sergisi 14 Ocak’a kadar The Empire Project’de. (0212 292 59 68)

■ Çocukların Objektifinden ‘Dışlanmanın Roman Halleri’ sergisi 14 Ocak’a kadar Tütün Deposu’nda.

■ Stratis Vogiatzis’in “İç Dünya – Sakız Adası” isimli fotoğraf sergisi 14 Ocak’a kadar Tütün Deposu’nda. (0212 292 39 56)

■ küçük şeylerisimli sergi 14 Ocak’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 251 00 60)

■ Y. Bahadır Yıldız’ın “psişik savunma stratejileri” isimli sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

■ Çağdaş Erçelik’in “Dersaadet” adlı kişisel sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Eksen’de. (0212 2190850)

■ Aralarında Abidin Dino, Abidin Elderoğlu, Adnan Turani, Cihat Burak, Enis Aktaş, Fahri Sümer’in de bulunduğu 12 usta sanatçı’nın sergisi 14 Ocak’a kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Y. Bahar Yıldız’ın “Psişik Savunma Stratejileri” başlıklı sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

■ 9 ülkeden 13 sanatçının “Sınırsız” başlıklı sergisi 15 Ocak’a kadar rh+ art gallery’de. (0212 224 74 31)

■ Gülgün Başarır’ın “Arayüz” başlıklı sergisi 15 Ocak’a kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

■ İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

■ Dilara Akay’ın “Arklar 2011” sergisi 15 Ocak’a kadar Galeri G – Art’ta. (0212 296 08 76)

■ Gülgün Başarır ’ın “Dağ ve Yansıyan Gölge” isimli sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

■ ‘Dikkat! Kadın’ isimli karma sergi 15 Ocak’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Yeni Yıl Karma Sergisi 21 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Ayşen Urfalıoğlu, Florencia Almirón ve Ragıp Basmazölmez’in “Vurgu ve Sessiz Kalış” adlı sergisi 22 Ocak’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

■ Design Museo Helsinki ve Finlandiya Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile düzenlenen “Modern Fin Tasarımının Tarihine Bir Bakış” adlı sergi, 28 Ocak’a kadar Milli Reasürans Sanat Galeresi’nde. (0212 231 47 30)

■ Füruzan Şimşek’in “onüçbinyüzkırk” isimli sergisi 21 Ocak’a kadar Pg art Galeri’de. (0212 252 80 00)

■ Yaprak Berkkan’ın sergisi 21 Ocak’a kadar Artium Art Gallery’de. (0212 227 75 93-94)

■ Yeni Yıl Karma Sergisi 21 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Çağrı Saray’ın “4/12: Bir Ev’in Topografyası” isimli sergisi 21 Ocak’a kadar DAİRE’de. (0212 252 52 59)

■ Foto Galatasaray isimli sergi 22 Ocak’a kadar SALT Galata’da. (0212.334 22 00)

■ Leonardo Da Vinci ’nin “Kadınlar ve Manzaralar” isimli reprodüksiyon sergisi 22 Ocak’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde. (212 219 16 97)

■ Olcay Kuş’un “Sıradan Bir Gün” isimli sergisi 23 Ocak’a kadar art ON the Gallery’de. (0 2122591543)

■ Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

■ Sevginin Resimleriisimli karma sergi 28 Ocak’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Volkan Aslan’ın “VOLKAN” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

■ Fevzi Karakoç’un “Köprü II Sergisi” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar Çırağan Palaca Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Argun Okumuşoğlu’nun “Frottage II” adlı sergisi 31 Ocak’a kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Selahattin Yıldırım’ın “şimdi mümkün” isimli sergisi 5 Şubat’a kadar arte istanbul’da. (0 212 292 8045)

■ Ahmet Sel’in “Oryantal İllüzyonlar” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Pi Artworks Galatasaray’da. (0212 2454087)

■ Elvan Alpay’ın “Kirpi” adlı sergisi 25 Şubat’a kadar Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Salvador Dali’nin “İlahi Komedya”, “Gala ile Akşam Yemeği”, “Sürrealizm İzleri” adlı üç ayrı başlıktaki eserlerinden oluşan sergi 26 Şubat’a kadar MSGSÜ Tophane-i Âmire’de.

■ Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

ANKARA

■ Gökçen Meryem Kılınç – resim – 6 Ocak’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Canan Berber&Rıfat Koçak – resim, heykel – 7 Ocak’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ Güven Zeyrek – resim – 9 Ocak’a dek – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 266 44 72)

■ İnsan Hakları/Kadın Hakları – karikatür – 10 Ocak’a dek – Türkiye Barolar Birliği Avukat Özdemir Özok Kültür ve Kongre Merkezi’nde. (0 312 292 59 00)

■ Tamer Bilgiç – resim – 11 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Küçük Şeyler 10 – resim, seramik – 11 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Yalçın Gökçebağ – resim – 12 Ocak’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

■ Nazif Topçuoğlu – fotoğraf – 14 Ocak’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

■ Erol Büyükyazıcı – fotoğraf – 14 Ocak’a dek – Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde. (0 312 468 21 05)

■ OÇÖLVE – resim – 16 Ocak’a dek – Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Erkan Geniş – resim – 26 Ocak’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Güldeste VIII – resim – 4 Şubat’a dek – Helikon Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 78 01)

İZMİR

■ Heykeltraş Emine Özgür’ün “Duvarlar” adlı heykel sergisi, 5 Ocak’a kadar Turgut Pura Vakfı’nda izlenimde kalacak.

■ Hüseyin Parıltan’ın resim sergisi yarın Türk Amerikan Derneği’nde açılacak.

■ Muazzem Maro’nun seramik ve heykellerinden oluşan sergisi Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 10 Ocak’a dek izlenimde.

Opera-Bale 

İSTANBUL

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda yarın saat 20.00’de “Genç Werther’in Acıları” adlı bale gösterisi sahnelenecek. Perşembe ve cuma günleri saat 20.00’de, cumartesi günü ise saat 16.00’da “Sevil Berberi” adlı opera seslendirilecek. Pazar günü saat 11.00’de ise “Bremen Mızıkacıları” adlı çocuk müzikali seslendirilecek.

(0216 346 15 31)

ANKARA

■ Opera Sahnesi’nde, “Ali Baba ve 40 Haramiler/opera” 4, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 14 Ocak’ta saat 15.00’te, “Uyuyan Güzel/bale” 5, 19, 21 Ocak’ta saat 20.00’de, “Yeni Yıl Konseri” 7 Ocak’ta saat 20.00’de, “Çakırcalı Efe/dans tiyatrosu” 9 Ocak’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 11, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, “Harem/bale” 12, 26 Ocak’ta saat 20.00’de, “Gecenin Rengi/modern dans” 16, 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Operet Sahnesi’nde, “Bir Tenor Aranıyor/müzikal komedi” 3, 24 Ocak’ta saat 20.00’de, “Seslerle Anadolu/müzikli gösteri” 8, 22 Ocak’ta saat 16.00’da, “Şarkılarla Yaşamak/müzikli oyun” 10 Ocak’ta saat 20.00’de, “Başkent Oda Orkestrası/konser” 15 Ocak’ta saat 20.00’de, “Lied Akşamı/konser” 17 Ocak’ta saat 20.00’de, “Özsoy Quartet/konser” 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

 

Tiyatro 

İSTANBUL

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Karanlık İşler” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Vahşet Tanrısı” salı, çarşamba, perşembe 20.00, cumartesi 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kırmızı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Suçlu Avcısı Sam Smith” salı, çarşamba 11.00. “Profesyonel” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Antigone” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00. pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Bekleme Salonu” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boya Benek” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Tarla Kuşuydu Juliet” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Lüküs Hayat” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cumartesi 20.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Ufak Bir Hata” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe cuma 20.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Surname 2010” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe cuma 20.30, pazar 15.00. (0 212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Tersine Dünya” perşembe 20.30, “Hangisi Babası” cuma, cumartesi 20.30. Çocuk oyunu “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00. “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “Külhanbeyli Müzikali” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı 20.30, “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)

■ Tiyatro Pera’da “Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar)” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30.

■ Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu’nda. (0 212 252 59 35)

■ Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Kumbaracı50’de “Tek Yaşanır mı?” pazartesi, “444” salı, “Merdivenden İnen Sanatçı” çarşamba, “Sinekler Sevişirken” perşembe, “Ekmek Parası” cuma 20.30, “Başka Sesler Başka Odalar” cuma 23.00 (0 212 243 50 51)

■ Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)

■ Semaver Kumpanya’nın “Nasreddin Hoca” oyunu pazar 13.00’te Çevre Tiyatrosu’nda. (0 212 585 59 35)

■ Tiyatro Kedi’nin “Kibarlık Budalası” oyunu perşembe 20.30’da, “Don Kişot” cuma 20.30, “Kaplan Maplan” cumartesi, pazar 12.00, Tiyatro Kedi’nin yeni sahnesi Tiyatro Kedi Blackout Sahnesi’nde. Tiyatro Kedi Blackout Sahnesi’nde cumartesi 20.30, pazar 16.30 Dilek Türker-Tiyatro Ayna “Kırmızı Halı”, Talimhane Tiyatrosu “Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince” pazartesi 20.30. (0 212 257 79 36)

■ Duru Tiyatro’da “Sondan Sonra” pazar 16.00. (0 216 338 56 36)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Barış” 3-8 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 8 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Kerbela” 3, 6 Ocak’ta saat 20.00’de, 8 Ocak’ta saat 15.00’te.

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Kantocu” 3-7 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Benim Tatlı Meleğim/çocuk oyunu” 6, 8 Ocak’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Figaro” 7 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 4, 8 Ocak’ta saat 11.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Hüzzam” 7 Ocak’a dek saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 3, 6 Ocak’ta saat 20.00’de, 8 Ocak’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Yastık Adam” 7 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Elma Hırsızları” 3-8 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

■ Mavi Sahne’de, “Oyunun Oyunu” 11, 12, 13, 14, 25, 26 ve 27 Ocak’ta saat 20.00’de, 15 Ocak’ta saat 17.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 7, 18, 21 ve 28 Ocak’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 20 Ocak’ta saat 20.00’de, 22 ve 29 Ocak’ta saat 17.00’de, “Cin Fikir/Her şey doğaçlama çocuk oyunu” 7, 8, 14, 15, 21, 22, 28 ve 29 Ocak’ta saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 6, 13, 17, 18, 20, 25 ve 27 Ocak’ta saat 20.00’de, 8, 15, 22 ve 29 Ocak’ta saat 15.30’da, 14, 21 ve 28 Ocak’ta saat 18.30’da, “Giderayak” 7 Ocak’ta saat 18.30’da, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 7, 8, 14, 15, 21, 22, 28 ve 29 Ocak’ta saat 13.00’te, “Gülüm Pekcan Dans Tiyatrosu/İçimde Biri Var” 9 Ocak’ta saat 20.00’de, “Nuri Gökaşan/Adam Adam” 11 Ocak’ta saat 20.00’de, “Antalya Bölge Tiyatrosu/Deliorman” 12 Ocak’ta saat 20.00’de, “Ezgi Sanat Evi/Haybeden” 16 Ocak’ta saat 20.00’de, “Özgür Tiyatro/Hakikat” 19 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 417 76 76)

■ Tiyatro Tempo’da, “Yaşamayı Beklerken/gençlik oyunu” 7 Ocak’ta saat 18.00’de, 20 Ocak’ta saat 20.00’de, “Şarkıyla Sallanan Salıncak/çocuk oyunu” 8 Ocak’ta saat 13.00’te, “Bir Beckett Oynamak/gençlik oyunu” 13 Ocak’ta saat 20.00’de, “Beyaz Kalemin Renkli Dünyası/çocuk oyunu” 15 Ocak’ta saat 13.00’te, “İbiş Adında Bir İbiş/çocuk oyunu” 22 Ocak’ta saat 13.00’te, “Tozlu Kitaplar/çocuk oyunu” 28 Ocak’ta saat 13.00’te, “İyi ki Doğdun Karagöz” 29 Ocak’ta saat 13.00’te. (0 312 232 32 92)

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa’nın çocuklar için sahneleyeceği “Şakacı” adlı oyun 7 Ocak’ta saat 10.30’da. (0 312 442 30 50)

■ Bilkent Tiyatro Salonu’nda, “Kahvehane” 3, 6, 10 ve 13 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

ADANA

■ Adana Devlet Tiyatrosu, yılın ilk haftasında da tiyatroseverlerin karşısında olacak. Daha önce de sahnelenen, Recep Bilginer’in yazdığı, Zafer Kayaokay’ın yönettiği, “Yunus Emre” oyunuyla yarından itibaren her gün 20.00’de, H.Ö Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde sahneleyecek olan ADT sanatçıları, “Sınır” adlı oyunu da yine çarşamba, perşembe, cuma günleri 18.00’de Fuaye Sahne’de tiyatroseverlere sunacak. Harun Özer’in yazdığı ve Ebru Kara’nın yönettiği, “KayıpBolluk Ülkesi” adlı çocuk oyunu ise küçük izleyiciler için çarşamba günü 14.00’te, pazar günü ise 11.00’de yinelenecek. (0322 3523355)

■ Çukurova Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Turgut Özakman’ın yazdığı, “Duvarların Ötesi” adlı oyunu sahnelemeye başladı. Yönetmenliğini Mehmet Avcı’nın yaptığı oyun, 8 Ocak pazar günü 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda yinelenecek. Oyun ocak, şubat ve mart ayları boyunca sahnelenecek. (0322 2345325)

İZMİR

■ İzmir Devlet Tiyatroları, yeni yılın ilk haftasında da perdelerini açık tutacak. Yarından itibaren üç salonda üç oyun izleyicilerle buluşacak. Karşıyaka Oda Tiyatrosu “Kadın ile Memur” oyunuyla izleyicinin karşısına çıkacak. Konak Sahnesi’nde “Bir Garip Orhan Veli” izlenebilecek. Konak Melek Ökte Sahnesi’nde de yarın ve çarşamba günü “Kedigöz Danışman” adlı çocuk oyunu minik izleyiciler için sahnede olacak.

Müzik 

İSTANBUL

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Zift”, yarın saat 22.30’da “Mara”, çarşamba günü saat 22.30’da “Akustikler”, perşembe günü saat 22.30’da “Grizu”, cuma günü saat 22.30’da “Gevende” ve saat 23.59’da “Ebru Üstüntaş”, cumartesi günü saat 23.59’da “Soul Stuff” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde yarın saat 20.00’de “Mariinsky Tiyatrosu Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘Kozyatağı Kültür Merkezi (KKM) Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde yarın saat 20.00’de “Candaş Orkestrası Yeni Yıl Konseri” izlenebilir. (0 216 658 00 15)

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde çarşamba günü Oda Müziği Konserleri kapsamında saat 18.00’de “Viyolonsel ve Piyano ile Fuaye Konseri”, pazar günü saat 16.00’da “Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Orkestrası ve Korosu Yeni Yıl Konseri” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

■ ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “Cüneyt Ergün”, perşembe günü saat 21.30’da “Beyler”, cuma günü saat 21.30’da “Oldies But Gorgeous”, cumartesi günü saat 23.30’da “Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta çarşamba günü saat 21.00’de “Halil Sezai&Yaşar Kurt”, perşembe günü saat 21.00’de “Öztürk”, cuma günü saat 22.00’de “Gökhan Türkmen”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yeni Türkü” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de Pelin Halkacı Akın ve İris Şentürker’in klasik müzik sevenler için hazırladığı “Fransız Rüzgârı”, cuma günü saat 21.30’da ünlü perküsyoncu Mısırlı Ahmet’in usta müzisyenlerle aynı sahneyi paylaştığı “Hindistanbul”, cumartesi günü saat 20.00’de Erdem Helvacıoğlu ve İsveçli Per Boysen’in “Sub City 2064” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Emre Can&Şevki Karayel” konseri izlenebilir. (0 212 498 41 41)

■ ‘Santa Maria Draperis Kilisesi’nde perşembe günü saat 20.00’de Cervantes Enstitüsü’nün yeni yılı karşılamak için gerçekleştirdiği ikinci konser “Denizin Örtüsünde” izlenebilir. (0 212 292 65 36)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

■ ‘Babylon’da cuma günü saat 22.30’da, cumartesi günü saat 23.30’da ve pazar günü saat 20.30’da “Oi Va Voi” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

ANKARA

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) şef Gilbert Varga yönetiminde vereceği, Maria Kliegel’in (viyolonsel) solist olarak yer alacağı konser 5, 6 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

■ Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın vereceği, Gülsin Onay’ın (piyano) solist olarak yer alacağı, “Klasiğin Dev Sonatları/UNİCEF Türkiye Milli Komitesi, Van depreminde zarar gören çocuklar yararına konser”, 9 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

■ Jolly Joker Ankara’da, Halil Sezai konseri, 6 Ocak’ta saat 22.00’de, MFÖ konseri 7 Ocak’ta saat 22.00’de, Hüsnü Şenlendirici konseri 12 Ocak’ta saat 21.00’de, Yeni Türkü ve Cem Adrian konseri 13 Ocak’ta saat 22.00’de, Duman konseri 14 Ocak’ta saat 22.00’de, Fettah Can konseri 20 Ocak’ta saat 22.00’de, Nev konseri 21 Ocak’ta saat 22.00’de, Model konseri 27 Ocak’ta saat 22.00’de, Mor ve Ötesi konseri 28 Ocak’ta saat 22.00’de, Yaşar konseri 4 Şubat’ta saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

İZMİR

■ Adana Musiki Derneği’nin geleneksel, “Türk Sanat Müziği Konseri” yarın 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşecek, Şükrü Birbaş ve Ali İntizam’ın yöneteceği konserde, Türk bestecilerinin 30 kadar eseri koro ve solistler tarafından seslendirilecek. (0322 4579625)

Kynk :  http://www.cumhuriyet.com

‘Babylon’da bugün saat 21.30’da ‘Milow’, çarşamba günü saat 21.30’da ‘Soaked- Albüm Lansmanı’ ,perşembe günü saat 21.30’da ‘Shantel DJ Set’, cuma günü saat 21.30’da ‘BaBa ZuLa’ ve saat 23.30’da ‘Naim Dilmener ile Eski 45’likler’, cumartesi günü saat 22.00’de ‘Dinamo 103.8 Early New Year’s Party’ konseri izlenebilir.

Sergi

İstanbul

■ Elvan Alpay’ın “Kirpi” adlı sergisi 20 Aralık 2011-25 Şubat 2012 tarihleri arasında Galeri Nev’de. (0212 252 15 25)

■ Volkan Aslan’ın “VOLKAN” adlı sergisi 20 Aralık 2011-31 Ocak 2012 tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

■ Okan Bayülgen’in Objektifinden Sokak Oyunları Fotoğraf Sergisi 20 Aralık – 22 Aralık’ta İstinye Park’ta, 23 Aralık – 25 Aralık’ta Kanyon’da, 26 Aralık – 29 Aralık’ta Carousel’de. (0212 351 91 81)

■ Argun Okumuşoğlu’nun “Frottage II” adlı sergisi 20 Aralık 2011-31 Ocak 2012 tarihleri arasında 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Füruzan Şimşek’in “onüçbinyüzkırk” isimli sergisi 20 Aralık – 21 Ocak tarihleri arasında kadar Pg art Galeri’de. (0212 252 80 00)

■ Fevzi Karakoç’un “Köprü II Sergisi” adlı sergisi 21 Aralık 2011-31 Ocak 2012 tarihleri arasında Çırağan Palaca Kempinski Sanat Galerisi’nde.

■ Yeni Yıl Karma Sergisi 21 Aralık 2011-21 Ocak 2012 tarihleri arasında Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Mahmut Celayir – Mehmet Kısmet’in “Pastoral Diyaloglar” adlı sergisi 22 Aralık 2011-31 Ocak 2012 tarihleri arasında C.A.M Galeri’de. (0212 245 7975)

■ Turgut Mutlugöz’ün sergisi 22 Aralık’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

■ Ozan Türkkan’ın “Fraktal Boyutlar” sergisi 22 Aralık’a kadar IAP Galeri’de. (0212 221 41 42)

■ Ahmet Akgün ve M. Emin Kayserili’nin sergisi 23 Aralık’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Exlibris Bosco Stregato – Büyülü Ormanisimli Exlibris Özgün Baskı Sergisi 23 Aralık’a kadar Soroptimistlerin Balat Kültür Evi’nde.

■ Evren Tekinoktay’ın “Mor Kafa” başlıklı sergisi 24 Aralık’a kadar GALERİST Akaretler’de. (0212 244 8230)

■ Çınar Eslek’in sergisi 25 Aralık’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (0212 2454087)

■ İbrahim Çiftçioğlu’nun sergisi 26 Aralık’a kadar Leonardo Sanat Galerisi’nde. (0212 280 83 94)

■ Axel Hütte’nin “Emerald Woods” sergisi 27 Aralık’a kadar Dirimart’ta. (0 212 2913434)

■ Seçkin Pirim’in heykel sergisi 27 Aralık’a kadar Borusan Müzik Evi’nde. (0 216 310 54 04)

■ Ana Tzarev’in sergisi 28 Aralık’a kadar santralistanbul’da. (0 212 311 78 78)

■ Michael Kenna’nın “Magnum Silentium” sergisi 30 Aralık’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 244 89 00)

■ Şerif Kino’nun “Don Kişot Teşvikiye’de” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

■ Şeyma Oktuğ’un sergisi 30 Aralık’a kadar Troy Sanat’ta. (0212 327 99 99)

■ Defne Küçük ve Turgay Karadağ’ın sergisi 30 Aralık’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

■ Aynur Ocak’ın Camaltı Resim Sergisi 30 Aralık’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Sadık Kınıkoğlu’nun sergisi 30 Aralık’a kadar Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Cumhuriyet Müzesi Sanat Galerisi’nde. (0212 518 16 00)

■ Nil Yalter’in “20.yy / 21.yy” başlıklı kişisel sergisi 30 Aralık’a kadar Galerist Tepebaşı’nda. (0212 252 18 96)

■ İbrahim Ethem Temo’nun “Uzak Yüzler” başlıklı fotoğraf sergisi 30 Aralık’a kadar Avusturya Kültür Ofisi’nde.

■ İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

■ Lalehan Günev’in Türk bezeme sanatları motifleriyle kuru yaprakları renklendirdiği sergisi 31 Aralık’a kadar Veni Vidi Göz Sağlığı Merkezi’nde. (0216 444 00 01)

■ Ceren Oykut’un “Mayom İçimde” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)

■ Gazi Sansoy’un “Yüzsüzler” isimli resim sergisi 31 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)

■ Çiğdem Yapanar’ın “EXODO” isimli heykel sergisi 31 Aralık’a kadar Nişantaşı Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 01 50)

■ Osman Kehri’nin suluboya resim sergisi 31 Aralık’a kadar Tolga Eti Galeri’de. (0216 368 26 79)

■ Süreyya Uygun’un sergisi 31 Aralık’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 3389837)

■ Adnan Varınca, Ömer Kaleşi, Alecos Fassianos, Abdulkadir Öztürk, Gökşin Sipahioğlu’nun sergisi 31 Aralık’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Ayşegül Yeşilnil’in sergisi 31 Aralık’a kadar Tuzla Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0216 446 19 35)

■ Alper Bıçaklıoğlu’nun “Ademler ve Havvalar” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Füsun İnan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

■ Emre Tandırlı’nın “Sürpriztepe” isimli sergi 31 Aralık’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 6060)

■ Johan Tahon’un “Beyaz Tohumlayıcılar” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

■ Mehmet Ayanoğlu’nun “GRID” başlıklı sergisi 31 Aralık’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

■ Akgün Akova’nın “Yolda Sevince Rastladım” adlı sergisi 31 Aralık’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde.

■ Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

■ Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın SEVİNÇ’li Kapakları” 31 Aralık’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 512 15 00)

■ Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 31 Aralık’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

■ Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

■ Ziya Tacir’in “Bomonti” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar MERKUR’de. (0 212 225 37 37)

■ Yunus Emre Dokumacı’nın “Dokunuşlar” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi’nde. (0 212 498 41 46)

■ Diana Page ve Joicy Koothur’un “Between Colour and Line” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar Sainte Pulchérie Lisesi’nde. (0 212 244 25 36)

■ Lale Temelkuran’ın sergisi 3 Ocak’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 3851)

■ Bahri Genç’in “Yüzlerden Gizler” başlıklı sergisi 4 Ocak’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15-20-21)

■ Emre Çalış ’ın sergisi 5 Ocak’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)

■ Aylin Zaptçıoğlu’nun resim sergisi 5 Ocak’a kadar Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

■ Nadia Arditti ve Mahmut Karatoprak’ın sergisi 6 Ocak’a kadar dem-art Sanat Galerisi’nde. (0212 287 7867)

■ Neren Alpar’ın “Düş Zamanı” isimli resim sergisi 6 Ocak’a kadar GALATEAART’da. (0212 2453320)

■ Halil Akdeniz, Muzaffer Akyol, Adem Genç’in “Başka Dünyalar” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Tunca Sanat’ta. (0212 282 01 70)

■ Leyla Gediz’in sergisi 7 Ocak’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

■ Mustafa Duymaz’ın “Panokent” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri/Miz’de. (0 212 241 76 66)

■ Dilara Akay’ın “Arklar 2011” sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri G – Art’ta. (0212 296 08 76)

■ Nesli Türk’ün “Bedenin Hafızası” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Raziye Kubat’ın “Kimlerdensiniz?” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri Kent’te. (0 212 225 67 15)

■ Bahram Hajou’nun “Diyalog” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)

■ Yusuf Şengür’ün “Geçmiş Zaman Kahramanları” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

■ Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

■ H. Avni Öztopçu’nun sergisi 8 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda.

■ Özlem Paker ve Elçin Acun’un sergileri 9 Ocak’a kadar Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

■ Abraham David Christian’ın sergisi 11 Ocak’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 227 68 52)

■ Rabia Çalışkan “Anlık İzdüşümler” resim sergisi 13 Ocak’a 2012’ye dek Galeri Binyıl’da. (0 212 240 34 45)

■ Tayfun Erdoğmuş’un sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

■ Ahmet Umur Deniz’in sergisi 14 Ocak’a kadar Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 -54)

■ Çocukların Objektifinden “Dışlanmanın Roman Halleri” sergisi 14 Ocak’a kadar Tütün Deposu’nda.

■ küçük şeyler isimli sergi 14 Ocak’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 251 00 60)

■ Y. Bahadır Yıldız’ın “Psişik Savunma Stratejileri” isimli sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

■ İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

■ “Dikkat! Kadın” isimli karma sergi 15 Ocak’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Ayşen Urfalıoğlu, Florencia Almirón ve Ragıp Basmazölmez’in “Vurgu ve Sessiz Kalış” adlı sergisi 22 Ocak’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

■ Design Museo Helsinki ve Finlandiya Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile düzenlenen “Modern Fin Tasarımının Tarihine Bir Bakış” adlı sergi, 28 Ocak’a kadar Milli Reasürans Sanat Galeresi’nde. (0212 231 47 30)

■ Foto Galatasaray isimli sergi 22 Ocak’a kadar SALT Galata’da. (0212.334 22 00)

■ Leonardo Da Vinci ’nin “Kadınlar ve Manzaralar” isimli reprodüksiyon sergisi 22 Ocak’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde. (212 219 16 97)

■ Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

■ Sevginin Resimleri isimli karma sergi 28 Ocak’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Ahmet Sel’in “Oryantal İllüzyonlar” adlı sergisi 12 Şubat’a kadar Pi Artworks Galatasaray’da. (0212 2454087)

■ Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

Ankara

■ Basın Şehitleri Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir Anısına/Van-İnsan Manzaraları – fotoğraf – 22 Aralık’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Aykut Öz – heykel – 23 Aralık’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ İbrahim Demirel Resim Koleksiyonu 3 – resim – 23 Aralık’a dek – Galeri Sanatyapım’da. (0 312 222 19 06)

■ Tansel Çeber – heykel – 27 Aralık’a dek – Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Sezai Kara/Kadın ve Çiçeklere Güzelleme – resim – 28 Aralık’a dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Cemal Güvenç – retrospektif – 30 Aralık’a dek – Gazi Üniversitesi Resim Heykel Müzesi’nde. (0 312 202 20 21)

■ Yaşar Cengiz Çınar – keçe – 30 Aralık’a dek – Vakıf Eserleri Müzesi’nde. (0 312 309 89 10)

■ Kıyasi Aybak – resim – 31 Aralık’a dek – Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)

■ Handan Canan Savacı – resim – 31 Aralık’a dek – Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)

■ Hüseyin Yıldırım – resim – 2 Ocak’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Fevzi Karakoç – resim – 2 Ocak’a dek – Arete Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Gökçen Meryem Kılınç – resim – 6 Ocak’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Canan Berber&Rıfat Koçak – resim, heykel – 7 Ocak’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ Güven Zeyrek – resim – 9 Ocak’a dek – Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi’nde. (0 312 266 44 72)

■ İnsan Hakları/Kadın Hakları – karikatür – 10 Ocak’a dek – Türkiye Barolar Birliği Avukat Özdemir Özok Kültür ve Kongre Merkezi’nde. (0 312 292 59 00)

■ Tamer Bilgiç – resim – 11 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Küçük Şeyler 10 – resim, seramik – 11 Ocak’a dek – Galeri Soyut’ta. (0 312 438 86 70)

■ Yalçın Gökçebağ – resim – 12 Ocak’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

■ Nazif Topçuoğlu – fotoğraf – 14 Ocak’a dek – Galeri Nev’de. (0 312 437 93 90)

Adana

■ “Adana Tek Yürek” sloganıyla yola çıkan sanat çevrelerinin girişimiyle düzenlenen, “Şehrin Kalpleri” adlı açıkhava sergisinin tanıtımı yarın 10.00-12.00 saatleri arasında Hotel Bosnalı’da yapılacak. Büyükşehir belediyesinin öncülüğünde gerçekleşecek etkinliğe çok sayıda sanatçı ve tasarımcı destek veriyor. (0322 4572507)

■ Ressam Erdal Ateş’in, yağlıboya resim çalışmalarının yer aldığı, “Karşı Duvarlar” adlı sergisi AltanKitabevi Sanat Galerisi’nde sürüyor. Ateş’in sergisi 31 Aralık tarihine dek izlenime açık olacak. (0322 4593458)

Antakya

■ Gazeteci Ramazan Şanıvar’ın, “Hatay Tadında 6 Yılda 66 Kare Fotoğraf” adlı sergisi 23 Aralık Cuma günü Eski Antakya Belediyesi binasında açılacak. Sergi, hafta boyu izlenime açık tutulacak. (0535 3757711)

Mersin

■ Meral Belice’nin, “Yağlı Boya Resim Sergisi’ sürüyor. MTSO Sanat Gelerisi’ndeki sergi hafta boyu izlenebilecek. (0324 2389500)

İzmir

■ Nedim Sönmez’in ebru sergisi, 26 Aralık’a dek Norm Sanat Galerisi’nde.

■ Kainat Barkan Pajonk’un resim sergisi Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde izlenimde.

■ A. Kadir Ekinci’nin doğum yeri olan Kars’ta çektiği fotoğrafların yer alacağı “Uzak Işık” adlı sergi, 2 Ocak’a dek İzmir Sanat merkezinde izlenimde.

■ Art Shop Sanat Galerisi, 81 sanatçının eserlerinden oluşan “Küçük Şeyler” adlı karma resim sergisini 16 Ocak’a dek ağırlıyor.

■ Eren Eyüboğlu Res

im Sergisi 31 Aralık’a dek Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.

■ Urla Belediyesi Meclis Üyesi Diş Hekimi Ali Yıldıray Varol ilk kişisel fotoğraf sergisini Urla Belediyesi Fotoğraf Sanat Evi’nde açtı. Sergi 30 Aralık’a dek görülebilecek.

■ Mehmet Ünsalan’ın suluboya resim sergisi “Yansımalar”, 25 Aralık’a dek Forum Aydın’da.

■ İFOD Karma Sergi “Denizden Esintiler”, Ayten Sarıkaya Şavkın “Ebru Sergisi” ve Su Grubu “ Küçük İşler” sergisi, 7 Ocak’a dek Aphrodisias Sanat Merkezi’nde izlenimde.

Tiyatro

İstanbul

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Ölüleri Gömün”, Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Opera Komik”, Beyoğlu Küçük Sahne’de “Kırmızı” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Kartal Bülent Ecevit Sahnesi’nde “At” salı, çarşamba 20.00, Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Yanık” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Zeytinburnu Sahnesi’nde “At” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Anta’nın Aşkı ya da Antigone New York’ta” çarşamba, cuma, cumartesi 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Birdy” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Kadın Hayattır Memattır Kadın” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “İntiharın Genel Provası”, Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “İstanbul Hatırası”çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. (0 212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Hangisi Babası” cuma, cumartesi 20.30, “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi 11.00, “Hoşu’nun Utancı” pazar 11.00, “Aklı Havada” pazar 15.30, Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Şişman Domuz” salı 20.30, “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30 (0 212 661 38 94)

■ Ortaoyuncular’da Nöbetçi Tiyatro “Aynasızlara Karşı Aynalı Şarkı” cumartesi 20.00, pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

■ Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun “Beni Unutma” oyunu cumartesi 20.30. (0 212 240 43 44)

■ Oyun Atölyesi’nde “Don Juan’ın Gecesi” perşembe, cuma 20.30, pazar 16.00 Tiyatroadam “Generaller, Savaş ve Barbekü” bugün 20.30 (0 216 345 39 39)

■ Tiyatro Pera’da Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar) cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30.

■ Kumbaracı50’de “O.B.E.B” bugün 20.30, “444” yarın 20.30, “Cam Adımlar” çarşamba 20.30, “Labirentler” perşembe 20.30, “Ekmek Parası” cuma 20.30, “Kebap” cumartesi 20.30, “Çok soğuk” pazar 13.00. (0 212 243 50 51)

■ Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)

Ankara

■ Akün Sahnesi’nde, “Camdan Kalp/çocuk oyunu” 25 Aralık’a dek saat 11.00’de, “Gizler Çarşısı” 20-24 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Fosforlu Cevriye” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sönmüş Yıldızlar” 24 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 25 Aralık’ta saat 11.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Genç Osman” 20, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 25 Aralık’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 27 ve 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Genç Osman” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de, “Kerbela” 20, 21, 22, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 24 Aralık’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Benim Tatlı Meleğim” 23 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 21, 25 Aralık’ta saat 11.00’de, “George Dandin” 20-24 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Figaro” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 24 Aralık’a dek saat 18.30’da, “Hüzzam” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 20, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 25 Aralık’ta saat 15.00’te, “İşte Baş, İşte Gövde, İşte Kanatlar” 27, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Orkestra” 24 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Yastık Adam” 27, 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Elma Hırsızları” 20-25 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Tek Kişilik Şehir” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

■ Mavi Sahne’de, “Oyunun Oyunu” 27, 28, 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Tuluatmasyon/Her şey Komik Gösteri” 21, 24 Aralık’ta saat 20.00’de, “Hiç/Neyzen Tevfik” 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 25 Aralık’ta saat 17.00’de, “Cinfikir/çocuk oyunu” 24, 25 Aralık’ta saat 12.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 24 Aralık’ta saat 18.30’da, 25 Aralık’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 30 Aralık’ta saat 20.00’de, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 24 ve 25 Aralık’ta saat 13.00’te. (0 312 417 76 76)

Adana

■ Adana Devlet Tiyatrosu, daha önce iki kez sahnelediği, Turgut Özakman’ın, “Bir Şehnaz Oyun” adlı oyununu bu hafta da sahneleyecek. Oyunu yarından itibaren her gün 20.00’de, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de yineleyecek olan ADT oyuncuları, Emmanuelle Marie’nin yazdığı, Savaş Özdemir’in yönettiği, Sevinç Gediktaş, Nimet İyigün ikilisinin rol üstlendiği, “Beyaz” adlı oyunu da çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de tiyatroseverlere sunacak. Harun Özer’in yazdığı ve Ebru Kara’nın yönettiği, “Kayıp Bolluk Ülkesi” adlı çocuk oyunu ise küçük izleyiciler için çarşamba günü 14.00’te, pazar günü ise 11.00’de yinelenecek. (0322 3523355)

Müzik

İstanbul

■ ‘Babylon’da bugün saat 21.30’da “Milow”, çarşamba günü saat 21.30’da “Soaked ‘Albüm Lansmanı’”, perşembe günü saat 21.30’da “Shantel DJ Set”, cuma günü saat 21.30’da “BaBa ZuLa” ve saat 23.30’da “Naim Dilmener ile Eski 45’likler”, cumartesi günü saat 22.00’de “Dinamo 103.8 Early New Year’s Party” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün saat 20.00’de “Estrella Morente”, çarşamba günü saat 20.00’de “Nevcivan Özel Project”, cuma günü saat 20.00’de “Viyana’dan Esintiler ‘Wien Quartet&Serap Göğüş’”, pazar günü saat 20.00’de “Kültür Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu: Halvetî Ayîni, Devran-ı Şerîfi” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta bugün saat 21.00’de “İskender Paydaş “Zamansız Şarkılar” albüm lansman konseri”, yarın saat 21.00’de “Serkan Çağrı & Hüseyin Karadayı”, çarşamba günü saat 21.00’de “Cem Adrian”, perşembe günü saat 21.00’de ve cuma günü saat 22.00’de “Halil Sezai”, cumartesi günü saat 22.00’de “Yüksek Sadakat” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Ayşegül İnci Project”, yarın saat 22.30’da “Bulutsuzluk Özlemi”, çarşamba günü saat 22.30’da “Erdem Yener”, perşembe günü saat 22.30’da “Metropolis”, cuma günü saat 22.30’da “Suzan Kardeş & Bekriya Band” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ ‘Enka Oditoryum’da yarın saat 20.30’da “Zuhal Olcay” konseri izlenebilir. (0 212 276 22 14)

■ ‘Akbank Sanat’ta yarın 20.00’de “Leonard Elschenbroich – Alexei Grynyuk” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

■ ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da yarın ve çarşamba günü saat 20.00’de “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası – İki Yıldız, Bir Prömiyer” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

■ ‘Pera Müzesi’nde çarşamba günü saat 20.00’de Genç Çarşamba Yeni Yıl Konseri’nde “123” izlenebilir. (0 212 334 99 00)

■ ‘BÜ Albert Long Hall’da çarşamba günü saat 19.30’da “Yeni Yıla Coşkuyla” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)

■ ‘Bronx’ta çarşamba günü saat 21.30’da “Ehl-i Keyf & Frapan”, perşembe günü saat 21.00’de “Portecho”, cuma günü saat 21.30’da “Makine”, cumartesi günü saat 21.30’da “Kreş” konseri izlenebilir. (0 212 293 53 98)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde çarşamba günü saat 20.00’de “Koral İstanbul “, perşembe günü saat 21.30’da “Ayşe Tütüncü Trio”, cuma günü saat 20.00’de “Elif Şahin & Szymon Chojnacki: Lied Akşamı”, cumartesi günü saat 21.30’da “Ayhan Sicimoğlu Latin All Stars ‘New Year’s Party’” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘İstanbul Live’da çarşamba günü saat 21.00’da “Fairuz Derin Bulut”, perşembe günü saat 21.00’de “Christmas Party: Sean Parker Band ve Menace”, cuma günü saat 21.00’de “Luxus” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

■ ‘Ghetto’da perşembe günü saat 21.30’da “Sibel Tüzün 20”, cuma günü saat 22.30’da “Redd”, cumartesi günü saat 22.30’da “Kaybedenler Kulübü Sunar: 2011’in Son Yalnızlar Partisi” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘Caddebostan Kültür Merkezi’nde perşembe günü saat 20.30’da “İstanbul Gelişim Orkestrası”, bugün saat 20.00’de WOMİST – İstanbul Dünya Müzikleri Festivali kapsamında “Françoise Atlan & Fouad Didi ve Özlem Taner” konseri izlenebilir. (0 216 386 29 49)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde cuma günü saat 20.00’de “Capella Gabetta” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘Fulya Sanat’ta cuma günü saat 20.00’de “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 215 60 29)

■ ‘Salon’da cuma günü saat 21.30’da “Vans Off The Wall Music Night”, cumartesi günü saat 22.30’da “Nekropsi” konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘Bostancı Gösteri Merkezi’nde pazar günü saat 18.00’de “Kardeş Türküler, Grup Yorum, Gevende Van’a Destek İçin Sahne’de” konseri izlenebilir. (0 216 384 72 10)

Ankara

■ CSO Konser Salonu’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu ve Çocuk Korosu ile birlikte vereceği Mahler’in ölümünün 100. Yılı anısına konser, 22 ve 23 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

■ Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Işın Metin yönetiminde vereceği, Emre Elivar’ın (piyano) solist olarak yer alacağı konser, bugün saat 18.30’da, şef Işın Metin’in yöneteceği, Denyce Graves’in (mezo soprano) solist olarak yer alacağı “Yılbaşı Konseri” 29 ve 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 290 17 75)

■ Jolly Joker Ankara’da, Nilüfer konseri 23 Aralık’ta saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 24 Aralık’ta saat 22.00’de, Gripin konseri 30 Aralık’ta saat 22.00’de, MFÖ konseri 7 Ocak 2012’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

■ If Performance Hall’de, Zakkum konseri 22 Aralık’ta saat 22.00’de. (0 312 418 95 06)

Gösteri Söyleşi

İstanbul

■ Mekan Artı‘da bugün saat 20.30’da Beckett oyunlarından uyarlanan filmler gösteriliyor. (0212 224 57 56)

■ Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi‘nde bugün saat 18.30’da Mine Söğüt ile Aslı Tohumcu’nun konuşmacı olarak katılacağı “Edebiyat ve Delilik” başlıklı panel, çarşamba günü saat 18.30’da ise Selim İleri, Haydar Ergülen, Yalçın Tosun’un konuşma yapacağı “Firuzan ile 40 Yıl” başlıklı panel gerçekleştiriliyor. (0212 393 60 00)

■ Akbank Sanat‘ta yarın saat 19.00’da “Filmlerdeki Fotoğraf” başlıklı gösterim gerçekleştiriliyor. (0212 252 35 00)

■ Beşiktaş Fulya Sanat‘ta salı ve çarşamba günleri saat 20.00’de “Şehir- Orman” başlıklı dans gösterisi sahneleniyor. (0212 215 60 37-38)

Ankara

■ Cermodern Sanatlar Merkezi’nde, Şiir Söyleşileri etkinlikleri kapsamında, 30 Aralık’ta, saat 16.00’da, gerçekleştirilecek “Şiirimizde Yaşanmış Duyarlık” başlıklı şiirli söyleşide, gazetemiz yazarı Mustafa Şerif Onaran, Rüştü Asyalı ve Berin Ötenel’in okuyacağı şiirler üzerine söyleşi yapacak. (0 312 310 00 00)

m Türk – İngiliz Kültür Derneği’nde, ressam Zafer Gençaydın’ın vereceği “Fluxus Sanatı” başlıklı söyleşi, yarın saat 15.00’te. (0 312 419 18 44)

Opera Bale

İstanbul

■ Kadıköy Süreyya Operası‘nda cumartesi günü saat 20.00’de “Genç Werhter’in Acıları“ adlı bale sanhelenecek. Pazar günü saat 11.00’de ise “Heidi” adlı çocuk müzakali seslendirilecek. (0216 346 15 31)

Ankara

■ Opera Sahnesi’nde, “Ali Baba ve Kırk Haramiler/opera” 21Aralık’ta saat 20.00’de, “Uyuyan Güzel/bale” 22, 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Çakırcalı Efe/dans tiyatrosu” bugün saat 20.00’de, “Gecenin Rengi/modern dans” 24 Aralık’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Operet Sahnesi’nde, “Seslerle Anadolu/müzikli gösteri” 25 Aralık’ta saat 16.00’da, “Winterreise/konser” yarın saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Leyla Gencer Sahnesi’nde, “Sihirli Dünya/çocuk müzikali” 25 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 324 68 01)

kynk : cumhuriyet

Kumbaracı50’de ‘O.B.E.B’ bugün 20.30, ‘444’ Salı 20.30, ‘Kebap’ Çarşamba 20.30, ‘Merdivenden İnen Sanatçı’ Perşembe 20.30, ‘Beraber ve Solo Şarkılar’ Cuma 20.30, ‘O.B.E.B’ cumartesi 20.30, ‘Lahana Sarma’ Pazar 13.00’de izlenebilir.

Sergi

İstanbul

■ Neren Alpar’ın “Düş Zamanı” isimli resim sergisi 14 Aralık – 6 Ocak 2012 tarihleri arasında GALATEAART’ta. (0212 245 33 20)

■ Ahmet Umur Deniz’in sergisi 14 Aralık – 14 Ocak 2012 tarihleri arasında Karşı Sanat Çalışmaları’nda. (0212 245 71 53 – 54)

■ Ahmet Sel’in “Oryantal İllüzyonlar” adlı sergisi 15 Aralık 2011 – 12 Şubat 2012 tarihleri arasında Pi Artworks Galatasaray’da. (0212 245 40 87)

■ Aylin Zaptçıoğlu’nun resim sergisi 15 Aralık – 5 Ocak 2012 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde. (0212 265 81 58)

■ küçük şeyler isimli sergi 15 Aralık – 14 Ocak 2012 tarihleri arasında Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 251 00 60)

■ Özlem Paker ve Elçin Acun’un sergileri 15 Aralık – 9 Ocak 2012 tarihleri arasında Gallery LiNART’ta. (0 212 281 12 00)

■ Lalehan Günev’in Türk Bezeme Sanatları motifleriyle kuru yaprakları renklendirdiği sergisi 16 – 31 Aralık tarihleri arasında Veni Vidi Göz Sağlığı Merkezi’nde. (0216 444 00 01)

■ Yusuf Şengür’ün “Geçmiş Zaman Kahramanları” isimli sergisi 16 Aralık – 7 Ocak tarihleri arasında Ormo Sanat Galerisi’nde. (0212 252 00 47)

■ Burak Arıkan’ın “BURAK” isimli sergisi 13 Aralık’a kadar Maçka Sanat Galerisi’nde. (0212 240 80 23)

■ Ergin İnan – Emiel Hoorne – Enk De Kramer’in sergisi 13 Aralık’a kadar Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde. (0212 327 00 12)

■ Bihrat Mavitan’ın “2B+3B = 2B” isimli resim sergisi 13 Aralık’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0216 418 38 06)

■ Ilgın Seymen’in “Mutluluğun Mini Marketi” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Art ON’da. (0 2122591543)

■ Türkiye’de Zaman / Time in Turkey isimli sergi 15 Aralık’a kadar Taksim, Galatarasay ve Tünel meydanları ile Sismanoglio Megaro, Fotografevi, Fototrek Fotoğraf Merkezi ve Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0212 249 45 46)

■ Nejat Satı’nın “DRUGSTORE” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Art ON’da. (0 2122591543)

■ Bahar Kocaman’ın “Haller” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Galeri Espas’ta. (0 212 227 70 17)

■ Canan Aydoğan ’ın “Sesleri Arayış” isimli sergisi 15 Aralık’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde. (0216 3862949)

■ Dana Kyndrova’nın “İlk Nefesten Son Nefese Kadınlar” fotoğraf sergisi 15 Aralık’a kadar İFSAK’ta. (0212 292 42 01)

■ Zahit Büyükişleyen’in “Déja vu” isimli resim sergisi 16 Aralık’a kadar Maçka Modern Sanat Galerisi’nde. (0212 259 45 13)

■ Emre Arolat Architects’in “An/Moment” isimli sergisi 16 Aralık’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi’nde.

■ Ebülfez Ferecoğlu’nun resim sergisi 16 Aralık’a kadar Vakıfbank İstanbul Genel Müdürlük Fuayesi’nde. (0212 316 70 79)

■ Kemal Kara’nın “Efekte Efekt” isimli sergisi 16 Aralık’a kadar İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde. (0 212 288 48 48)

■ Dolanbay’ın “Heavy Paintings – Beyond Traces” sergisi 17 Aralık’a kadar Pg Art Gallery’de. (0212 252 80 00)

■ Mehmet Turgut’un “5199” başlıklı sergisi 17 Aralık’a kadar Nişantaşı City’s Sergi Alanı’nda. (0 212 281 12 00)

■ Eren Eyüboğlu’nun Retrospektif Sergisi 17 Aralık’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde. (0 212 438 63 50)

■ Sadi Öziş ve Kare Metal Atölyesi’nin sergisi 17 Aralık’a kadar Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde. (0 212 243 20 48)

■ Murat Germen’in “Meta-morfoz” isimli sergisi 17 Aralık’a kadar C.A.M Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Reha Yalnızcık, Işıl Özışık resimleri, Kamil Masaracı’nın karikatürlerinden oluşan karma sergi 17 Aralık’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Sabri Berkel’in sergisi 18 Aralık’a kadar Art Suites Gallery’de. (212 251 55 61)

■ Koç Üniversitesi’nden 14 öğrencinin “İstanbul’la Bakmak” isimli fotoğraf sergisi 18 Aralık’a kadar ENKA Okulları Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde.

■ Safiye Mine Erdurak’ın “Hayata Gel” isimli sergisi 19 Aralık’a kadar UPSD Sanat Galerisi’nde. (0212 347 62 83)

■ Coca-Cola ile Mutluluk Yolculuğu Sergisi 21 Aralık’a kadar santralistanbul Galeri 1’de. (0212 343 67 68)

■ Turgut Mutlugöz’ün sergisi 22 Aralık’a kadar Harmony Sanat Galerisi’nde. (0216 553 21 67)

■ Ozan Türkkan’ın “Fraktal Boyutlar” sergisi 22 Aralık’a kadar IAP Galeri’de. (0212 221 41 42)

■ Ahmet Akgün ve M. Emin Kayserili’nin sergisi 23 Aralık’a kadar Ziraat İstanbul Tünel Sanat Galerisi’nde.

■ Exlibris Bosco Stregato – Büyülü Orman isimli Exlibris Özgün Baskı Sergisi 23 Aralık’a kadar Soroptimistlerin Balat Kültür Evi’nde.

■ Evren Tekinoktay’ın “Mor Kafa” başlıklı sergisi 24 Aralık’a kadar GALERİST Akaretler’de. (0212 244 8230)

■ Dilara Akay’ın “Arklar 2011” sergisi 24 Aralık’a kadar Galeri G – Art’ta. (0212 296 08 76)

■ Çınar Eslek’in sergisi 25 Aralık’a kadar Pi Artworks Tophane’de. (0212 245 40 87)

■ İbrahim Çiftçioğlu’nun sergisi 26 Aralık’a kadar Leonardo Sanat Galerisi’nde. (0212 280 83 94)

■ Axel Hütte’nin “Emerald Woods” sergisi 27 Aralık’a kadar Dirimart’ta. (0 212 2913434)

■ Seçkin Pirim’in heykel sergisi 27 Aralık’a kadar Borusan Müzik Evi’nde. (0 216 310 54 04)

■ Ana Tzarev’in sergisi 28 Aralık’a kadar santralistanbul’da. (0 212 311 78 78)

■ Michael Kenna’nın “Magnum Silentium” sergisi 30 Aralık’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 244 89 00)

■ Şerif Kino’nun “Don Kişot Teşvikiye’de” isimli sergisi 30 Aralık’a kadar Galeri Oda’da. (0 212 259 22 08)

■ Şeyma Oktuğ’un sergisi 30 Aralık’a kadar Troy Sanat’ta. (0212 327 99 99)

■ Defne Küçük ve Turgay Karadağ’ın sergisi 30 Aralık’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde. (0 212 249 01 50)

■ Aynur Ocak’ın Camaltı gesim sergisi 30 Aralık’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Sadık Kınıkoğlu’nun sergisi 30 Aralık’a kadar Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Cumhuriyet Müzesi Sanat Galerisi’nde. (0212 518 16 00)

■ Nil Yalter’in “20.yy / 21.yy” başlıklı kişisel sergisi 30 Aralık’a kadar Galerist Tepebaşı’nda. (0212 252 18 96)

■ İbrahim Ethem Temo’nun “Uzak Yüzler” başlıklı fotoğraf sergisi 30 Aralık’a kadar Avusturya Kültür Ofisi’nde.

■ İstanbullaşmak Yapım Aşaması: Beyoğlu isimli sergi 31 Aralık’a kadar SALT’ta. (0212 377 42 00)

■ Ceren Oykut’un “Mayom İçimde” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar artSümer’de. (0212 249 10 35)

■ Gazi Sansoy’un “Yüzsüzler” isimli resim sergisi 31 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)

■ Çiğdem Yapanar’ın “EXODO” isimli heykel sergisi 31 Aralık’a kadar Nişantaşı Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 249 01 50)

■ Osman Kehri’nin suluboya resim sergisi 31 Aralık’a kadar Tolga Eti Galeri’de. (0216 368 26 79)

■ Süreyya Uygun’un sergisi 31 Aralık’a kadar Tatbiki Sanat Galerisi’nde. (0216 338 98 37)

■ Adnan Varınca, Ömer Kaleşi, Alecos Fassianos, Abdulkadir Öztürk, Gökşin Sipahioğlu’nun sergisi 31 Aralık’a kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Gazi Sansoy’un “Yüzsüzler” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Galeri İlayda’da. (0 212 227 92 92)

■ Ayşegül Yeşilnil’in sergisi 31 Aralık’a kadar Tuzla Belediyesi Sanat Galerisi’nde. (0216 446 19 35)

■ Alper Bıçaklıoğlu’nun “Ademler ve Havvalar” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Füsun Inan Art Gallery’de. (0212 232 40 49)

■ Emre Tandırlı’nın “Sürpriztepe” isimli sergi 31 Aralık’a kadar Mabeyn Gallery’de. (0212 261 6060)

■ Johan Tahon’un “Beyaz Tohumlayıcılar” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Akbank Sanat’ta. (0212 275 01 45)

■ Mehmet Ayanoğlu’nun “GRID” başlıklı sergisi 31 Aralık’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde. (0 212 240 44 48)

■ Akgün Akova’nın “Yolda Sevince Rastladım” adlı sergisi 31 Aralık’a kadar Amerikan Hastanesi Sanat Galerisi’nde.

■ Sophie Calle’nin “Son Kez, İlk Kez” isimli sergisi 31 Aralık’a kadar Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde. (0212 277 22 00)

■ Sevinç Altan’ın “Ayrıntı’nın SEVİNÇ’li Kapakları” 31 Aralık’a kadar Fransız Kültür Merkezi’nde. (0212 512 15 00)

■ Suretin Sireti: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki isimli sergi 31 Aralık’a kadar Pera Müzesi’nde. (0212 211 41 00)

■ Ice Station Antarcticae isimli sergisi 2 Ocak 2012’ye kadar Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde. (0212 397 70 70)

■ Ziya Tacir’in “Bomonti” isimli sergisi 2 Ocak’ kadar MERKUR’de. (0 212 225 37 37)

■ Yunus Emre Dokumacı’nın “Dokunuşlar” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar İstanbul Kültür Üniversitesi’nde. (0 212 498 41 46)

■ Diana Page ve Joicy Koothur’un “Between Colour and Line” isimli sergisi 2 Ocak’a kadar Sainte Pulchérie Lisesi’nde. (0 212 244 25 36)

■ Lale Temelkuran’ın sergisi 3 Ocak’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0212 265 3851)

■ Bahri Genç’in “Yüzlerden Gizler” başlıklı sergisi 4 Ocak’a kadar Piramid Sanat’ta. (0212 297 31 15-20-21)

■ Emre Çalış’ın sergisi 5 Ocak’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0 212 251 91 63)

■ Nadia Arditti ve Mahmut Karatoprak’ın sergisi 6 Ocak’a kadar dem-art Sanat Galerisi’nde. (0212 287 7867)

■ Halil Akdeniz, Muzaffer Akyol, Adem Genç’in “Başka Dünyalar” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Tunca Sanat’ta. (0212 282 01 70)

■ Leyla Gediz’in sergisi 7 Ocak’a kadar Rampa’da. (0 212 327 08 00)

■ Mustafa Duymaz’ın “Panokent” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri/Miz’de. (0 212 241 76 66)

■ Nesli Türk’ün “Bedenin Hafızası” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Raziye Kubat’ın “Kimlerdensiniz?” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Galeri Kent’te. (0 212 225 67 15)

■ Bahram Hajou’nun “Diyalog” isimli sergisi 7 Ocak’a kadar Teşvikiye Sanat Galerisi’nde. (0 212 241 04 58)

■ Osman Hamdi Bey ve Amerikalılar: Arkeoloji, Diplomasi, Sanat sergisi 8 Ocak’a kadar Pera Müzesi’nde. (212 211 41 00)

■ H. Avni Öztopçu’nun sergisi 8 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda.

■ Abraham David Christian’ın sergisi 11 Ocak’a kadar Galeri Artist’te. (0 212 227 68 52)

■ Tayfun Erdoğmuş’un sergisi 14 Ocak’a kadar Galeri Nev’de. (0 212 252 15 25)

■ İklim Değişikliği Sergisi 15 Ocak 2012’ye kadar santralistanbul Ana Galeri’de. (0 212 346 41 42)

■ ‘Dikkat! Kadın’ isimli karma sergi 15 Ocak’a kadar Ekavart Gallery’de. (0212 252 81 31)

■ Ayşen Urfalıoğlu, Florencia Almirón ve Ragıp Basmazölmez’in “Vurgu ve Sessiz Kalış” adlı sergisi 22 Ocak’a kadar Siemens Sanat’ta. (0212 334 11 04)

■ Türkiye’den modern ve çağdaş kadın sanatçıların “Hayal ve Hakikat” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar İstanbul Modern’de. (0212.334 73 31)

■ Foto Galatasaray isimli sergi 22 Ocak’a kadar SALT Galata’da. (0212 334 22 00)

■ Leonardo Da Vinci’nin “Kadınlar ve Manzaralar” isimli reprodüksiyon sergisi 22 Ocak’a kadar Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde. (212 219 16 97)

■ Sabrina Fresko’nun sergisi 28 Ocak’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

■ Sevginin Resimleri isimli karma sergi 28 Ocak’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Kilden Suretler, Sadberk Hanım Müzesi Koleksiyonu’ndan Antik Çağ Terrakotta Figürinleri sergisi 15 Nisan’a kadar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 284 63 63)

■ Musevitoğlu Atölyesi Resim Sergisi 31 Mayıs’a kadar Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde. (0212 259 77 40)

■ Adalar, Mimarlar, Binalar isimli sergi Haziran 2012’ye dek Adalar Müzesi’nde. (0216 382 64 30)

Ankara

■ Yaprak Aktimur – resim – 16 Aralık’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Erdal Ateş – resim – 17 Aralık’a dek – Galeri Akdeniz’de. (0 312 231 45 43)

■ Tayyar Eren – resim – 17 Aralık’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 11 31)

■ Bruno Pollacci – dijital art – 17 Aralık’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Fatma Fatoş Günönü – resim – 18 Aralık’a dek – Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)

■ Nuran Konuralp – patchwork (parça çalışması) – 18 Aralık’a dek – Atakule Vakıfbank Sanat Galerisi’nde. (0 312 442 90 67)

■ Basın Şehitleri Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir Anısına/Van-İnsan Manzaraları – fotoğraf – 22 Aralık’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Aykut Öz – heykel – 23 Aralık’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 466 05 40)

■ İbrahim Demirel Resim Koleksiyonu 3 – resim – 23 Aralık’a dek – Galeri Sanatyapım’da. (0 312 222 19 06)

■ Tansel Çeber – heykel – 27 Aralık’a dek – Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da. (0 312 433 12 35)

■ Sezai Kara/Kadın ve Çiçeklere Güzelleme – resim – 28 Aralık’a dek – Krişna Sanat Merkezi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Cemal Güvenç – retrospektif – 30 Aralık’a dek – Gazi Üniversitesi Resim Heykel Müzesi’nde. (0 312 202 20 21)

■ Hüseyin Yıldırım – resim – 2 Ocak’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Fevzi Karakoç – resim – 2 Ocak’a dek – Arete Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 08 81)

■ Canan Berber&Rıfat Koçak – resim, heykel – 7 Ocak’a dek – Nurol Sanat Galerisi’nde. (0 312 468 86 70)

■ İnsan Hakları/Kadın Hakları – karikatür – 10 Ocak’a dek – Türkiye Barolar Birliği Avukat Özdemir Özok Kültür ve Kongre Merkezi’nde. (0 312 292 59 00)

■ Yalçın Gökçebağ – resim – 12 Ocak’a dek – Armoni Sanat Galerisi’nde. (0 312 440 43 24)

İzmir

■ Nedim Sönmez’in ebru sergisi, 26 Aralık’a dek Norm Sanat Galerisi’nde.

■ Kainat Barkan Pajonk’un resim sergisi Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde izlenimde.

■ Rahime Günkurt’un resim sergisi İzmir Sanat Merkezi’nde bugün sona eriyor.

■ A.Kadir Ekinci’nin doğum yeri olan Kars’ta çektiği fotoğrafların yer alacağı “Uzak Işık” adlı sergi, 13 Aralık 2011- 2 Ocak 2012 tarihlerinde İzmir Sanat merkezinde izlenecek. Ekinci’nin ikinci kişisel sergisinde Kars’a ait otuz iki siyah beyaz fotoğraf bulunuyor.

■ Art Shop Sanat Galerisi, 81 sanatçının eserlerinden oluşan “Küçük Şeyler” adlı karma resim sergisini 16 Ocak’a dek ağırlayacak.

■ Eren Eyüboğlu Resim Sergisi 31 Aralık’a dek Kedi Kültür Sanat Merkezi’nde.

■ Urla Belediyesi Meclis Üyesi Diş Hekimi Ali Yıldıray Varol ilk kişisel fotoğraf sergisini Urla Belediyesi Fotoğraf Sanat Evi’nde açtı. Sergi 30 Aralık’a dek görülebilecek.

Adana

■ Derya Eğilmez, Saadet Beyaz, Türkan Altınkaynak ve Bilal Geniş’in yağlıboya çalışmalarının yer aldığı, “Karma Resim Sergisi” bugün 17.30’da Hacı Ömer Sabancı Kültür Sarayı’ndaki Adana Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açılıyor. Sergi hafta boyu izlenebilecek. (0322 3524674)

■ Ressam Erdal Ateş’in, yağlıboya resim çalışmalarının yer aldığı, “Karşı Duvarlar” adlı sergisi Altan Kitabevi Sanat Galerisi’nde sürüyor. Ateş’in sergisi 31 Aralık tarihine dek izlenime açık olacak. (0322 4593458)

Antakya
■ Gazeteci Ramazan Şanıvar’ın, “Hatay Tadında 6 Yılda 66 Kare Fotoğraf” adlı sergisi 23 Aralık cuma günü Eski Antakya Belediyesi binasında açılacak. Sergi, hafta boyu izlenime açık tutulacak.

(0535 3757711)

Cumhuriyet 12.12.2011

Gösteri Söyleşi

İstanbul

■ Cermodern Sanatlar Merkezi’nde, Milli Kütüphane Başkanlığı’nın Turizm ve Ticaret AŞ (TURAŞ) ile ortaklaşa düzenlediği Şiir Söyleşileri etkinlikleri kapsamında, 30 Aralık’ta, saat 16.00’da, gerçekleştirilecek “Şiirimizde Yaşanmış Duyarlık” başlıklı şiirli söyleşide, gazetemiz yazarı Mustafa Şerif Onaran, tiyatro oyuncuları Rüştü Asyalı ve Berin Ötenel’in okuyacağı şiirler üzerine söyleşi yapacak.

(0 312 310 00 00)

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart’ın ve CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun konuşmacı olarak yer alacağı “Deniz Feneri Dosyasındakiler” başlıklı söyleşi, 14 Aralık’ta saat 18.30’da. (0 312 442 30 50)

Opera Bale

İstanbul

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası’nda yarın ve çarşamba günü saat 20.00’de “Şen Dul” adlı opera, pazar günü saat 11.00’de “Heidi” adlı çocuk müzikali seslendirilecek. (0216 346 15 31)

■ ‘Fulya Sanat’ta çarşamba günü saat 20.00’de “Dört Duvar” adlı bale gösterisi sahnelenecek.

(0212 215 60 37-38)

Ankara

■ Opera Sahnesi’nde, “Ali Baba ve Kırk Haramiler/opera” 21Aralık’ta saat 20.00’de, “Tosca/opera” 14 Aralık’ta saat 20.00’de, “Uyuyan Güzel/bale” 17, 22, 29 Aralık’ta saat 20.00’de, “Çakırcalı Efe/dans tiyatrosu” 19 Aralık’ta saat 20.00’de, “Gecenin Rengi/modern dans” 24 Aralık’ta saat 20.00’de, “Macbeth/opera” 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

■ Operet Sahnesi’nde, “Seslerle Anadolu/müzikli gösteri” bugün ve 25 Aralık’ta saat 16.00’da, “Şarkılarla Yaşamak/müzikli oyun” 18 Aralık’ta saat 16.00’da, “Winterreise/konser” 20 Aralık’ta saat 20.00’de.

(0 312 324 68 01)

Müzik

İstanbul

■ ‘WOMİST – İstanbul Dünya Müzikleri Festivali’ kapsamında yarın saat 21.00’de TİM Show Center’da “Eleftheria Arvanitaki”, saat 20.00’de Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde “Sevda” ve perşembe günü saat 20.30’da Fulya Sanat’ta “Martin Lubenov ‘Jazzta Prasta’” konseri izlenebilir. (0 212 243 64 83)

■ ‘Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde bugün saat 20.00’de “İdil Biret” konseri izlenebilir. (0 216 346 15 31)

■ ‘Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bugün saat 20.00’de “Soo Cho Quartet”, yarın saat 20.00’de “Venice Baroque Orkestra”, çarşamba günü saat 20.00’de “Fahreddin Dede’nin Bahâriyesi ve Neyzenler”, cuma günü saat 20.00’de “Alim & Fargana Qasimov Ensemble”, pazar günü saat 11.30’da “İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği” konseri izlenebilir. (0 212 231 54 97)

■ ‘Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da “Serdar Barçın Band”, yarın saat 22.30’da “Aklan Akdağ”, çarşamba günü saat 22.30’da “Melis Danişmend”, perşembe günü saat 22.30’da “Gevende”, cuma günü saat 22.30’da “Aylin Aslım” konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ ‘Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium’da bugün saat 21.00’de “Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı – 40 Yıllık Bir Akşam”, cuma ve cumartesi günü saat 20.00’de “Bilkent Senfoni Orkestra İstanbul’da”, pazar günü saat 19.00’da “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası” konseri izlenebilir. (0 212 373 11 00)

■ ‘Babylon’da yarın saat 21.30’da “Andreya Triana”, çarşamba günü saat 21.30’da “Mabel Matiz”, perşembe günü saat 21.30’da ve cuma günü saat 23.00’te “Apparat Band”, cumartesi günü saat 23.00’te “Electro Swing Night featuring KKC Orchestra” ve saat 23.59’da “Senior Zazou (KKC Orchestra) DJ Set”, pazar günü saat 20.00’de “Milow” konseri izlenebilir. (0 212 292 73 68)

■ ‘ENKA Oditoryum’da yarın saat 20.30’da “Yaylılar ve Sesler Buluşması” konseri izlenebilir. (0 212 276 22 14)

■ ‘İş Sanat Kültür Merkezi’nde yarın ve çarşamba günü saat 20.00’de “Yılbaşı Konseri: Strauss Gecesi – Strauss Festival Orchestra Vienna” konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ ‘Jolly Joker Balans’ta yarın saat 21.00’de “Karmate”, çarşamba günü saat 21.00’de “Geveze ve Fazla Mesai”, perşembe günü saat 21.00’de “Hüsnü Şenlendirici Ensemble”, cuma günü saat 22.00’de “Mor ve Ötesi” konseri izlenebilir. (0 212 249 07 49)

■ ‘BÜ Albert Long Hall’da çarşamba günü saat 19.30’da “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Piyano Müziği” konseri izlenebilir. (0 212 359 58 00)

■ ‘Salon’da çarşamba günü saat 22.00’de “Junior Boys”, cuma günü saat 21.30’da “Şirin Soysal”konseri izlenebilir. (0 212 334 07 52)

■ ‘Ghetto’da çarşamba günü saat 21.30’da “123”, cuma günü saat 22.30’da “Büyük Ev Ablukada”, cumartesi günü saat 23.00’da “Pink Amsterdam” konseri izlenebilir. (0 212 251 75 01)

■ ‘The Seed’de perşembe günü saat 20.00’de İstanbul Resitalleri kapsamında “Igor Levit” piyano konseri izlenebilir. (0 212 323 60 50)

■ ‘Borusan Müzik Evi’nde perşembe günü saat 20.00’de “Şirin Pancaroğlu – Elif Yurdakul Arp Flüt Resitali”, cuma günü saat 21.30’da “Auditive Connection”, cumartesi günü saat 21.30’da “Nova Muzak Series: Vladislav Delay” konseri izlenebilir. (0 212 336 32 80)

■ ‘Garajistanbul’da cuma günü saat 21.00’de Avea Escape To Music Konserleri kapsamında “Rox” konseri izlenebilir. (0 212 244 44 99)

■ ‘İstanbul Live’da perşembe günü saat 21.00’de “Öykü Gürman – Albüm Lansman Konseri”, cuma günü saat 21.00’de “Flört” konseri izlenebilir. (0 541 889 10 90)

■ ‘Akbank Sanat’ta perşembe günü saat 20.00’de “Jerfi Aji” konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00)

■ ‘Aya İrini Müzesi’nde “3. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri” kapsamında cumartesi günü saat 20.00’de “Diego El Cigala” konseri izlenebilir.

(0 212 522 17 50)

Ankara

■ Congresium Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) dünyaca ünlü şef Ari Rasilainen yönetiminde vereceği ve dünyaca ünlü keman virtüözü Sarah Chang’in solist olarak yer aldığı konser 16 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 309 13 43)

Tiyatro

İstanbul

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde çocuk oyunu “Kırmızı Şemsiye” cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 20.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Ölüleri Gömün” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 2’de “Aşkın Sıradanlığı”  salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, Beyoğlu Küçük Sahne’de “Profesyonel” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Karanlık İşler” perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar” salı, perşembe 20.00, cumartesi 15.00, Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Birdy” çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları F. Reşat Nuri Sahnesi’nde “Ufak Bir Hata” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Boncuk” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Tehlikeli İlişkiler” çarşamba 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Tarla Kuşuydu Juliet” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Uğur Böceği” perşembe, cuma 10.30 ve 13.30. K. Çekmece Sef. KSM Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Bey” cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30. Haldun Taner Sahnesi’nde “Mutfak Söyleşileri” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Lüküs Hayat” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Sevgili Doktor” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Günlük Müstehcen Sırlar” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.30, perşembe, cuma 20.30, pazar 15.00.  (0 212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Aklı Havada” perşembe 20.30, “Tersine Dünya” cuma 20.30, “Hoşu’nun Utancı” cumartesi 11.00, “Külhanbeyli Müzikali” cumartesi 20.30, pazar 15.30 “Benim Güzel Pabuçlarım” pazar 11.00. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Medeni Hali: Kadın” çarşamba 20.30. (0 212 661 38 94)

■ Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem Gibi” oyunu Kozzy Kültür Merkezi Salı 20.00, “Nereye Gidiyoruz” cuma 20.30 Muammer Karaca Tiyatrosu. (0 212 252 59 35)

■ Ortaoyuncular’da Nöbetçi Tiyatro “Aynasızlara Karşı Aynalı Şarkı” perşembe 20.00, cumartesi 16.30, Ortaoyuncular “Ferhangi Şeyler” Cuma 20.00, “İşsizler Cennete Gider” cumartesi 20.00, pazar 18.00.  (0 212 251 18 65)

■ Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” salı, çarşamba 20.30, “Don Juan’ın Gecesi” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00.  (0 216 345 39 39

■ Tiyatro Pera’nın oyunu “Kazaen (Beyoğlu’nda Çarpışmalar)”

Salı 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi, Tiyatro Pera “Venedik Taciri” cuma, cumartesi 20.00, pazar 18.30 Tiyatro Pera’da.

■ Dot’ta DOT’un yeni oyunu Öksüzler Dotmarsta Salonu’nda perşembe, cuma, cumartesi 21.00, pazar 17.00 (0 212 232 44 40)

■ Kumbaracı50’de “O.B.E.B” bugün 20.30, “444” Salı 20.30, “Kebap” Çarşamba 20.30, “Merdivenden İnen Sanatçı” Perşembe 20.30, “Beraber ve Solo Şarkılar” Cuma 20.30, “O.B.E.B” cumartesi 20.30, “Lahana Sarma” Pazar 13.00,

(0 212 243 50 51)

■ Tiyatro Kedi’nin “Don Kişot” oyunu cumartesi 20.30 Akatlar Kültür Merkezi, Pazar 16.30 Caddebostan Kültür Merkezi. (0 212 257 79 36)

■ İKSV Salon’da “Dans Etmek ya da” bugün 20.30. (0 212 334 07 52)

■ Kozzy Alışveriş Kültür Merkezi Gazanfer Özcan Sahnesi’nde “Şems!.. Unutma!..” bugün 20.30, “İyi Günde Kötü Günde” Salı 20.30 (0 216 658 00 00)

■ Yunus Emre Kültür Merkezi Büyük Salon’da “Leyla’nın Evi” Salı 20.30 (0 212 661 38 95)

■ Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Düğün” cuma 20.30 (0 216 467 25 68)

■ Muammer Karaca Tiyatrosu’nda “Basit Bir Ev Kazası” perşembe 20.30 (0 212 252 59 35)

Ankara

■ Akün Sahnesi’nde, “Nâzım Hikmet’in İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” yarından itibaren 17 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Camdan Kalp/çocuk oyunu” 18, 25 Aralık tarihlerinde saat 11.00’de, “Gizler Çarşısı” 20-24 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Fosforlu Cevriye” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Sönmüş Yıldızlar” yarından itibaren 24 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 25 Aralık’ta saat 11.00’de, “Sinek Kadar Kocam Olsun, Başımda Bulunsun” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Bir Tayyare Serüveni” yarın saat 20.00’de, 18 Aralık’ta saat 15.00’te, “Genç Osman” 20, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 25 Aralık’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 27 ve 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Genç Osman” yarın ve 14, 15, 16, 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de, 17 Aralık’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Narnia Günleri/çocuk oyunu” 16, 18 Aralık’ta saat 11.00’de, “Kerbela” 20, 21, 22, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 24 Aralık’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Benim Tatlı Meleğim” 23 Aralık’ta saat 11.00’de. (0 312 240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” yarından itibaren 17 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 14, 18, 21, 25 Aralık’ta saat 11.00’de, “George Dandin” 20-24 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Figaro” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” yarından itibaren 24 Aralık’a dek saat 18.30’da, “Hüzzam” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Üç Yönetmen Üç Oyun” 13, 16 Aralık’ta saat 20.00’de, 18 Aralık’ta saat 15.00’te, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 20, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 25 Aralık’ta saat 15.00’te, “İşte Baş, İşte Gövde, İşte Kanatlar” 27, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Orkestra” 14-24 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Yastık Adam” 27, 28 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Sırça Kümes” yarından itibaren 18 Aralık’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de. “Elma Hırsızları” 20-25 Aralık tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Tek Kişilik Şehir” 27, 28, 29, 30 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 467 17 44)

■ Mavi Sahne’de, “Oyunun Oyunu/prömiyer” 14 Aralık’ta saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Zübük” 16, 23 Aralık’ta saat 20.00’de, 17, 24 Aralık’ta saat 18.30’da, 25 Aralık’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 18 Aralık’ta saat 15.30’da, 30 Aralık’ta saat 20.00’de, “Sihirli Parmaklar/çocuk oyunu” 17, 18, 24 ve 25 Aralık’ta saat 13.00’te. (0 312 417 76 76)
■ Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın şef Işın Metin yönetiminde vereceği, Emre Elivar’ın (piyano) solist olarak yer alacağı konser, 19 Aralık’ta saat 18.30’da. (0 312 290 17 75)

■ Jolly Joker Ankara’da, Manga konseri 16 Aralık’ta saat 22.00’de, Levent Yüksel konseri 17 Aralık’ta saat 22.00’de, Nilüfer konseri 23 Aralık’ta saat 22.00’de, Emre Aydın konseri 24 Aralık’ta saat 22.00’de, Gripin konseri 30 Aralık’ta saat 22.00’de, MFÖ konseri 7 Ocak 2012’de saat 22.00’de. (0 312 424 11 11)

■ If Performance Hall’de, Orçun Babak konseri yarın saat 22.00’de, Zakkum konseri 22 Aralık’ta saat 22.00’de. (0 312 418 95 06)

Kaynak : http://www.cumhuriyet.com