Yazılar

” Aşk Olsun Sana Çocuk ” Tiyatro Oyununda Nar Sanat Farkı !

Nar Sanat; 

sizler için çalışıyor!

Samsun Sanat Tiyatrosunun oynamış olduğu Aşk Olsun Sana Çocuk Tiyatro oyunu; Tam: 30 TL, Öğrenci : 20 TL olarak satılan bilet fiyatları sizlerin tiyatro izleyebilmesi için Samsun Sanat Tiyatrosu yönetimi ve  Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği girişimi ile M.E.B. Özel Nar Sanat Eğitim Kursu öğrenci ve velileri ile  Sağlık Ordusu üyeleri,  Tüm Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği üyelerine,   TAM :  25 TL.   ÖĞRENCİ: 15 TL Olarak uygulanacaktır.

İndirim yapılabilmesi için gereken tek şey ekteki 4 kuruma ait logonun çıktısını almak veya Nar Sanat Kitap ayraçlarından biri ile gişeye gitmek.
Tiyatro Günleri
—-18 Kasım Cuma Kadıköy Halk Eğitim Merkezi  (Detay İçin Lütfen aşağıdaki fotoğraflara bakınız)
—-19 Kasım Cumartesi Bakırköy Büyülü Sahne     (Detay İçin Lütfen aşağıdaki fotoğraflara bakınız)
—-26 Kasım Cumartesi Bakırköy Büyülü Sahne     (Detay İçin Lütfen aşağıdaki fotoğraflara bakınız)
Dipçik: Biletler kapıdan alındığında geçerlidir.
(İlgili Telefon :  Genel Sanat Yönetmeni Yaşar GÜNDEM  0532 583 74 13)
Oyun Hakkında  Yazı ve Tüm Ekip Adları Görüntülerin Altındadır.
2011-2012 Sanat sezonunda yeni oyunumuzla yine Anadolu yollarındayız.12 yıldır kapanmayan perdemiz ve 12 yıldır çarpan yüreğimiz…12 yıldır desteklerini Tiyatromuzdan eksik etmeyen Sivil Toplum Örgütleri-Sendikalar-Belediyeler ve Sanatsever dostlar’a

“AŞK OLSUN SANA ÇOCUK “ diyoruz…!

Anlatılmayı bekleyen,hatırlatılması gereken,unutturulmaması gerekli bir yakın geçmiş 68…Bu gün ülkenin talan edildiği,rejim değişikliğine tanık olduğumuzbu günlerde 70 li yıllarda

TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE

özlemi ve kavgası ile ölüme güle oynaya giden bir kuşağın yaşanmışlığıdır anlatılan.

İdamların 40.yılını yaşarken 40 yıl önce  Malatya Kürecik ABD radar üssüne eylem yapmaya giden Devrimciler, Bu güne geldiğimiz de Kürecik bölgesine Füze kalkanı yapan  ve yurdunu TAM BAĞIMLI hale getiren yöneticiler…

68 Kuşağının  Ülke olaylarına, ,Halkına ,Yurduna duyarlı iyi çocukların destanıdır anlatılan.

Elbette Deniz ,Elbette Hüseyin ,Elbette Yusuf,ibrahim’i,Cihan’ı

Mahir’i, Ulaş’ı,Sinan’ı , Kadir’i,Alpı,Hacı tonağı,endi Mustafa yı, Semih,,İrfan’ı

Ve tüm devrimcileri unutmadan  anımsatmak ve geçmişe belgesel bir  yolculuk tur derdimiz…!

Destan aslında belli. Yaşanılanlar somut. Bunları kurguluyoruz. Fakat gerçekte yaşanmış ve kitaplara yansımamış o kadar çok anı var ki..İnsan kokan bunları araştırıyoruz.İnsani ve yaşanmış öyküler le  belgelere dayalı geçmişi hatırlatmak derdindeyiz.

Tam bağımsızlık mücadelesi için tek bir adam öldürmeden

İdama gidenlerin İdama giderken bile Ülke sorunlarını kendi sorunları sayan yoldaşların haykırışı olacak sahnede

6.Filo ya karşı devrimciler mücadele ederken,diğer yanda saf tutup namaz kılarak 6.filonun yanında yer alıp devrimcilere saldıranlar; Vadat Demircioğlunun öldürülmesi,Nurhak Katliamı, M.Taylan Özgürün güpegündüz sokak ortasında öldürülmesi, ODTÜ de Kommer olayı,Kızıldere katliamı, Önder durumunda olan devrimci öğrencilerin teker teker yok edilmeleri

Ve tükenmek ve bitmek bilmeyen devrimci ateşidir sahnede anlatılan

AŞK OLSUN SANA ÇOCUK izleyen de belki pişmanlık belki haykırış belki burukluk yaratacak ama

Bizim derdimiz Bellek, bizim derdimiz geçmiş , bizim derdimiz Halkı için mücadele edenler, İstanbul boğaz köprüsü projelendirilirken, Hakkari zap suyuna  DEVRİMCİ GENÇLİK KÖPRÜSÜ  yapan devrimcilerin mücadelesidir

Bilenlere Hatırlatmak,

Bilmeyenlere anlatmak

 —————————————————— 

Genel Sanat Yönetmeni

Yaşar GÜNDEM

 AŞK OLSUN SANA ÇOCUK

 Belgesel Oyun

2 PERDE

 Oyunlaştıran  

Yöneten                 :Yaşar GÜNDEM

 Müzik                   : Nedim YILDIZ

Koreografi          : İhsan BENGİER

 Dekor                 : Erol YILMAZ

Afiş Tasarım     : Oğuz ÖZKOROĞLU

 Fotoğraflar      : Gülşah BOSTAN

 Işık Kumanda  : Özüm AKTAŞ

 Ses Kumanda  :MUSTAFA GÖKHAN CENGİZ:

 SİNEVİZYON KURGU : Gizem GEN

 OYNAYANLAR :

YAŞAR GÜNDEM

KENAN GÜLER

ELİF SARI

EMEL ÇALIŞKAN

EYÜP GÜLMEZ

BEKİR KALAYCI

ÖZGÜR GÜNDEM

SAVAŞ ALTIKULAÇ

SÜLEYMAN ÖZNUR

ARİF

% 50 indirimle Tiyatro izlemeniz için Nar Sanat size destek oluyor !

Sanat ve sizin için çalışıyoruz!

 

Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği girişimi ile M.E.B. Özel Nar Sanat Eğitim Kursu öğrenci ve velileri ve Sağlık Ordusu üyeleri ile Tüm Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği üyelerine, Bakırköy Büyülü Sahne de oynanacak olan “ Ömürsün Doktor ” adlı oyun % 50 İNDİRİMLİ.

Yapmanız gereken tek şey ekteki 4 kuruma ait logonun çıktısını almak veya Nar Sanat Kitap ayraçlarından biri ile gişeye gitmek.

Yer : Bakırköy Büyülü Sahne (Eski 74 Sineması) Tel : 0212 572 0 444

Tarih : 30 Ekim 2011 Pazar

Saat : 18:00

OYUNDAN :     ÖMÜRSÜN DOKTOR

Öyküler: Anton ÇEHOV

Kurgulayan – Yöneten: Kubilay ZERENER

Oynayanlar: Levent Ünsal, Somer Karvan, Rüzgâr Aksoy, Kerim Yağcı, Nejmi Aykar, Gümeç Alpay, Sedanur Özgün

Anton Çehov, yaşadıklarını ve öykülerini büyük bir samimiyetle seyircisiyle paylaşıyor… Değişik öykülerde, Çehov’un hayatın içinden çıkmış renkli karakterleri eşliğinde yapılan keyifli bir tiyatro yolculuğu… Birbirinden güzel müzikler eşliğinde sergilenen, son derece sıcak ve duygusal bir komedi şöleni… Olaylar Rusya’da mı geçiyor, yoksa Türkiye’de mi? İyi bir yazarın elinden çıkmış iyi bir öykü, yer ve zaman tanımaz. Rusya’da da geçebilir, Türkiye’de de! Çehov’un öyküleri hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı nitekim…

 


Sanat Eğitiminin Bakırköy üssü olan “Nar Sanat” ve Sağlıkçıların sesi olan “ www.saglikordusu.com” işbirliği devam ediyor!

Sanat Eğitiminin Bakırköy üssü olan “Nar Sanat” ve Sağlıkçıların sesi olan “ www.saglikordusu.com” işbirliği devam ediyor!

Bakırköy’de yerleşik olan Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği kuruluşu olan M.E.B. Özel Nar Sanat Eğitim Kursu iş birliği ile geçen yıl olduğu gibi bu yılda büyük etkinliklere imza atılacak gibi görünüyor. Sağlıkçılar için Tango, Caz Dinletileri ve Gitar – Keman – Piyano – Sanat Müziği ve Halk müziği koro ve solo dinleti ve etkinlikleri için hazırlık yapıldığı açıklandı.

Sağlık Ordusu ve Haber Portalı Sahibi Sayın Habeş ANIK’ın yaptığı açıklama ile işbirliğinin bu yıl artarak devam edeceği ve sağlıkçılar için pek çok etkinlik gerçekleştirileceği açıklandı. Önümüzdeki günlerde açıklanacak etkinlik takvimi için pek çok mail alan haber portalı ve Nar Sanat hummalı bir çalışma ve planlama içersinde. Bu ücretsiz etkinliklerden haberdar olmak için  www.sağlıkordusu.com ‘u ve  http://www.narsanat.com/egitim/haberler ‘ i takip edin.