sardes

sardes konusunda en iyi eğitimleri sağlıyoruz. sardes konusunda arayış içindeyseniz Özel Nar Sanat Eğitim Kursu en iyi eğitimi size sunacaktır. Eğitimlerimizin tamamı M.E.B. onaylı uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. sardes konusunda aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz. Bu bağlantılardan herhangi biri sardes konusuna uymuyorsa lütfen bize ulaşın.

Manisa ilinin Salihli ilçesindeki Sardes Antik Kenti’nde varolan 20 bin kişiyi bir araya getiren dünyanın en eski tiyatro alanının, restore edilerek tekrar sanat camiasına kazandırılması için harakete geçildi.

Lidya uygarlığının başkenti Sardes Antik Kenti’nde yer alan 2 bin 300 yıllık tiyatro alanı, yeniden düzenlenilip eski ihtişamına kavuşturulmayı bekliyor.

Bu değerli tiyatronun bir kültür hazinesi olarak tekrar ortaya çıkartılıp, insanlığa kazandırılması gerektiğini belirten Salihli Turizm Derneği Onursal Başkanı, araştırmacı- yazar Mustafa Uçar, “Tiyatronun hemen ön kısmında Roma döneminde yapılmış bir stadyum var. Bu stadyum alanı da kazılıp gün yüzüne çıkartılmayı bekliyor. Bunun yanı sıra tiyatronun hemen batı kısmında teras evleri dediğimiz evler var. Bu teras evlerinin içleri mükemmel mozaiklerle süslü. Kısacası bu alan tam bir kültürel hazine” diye belirtti.